داموندمگ

خرید زمین در متاورس + 3 روش نحوه خرید زمین در متاورس

DAMOND
خرید زمین در متاورس

مطالعه درباره متاورس یادآور دنیاهای موازی است؛ با این تفاوت که از پیش وجود ندارند و انسان‌ها در حال ساختن آن‌ها هستند. نسل دوم اینترنت اولین گام برای ایجاد این دنیاهای موازی بود، اما در دنیای واقعی تغییری ایجاد نکرد. با توسعه بلاکچین، متاورس و وب ۳.۰، انسان‌ها به دنیایی موازی با آنچه اکنون وجود دارد، دست پیدا می‌کنند و عناصر دیجیتال را در محیط پیرامون خود خواهند دید. در این مقاله به آموزش خرید زمین در متاورس می‌پردازیم. در این آموزش شما یاد می‌گیرید چطور می‌توانید در این دنیاهای موازی زمین بخرید و با زمین‌های خریداری شده چه کارهایی می‌توانید انجام دهید.
مقاله آموزش خرید زمین در متاورس بخشی از زندگی در این جهان موازی را به شما آموزش می‌دهد. خرید زمین مجازی می‌تواند بهترین راه برای ورود به دنیای جذابی باشد که توسعه دهندگان واقعیت مجازی، واقعیت افزوده و واقعیت تعمیم‌یافته آن را ایجاد کرده‌اند.

متاورس چیست؟

واژه Metaverse از سال‌ها قبل وجود داشت، البته افراد زیادی با آن آشنا نبودند. افرادی هم که درباره آن می‌دانستند، تصور می‌کردند متاورس در بازی‌های واقعیت مجازی خلاصه می‌شود و برای ورود به این دنیای بزرگ فقط به یک عینک VR نیاز دارند.

چند ماه قبل فیس‌بوک نام خود را به «متا» تغییر داد و متاورس و وب ۳.۰ را عناصر تشکیل‌دهنده جهان آینده معرفی کرد. همین موضوع توجه مردم را جلب کرد و باعث شد به دنبال راه‌هایی برای ورود به این جهان جذاب باشند و به آموزش خرید زمین در متاورس فکر کنند.

what is metaverse

متاورس ترکیبی است از واقعیت مجازی (Virtual Reality)، واقعیت افزوده (Augmented Reality) و واقعیت تعمیم‌یافته یا گسترده (Extended Reality). این تکنولوژی به همراه وب ۳.۰ توسعه پیدا می‌کند و بخش‌های مشترک بسیاری با وب ۳.۰ دارد.

در حال حاضر کاربردهای دقیق متاورس مشخص نیست، اما می‌توانیم پیشبینی کنیم که انسان‌ها در آینده در بخشی از زندگی خود یا تمام آن را در متاورس سپری می‌کنند! یعنی می‌توانند درآمد داشته باشند، خرید و فروش انجام دهند، شعبه‌ای از کسب و کارشان را در متاورس راه‌اندازی کنند و با دیگران تعامل‌های کاری و دوستانه داشته باشند.

آنچه باید پیش از آموزش خرید زمین در متاورس بدانید

پیش از هرچیز باید بدانیم منظور از خرید زمین مجازی چیست و با پرداخت پول، دقیقا چه چیزی به دست می‌آوریم؟

در دنیای متاورس، نسخه‌ای مشابه دنیای واقعی وجود دارد؛ یعنی مکان‌های جغرافیایی دنیای واقعی روی یک نقشه پارتیشن‌بندی شده در متاورس ایجاد شده‌اند. به عبارت دیگر نسخه‌ای دیجیتال از مکان‌هایی در کره زمین واقعی دیده می‌شود، روی نقشه‌های پارتیشن‌‌بندی شده متاورس وجود دارد.

خرید زمین در decentraland

سرمایه‌گذاران برای خرید زمین مجازی در متاورس باید پول واقعی پرداخت کنند. آن‌ها زمینی را می‌خرند که در دنیای واقعی وجود خارجی ندارد و در شهری است که توسعه‌دهندگان متاورس در حال ساختن آن هستند. توسعه‌دهندگان می‌توانند تجربه‌های دنیای بازی‌ها را در متاورس بازسازی کنند و انسان‌ها با زندگی در این شهرهای ناشناخته، تجربه‌ای شبیه به زندگی در بازی‌های کامپیوتری را به دست می‌آورند.

