داموندمگ

تاثیرات حضور سلبریتی ‌ها در دنیای ارز دیجیتال و NFT

DAMOND
حضور سلبریتی ‌ها در دنیای NFT

از سوپرمدل‌های معروفی مانند کیت ماس (Kate Moss) ​​گرفته تا نوازندگان موفقی مانند استیو آئوکی (Steve Aoki)، بیشتر سلبریتی‌های مشهور امروزه به صورت فعال از NFT حمایت می‌کنند. برخی از آن‌ها طرفدار پر و پا قرص هنر دیجیتال هستند. برخی دیگر از NFT‌های افراد مشهور حمایت می‌کنند. انگیزه آن‌ها هرچه که باشد، تأثیر گسترده حضور سلبریتی ‌ها در دنیای ارز دیجیتال غیرقابل انکار است.
در این مقاله از داموندمگ، ما در مورد تاثیر حضور سلبریتی‌ها در دنیای NFT صحبت خواهیم کرد. همچنین قصد داریم برخی از برجسته‌ترین NFT‌های متعلق به افراد مشهور را معرفی کنیم. در ادامه یک نمای کلی از حضور سلبریتی‌ها در دنیای دیجیتال و رمزارزها ارائه می‌کنیم. در نهایت، در ادامه توضیح می‌دهیم که چرا  NFT‌های افراد مشهور ارزش سرمایه‌گذاری دارد.NFT‌‌های متعلق به سلبریتی‌‌ها چه نوع NFT‌هایی هستند؟

NFT‌های متعلق به سلبریتی‌ها، توکن‌های غیرقابل تعویضی هستند که افراد مشهور آن‌ها را ایجاد و به بازار ارائه کرده‌اند. بازیگران، ورزشکاران و نوازندگان، قدرت و محبوبیت خود را در اختیار مجموعه‌های NFT قرار داده و به طور قابل‌توجهی شهرت این دارایی‌های دیجیتال را افزایش می‌دهند.

سلبریتی ‌ها در دنیای ارز دیجیتال: چرا سلبریتی ‌ها از  NFT‌ ها حمایت می‌ کنند؟

اکثر افراد مشهور NFT‌ها را راهی برای تعمیق ارتباط خود با طرفداران می‌دانند. به عنوان مثال، اسنوپ داگ (Snoop Dogg)، با خلق یک هنر دیجیتالی، تصاویر و استایل شخصی خود را در خلق ان اف تی‌ها نیز به کار گرفت.

NFT‌های متعلق به سلبریتی‌ها همچنین می‌توانند مبالغ هنگفتی را برای اهداف خیریه جمع‌آوری کنند. به عنوان مثال، الن دژنرس (Ellen Degeneres)، با فروش NFT‌های نقاشی گربه خود، بیش از 33000 دلار برای یک سازمان امداد غذایی جمع‌آوری کرد. شاون مندز (Shawn Mendes) از درآمد حاصل از مجموعه NFT خود برای حمایت از هنرمندان جوان استفاده کرد. پاریس هیلتون (Paris Hilton) درآمد حاصل از NFT‌های خود را به Meals on Wheels اهدا کرد. این سازمان خیریه برای سالمندان ناتوان غذای مناسب و سالم تهیه می‌کند. این مثال‌ها نشان می‌دهند که چگونه افراد مشهور از NFT‌های خود برای تأمین مالی پروژه‌های اجتماعی مهم استفاده می‌کنند.

Stars Who Are Active in the NFT Community - nft now

برای دیگر افراد مشهوری که مجموعه‌های NFT متعلق به خود را ایجاد کرده‌اند، این توکن‌ها به عنوان ابزاری برای مبارزه و ایجاد تغییرات اجتماعی و فرهنگی عمل می‌کنند.

برخی از افراد مشهور نیز ممکن است در NFT‌ها به عنوان یک دارایی سرمایه گذاری کنند، به این امید که حمایت آن‌ها از یک مجموعه قیمت آن را افزایش دهد و ارزش توکن‌هایی را که قبلا خریداری کرده‌اند بالا ببرد.

در حالی که بیشتر سلبریتی‌ها دلایل خوبی برای مشارکت در بازارهای NFT دارند، در برخی موارد از مجموعه‌هایی پشتیبانی می‌کنند که در نهایت به کلاهبرداری منجر شده‌اند.

