داموندمگ

5 ابزار ردیابی نهنگ های کریپتو

DAMOND
ابزار ردیابی نهنگ های کریپتو

با توجه به اینکه حجم بازار ارز دیجیتال هنوز به بلوغ کافی نرسیده، رفتار نهنگ های ارز دیجیتال (افرادی که دارایی قابل توجهی در بازار دارند) بر وضعیت کلی بازار رمز ارزها و قیمت آن‌ها تاثیر زیادی می‌گذارد. بنابراین شما به عنوان یک معامله‌گر ارز دیجیتال باید نسبت به رفتار نهنگ‌ها و نحوه تاثیر آن‌ها بر بازار آگاهی و تسلط لازم را داشته باشید. اگر بتوانید فعالیت‌های معاملاتی نهنگ‌های کریپتو را به درستی ردیابی و تحلیل کنید، می‌توانید تا حد زیادی از ترس و سردرگمی در این بازار نجات پیدا کنید. با آگاهی به ابزار ردیابی نهنگ های کریپتو شما می‌توانید بهتر برای نوسانات بازار آماده شوید و متوجه خواهید شد چه زمانی، زمان مناسب برای خرید است یا اینکه تا چه زمانی باید منتظر یک فرصت مناسب تر برای خرید باشید. در این مقاله از داموندمگ قصد داریم 5 ابزار ردیابی نهنگ های کریپتو که می تواند در معامله برای شما مفید باشد را معرفی کنیم.

نهنگ کریپتو چیست؟

نهنگ ارز دیجیتال به شخص، گروه یا سازمانی گفته می‌شود که دارای ارز دیجیتال کافی برای تأثیرگذاری بر بازار ارز دیجیتال هستند. به این معامله‌گران «نهنگ» می‌گویند، زیرا در مقایسه با اکثر معامله‌گرانی که درصد کمی از کل ارز را در اختیار دارند و معامله می‌کنند، بازیگران بزرگی هستند. نهنگ کریپتو دارای مقدار زیادی از یک نوع ارز، معمولا 10 درصد یا بیشتر است، که بر ارزش و قیمت آن ارز تاثیر می‌گذارد. برخی نهنگ‌های کریپتو دارای مقدار زیادی از یک ارز خاص هستند، اما بسیاری از نهنگ‌ها دارای درصد قابل توجهی از چندین نوع مختلف هستند.

نهنگ ارز دیجیتال کیست

چرا باید فعالیت نهنگ‌های کریپتو را ردیابی کنید؟

صاحبان کیف‌پول‌های برتری که دارای یک ارز دیجیتال هستند، بسته به فعالیتشان، می‌توانند بر ارزش آن ارز تاثیر مثبت یا منفی بگذارند. ابزار ردیابی نهنگ های کریپتو به کاربران کمک می‌کند تا حرکات بزرگ بازار را پیش بینی کنند و تصمیمات آگاهانه تری در مورد زمان معامله بگیرند. زمانی که نهنگ‌های کریپتو دارای ذخایر زیادی از رمز ارز هستند، مقدار موجود برای معامله را محدود می‌کندن. همچنین نقدینگی ارز را کاهش می‌دهند، به این معنی که مبادله با سایر توکن‌ها یا با پول نقد برای معامله‌گران عادی دشوار می‌شود. نهنگ‌ها به چند روش ممکن است از طریق جابجایی رمز ارزها بر ارزش آن تاثیر بگذارند.

یک جریان بزرگ ورود پول به صرافی،  به این معنی است که نهنگ‌های کریپتو مقادیر زیادی از دارایی خود را برای فروش به صرافی انتقال داده‌اند. این خروج پول از کیف پول‌های نهنگ‌ها قیمت رمز ارز مورد نظر را کاهش می‌دهد.

جریان خروج قابل توجه پول از صرافی، معمولا به این معناست که نهنگ‌ها پول را از صرافی به کیف پول خود انتقال داده‌اند که باعث خارج شدن ارز از گردش می‌شود. این خروج پول از صرافی معمولا باعث افزایش قیمت رمز ارز می‌شود.

