داموندمگ

NFT میمون های کسل چیست؟ مجموعه Bored Ape Yacht Club

DAMOND
nft میمون کسل

متاورس و دنیای مجازی به سرعت در حال پیشرفت هستند. از زمانی که شرکت فیسبوک نام خود را به متا تغییر داد و اعلام کرد بر متاورس و تحقق آن تمرکز خواهد کرد، پروژه‌های مختلفی در این عرصه به بازار عرضه شدند که هر کدام کاربرد خاصی دارند. در این میان، محبوبیت مجموعه های NFT نیز به شدت افزایش یافته به طوری که شاهد رشد چشمگیر قیمت و حجم معاملات آنها هستیم. یکی از این مجموعه‌ها، مجموعه میمون های کسل (Bored Ape Yacht Club) است. البته این مجموعه در بلاگ‌های فارسی زبان با نام‌های مختلفی از جمله باشگاه قایق سواری میمون های خسته (BAYC)، باشگاه قایق سواری میمون های کسل، بورد ایپ یات کلاب، باشگاه میمون های جهش یافته و … اشاره کرد.
در این مقاله قصد داریم به طور کامل در رابطه با مجموعه NFT میمون های کسل (BAYC) توضیح دهیم و شما را با آنها آشنا کنیم. همچنین در ادامه به دلایل محبوبیت مجموعه بورد ایپ و همچنین آموزش خرید NFT های میمون های کسل خواهیم پرداخت، به همین خاطر توصیه می‌کنیم تا انتها با این مقاله از داموندمگ همراه باشید.

مجموعه NFT باشگاه قایقرانی میمون های کسل (Bored Ape Yacht Club) چیست؟

 

بورد ایپ یات کلاب یا همان مجموعه میمون های کسل (Bored Ape Yacht Club)، مجموعه ای از 10000 توکن غیرقابل تعویض (NFT) مبتنی بر شبکه بلاکچینی اتریوم است. هر کدام از NFT های این مجموعه، یک میمون با ویژگی‌های الگوریتمی مختلف است که در حالات چشم‌ها، چهره، رنگ مو، اکسسوری‌ها و … با یکدیگر تفاوت دارند. برخی از این ویژگی‌ها چنان خاص و کمیاب هستند که باعث می‌شوند یک NFT، چند میلیون دلار ارزش داشته باشد.

BAYC، یکی از مجموعه های NFT نمادین است که از تب و تاب رونق توکن‌های غیرقابل تعویض در سال 2021 استفاده کرد و میان معامله‌گران به محبوبیت ویژه‌ای رسید. در حال حاضر، اکثر توکن های میمون های کسل در اختیار افراد مشهور و برندهای معروف جهان است. جالب است بدانید در زمان عرضه، این NFT ها تنها 0.08 واحد اتر (200 دلار) ارزش داشتند اما به مرور، با افزایش محبوبیت، قیمت آنها به صورت نجومی افزایش یافت به طوری که اکنون، هم از لحاظ ارزش و هم از لحاظ اعتبار، در بین محبوب‌ترین مجموعه های NFT بازار قرار دارند.

توکن میمون کسل

در ادامه، با موفقیت مجموعه میمون های کسل، یوگا لبز، تیم پشت پرده این پروژه چندین مجموعه دیگر از جمله باشگاه میمون های جهش یافته (Mutant Ape Yacht Club) و دسته میمون های خسته (Bored Ape Kennel Club) نیز به بازار عرضه کرد.

این تیم همچنین در ماه مارس سال 2022، توکن بومی خود با نام ایپ کوین (ApeCoin) را به بازار عرضه کرد. ایپ کوین یک توکن مبتنی بر استاندارد ERC-20 اتریوم است که به هولدرهای خود این امکان را می‌دهد تا در اکوسیستم بورد ایپ تراکنش‌های خود را انجام دهند و در رای‌گیری‌های جامعه BAYC شرکت نمایند.

یوگا لبز همچنین در آوریل سال جاری، متاورسی با نام آدرساید راه‌اندازی کرد و 55000 قطعه زمین آن را به فروش رساند و از این فروش، 300 میلیون دلار به دست آورد.

نمونه عکس های ان اف تی میمون های کسل

گالری برخی از عکس های ان اف تی میمون های کسل را در اسلایدر زیر می توانید مشاهده کنید:

داستان پشت پرده باشگاه تفریحی میمون های کسل

باشگاه قایق سواری میمون های کسل
دیالوگ سزار در فیلم Rise Of The Planet Of The Apes

داستان مجموعه میمون های کسل، به فیلم ظهور سیاره میمون‌ها (Rise Of The Planet Of The Apes) برمی‌گردد. توصیه می‌کنیم اگر این فیلم را ندیده‌اید حتماً ببینید!

