داموندمگ

رفع خطای Cannot Estimate Gas در پنکیک سواپ

DAMOND
ارور Cannot estimate gas

هنگام تبادل توکن در پنکیک سواپ، ممکن است با خطای «Cannot estimate gas» مواجه شوید. پیام کامل خطایی که نمایش داده می‌شود به صورت زیر است:

.The transaction cannot succeed due to error: cannot estimate gas; transaction may fail or may require manual gas limit

معنای تحت‌الفظی آن به این صورت است:

معامله به دلیل وجود خطا نمی‌تواند موفقیت‌آمیز باشد: امکان تخمین هزینه گس وجود ندارد. معامله ممکن است شکست بخورد یا نیاز به اعمال دستی محدودیت گس داشته باشد.

این خطا کاربران را از خرید یا فروش توکن در پنکیک سواپ باز می‌دارد. چنین خطایی به دلایل مختلف رخ می‌دهد و مشکل رایجی است که اکثر کاربران با آن مواجه هستند. در این آموزش از داموند، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه آن را برطرف کنید تا بتوانید بدون هیچ مشکلی توکن‌های خود را مبادله کنید.

خطای Cannot estimate gas پنکیک سواپ به چه دلیلی رخ می‌دهد؟

ارور Cannot estimate gas پنکیک سواپ به چه دلیلی رخ می‌دهد

شایع ترین دلایل خطای Cannot estimate gas پنکیک سواپ عبارتند از:

اسلیپیج تالرنس پایین

افزایش اسلیپیج تالرنس (slippage tolerance) یا تحمل لغزش ممکن است به موفقیت معامله کمک کند. اشکال این است که ممکن است قیمت خوبی برای مبادله دریافت نکنید.

تعداد زیادی از صفرهای انتهایی

اگر مقدار رمز شما در پایان صفرهای زیادی داشته باشد، ممکن است منجر به خطای گس شود. به عنوان مثال، تلاش برای تعویض 1,000,000 سیف مون با بایننس کوین ممکن است به دلیل تعداد بالای صفرهای انتهایی دچار خطا شود.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  کیف پول تراست ولت چیست؟ نصب + دانلود Trust Wallet

ارقام خیلی زیاد بعد از اعشار

به عنوان مثال، اگر مقدار توکن شما 125.3679142 باشد، پنکیک سواپ خطای شکست تراکنش را به دلیل داشتن ارقام زیاد بعد از اعشار نمایش می‌دهد.

نحوه رفع خطای خطای Cannot estimate gas پنکیک سواپ

نحوه رفع خطای ارور Cannot estimate gas پنکیک سواپ

چند راه حل وجود دارد که به شما کمک می‌کند خطا را برطرف کنید و توکن‌های خود را در پنکیک سواپ بدون هیچ گونه خطای هزینه گس تعویض کنید.

اسلیپیج تالرنس را افزایش دهید

داشتن اسلیپیج تالرنس پایین بین 1 تا 3 درصد، ممکن است دلیلی باشد که پنکیک سواپ قادر به مبادله توکن‌ها نیست. برای رفع این مشکل، باید توکن اسلیپیج را به مقدار بیشتری افزایش دهید.

پنکیسک سواپ را باز کنید و به صفحه Exchange بروید.

برای دسترسی به تنظیمات، روی نماد چرخ دنده کلیک کنید.

اسلیپیج تالرنس را به مقدار بالاتر تغییر دهید. با 5 درصد شروع کنید و به تدریج مبلغ را افزایش دهید تا معامله با موفقیت انجام شود. اکثر کاربران زمانی موفق شدند که آستانه اسلیپیج را روی 12 درصد تنظیم کردند.

نکته: به خاطر داشته باشید که هر چه میزان تحمل لغزش بیشتر باشد، نرخ ارز کمتر خواهد بود. به عبارت دیگر، در طول مبادله، مقدار کمتری توکن دریافت خواهید کرد.

تنظیمات را ببندید و اکنون سعی کنید توکن‌های خود را مبادله کنید تا ببینید کار می‌کند یا خیر. اگر نه، راه حل بعدی را امتحان کنید.

صفرهای انتهایی را حذف کنید

اگر مقدار رمز شما با صفرهای زیاد به پایان می‌رسد، چند رقم آخر را به غیر صفر تغییر دهید. به عنوان مثال، اگر مبلغ توکنی که می‌خواهید بفروشید 125000 است، آن را به 124989 تغییر دهید. بنا به دلایلی، پنکیک سواپ زمانی که مقدار توکن، دارای صفرهای انتهایی زیادی است قادر به انجام مبادله نیست. به این ترتیب، خلاص شدن از شر برخی از صفرهای پایانی به رفع مشکل کمک می‌کند.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  آموزش اتصال تراست ولت به پنکیک سواپ در کامپیوتر

ارقام بعد از نقطه اعشار را کاهش دهید

مشابه مورد قبلی، پنکیک سواپ این خطا را زمانی نشان می‌دهد که مقدار توکن دارای ارقام زیادی بعد از اعشار باشد، مانند 129.3151439. در چنین مواقعی پنکیک سواپ قادر به محاسبه کارمزد تراکنش نیست و خطا را نمایش می‌دهد. راه حل ساده است. تعداد توکن‌هایی که می‌خواهید بفروشید باید به نزدیکترین عدد کامل گرد شود، مانند 129 یا 129.3.

دسته بندی مطالب
مطالب مرتبط
مطالب مرجع

ارز دیجیتال چیست؟

بلاک چین چیست؟

متاورس چیست؟

NFT چیست؟

دیفای (DeFi) چیست؟

صرافی غیرمتمرکز چیست؟

کیف پول چیست؟

تحلیل تکنیکال چیست؟

ایردراپ چیست؟

استیکینگ ارز دیجیتال چیست؟

بیت کوین چیست؟

اتریوم چیست؟

تتر چیست؟

خرید و فروش ارز های دیجیتال
ما را دنبال کنید
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.