البته به این نکته توجه کنید که ورود پول به صرافی توسط نهنگ ها همیشه به این معنا نیست که نهنگ های کریپتو قصد فروش آن رمز ارز را دارند، کاهش قیمت در این مواقع معمولا بخاطر این است که افراد دیگر با ردیابی رفتار نهنگ‌ها شروع به خارج شدن از آن ارز می‌کنند و همین نکته باعث کاهش ارزش ارز مورد نظر می‌شود.

به این ترتیب واکنش بازار به معاملات نهنگ ها اغلب ارزش یک ارز دیجیتال را تغییر می‌دهد، در این حالت فرقی نخواهد داشت که معامله‌گران به درستی انگیزه نهنگ‌ها را تشخیص داده باشند یا خیر. برای اینکه بتوانید رفتار نهنگ ها را دنبال کنید، ابزار ردیابی نهنگ های کریپتو می تواند به شما کمک کند، در حال حاضر چند ابزار ردیابی نهنگ های ارز دیجیتال وجود دارد که می تواند به شما کمک کند روند بازار کریپتو را شناسایی کرده و تغییرات بازار ارزهای دیجیتال را پیش بینی کنید.

نحوه ردیابی فعالیت نهنگ‌های کریپتو

شما می‌توانید با ردیابی فعالیت نهنگ‌های کریپتو به چند روش مختلف، حرکات بازار را پیش بینی کنید.

1- تحلیل آن چین

تحلیل آنچین

راه اول برای بررسی رفتار نهنگ‌ها بررسی آن چین است که برای استفاده از آن باید سه مورد را چک کنید که در ادامه بررسی می‌کنیم. ردیابی معامله‌های نهنگ های کریپتو با تجزیه و تحلیل تراکنش‌های بلاک چین به عنوان تحلیل On chain شناخته می‌شود. این تجزیه و تحلیل شامل بررسی مقادیر تراکنش و اندازه بلوک است. اگر ارزش تراکنش بالا باشد، به این معنی است که مقدار زیادی تراکنش روی یک ارز اتفاق افتاده است. اندازه بلوک اگر بزرگ باشد، نشان دهنده حجم زیاد داده است. شما به عنوان یک معامله‌گر ارز دیجیتال می‌توانید آدرس درگیر در یک تراکنش را تجزیه و تحلیل کنید تا ببینید آیا مقدار زیادی ارز دیجیتال در آن وجود دارد یا خیر. اگر مقدار ارز دیجیتال زیاد باشد، احتمال اینکه آن آدرس مربوط به یک نهنگ باشد زیاد است. پس از شناسایی آدرس، می‌توانید نهنگ را زیرنظر بگیرید تا ببینید رمز ارز خود را به کجا ارسال می‌کند. سه نوع تراکنش در بلاک چین می تواند چیزهای متفاوتی را در مورد فعالیت نهنگ کریپتو به شما بگوید.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  ۷ اشتباه آماتوری در بازار ارزهای دیجیتال

نوع اول: تراکنش‌های کیف پول به صرافی

وقتی نهنگ‌ها رمز ارز را از کیف پول به صرافی منتقل می‌کنند، احتمالا می‌خواهند آن را معامله کنند. مقدار و نوع ارز می تواند بر ارزش بازار اثر صعودی یا نزولی داشته باشد. اگر ارز وارد شده به صرافی توسط نهنگ‌ها، استیبل کوین (ارزهای بای قیمت ثابت مانند USDT) باشد، یک اتفاق مثبت در نظر گرفته می‌شود و نشان دهنده این است که نهنگ مورد نظر قصد دارد پول وارد یک رمز ارز کند. اگر رمز ارزی که توسط نهنگ وارد صرافی شده یکی از ارزهای معمولی (غیر از استیبل کوین) باشد، معمولا به معنی خروج پول از ارز دیجیتال است.

