داموندمگ

بهترین میم کوین ها کدامند؟ + لیست میم کوین های ارز دیجیتال

DAMOND
بهترین میم کوین ها

بهترین میم کوین ها کدامند؟ یکی از پیچیده‌ترین بخش‌های سرمایه‌گذاری رمزنگاری، تعیین ارزش واقعی یک دارایی دیجیتال است. با شروع محبوبیت میم کوین‌ها در فضای کریپتو، و ظهور میم کوین‌های بیشتر در بازار کریپتو، بسیاری از سرمایه‌گذاران برای تعیین اینکه کدام یک ممکن است سرمایه‌گذاری خوبی باشند، در تلاش هستند.

ارزش میم کوین‌ها در بین سرمایه‌گذاران سؤال برانگیز است، زیرا این دارایی‌ها ارزش واقعی ندارند و به شدت سوداگرانه هستند. عرضه نامحدود میم کوین نیز با اجماع اثبات کار بیت کوین مطابقت ندارد.

باوجود این اخطارها، بهترین میم کوین هایی که می‌توانیم روی آن‌ها سرمایه‌گذاری کنیم کدامند؟ در این مقاله از داموندمگ، ما پنج میم کوین برتر که تجارت ارزهای دیجیتال را تغییر داده‌اند، معرفی می‌کنیم.

میم کوین چیست؟

میم کوین چیست

میم کوین نوعی ارز دیجیتال بدون ارزش ذاتی است و به ندرت ارزش یا سود واقعی ارائه می‌دهد. در بیشتر موارد، این کوین‌ها بر اساس میم‌های اینترنتی طراحی می‌شوند، یعنی تصاویری از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی که ماهیت طنز دارند.

عمدتاً به دلیل عدم کاربردشان، میم کوین‌ها با ارزهای دیجیتال متفاوت هستند. به عنوان مثال، بیت کوین و اتر برای حل مشکلات تمرکز در اقتصاد ایجاد شدند. بیت کوین برای کمک به مردم برای ارسال حواله و به عنوان نوعی ارز برای استفاده توسط بازرگانان ایجاد شد. اتریوم هم برای پرداخت هزینه تراکنش‌ها و خدمات محاسباتی استفاده می‌شود.

به دلیل جدیدترین اخبار و تبلیغات اینفلوئنسرها، میم کوین‌ها معمولاً در مدت‌زمان کوتاهی صعود می‌کنند. به عنوان مثال، دوج کوین یکی از موارد کلیدی در طول روند صعودی بیت کوین در سال 2017 بود، اما پس از سقوط بیت کوین در مدت کوتاهی طرفداران خود را از دست داد. با این حال، پس از اینکه ایلان ماسک شروع به انتشار توییت در مورد آن کرد، دوباره به شهرت رسید. از آنجایی که هرکسی می‌تواند ارزهای دیجیتال ایجاد کند، میم کوین‌های بیشتری ظاهر می‌شوند و درنتیجه کوین‌هایی مانند شیبا اینو (SHIB) که در شبکه اتریوم اجرا می‌شود، و مونا کوین (MONA) که به تدریج در حال تبدیل شدن به یکی از برترین‌ها است، ظاهر می‌شوند.

چه چیزی به معروفیت میم کوین ها کمک می کند؟

میم کوین‌ها از طریق حمایت اینفلوئنسرهای کریپتو، افراد مشهور و سرمایه‌گذارانی که قصد دارند قیمت را در مدت کوتاهی بالاتر ببرند، محبوبیت پیدا کردند. به طور کلی، میم توکن‌های و میم کوین‌ها اغلب از جوک و شوخی مجازی سرچشمه می‌گیرند.

یکی از نمونه‌های این پدیده زمانی رخ داد که مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک، عکسی با عنوان «بزهای من: مکس و بیت کوین» منتشر کرد. به محض اینکه پست آنلاین شد، یک توکن میم، به نام آکوا گوت (AquaGoat) در عرض چند ساعت تقریباً 300 درصد افزایش یافت.

در سناریویی مشابه، ایلان ماسک توییت کرد که اگر رسوایی در مورد او وجود داشته باشد، به عنوان «Elongate» شناخته می‌شود. مدتی بعد، توکن ELONGATE راه‌اندازی شد و توسعه‌دهندگان آن ادعا می‌کنند که 3 میلیون دلار از سود خود را اهدا کرده‌اند. بعلاوه، تبلیغ ماسک از دوج کوین باعث شده تا این ارز دیجیتال به اوج قبلی خود یعنی 0.73 دلار صعود کند. اخیراً، پس از اینکه مدیرعامل تسلا توییت کرد، «دوج کوین پول است»، قیمت دوج کوین کمی بعد به 0.20 دلار رسید.

