داموندمگ

ده نکته برای مارجین تریدینگ پر سود

DAMOND
مارجین تریدینگ پرسود

مارجین معامله ارزهای دیجیتال، راهی سریع اما دشوار برای چند برابر کردن پرتفولیوی شما در زمان کوتاه است. بسیاری از معامله‌گران برای رقابت با بازار تلاش می‌کنند و برای کسانی که تمایلی به تسلیم شدن در برابر نقدینگی ندارند، ما ده نکته برای مارجین تریدینگ پر سود آماده کرده‌ایم.

چه روی بیت کوین و اتریوم، چه روی ارزهای دیجیتال کمتر شناخته شده، همه می‌خواهند از سرمایه‌گذاری خود سود ببرند. با این حال، سودآور بودن یک مارجین تریدینگ آنقدرها هم که به نظر می‌رسد بدون استراتژی‌های مناسب آسان نیست. تجارت کریپتو با مارجین بدون داشتن یک برنامه محکم مانند قایقرانی بدون باد است، یعنی رسیدن به هر جایی بسیار سخت خواهد بود.

در این مقاله از داموندمگ ده نکته برای مارجین تریدینگ پر سود که توسط بسیاری از بهترین معامله‌گران استفاده می‌شود، خواهید یافت. می‌توانید این نکات را در استراتژی‌های سودآور تجارت بیت کوین توسعه دهید یا به سادگی آن‌ها را با استراتژی‌هایی که قبلاً استفاده می‌کردید ادغام کنید.

همه چیز به بستگی دارد

مدیریت ریسک در مارجین تریدینگ

این بهترین توصیه‌ای است که تا به حال در مورد معاملات مارجین ارزهای دیجیتال شنیده‌اید: ریسک خود را مدیریت کنید. اگرچه ممکن است در ابتدا بدیهی به نظر برسد، اما احتمال اینکه شما به اندازه کافی ریسک گریز نباشید، حساب شما را در برابر ضررهای سنگین آسیب‌پذیر می‌کند.

اساساً، هر استراتژی معاملاتی که همراه با مارجین است، به مدیریت صحیح ریسک نیاز دارد. معامله مارجین به خودی خود خطرناک است. بنابراین، برای موفقیت، باید یاد بگیرید که چه زمانی و چگونه ریسک کنید و چه زمانی و چگونه به طور کامل ریسک را از بین ببرید.

وقتی در حال باخت هستید، دو برابر نکنید

به دلیل غرور، اغلب وسوسه انگیز است که در موقعیت نزولی سرمایه را دو برابر کنید. همان‌طور که کندل قرمز رشد می‌کند، احتمالاً احساس می‌کنید که در یک نقطه باید چرخشی وجود داشته باشد، که به شما امکان می‌دهد ورق را در یک معامله برگردانید.

بعید است که سناریوی مورد انتظار شما به واقعیت بپیوندد، حقیقت این است که بازار اغلب شما را شکست می‌دهد. به این ترتیب، وقتی موقعیتی در حال نزول است، در مقابل وسوسه تعقیب آن مقاومت کنید.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  11 روش موثر برای محافظت از توکن های NFT

درعوض، از آنجایی که ارزهای دیجیتال بسیار نوسان دارند و مستعد نزول‌های عظیم، به کاهش زودهنگام موقعیت‌های باخت فکر کنید، به خصوص اگر موقعیت‌های بازی در کوین‌های دیگر دارید که سود دارند.

از تعصبات و باورهای ثابت در مورد بازار اجتناب کنید

هر تریدر نظری در مورد اینکه بازار به کجا می‌رود دارد. این ماهیت گرفتن یک موقعیت مارجین لانگ یا شورت در بیت کوین یا هر ارز دیجیتال دیگری است.

با این حال، بین داشتن نظر در مورد جهت بازار و سرسختانه بودن در یک باور تفاوت وجود دارد. فرض کنید تصمیم دارید بیت کوین لانگ داشته باشید، زیرا پس از انجام تحلیل‌های فنی لازم، مطمئن هستید که بیت کوین از سطح حمایت بلندمدت خارج می‌شود.

مطمئناً، جهش رخ خواهد داد، اما این کار را با حجم غیرقابل قبول انجام می‌دهد و به سرعت قدرت خود را از دست می‌دهد. یک تریدر زیرک و انعطاف‌پذیر این را تشخیص می‌دهد و در نظر می‌گیرد که سود اندک خود را کاهش دهد تا در حاشیه بنشیند و اجازه دهد قیمت بیشتر توسعه یابد.

به عنوان مثال، نوع دیگری از تریدرها، کسی که به طور قاطع روی یک ایده دائمی ثابت مانده است، ممکن است این را همراه با شواهد دیگری در مخالفت با جهشی که در راه است و ببینید و روی ایده خود که همه چیز به نفع او خواهد بود، پافشاری کند. در نهایت این شخص با شکست مواجه خواهد شد.

