داموندمگ

بهترین استخرهای استخراج بیت کوین برای ایرانی ها

DAMOND
بهترین استخرهای استخراج بیت کوین برای ایرانی ها و ایرانیان

با وجودی که هزاران ارز دیجیتال جدید ایجاد شده‌اند، هنوز هم بیت کوین جایگاه ویژه خود را دارد و بسیاری به استخراج بیت کوین و کسب درآمد از این طریق علاقه‌مند هستند. با توجه به تعداد بیت کوینی که برای استخراج باقی مانده است و سختی استخراجی که روز به روز زیاد می‌شود، استخراج انفرادی آن به صرفه نیست. به همین دلیل در این مقاله از صرافی ایرانی داموند، قصد داریم در مورد بهترین استخرهای استخراج بیت کوین برای ایرانی ها صحبت کنیم.

استخر استخراج چیست؟

استخر استخراج بیت کوین، به گروهی از ماینرها گفته می‌شود که در کنار هم جمع شده و شخص ثالثی آن‌ها را مدیریت می‌کند، تا تخصیص منابع استخراج و هش ریت به خوبی صورت بگیرد. در نهایت بیت کوینی که استخراج می‌شود، بین ماینرها تقسیم می‌شود.

استخراج‌کنندگان هریک منابع خود را در اختیار استخر قرار می‌دهند، تا فرآیند استخراج مؤثرتر و با احتمال موفقیت بالاتر انجام شود. این فرآیند به قدرتی که هر ماینر به اشتراک می‌گذارد بستگی دارد. در زمان تقسیم بیت کوین نیز، این فاکتور در نظر گرفته می‌شود. اصولاً هرکسی که قدرت هش بیشتری ارائه کرده باشد، سهم بیشتری هم از نتیجه استخراج دارد. در این بین ماینرهای کوچکتر، ضمن کمکی که می‌کنند، سودی می‌برند، که در صورت استخراج به شیوه انفرادی برایشان حاصل نمی‌شد.

چالش های ماینینگ بیت کوین

چرا ماینینگ بیت کوین سخت است

در ابتدای راه‌اندازی شبکه بیت کوین، به دلیل تعداد پایین گره‌ها و رقابت کمتر برای استخراج بلاک‌ها، ساده‌ترین کامپیوترها نیز می‌توانستند بیت کوین استخراج کنند. با این حال، هر چه تعداد گره‌ها در شبکه بیت کوین بیشتر شد، رقابت برای استخراج بلاک‌ها افزایش پیدا کرد. بنابراین، توان پردازشی و انرژی مصرفی لازم برای ماینینگ بیت کوین ظرف چند سال به شدت بالا رفت.

کار به جایی رسید که استخراج بیت کوین با کامپیوترهای معمولی، اصلا به صرفه یا حتی امکان‌پذیر نبود. در نتیجه، دستگاه‌هایی به نام ماینر بیت کوین با استفاده از مدار مجتمع با کاربرد خاص (Application-specific integrated circuit) تولید شد. این دستگاه‌ها، کامپیوترهایی با پردازنده‌های بسیار قوی ایسیک (ASIC) هستند که صرفا برای استخراج بیت کوین طراحی شده‌اند.

پس از مدتی، استفاده از یک ماینر مجهز به ASIC نیز برای استخراج بیت کوین کافی نبود و مزارع استخراج بیت کوین (Bitcoin Mining Farms) شکل گرفتند که در آن‌ها، تعداد زیادی ماینر در مکانی بزرگ با دسترسی به برق کافی و فن‌های خنک‌کننده، با همدیگر یکپارچه می‌شوند تا به کمک هم بتوانند هر چه بیشتر، توکن‌های بیت کوین را استخراج کنند.

قیمت ماینرهای بیت کوین بسیار بالا است و راه‌اندازی مزارع استخراج بیت کوین، برای اکثر مردم عادی امکان‌پذیر نیست و می‌توان گفت که استخراج بیت کوین در انحصار سازمان‌های بسیار بزرگ و ثروتمند و حتی دولت‌ها قرار گرفته است. همچنین، استخراج بیت کوین نیازمند مصرف برق بسیار بالایی است و حداقل در کشور ما برای راه‌اندازی مزرعه استخراج بیت کوین باید از وزارت صمت (صنایع، معادن و تجارت) مجوز داشت.

با وجود همه این محدودیت‌ها، هنوز هم امکان استخراج بیت کوین با کامیپوترهای معمولی و برق شهری امکان‌پذیر است اما برای این کار باید عضو یک استخر ماینینگ بیت کوین شوید. اما منظور از استخر استخراج بیت کوین چیست و بهترین استخر استخراج بیت کوین برای ایرانیان کدام است؟ همچنان با مجله صرافی داموند همراه باشید.

