داموندمگ

با 8 پلتفرم تحلیل آنچین آشنا شوید

DAMOND
8 پلتفرم تحلیل آنچین

هنگامی که ماینرها یک بلوک جدید را تأیید می‌کنند، بلاک چین تمام اطلاعات مربوط به آخرین تراکنش‌ها را ثبت می‌کند. البته چنین اطلاعاتی برای همه در جهان قابل دسترسی است. همچنین، داده‌های ضروری مانند تعداد آدرس‌های فعال، ارزش تراکنش و غیره، همه را می‌توان به کمک تراکنش‌های ثبت شده در بلاک چین محاسبه کرد. با اینکه هرکسی می‌تواند داده‌های آنچین را مشاهده کند، درک آن برای اکثر تریدرها سخت است زیرا بلاک چین داده‌های آنچین را به صورت نموداری تجزیه و تحلیل نمی‌کند. با این حال، پلتفرم‌های تجزیه و تحلیل  آنچین موفق شدند سلامت شبکه را به صورت بلادرنگ مشخص کنند. با بازیابی صدها هزار تراکنش از بلاک چین و تجزیه و تحلیل و ترسیم نمودار داده‌ها، تریدرها اکنون می‌توانند معیارهای مختلف آنچین را در قالب نمودارهای ساده مشاهده کنند. در این مقاله از داموندمگ خواهیم دید که بهترین پلتفرم تحلیل آنچین کدام است.

پلتفرم های تحلیل آنچین چگونه کار می کنند؟

پلتفرم‌های تحلیل آنچین در پنج مرحله کار می‌کنند: بازرسی، شناسایی، خوشه‌بندی، مدل‌سازی و تجسم.

 • در مرحله اول، پلتفرم‌ها بلاک چین را دقیقاً مانند هرکسی بازرسی می‌کنند.
 • پس از آن، آن‌ها شروع به شناسایی یا برجسته کردن تمام داده‌های موردنظر مانند آدرس‌ها، مقادیر، قیمت گس و موارد دیگر می‌کنند.
 • سپس، پلتفرم‌های تحلیل آنچین شروع به گروه‌بندی و به‌روزرسانی داده‌های بازیابی شده می‌کنند.
 • پس از آن، آن‌ها شروع به ایجاد یک مدل داده با استفاده از تکنیک‌های خاص می کنند.
 • در نهایت، داده‌های آنچین در نمودارهای تعاملی، ساده و مفید نشان داده می‌شوند.

محبوب ترین داده های آنچین

صدها داده آنچین وجود دارد که هر یک از آن‌ها اطلاعات مختلفی را نشان می‌دهد. با پیگیری کردن و درک برخی از این داده‌ها، سرمایه‌گذاران می‌توانند در بازار پیشتاز باشند و بینشی برای تصمیم‌گیری معاملات سودآور به دست آورند. در ادامه برجسته‌ترین داده‌های آنچین را که می‌توانند قیمت روزانه را تعیین کنند، نام خواهیم برد:

 • تعداد آدرس‌های فعال
 • تعداد آدرس‌های جدید
 • حجم معاملات
 • ارزش شبکه به تراکنش
 • مبادلات ورودی و خروجی

بهترین پلتفرم های تحلیل آنچین

شناخت بهترین پلتفرم‌های آنچین به افراد و شرکت‌ها کمک می‌کند تا برای معاملات روزانه خود ابزاری مناسب انتخاب کنند. در این قسمت برخی از بهترین‌ها را معرفی خواهیم کرد.