بنابراین بهترین راه باری موفقیت در معاملات مارجین، داشتن ذهنی باز است. نباید با تعصب و آمال و آرزو پیش برویم، روند بازار به خوبی نشان می‌دهد که چا اتفاقی در حال وقوع است.

معاملات خود را به حداقل برسانید و بیش از حد معامله نکنید

معاملات محدود مارجین تریدینگ

یکی از رایج‌ترین اشتباهات که هم معامله‌گران جدید و هم باتجربه، مرتکب می‌شوند، ترید بیش از حد است.

برای روشن شدن این موضوع را به یاد داشته باشید که گاهی، نگرفتن یک موقعیت، گرفتن موقعیت است.

نکته این است که در حاشیه ماندن مانند لانگ یا شورت بودن، به این معنی است که شما بر اساس باورهای خود در مورد بازار عمل می‌کنید. وقتی به این شکل نگاه کنید، احتمالاً فشار کمتری برای ورود به بازار بدون دلیل موجه احساس خواهید کرد.

درک کنید که بازارهای کریپتو در چرخه حرکت می کنند

مانند هر سیستمی روی زمین و فراتر از آن، بازار کریپتو در چرخه‌ فعالیت می‌کند. درک این موضوع به مارجین تریدینگ پر سود کمک می‌کند. چرخه‌ها که معمولاً به عنوان روندها شناخته می‌شوند، نیروهای جهت دهنده‌ای هستند که به طور کلی جهت قیمت را به روشی خاص تغییر می‌دهند. به دلیل وجود چرخه‌های بازار، شرایط بازار گاوی، خرسی و خنثی وجود دارد. وظیفه شما به عنوان یک تریدر کریپتو این است که بفهمید بازار در زمان معامله شما در کدام شکل است و بدانید که چرخه‌ها می‌توانند به سرعت تغییر کنند.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  مفهوم بازار خرسی و بازار گاوی در ارز دیجیتال چیست؟

در یک چرخه بازار بزرگ‌تر مانند یک روند صعودی چند ساله، ممکن است چرخه‌های غیرقابل دیدن کوچکتری مانند بازارهای نزولی در بازارهای صعودی وجود داشته باشد. این به دلیل ماهیت بازه‌های زمانی است. قضاوت بازار بر اساس بازه‌های زمانی کوتاه‌تر همیشه گمانه‌زنانه‌تر و نادرست‌تر از اندازه‌گیری بازار بر اساس تحلیل روند بازه زمانی بالاتر است.

به این ترتیب، معاملات ریسک گریزتر، بر اساس باورهای مربوط به روندهای بلندمدت به جای ترندهای کوتاه مدت، شکل می‌گیرند، زیرا پیش‌بینی مورد دوم بسیار دشوارتر است.

ترندها دوست شما هستند

ترندهای بازار

بازار در یک ترند حرکت می‌کند، اما شما نگران هستید و تصمیم می‌گیرید که خلاف جریان موجود رفتار کنید. این کار می‌تواند در مواقعی که روندهای قوی انجام می‌شوند، فاجعه‌بار باشد. هر چقدر هم که ساده به نظر برسد، وقتی بازار صعودی است، فقط صعودی است. همین را می‌توان در مورد بازار نزولی هم گفت.

شرایط از این قرار است که وقتی مانند جزر و مد شدید در ساحل، بازار کشش شدیدی را در یک جهت نشان می‌دهد، اغلب بهترین و ساده‌ترین کار این است که به سادگی با جریان حرکت کنید. از این گذشته، چرخه‌های قوی به اندازه کافی نادر هستند، پس تا زمانی که دوام دارند از آن‌ها لذت ببرید.

درکی قوی از تحلیل تکنیکال داشته باشید

آیا تفاوت بین سطوح حمایت و مقاومت را می‌دانید؟ در مورد کاربردهای عملکردی شاخص‌های RSI و MACD چطور؟

درک نحوه استفاده از تحلیل تکنیکال به نفع خود برای داشتن یک مارجین تریدینگ پر سود، یک مؤلفه مهم برای مدیریت موفقیت‌آمیز ریسک است.

بدون یک مهارت تحلیل تکنیکال قوی، شما اساساً در بازار کریپتو کور هستید. تجزیه و تحلیل فنی می‌تواند به شما کمک کند زمان ورود و خروج از یک موقعیت، محل توقف ضرر، یا نحوه شناسایی فشارهای لانگ و شورت که به طور بالقوه می‌توانند موقعیت شما را تحلیل کنند، بسنجید.

علاوه بر این، دانستن نحوه استفاده از TA به شما کمک می‌کند تا یک برنامه معاملاتی دقیق ایجاد کنید که می‌توانید بدون حرکات غیرضروری که باعث اتلاف وقت و هزینه می‌شود، آن را دنبال کرده و اجرا کنید.

