داموندمگ

پروژه جدید بیت تورنت: برنامه تغییر نام بیت تورنت BTTC

DAMOND
تغییر نام بیت تورنت و پروژه جدید بیت تورنت

پس از آنکه بیت کوین اولین رمزارز جهان معرفی شد و تکنولوژی‌های مختلفی مانند بلاک چین را به دنبال خود آورد، هر روز شاهد یک پروژه جدید در این حوزه بودیم. بیت تورنت که بزرگترین پروتکل اشتراک‌گذاری غیرمتمرکز در جهان است هم یکی از همین پروژه‌ها است. در این مقاله قصد داریم در مورد پروژه جدید بیت تورنت و تغییر نام بیت تورنت صحبت کنیم که به تازگی رخ  داده است.
با توجه به پیشرفت‌هایی که این پروژه داشته است و توانسته ارزش زیادی خلق کند، مطمئناً افرادی که از آن استفاده کرده‌اند می‌خواهند بدانند چه اتفاقی برای توکن‌های BTT قدیمی آن‌ها افتاده است. این سؤالی است که در طول این مقاله از داموندمگ به آن پاسخ خواهیم داد.

BTT چیست؟

پروژه جدید بیت تورنت

شرکت بیت تورنت (BitTorrent)، یک شرکت نرم‌افزاری در سانفرانسیسکو است که در سال 2004 آغاز به کار کرد. این شرکت یک پروتکل با تکنولوژی اشتراک‌گذاری همتا به همتا ایجاد کرده است، که بزرگترین شبکه غیرمتمرکز P2P در جهان است. این پروتکل 22 درصد از ترافیک بالادستی و 3 درصد از ترافیک پایین‌دستی را در سطح جهانی هدایت می‌کند.

پرچم‌دار محصولات دسکتاپ و موبایل آن، BitTorrent و µTorrent، به کاربران امکان می‌دهد فایل‌های بزرگ را از طریق اینترنت ارسال کنند و ارائه‌دهندگان محتوای شخص ثالث قانونی را به کاربران متصل می‌کنند. با بیش از 100 میلیون کاربر فعال، محصولات BitTorrent بر روی بیش از 1 میلیارد دستگاه در بیش از 138 کشور در سراسر جهان نصب شده است.

از نوامبر 2018 دارندگان ترون (TRX)، بایننس (BNB) و بیت کوین (BTC) این فرصت را دارند که اشتراک یک ساله محصولات BitTorrent یا μTorrent، از جمله Ads Free و Pro for Windows را خریداری کنند. می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به bittorrent.com یا utorrent.com مراجعه کنید.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  دنیای بیگانه چیست؟ بازی Alien Worlds با توکن TLM

متن خبر منتشر شده درباره پروژه جدید بیت تورنت و شبکه اصلی BitTorrent Chain

شبکه اصلی زنجیره بیت تورنت به زودی فعال می‌شود. پروژه جدید بیت تورنت (BTTC) اولین پروتکل قابلیت همکاری متقابل زنجیره‌ای ناهمگن (heterogeneous cross-chain interoperability) در جهان است که مکانیسم PoS (اثبات سهام) را به کار می‌گیرد و از زنجیره‌های جانبی برای مقیاس بندی قراردادهای هوشمند استفاده می‌کند. اکنون قابلیت همکاری با زنجیره‌های عمومی اتریوم، TRON و BSC را امکان‌پذیر شده است و زنجیره‌های بیشتری نیز در آینده افزوده خواهند شد. عصر اتصال همه چین‌ها در راه است. برای اطلاعات بیشتر، لطفاً از وب سایت رسمی ما bt.io دیدن کنید.

ویژگی‌های پروژه جدید بیت تورنت و توکن BTTC چیست؟

ویژگی های BTT

بر طبق این خبر و آنچه جامعه توسعه‌دهندگان BitTorrent اعلام کرده بودند، در 21 دسامبر 2021، با تغییر نام بیت تورنت، شبکه اصلی BTTC راه‌اندازی شد. پروژه جدید بیت تورنت در یک ماه و تا پیش از 12 ژانویه 2022 تکمیل شد و تغییر از این قرار ایجاد شد که:

 • توکن‌های BTT قدیمی مجدداً نام‌گذاری شدند.
 • این توکن‌های قدیمی با توکن‌های جدید به نسبت 1:1000 قابل تعویض هستند.
 • کل عرضه توکن‌های BTT از 990,000,000,000 به 990,000,000,000,000 افزایش پیدا کرد.
 • توکن‌های جدید در پروژه جدید بیت تورنت پس از تغییر نام به عنوان BTT شناخته شدند، در حالی که توکن‌های قدیمی BTTOLD نام دارند.