هنگام سرمایه‌گذاری در میم کوین‌ها، هدف اصلی این است که در صورت افزایش قیمت، فروش کوتاه‌تری داشته باشیم، زیرا ارزش ذاتی کمی دارند و فاقد اصول اولیه هستند. در حالی که میم کوین‌ها هنوز برای طرح‌های پامپ و دامپ بدنام هستند، چند میم کوین وجود دارد که ارزش وقت شما را دارد.

بهترین میم کوین ها کدامند؟ لیست میم کوین های ارز دیجیتال 

حالا که مسائل پایه را در حوزه میم کوین‌ها بررسی کردیم، نوبت به شناخت بهترین میم کوین ها برای سرمایه‌گذاری رسیده است.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  آلت سیزن چیست؟ با فصل آلت کوین ها آشنا شوید

دوج کوین (DOGE)

دوج کوین میم کوین اصلی صنعت کریپتو است، که به عنوان یک شوخی در سال 2013 بر اساس میم اینترنتی «Doge» با نشان سگ شیبا اینو ایجاد شد. دو مهندس نرم‌افزار، بیلی مارکوس و جکسون پالمر، این ارز دیجیتال منبع باز را از یک فورک لایت کوین ایجاد کردند. بعداً، پس از آن که ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، چندین توییت در رسانه‌های اجتماعی منتشر کرد و آن را تحسین کرد، توجه سرمایه‌گذاران را به خود جلب کرد.

دوج کوین از فناوری Scrypt استفاده می‌کند که دارای زمان بلاک یک دقیقه‌ای با عرضه نامحدود است. بنابراین، می‌توانید هر زمان که بخواهید با پیوستن به یک استخر استخراج، آن را استخراج کنید. اولین استفاده از دوج کوین به عنوان جایزه در Reddit و Twitter برای ایجاد و به اشتراک‌گذاری محتوای با کیفیت بود.

در ابتدا، 100 میلیارد دوج کوین از راه استخراج در سال 2015 وجود داشت، که به ماینرها اجازه می‌داد در یک دقیقه 100 دوج کوین جدید ایجاد کنند. به طور کلی، ماینرها می‌توانند تقریباً 5 میلیارد کوین در سال مینت کنند.

چرا قیمت دوج کوین افزایش یافته است؟

از 28 ژوئیه تا به حال، بیش از 130 میلیارد دوج کوین در گردش است که ارزش بازار آن تقریباً 25 میلیارد دلار است. فشار خرید اولیه در این کوین به محض اینکه ماسک شروع به حمایت از آن از طریق الگوهای رفتاری و پذیرش در پروژه SpaceX کرد، شکل گرفت. دوج کوین در حال حاضر با قیمت 0.20 دلار معامله می‌شود.

پیش‌بینی حرکت قیمت دوج کوین چالش‌برانگیز است، زیرا کوین‌های زیادی هرروز مینت می‌شوند. علاوه بر این، هیچ پروژه کریپتوی قابل‌توجهی وجود ندارد که از آن استفاده کرده باشد. بنابراین، قیمت وارد یک منطقه حباب شده است و افزایش بیشتر قیمت بستگی به نحوه پذیرش این کوین توسط سرمایه‌گذاران دارد.

شیبا اینو (SHIB)

شیبا اینو

یکی دیگر از بهترین میم کوین های کریپتو شیبا اینو نام دارد. زمانی بود که یک سگ – شیبا اینو – الهام بخش میلیون‌ها سرمایه‌گذار برای سرمایه‌گذاری در پروژه شیبا بود. طبق وب سایت شیبا اینو، این کوین قاتل دوج کوین است که در یک صرافی غیرمتمرکز، به نام شیبا سواپ فهرست شده است. سکه اصلی شیبا اینو SHIB است که یک توکن ERC-20 است و در اکوسیستم کریپتو استفاده می‌شود.

یکی از بنیان‌گذاران، با نام مستعار «ریوشی»، شیبا اینو را در آگوست 2020 به عنوان یک میم کوین ایجاد کرد، که بعدها با چندین تیتر خبری و توییت از تأثیرگذارانی مانند ویتالیک بوترین و ایلان ماسک مورد توجه قرار گرفت. به آن لقب «قاتل دوج کوین» داده شد و در بین سرمایه‌گذاران چینی محبوبیت پیدا کرد.