سلبریتی ‌ها در دنیای ارز دیجیتال: سلبریتی ‌ها چگونه پذیرش NFT را توسط جامعه افزایش داده‌ اند؟

مجموعه NFT‌های متعلق به سلبریتی‌ها نشان می‌دهد که افراد مشهور چه تأثیر قابل توجهی بر هنجارها و آداب و رسوم اجتماعی دارند. به لطف مشارکت بازیگران مشهور، نوازندگان، ورزشکاران و افراد مشهور در فضای مجازی، پذیرش توکن‌های غیرقابل تعویض توسط جوامع افزایش یافته است. آمریکایی‌ها حتی اگر هنوز در NFT سرمایه‌گذاری نکرده باشند، در حال بحث درباره هنر دیجیتال و NFT‌ها در جمع‌های دوستانه و خانوداگی خود هستند. NFT‌های متعلق به سلبریتی‌ها احتمالاً همان چیزی است که در وهله اول توجه آن‌ها را به این فناوری جلب کرده است.

مشارکت سلبریتی‌ها نه تنها جامعه را با بازار NFT آشنا می‌کند، بلکه باعث افزایش حجم معاملات نیز می‌شود. مجموعه‌های محبوبی مانند Bored Ape Yacht Club (BAYC) زمانی که افراد مشهوری مانند جیمی فالون (Jimmy Fallon) مشارکت خود را در آن فاش کردند، مانند یک بمب منفجر شدند و هجوم مردم را برای سرمایه گذاری تجربه کردند.

افراد تأثیرپذیر رفتار خود را بر اساس رفتار افراد مشهور الگوبرداری می‌کنند و خرید یک توکن توسط یک هنرمند اغلب برای متقاعد کردن یک معامله‌گر کافی است تا آن توکن را برای سرمایه گذاری انتخاب کند. این پویایی برای معامله گران و کیف پول آن‌ها می‌تواند مثبت یا منفی باشد، اما قطعا نقش مهمی در تعریف توسعه فضای NFT داشته است.

نمونه‌های بی‌شماری از افراد مشهور وجود دارند که با خرید توکن‌ها، شهرت یک مجموعه را بالا برده‌اند. در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  با ده ارز دیجیتال یا کوین وب 3.0 آشنا شوید

اسنوپ داگ (Snoop Dogg) – BAYC

برای ماه‌ها، یک تاجر با نام مستعار Cozomo de’ Medici برخی از قدیمی‌ترین و برجسته‌ترین NFT‌های موجود در بازار را خرید. در سپتامبر 2021، مشخص شد که این تاجر مرموز کسی جز رپر معروف، اسنوپ داگ نبوده است. اسنوپ قبل از راه‌اندازی توکن خود، مجموعه‌ای از NFT به ارزش بیش از 17 میلیون دلار جمع‌آوری کرده بود. او همچنین با اعلام خرید BAYC خبرساز شد.

Bored Ape Yacht Club شاید مشهورترین مجموعه NFT در جهان باشد که افراد مشهور زیادی از جمله امینم (Eminem)، جاستین بیبر (Justin Bieber) و نیمار جونیور (Neymar Jr) آن را خریداری کرده‌اند. نماد اسنوپ داگ تصویر میمونی با طرح یوزپلنگ است که کت برتن دارد. اسنوپ داگ با اعلام خبر این خرید در توییتر، به جلب توجه بیشتر سرمایه گذاران به مجموعه کمک کرد.

سلبریتی ‌ها در دنیای ارز دیجیتال

استیو آئوکی (Steve Aoki) – کلون ایکس (Clone X)

استیو آئوکی، نوازنده و تهیه‌کننده‌ای که به‌خاطر اجراهای پر جنب و جوش خود شناخته می‌شود، با خرید یک توکن در دسامبر ۲۰۲۱، شهرت مجموعه Clone X را افزایش داد. او ۱۳.۹۵ ETH یا حدود ۴۲، ۰۰۰ دلار را برای توکن مجموعه #۲۰۰۴ پرداخت کرد. جای تعجب نیست که مشارکت یک موسیقی دان مشهور به این مجموعه، شهرت آن را چندین برابر کرد.

Aoki به یکی از حامیان مهم NFT‌ها تبدیل شده است. او بیش از 200 توکن دارد. توکن Bored Ape Yacht Club یکی از توکن‌هایی است که او در اختیار دارد. او همچنین در مورد دیدگاه خوش‌بینانه خود در مورد NFT‌ها به صراحت صحبت و از آن‌ها حمایت کرده است. این نوازنده این فناوری را یک پیشرفت انقلابی می‌داند که به هنرمندان کمک می‌کند خود را در یک بازار دیجیتال پر رونق نشان دهند.