استخر استخراج بیت کوین چیست؟

استخر استخراج بیت کوین چیست

همانطور که گفتیم، امروزه استخراج بیت کوین نیازمند راه‌اندازی مزارع استخراج بیت کوین است که این کار از عهده مردم عادی بر نمی‌آید. بنابراین، پلتفرم‌هایی تحت عنوان استخر ماینینگ بیت کوین (Bitcoin Mining Pool) راه‌اندازی شده‌اند تا با یکپارچه کردن توان پردازشی تعداد زیادی ماینر معمولی در شبکه‌ای توزیع شده و غیر متمرکز، امکان استخراج بیت کوین با حداقل سرمایه و کمترین میزان توان پردازشی و انرژی برای هر ماینر را فراهم آورند.

سهم هر ماینر در اکثر استخراج بلاک‌های بیت کوین به صورت نرخ هش یا هش ریت (Hash Rate) اندازه‌گیری می‌شود و ماینرها بر این اساس، توکن‌های BTC را پاداش می‌گیرند. نرخ هش عبارت است از تعداد هش‌ها در هر ثانیه. منظور از هش، تلاش برای یافتن بلاک جدید است. البته، استخرهای مختلف، روش‌های مخصوص به خودشان را برای پاداش دادن به کاربران دارند.

زمانی که بلاک استخراج می‌شود، پاداش آن مستقیما به کیف پول استخر ماینینگ می‌رود اما این پاداش، بر اساس نرخ هش ماینرهای عضو استخر، بین آن‌ها تقسیم می‌شود.

ماینرهای کوچک و ضعیف که شانس بسیار پایینی برای یافتن بلاک‌های بیت کوین و استخراج آن‌ها دارند، می‌توانند با عضو شدن در یک استخر ماینینگ بیت کوین، توکن‌های BTC را به عنوان پاداش، دریافت کنند. البته، پاداش ماینینگ به این روش، اصلا قابل مقایسه با پاداش ماینرهای مستقل و مزارع بزرگ ماینینگ بیت کوین نیست.

چگونه بهترین استخر استخراج را انتخاب کنیم؟

بهترین استخرهای استخراج بیت کوین

انتخاب بهترین استخرهای استخراج بیت کوین برای ایرانی ها، فرآیندی مهم است. چند فاکتور وجود دارد، که با در نظر گرفتن آن‌ها می‌توانیم بهترین انتخاب را داشته باشیم.

شهرت استخر

بهتر است در هنگام انتخاب، در شبکه‌های مجازی یا گروه‌هایی که مخصوص گردهمایی اعضای استخر منتخب شما است، وارد شوید و  در مورد آن پرس و جو کنید و بررسی کنید که نظر اعضای آن چیست. این کار اطلاعات خوبی به شما می‌دهد و از آنجایی که این اطلاعات از ماینرهایی کسب شده که در آن استخر تجربه واقعی دارند، کاملاً معتبر و قابل اعتماد است.

کارمزد استخر

بهترین استخر، پرداخت بالا و کارمزد پایین دارد. به عبارت بهتر همگی به دنبال چنین استخری هستیم. اگر در مسیر ماینینگ تازه‌کار هستید، بهتر است استخر استخراج بیت کوینی که کارمزد دریافت نمی‌کند را انتخاب کنید.

راندمان زمان اجرا

یکی دیگر از فاکتورهایی که در حین انتخاب استخر استخراج بیت کوین مناسب باید آن را در نظر داشته باشید، راندمان زمان اجرا است. بهتر است مطمئن شوید که زمان اجرای استخر بیشتر از 99.5 درصد است.

مکان

بهتر است همیشه به دنبال استخر استخراجی باشیم که سرور آن در نزدیک‌ترین مکان به ما باشد. اگر کامپیوتر شما زمان زیادی برای پاسخ‌دهی به سرور نیاز داشته باشد، ممکن است سهم خود را از پاداش‌ها از دست بدهید و این ارتباط مستقیمی با فاصله از سرور دارد.

پشتیبانی

وجود تیم پشتیبانی را فراموش نکنید. در حین شرکت در استخر استخراج بیت کوین، ممکن است هر مشکلی رخ دهد و لازم است افرادی برای پاسخگویی به سؤالات در دسترس باشند.

رابط کاربری

رابط کاربری، پل ارتباطی ما با استخر است، چنانچه این رابط گویا نباشد و استفاده از آن پیچیده باشد، مشکل ایجاد خواهد شد.

اندازه استخر

اندازه استخر استخراج بیت کوین را تعداد ماینرهایش مشخص می‌کنند. هرچه این تعداد بیشتر باشد، یعنی هش ریت بیشتری در یک جا جمع شده است که به معنی موفقیت در استخراج است. به علاوه اندازه بزرگ به معنی اعتبار بیشتر است، یعنی افراد زیادی از امکانات استخر راضی هستند به همین دلیل است که به آن پیوسته‌اند.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  استخر استیک چیست؟ کسب درآمد از Staking Pool

تقسیم پاداش در استخر چگونه صورت می‌گیرد؟

مهم‌ترین بخش عضویت در استخر استخراج بیت کوین، این است که بدانیم قرار است چگونه پاداش دریافت کنیم. به این منظور باید با اصطلاح سهام (Shares) آشنا شویم. سهام مشخص می‌کند که بسته به توان عملیاتی و زمانی که هر ماینر صرف می‌کند، چه مقدار از پاداش را به دست خواهند آورد.