تحلیل فاندمنتال نیز مهم است، از جمله آنچه در اخبار کریپتو می گذرد

در حالی که تجزیه و تحلیل تکنیکال مهم‌ترین ابزار برای هر تریدر ارزهای دیجیتال است، داشتن درک کامل از اصول یک پروژه می‌تواند به همان اندازه مهم باشد، به ویژه اگر معامله طولانی مدتی انجام دهید. با این حال، حتی اگر لزوماً نمی‌دانید که یک کوین معین چه کاری انجام می‌دهد یا اینکه آیا پروژه در جایگاه خود پیشرفت می‌کند، حداقل می‌توانید اخبار را دنبال کنید.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  نمودار قیمت در تحلیل تکنیکال + 5 نمودار پرکاربرد

خواندن روزانه   Damond.ir ،Coindesk و Cointelegraph راه خوبی برای همگام شدن با برخی از رویدادهای بزرگ‌تر و مهم‌تر است که قیمت بازار را شکل می‌دهند، به خصوص زمانی که شرایط غیرقابل‌پیش‌بینی وجود دارد، مانند دعاوی حقوقی یا حباب قیمتی.

به عنوان مثال، اگر شما ریپل را تنها بر اساس تحلیل تکنیکال معامله می‌کردید، احتمالاً از اعلام شکایت ناگهانی SEC که به سرعت منجر به کاهش شدید قیمت‌ها شد، چشم‌پوشی می‌کردید. به این ترتیب، یک تریدر خوب همیشه در مورد جنبه‌های اساسی و فنی یک معامله اطلاعات کافی دارد.

معاملات مارجین کریپتو را نمی‌توانید به حال خود رها کنید

ترید فعال

تفاوت بین معاملات اسپات و مارجین در این است که اولی را می‌توان به حال خود رها کرد در حالی که دومی باید توسط یک تریدر فعال مدیریت شود، بنابراین برای داشتن یک مارجین تریدینگ پر سود، باید فعال باشید.

شما نمی‌توانید اتریوم را لانگ کنید و سپس به سادگی کنار بروید. این یک دستور العمل فاجعه‌بار است. بنابراین تجارت کریپتو با مارجین نیاز به مدیریت روزانه دارد. اگر به طور کامل به معامله خود متعهد نیستید، یعنی نمی‌توانید در لحظه نیاز ضرر را متوقف کنید، که نهایتاً منجر به ضرر بیشتر خواهد شد.

تریدرهای عاقل همیشه موقعیت‌های خود را قبل از رفتن به تعطیلات یا منطقه‌ای که WiFi ندارند، می‌بندند. علاوه بر این، بسته به ماهیت یا بازه زمانی تجارت خود، ممکن است بخواهید حتی قبل از خوابیدن، موقعیت‌های خود را ببندید.

هرگز همه سرمایه خود را وارد بازار نکنید

نشانه یک تریدر موفق، این است که بتواند طول عمر زیادی در بازار داشته باشد. اگر این شخص بخواهد در همه سرمایه خود را خرج کند، مطمئناً شکست خواهد خورد و پس از از دست دادن سرمایه زیاد دیگر نخواهد توانست در بازار حضور داشته باشد.

هر چه مدت بیشتری در تجارت کریپتو زنده بمانید، احتمال اینکه در آن به خوبی عمل کنید بیشتر است. در غیر این صورت، سرمایه شما مدت‌ها پیش از دست می‌رفت. به این ترتیب، همیشه وجوه اضافی را در معاملات مارجین نگه دارید تا راه خود را برای ورود یا خروج از سناریوهای سخت افزایش دهید.

سخن پایانی

معامله با مارجین یعنی شما مقدار کمی سرمایه دارید، اما می‌خواهید با کمک پلتفرم معاملاتی خود، چند برابر سرمایه اصلی ترید کنید. در چنین معاملاتی سود می‌تواند بسیار باشد و ضرر هم همین‌طور. حالا برای آنکه بتوانید بهترین ترید را تجربه کنید، باید چند نکته در نظر بگیرید. این نکات را در طول مقاله توضیح دادیم، که همگی به نگرش شما به عنوان یک تریدر و توانایی بهره‌گیری از روش‌های تحلیل و استارت‌های درست برمی‌گردد.

دسته بندی مطالب
مطالب مرتبط
مطالب مرجع

ارز دیجیتال چیست؟

بلاک چین چیست؟

متاورس چیست؟

NFT چیست؟

دیفای (DeFi) چیست؟

صرافی غیرمتمرکز چیست؟

کیف پول چیست؟

تحلیل تکنیکال چیست؟

ایردراپ چیست؟

استیکینگ ارز دیجیتال چیست؟

بیت کوین چیست؟

اتریوم چیست؟

تتر چیست؟

خرید و فروش ارز های دیجیتال
ما را دنبال کنید
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.