قیمت لحظه ای خرید و فروش BNB - بایننس کوین

بهترین روش خرید بایننس کوین برای کاربران ایرانی

بایننس کوین ارز دیجیتال بومی بلاکچین بایننس اسمارت چین است که توسط صرافی بایننس توسعه داده شده. بایننس به عنوان یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال دنیا شناخته می‌شود. این صرافی در ابتدا توکن ERC-20 خود را روی بلاکچین اتریوم راه‌اندازی کرد، اما بعد از مدتی بلاکچین اختصاصی بایننس هم راه‌اندازی شد و توکن‌های BEP-20 روی آن توسعه پیدا کردند.

بایننس کوین چیست؟

بایننس کوین به عنوان توکن بومی پروتکل‌های مختلف مثل صرافی متمرکز بایننس، صرافی غیرمتمرکز بایننس، بایننس چین و بایننس اسمارت چین مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خرید بایننس کوین

این ارز دیجیتال کاربردهای مختلفی دارد؛ ارزهای دیجیتال مختلف در صرافی بایننس با BNB جفت هستند. به همین دلیل بسیاری از افراد در کنار ترید و سرمایه‌گذاری روی بایننس برای کار با صرافی و بایننس اسمارت چین هم از آن استفاده می‌کنند. این توکن قابلیت کشت سود و استیکینگ در صرافی‌های غیرمتمرکز را هم دارد.

چه کسی خالق بایننس کوین است؟

چانگ پانگ ژائو بنیانگذار صرافی بایننس است و توسعه ارز دیجیتال BNB هم به او نسبت داده می‌شود. توکن بومی این صرافی در جولای ۲۰۱۷ برای اولین بار عرضه شد. این ارز دیجیتال از همان ابتدا برای استفاده به عنوان کارمزد صرافی بایننس راه‌اندازی شد و همزمان با صرافی رشد کرد و به یکی از بزرگ‌ترین ارزهای دیجیتال بازار تبدیل شد. در حال حاضر این توکن یکی از ارزشمندترین ارزهای دیجیتال بازار است.

چه تعداد بایننس کوین در گردش وجود دارد؟

بایننس اسمارت چین از مکانیزم اثبات سهام برای تایید تراکنش‌‌ها استفاده می‌کند، به همین دلیل بایننس کوین استخراج نمی‌شود و همه توکن‌های آن در بازار عرضه شده است. مطابق با آمار رسمی، تعداد کل بایننس کوین‌‌‌های در گردش ۲۰۰ میلیون توکن است، اما بنیانگذاران پروژه بایننس برنامه توکن‌سوزی را هم راه‌اندازی کرده‌اند.

صرافی بایننس در هر سه ماه، ۲۰ درصد از سود خود را به توکن‌سوزی اختصاص می‌دهد. این کار برای پیشگیری از تورم در این ارز دیجیتال انجام می‌شود و تا زمانی که تعداد کل توکن‌های عرضه شده به ۱۰۰ میلیون عدد برسد، ادامه خواهد داشت.

چرا بایننس کوین منحصر به فرد است؟

BNB‌ برای افرادی که از صرافی بایننس استفاده می‌کنند، ویژگی‌های منحصر به فرد بسیاری دارد. برخی از توکن‌ها در بایننس اسمارت چین فقط با BNB جفت ارز هستند و از این طریق می‌توان آن‌ها را خریداری کرد. همچنین زمانی که یک طرف معامله در بایننس توکن بومی این صرافی باشد، معامله‌کنندگان کارمزد کم‌تری پرداخت می‌کنند. بایننس اسمارت چین یکی از بهترین بلاکچین‌هایی است که در حال حاضر فعالیت می‌کند و بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند به جای اتریوم از آن استفاده کنند؛ به همین دلیل بایننس کوین را یک ارز دیجیتال منحصر به فرد می‌دانند.

قیمت بایننس کوین چگونه تعیین می‌شود؟

قیمت BNB هم مانند بسیاری از ارزهای دیجیتال بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می‌شود. صرافی بایننس در قیمت این ارز دیجیتال تأثیر دارد، اما تعیین‌کننده آن نیست. به عنوان مثال زمانی که صرافی بایننس یا بایننس اسمارت چین خدمات جدیدی به کاربران ارائه می‌دهند، تقاضا برای خرید بایننس کوین هم افزایش پیدا می‌کند و قیمت این ارز دیجیتال بالاتر می‌رود.