سلبریتی ‌ها در دنیای NFT

لوگان پل (Logan Paul) – VeeFriends

هیچ اینفلوئنسری بهتر از لوگان پل نمی‌تواند روی بخش بزرگی از جامعه تاثیرگذار باشد. در حالی که بسیاری از بازیگران، نوازندگان و ورزشکاران از کانال‌های آنلاین برای افزایش شهرت خود استفاده کرده‌اند، افرادی مانند پل ثروت و شخصیت‌های عمومی خود را کاملاً در فضای مجازی توسعه دادند. این باعث می‌شود که آن‌ها نامزدهای احتمالی برای حمایت از NFT‌های مشهور باشند.

پل یک یوتیوبر معروف با بیش از 23 میلیون دنبال کننده است. او بیش از 3 میلیون دلار از ثروت خود را در NFT سرمایه گذاری کرده است. در ژانویه 2022، او یک توکن VeeFriends را به قیمت 90 ETH یا 290000 دلار خریداری کرد. او انگیزه خود را در توییتر توضیح داد و به دنبال کنندگانش گفت که برای خالق مجموعه، گری واینرچوک (Gary Vaynerchuk)، به عنوان یک مبتکر ارزش زیادی قائل است. پل از آن زمان برنامه‌های خود را برای سرمایه گذاری در مجموعه NFT‌های مختلف اعلام کرده است که شامل نسخه‌های نمادین تصاویر پولاروید (polaroid) نیز می‌شود.

سلبریتی ‌ها در ارز دیجیتال

جاستین بیبر – فرنس بیگانه (Alien Frens)

خواننده معروف، جاستین بیبر از طرفداران بزرگ NFT‌ها است و چندین سرمایه گذاری در این مجموعه‌ها انجام داده است. دارایی‌های او که بالغ بر 2000 توکن است، شامل NFT‌های مجموعه‌های محبوبی مانند BAYC، Clone-X و World of Women هستند. در حالی که بسیاری از سرمایه گذاری‌های او در زمان خودش مورد توجه قرار گرفتند، خرید توکن  Alien Frens بود که به وضوح توانایی او را در تأثیرگذاری بر بازار نشان داد.

بیبر توانست توکن Alien Frens خود را با 2 ETH بخرد. بلافاصله پس از خرید، قیمت کف برای توکن Alien Frens به 3 ETH افزایش یافت. چنین تغییری در ارزش یک توکن، تاثیر حضور سلبریتی‌ها در دنیای NFT را به وضوح نشان می‌دهد.

سلبریتی ‌ها و ارز دیجیتال

سلبریتی ‌ها در دنیای ارز دیجیتال: NFT‌ های معنادار متعلق به افراد مشهور

برای بسیاری از افراد مشهور، راه اندازی یا تبلیغ NFT چیزی فراتر از کسب درآمد یا حفظ جایگاه در فرهنگ عامه است. بازیگران، ورزشکاران و نوازندگان با ایجاد یا خرید NFT‌هایی که برای سلبریتی‌ها معانی به خصوصی دارند، برای اهداف خیریه پول زیادی جمع‌آوری کرده‌اند. برخی از این پروژه‌ها همچنین شامل هنر دیجیتال است که پیام‌های مثبت را ترویج می‌کند.

هنگام بحث در مورد NFT‌های متعلق به افراد مشهور، بهتر است با تجزیه و تحلیل پروژه‌هایی که برای آن‌ها معانی خاصی دارد شروع کنیم. با مطالعه در مورد این مجموعه‌ها، می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا سرمایه گذاری در چنین محموعه‌های NFT ایده خوبی است یا خیر.

ریس ویترسپون (Reese Witherspoon) – دنیای زنان (World of Women)

دنیای بلاک چین، رمزارزها و NFT‌ها فضایی عمدتاً تحت سلطه مردان است. خالق Yam Karaki با راه‌اندازی World of Women، مجموعه‌ای NFT که به صراحت برای تاجران زن عرضه می‌شود، برای تغییر این پویایی تلاش کرده است. ریس ویترسپون، هنرپیشه مشهور آمریکایی، با خرید یک توکن به محبوبیت این مجموعه کمک کرد.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  اودیوس چیست: معرفی پلتفرم استریم موسیقی در بلاک چین

مشارکت ویترسپون با World of Women فراتر از خرید NFT است. شرکت او Hello Sunshine مشارکت گسترده‌ای با این پروژه ایجاد کرده است. این شرکت امیدوار است که به این مجموعه در ایجاد محتوای بیشتر و تاثیرگذار کمک کند. با گسترش شخصیت‌های مجموعه دنیای زنان، شرکت ویترسپون می‌تواند به ایجاد یک جنبش برای زنان کمک کند.