در ادامه رایج‌ترین روش‌های تقسیم پاداش را معرفی خواهیم کرد.

پرداخت به ازای سهم (Pay Per Share)

پرداخت به ازای سهم مخفف عبارت Pay Per Share است که با سرواژه PPS شناخته می‌شود. هر ماینر مقداری توان عملیاتی و محاسباتی به شبکه اضافه می‌کند و شبکه هم بر اساس همین توان سهمی را به ماینر اختصاص می‌دهد. به این ترتیب بر اساس همین سهم، مقدار پاداش به ماینر تعلق می‌گیرد.

در این روش اهمیتی ندارد که آیا استخراج صورت گرفته است یا خیر. ماینرها به صرف مشارکت در استخر، با توجه به سهم خود در این مشارکت، پاداش دریافت خواهند کرد. مدیران و گردانندگان استخرها این پاداش را پرداخت می‌کنند.

مبتنی بر نسبت (Proportional)

این روش هم تا حدودی مشابه PPS است، زیرا به مقدار توان عملیاتی به اشتراک گذاشته شده توسط هر ماینر بستگی دارد. اما به این موضوع توجه کنید، که تنها در صورت استخراج پاداش خواهید گرفت. در روش پرداخت مبتنی بر نسبت، کوین استخراج شده به تعداد سهام‌های موجود در استخر تقسیم خواهد شد. به این ترتیب، هرچه تعداد اعضای استخر بیشتر باشد، پاداش هر ماینر کمتر خواهد بود، اما توان عملیاتی بیشتر است و این یعنی درصد موفقیت استخراج بسیار بالا است.

مبتنی بر امتیاز (Score Based)

این روش برای تشویق ماینرها به ماندن در استخر ایجاد شده است. در روش پرداخت پاداش مبتنی بر امتیاز، در ابتدا که ماینر به عضویت استخر استخراج بیت کوین در می‌آید، بر اساس مقدار هش ریتی که به استخر اضافه می‌کند، امتیاز می‌گیرد. هرچه ماینر زمان طولانی‌تری در استخر بماند، امتیاز او بالاتر می‌رود و در نتیجه سهام بیشتری نیز به او تعلق می‌گیرد. در نهایت وقتی استخراج صورت گرفت، پاداش بین ماینرها تقسیم خواهد شد. طبیعی است که اگر ماینر استخراج را متوقف کند، امتیاز او افت خواهد کرد و سهم کمتری در پاداش خواهد داشت.

پاداش به ازای N سهم آخر (Pay Per Last N Shares)

پرداخت پاداش به ازای N سهم آخر را با سرواژه PPLNS می‌شناسیم. در این روش، بر اساس چارچوبی پیش‌فرض، تقسیم پاداش صورت می‌گیرد. این چارچوب می‌تواند یک محدوده زمانی یا تعداد سهم‌ها باشد. برای مثال در یک استخر، قانون این است که فقط 100 سهم آخری که به پروسه استخراج پیوستند، پاداش خواهند گرفت. به این ترتیب، محاسبه زمانی ورود ماینرها دشوار خواهد بود و در نتیجه ممکن است برخی ماینرها، هیچ پاداشی دریافت نکنند. این عدد یا همان N، مضربی از سختی استخراج است. چنانچه ماینری، در N مشخص شده سهم بیشتری داشته باشد، پاداش بیشتری هم خواهد گرفت، اما همان‌طور که گفتیم، بسیاری از ماینرها بدون پرداخت باقی خواهند ماند.

بهترین استخرهای استخراج بیت کوین برای ایرانی ها

حالا نوبت به معرفی بهترین استخرهای استخراج بیت کوین رسیده است. از آنجایی که این ارز دیجیتال از ابتدا با استخراج به دنیا معرفی شد، هنوز هم ماینینگ آن محبوبیت دارد، اما سختی بالای استخراج اجازه ماینینگ انفرادی را نمی‌دهد. به همین دلیل است که می‌خواهیم بهترین استخرها را معرفی کنیم.

Binance Pool

بایننس

Binance Pool یکی از بهترین پلتفرم‌ها برای ساخت کیف پول بیت کوین است، که امکان ترید بیش از 150 ارز دیجیتال را فراهم کرده است. همچنین یک API ارائه می‌دهد که به شما کمک می‌کند تا برنامه ترید فعلی خود را یکپارچه کنید. این نرم‌افزار طیف گسترده‌ای از ابزارها را برای ترید آنلاین کریپتو ارائه می‌دهد.