1. سنتیمنت (Santiment)

آنچین سنتیمنت

سنتیمنت یکی از پلتفرم‌های جامع اطلاعاتی آنچین است که داده‌های مختلفی را مرتبط به ارزهای دیجیتال به کاربران خود ارائه می‌دهد. تمرکز این پلتفرم بر ارائه داده‌های شفاف، قابل اعتماد، سیگنال‌های بدون اتلاف و آنالیز سفارشی بازار است.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال چیست؟

در این پلتفرم، سه نوع حساب کاربری وجود دارد، رایگان Pro و Plus pro. نوع Pro 49 دلار و نوع  Plus pro  249 دلار حق عضویت ماهانه دریافت می‌کند. اگر نوع گران‌تر را خریداری کنید، امکاناتی مانند گفت و گو با آنالیست‌های سنتیمنت و آموزش سفارشی را دریافت خواهید کرد.

برخی از نمودارهای موجود در سنتیمنت عبارتند از:

پلتفرم سنتیمنت در کنار تمام تحلیل‌های آنچینی که ارائه می‌دهد، به دلیل تحلیل جامعه موردتوجه قرار گرفته است، که ارتباطی بسیار قوی با حرکات روزانه قیمت دارد.

 • جریان ورودی و خروجی صرافی

جریان ورودی صرافی به صورت مقدار کوین وارد شده به کیف پول صرافی تعریف می‌شود. از طرف دیگر، جریان خروجی صرافی به عنوان تعداد کوین‌هایی که از کیف پول صرافی خارج می‌شوند تعریف می‌شود.

 • توزیع منبع

برای درک نحوه توزیع کریپتو، می‌توانید دو نمودار اصلی توزیع منبع را بر اساس تعداد آدرس‌ها یا موجودی آدرس‌ها مشاهده کنید.

2. کریپتو کوانت (CryptoQuant)

کریپتو کوانت داده‌های بازار و آنچین را از طریق API یا مستقیماً به پایتون، آر، اکسل و بسیاری از ابزارهای دیگر می‌فرستد. با استفاده از این پلتفرم می‌توانید با دریافت داده‌های موردنیاز در قالب موردنظر خود، در زمان و هزینه خود صرفه‌جویی کنید.

هزینه عضویت در این پلتفرم از 29 دلار برای اکانت پیشرفته آغاز شده و تا 99 دلار برای حرفه‌ای و سپس 699 دلار برای پریمیوم ادامه دارد. البته اکانت رایگان نیز وجود دارد، که به تمام معیارها دسترسی می‌دهد.

برخی از نمودارهای موجود در پلتفرم تحلیل آنچین کریپتو کوانت عبارتند از:

 • جریان ورودی و خروجی صرافی

محبوب‌ترین معیارهای کریپتو کوانت، جریان ورودی و خروجی صرافی‌ها هستند، که نشان دهنده فشار خرید و فروش است و به شما امکان تصمیم‌گیری سریع را می‌دهد.

 • نسبت ارزش شبکه به متکالف (Metcalfe)

این یک معیار ارزیابی برای شبکه بیت کوین است که از آدرس‌های فعال روزانه استفاده می‌کند و از قانون Metcalfe برای مقایسه میزان ارزش‌گذاری هر دارایی دیجیتال نسبت به همتایان خود استفاده می‌شود، تا مشخص شود که آیا بیشتر از حد واقعی قیمت‌گذاری شده است یا کمتر.

3. مساری (Messari)

آنچین مساری

مساری یک پلتفرم تجزیه و تحلیل داده برای جامعه جهانی دارایی‌های کریپتو است. سازندگان آن معتقدند داده‌ها دانش هستند و با دانش، می‌توان با اطمینان سرمایه‌گذاری کرد. مساری خدمات ترسیم نمودار رایگان را ارائه می‌دهد و شما می‌توانید با 29 دلار در ماه مشترک شوید تا ویژگی‌های اضافی مانند تحقیقات هفتگی انحصاری طولانی‌مدت، داده‌های CSV قابل دانلود و موارد دیگر را دریافت کنید.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  بهترین سایت تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال (10 سایت برتر)

برخی از نمودارهای موجود در پلتفرم تحلیل آنچین مساری عبارتند از:

 • ارزش بازار تحقق یافته

سرمایه تحقق یافته نوعی از ارزش بازار است که هر UTXO را بر اساس قیمت آخرین جابجایی آن برخلاف ارزش فعلی ارزش‌گذاری می‌کند.