در سال 2020، درست زمانی که بازار رمزارزها پس از روند نزولی طولانی‌مدتی شروع به سبز شدن کرد، سرمایه‌گذاران و معامله‌گران شروع به استفاده از میم‌های (تصاویر طنز اینترنتی) مختلفی کردند. آنها همچنین با توجه به دیالوگ سزار در فیلم ظهور سیاره میمون‌ها، یکدیگر را «میمون» خطاب کردند!

اما چرا میمون؟ سزار در فیلم ظهور سیاره میمون‌ها دیالوگ معروفی دارد که می‌گوید میمون‌ها کنار هم قوی هستند (Apes together strong). همین باعث شد تا تریدرها، از کلمه میمون استفاده کنند که بیانگر قدرت آنها در کنار یکدیگر است.

کمی پس از وایرال شدن این میم در جامعه رمزارزها و درست همزمان با بازار صعودی دیفای در تابستان سال گذشته، سرمایه‌گذاران به سراغ توکن‌ها و پروژه‌های این اکوسیستم رفتند. برخی از کارشناسان حتی معتقدند می‌توان دلیل رشد ارزهای دیجیتالی مانند دوج کوین و شیبا اینو را به وایرال شدن میم مربوط به میمون‌ها در میان تریدرها نسبت داد.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  بایننس کوین چیست؟ ارز دیجیتال Binance Coin با توکن BNB

در همان زمان، گارگامل و گوردون گونر، بنیانگذاران باشگاه میمون‌های کسل متوجه این موضوع شدند و تصمیم گرفتند تا از فرصت پیش آمده نهایت استفاده را ببرند. هر چند در آن زمان پروژه‌های NFT مختلفی در بازار وجود داشت، اما آنها ویژگی‌های خاصی ارائه نمی‌کردند.

در ادامه، گارگامل و گونر احساس کردند که حوزه NFT، فقدان محتوایی بسیار زیادی دارد و به همین خاطر، تصمیم گرفتند تا خلأ احساس‌شده را با مجموعه میمون های کسل پر کنند. برخلاف سایر NFT ها که چیزی بیش از یک عکس نیستند، مجموعه BAYC برای دو منظور ساخته شده است: این NFT ها نشان‌دهنده شخصیت دیجیتالی شما هستند و می‌توانید از آنها به عنوان آواتار استفاده کنید. همچنین برای شما امکان عضویت مادام‌العمر در یک باشگاه مخفی منحصر به فرد را فراهم می‌کنند.

مزایای مجموعه میمون‌های کسل به اینجا ختم نمی‌شود و با گذشت زمان، هولدرهای این NFT ها مزایای بیشتری کسب خواهند کرد. به عنوان مثال، چندی پیش ایردراپی میان این هولدرها انجام شد و هر کدام، یک توکن از مجموعه NFT میمون‌های جهش یافته (Mutant Apes) دریافت کردند. جالب است بدانید هر کدام از NFT های میمون های جهش یافته، با قیمت پایه 20000 دلار به فروش می‌رسند و بعضی از آنها حتی تا یک میلیون دلار نیز قیمت دارند.

NFT های میمون های کسل چه ویژگی ها و صفاتی دارند؟

میمون کسل طلایی

دیدیم که میمون‌های کسل توکن‌هایی نادری هستند. به نظر می‌رسد در آینده‌ای نه چندان دور، زمانی که بیشتر مردم صاحب ارزهای دیجیتال و توکن‌های مختلف هستند اما دیگر مانند سابق ذوق و شوقی ندارند، میمون های کسل، نقابی بر چهره افراد خواهند بود. سخت شد؟ بگذارید به زبان دیگری بگوییم. در حقیقت انتظار می‌رود در آینده، این NFT ها چهره دیجیتالی معامله‌گران را تشکیل دهند.

اما چه چیزی باعث می‌شود برخی از میمون‌ های کسل ارزش بیشتری نسبت به دیگر توکن‌های هم‌جنس خود داشته باشند؟ همه چیز به ترکیب صفات و ویژگی‌های هر توکن برمی‌گردد. همانطور که گفتیم، مجموعه NFT میمون های کسل شامل 10000 توکن است که به صورت تصادفی تولید شده‌اند. این بدان معناست که تخصیص صفت، از جمله چشم، خز بدن و لباس، از توکنی به توکن دیگر متفاوت است.