شکیل اونیل (Shaquille O’Neal) – Shaq Gives Back

شکیل اونیل، فوق ستاره سابق NBA، که معمولاً با نام Shaq شناخته می‌شود، مدت هاست که قهرمان برجسته‌ای برای گروه‌های جوانان و جمعیت‌های محروم بوده است. بنیاد Shaq او با باشگاه پسران و دختران آمریکا همکاری کرده است تا به جوانان محروم در سراسر ایالات متحده کمک کند. اکنون، او از NFT‌های مشهور برای جمع‌آوری پول بیشتر برای این هدف استفاده کرده است.

اونیل اولین بار در دسامبر 2021 NFT‌های Shaq Gives Back را راه اندازی کرد. در عرض یک هفته پس از راه اندازی اولیه، پروژه 2 میلیون دلار درآمد کسب کرد. همزمان با شروع تعطیلات، موفقیت این توکن‌ها به افزایش روحیه و تقویت فعالیت‌های خیریه مهم در جوامع بی شماری کمک کرد. Shaq با این پروژه، در حال برنامه ریزی برای مشارکت بیشتر با NFT و دنیای متاورس است.

سلبریتی ‌ها و ان اف تی

شاون مندز (Shawn Mendes) – شگفت انگیز (Wonder)

شاون مندز یک موسیقی دان مشهور بوده که نشان داده است چگونه هنرمندان می‌توانند از NFT‌ها در کنار تلاش‌های هنری سنتی تر حمایت کنند. هنگامی که او آلبوم خود “Wonder” را منتشر کرد، با شرکت تولید کننده NFT Genies همراه شد تا مجموعه‌ای از محصولات دیجیتال را منتشر کند. توکن‌های دیجیتالی «پوشیدنی» شامل تصاویر گردنبند و گوشواره بودند و این مجموعه تنها پس از 10 دقیقه بیش از 1 میلیون دلار فروش داشت.

مندز می‌توانست از درآمد چشمگیر خود از این مجموعه، حساب بانکی‌اش را پر کند، اما او برنامه دیگری داشت. این نوازنده در اینستاگرام اعلام کرد که پول حاصل از فروش توکن‌ها صرف کمک‌های مالی برای هنرمندان جوان سراسر کشور می‌شود.

امیلی راتاکوفسکی (Emily Ratajkowski) – Buying Myself Back

در حالی که بسیاری از افراد سلبریتی‌ها از حمایت NFT‌ها برای جمع‌آوری پول برای امور خیریه سرمایه‌گذاری کرده‌اند، امیلی راتاکوفسکی، مدل و بازیگر، راه دیگری برای معنا بخشیدن به توکن‌های دیجیتال پیدا کرده است. زمانی که ریچارد پرینس (Richard Prince)، تصویری از راتایکوفسکی به نمایش گذاشت، امیلی آن را به قیمت 81000 خرید. او اکنون، عکسی از خود را که در مقابل تصویر ایستاده است به عنوان NFT می‌فروشد.

برای راتایکوفسکی، بازار NFT مکانی است که زنان می‌توانند آثار هنری و تصاویر خود را کنترل کنند. این اقدام او نشان می‌دهد که چگونه توکن‌های دیجیتال می‌توانند به هنرمندان و مدل‌ها استقلال و کنترل بیشتری بدهند.

کیت ماس ​​– رانندگی/خواب/راه رفتن با کیت (Drive/Sleep/Walk With Kate)

کیت ماس، سوپر مدلی با سابقه چندین دهه موفقیت جهانی است که در انتشار توکن‌های خود به راتایکوفسکی پیوست. مشهور ترین NFT او «با کیت بخواب» نام دارد و مدل را در حالی که در ملحفه‌های سفید پیچیده شده در حال چرت زدن نشان می‌دهد.

ماس تمام 17000 دلاری را که از این توکن‌ها به دست آورده است را  به Gurls Talk، یک سازمان غیرانتفاعی اهدا کرده است که به دختران و زنان جوان کمک می‌کند. ماس با افزایش آگاهی و افزایش سرمایه به طور همزمان، خود را به یک چهره قدرتمند و تاثیرگذار در دنیای NFT تبدیل کرده است.