مزایا

 • پشتیبانی 24 ساعت 7 روز هفته
 • این پلتفرم برای کاربران وب، iOS، اندروید و کامپیوتر سازگار است.
 • درآمد به صورت روزانه محاسبه می‌شود.
 • بایننس رابط‌های صرافی اولیه و پیشرفته را برای ترید ارائه می‌دهد.

معایب

 • استفاده از این استخر ماینینگ برای مبتدیان سخت است.
 • از تمام شیوه‌های پرداخت سنتی از طریق کارت‌های اعتباری و نقدی پشتیبانی نمی‌کند.

اطلاعات کلیدی استخر بایننس

اندازه استخربزرگ
نرخ هش بیت کوین23.86 اگزاهش بر ثانیه
کارگران فعال610999
کارمزد استخر2.5 درصد
فرکانس پرداختروزانه

استخر BTC.COM

استخر BTC

BTC.com یکی از بهترین استخرهای استخراج بیت کوین است که به شما امکان می‌دهد با حداقل تلاش درآمد کسب کنید. این استخر به بیش از 10 زبان از جمله اسپانیایی، روسی، فرانسوی، ژاپنی و غیره موجود است. این پلتفرم دارای سیستم پرداخت مخصوص به خود به نام FPPS (فدرال پرسنل و سیستم حقوق و دستمزد) است.

مزایا

 • مدیریت ارز دیجیتال در آن آسان است.
 • ثبت آسان حساب با استفاده از ایمیل یا شماره تلفن.
 • از بیت کوین و بیت کوین کش پشتیبانی می‌کند.
 • در آن می‌توانید بیت کوین را مستقیماً از کیف پول خود خریداری کنید.

معایب

 • امکان چت لایو در آن وجود ندارد.

اطلاعات کلیدی استخر BTC.Com

اندازه استخربزرگ
نرخ هش بیت کوین12.810 اگزاهش بر ثانیه
کارمزد استخر4 درصد
فرکانس پرداختروزانه

آنت پول (Antpool)

استخر Antpool

Antpool یکی از بهترین استخرهای استخراج بیت کوین است، که به شما کمک می‌کند تا به راحتی ارز دیجیتال را استخراج و ترید کنید. این برنامه، ایمیل، پیامک و سرویس هشدار WeChat را ارائه می‌دهد. همچنین می‌توانید درآمد خود را به راحتی از طریق داشبورد آنت پول مشاهده کنید. وب سایت Antpool همچنین به شما کمک می‌کند تا هش خود را به صورت روزانه، ساعتی و دقیقه‌ای کنترل کنید.

مزایا

 • پشتیبانی از حالت‌های کسب درآمد متعدد
 • خدمات اطلاع‌رسانی SMS، Mail، APP و WeChat را ارائه می‌دهد.
 • می‌توان به راحتی از دستگاه‌های iOS و Android به آن دسترسی داشت.
 • به شما امکان می‌دهد تا نرخ هش را به صورت آنی نظارت کنید.

معایب

 • رابط گرافیکی آن، کاربرپسند نیست.

اطلاعات کلیدی استخر Antpool

اندازه استخرمتوسط
هش ریت بیت کوین30.5 اگزاهش بر ثانیه
کارمزد استخراج4 درصد برای PPS

0 درصد برای PPLNS

فرکانس پرداختروزانه

مزیت های عضویت در استخر استخراج بیت کوین AntPool

در صورتی که در استخر انت پول عضو شوید، شانس بالایی برای یافتن بلاک‌های جدید خواهید داشت. بنابراین، با یک ماینر کوچک نیز می‌توانید به طور پیوسته از این استخر، درآمد داشته باشید.

از دیگر مزیت‌های عضویت در این استخر ماینینگ چینی می‌توان به پشتیبانی آن از دو روش پرداخت پاداش PPS+ و PPLNS اشاره کرد.

روش های پرداخت استخر های استخراج بیت کوین

روش Pay Per Last Shares تنها زمانی پاداش‌های استخراج بیت کوین را بین اعضای استخر توزیع می‌کند که استخر بتواند بلاک جدیدی را پیدا کند. بنابراین، کاربران بر اساس میزان موفقیت استخر در پیدا کردن بلاک‌های جدید، پاداش دریافت می‌کنند و انت پول برای این روش پرداخت پاداش، هیچ کارمزدی از کاربران نمی‌گیرد.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  ریگ ماینینگ چیست؟ + بهترین قطعات ریگ ماینینگ

روش Pay Per Share Plus یا همان PPS+ روشی برای پرداخت پاداش به کاربرانی است که می‌خواهند بر اساس سهم مشارکتشان در استخر، پاداش بگیرند. این پاداش، ثابت و مستقل از پیدا کردن بلاک‌های جدید است. البته، انت پول برای پرداخت پاداش به کاربران با این روش، ۲ درصد کارمزد می‌گیرد. به علاوه، تنها زمانی می‌توانید پاداش خود را به صورت روزانه از این روش کسب کنید که سهم شما از استخراج بیت کوین در این استخر از ۰.۰۰۰۱‍ توکن BTC فراتر رود.