مشابه کریپتوپانک‌ها، میمون‌های کسلی که صفات نادری دارند، ارزشمندتر هستند. در سمت دیگر، آن‌هایی که ترکیبی از ویژگی‌های مشترک دارند ارزش کمتری دارند. البته میمون‌ها می‌توانند حتی با داشتن صفات رایج ارزشمند باقی بمانند، که این مورد مغایر با استاندارد مجموعه کریپتوپانکس است.

به عنوان مثال، میمون کسل شماره 7495 نادرترین NFT این مجموعه است که به تبع از تمام NFT های مجموعه میمون های کسل گران‌تر است. این توکن هفت ویژگی مختلف دارد. با این حال، علاوه بر ویژگی‌های مذکور، دارای سه صفت زیر است:

میمون کسل شماره 7495
میمون کسل شماره 7495
  • یکی از 49 میمونی است که در دهان خود خنجر دارند.
  • یکی از 108 میمونی است که چشم سایبری دارند.
  • یکی از 149 میمونی است که گوشواره‌ای به شکل صلیب دارند.

این میمون علاوه بر ویژگی‌های خاص گفته شده، ترکیبی خارق‌العاده از لباس‌ها، رنگ‌ها و خصوصیات ظاهری دارد که به منحصر به فرد شدن آن کمک شایانی کرده است.

در حالت کلی، تقاضای بسیار زیادی برای میمون های کسلی که چشم‌های لیزری یا سیگار بر لب دارند در کنار میمون‌هایی که عدد هشت در شماره شناسایی آنهاست، وجود دارد.

مجموعه میمون های جهش یافته (Mutant Apes) چیست؟

در 28 آگوست 2021، دارندگان توکن‌های میمون های کسل 10000 سرم در قالب ایردراپ دریافت کردند، که استفاده از آن موجب شد توکن‌هایشان به توکن‌های میمون جهش یافته ارتقاء پیدا کند.

این سرم‌ها دارای سه سطح M1، M2 و Mega بودند. به دلیل وجود تنها 8 سرم از نوع مگا، قیمت آن‌ها بسیار بالا رفت تا جایی که یک سرم از این نوع با قیمت 350 اتریوم معادل 1.1 میلیون دلار فروخته شد.

در نهایت با این ایردراپ، 10000 میمون جهش یافته نیز تولید شد و تعداد کل میمون‌ها به 20000 عدد رسید. جالب است بدانید گارگامل و گوردون گونر، بنیانگذاران مجموعه Bored Ape Yacht Club از این فروش 90 میلیون دلار درآمد کسب کردند.

مجموعه Bored Ape Kennel Club‌ چیست؟

توکن کنل کلاب

پس از آنکه مدتی از فروش توکن‌های اصلی مجموعه میمون های کسل گذشت، بنیان‌گذاران این مجموعه با این توجیه که میمون‌ها خیلی کسل شده‌اند و حوصله آنها سر رفته و نیاز به همدم دارند، مجموعه جدیدی از توکن‌ها با نام Bored Ape Kennel Club‌ را به کاربران خود معرفی کردند.

مجموعه بورد ایپ کنل کلاب، مجموعه‌ای از 10000 توکن NFT سگ است که بین تمامی اعضای باشگاه میمون‌های کسل ایردراپ شده است. این توکن‌ها نیز مانند میمون های کسل و میمون های جهش یافته، ویژگی‌های خاص خود را دارند و بسته به کمیابی آنها می‌توانند قیمت‌های میلیون دلاری داشته باشند.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  آواتار NFT یا NFT Avatar چیست؟

چرا میمون های کسل اینقدر گران هستند؟

و اما رسیدیم به سوالی که همه دارید؛ چرا NFT های مجموعه میمون‌های کسل اینقدر گران هستند؟ دلیل هیاهوی پیرامون مجموعه میمون های کسل چیست؟

بیایید تا ویژگی‌های این مجموعه NFT را با هم بررسی کنیم.

کاربرد

فارغ از بحث هنر و کلکسیون‌ها، کاربران می‌توانند از NFT های مجموعه میمون های کسل به عنوان آواتار استفاده کنند. در حقیقت، این توکن‌ها ابزاری برای هویت دیجیتال کاربران هستند.

کمیابی

بالاتر گفتیم که تنها 10000 میمون بی حوصله یا کسل وجود دارد، بنابراین، عرضه NFT های این مجموعه بسیار محدود است و با پویایی عرضه و تقاضا، قیمت آن بالاتر می‌رود.

