داموندمگ

خرید زمین در اکسی اینفینیتی (Axie Infinity): آموزش خرید + قیمت

DAMOND
خرید زمین در اکسی اینفینیتی

یکی از راه‌های سرمایه گذاری در بازار کریپتو، خرید زمین (Land) در بازی‌های متاورسی است. اکسی اینفینیتی یکی از محبوب‌ترین بازی‌های ارائه کننده زمین محسوب می‌شود. زمین‌های مجازی موجود در بازی‌های متاورسی معمولا با هدف توسعه یا ارائه رویداد، انجام تبلیغات، ایجاد بازی و موارد این‌چنینی به کار می‌روند. البته گفتنی است که برخی از افراد زمین‌های مجازی را برای اجاره دادن به دیگران یا کسب سود از افزایش قیمت، خریداری می‌کنند. خرید زمین در اکسی اینفینیتی هم می‌تواند یکی از گزینه‌های جذاب برای سرمایه گذاری باشد.
در این مقاله از داموندمگ قصد داریم توضیح مختصری درباره این بازی متاورسی جذاب داشته باشیم و همین‌طور نحوه خرید زمین مجازی در اکسی اینفینیتی را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

اکسی اینفینیتی چیست؟

اکسی اینفینیتی (Axie Infinity) یک بازی آنلاین است که حول محور موجودات پوکمون معروف به Axies می‌چرخد. بازیکنان می‌توانند Axies را به عنوان حیوانات خانگی مجازی را با اهدافی مثل تربیت برای نبرد، پرورش، بزرگ کردن و ساختن پادشاهی برای جمع آوری کنند.

چیزی که Axie Infinity را از دیگر بازی‌های آنلاین متمایز می‌کند، هم افزایی است که بین بازی‌های آنلاین استاندارد و بلاک چین ایجاد کرده است. این بازی مبتنی بر اتریوم از طرحی استفاده می‌کند که به بازیکنان اجازه می‌دهد دارایی‌های مجازی داشته باشند و به بازیکنانی که قادر به دستیابی به سطح پیشرفته‌ای از مهارت هستند، پاداش می‌دهد.

آکسی اینفینیتی

برای شروع، کاربران باید کیف پول‌های دیجیتال خود را به حساب کاربری خود در اکسی اینفینیتی متصل کنند. پس از اتصال موفقیت آمیز حساب‌ها، بازیکن می‌تواند با بازار دیجیتال تعامل داشته باشد. برای بازی، کاربران به سه اکسی نیاز دارند. هنگامی‌که بازیکن سه Axies داشته باشد، می‌تواند شروع به بازی کند.

تفاوت‌های زیاد اما جزئی در مورد هزینه اکسی‌ها وجود دارد و قیمتی که پرداخت می‌شود بر اساس عواملی مانند نادر بودن، تجربه، ویژگی‌ها و نوع اکسی در نوسان است. تا زمان نگارش این مقاله، ارزان‌ترین Axies، معروف به “Floor Axies” است که حدود 30 دلار قیمت دارد. Floor Axies اغلب در نبرد ضعیف هستند و احتمالاً نمی‌توانند برای صاحب خود درآمد زیادی داشته باشند.

در زمان نگارش این مقاله برخی از تیم‌های اکسی قیمت چند صد دلاری و برخی از اکسی‌های قوی مانند Mystic Axie که بسیار کمیاب هستند، قیمت چند هزار دلاری دارند.

خرید زمین در اکسی اینفینیتی

زمین در اکسی اینفینیتی

زمین در متاورس اکسی اینفینیتی با نام لند یا لوناسیا شناخته می‌شود. در قسمتی به نام تِرا، قطعات زمین توکنیزه می‌شوند و به قطعاتی به نام TERRA تقسیم می‌شوند. کاربران می‌توانند در این قسمت زمین ها را خریداری کنند، اجاره دهند یا به توسعه آن بپردازند.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  همسایه من آلیس چیست؟ بازی My Neighbor Alice با توکن ALICE

قطعه زمین‌های توکن شده با یک شبکه 301*301 نشان داده می‌شود که هر مربع نشان دهنده یک قطعه زمین است. یک قطعه زمین در اکسی اینفینیتی از 64 فضا در یک شبکه 8×8 تشکیل شده است.