روش‌های کسب سود از خرید زمین مجازی در متاورس

شاید الان آموزش خرید زمین در متاورس غیرمنطقی به نظر برسد و شاید شما هم تصور کنید که سرمایه‌گذاران تنها بخاطر بازار داغ متاورس به سراغ خرید زمین می‌روند. دلیل این تصورات این است که عموم مردم تجربه‌ای از کار با وب ۳.۰ و زندگی در متاورس ندارند.

آموزش خرید زمین در متاورس

تصور کنید صد سال قبل به فردی می‌گفتید که قصد دارید برای خرید بسته اینترنت هزینه صرف کنید. آیا این کار شما از نظر آن فرد غیرمنطقی نبود؟ یا به عنوان مثالی ملموس‌تر، به بیت کوین فکر کنید. آیا خریداران بیت کوین در سال ۲۰۱۲ از نظر عموم مردم دیوانه نبودند؟ سرعت زیاد تغییرات دنیای کنونی باعث شده است خیلی از مواردی که اکنون غیرمنطقی به نظر می‌رسند، در آینده توجیه‌هایی کاملا عقلانی پیدا کنند!

خرید زمین در متاورس شبیه به خرید زمین در دنیای واقعی است و می‌تواند منافع بسیاری برای کاربران داشته باشد. در ادامه به برخی از مهم‌ترین روش‌های کسب سود از طریق زمین‌های مجازی اشاره می‌کنیم:

  • خرید زمین در قیمت‌های پایین‌تر و فروش آن‌ در قیمت‌های بالاتر یک روش به دست آوردن سود است. زمین‌های متاورس به عنوان یک دارایی ارزشمند شناخته می‌شوند و قیمت آن‌ها رشد می‌کند.
  • زمین‌های مجازی را می‌توان اجاره داد و به صورت ماهانه یا سالانه از آن‌ها درآمد کسب کرد.
  • شما می‌توانید شعبه‌ای از کسب و کار خود را در دنیای متاورس راه‌اندازی کنید و در این فضا کار کنید.
  • می‌توانید از رویدادهای مختلف میزبانی کنید و از این طریق درآمد به دست آورید. مثلا میزبان فستیوال سالانه یک برند در حوزه مد و لباس باشید.
  • زمین‌های متاورس می‌توانند مرکزی برای راه‌اندازی نمایشگاه‌های هنری و فروش توکن‌های NFT باشند.
مطلب پیشنهادی داموندمگ:  بهترین توکن های متاورسی : لیست آینده دارترین ارزهای متاورس

جهانی بودن متاورس

چرا خرید زمین در متاورس تا این حد طرفدار دارد؟

برخی از افراد بخاطر تحقیقاتی که درباره آینده متاورس انجام داده‌اند، به دنبال آموزش خرید زمین در متاورس و کسب درآمد از این طریق هستند. برخی دیگر از خریداران هم فعالان حوزه متاورس و واقعیت مجازی هستند که برای انجام پروژه‌هایشان به این نوع زمین‌ها نیاز دارند. مثلا گیمرها برای بازی در اکسی اینفینیتی به زمین نیاز دارند و به همین دلیل به دنبال خرید زمین مجازی در متاورس هستند.

البته گروه بزرگی از طرفداران زمین‌های مجازی در متاورس افرادی هستند که بخاطر FOMO (اخبار داغ بازار ارزهای دیجیتال و بلاکچین) تصمیم به خرید این زمین‌ها گرفته‌اند. قیمت زمین‌های مجازی نسبت به زمین در دنیای واقعی بسیار کم‌تر است، اما ممکن است در آینده به اندازه زمین‌های واقعی ارزشمند باشد.

چه عواملی آینده متاورس را می سازد؟

به همین دلیل افرادی که در دنیای واقعی توانایی خرید زمین یا خانه ندارند، به سراغ متاورس رفته‌اند. بسیاری از متقاضیان زمین‌های مجازی تنها به این خاطر که نمی‌خواهند تجربه از دست دادن فرصت خرید بیت کوین را دوباره تکرار کنند و دارایی که در آینده ارزشمند می‌شود را از دست بدهند، برای خرید زمین اقدام کرده‌اند.