علاوه بر این، برخی از میمون های مجموعه بورد ایپ یات کلاب ویژگی‌هایی دارند که در سایر میمون‌ها یافت نمی‌شود و همین باعث می‌شود تا قیمت آنها گران باشد.

حمایت سلبریتی‌ها و افراد مشهور

جیمی فلن، پست ملون، مارک کوبان، پاریس هیلتون، اسنوپ داگ، استفن کری، امینم و شکیل اونیل همگی از خریداران NFT های مجموعه میمون های کسل هستند و مشارکت افراد مشهور و سرمایه‌گذاری آنها باعث شده تا قیمت این توکن‌ها بالا برود.

به دلیل سرمایه‌گذاری قابل توجه افراد مشهور و سلبریتی‌ها در این پروژه، مجموعه میمون های کسل به نمادی از وضعیت مالی افراد تبدیل شده است؛ به طوری که هرچه گران‌تر شود، افراد ثروتمند بیشتری می‌خواهند یکی از آنها را داشته باشند.

ورود زودهنگام

مجموعه میمون های بی حوصله یا کسل اولین مجموعه NFT بازار نیست اما یکی از معدود مجموعه‌هایی است که با نوآوری نوینی به این بازار عرضه شد. همین باعث شده تا BAYC در میان سرمایه‌گذاران محبوب باشد.

از کجا می‌توانیم توکن باشگاه تفریحی میمون کسل بخریم؟

اگر تصمیم به خرید یکی از NFT های مجموعه بورد ایپ یات کلاب را دارید باید حداقل 25 واحد اتریوم (چیزی حدود 80000 دلار) داشته باشید. قیمت پایه این توکن‌ها حوالی 80000 دلار است و بسته به کمیابی هر NFT بالا می‌رود.

در حال حاضر، شما می‌توانید برای خرید NFT میمون های کسل به بازارهای معاملاتی توکن های غیرقابل تعویض مانند اوپن سی (OpenSea) مراجعه کنید. علاوه بر این، امکان خرید این NFT ها در حراجی‌هایی مانند ساتبی (Sotheby) نیز وجود دارد.

در صورتی که پول کافی برای خرید یک واحد کامل از NFT های میمون های کسل را ندارید نیز می‌توانید از طریق مالکیت کسری یا تقسیم‌شده (Fractional)، بخشی از آنها را داشته باشید.

نکاتی که پیش از خرید NFT میمون باید به آن توجه داشته باشید

ان اف تی های میمون های کسل انتخاب مناسبی برای یک سرمایه‌گذاری هیجانی نیستند. خریداران پیش از خرید این NFT ها باید به نکات مختلفی توجه داشته باشند؛ به خصوص ایرانی‌ها که بخاطر تحریم با محدودیت‌هایی در بازار ارزهای دیجیتال روبرو هستند. در این بخش ما به مهم‌ترین نکاتی که پیش از خرید باید به آن‌ها توجه داشته باشید، اشاره می‌کنیم:

1. احتمال اصلاح بازار NFT

همانطور که می‌دانید مهم‌ترین معیار تعیین ارزش یک دارایی دیجیتال، میزان تقاضا و استقبال مردم از آن است. هرچقدر استقبال مردم از یک دارایی بیشتر شود، تقاضا برای خرید آن افزایش پیدا می‌کند. اگر عرضه هم محدود باشد، قیمت با شدت بیشتری اوج می‌گیرد. بازار NFT در حال حاضر داغ است. اما اگر هیجان‌های کنونی مردم از بین برود و بازار اصلاح شود، قیمت‌های کف احتمالاً برای NFT ها، از جمله مجموعه میمون های خسته، به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد. پس باید با تحلیل درست برای سرمایه‌گذاری روی توکن های میمون اقدام کنید.

2. خرید به تنهایی در مقابل خرید کلکسیونری

بعضی از افراد تنها یک توکن میمون می‌خرند تا به مرور زمان ارزش پیدا کند و بتوانند آن را بفروشند. این روش می‌تواند سودآور باشد، اما به دلیل اصلاح بازار ریسک بالایی دارد. گروهی از سرمایه‌گذاران، خرید NFT میمون را به صورت کلکسیونی انجام می‌دهند؛ از آنجایی که قیمت توکن‌ها و نوسان‌هایی که تجربه می‌کنند، باهم متفاوت است، ریسک بین دارایی‌های مختلفشان تقسیم می‌شود و با احتمال کم‌تری متضرر خواهند شد.

