داموندمگ

روند مقایسه ای قیمت بیت کوین با قیمت اتریوم

DAMOND
مقایسه قیمت بیت کوین با قیمت اتریوم

مقایسه قیمت بیت کوین و قیمت اتریوم یکی از مهم‌ترین دغدغه تریدرها و سرمایه‌گذاران در بازار ارزهای دیجیتال است. بیت کوین و اتریوم بزرگ‌ترین ارزهای دیجیتال بازار هستند. تریدرها برای انتخاب ارز دیجیتال مناسب برای سرمایه‌گذاری بین بیت کوین و اتریوم باید تحقیقات بسیاری انجام بدهند. هر دو ارز پیشرفت‌های بسیاری داشته‌اند و جزو معتبرترین و بهترین‌های بازار محسوب می‌شوند. بنابراین برای انتخاب سرمایه‌گذاری باید همه مسائل را به صورت جزئی بررسی کرد.

در این مقاله تاریخچه قیمت بیت کوین و قیمت اتریوم را بررسی می‌کنیم تا متوجه شوید دو ارز دیجیتال بزرگ بازار تا سال ۲۰۲۲ چه فراز و نشیب‌هایی را پشت سر گذاشته‌اند. بعد از آن هم به سراغ پیش‌بینی‌هایی که برای قیمت این ارزهای دیجیتال انجام شده خواهیم رفت و توضیحاتی در این زمینه ارائه می‌دهیم تا بهتر تصمیم بگیرید کدام دارایی دیجیتال برای سرمایه‌گذاری مناسب است.

تاریخچه قیمت بیت کوین

بیت کوین در سال ۲۰۰۹ برای اولین بار راه‌اندازی شد، اما تا پیش از اینکه در سال ۲۰۱۰ وارد اولین صرافی شود، صفر دلار ارزش داشت! اولین جهش قیمت بیت کوین در ماه مه سال ۲۰۱۰ با راه‌اندازی صرافی BitcoinMarket.com اتفاق افتاد و قیمت آن را تا ۰.۰۰۳ دلار افزایش داد. در همان روزها بود که دو پیتزا با قیمت ده هزار بیت کوین خریداری شد و این اتفاق به یاد ماندنی در بازار ارزهای دیجیتال رخ داد. در سال ۲۰۱۰ قیمت بیت کوین به ۰.۳۹ دلار رسید.

تاریخچه قیمت بیت کوین

بیت کوین در فوریه ۲۰۱۱ برای اولین بار قیمت ۱ دلاری را تجربه کرد. بیت کوین در این سال کم‌کم به یک ترند تبدیل شد و قیمتی نزدیک به ۳۰ دلار را هم تجربه کرد. روند صعودی به همان منوال پیش رفت و بیت کوین در ۳۰ نوامبر ۲۰۱۳ اوج قیمت جدیدی در ۱,۱۵۶ دلار ثبت کرد.

بعد از اوج قیمت، بیت کوین دوباره به زیر ۵۰۰ دلار بازگشت و روند نزولی آن در سال ۲۰۱۵ شدت گرفت و قیمت آن به کم‌تر از ۲۵۰ دلار هم رسید. از اواسط ۲۰۱۶ روند بیت کوین دوباره صعودی شد و به همان صورت ادامه داشت تا در دسامبر ۲۰۱۷ اوج قیمت جدیدی در ۲۰ هزار دلار ثبت شد. این اوج قیمت هم ماندگار نبود و بیت کوین دوباره به حوالی ۱۰ هزار دلار برگشت و در همین منطقه نوسان داشت.

نزدیکی بیت کوین به اوج قیمتی تاریخی

در ماه‌های اول ۲۰۱۹ روند بیت کوین نزولی شد و این ارز دیجیتال به کف قیمت ۳ هزار دلار هم رسید. روند صعودی شدید بعدی از کف قیمت ۶,۱۸۰ دلار مارس ۲۰۲۰ آغاز شد و تا آوریل ۲۰۲۱ که اوج قیمت جدید بیت کوین ۶۴,۸۰۰ دلار ثبت شد، ادامه داشت. این صعود هم مثل همه صعودهای بازار ادامه‌دار نبود و دوباره قیمت به نزدیک ۳۰ هزار دلار برگشت.