استخر AntPool یکی از بهترین استخرهای استخراج بیت کوین برای ایرانی ها از نظر امنیت است. این استخر دارای چندین قابلیت امنیتی است که از ماینرها توزیع شده در مقابل هکرها محافظت می‌کنند. اولین لایه دفاعی این استخر ماینینگ بیت کوین، اهراز هویت دو عاملی (2FA) آن است. به علاوه، سرورهای این استخر در کشورهای مختلفی قرار دارند تا پلتفرم آن، پایدارتر شود. از دیگر روش‌های امنیتی استخر انت پول می‌توان به نوتیفیکیشن‌های ایمیل و قفل‌های کیف پول اشاره کرد که از پاداش‌های ماینرهای توزیع‌شده در مقابل هکرها محافظت می‌کنند.

جالب است بدانید که استخر ماینینگ AntPool امکان استخراج ارزهای دیگر به غیر از بیت کوین را نیز برای ماینرها در سرتاسر دنیا فراهم آورده است. شما می‌توانید با عضویت در این استخر، ارزهای دیجیتال دیگر ی مثل اتریوم، بیت کوین کش، مونرو کلاسیک، بایتم، زد کش، اتریوم کلاسیک، لایت کوین و سیاکوین کلاسیک را نیز استخراج کنید.

این استخر ماینینگ دارای اپلیکیشن‌های اندروید و iOS است و با استفاده از موبایل نیز می‌توانید بر فعالیت ماینر خود در این پلتفرم، نظارت داشته باشید.

اپلیکیشن انت پول

با وجود تمامی مزیت‌هایی که برای AntPool برشمردیم، این استخر، کارمزدهایی را که از تراکنش‌های بیت کوین به دست می‌آورد، افشا نمی‌کند و همین موضوع، انتقادات زیادی را متوجه این پلتفرم استخراج ارز دیجیتال کرده است. در واقع، هیچ کس نمی‌تواند دید دقیقی نسبت به درآمد انت پول داشته باشد.

همچنین، بد نیست بدانید که این استخر به دلیل مخالفت‌هایش با ایجاد بهبودهایی در پروتکل بیت کوین، خیلی محبوب کامیونتی این بلاک چین محبوب نیست.

استخر F2pool

استخر F2pool

F2Pool یکی از بهترین استخرهای استخراج بیت کوین است که می‌تواند از طریق همکاری با قدرت کامپیوتر برای کشف بلوک‌ها استفاده شود. همچنین به شما امکان می‌دهد بیت کوین را از برنامه‌های iOS و اندروید ترید کنید. این پلتفرم به زبان‌های مختلفی مانند انگلیسی، اسپانیایی و چینی در دسترس است.

ماینرها در سرتاسر جهان می‌توانند با ساخت حساب کاربری در این پلتفرم، به استخراج بیت کوین و ۴۰ رمزارز دیگر که از الگوریتم اجماع اثبات کار استفاده می‌کنند، مشغول شوند.

این استخر از قابلیت‌های متعددی مثل پروتکل ماینینگ Stratum، روش پرداخت PPS+ با کارمزد ۲.۵ درصدی (۰.۵ درصد بیشتر از انت پول) و پرداخت روزانه پاداش در صورت رسیدن به آستانه ماینینگ تعیین شده (۰.۰۰۵ برای بیت کوین، ۰.۰۲ برای لایت کوین، ۰.۱ برای زد کش، ۰.۱ برای اتریوم) پشتیبانی می‌کند.

سرورهای F2Pool، علاوه بر چین در کشورهای دیگری شامل ایالات متحده آمریکا، روسیه و امارات متحده عربی قرار دارند.

یکی از معدود ویژگی‌های امنیتی این استخر ماینینگ بیت کوین، شروع شدن آدرس وبسایت آن با پروتکل HTTPS است که با رمزنگاری داده‌ها، کار هکرها را بسیار سخت‌تر می‌کند.

مزایا

 • پشتیبانی از بیش از 40 ارز دیجیتال
 • امکان چت لایو
 • این نوع استخر می‌تواند از حملات DDoS جلوگیری کند.

معایب

 • برای استخراج ارزهای دیجیتال باید کارمزدهای بالایی بپردازید.