یک الگوریتم استخراج مبتنی بر Scrypt  شیبا را اجرا می‌کند. شیبا یکی از چندین پلتفرم کریپتویی است با تم سگ فعالیت می‌کند، از جمله دوج کوین (DOGE)، آلاسکا اینو (LAS) و آلاسکا مالاموت (LASM). سرمایه‌گذارانی که برای پیوستن از دوج کوین جا مانده‌اند، به دلیل ارزش پایین توجه خود را به شیبا معطوف کرده‌اند.

توکن شیبا اینو دارای عرضه محدود 1 کوادریلیون است، اما 50 درصد از عرضه آن در نقدینگی یونی سواپ قفل شده است. علاوه بر این توسعه‌دهنده آن 50 درصد دیگر از عرضه را به ویتالیک بوترین، خالق اتریوم هدیه داده است.

آینده شیبا اینو چیست؟

همانند دوج کوین، عرضه توکن شیبا ناپایدار است. با این حال، توکن‌هایی که به بوترین هدیه داده شده بود، با وعده حذف آن‌ها از گردش عرضه شدند. بنابراین، افزایش قیمت در آینده تا حد زیادی به نحوه استفاده بنیان‌گذار اتریوم از آن‌ها بستگی دارد.

 سیف مون (SAFEMOON)

 سیف مون

مورد بعدی از بهترین میم کوین ها، سیف مون است. بنیان‌گذاران سیف مون یک توکن مالی غیرمتمرکز با سه عملکرد ایجاد کردند: بازتاب، سوزاندن و ارائه‌دهنده نقدینگی (LP). این پروتکل توکنومیکس (تلفیق توکن و اقتصاد) و نقدینگی خودکار را با تمرکز بر توسعه توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) ترکیب می‌کند. علاوه بر این، سرمایه‌گذاران از آن به عنوان یک پروژه خیریه در آموزش و پلتفرم‌های کریپتو استفاده می‌کنند. قدرت کسب درآمد دارندگان سیف مون به تعداد توکن آن‌ها بستگی دارد.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin): پدر و خالق اتریوم

پروتکل سیف مون حضور خود را در بازار NFT گسترش می‌دهد و به کاربران امکان می‌دهد ارزهای دیجیتال خود را ایجاد کنند. این میم کوین نقشه راه بلندپروازانه‌تری نسبت به دوج کوین یا شیبا اینو دارد، زیرا بسیاری از صرافی‌های پیشرو آن را فهرست می‌کنند. به همین دلیل در بین بهترین میم کوین ها از آن صحبت می‌کنیم.

سیف مون قصد دارد از ایده بازده ثابت برای حذف فشار روی توکن‌ها پس از فروش استفاده کند. وایت پیپر این پروژه به «مکانیسم بازتاب» اشاره می‌کند، که انگیزه‌ای برای دارندگان سیف مون است که این دارایی را هودل می‌کنند. علاوه بر این، ارائه‌دهنده نقدینگی خودکار آن با ارائه قیمت کف برای دارندگان توکن، ثبات را افزایش می‌دهد. در نهایت، استراتژی سوزاندن ممکن است به سرمایه‌گذاران کمک کند تا در درازمدت سود ببرند.

آیا سیف مون کلاهبرداری است یا طرحی پونزی؟

در حال حاضر، حدود 600 تریلیون توکن سیف مون در گردش است و معامله‌گران باید هر بار که دارایی را بفروشند، 10 درصد کارمزد بپردازند. بنزینگا و لارک دیویس به این کوین به عنوان یک طرح پونزی اشاره می‌کنند، در حالی که توییت‌های WarOnRugs آن را کلاهبرداری می‌دانند.

به هر حال، این میم کوین در حال حاضر دو میلیون کاربر را تنها در دو ماه با بازده بالا جذب کرده است. با این حال، بسیاری از سرمایه‌گذاران بر این باورند که سقوط قیمت آن فقط بسته به زمان است.

البته هیچ محدودیتی برای تنوع بخشیدن به سبد سرمایه‌گذاری شما وجود ندارد. با این حال، همیشه قبل از سرمایه‌گذاری تحقیق کنید. سرمایه‌گذاری روی میم کوین‌های به خودی خود خطرناک است، اما زمانی بدتر است که وایت پیپر سیف مون هیچ کاربردی در دنیای واقعی را پوشش نمی‌دهد. علاوه بر این، پرداخت با سیف مون  کار ساده‌ای نیست، زیرا فقط در صرافی‌های غیرمتمرکز خاص فهرست شده است. اگر آماده تحمل هزینه‌ها و عدم قطعیت‌ها هستید، سیف مون انتخاب خوبی است. در غیر این صورت، در مورد بازده‌های ادعا شده ممکن است بیش از حد اغراق شده باشد.