بازیکنان می‌توانند آیتم‌های موجود در فروشگاه را خریداری کنند و در زمین‌های خود قرار دهند و شرایط زمینشان تقویت شود. همچنین موارد دیگری مانند لامپ سنگی که توسط توسعه دهنده در زمین قرار می‌گیرد، می‌تواند تجربه طبیعی اکسی‌ها را در طول زمان ارتقا دهد.

با توجه به وایت پیپر اکسی اینفینیتی، کاربران می‌توانند در هر قطعه زمین 3 اکسی را نگهداری کنند و در آینده با ساخت سازه‌های خاص، می‌توانند یک قطعه زمین را برای نگهداری تعداد بیشتری از اکسی‌ها، آماده کنند. منابع کشاورزی موجود در زمین‌های اکسی اینفینیتی نیز متعلق به مالکان زمین خواهد بود.

انواع زمین در اکسی اینفینیتی

زمین‌های موجود در اکسی اینفینیتی 4 نوع مختلف دارد که به شکل NFT مینت ارائه می‌شود. این زمین ها به نام‌های زیر در این اکوسیستم شناخته می‌شوند:

Savannah، Forest، Arctic و Mystic

انواع زمین در اکسی اینفینیتی

اولین فروش زمین در اکسی اینفینیتی در 21 ژانویه 2019 برگزار شد و این چهار نوع زمین برای فروش قرار گرفتند. عرضه اولیه زمین در اکسی اینفینیتی شامل 14 درصد از عرضه کل زمین در این متاورس بود.

زمین‌های ویژه در اکسی اینفینیتی

قطعات زمینی که شانس بیشتری برای تخم‌ریزی باس‌های کمیاب (موجودات مجازی در بازی) دارند، زمین‌های جنسیس نامیده می‌شوند. تمام منابع جمع آوری شده در این نوع خاص از زمین‌ها بین مالکان تقسیم می‌شود. به طور کلی 220 پلات جنسیس موجود است که 75 مورد از آن در فروش اولیه منتشر شد. رویدادهای جهانی ویژه، توسط بازیکنانی برگزار می‌شود که زمین‌های لوناسیا را خریداری کرده‌اند. این زمین‌ها در تصویر بالا به رنگ قرمز به فروش می‌رسد.

زمین های ویژه در axie infinity

نحوه خرید زمین در اکسی اینفینیتی

برای خرید زمین در متاورس اکسی اینفینیتی شما حتما باید در کیف پول دیجیتال خود اتریوم داشته باشید. همچنین نیاز است با کیف پول‌های دیجیتال مانند متامسک و رونین آشنا باشید و دارایی‌های دیجیتال موجود در متاورس اکسی اینفینیتی مانند سایدچین و اکسی را نیز بشناسید.

بنابراین برای خرید زمین در اکسی اینفینیتی کافی است اقدامات زیر را انجام دهید:

1- مقداری اتریوم خریداری کنید.

2- به سایت https://marketplace.axieinfinity.com بروید.

3- در منو، گزینه Land را انتخاب کنید.

4- زمین مورد نظر خود را انتخاب کنید.

5- یک پاپ آپ نمایش داده می‌شود که از شما می‌خواهد تراکنش را تایید کنید.

پس از تایید تراکنش، شما زمین مجازی خود را در متاورس اکسی اینفینتی خریداری کرده‌اید.

آیتم‌های موجود در لوناسیا

در زمین‌های اکسی اینفینیتی شما می‌توانید 4 نوع مختلف از موجودات را مشاهده و خریداری کنید:

  • معمولی: این موجودات رایج هستند اما معمولا ضعیف هستند و سودآوری زیادی ندارند.
  • کمیاب: نسخه‌های بهبودیافته‌ای از نمونه‌های معمولی هستند.
  • Epic: مواردی که پاداش‌های قدرتمندی به صاحبان خود ارائه می‌کنند.
  • Mystic: این نمونه به اکسی‌ها مزایایی بسیار خوبی می‌دهد و قرار است در آینده ساختارهای خاصی را بسازند.
مطلب پیشنهادی داموندمگ:  Play to Earn چیست؟ بهترین بازی های Play to Earn

آیتم های موجود در لوناسیا

زمین‌های لوناسیا در حال حاضر می‌توانند 199 نوع مختلف از آیتم‌های زمین را در خود جای دهند. با استفاده از این آیتم‌ها شما می‌توانید زمین‌های خود را تقویت کنید.