اطلاعات کلیدی استخر F2pool

اندازه استخرمتوسط تا بزرگ
هش ریت بیت کوین25.81 اگزاهش بر ثانیه
کارمزد استخر2.5 درصد
فرکانس پرداختروزانه

استخر استخراج بیت کوین رایگان اسلاش پول (Slush Pool)

اسلاش پول استخرهای استخراج بیت کوین

Slush Pool یک استخر ماینینگ است، که به کاربران اجازه می‌دهد زدکش و بیت کوین را به راحتی استخراج کنند. در این استخر امکان بررسی منصفانه بودن پاداش از طریق بررسی آمار وجود دارد. این پلتفرم یک جعبه ابزار امنیتی برای ایمن نگه داشتن داده‌های شما در فضای ابری فراهم می‌کند. اسلاش پول هم برای iOS و هم اندروید در دسترس است.

شرکت Satoshi Labs واقع در کشور جمهوری چک و در قلب قاره سبز، اسلاش پول را راه‌اندازی کرده است. این شرکت، کیف پول‌های سخت‌افزرای نیز تولید می‌کند. از دیگر محصولات شرکت ساتوشی لبز می‌توان به پروتکل Stratum و اولین نقشه بیت کوین در دنیا اشاره کرد.

جالب است بدانید که اسلاش پول تاکنون بیش از یک میلیون ۲۰۰ هزار بیت کوین را استخراج کرده است که عدد قابل توجهی محسوب می‌شود. این استخر، به ازای استخراج هر بیت کوین، ۲ درصد به عنوان کارمزد دریافت و مابقی را بر اساس سیستم امتیازدهی Score بین ماینرها تقسیم می‌کند.

منابع مختلف گزارش داده‌اند که بیش از ۱۱ درصد از بلاک‌های استخراج شده بیت کوین در این استخر استخراج شده‌اند. این پلتفرم به غیر از بیت کوین، امکان استخراج زد کش و چند ارز دیگر را نیز فراهم آورده است.

مزیت های عضویت در استخر استخراج بیت کوین اسلاش پول

این استخر ماینینگ بیت کوین نسبت به استخرهای دیگر، توجه بیشتری به کامیونیتی دارد؛ تیم توسعه‌دهنده کاملا به نظرات کاربران اهمیت می‌‌دهند و از طرح‌های پیشنهادی جدید استقبال می‌کنند. همچنین، هر ماینر می‌تواند نظراتش را با کامیونیتی به اشتراک بگذارد و از شنیده شدن نظرش مطمئن باشد.

رابط کاربری پلتفرم اسلاش پول بسیار ساده و کاربرپسند است و طراحان تجربه کاربری (UX) آن، بسیار عالی کار کرده‌اند. همچنین، تمامی اطلاعاتی که ماینرهای توزیع‌شده برای استخراج بیت کوین و زد کش به کمک این استخر ماینینگ نیاز دارند، به راحتی از طریق وبسایت قابل دسترسی است. استخر اسلاش پول، به غیر از نسخه دسکتاپ، نسخه‌های اندروید و iOS نیز دارد.

اپلیکیشن اسلاش پول

اسلاش پول نیز همانند F2Pool نیازی به احراز هویت ندارد و کاربران می‌توانند تنها با یک ایمیل در آن حساب کاربری بسازند. این پلتفرم دارای حالتی ویژه برای مبتدیان است و اگر شما تازه می‌خواهید کار استخراج بیت کوین را شروع کنید، این حالت برای شما مناسب است. اسلاش پول به طور خودکار به شما کمک می‌کند تا نرم‌افزارها و تجهیزات خود را برای ماینینگ راه‌اندازی کنید.

اگر کاربر با تجربه‌ای هستید و قبلا استخراج بیت کوین را امتحان کرده‌اید، سرورهای جداگانه‌ای برای استخراج بیت کوین و زد کش در این استخر وجود دارند که شما می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

نرم‌افزار اسلاش پول رایگان است و نصب آن کاری ندارد. پس از ساخت اکانت، نصب نرم‌افزار و راه‌اندازی تجهیزات ماینینگ، کار استخراج بیت کوین یا زد کش ظرف چند روز شروع می‌شود. از دیگر قابلیت‌های این استخر استخراج بیت کوین می‌توان به نسخه دمو یا آزمایشی برای امتحان کردن پلتفرم اشاره کرد.

سیستم پرداخت کاملا شفاف است. اسلاش پول براساس نرخ هش، ارزش بلاک و کارمزد شبکه به کاربران پاداش می‌دهد. کل فرایند ساخت حساب کاربری، نصب نرم‌افزار و راه‌اندازی ماینر، بیش از ۱۷ ساعت طول نمی‌کشد. سیستم در مجموع نیازمند ۱۰۰ تأیید است.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  ویروسی شدن ماینر

پاداش ماینرهای توزیع‌شده مستقیما به آدرس کیف پول آن‌ها انتقال داده می‌شود. برای اینکه کاربر بتواند پاداش خود را برداشت کند باید مقدار این پاداش بیش از ۰.۰۰۰۱ بیت کوین باشد. کارمزد برداشت ارز دیجیتال از این استخر، ۲ درصد است.