مروری بر تاریخچه قیمت بایننس کوین

قیمت بایننس کوین

این ارز دیجیتال در سال ۲۰۱۷ با قیمت ۰.۱ دلار عرضه شد و کم‌کم افزایش پیدا کرد، اما تا سال ۲۰۲۱ نوسان قیمت آن بین ۲۰ تا ۴۰ دلار بود. در فوریه ۲۰۲۱ روند صعود شدید این ارز دیجیتال آغاز شد و در ماه مه همان سال قیمت اوج قیمت تاریخی خود در ۶۸۷ دلار را تجربه کرد. بعد از آن روند قیمت نزولی شد، اما دوباره اوج گرفت و نوسان‌هایی در سطح بالاتر از ۳۰۰ دلار را تجربه می‌کند. قیمت به‌روز این ارز دیجیتال را می‌توانید در صرافی داموند بررسی کنید.

آیا بایننس کوین امنیت دارد؟ چطور یک چیز در اینترنت ارزش دارد؟

اولین علت اعتماد به بایننس کوین این است که توسط صرافی بایننس پشتیبانی می‌شود. امنیت بایننس یکی از علت‌های اصلی است که باعث شد به بزرگ‌ترین صرافی ارز دیجیتال جهان تبدیل شود. بایننس اسمارت چین یکی از پیشرفته‌ترین بلاکچین‌هایی است که در حال حاضر فعالیت می‌کند و امنیت بالایی دارد. حمله به این بلاکچین تقریبا غیرممکن است و تراکنش‌ها و موجودی حساب‌ها در بلاک‌ها با امنیت بالا ذخیره می‌شود.

صرافی بایننس در سال ۲۰۲۲ بیشتر از ۲۸.۵ میلیون کاربر فعال دارد؛ این موضوع نشان می‌دهد بایننس و ارز دیجیتال بومی آن مقبولیت گسترده‌ای در میان مردم سراسر جهان دارند. با توجه به این آمار می‌توان به ارز دیجیتال بایننس و ارزشمندی آن در آینده اعتماد کرد.

آیا خرید بایننس کوین منطقی است؟

انتخاب ارز قابل اعتماد برای سرمایه‌گذاری یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های فعالان بازار ارزهای دیجیتال است. بایننس کوین یک ارز دیجیتال معتبر است که نمودار قیمت آن تاکنون رشد مطلوبی را تجربه کرده است. این ارز دیجیتال کاربردهای بسیاری در پلتفرم‌های مختلف بایننس دارد و ویژگی‌هایی دارد که از نظر بسیاری از تریدرهای بازار ارزهای دیجیتال به عنوان یک سرمایه‌گذاری منطقی شناخته می‌شود.

آیا خرید و فروش بایننس کوین در ایران قانونی است؟

خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران غیرقانونی نیست. به طور کلی هر فعالیتی که در قانون منع نشده باشد، انجام آن مجاز است. در حال حاضر تریدرهای بسیاری در ایران فعالیت می‌کنند و روی ارزهای دیجیتال مختلف از جمله بایننس کوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند. صرافی‌های معتبر ایران مانند داموند هم مطابق با قوانین تعیین شده فعالیت می‌کنند. ترید ارز دیجیتال در صرافی‌های معتبر قانونی است و خطری سرمایه‌گذاران را تهدید نمی‌کند.

آموزش خرید و فروش بایننس کوین

بایننس کوین در لیست معاملاتی اکثر صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز جهان وجود دارد و خرید و فروش می‌شود. بسیاری از کاربران از صرافی بایننس این ارز دیجیتال را خریداری می‌کنند. البته کاربران ایرانی در لیست تحریم این صرافی قرار دارند و برای فعالیت باید آی‌پی خارجی خریداری کرده باشند. این کار برای سرمایه و درآمد تریدرهای ایرانی ریسک بالایی دارد، زیرا اگر بایننس متوجه آی‌پی غیرواقعی کاربران شود، حساب آن‌ها را با هر مقدار موجودی مسدود خواهد کرد.