نوع دوم: تراکنش‌های صرافی به کیف پول

ابزار ردیابی نهنگ های کریپتو برای فعالیت کیف پول ها و صرافی ها

انتقال پول از صرافی به کیف پول باعث کاهش مقدار ارز در گردش می‌شود، این کاهش معمولا باعث افزایش قیمت می‌شود. توجه داشته باشید اگر خروج ارز از صرافی توسط نهنگ ها، مربوط به استیبل کوین باشد، یک نکته منفی به حساب می آید و ممکن است باعث کاهش قیمت شود.

نوع سوم: انتقال از کیف پول به کیف پول

تراکنش‌های ولت به ولت نشان می‌دهد که نهنگ های رمزنگاری پول را از یک کیف پول به کیف دیگر منتقل می‌کنند. این معاملات معمولاً تأثیر زیادی بر ارزش پول ندارند و ممکن است نشان دهنده یک نهنگ باشد که معاملات خصوصی خارج از بازار انجام می‌دهد.

2- ابزار ردیابی نهنگ کریپتو

روش دوم ارزیابی رفتار نهنگ‌ها استفاده از ابزار ردیابی نهنگ های کریپتو است، در این روش به جای اینکه آدرس های مختلف در بلاک چین ها را بررسی کنید، از سایت و ابزارهایی که برای تحلیل در اختیار شما قرار می گیرد می‌توانید به بررسی رفتار نهنگ‌ها بپردازید. تراکنش‌های بلاک چین به طور معمول شفاف هستند، بنابراین شما می‌توانید تمام تراکنش ها را بررسی کنید. استفاده از ابزار ردیابی نهنگ‌های ارز دیجیتال سریع ترین و ساده ترین راه برای ردیابی حرکات نهنگ و درک داده‌های بلاک چین است.

ابزار ردیابی نهنگ های کریپتو چیست؟

ابزار ردیابی نهنگ های کریپتو چیست؟

ابزار ردیابی نهنگ‌های کریپتو اپلیکیشن هایی هستند که تراکنش‌های نهنگ‌های کریپتو را ردیابی و تجزیه و تحلیل می‌کنند. این برنامه‌ها می‌توانند هر تراکنش انجام شده توسط نهنگ کریپتو و تمام تراکنش‌های بزرگ و غیرعادی را که ممکن است بر ارزش یک رمز ارز تاثیر بگذارند را گزارش دهند. ابزارهای ردیابی نهنگ کریپتو به معامله‌گران کمک می‌کند تا حرکات بزرگی را ببینند که می تواند باعث افزایش یا کاهش ارزش رمز ارز شود. گزارش و تجزیه و تحلیل ابزارها می تواند به معامله‌گران کمک کند تا بدانند چه زمانی معامله انجام دهند تا به واسطه آن زیان معامله‌های خود را کاهش دهند یا سود را افزایش دهند.

ابزار ردیابی نهنگ های کریپتو چطور کار می‌کند؟

ابزار ردیابی نهنگ های کریپتو نوعی کاوشگر بلاک چین است که داده‌های خام بلاک چین را می گیرد و آن را به نمایشی بصری تبدیل می‌کند که کاربران آن را درک کنند. اطلاعات ثبت شده در بلاک چین از فناوری دفتر کل توزیع شده دیجیتال (DLT) استفاده می‌کند. تراکنش ها در بلوک هایی در این پایگاه داده مرکزی به ترتیب زمانی مانند پیوندهای زنجیره ای ذخیره می‌شوند. هنگامی که یک بلوک اضافه می‌شود، نمی توان آن را تغییر داد یا حذف کرد. این موضوع باعث می‌شود یک سابقه امن و دائمی از مالکیت دارایی ها تشکیل شود.