اسلاش پول امکان ماینینگ ترکیبی (Merged Mining) را نیز فراهم آورده است. در این نوع ماینینگ، امکان استخراج دو یا تعداد بیشتری ارز دیجیتال با همدیگر وجود دارد. در این استخر می‌توانید بیت کوین و نیم کوین را با همدیگر استخراج کنید. ماینینگ ترکیبی شانس دریافت پاداش بیشتر را فراهم می‌آورد. البته، نیازی نیست که شما این قابلیت را فعال کنید و پس از راه‌اندازی ماینر، به صورت خودکار انجام می‌شود.

پلتفرم اسلاش پول یکی از مطمئن‌ترین استخرهای استخراج بیت کوین است که که به صورت کاملا قانونی کار می‌کند. همچنین، تیم پشتیبانی در هر زمانی از شبانه-روز و در هفت روز هفته پاسخگوی سوالات ماینرها هستند. البته، اینکار با چت زنده انجام نمی‌شود و برای ارتباط برقرار کردن با تیم پشتیبانی باید تیکت بزنید. البته، شما در کمتر از ۲۴ ساعت پاسخ تیکت خود را دریافت می‌کنید.

از مهم‌ترین مزیت‌های استفاده از اسلاش پول می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تیم با تجربه و با دانش در حوزه کرپیتو
 • طراحی عالی رابط کاربری و تجربه کاربری وبسایت و نرم‌افزار
 • اعتبار بسیار زیاد در بین فعالان دنیای کریپتو
 • سیستم شفاف پردازخت و کارمزد
 • ماینینگ ترکیبی
 • می‌توانید به کمک تلفن همراه خود استخراج کنید.
 • پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته
 • Slush Pool به شما کمک می‌کند تا ضرر ناشی از خرابی سخت‌افزار و مشکلات اتصال به حداقل برسد.

معایب

 • از کوین‌های متعددی پشتیبانی نمی‌کند.
 • کارمزد استخراج آن بالا است.

با وجود این مزایا، کارمزد اسلاش پول کمی بالا است و البته تنوع زیادی در رمزارزها ندارند. با اینکه تعداد زیادی از ماینرها خواهان اضافه شدن لایت کوین به فهرست رمزارزهای قابل استخراج این استخر هستند، هنوز این رمزارز به اسلاش پول اضافه نشده است.

اطلاعات کلیدی استخر Slush Pool

اندازه استخرمتوسط تا بزرگ
هش ریت بیت کوین12.33 اگزاهش بر ثانیه
کارگران فعال191725
کارمزد استخر2 درصد
فرکانس پرداختروزانه

سایر استخرهای استخراج بیت کوین در یک نگاه

نام استخراندازههش ریت (اگزاهش بر ثانیه)کارمزد (درصد)فرکانس پرداخت
Minergateبزرگ6.3841 در PPLNSروزانه
WinMinerبزرگ3هر زمان
Ckpoolبزرگ2
BWمتوسط تا بزرگ0.2
کوچک تا بزرگبه نوع برنامه استخراج بستگی داردروزانه
Poolinبزرگ23.562.5 در FPPSروزانه
Via BTCمتوسط2.0324 درصد برای PPS

2 درصد برای PPLNS

روزانه

 

سخن پایانی

عضویت در استخر استخراج، به ما کمک می‌کند، به پاداش‌های ثابتی برسیم که در دراز مدت به شکل درآمد هستند. طبیعتاً این شیوه استخراج بسیار به صرفه است و به ما کمک می‌کند بتوانیم در بازار کریپتو حضور دائمی داشته باشیم. انتخاب بهترین استخرهای استخراج بیت کوین یا هر ارز دیجیتال دیگری که انتخاب کرده باشیم، مهم‌ترین کاری است که برای شروع ماینینگ باید انجام دهیم.

هزینه‌های بالای استخراج بیت کوین در این روزها، کار ماینینگ این ارز دیجیتال را تنها محدود به بازیگران بزرگ دنیای کریپتو کرده است که مجهز به مزارع استخراج بیت کوین هستند. با این حال، پلتفرم‌هایی به نام استخر استخراج بیت کوین توسعه یافته‌اند که ماینرهای کوچک و ضعیف می‌توانند با عضویت در آن‌ها، شانس استخراج بیت کوین داشته باشند.

در این مقاله، بهترین استخرهای استخراج بیت کوین برای ایرانی ها را به شما مخاطبان گرامی مجله صرافی ارز دیجیتال داموند معرفی کردیم. شما می‌توانید با عضویت در استخرهایی مثل انت پول (AntPool)، اف تو پول (F2Pool) و اسلاش پول (SlushPool) با خیال راحت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را استخراج کنید و درآمد منفعل خوبی داشته باشید.