با وجود اینکه احتمال زیادی برای رشد قیمت زمین‌های مجازی در آینده وجود دارد، بهتر است سرمایه‌گذاران تحقیقات لازم را درباره خرید این زمین‌ها انجام دهند. اینکه تقاضا برای خرید یک دارایی زیاد است، پس ما هم خرید کنیم، یکی از ویروس‌هایی است که تاکنون نوسان‌های بی‌دلیل بسیاری در بازار ارزهای دیجیتال ایجاد کرده و به ضرر افراد بسیاری بوده است.

چطور در متاورس زمین بخریم؟

در قسمت‌های قبل گفتیم که زمین مجازی چیست و چه کاربردهایی می‌تواند داشته باشد. اکنون می‌توانیم به سراغ آموزش خرید زمین در متاورس به صورت عملی برویم. قیمت زمین در متاورس برای هر قطعه مشخص است و هر قطعه زمین هم یک توکن NFT مخصوص به خود را دارد. شما در ازای پرداخت قیمت زمین، صاحب توکن غیرمثلی آن می‌شوید و می‌توانید این توکن را در ولت دیجیتال خود نگهداری کنید.

چگونه در متاورس زمین بخریم

پلتفرم‌های مختلفی در زمینه فروش و خرید زمین مجازی فعالیت می‌کنند، دسنترالند (Decentraland)، بلاک توپیا (Bloktopia)  و سندباکس (Sandbox) پلتفرم‌هایی هستند که به صورت تخصصی در این زمینه کار می‌کنند. پلتفرم‌های دیگری چون OpenSea و Axie infinity هم زمین مجازی برای فروش دارند، اما فعالیت‌هایشان به خرید و فروش زمین محدود نمی‌شود.

قیمت زمین در متاورس تنوع زیادی دارد و افراد با هر بودجه‌ای می‌توانند زمین خریداری کنند؛ در حال حاضر میلیون‌ها دلار سرمایه در بازار املاک مجازی متاورس وجود دارد و حتی زمین‌هایی هستند که با قیمت نزدیک به یک میلیون دلار فروخته شده‌اند. پلتفرم‌های خرید و فروش کالاهای مجازی از جمله زمین، به خوبی نشان می‌دهند که مردم حاضرند برای چیزی که وجود خارجی ندارد هم پول پرداخت کنند.

decentraland چیست

آموزش خرید زمین در دسنترالند

دسنترالند یک سایت خرید زمین در متاورس است و بسیاری از افراد از همین سایت زمین‌های مورد نظرشان را خریداری می‌کنند. نکته مهم درباره خرید زمین در دیسنترالند قیمت‌های آن است؛ قیمت زمین در متاورس این پلتفرم تقریبا زیاد است و اگر به دنبال زمین رایگان در متاورس هستید، این سایت کمکی به شما نمی‌کند.

در ادامه به صورت گام به گام آموزش خرید زمین در Decentraland را ارائه داده‌ایم:

گام اول) اتصال ولت دیجیتال به دسنترالند

زمین‌های متاورس توکن NFT دارند و به همین دلیل اکنون تنها در بستر اتریوم فعالیت می‌کنند. برای خرید زمین در Decentraland به توکن اختصاصی این پلتفرم به نام MANA نیاز خواهید داشت. پس ابتدا باید ولتی حاوی اتر داشته باشید و یکی از این توکن‌ها را خریداری کنید و بعد از آن زمین بخرید. لازم به ذکر است که شما باید کارمزد تراکنش‌های بلاکچین اتریوم را هم پرداخت کنید، بنابراین باید ارز اتر نیز در کیف پول ارز دیجیتال تان وجود داشته باشد.

آموزش خرید زمین در دسنترالند

در منابع مختلف آموزش خرید زمین در متاورس، متامسک به عنوان بهترین ولت دیجیتال برای انجام این فرایند شناخته می‌شود. با استفاده از متامسک و حساب صرافی ارز دیجیتال می‌توانید توکن‌های مورد نیاز برای خرید زمین را تهیه کنید.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  CEEK چیست؟ ارز دیجیتال CEEK VR با توکن CEEK

گام دوم) وارد Decentraland شوید

وارد سایت خرید زمین در متاورس شوید و با کلیک روی گزینه sign in که در قسمت بالا و سمت راست صفحه قرار دارد، کلیک کنید. در این قسمت می‌توانید ولت دیجیتال خود را به دسنترالند متصل کنید. بعد از آن پاپ آپی از طرف متامسک ظاهر می‌شود که اجازه اتصال به دسنترالند را درخواست می‌کند. با تایید این پاپ آپ مرحله عضویت در سایت و اتصال ولت به آن انجام می‌شود.