تمام اطلاعات روی رایانه ها، از جمله تصاویر، به صورت یک سری صفر و یک و در قالب باینری خام ذخیره می‌شود. داده‌های تراکنش خام روی بلاک چین نیز به همین شکل، به صورت مجموعه‌ای از حروف و اعداد به نام هش ذخیره می‌شوند. یک کاوشگر بلاک چین، مانند ابزار ردیابی نهنگ کریپتو، هش خام را به کلمات و اعدادی تبدیل می‌کند که کاربران بتوانند آن را درک کنند. هر اپلیکیشن ردیابی نهنگ، داده‌های خام را از بلاک چین دریافت می‌کند، آن‌ها را تبدیل به داده‌های قابل درک توسط افراد می‌کند، آن‌ها را تجزیه و تحلیل می‌کند و از تحرکات بزرگترین دارندگان ارز و معامله‌گران در بازار گزارش می‌دهد.

معرفی بهترین ابزارهای ردیابی نهنگ های کریپتو

در ادامه این مقاله از داموندمگ قصد داریم به معرفی 5 مورد ابزار ردیابی نهنگ های کریپتو بپردازیم که می تواند به شما در معامله‌های ارز دیجیتال کمک کند.

1- ویل آلرت (Whale Alert)

ابزار ردیابی نهنگ های کریپتو چطور کار می کند؟

Whale Alert یک سرویس ردیابی و هشدار بلاک چین است که بیش از ده ها بلاک چین از جمله بیت کوین، اتریوم و HIVE را ردیابی می‌کند. با استفاده از قسمت رایگان این ابزار ردیابی نهنگ‌های ارز دیجیتال شما می‌توانید به صورت رایگان سرویس‌هایی را مشاهده کنید. البته توجه داشته باشید که این سرویس رایگان قابلیت فعال کردن سرویس هشدار را ندارد، بنابراین شما باید به طور مداوم آن را بررسی کنید.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  تفاوت های اتریوم و بیت کوین: 7 تفاوت مهم و خاص

این ابزار ردیابی نهنگ های کریپتو تراکنش‌های بیش از 500 هزار دلار و سابقه تراکنش یک ساعته را به کاربران اطلاع می‌دهد. البته کاربران می توانند با پرداخت 9.95 دلار در ماه برای ارزهای خاص با انتقال بیش از 100 هزار دلار، هشدار ایجاد کنند. همچنین این ابزار خدمات ردیابی جامع تری برای تراکنش‌های بیش از این حد و سابقه یک روز کامل را دارند که معامله‌گران برای تهیه آن باید مبلغ 29.95 دلار را در ماه به این سایت پرداخت کنند.

2- کلانک اپ (ClankApp)

ClankApp یکی دیگر از ابزارهای ردیابی نهنگ های کریپتو است که رفتار نهنگ ها را به صورت لحظه ای در وبسایت، تلگرام و توییتر گزارش می‌کند. بزرگترین ایراد این ابزار ردیابی نهنگ‌های کریپتو، فقدان چارت ها و نمودارهای جامع برای ارائه تصویری از تراکنش‌های نهنگ‌های کریپتو در طول زمان است.

البته در کنار این محدودیت، مزیت استفاده رایگان را ارائه می‌کند که می تواند برای بسیاری از کاربران به خصوص کاربران ساکن در ایران که مبالغ پرداخت سایت های دیگر برای آن‌ها هزینه زیادی است، جذاب باشد. شما می‌توانید به راحتی در تلگرام و توییتر عضو شوید یا هشدارهای ایمیلی فعال کنید تا از فعالیت نهنگ‌ها مطلع شوید. این برنامه 24 بلاک چین را از طریق وب سایت بدون هیچ هزینه ای ردیابی می‌کند و برای معامله‌گران مبتدی یک گزینه بسیار عالی است. البته توسعه دهنده از کسانی که می‌خواهند در هزینه‌های سرور کمک کنند کمک‌های داوطلبانه بسیار کمی درخواست می‌کند.

3- وال مپ (Whalemap)

بهترین ابزارهای ردیابی نهنگ کریپتو در 2022

Whalemap ابزار ردیابی نهنگ های رمز ارز نیز رایگان است، اما درک اطلاعاتی که ارائه می‌دهد ممکن است مدتی طول بکشد. البته نکته مثبت درباره وال مپ این است که در سایت نحوه استفاده از نمودارها و درک داده ها به صورت کاملا جزئی وجود دارد. این سایت همچنین دوره های رایگان در زمینه بلاک چین، معاملات و خواندن نمودارهای سایت را در بخش Learn ارائه می‌دهد، که این سایت را به یک ردیاب نهنگ رمزنگاری عالی رایگان برای معامله‌گران ارزهای دیجیتال جدید و مبتدیان آن چین تبدیل می‌کند.