سؤالات متداول

عملیات ماینینگ بیت کوین چیست؟

استخراج بیت کوین فرآیندی است که در آن آخرین بیت کوین‌ها وارد گردش می‌شوند. با استفاده از ماینینگ می‌توانید بدون سرمایه‌گذاری درآمد کسب کنید. برای این کار به دستگاه‌های مخصوص نیاز دارید که به آن‌ها ریگ ماینینگ گفته می‌شود.

چرا بهتر است در استخر استخراج عضو شویم؟

سختی استخراج آنقدر بالا رفته است، که برای موفقی در استخراج انفرادی، به دستگاه‌های بسیار قوی گران‌قیمت نیاز است، که به صرفه نیست. به همین دلیل در استخرها عضو می‌شویم، تا از کمک ماینرهای دیگر بهره ببریم و به یک درآمد و سود قطعی برسیم.

چه استخری برای ما مناسب است؟

مجموعه‌ای از فاکتورها وجود دارد، که مشخص می‌کند آیا عضویت در استخر ارزش دارد یا خیر. این فاکتورها عبارتند از: هش ریت استخر، کارمزد دریافتی، اندازه استخر، روش پرداخت و غیره.

استخر استخراج بیت کوین چیست؟

منظور از استخر استخراج بیت کوین (Bitcoin Mining Pool) پلتفرم‌هایی است که ماینرهای کوچک و ضعیف از سرتاسر دنیا می‌توانند با پیوستن به آن‌ها و کنار هم گذاشتن توان پردازشی و انرژی خود، شانسی برای پیدا کردن و استخراج بلاک‌های بیت کوین داشته باشند و پاداش خود را به صورت بیت کوین بگیرند. استخر نیز کارمزد خود را بر می‌دارد. اکثر استخرهای استخراج بیت کوین، استخراج رمزارزهای دیگری که از الگوریتم اجماع اثبات کار استفاده می‌کنند را انجام می‌دهند.

چرا باید از استخر استخراج بیت کوین استفاده کنم؟

امروزه به دلیل تعداد زیادی گره‌ها در شبکه بیت کوین و رقابت زیاد بین آن‌ها برای استخراج بلاک‌ها، ماینینگ بیت کوین کار بسیار سختی است که توان پردازشی و انرژی بالایی مصرف می‌کند. به همین دلیل، ماینرهای کوچک و ضعیف نمی‌توانند با مزارع ماینینگ رقابت کنند و سهمی از استخراج بیت کوین داشته باشند. تنها راه بهینه برای این ماینرها به منظور مشارکت در شبکه بیت کوین و دریافت پاداش، عضو شدن در استخرهای استخراج بیت کوین است.

بهترین استخرهای استخراج بیت کوین برای ایرانی ها کدامند؟

در حال حاضر، بهترین استخرهای استخراج بیت کوین برای ایرانی ها شامل انت پول (AntPool)، اف تو پول (F2Pool) و اسلاش پول (SlushPool) هستند.

ایا استخرهای استخراج بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال امن هستند؟

معمولا، بهترین استخرهای استخراج بیت کوین برای ایرانی ها، امنیت بالایی دارند. در حال حاضر، امن‌ترین استخری که ماینرهای ایرانی می‌توانند در آن عضو شوند، انت پول است که نیاز به احراز هویت ۲ عاملی و چندین ویژگی امنیتی دیگر دارد. به طور کلی، امنیت استخرها با همدیگر متفاوت است ولی در مجموع، اگر استخر معتبری را برای استخراج بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال انتخاب کنید، می‌توانید نسبت به امنیت آن مطمئن باشید.

ویژگی های بهترین استخرهای استخراج بیت کوین برای ایرانی ها چیست؟

بهترین استخرهایی که ماینرهای ایرانی می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند، آن‌هایی هستند که تحریم‌هایی علیه ایران اعمال نکرده‌اند. بهتر است از استخرهایی استفاده کنید که تنوع بالایی در ارزهای دیجیتال داشته باشند و اگر ماینینگ ترکیبی (Merged Mining) داشته باشند، بسیار بهتر است. همچنین، باید به کارمزدها، تنوع در الگوهای پرداخت، حداقل رمرارز استخراج شده برای امکان برداشت (هرچه کمتر، بهتر)، شفافیت در پرداخت‌ها و کارمزدها و امنیت استخر توجه داشته باشید.

دسته بندی مطالب
مطالب مرتبط
مطالب مرجع

ارز دیجیتال چیست؟

بلاک چین چیست؟

متاورس چیست؟

NFT چیست؟

دیفای (DeFi) چیست؟

صرافی غیرمتمرکز چیست؟

کیف پول چیست؟

تحلیل تکنیکال چیست؟

ایردراپ چیست؟

استیکینگ ارز دیجیتال چیست؟

بیت کوین چیست؟

اتریوم چیست؟

تتر چیست؟

خرید و فروش ارز های دیجیتال
ما را دنبال کنید
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.