موارد استفاده توکن‌های BTT، به این صورت تعریف شده است:

 • تبدیل شدن به یک اعتبارسنج در شبکه BTTC
 • سرمایه‌گذاری در BTTC برای به دست آوردن پاداش
 • مشارکت در اداره جامعه BTTC
 • پرداخت هزینه‌های گس (کارمزدها) به عنوان توکن بومی شبکه BTTC

با اینکه شبکه اصلی BitTorrent Chain فعال شده است، BTTOLD و BTT به طور همزمان وجود دارند. قراردادهای مبادله توکن‌های قدیمی با توکن‌های جدید به‌طور دائمی مؤثر خواهند بود و کاربران می‌توانند در هر زمانی که بخواهند مبادله انجام دهند. حتی صرافی‌هایی که در حال حاضر از تغییر نام پشتیبانی نمی‌کنند می‌توانند به حمایت از مبادله BTTOLD ادامه دهند. توکن‌های قدیمی پیش از آنکه تعویض شوند، تمام امکانات خود را حفظ خواهند کرد، یعنی:

 • پرداخت هزینه‌های ایجاد شده از ذخیره فایل‌ها در سیستم BTFS
 • استخراج BTFS
 • افزایش سرعت دانلود پروتکل بیت تورنت در BitTorrent Speed

چرا نام توکن BTT تغییر کرده است؟

چرا نام بیت تورنت تغییر کرد؟

پروژه BitTorrent که در سال 2004 تأسیس شد، در حال حاضر بزرگترین شبکه غیرمتمرکز همتا به همتا در جهان با بیش از 90 میلیون کاربر فعال و مجموعاً بیش از 2 میلیارد نصب است. با این حال، به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از اکوسیستم BitTorrent، BTTOLD در مجموع تنها 990 میلیارد توکن با میانگین 11000 توکن برای هر کاربر فعال و میانگین کمتر از 500 توکن برای هر مشتری دارد.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  توکن و استاندارد TRC10 چیست؟

بررسی نمونه‌های واقعی نشان می‌دهد که عرضه کل کم با محدودیت‌های خاصی همراه است. تیم خدمات مشتری BitTorrent بازخورد روزانه کاربران را در مورد مشکلات مربوطه دریافت می‌کند. بررسی این مشکلات نشان داده است که BTTOLDهایی که کاربران به دست می‌آورند، در قالب اعداد با اعشار زیاد است. برای مثال پاداشی که یک کاربر دریافت کرده بود، معادل 0.00231 BTT است، که مجموعه بعدی دارایی‌ها و مبادله توکن‌ها مشکل ایجاد می‌کند. با ورود شبکه اصلی BTTC، اکوسیستم BTT با موارد استفاده گسترده، متنوع‌تر خواهد شد. بنابراین لازم بود که BTTOLD مجدداً نام‌گذاری شود.

برای تغییر نام BTTOLD، کل عرضه توکن‌ها از 990,000,000,000 به 990,000,000,000,000 با نسبت 1:1,000 و ارزش بازار بدون تغییر افزایش می‌یابد. توکن‌های BTT از TRC10 به TRC20 ارتقا داده شده و BTT جدید به عنوان توکن‌های TRC20 در شبکه اصلی TRON صادر می‌شود و به شبکه اصلی BTTC نگاشت می‌شود.

جزئیات تغییر نام بیت تورنت به شرح زیر است:

 • پس از تغییر نام در پروژه جدید بیت تورنت، توکن‌های قدیمی BTT به BTTOLD تغییر نام داده می‌شوند، در حالی که توکن‌های جدید به‌عنوان BTT شناخته می‌شوند تا تمایز بین این دو به راحتی مشخص شود.
 • BTT جدید به یک توکن TRC20 با آدرس قرارداد TAFjULxiVgT4qWk6UZwjqwZXTSaGaqnVp4 ارتقا یافته، در حالی که BTTOLD یک توکن TRC10 با شناسه 1002000 باقی مانده است.