4- ویل واچرز (Whale Watchers)

هنگامی که برای این ابزار NFT و ردیاب نهنگ رمزنگاری ثبت نام می‌کنید، می‌توانید بین سرویس رایگان یا Captain’s Club، (یک سرویس ردیابی پیشرفته پولی که هشدارهای سریع‌تر، اعلان‌ها و سرورهای خصوصی Discord را ارائه می‌کند)، انتخاب کنید. هزینه عضویت در باشگاه مشتریان به اتر است، بنابراین هزینه ای که برای عضویت پرداخت خواهید کرد بسته به قیمت اتریوم متفاوت است.

ارزش عضویت پرداخت شده Whale Watchers معمولا بین 90 تا 115 دلار در نوسان است. البته سرویس رایگان آن نیز اطلاعات زیادی را ارائه می‌دهد، اما بخش ویژه  تحلیل ها و اطلاعات بیشتری را ارائه می‌دهد. البته قابل توجه است که این سایت بیشتر مناسب معامله‌گران علاقه‌مند به NFT است چرا که تمرکز سایت بر فعالیت نهنگ‌های NFT و همینطور مینت و انتشار NFT در بلاک چین است. همچنین این سایت کلکسیون های ویژه NFT که می توان آن ها را با قیمت پایین تری خریداری کرد را به اطلاع مشتریان عضو سایت که هزینه پرداخت می‌کنند، می رساند.

5- ویل بات (WhaleBot)

ویل بات یکی از معدود انجمن‌های تلگرامی است که می‌توانید برای دریافت هشدارهای رایگان در مورد تراکنش‌های نهنگ‌های کریپتو در آن عضو شوید. حجم اطلاعات در مورد نهنگ‌ها و معاملات می تواند بسیار زیاد باشد، اما به معامله‌گران کمک می‌کند تا حرکت های بزرگ بازار را پیش بینی کنند. این ربات به کاربران از تراکنش‌های فردی بزرگ هشدار می‌دهد و فهرستی از ده انتقال بزرگ اخیر را در بر می‌گیرد. این برنامه نقشه‌ها و نمودارهای فعالیت‌های مهم نهنگ‌ها را نیز ارائه می‌کند، اما بیشتر هشدارها تراکنش‌هایی را ارائه می‌کند که به نظر می‌رسد بیشتر مناسب افراد باتجربه در بازار ارز دیجیتال است تا افراد تازه کار.

مزایا و معایب استفاده از ابزار ردیابی نهنگ های کریپتو

مزایا و معایب استفاده از ابزار ردیابی نهنگ های کریپتو

نگاهی به مزایا و معایب استفاده از ابزار ردیاب نهنگ های کریپتو می تواند به شما کمک کند تا تصمیم بگیرید چگونه تماشای رفتار نهنگ‌ها را بخشی از استراتژی معاملاتی خود کنید. در ادامه با بررسی مزایا و معایب ابزارهای ردیابی نهنگ‌های کریپتو سعی می‌کنیم اطلاعات مفیدی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم. با داموندمگ همراه باشید.

مزایای استفاده از ابزار ردیابی نهنگ های رمز ارزها

دنبال کردن حرکات نهنگ های کریپتو می‌تواند به شما کمک کند با پیش‌بینی تغییرات ارزش در بازار، نسبت به معامله‌گران دیگر دید بهتری به بازار داشته باشید. استفاده از ابزار ردیاب رفتار نهنگ های کریپتو از چند جهت تجزیه و تحلیل بازار کریپتو را برای شما آسان تر می‌کند.