 مونا کوین (MONA)

 مونا کوین

مونا کوین یک شبکه پرداخت منبع باز است، که تراکنش‌های همتا به همتا را تسهیل می‌کند. مونا کوین از الگوریتم اثبات کار Lyra2RE برای تأیید بلاک استفاده می‌کند. ماینرها به ازای هر 90 بلاک پردازش شده، 25 مونا کوین کسب می‌کنند. زمان ایجاد بلاک یک و نیم دقیقه طول می‌کشد، در حالی که سختی استخراج بسته به هر بلاک متفاوت است. مونا کوین برای اولین بار پس از نمایش در شبکه WBS TV Tokyo که شامل زمین‌های خریداری شده با مونا کوین بود، مورد توجه قرار گرفت.

مورد چهارم در بین بهترین میم کوین ها، در سال 2013 بر اساس یک الگوی رفتاری اینترنتی گربه مانند شکل گرفت. یک توسعه‌دهنده ناشناس، به نام آقای واتانابه، این دارایی را ایجاد کرد (واتانابه تا به امروز غیرقابل شناسایی باقی مانده است). امروزه مونا کوین در ژاپن محبوبیت زیادی پیدا کرده است و به طور گسترده توسط بازرگانان آنجا پذیرفته شده است.

آژانس خدمات مالی ژاپن مونا کوین را تأیید کرده است. مونا کوین را می‌توان با استفاده از نرم‌افزارهای تخصصی ماینینگ استخراج کرد. در عین حال، این میم کوین را می‌توان از طریق صرافی‌های اصلی ارز دیجیتال نیز خریداری کرد. حداکثر عرضه 105 میلیون مونا کوین در سراسر جهان وجود دارد، که هم به صورت فیزیکی و هم دیجیتال موجود است. مونا کوین تا 28 ژوئیه با قیمت 1.36 دلار معامله می‌شد. در حالی که مونا کوین ممکن است به‌اندازه دوج کوین یا شیبا مورد توجه قرار نگیرد، اهمیت مونا کوین ناشی از مزایای نظارتی و امکان استفاده در دنیای واقعی آن است.

 هاگ فایننس (HOGE)

 هاگ فایننس

هاگ فایننس یک توکن دیفای مبتنی بر جامعه است که به صورت خودکار در توکن ERC-20 با عرضه کاهشی قیمت‌گذاری می‌شود. هاگ در 7 فوریه 2021 با عرضه 1 تریلیون توکن راه‌اندازی شد، که 50 درصد آن در طول راه‌اندازی سوزانده شد. علاوه بر این، 2 درصد مالیات برای هر تراکنش هاگ فایننس وجود دارد. از این مبلغ 1 درصد به کیف پول سوزانده‌ها ارسال می‌شود و 1 درصد دیگر بین همه دارندگان کیف پول توزیع می‌شود.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  استلار چیست؟ ارز دیجیتال Stellar Lumens با توکن XLM

هاگ فایننس قرار بود یک «دوج در دیفای» کاهش‌دهنده تورم باشد. با این حال بنیان‌گذاران آن، آن را با این چشم‌انداز ایجاد کردند که آن را بشردوستانه‌تر کنند. این اولین میم کوین است که ممیزی CertiK را تکمیل کرده است.

تاکو کت  (TCT)

تاکو کت

تاکو کت آخرین مورد از بهترین میم کوین هایی که در این مقاله معرفی می‌کنیم، توکنی مبتنی بر جامعه با ارزش واقعی است. هدف آن برقراری ارتباط و ترویج خلاقیت‌های تجاری است. تاکو کت دارای یک اکوسیستم مستقل است که برای نمایش و رشد جامعه دارایی‌های کریپتو طراحی شده است، تا مخاطبان جریان اصلی بتوانند بازار ارزهای دیجیتال را تجربه کنند.

اطلاعات قیمت تاکو کت و سقف بازار تا این اواخر در وب سایت CoinMarketCap در دسترس نبوده است. ارزش بازار کریپتوی تاکو کت در اوج خود با نزدیک به 12000 دارنده توکن به 25 میلیون دلار رسید. این میم کوین از توکن BEP-20، مشابه پروژه سیف مون استفاده می‌کند. علاوه بر این، در بایننس اسمارت چین راه‌اندازی شد و خود را به عنوان یک تأثیرگذار در دنیای ارزهای دیجیتال معرفی کرد.

