داموندمگ

آموزش افزودن XRP به متامسک

DAMOND
افزودن XRP به متامسک

متامسک از کیف پول‌های محبوب است که اگر بخواهیم با استفاده از آن در شبکه‌ای به غیر از اتریوم فعالیت کنیم، باید ان را به صورت دستی اضافه کنیم. امروز نیز نحوه افزودن XRP به متامسک را در قالب یکی از مقاله‌های کوتاه و ساده سری آموزش‌های کیف پول داموندمگ توضیح خواهیم داد.

1. در کیف پول متامسک خود لاگین کنید

در کیف پول متامسک خود لاگ این کنید

برای شروع افزودن XRP به متامسک، باید به کیف پول متامسک خود وارد شوید. اگر کیف پول متامسک ندارید، باید افزونه آن را در کروم نصب کنید. پس از اینکه افزونه کروم را نصب کردید، اگر قبلاً در متامسک ثبت نام نکرده‌اید، باید یک کیف پول جدید ایجاد کنید. هنگامی که یک کیف پول جدید ایجاد می‌کنید، باید یک رمز عبور انتخاب کنید و یک عبارت بازیابی را ذخیره کنید، که کیف پول به طور تصادفی برای هر کاربر تولید می‌کند. اگر از قبل در کیف پول متامسک حساب دارید، می‌توانید رمز عبور خود را برای باز کردن قفل آن وارد کنید یا با استفاده از عبارت بازیابی وارد شوید.

2. یک شبکه جدید اضافه کنید

یک شبکه جدید اضافه کنید

اگر از قبل شبکه زنجیره هوشمند بایننس را دارید، به مرحله 4 بروید، در غیر این صورت مراحل را به تتیب ادامه دهید.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  ذخیره بیت کوین در کیف پول متامسک چگونه است؟

پس از اینکه کیف پول متامسک خود را باز کردید، باید شبکه زنجیره هوشمند بایننس را اضافه کنید. این به این دلیل است که XRP در شبکه زنجیره هوشمند بایننس میزبانی می‌شود. بنابراین، اگر در شبکه اصلی اتریوم هستید، نمی‌توانید XRP را اضافه کنید. برای شروع اضافه کردن یک شبکه جدید، روی کادر کشویی شبکه کلیک کنید. به طور پیش‌فرض، شبکه Ethereum Mainnet انتخاب می‌شود، بنابراین باید روی آن کلیک کنید. در آخر، برای افزودن یک شبکه جدید، روی Add Network کلیک کنید.

3. شبکه زنجیره هوشمند بایننس را اضافه کنید

شبکه زنجیره هوشمند بایننس را اضافه کنید

بعد از اینکه روی Add Network کلیک کردید، به صفحه افزودن شبکه می‌روید. این صفحه شامل چندین فیلد است که باید پر کنید. این فیلدها شامل Network Name، New RPC URL ، Chain ID و چند فیلد دیگر است. اکنون، اگر قبلاً این کار را نکرده‌اید، باید شبکه زنجیره هوشمند باینس را اضافه کنید. می‌توانید این اطلاعات را از وب سایت Binance docs دریافت کنید.

بر این اساس این فیلدها را کپی و پیست کنید:

Network NameSmart Chain
New RPC URLhttps://bsc-dataseed.binance.org/
Chain ID56
SymbolBNB
lock Explorer URLhttps://bscscan.com

 

بعد از اینکه فیلدها را کپی و جایگذاری کردید، روی Save کلیک کنید تا شبکه به متامسک اضافه شود. اکنون شبکه شما به طور خودکار به شبکه زنجیره هوشمند بایننس تبدیل می‌شود.

4. آدرس قرارداد XRP را کپی کنید

آدرس قرارداد XRP را کپی کنید

لینک دسترسی به آدرس قرارداد XRP:  https://coinmarketcap.com/currencies/xrp

اکنون، باید آدرس قرارداد XRP را کپی کنید. با کپی کردن آن، می‌توانید آن را به عنوان یک توکن سفارشی وارد کنید. برای انجام این کار، به CoinMarketCap.com بروید و XRP را جستجو کنید. هنگامی که در صفحه XRP  هستید، روی آیکون کپی در زیر Contracts کلیک کنید تا آدرس قرارداد XRP کپی شود.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  کیف پول اکسودوس چیست؟ نصب + دانلود Exodus Wallet

5. یک توکن سفارشی وارد کنید

یک توکن سفارشی وارد کنید

پس از کپی کردن آدرس قرارداد XRP، به کیف پول متامسک خود برگردید. اکنون، باید مطمئن شوید که شبکه زنجیره هوشمند بایننس انتخاب شده است. اگر اینطور نیست، روی کادر کشویی شبکه کلیک کرده و Smart Chain  را انتخاب کنید. در مرحله بعد، صفحه را به پایین اسکرول کنید و روی Import tokens کلیک کنید تا فرآیند وارد کردن یک توکن سفارشی شروع شود.

6. آدرس قرارداد XRP را پیست کنید

آدرس قرارداد XRP را پیست کنید

پس از اینکه روی Import tokens  کلیک کردید، به صفحه Custom Token هدایت خواهید شد. در صفحه، 3 فیلد را مشاهده خواهید کرد. این فیلدها شامل Token Contract Address، Token Symbol و Token Decimal است.

آدرس قرارداد XRP را در قسمت Token Contract Address جای‌گذاری کنید. پس از اینکه آدرس قرارداد XRP  را پیست کردید، دو فیلد دیگر به صورت خودکار پر می‌شوند. به خاطر داشته باشید که دو فیلد دیگر فقط در صورتی به صورت خودکار پر می شوند که در شبکه Smart Chain باشید. در نهایت، برای افزودن XRP به متامسک، روی Add Custom Token کلیک کنید.

7. ارسال یا دریافت XRP

ارسال یا دریافت XRP

پس از کلیک بر روی Add Custom Token، XRP  به کیف پول متامسک شما در شبکه Smart Chain اضافه می‌شود. می‌توانید موجودی XRP خود را در قسمت Assets ببینید. اکنون، می‌توانید XRP را ارسال یا دریافت کنید. برای ارسال XRP، روی آن کلیک کرده و سپس روی Send کلیک کنید و آدرس گیرنده را درج کنید. برای دریافت XRP، آدرس خود را در شبکه Smart Chain با کلیک کردن روی آیکون کپی در زیر نام کیف پول خود کپی کنید.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  کیف پول مای سیلیوم: آموزش کیف پول مای سیلیوم + دانلود
دسته بندی مطالب
مطالب مرتبط
مطالب مرجع

ارز دیجیتال چیست؟

بلاک چین چیست؟

متاورس چیست؟

NFT چیست؟

دیفای (DeFi) چیست؟

صرافی غیرمتمرکز چیست؟

کیف پول چیست؟

تحلیل تکنیکال چیست؟

ایردراپ چیست؟

استیکینگ ارز دیجیتال چیست؟

بیت کوین چیست؟

اتریوم چیست؟

تتر چیست؟

خرید و فروش ارز های دیجیتال
ما را دنبال کنید
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.