  • این ابزارها کار را برای شما راحت کرده اند، بنابراین مجبور نیستید ساعت ها زمان صرف یافتن نهنگ‌ها و تجزیه و تحلیل تراکنش ها کنید.
  • با استفاده از ابزار ردیابی نهنگ‌های کریپتو شما می‌توانید زودتر از زمانی که خودتان به تنهایی داده ها را تجزیه و تحلیل می کنید، متوجه تغییرات بازار شوید. اقدام سریع می‌تواند به شما کمک کند قبل از کاهش ارزش یک ارز دیجیتال، آن را بفروشید، یا قبل از افزایش قیمت موفق به خرید ارز در قیمت های پایین شوید.
  • ردیابی رفتار نهنگ‌ها با استفاده از این ابزارها به شما امکان می‌دهد سریع تصمیم بگیرید و از فرصت‌ها به موقع استفاده کنید.
  • ابزار ارزیابی نهنگ های کریپتو معمولا نمودارها، چارت ها و داده‌های قابل درک و نمای کلی جامعی از بازار کریپتو ارائه می‌کند و می‌تواند به شما کمک کند سریع‌تر یاد بگیرید که چطور از این داده ها و رفتارهای نهنگ‌ها در معامله‌های خود استفاده کنید.
مطلب پیشنهادی داموندمگ:  NFT چیست؟ توکن های غیرقابل معاوضه

معایب استفاده از ابزار ردیابی نهنگ های کریپتو

در حالی که استفاده از ابزار ردیاب نهنگ های کریپتو معایب کمی دارد، مهم است که از آن‌ها آگاه باشید، در ادامه این معایب را بررسی می‌کنیم.

  • اگر فقط روی نهنگ‌ها تمرکز کنید، ممکن است فعالیت‌های دیگری را که بر بازار تأثیر می‌گذارد از دست بدهید. باید توجه داشته باشید که نهنگ‌ها افراد تاثیرگذار در بازار کریپتو هستند، اما تنها شاخص تغییر ارزش نیستند.
  • نهنگ‌ها بودجه زیادی دارند و اغلب ریسک هایی را می پذیرند که اکثر معامله‌گران نباید آن را امتحان کنند. تماشای آن‌ها ممکن است حوصله شما را سر ببرد و منجر به ناامیدی یا تصمیمات مالی ضعیف شود.
  • اگرچه ردیابی محدود با بسیاری از برنامه ها ارزان یا رایگان است، هزینه ردیابی عمیق می تواند صدها تا هزاران دلار در سال هزینه داشته باشد.

آیا باید از ابزارهای ردیابی نهنگ های کریپتو استفاده کنیم؟

آیا باید از ابزارهای ردیابی نهنگ کریپتو استفاده کنیم؟

اگر در مورد معاملات کریپتو جدی هستید، باید افراد و رویدادهایی را که بر بازار کریپتو تأثیر می‌گذارند، بشناسید. وقتی نهنگ‌های کریپتو را ردیابی می‌کنید، می‌توانید درباره بازار اطلاعات بیشتری کسب کنید، بدانید چه زمانی ارزش یک ارز کاهش می‌یابد و فرصت‌ها را قبل از از بین رفتن آن‌ها شناسایی کنید. می‌ توانید ابزارهایی را به صورت آنلاین و رایگان و با قیمت کم پیدا کنید که به شما امکان می‌دهد بلاک چین های مختلف را تجزیه و تحلیل کنید و نهنگ‌ها را خودتان پیدا کنید.

با این حال، استفاده از یک ابزار ردیابی نهنگ‌ های کریپتو، منحنی یادگیری داده‌های بلاک چین را تبدیل به اطلاعات قابل خواندن می‌کند و داده‌های مورد نیاز شما را فراهم می‌کند. اگر در معاملات کریپتو تازه کار هستید، می‌توانید با یکی از ابزارها یا نسخه های رایگان شروع کنید و در آینده زمانی که تسلط نسبی به رفتار نهنگ‌ها پیدا کردید، از نسخه های پولی استفاده کنید. به طور کلی ابزارهای رایگان ردیابی نهنگ‌ های کریپتو به شما کمک می‌کنند با نهنگ‌های کریپتو و انواع تراکنش‌هایی که بر ارزش‌های بازار کریپتو انجام می‌دهند آشنا شوید.