 • قیمت آنی

نمودار قیمت آنی، برای چندین دارایی بررسی می‌شود که در آن داده‌ها با پشتوانه 10 سال در دسترس هستند.

4. گلس نود (Glassnode)

گلس نود هوش مبتنی بر داده را به فضای بلاک چین و ارزهای دیجیتال می‌آورد. گلس نود برنامه‌هایی کاربردی می‌سازد، که روش‌های جدیدی در بررسی بلاک چین و ارزهای دیجیتال ارائه می‌کنند. گلس نود یک پلن رایگان و 2 پلن پولی دارد، 39 دلار برای پلن‌های پیشرفته و 799 دلار برای طرح حرفه‌ای.

برخی از نمودارهای موجود در پلتفرم تحلیل آنچین گلس نود عبارتند از:

·       تعداد آدرس های فعال

این معیار به شدت با حرکات روزانه قیمت مرتبط است، زیرا نشان می‌دهد که کدام فشار وجود خواهد داشت، فروش یا خرید.

 • تعداد آدرس‌های ارسال و دریافت

دانستن اینکه چه تعداد نقل و انتقال به داخل و خارج کیف پول‌ها انجام می‌شود، در تصمیم‌گیری برای حفظ یک موقعیت یا خروج از آن مؤثر است.

5. دون آنالیتیکس (Dune Analytics)

دون آنالیتیکس

دون آنالیتیکس یک پلتفرم مبتنی بر وب برای جست‌وجوی داده‌های اتریوم با استفاده از پرس‌وجوهای ساده SQL از پایگاه‌های داده از پیش پر شده است. به جای نوشتن یک اسکریپت تخصصی، می‌توانید از پایگاه داده پرس و جو کنید تا تقریباً هر اطلاعاتی را که روی بلاک چین وجود دارد استخراج کنید.

در این پلتفرم تحلیل آنچین، می‌توانید به صورت رایگان اطلاعات زیادی به دست آورید، اما طرح‌های پولی نیز وجود دارند. طرح پولی این پلتفرم 390 دلار قیمت دارد و اطلاعات تکمیلی بیشتری ارائه می‌کند.

برخی از نمودارهای موجود در پلتفرم تحلیل آنچین دون آنالیتیکس عبارتند از:

 • نمودار دقیق سهم بازار DEX برحسب حجم.
 • تجسم بلادرنگ سهم تجمیع کننده مبادلات غیرمتمرکز.

6. نانسن (Nansen)

نانسن یک پلتفرم تجزیه و تحلیل بلاک چین است که داده‌های روی زنجیره را با یک پایگاه داده عظیم و دائماً در حال رشد شامل میلیون‌ها برچسب کیف پول ترکیب می‌کند. به دلیل امکاناتی که این پلتفرم ارائه می‌دهد، اکانت رایگان ندارد و باید برای آن هزینه کنید. قیمت آن‌ها از 149 دلار برای استاندارد آغاز شده و تا 1490 دلار برای VIP و 2500 دلار برای آلفا ادامه دارد.

برخی از نمودارهای موجود در پلتفرم تحلیل آنچین نانسن عبارتند از:

 • جریان صرافی اتریوم

با استفاده از این نمودار می‌توانید بفهمید بدانید چه زمانی رفتار غیرعادی در جریان ورودی و خروجی صرافی اتریوم وجود دارد که منجر به روندهای صعودی یا نزولی می‌شود.