تصاویر بالا نمونه‌هایی از آیتم‌های موجود در زمین‌های لوناسیا به نام Bird Plushie است. این آیتم‌ها از نوع چهارم معرفی شده در بالا، یعنی Mystic هستند که آیتم Chimera و نوع اکسی‌های شما را 20 درصد تقویت می‌کنند.

چه زمین‌هایی را می توان در اکسی اینفینیتی خرید؟

در ابتدا 13 درصد از زمین‌های موجود در این متاورس به صورت عرضه اولیه فروخته شد. در حال حاضر نحوه خرید زمین در اکسی اینفینیتی به این شکل است که متقاضیان در بازار اکسی اینفینیتی، باید زمین را از صاحبان اولیه، خریداری کنند. در هنگام نگارش این مقاله کمترین قیمت یک قطعه زمین در اکسی اینفینیتی 11752 دلار است.

متاسفانه تا زمان نگارش این مقاله اطلاعات زیادی درباره زمین بازی در اکسی اینفینتی ارائه نشده است. در زیر یک عکس از زمین بازی لوناسیا را می‌توانید مشاهده کنید.

نحوه بازی در زمین‌های اکسی اینفینیتی

در بازی اکسی، هر زمان که یک قطعه زمین مورد حمله دشمنانی قرار می‌گیرد که به Chimeras معروف هستند، باید با آن‌ها مبارزه کنید. این نبردها به شکل زیر خواهد بود:

چطور در اکسی اینفینیتی زمین بخریم؟

در نبردهای لحظه‌ای، بازیکنان می‌توانند به تنهایی یا به صورت گروهی با Chimera مقابله کنند. با شکست دادن Chimera، بازیکنان می‌توانند به منابع، آیتم‌ها، طرح‌های اولیه‌ای که برای ارتقای قلمروها و محورهای فردی استفاده می‌شوند و مقداری توکن‌ها، دسترسی پیدا کنند.

جمع آوری و ساخت منابع

راه های درآمدزایی از خرید زمین در اکسی اینفینیتی

چند ویژگی جمع‌آوری منابع نیز در زمین‌های لوناسیا وجود دارد. از آنجایی که هر مالک زمین، مالک منابع موجود در زمین نیز هست، می‌تواند از این منابع برای ارتقا زمین و اکسی‌های خود استفاده کند. اگر منابعی که در قلمرو بازیکن ایجاد می‌شود، ظرف 24 ساعت توسط صاحب زمین جمع آوری نشود، در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

ساخت و ساز

صاحبان زمین می‌توانند ساختمان هایی را در محدوده‌ای که متعلق به آن‌هاست بسازند. همچنین می‌توانند در طول زمان این سختمان ها را گسترش دهند. البته پیش از ساخت ساختمان در اکسی اینفینیتی کاربران باید ابتدا نقشه‌های ساختمان را از Chimeras و با جنگیدن و شکست دادن آن‌ها به دست بیاورند. به گفته تیم سازنده اکسی اینفینیتی توسعه دهندگان مستقل، سازندگان محتوا و شرکت‌ها نیز می‌توانند در آینده برنامه‌ها و بازی‌های خود را در زمین‌های لوناسیا بسازند.

همچنین از طریق کیت‌های توسعه نرم افزار در لوناسیا معروف به Lunacia SDK، صاحبان زمین امکانات زیادی را برای توسعه در اختیار دارند. طبق رودمپی که در وایت پیپر این پروژه ارائه شده، کیت‌های نرم افزاری در نیمه دوم سال 2022 در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  تفاوت وب ۳ و متاورس در چیست؟ + ۳ تفاوت اصلی

مزایای مالک زمین لوناسیا

هنگامی‌که Lunacia SDK منتشر شد، می‌توانیم انتظار یک پلتفرم بازتر از اکسی اینفینیتی را داشته باشیم که می‌تواند فرصت‌های بیشتری را برای بازیکنان و پرورش‌دهندگان اکسی‌ها ایجاد کند. به گفته تیم توسعه دهنده اکسی اینفینیتی، Lunacia SDK را می توان برای ایجاد بازی و سایر تجربیات در متاورس اکسی استفاده کرد.