سخن آخر

همانطور که گفته شد به دلیل حجم کم بازار کریپتو، رفتار نهنگ‌ها و افرادی که دارایی قابل توجهی در این بازار دارند می تواند روی قیمت تاثیر زیادی بگذارد. بنابراین بررسی رفتار نهنگ‌ها می تواند یکی از عوامل مهم برای هر سرمایه گذار یا معامله‌گر در ارزهای دیجیتال باشد. شما به عنوان معامله‌گر باید رفتار نهنگ های ارز دیجیتال را بررسی کنید، ولی نباید عجولانه تصمیم بگیرید. باید به مرور زمان و با بررسی تاثیر رفتار نهنگ‌ها بر بازار و افزایش یا کاهش قیمت بازار به یک دید کلی نسبت به رفتار نهنگ‌ها برسید و سپس بررسی رفتار نهنگ‌ها را جزئی از استراتژی سرمایه گذاری خود قرار دهید. در نهایت بررسی رفتار نهنگ‌ها باید به شما کمک کند بتوانید امکان کاهش یا افزایش قیمت را پیش بینی کنید و قبل از اینکه این تغییرات تاثیری در بازار بگذارد، از فرصت ها استفاده کنید.

سوال های متداول

1- آیا ابزار رایگانی برای ردیابی نهنگ های بازار ارز دیجیتال وجود دارد؟

بله بسیاری از ابزارهای ردیابی نهنگ‌های بازار ارز دیجیتال رایگان هستند، برخی از این سایت ها در ازای ارائه امکانات بیشتر مانند امکان فعال کردن هشدارهای بخصوص و دیگر امکانات، از کاربران هزینه ای دریافت می‌کنند.

2- چگونه می توان از ابزار ردیابی نهنگ های کریپتو استفاده کرد؟

شما باید با استفاده از سایت های ارائه دهنده این ابزارها برای بررسی و ردیابی رفتار نهنگ‌های کریپتو استفاده کنید.

3- رفتار نهنگ ها چه تاثیری بر قیمت دارد؟

به دلیل حجم کم بازار کریپتو، افرادی که مقدار ده درصد یا بیشتر از یک ارز دیجیتال را در اختیار داشته باشند، با خرید و فروش و فعالیت خود می توانند در قیمت تاثیرات مثبت یا منفی داشته باشند.

4- بهترین ابزار ردیابی نهنگ های کریپتو کدامند؟

بهترین ابزار ردیاب نهنگ های کریپتو را در این مقاله معرفی کردیم، این ابزارها شامل موارد زیر هستند: ویل بات، ویل واچرز، ویل آلرت از جمه مهم ترین ابزارها برای دنبال کردن و تحلیل رفتار نهنگ‌ها هستند.

5- بررسی رفتار نهنگ های کریپتو چه تاثیرات منفی ای بر معامله‌گران دارند؟

جالب است بدانید تجزیه و تحلیل رفتار نهنگ‌ها در حال حاضر کمی دشوار شده است چرا که ممکن است نتوانیم به درستی نیت رفتارهای یک نهنگ را تشخیص دهیم و اگر صرفا بر اساس رفتار نهنگ‌ها دست به معامله بزنیم ممکن است اشتباه کنیم و معامله‌های خود را با زیان ببندیم.

دسته بندی مطالب
مطالب مرتبط
مطالب مرجع

ارز دیجیتال چیست؟

بلاک چین چیست؟

متاورس چیست؟

NFT چیست؟

دیفای (DeFi) چیست؟

صرافی غیرمتمرکز چیست؟

کیف پول چیست؟

تحلیل تکنیکال چیست؟

ایردراپ چیست؟

استیکینگ ارز دیجیتال چیست؟

بیت کوین چیست؟

اتریوم چیست؟

تتر چیست؟

خرید و فروش ارز های دیجیتال
ما را دنبال کنید
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.