کارا دلوین (Cara Delevingne) – ویدئو شعر

کارا دلوین سوپر مدل دیگری است که از NFT‌ها حمایت می‌کند. او از این فناوری برای افزایش آگاهی استفاده کرده است و همزمان به سازمان‌های خیریه‌ای که کارهای مهمی در سراسر جهان انجام می‌دهند کمک مالی می‌کند.

نماد دلوین شامل ویدئویی از خود در حال خواندن یک شعر الهام بخش است. این تصاویر با تمرکز بر مضامین مالکیت و توانمندسازی زنان، شهرت زیادی پیدا کردند. او در این پروژه با Chemical X همکاری کرد و نتایج بسیار خوبی به دست آورد. درآمد حاصل از فروش نیز به گروه‌هایی تعلق گرفت که در رابطه با موضوعاتی مانند توانمندسازی زنان، مراقبت‌های بهداشتی مرتبط با بیماری همه‌گیر و اهداف LGBTQ فعالیت می‌کردند.

جک دورسی (Jack Dorsey) – اولین توییت

امروزه توییتر یک پلتفرم بزرگ است که در مرکز اکثر مناقشات سیاسی و اجتماعی قرار دارد. وقتی جک دورسی اولین توییت جهان را در سال 2006 ایجاد کرد، نمی‌توانست تصور کند پلتفرم او چه آینده‌ای خواهد داشت. اکنون، بعد از گذشت 15 سال، او اولین توییت را به یک NFT تبدیل کرده است.

توییت دورسی این جمله بود: «توییتر را راه‌اندازی کردم». با وجود کوتاهی و سادگی پیام، NFT آن به قیمت 2.9 میلیون دلار فروخته شد. دورسی اعلام کرد که درآمد حاصل از فروش این NFT برای کمک به مبارزه با COVID-19 در آفریقا اهدا می‌شود.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  با 7 رویداد مهم کریپتو در سال 2022 آشنا شوید

سلبریتی ‌ها و NFT

آیا NFT‌ های سلبریتی‌ ها ارزش حمایت و سرمایه گذاری را دارد؟

اکنون که با NFT‌های افراد مشهور آشنا شده‌اید و نمونه‌های برجسته‌ای از آن‌ها را بررسی کردیم، وقت آن است تصمیم بگیرید که آیا سرمایه گذاری در این توکن‌ها ارزش دارد یا نه. برای پاسخ به این سوال ابتدا باید تحلیل کنیم که آیا NFT‌ها و سرمایه گذاری افراد مشهور در آن‌ها، پروژه موفقی برای بهبود جامعه هستند یا خیر. به همین منظور، مزایای انتخاب NFT‌های متعلق به افراد مشهور را به عنوان سرمایه گذاری بررسی می‌کنیم و در مورد معایب احتمالی آن بحث خواهیم کرد.

مزایای سرمایه گذاری در NFT‌‌ های متعلق به افراد مشهور

همانطور که در مثال‌های فوق متوجه شدید، بسیاری از افراد مشهور از درآمد حاصل از NFT برای اهداف خیریه استفاده می‌کنند. برای مثال، توکن‌های Shaq به سرعت بیش از 2 میلیون دلار درآمد کسب کردند که همه آن برای کمک به کودکان صرف شد. مجموعه NFT Shaq مانند بسیاری از حراج‌ها و هدایای افراد مشهور عمل می‌کند. ورزشکاران اغلب لباس‌های امضا شده می‌فروشند و پول را به امور خیریه اهدا می‌کنند. Shaq نیز این کار را با هنر دیجیتال انجام داد.

ارزیابی پروژه‌هایی مانند توکن امیلی راتاکوفسکی دشوارتر است، اما به نظر می‌رسد هنوز هم تأثیر مثبتی بر جامعه دارند. راتایکوفسکی با بازپس گیری حقی که از انتشار تصاویرش داشت، الهام بخش زنان جوان شده است تا در مطالبات خود برای رفتار منصفانه، قوی تر عمل کنند.

شایان ذکر است که افراد مشهور ممکن است انگیزه‌های صرفاً فداکارانه برای انتشار NFT نداشته باشند. بسیاری از سلبریتی‌ها از طریق تبلیغ، جایگاه مشهور خود را حفظ می‌کنند و تولید هنر دیجیتال و استفاده از توکن‌های NFT ممکن است راهی برای جلب توجه باشد.