گام سوم) انتخاب زمین

در این مرحله از آموزش خرید زمین در متاورس باید زمینی که قصد دارید بخرید را انتخاب کنید. روی Start Browsing در محیط دسنترالند کلیک کنید؛ در اینجا امکانات مختلف پلتفرم را می‌بینید؛ برای خرید زمین باید روی تب LAND موجود در همین قسمت، کلیک کنید. در این بخش تکه‌های مختلف زمین را می‌بینید که با کلیک روی هرکدام جزئیاتی مانند قیمت، لوکیشن و… مشخص می‌شود.

انتخاب و خرید زمین در Decentraland

دسنترالند بازاری است که به صورت مستقیم زمین‌های متاورس را می‌فروشد؛ بنابراین احتمال اینکه بتوانید زمینی نزدیک به مکان‌های مشهور در دنیای واقعی پیدا کنید و آن را بخرید، وجود دارد. البته قیمت زمین در متاورس، اگر نزدیک به یک مکان مشهور باشد، بیشتر خواهد بود.

برخی از زمین‌های Decentraland، قیمت ندارند. در این صورت شما می‌توانید قیمت پیشنهادی خود را در قسمت Bid ارائه دهید و برای پیشنهادتان تاریخ انقضا تعیین کنید. اگر مالک زمین با پیشنهاد شما موافقت کند، وارد معامله می‌شوید و می‌توانید توکن NFT زمین را خریداری کنید.

گام چهارم) خرید نهایی

بعد از اینکه هزینه زمین را با توکن MANA و کارمزد تراکنش را با اتر پرداخت کردید،‌ NFT که نشانه مالکیت زمین است، وارد ولت شما خواهد شد. اکنون باید وارد ولت شوید و از تب مخصوص به توکن‌های غیرمثلی، دریافت NFT زمین مجازی خود را تایید کنید. این قسمت در ولت‌ها با عباراتی چون Collectibles (در تراست ولت) و NFTs (در متامسک) مشخص شده است.

خرید زمین در سندباکس

نحوه خرید زمین در سندباکس

روند کلی خرید زمین در سندباکس هم مانند خرید زمین در Decentraland است. این پلتفرم هم یک سایت خرید زمین در متاورس است که به صورت مستقیم در این زمینه فعالیت می‌کند. در ادامه آموزش خرید زمین در سندباکس را نیز ارائه می‌دهیم.

گام اول) اتصال ولت به سندباکس

برای خرید زمین در Sandbox به توکن SAND نیاز دارید؛ پس باید ولتی داشته باشید که هم از این توکن و هم از اتر پشتیبانی کند. بنابراین متامسک برای خرید از سندباکس هم انتخاب مناسبی است. البته باید توجه داشته باشید که بعد از ثبت نام در سندباکس، امکان تغییر ولت وجود ندارد؛ پس باید از همان ابتدا در انتخاب کیف پول مناسب دقت داشته باشید.

نحوه خرید زمین در سندباکس

از طریق صرافی‌های متمرکز و صرافی‌های غیرمتمرکز می‌توانید توکن SAND را خریداری کنید، همچنین باید مقداری اتر برای پرداخت کارمزد شبکه هم در ولت داشته باشید. بایننس و یونی سواپ صرافی‌هایی هستند که توکن SAND را در لیست خود ارائه می‌دهند.

گام دوم) ثبت نام در سایت Sandbox

بعد از اتصال ولت به سندباکس، از منوی سمت چپ روی گزینه Me کلیک کنید و چک کنید که آیا توکن‌های SAND خریداری شده در ولت شما وجود دارد یا خیر. اگر توکن‌ها هنوز در ولت دیده نمی‌شوند، احتمالا هنوز در حساب کاربری صرافی باقی مانده‌اند و فراموش کرده‌اید آن‌ها را به ولت متامسک یا هر ولت دیگری که به سندباکس متصل است، انتقال دهید.