3. مزایای آینده

NFT میمون های کسل تاکنون سود بسیاری برای دارندگان خود ایجاد کرده و وعده‌هایی برای ارائه سود بیشتر هم داده است. این موضوع باعث افزایش استقبال کاربران ارزهای دیجیتال از این دارایی‌ها شده است. تیم توسعه‌ توکن‌های غیرقابل معاوضه میمون‌های کسل تاکنون حرفه‌ای عمل کرده‌اند و به وعده‌هایی که در این زمینه داده‌اند، عمل کرده‌اند. بنابراین می‌توان به آینده این میمون‌های محبوب امیدوار بود، اما باید با دقت روی آن‌ها سرمایه‌گذاری کرد.

قیمت NFT میمون های کسل (Bored Ape Yacht Club) چقدر است؟

اولین نکته‌ای که خریداران ان اف تی میمون های کسل به آن توجه می‌کنند، قیمت آنهاست. قیمت هرکدام از این توکن‌ها با دیگری فرق می‌کند و ممکن است در نوسان‌های بازار تغییرات قیمتشان هم با یکدیگر متفاوت باشد. بهتر است اطلاعات دقیق و به‌روز درباره قیمت NFT میمون ها را در بازارهای معاملاتی مانند اوپن سی دنبال کنید.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  ایکس ورلد گیم چیست؟ بازی X World Games با توکن XWG

همانطور که پیش از این گفتیم، تعداد توکن‌های میمون بسیار زیاد است و نمی‌توان به تمامی آنها پرداخت. با این حال، در این قسمت سه تا از توکن‌های کمیابی مجموعه Bored Ape Yacht Club را با هم بررسی می‌کنیم.

بورد ایپ ۸۸۱۷

این توکن نجومی‌ترین میمون کسل بازار است که با قیمت ۳.۴ میلیون دلار در حراجسرای ساتبی فروخته شد. بورد ایپ 8817 در ابتدا در اختیار کلکسیونری به نام جیمی بود. جالب است بدانید در کلکسیون جیمی ۷۴ توکن NFT میمون وجود دارد که روی هم رفته ۲۴ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار می‌ارزند. کمی بعد، شخصی با نام مستعار Rhincodon توکن میمون کسل ۸۸۱۷ با قیمت ۳.۴ میلیون دلار خریداری کرد.

Bore APE 8817

بورد ایپ 8817 منحصر به‌فرد نیست و هفدهمین توکن نایاب مجموعه محسوب می‌شود، اما از معدود توکن‌هایی است که میمون آن بدن طلایی دارد. میمون‌های طلایی و رنگین‌کمانی محدودترین NFT های مجموعه هستند و به همین خاطر اکثر توکن‌های گران بورد ایپ پوستی به این دو شکل دارند.

بورد ایپ ۸۵۸۵

Bore APE 8585

همانطور که بالاتر گفتیم، میمون‌های رنگین کمانی جزو محبوب‌ترین و کمیاب‌ترین میمون های بی حوصله بازار هستند. بورد ایپ 8585 در سال ۲۰۲۱ با قیمت ۱.۲ میلیون دلار فروخته شد و در مجموع ۳ میلیون و ۹۵۷ هزار دلار گردش مالی داشته است. خریدار این توکن در بازار شناخته شده نیست، اما کلکسیونری حرفه‌ای محسوب می‌شود و NFTهای مختلفی از پروژه‌های گوناگون را در مجموعه خود دارد.

بورد ایپ ۲۰۸۷

این توکن یکی از مینیمال‌ترین میمون‌های خسته بازار و در عین حال یکی از ارزشمندترین آن‌هاست. رنگ پوست این میمون هم رنگین کمانی است و به جز سیگار، هیچ اکسسوری دیگری ندارد! بورد ایپ 2087 با خشم به نقطه‌ای نامعلوم خیره شده، شاید همین موضوع دلیل سادگی بورد ایپ ۲۰۸۷ باشد.

Bore APE 2087

قیمت NFT میمون ۲۰۸۷ در اواخر سال ۲۰۲۱ حدود ۲.۳ میلیون دلار بود. تا آن زمان هیچ توکن میمونی با این قیمت خرید و فروش نشده بود، به همین دلیل گمانه‌زنی‌های بسیاری وجود دارد که یک سلبریتی با نام مستعار وارد بازار شده و این بورد ایپ مینیمال را خریده است.