کف قیمت این روند نزولی در ژانویه ۲۰۲۱ اتفاق افتاد و قیمت بیت کوین در آن زمان به ۲۹,۳۳۷ دلار رسید. بعد از آن روند صعودی دیگری آغاز شد و تا رسیدن به اوج قیمت تاریخی بیت کوین در قیمت ۶۸,۶۶۴ دلار ادامه داشت. البته این روند صعودی هم بی‌نوسان نبود و قیمت بیت کوین نوسان کوتاه مدتی را تجربه کرد و به نزدیکی ۴۱ هزار دلار هم رسید. بعد از اوج قیمت تاریخی قیمت بیت کوین دوباره به کم‌تر از ۴۰ هزار دلار برگشت. در زمان نگارش این مقاله هم بیت کوین همچنان در نوسان‌های بعد از اوج قیمت تاریخی قرار دارد و با ۴۳,۶۶۴ دلار معامله می‌شود.

تاریخچه قیمت اتریوم

فعالیت رسمی اتریوم از سال ۲۰۱۵ آغاز شد. این ارز دیجیتال در ابتدا با قیمت ۲ دلار عرضه شد و بعد از مدت کوتاهی هم قیمت ۳ دلاری را تجربه کرد. اتریوم سال ۲۰۱۵ را با قیمت ۰.۹ دلار به پایان رساند. سال ۲۰۱۶ برای اتریوم خیلی خوب آغاز شد و قیمت این ارز دیجیتال در اواسط ژوئن به بیش از ۲۰ دلار هم رسید. اما حمله به بلاکچین اتریوم همه چیز را خراب کرد و قیمت اتریوم به ۸ دلار رسید.

تاریخچه قیمت اتریوم

بعد از هاردفورک اتریوم و تقسیم بلاکچین به دو شاخه اتریوم و اتریوم کلاسیک، اتریوم اصلی به رشد خود ادامه داد، اما اتریوم کلاسیک روند صعودی کندتری داشت. در سال ۲۰۱۷ ورق به نفع اتریوم برگشت و بخاطر افزایش محبوبیت در میان مردم قیمت ۸۴۰ دلاری را در این سال تجربه کرد؛ این روند صعودی تا ماه‌های اولیه ۲۰۱۸ هم ادامه داشت و اوج قیمت اتریوم در آن زمان در قیمت ۱۳۶۰ دلار ثبت شد.

بعد از آن اتریوم نوسان‌های بسیاری را تجربه کرد، اما در مجموع روند نزولی داشت و قیمت ۱۱۹ دلاری را هم تجربه کرد. این روند نزولی تا ژوئیه ۲۰۲۰ ادامه داشت. روند صعودی بعدی اتریوم از نیمه دوم ۲۰۲۰ آغاز شد و تا ۱۲ مه که اوج قیمت ۴,۳۵۸ دلاری خود را ثبت کرد، ادامه داشت. بعد از آن قیمت اتریوم افت کرد و تا ۱۷۰۰ دلار هم پایین آمد، اما به دنبال این نزول شدید یک صعود قدرتمند بود و در ۱۰ نوامبر ۲۰۲۱ اوج قیمت تاریخی ۴,۸۵۱ دلاری این ارز دیجیتال ثبت شد. اتریوم در ماه‌های ابتدایی سال ۲۰۲۲ در نوسان‌های بعد از اوج قیمت تاریخی قرار دارد و در زمان نگارش این مقاله با عددی نزدیک به ۳,۲۰۰ دلار معامله می‌شود.

پیش بینی قیمت بیت کوین

افراد بسیاری پیشبینی‌هایی درباره قیمت بیت کوین ارائه داده‌اند، اما قطعیت هیچکدام از آن‌ها مشخص نیست. بازار ارزهای دیجیتال یکی از غیرقابل پیشبینی‌ترین و پرنوسان‌ترین بازارهای مالی جهان است؛ به همین دلیل حتی افرادی که این پیشبینی‌ها را انجام داده‌اند هم صددرصد به آنچه گفته‌اند اعتماد ندارد و همه چیز را بر پایه حدس و گمان و تجربه بیان می‌‌کنند.