خطرات میم توکن ها

میم کوین‌ها فقط برای خنده و از روی جوک‌های مجازی و اینترنتی ایجاد می‌شوند و در دنیای واقعی کاربرد مالی چندانی ندارند. بنابراین، خطرات زیادی در این حوزه از ارزهای دیجیتال، به ویژه برای سرمایه‌گذاران، وجود دارد. میم کوین‌ها بسیار سوداگرانه هستند و هیچ ارزش ذاتی ندارند.

علاوه بر این، آن‌ها بسیار فرار هستند، زیرا طرح‌های پامپ و دامپ یک اتفاق رایج در میان میم کوین‌ها است. بنابراین، سرمایه‌گذاری در میم کوین، ممکن است طاقت فرساتر از سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی سنتی باشد، زیرا هیچ مقرراتی در آن اجرا نمی‌شود. با این حال، سرمایه‌گذاران می‌توانند از حرکت وحشیانه قیمت‌ها برای تفریح ​​و سوار شدن بر موج، به دنبال هجوم رسانه‌های اجتماعی استفاده کنند.

اگر قصد سرمایه‌گذاری روی بهترین میم کوین ها را دارید، باید با استفاده از افزایش تقاضا، حرکت قیمت آن‌ها را از نزدیک زیر نظر داشته باشید. مثل همیشه، بیش از حد توان از دست دادن خود سرمایه‌گذاری نکنید. سرمایه‌گذاران باید بدانند که اصلاحات بازار چگونه کار می‌کند، به‌جای اینکه در شرایطی که ارزهای دیجیتال در بالاترین سطح خود قرار دارند، حرکات و تصمیمات آنی انجام دهند. معکوس شدن روند همیشه اتفاق می‌افتد و می‌تواند در یک ثانیه رخ دهد. اگر تحمل ریسک شما پایین است، سرمایه‌گذاری در میم کوین باید آخرین چیزی باشد که برای افزودن در سبد خود به آن فکر کنید.

سخن پایانی

میم کوین‌ها در بازار کریپتو در مقایسه با ارزهای دیجیتال رایج بسیار جدید هستند. دوج کوین و همتایان آن پتانسیل رشد قوی دارند، اما علیرغم پتانسیلی که دارند، میم کوین‌ها به دلیل تمرکز بر شوخی و طنز برای رشد جامعه به جای عملکرد مالی، همچنان متزلزل هستند.

تنوع بخشیدن به سبد خود راهی برای کاهش ریسک بازار در یک بخش است. مانند سایر سرمایه‌گذاری‌ها، اگر در بهترین میم کوین ها سرمایه‌گذاری می‌کنید، مطمئن شوید که بودجه خود را به خوبی تنظیم کرده‌اید و پس از سرمایه‌گذاری، پول خود را مدیریت کنید تا ریسک خود را تا حد امکان کاهش دهید.

سؤالات متداول

میم کوین چیست؟

میم کوین‌ها، ارزهای دیجیتالی کم ارزش یا به عبارت بهتر بدون ارزش واقعی هستند، که از جوک‌هایی که در فضای مجازی منتشر می‌شود الهام گرفته شده‌اند. اکنون هزاران میم کوین وجود دارد.

چه نکاتی در سرمایه گذاری میم کوین ها وجود دارد؟

نکته بسیار مهم این است که اگرچه از میان هزاران مورد، بهترین میم کوین ها قابل‌شناسایی و بررسی هستند، هنوز هم به عنوان یک سرمایه‌گذاری امن شناخته نمی‌شوند. احتمال کلاهبرداری و از دست رفتن سرمایه در این دارایی‌ها همیشه وجود دارد.

جه چیزی بر محبوبیت میم کوین ها مؤثر است؟

همان‌طور که سرچشمه میم کوین‌ها جوک‌های اینترنتی است، اگر تب و تاب آن از سر جامعه فعالان مجازی بیفتد، همیشه امکان افت قیمت‌ها وجود دارد. ضمن اینکه تأثیر اینفلوئنسرها و افراد مشهور در ارزش و محبوبیت آن‌ها بسیار بالا است.

دسته بندی مطالب
مطالب مرتبط
مطالب مرجع

ارز دیجیتال چیست؟

بلاک چین چیست؟

متاورس چیست؟

NFT چیست؟

دیفای (DeFi) چیست؟

صرافی غیرمتمرکز چیست؟

کیف پول چیست؟

تحلیل تکنیکال چیست؟

ایردراپ چیست؟

استیکینگ ارز دیجیتال چیست؟

بیت کوین چیست؟

اتریوم چیست؟

تتر چیست؟

خرید و فروش ارز های دیجیتال
ما را دنبال کنید
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.