ترید بایننس کوین

بهترین روش خرید بایننس کوین استفاده از صرافی ایرانی داموند است. داموند پلتفرم معاملاتی حرفه‌ای برای کاربران ایرانی است که امکان خرید و فروش چندین ارز از جمله BNB را برای کاربران فراهم می‌کند. در ادامه روش خرید و فروش بایننس کوین در این صرافی را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

خرید بایننس کوین

 • وارد حساب کاربری خود در داموند شوید. اگر حساب کاربری ندارید، روی گزینه ثبت نام کلیک کنید و با وارد کردن اطلاعات خود، عضو داموند شوید.
 • موجودی حسابتان را با ریال شارژ کنید، می‌توانید این کار را از طریق درگاه پرداخت داموند انجام دهید.
 • در پنل معاملاتی بایننس کوین و تعداد توکن‌هایی که می‌خواهید را وارد کنید.
 • تراکنش را تایید کنید و منتظر پردازش بمانید.
 • بعد از واریز بایننس کوین به حساب کاربری شما در داموند، می‌توانید آن‌ها را به کیف پولتان انتقال دهید.

فروش بایننس کوین

 • وارد حساب کاربری خود شوید.
 • در پنل معاملاتی تعداد توکن‌های بایننس و قیمت مورد نظر برای فروش را ثبت کنید. اگر می‌خواهید بلافاصله توکن‌هایتان را بفروشید، قیمت روز بازار را انتخاب کنید. اما اگر قصد دارید با قیمت مورد نظر خودتان BNB را بفروشید، باید منتظر بمانید تا خریداری با قیمتی که مشخص کرده‌اید، پوزیشن خرید باز کند. این موضوع ممکن است زمانبر باشد.
 • تراکنش را تایید کنید.
 • با توجه به نوع تراکنش، در صف پردازش قرار می‌گیرید و بعد از پردازش، معادل ریالی توکن‌هایی که فروخته‌اید به حسابتان در داموند برمی‌گردد.
 • می‌توانید موجودی حساب را برداشت کنید یا با استفاده از آن توکن دیگری بخرید.

کیف پول بایننس کوین

بایننس کوین جزو ارزهای دیجیتال پرکاربرد و معتبر است، به همین دلیل کیف پول‌های مختلفی از آن پشتیبانی می‌کنند. کیف پول اختصاصی داموند بهترین انتخاب برای کاربران این صرافی است. این کیف پول برای کاربران ایرانی طراحی شده است. با ذخیره دارایی‌های خود در این کیف پول از امنیت آن‌ها اطمینان خواهید داشت و نیازی به استفاده از فیلترشکن یا آی‌پی خارجی ندارید.

در ادامه ولت‌های ارز دیجیتال خارجی که از بایننس کوین پشتیبانی می‌کنند را معرفی کرده‌ایم.

 • بایننس چین ولت
 • متامسک
 • تراست ولت
 • مث ولت

نکته مهم این است که ارز دیجیتال BNB روی بایننس اسمارت چین توسعه پیدا کرده، اما برخی از کیف پول‌های لیست بالا به صورت پیش‌فرض روی بلاکچین اتریوم تنظیم شده‌اند. برای ذخیره یا معامله بایننس کوین از طریق این کیف پول‌ها باید وضعیت شبکه را تغییر دهید.

سوالات متداول

 • بایننس کوین چیست؟

ارز دیجیتال بومی بلاکچین و صرافی بایننس که برای پرداخت کارمزد، ترید و سرمایه‌گذاری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 • مزیت استفاده از بایننس کوین چیست؟

با استفاده از این ارز دیجیتال می‌توانید هزینه کم‌تری برای ترید در صرافی بایننس بپردازید.

 • آیا بایننس کوین برای سرمایه‌گذاری خوب است؟

پیش‌بینی دقیق آینده بازار ارزهای دیجیتال ممکن نیست، اما بایننس کوین جزو ارزهای دیجیتال معتبر بازار است که بسیاری از سرمایه‌گذاران به آن اعتماد دارند.

 • بهترین روش خرید بایننس کوین چیست؟

صرافی ارز دیجیتال داموند بهترین بستر خرید بایننس کوین را برای کاربران ایرانی فراهم کرده است تا به صورت قانونی این ارز دیجیتال را خرید و فروش کنند.