گام سوم) انتخاب و خرید زمین

با کلیک روی تب LAND وارد نقشه پارتیشن بندی شده سندباکس می‌شوید و می‌توانید از روی نقشه زمین انتخاب کنید. زمین‌هایی که با رنگ خاکستری و زرد مشخص شده‌اند، قابل خریداری هستند. زمین‌های زرد نسخه پرمیوم محسوب می‌شوند و هزینه بیشتری دارند.

نحوه خرید زمین در متاورس از طریق سند باکس

با کلیک روی هر قطعه زمین می‌توانید اندازه، قیمت، تعداد بلاک‌های موجود در زمین و لوکیشن آن را ببینید. در آموزش خرید زمین در متاورس باید یاد بگیرید چه زمینی برای خرید مناسب‌تر است و چه زمینی را نباید خرید. مهم‌ترین منبع برای یادگیری این موضوع، تجربه‌ای است که به مرور زمان به دست خواهید آورد.

بعد از انتخاب زمین، روی گزینه Buy LAND که در کنار اطلاعات هر قطعه وجود دارد، کلیک کنید. با کلیک روی این گزینه وارد فضای معاملاتی سندباکس می‌شوید و با پرداخت هزینه زمین و کارمزد تراکنش در بلاکچین اتریوم، می‌توانید توکن NFT آن را دریافت کنید.

در مرحله نهایی هم وارد ولت خود شوید و توکن NFT را تایید کنید تا ذخیره شود. اکنون شما به جمع دارندگان زمین در متاورس پیوسته‌اید!

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  پول بدون کار: از رویا تا واقعیت در دنیای کریپتو

اکسی اینفینتی

آموزش خرید زمین در متاورس اکسی اینفینیتی

اکسی اینفینیتی یکی از محبوب‌ترین بازی‌های کریپتویی است که دارایی‌های مختلفی برای خرید دارد. یکی از دارایی‌هایی که می‌توانید در این بازی خریداری کنید، زمین است. زمین‌های مجازی Axie Infinity بیشتر برای گیمرهایی که از طریق این بازی درآمد کسب می‌کنند، کاربرد دارد. اگر برای سرمایه‌گذاری به دنبال آموزش خرید زمین در متاورس هستید، بهتر است از پلتفرم‌هایی که پیش از این معرفی کردیم، استفاده کنید.

در بازی اکسی اینفینیتی چهار نوع زمین وجود دارد: علفزارهای گرمسیری (Savannah)، جنگل (Forest)، زمین‌های یخی (Arctic) و زمین‌های جادویی (Mystic). هرکدام از این زمین‌ها قابلیت‌های منحصر به فردی برای بازی دارند و گیمرها با توجه به شیوه بازی خود می‌توانند زمین مناسب را خریداری کنند.

نحوه خرید زمین در اکسی اینفینیتی بدین صورت است که ابتدا باید ولت حاوی اتر و توکن مخصوص بازی (AXS) را به پلتفرم وصل کنید. داخل بازی، فروشگاه کالاهای اکسی اینفینیتی وجود دارد؛ هرکدام از این دارایی‌ها یک توکن NFT منحصر به فرد دارند و گیمرها می‌توانند آن‌ها را خریداری کنند.

آموزش خرید زمین در متاورس اکسی اینفینیتی

برای خرید زمین، منوی فروشگاه را باز کنید و گزینه Select Land را کلیک کنید. در این بخش لیست هر چهار نوع زمین را می‌بینید و می‌توانید هرکدام از آن‌ها را خریداری کنید. بعد از انتخاب، روی گزینه Buy Land کلیک کنید تا تراکنش خرید زمین در اکسی پردازش و تایید شود.

نکات مهم درباره آموزش خرید زمین در دنیاهای متاورس

در قسمت‌های قبلی به روش خرید زمین در دنیاهای متاورس اشاره کردیم، پروژه‌های دیگری نیز در زمینه متاورس در حال توسعه است. احتمالا در آینده‌ای نه چندان دور امکان خرید زمین در دنیاهای متاورس دیگر هم فراهم شود. در حالت کلی شما برای خرید زمین در این پلتفرم‌ها باید ابتدا ولت خود را به آن‌ها متصل کنید، توکنی که برای خرید زمین مورد تایید است را در ولت شارژ کنید و در نهایت زمین را انتخاب و خریداری کنید.