معایب سرمایه گذاری در  NFT‌های متعلق به افراد مشهور

در حالی که NFT‌های افراد مشهور می‌توانند جهان را به مکانی بهتر تبدیل کنند، ممکن است همیشه سرمایه گذاری خوبی نباشند. هیچ راهی برای اطمینان از عملکرد یک توکن در بازار وجود ندارد و برخی آثار هنری دیجیتال ارزش خود را به شدت از دست می‌دهند. همچنین، معامله گران باید همیشه مراقب کلاهبرداری‌های احتمالی باشند؛ حتی پروژه‌های مورد تایید سلبریتی‌ها می‌تواند کلاهبرداری باشد.

سلبریتی ‌ها در دنیای ارز دیجیتال: جمع بندی

اگر از طرفداران هنر دیجیتال هستید و قصد دارید از اهداف خیریه حمایت کنید، NFT‌های افراد مشهور ارزش بررسی را دارند. سلبریتی‌های بی‌شماری پروژه‌هایی را تأیید یا راه‌اندازی کرده‌اند، و در جمع‌آوری میلیون‌ها دلار موفق بوده‌اند. با کمی تحقیق و آگاهی مداوم از نوسانات NFT‌ها، می‌توانید برای سرمایه گذاری در توکن‌های متعلق به سلبریتی ‌ها در دنیای ارز دیجیتال برنامه ریزی کنید.

سوالات متداول

سلبریتی ‌ها در دنیای ارز دیجیتال به چه دلایلی از  NFT‌ ها حمایت می‌ کنند؟

بیشتر سلبریتی ‌ها در دنیای ارز دیجیتال، NFT راهی برای گسترش ارتباط خود با طرفداران می‌دانند. همچنین سلبریتی‌ها می‌توانند با حمایت از NFT و سرمایه گذاری در آن، مبالغ هنگفتی را برای اهداف خیریه جمع‌آوری کنند. برای برخی افراد مشهوری که مجموعه‌های NFT متعلق به خود را ایجاد کرده‌اند، این توکن‌ها به عنوان ابزاری برای مبارزه و ایجاد تغییرات اجتماعی و فرهنگی عمل می‌کنند.

سلبریتی ‌ها در دنیای ارز دیجیتال چگونه باعث افزایش پذیرش NFT در جامعه شده‌اند؟

به لطف مشارکت بازیگران مشهور، نوازندگان، ورزشکاران و افراد مشهور در فضای مجازی، پذیرش توکن‌های غیرقابل تعویض توسط جوامع افزایش یافته است. حضور سلبریتی ‌ها در دنیای ارز دیجیتال توجه بسیاری از افراد را در جوامع مختلف به این فناوری جلب کرده است.

سلبریتی ‌ها چه استفاده دیگری به جز کسب درآمد یا شهرت از NFT‌ ها می‌ کنند؟

برای بسیاری از سبلریتی‌ها، راه اندازی یا تبلیغ NFT هدفی فراتر از کسب درآمد یا حفظ شهرت و جایگاه آن‌ها در فرهنگ عامه دارد. بازیگران، ورزشکاران و نوازندگان با ایجاد یا خرید NFT‌هایی که برای سلبریتی‌ها معانی به خصوصی دارند، برای اهداف خیریه پول زیادی جمع‌آوری کرده‌اند. برخی از این پروژه‌ها پیام‌های مثبتی را جهت فرهنگ سازی در موضوعات مختلف در جامعه ترویج می‌کند.

آیا NFT‌ هایی که سلبریتی ‌ها از آن حمایت کرده‌اند ارزش سرمایه گذاری دارد؟

در حالی که NFT‌های مورد حمایت سلبریتی‌ها می‌توانند جهان را به مکانی بهتر تبدیل کنند، ممکن است همیشه سرمایه گذاری خوبی نباشند. افراد مشهور ممکن است انگیزه‌های صرفاً فداکارانه برای انتشار NFT یا حمایت از یک مجموعه به خصوص نداشته باشند و چنین مجموعه‌هایی می‌توانند ارزش خود را به شدت از دست بدهند.

دسته بندی مطالب
مطالب مرتبط
مطالب مرجع

ارز دیجیتال چیست؟

بلاک چین چیست؟

متاورس چیست؟

NFT چیست؟

دیفای (DeFi) چیست؟

صرافی غیرمتمرکز چیست؟

کیف پول چیست؟

تحلیل تکنیکال چیست؟

ایردراپ چیست؟

استیکینگ ارز دیجیتال چیست؟

بیت کوین چیست؟

اتریوم چیست؟

تتر چیست؟

خرید و فروش ارز های دیجیتال
ما را دنبال کنید
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.