کمیاب ترین NFT میمون کسل کدام است؟

میمون‌های کسل بسته به رنگ پوست، لباس، البسه و حتی رنگ بک گراند آنها قیمت‌گذاری متفاوتی دارند. در حالت کلی، در صورتی که میمونی ویژگی منحصر به فردی داشته باشد که در اکثر توکن های مجموعه وجود ندارد، آن میمون کمیاب است و ارزش بالاتری دارد. در سمت دیگر اما، اگر میمونی ویژگی‌هایی داشته باشد که در میان سایر میمون‌ها معمول است، قیمت آن پایین‌تر خواهد بود.

کمیاب‌ترین NFT میمون‌های کسل

همانطور که بالاتر گفتیم، میمون کسل با کد 7495، کمیاب‌ترین NFT مجموعه میمون های بی حوصله است و ویژگی‌های منحصر به فردی دارد.

NFT میمون کسل

میمون کد 5809 نیز دارای خز طلایی و چشم‌های هولوگرافیک است که صفات نادری محسوب می‌شوند. این میمون ویژگی‌های نادر دیگری مانند پس زمینه آبی و حالت دهان بی حوصله نیز دارد که باعث شده تا قیمت بالایی داشته باشد.

سخن پایانی

سرمایه‌گذاری در حوزه کریپتو از ارزهای دیجیتال فراتر رفته است و اکنون بسیاری تمرکز خود را روی خرید توکن‌های غیرقابل تعویض گذاشته‌اند. این توکن‌ها مانند ارزهای دیجیتال فقط شکلی از پول نیستند و دامنه گسترده‌تری از کاربرد را دربر می‌گیرند. در این بین NFT های میمون های کسل یکی از دارایی‌هایی است که می‌توانید روی آنها سرمایه‌گذاری کنید.

دلایلی مثل کمیاب بودن و ویژگی‌های خاص باعث شده تا میمون های کسل قیمت بسیار زیادی داشته باشند. اما جای نگرانی نیست، اگر نمی‌توانید همه یک توکن را بخرید، می‌توانید صاحب کسری از آن باشید، کافی است نکات مربوط به خرید این توکن را در نظر بگیرید و در نهایت اقدام به خرید کنید.

سؤالات متداول

مجموعه NFT میمون های کسل (Bored Ape Yacht Club) چیست؟

مجموعه NFT میمون های کسل، توکن‌هایی هستند که در قالب آواتارهای فضای مجازی منتشر شده‌اند و به دلیل کمیابی و ویژگی‌های کلیدی توکن‌های غیر قابل تعویض ارزش بسیار زیادی دارند. تعداد کل میمون‌های کسل 10000 عدد است که این محدودیت باعث افزایش قیمت شده است.

میمون های کسل چه ویژگی‌هایی دارد؟

به طور کلی هر توکن میمون کسل می‌تواند ترکیبی از چند ویژگی ظاهری را داشته باشد. طبیعی است هرچه این ویژگی‌ها خاص‌تر باشند و میمون‌های کمی آن‌ها را داشته باشند، توکن خاص‌تر و کمیاب‌تر و گران‌تر است. برای مثال توکن شماره 7495 از مجموعه میمون‌های کسل بسیار خاص است.

هزینه خرید میمون کسل چقدر است؟

اگر قصد دارید چنین خریدی انجام دهید، باید بدانید که حداقل 25 اتریوم نیاز دارید، بنابراین اصلاً سرمایه‌گذاری ارزان قیمتی نیست.

نام های دیگر مجموعه NFT میمون های کسل چیست؟

در بلاگ‌های فارسی زبان، Bored Ape Yacht Club به شیوه‌های مختلفی ترجمه شده است. از جمله این ترجمه‌ها می‌توان به باشگاه قایق سواری میمون های کسل، میمون های خسته، میمون های بی حوصله، NFT میمون ها، بورد ایپ یات کلاب، بورد ایپ، باشگاه بورد ایپ و … اشاره کرد.

دسته بندی مطالب
مطالب مرتبط
مطالب مرجع

ارز دیجیتال چیست؟

بلاک چین چیست؟

متاورس چیست؟

NFT چیست؟

دیفای (DeFi) چیست؟

صرافی غیرمتمرکز چیست؟

کیف پول چیست؟

تحلیل تکنیکال چیست؟

ایردراپ چیست؟

استیکینگ ارز دیجیتال چیست؟

بیت کوین چیست؟

اتریوم چیست؟

تتر چیست؟

خرید و فروش ارز های دیجیتال
ما را دنبال کنید
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.