پیشبینی قیمت بیت کوین

پیش‌بینی‌ وب‌سایت‌های مختلفی مثل analyticsinsight، CrypotNewZ و Coin Price Forecast نشان می‌دهد کارشناسان انتظار دارند قیمت بیت کوین تا پایان ۲۰۲۵ به بیش از ۱۲۶ هزار دلار برسد. آن‌ها روند قیمت این ارز دیجیتال در سال‌های ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۵ را مطابق با آنچه در ادامه بیان می‌کنیم، پیش‌بینی کرده‌اند:

  • انتظار می‌رود قیمت بیت کوین تا انتهای سال ۲۰۲۲ به ۵۰ هزار دلار برسد. در این سال زیرساخت‌های بیت کوین پیشرفت می‌کند و این ارز دیجیتال را برای رسیدن به قیمتی بیشتر از ۱۰۰ هزار دلار آماده خواهد کرد.
  • اگر همه چیز مطابق با نظر پیش‌بینی‌کنندگان پیش برود، قیمت بیت کوین احتمالا تا نیمه دوم ۲۰۲۳ به ۶۵ هزار دلار می‌رسد و ممکن است سال را با قیمتی نزدیک به ۷۹,۵۰۰ دلار به پایان برساند.
  • اگر بیت کوین با قیمت بیشتر از ۷۹ هزار دلار وارد سال ۲۰۲۴ شود، احتمالا در نیمه اول این سال عددی نزدیک به ۸۷ هزار دلار را تجربه خواهد کرد و در نهایت با قیمت بیشتر از ۱۰۰ هزار دلار وارد سال ۲۰۲۵ می‌شود.

لازم است دوباره تأکید کنیم که اطلاعات موثق نیستند و صرفا پیشبینی‌هایی هستند که توسط افراد فعال در حوزه ارزهای دیجیتال انجام شده‌اند. ممکن است هیچکدام از پیش‌بینی‌ها درست نباشد و حتی کوین یا توکن دیگری به بزرگ‌ترین ارز دیجیتال جهان تبدیل شود!

پیش بینی قیمت اتریوم

پیشبینی‌های قیمت اتریوم اگر بیشتر از پیشبینی‌های بیت کوین نباشد،‌ کم‌تر هم نیست. این پشبینی‌ها هم قطعی نیستند و صرفا بر اساس تحلیل تکنیکال و تجربه تریدرها و متخصصان بازار ارزهای دیجیتال به دست آمده‌اند و سلیقه شخصی افراد هم در آن دخالت دارد. به همین دلیل است که در بازار ارزهای دیجیتال توصیه می‌شود نظرات، تحلیل‌ها و پشبینی‌های مختلف را بخوانید و از آن‌ها آگاه شوید، اما در نهایت خودتان تحلیل کنید، برنامه بچینید و بر همان اساس ترید کنید.

پیشبینی قیمت اتریوم

برای اطلاعات بیشتر و جنبه سرگرمی ماجرا، در ادامه پیشبینی‌هایی که برای اتریوم وجود دارد را بیان می‌کنیم. مدیر عامل NDAX یکی از پیش‌بینی‌کنندگان قیمت اتریوم است و می‌گوید احتمالا قیمت این ارز دیجیتال تا پایان ۲۰۲۲ از ۱۰ هزار دلار عبور می‌کند. نکته مهمی که باید به یاد داشته باشیم این است که ۲۰۲۲ سال راه‌اندازی اتریوم ۲.۰ است و احتمالا تأثیر بسزایی روی قیمت این ارز دیجیتال خواهد داشت.

کارشناسان بازار ارزهای دیجیتال انتظار دارند اتریوم تا سال ۲۰۲۵ در قیمتی بالاتر از ۱۰ هزار دلار به ثبات برسد و تا سال ۲۰۳۰ هم نرخ ۲۶ هزار دلاری را تجربه کند. البته در میان تحلیلگران زمزمه‌هایی هم از پیشبینی قیمت ۲۵ هزار دلاری تا سال ۲۰۲۵ برای اتریوم شنیده می‌شود.