 • استیبل کوین ها در صرافی ها

با این نمودار می‌توانید حجم استیبل کوین‌ها را تقریباً در همه صرافی‌ها ببینید.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  دامیننس بیت کوین یا سلطه بیت کوین چیست؟ + کاربردها

7. اینتود بلاک (IntoTheBlock)

اینتو دبلاک

پلتفرم اینتود بلاک بینش منحصر به فردی را برای هر دارایی کریپتو به شما ارائه می‌دهد تا تصمیمات سرمایه‌گذاری آگاهانه بگیرید. در این پلتفرم بیش از 50 شاخص و سیگنال وجود دارد، که رفتار هر دارایی را نشان می‌دهند.

این پلتفرم طرح و اکانت رایگان ندارد و ماهانه 10 دلار از کاربران خود حق عضویت دریافت می‌کند، چنانچه مبلغ را سالانه پرداخت کنید، 17 درصد تخفیف خواهید داشت.

برخی از نمودارهای موجود در پلتفرم تحلیل آنچین اینتود بلاک عبارتند از:

 •  آدرس های فعال روزانه

این نمودار تعداد آدرس‌های فعال روزانه را نشان می‌دهد تا بدانید آیا رفتارهای غیرعادی ممکن است در نهایت منجر به تغییرات قیمت قابل توجهی شوند یا خیر.

 • تعداد معاملات

این نمودار تعداد معاملات را در نقاط قیمتی مختلف با کمک سابقه بیش از 10 سال داده نشان می‌دهد.

8. برد کرامبس (Breadcrumbs)

پلتفرم برد کرامپس یک ابزار تجزیه و تحلیل بلاک چین است که به کاربران امکان نظارت و بررسی ارزهای دیجیتال را می‌دهد. به کمک این پلتفرم تحلیل آنچین می‌توانید آدرس تراکنش‌های ورودی و خروجی و همچنین زمان، مبلغ و اطلاعات بیشتر را دنبال کنید.

این پلتفرم سه نوع اکانت یکی رایگان و دو عدد اکانت پولی ارائه می‌کند. نوع لایت 49 دلار و نوع پرومو 79 دلار در ماه قیمت دارد.

برخی از نمودارهای موجود در پلتفرم تحلیل آنچین برد کرامبس عبارتند از:

 • آدرس های ارسال و دریافت، که نشان می‌دهند آدرس خاصی که در حال بررسی آن هستید، با چه آدرس‌هایی ارسال و دریافت داشته است.
 • حجم ورودی و خروجی، که میزان کریپتو وارد شده و خارج شده هر آدرس را با اطلاعات جزئی تراکنش نشان می‌دهد.

سخن پایانی: مزایای تحلیل آنچین

اولاً، استفاده از تجزیه و تحلیل داده‌های آنچین در روال معاملات روزانه شما مزایای مختلفی دارد. پس از مشاهده معیارهای مهم آنچین مانند تعداد آدرس‌های فعال و تعداد تراکنش‌ها، تریدرها می‌توانند بدانند چه زمانی تقاضای زیادی در شبکه وجود دارد، بنابراین قیمت‌ها افزایش خواهند یافت.

همچنین، می‌توانید با بررسی معیارهای آنچین از بازار و رفتار سرمایه‌گذاران مطلع شوید. در نهایت، معامله‌گران هوشمند می‌دانند، و معامله‌گران تازه‌کار نیز باید بدانند که داده‌های آنچین چقدر ارزشمند هستند. این پلتفرم‌های تجزیه و تحلیل داده‌های آنچین هستند، که مشاهده چنین داده‌های مهمی را ساده، آسان و روان کرده‌اند.

دسته بندی مطالب
مطالب مرتبط
مطالب مرجع

ارز دیجیتال چیست؟

بلاک چین چیست؟

متاورس چیست؟

NFT چیست؟

دیفای (DeFi) چیست؟

صرافی غیرمتمرکز چیست؟

کیف پول چیست؟

تحلیل تکنیکال چیست؟

ایردراپ چیست؟

استیکینگ ارز دیجیتال چیست؟

بیت کوین چیست؟

اتریوم چیست؟

تتر چیست؟

خرید و فروش ارز های دیجیتال
ما را دنبال کنید
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.