همچنین برای سازندگان این امکان وجود دارد که توکن‌های غیر مثلی (NFT) خود را ایجاد یا مینت کنند. همین‌طور سازندگان می‌توانند توکن های غیر مثلی خود را به سایر بازیکنان بفروشند. سایر بازیکنان می‌توانند روی این NFT ها کلیک کنند تا با قرار دادن آن‌ها در زمین خود وارد بازی شوند.

جمع بندی

اکسی اینفینیتی یک بازی متاورسی غیر متمرکز است که در حال حاضر هنوز به بلوغ کامل نرسیده است. بنابراین می توان انتظار داشت که احتمالا این بازی با توسعه و رشد بیشتر در آینده جز یکی از بازی‌های متاورسی موفق باشد. خرید زمین در اکسی اینفینیتی یکی از راه‌های سرمایه گذاری در این بازی است که در این مقاله از داموندمگ بیشتر به بررسی این موضوع پرداختیم.

همچنین شما می‌توانید با توسعه زمین‌های خریداری شده در این متاورس، خرید آیتم‌های مجازی مانند اکسی‌ها و استخراج منابع موجود در زمین به کسب درآمد بپزدارند. البته مهم‌ترین جنبه این بازی خرید و پرورش اکسی‌ها و همین‌طور شرکت در جنگ‌های موجود در بازی و به دست آوردن آیتم‌های مجازی در بازی است.

سوال های متداول

1- در چه بازی‌های می توان زمین مجازی خرید؟

بازی‌هایی مانند دیسنترالند، اکسی اینفینیتی و سندباکس از جمله مطرح ترین بازی‌هایی هستند که شما می‌توانید در آن‌ها زمین مجازی خریداری کنید.

2- آیا خرید زمین در اکسی اینفینیتی سودآور است؟

خرید زمین در اکسی اینفینیتی در صورتی می‌تواند سودآور باشد که قیمت NFT های زمین در این بازی افزایش پیدا کند. راه دیگر کسب سود از زمین‌های مجازی این است که آن را توسعه دهید و با خرید و اضافه کردن اکسی یا ساخت ساختمان، زمین خود را توسعه دهید.

3- روش های سرمایه گذاری در اکسی اینفینیتی چیست؟

شما می‌توانید با خرید توکن های AXS و رشد قیمت آن سود کسب کنید یا با خرید و پرورش موجودیت هایی مانند اکسی سود کسب کنید. همچنین خرید و توسعه زمین نیز می‌توانید سود کسب کنید.

4- برای خرید زمین در اکسی اینفینیتی باید از چه کیف پولی استفاده کنیم؟

کیف پول‌های متامسک و رونین برای خرید زمین در اکسی اینفینیتی از ابزارهای مورد نیاز شما در این بازی هستند.

5- برای خرید زمین در اکسی اینفینیتی از چه ارز دیجیتالی استفاده کنیم؟

شما برای خرید زمین در این متاورس نیاز به ETH دارید.

مقالات مرتبط 

خرید زمین در متاورس

خرید زمین در سندباکس

خرید زمین در بلاک توپیا

خرید زمین در دیسنترالند

خرید زمین در آپلند

خرید زمین در اکسی اینفینیتی

دسته بندی مطالب
مطالب مرتبط
مطالب مرجع

ارز دیجیتال چیست؟

بلاک چین چیست؟

متاورس چیست؟

NFT چیست؟

دیفای (DeFi) چیست؟

صرافی غیرمتمرکز چیست؟

کیف پول چیست؟

تحلیل تکنیکال چیست؟

ایردراپ چیست؟

استیکینگ ارز دیجیتال چیست؟

بیت کوین چیست؟

اتریوم چیست؟

تتر چیست؟

خرید و فروش ارز های دیجیتال
ما را دنبال کنید
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.