لازم به ذکر است که بسیاری از افراد پیش‌بینی کرده بودند اتریوم سال ۲۰۲۱ را با قیمت بیشتر از ۵ هزار دلار به پایان می‌رساند، اما قیمت این ارز دیجیتال در پایان سال ۲۰۲۱ نزدیک به ۳,۷۲۵ دلار بود و نزدیک به ۱۳۰۰ دلار با پیش‌بینی‌ها اختلاف داشت. این موضوع هم غیرقابل اعتماد بودن این پیشبینی‌ها را تایید می‌کند.

با توجه به مقایسه قیمت بیت کوین و اتریوم، کدام ارز دیجیتال برای سرمایه‌ گذاری بهتر است؟

بیت کوین و اتریوم دو ارز دیجیتال بزرگ بازار هستند و معمولا جزو دو اولویت اول سرمایه‌گذاری قرار می‌گیرند. این دارایی‌ها در سبد بسیاری از کارشناسان و افراد مشهور در حوزه ارزهای دیجیتال وجود دارند. انتخاب بین بیت کوین و اتریوم یک اجبار نیست؛ تریدرهای حرفه‌ای تخم مرغ‌هایشان را در یک سبد نمی‌چینند و روی دارایی‌های مختلفی سرمایه‌گذاری می‌کنند تا بتوانند از رشد همه آن‌ها سود به دست آورند و در صورتی که یکی از آن‌ها افت کرد، همه سرمایه‌شان را از دست ندهند.

شاخص‌های تکنیکال و فاندامنتال نشان می‌دهد بیت‌کوین و اتریوم هر دو سرگذشت خوبی در بازار داشته‌اند و رشد چند هزار درصدی را تجربه کرده‌اند. نشانه‌هایی که درباره آینده وجود دارد هم بیان می‌کند این ارزها باز هم پیشرفت می‌کنند و بیشتر از امروز بزرگ می‌شوند.

تصمیم‌گیری درباره سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال و انتخاب دارایی‌ مناسب برای سرمایه‌گذاری یک انتخاب کاملا شخصی است. ممکن است شخص الف با توجه به انتظاراتی که از سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال دارد و استراتژی که برای معاملاتش چیده تشخیص بدهد هم بیت کوین و هم اتریوم برای سبدش مناسب هستند. اما فرد ب با توجه به استراتژی معاملاتی و برنامه‌ای که برای فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال چیده، تشخیص می‌‌دهد نه بیت کوین و نه اتریوم انتظارات او را برآورده نمی‌کنند و باید به سراغ سایر ارزهای دیجیتال بازار برود.

کلام آخر

تیم صرافی داموند به همراه کارشناسان داموندمگ در تلاشند ساده‌ترین راه‌ها را برای انجام معاملات ارزهای دیجیتال در اختیار شما قرار بدهند. مجله داموند اطلاعات تخصصی دنیای ارزهای دیجیتال را به زبان ساده و از جدیدترین منابع جهان جمع‌آوری می‌کند و در اختیار ایرانیان قرار می‌دهد. صرافی داموند هم بستری برای معاملات توکن‌های مختلف را فراهم کرده است. داموند همراهی برای آموزش ماهیگیری در بستر بازار ارزهای دیجیتال است، اما ماهی آماده در اختیار تریدرها قرار نمی‌دهد! به کمک داموند با تخصص و به صورت حرفه‌ای در بازار فعالیت کنید و سود به دست آورید.

دسته بندی مطالب
مطالب مرتبط
مطالب مرجع

ارز دیجیتال چیست؟

بلاک چین چیست؟

متاورس چیست؟

NFT چیست؟

دیفای (DeFi) چیست؟

صرافی غیرمتمرکز چیست؟

کیف پول چیست؟

تحلیل تکنیکال چیست؟

ایردراپ چیست؟

استیکینگ ارز دیجیتال چیست؟

بیت کوین چیست؟

اتریوم چیست؟

تتر چیست؟

خرید و فروش ارز های دیجیتال
ما را دنبال کنید
نظرات کاربران

2 پاسخ

  1. سلام صرافی کی راه میوفتد؟
    ممنونم از شما براداران و خواهران

  2. بازتاب: منای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.