مبادله BTTOLD با BTT

بسته به محل نگهداری BTTOLD، می‌توانید BTTOLD را با BTT از طریق دو روش مبادله کنید.

مبادله از طریق صرافی

 • مبادله خودکار در صرافی متمرکز

اگر از صرافی متمرکز استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که از توکن جدید BTT و تراکنش‌های مربوط به آن مانند مبادله و برداشت پشتیبانی می‌کند. برای این کار می‌توانید اطلاعیه‌های آن را بررسی کنید یا از تیم پشتیبانی کمک بخواهید.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  توکن و استاندارد TRC20 چیست؟

نکته جالب در مورد این شیوه این است که اصلاً نیازی نیست شما کاری انجام دهید، تمام این فرآیند به صورت خودکار در پروژه جدید بیت تورنت انجام می‌شود.

مبادله دستی در وب سایت BTTC

اگر صرافی شما هنوز از تغییر نام بیت تورنت پشتیبانی نکرده است، می‌توانید آن را در هر کیف پول غیرمتمرکزی مانند TronLink بریزید و سپس از طریق برنامه Get BTT در وب سایت BTTC مبادله کنید.

اگر BTTOLD خود را در کیف پول‌های غیرمتمرکز مانند TronLink نگهداری می‌کنید، مراحل زیر را دنبال کنید. توجه داشته باشید که این مراحل فقط برای مبادله از BTTOLD به BTT است، نه برعکس.

کیف پول TronLink که به صورت افزونه است را در نظر بگیرید و مراحل زیر را دنبال کنید:

 • کیف پول TronLink خود را فعال کرده و آن را به وب سایت متصل کنید.
 • به وب سایت برنامه BTTC بروید و روی «BTT Get» در نوار بالا کلیک کنید.
 • مقدار کوین BTTOLD که می‌خواهید مبادله کنید را در قسمت Amount to swap وارد کنید و سپس روی گزینه « Confirm Swap» کلیک کنید.
 • با کمک دستورالعمل‌ها در کیف پول خود تراکنش را امضا و تأیید کنید.
 • منتظر بمانید تا تراکنش در زنجیره تأیید شده و فرآیند تکمیل شود.
 • پس از تکمیل مبادله، می‌توانید روی «+» در کیف پول TronLink کلیک کنید تا توکن‌های BTT جدید خود را اضافه کنید.

سخن پایانی

زمانی که توکن بیت تورنت در سال 2019 به بازار عرضه شد، به دلیل عملکرد خوبی که داشت و ثباتی که توانست پس از نوسان‌های متعدد به دست آورد، طرفداران زیادی پیدا کرد و اکنون از بهترین‌ها است. تیم توسعه این توکن به دلایلی مختلف که در این مقاله توضیح دادیم، ناچار به تغییر نام بیت تورنت و راه‌اندازه یک توکن جدید  در پروژه جدید بیت تورنت شدند. اگر شما هم از افرادی هستید که این توکن را خریداری کرده‌اید و اکنون نمی‌دانید چگونه باید آن را با BTT جدید مبادله کندی، باید بگوییم که فرآیند این مبادله بسیار ساده است.

این کار را هم می‌توانید به کمک صرافی انجام دهید و هم وب سایت رسمی بیت تورنت. بنابراین نباید نگران این موضوع باشید که هنوز از توکن‌های قدیمی استفاده می‌کنید.

دسته بندی مطالب
مطالب مرتبط
مطالب مرجع

ارز دیجیتال چیست؟

بلاک چین چیست؟

متاورس چیست؟

NFT چیست؟

دیفای (DeFi) چیست؟

صرافی غیرمتمرکز چیست؟

کیف پول چیست؟

تحلیل تکنیکال چیست؟

ایردراپ چیست؟

استیکینگ ارز دیجیتال چیست؟

بیت کوین چیست؟

اتریوم چیست؟

تتر چیست؟

خرید و فروش ارز های دیجیتال
ما را دنبال کنید
نظرات کاربران

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.