دنیای metavers

تا این بخش از مقاله، به صورت کامل درباره آموزش خرید زمین در متاورس صحبت کردیم. در ادامه نکات تکمیلی را ارائه می‌دهیم:

  • برخی از پروژه‌ها پیشنهاد خرید زمین رایگان در متاورس را ارائه می‌دهند؛ بسیاری از آن‌ها تقلبی و کلاهبرداری هستند و صرفا برای به دست آوردن اطلاعات ولت مشتریان این پیشنهاد را ارائه داده‌اند. پس در مقابل چنین پیشنهادهایی کاملا محتاط باشید و تنها از پلتفرم‌های معتبر زمین مجازی خریداری کنید.
  • قیمت زمین‌های متاورسی تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار دارند و ممکن است به صورت ناگهانی سقوط یا صعود داشته باشند. پس فقط سرمایه مازادی که توانایی چشم‌پوشی از آن برای مدت زیاد را دارید، برای این کار صرف کنید.
  • یکی از علت‌های صعود قیمت زمین‌های مجازی، تقاضای زیاد برای آن‌هاست. پس انتظار افت قیمت بعد از کاهش تقاضا را داشته باشید.
  • در بازار زمین‌های متاورسی افراد سودجو هم وجود دارند که می‌خواهند در کوتاه‌مدت سود به دست آورند، به همین دلیل دیگران را برای خرید زمین در متاورس ترغیب می‌کنند تا قیمت افزایش پیدا کند و خودشان دارایی‌شان را بفروشند و از بازار خارج شوند. پامپ و دامپ ارزهای دیجیتال ممکن است در هر دارایی ارزشمند دیگری از جمله زمین مجازی هم وجود داشته باشد.

کلام آخر؛ صفر تا صد خرید زمین در متاورس شبیه به یک زندگی واقعی است!

بلاکچین و تمام مفاهیم وابسته به آن هر روز چیزهای جدیدی برای ارائه دارند. ورود این تکنولوژی به بازار سرمایه باعث شد سرمایه‌گذاران با مفهوم واقعی ریسک آشنا شوند! آموزش خرید زمین در متاورس برای برخی از افراد صرفا به عنوان اطلاعات عمومی و برای برخی دیگر به عنوان روشی برای کسب درآمد کاربرد دارد.

آینده خرید زمین در متاورس نامعلوم است؛ احتمال دارد قیمت زمین‌های مجازی مانند اندازه بیت کوین رشد کند و صاحبان آن‌ها را به اوج برساند. همچنین ممکن است قیمت این دارایی‌ها رشد چندانی نداشته باشد و به اندازه‌ای که پیشبینی‌های کنونی می‌گویند،‌ سودآوری نداشته باشد.

متاورس چیست؟

آنچه در مورد متاورس می‌دانیم این است که در آینده پیشرفت بسیاری خواهد داشت و به همراه وب ۳.۰ برای پیشرفت زندگی انسان‌ها و تغییر سبک زندگی آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این موضوع نشان از ارزشمندی متاورس دارد.

مجموعه داموند تیمی از کارشناسان ارزهای دیجیتال و بلاکچین را گردآوری کرده است تا دانشنامه جامعی درباره این مفاهیم را برای کاربران ایرانی جمع‌آوری کند. در داموندمگ می‌توانید اطلاعات بروز درباره مفاهیم مرتبط با ارزهای دیجیتال و بلاکچین را بخوانید.

مقالات مرتبط 

خرید زمین در متاورس

خرید زمین در سندباکس

خرید زمین در بلاک توپیا

خرید زمین در دیسنترالند

خرید زمین در آپلند

خرید زمین در اکسی اینفینیتی

دسته بندی مطالب
مطالب مرتبط
مطالب مرجع

ارز دیجیتال چیست؟

بلاک چین چیست؟

متاورس چیست؟

NFT چیست؟

دیفای (DeFi) چیست؟

صرافی غیرمتمرکز چیست؟

کیف پول چیست؟

تحلیل تکنیکال چیست؟

ایردراپ چیست؟

استیکینگ ارز دیجیتال چیست؟

بیت کوین چیست؟

اتریوم چیست؟

تتر چیست؟

خرید و فروش ارز های دیجیتال
ما را دنبال کنید
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.