داموندمگ

چگونه بهترین کیف پول اتریوم را انتخاب کنیم؟

DAMOND
انتخاب کیف پول اتریوم

اتریوم به دلیل امکانات متنوعی که به کاربران خود می‌دهد و عملاً رد پای آن در بیشتر تکنولوژی‌های جدید حوزه کریپتو دیده می‌شود، طرفداران زیادی دارد. به همین دلیل لازم است اطلاعات کافی برای انتخاب کیف پول اتریوم داشته باشیم، تا بتوانیم از این ارز دیجیتال استفاده کنیم. در مسیر انتخاب کیف پول اتریوم، مسائل زیادی را باید در نظر داشته باشیم، از جمله انواع کیف پول‌های موجود از نظر امنیت و برترین‌هایی که محبوبیت زیادی به دست آورده‌اند. بحث اصلی این است که کیف پول منتخب چگونه از کلیدهای خصوصی و عمومی استفاده می‌کند و اینکه آیا امکاناتی بیش از ذخیره‌سازی ساده ارائه می‌کند یا خیر.

مروری بر کیف پول های اتریوم

مروری بر کیف پول های اتریوم

از کیف پول‌های اتریوم معمولاً به عنوان یک اپلیکیشن یا نرم‌افزاری توصیف می‌شود که به شما امکان می‌دهد ارز دیجیتال مبتنی بر اتریوم خود را در مکانی امن و دور از هکرها نگه دارید. خرید اتریوم در یک صرافی و نگه داشتن آن در همانجا کار خطرناکی است، زیرا همیشه این احتمال وجود دارد که خود صرافی هک شود یا حتی تعطیل شود. در نتیجه، ارز دیجیتال شما دزدیده یا گم می‌شود. به این ترتیب، مطمئن‌ترین روش این است که ارز دیجیتال خود را در کیف پول ذخیره کنید.

کیف پول اتریوم دارای دو کلید مهم است: خصوصی و عمومی، که برای انجام تراکنش‌ها مورد نیاز هستند.

  • یک کلید عمومی به طور کلی به آدرس کیف پول مرتبط است، که به سایر کاربران امکان می دهد برای شما کوین ارسال کنند. شما می‌توانید کلید عمومی خود را بدون ترس از تضعیف امنیت کیف پول در اختیار هر کسی قرار دهید.
  • یک کلید خصوصی، به نوبه خود، رمز کیف پول شما است، به این معنی که نمی‌توان آن را به کسی داد. این کلید کیف پول شما را باز می‌کند و به شما کنترل کامل روی محتویات را می‌دهد. اگر کلید خصوصی شما به خطر بیفتد، هر کسی می‌تواند کوین‌های شما را بدزدد. تنها راه حل مناسب برای این مشکل، ایجاد یک کیف پول جدید با یک کلید خصوصی جدید و انتقال کوین‌های خود به آن است.

هر زمان که می‌خواهید توکن‌های اتریوم را برای کاربر یا صرافی دیگری ارسال کنید، باید آدرس کیف پول دریافت‌کننده را وارد کرده و با ارائه کلید خصوصی خود، تراکنش را مجاز کنید.

آدرس ها و حساب های اتریوم

هنگامی که با کیف پول اتریوم سروکار دارید، باید بدانید که دو نوع حساب در اتریوم وجود دارد: حساب‌هایی با مالکیت خارجی و حساب‌های قراردادی.

حساب های مالکیت خارجی (externally owned account)

حسابی با مالکیت خارجی یا به اختصار EOA رایج‌ترین نوع حساب‌های اتریوم است. این حساب یک آدرس اتریوم دارد که توسط یک کلید خصوصی مدیریت می‌شود. یک کاربر می‌تواند هر تعداد EOA را که می‌خواهد باز کند. علاوه بر این، حساب‌های دارای مالکیت خارجی می‌توانند برای ایجاد و فعال‌سازی قراردادهای هوشمند استفاده شوند.

حساب های قراردادی (Contract accounts)

هر قراردادی که در شبکه اتریوم مستقر می‌شود دارای حساب مخصوص به خود با یک آدرس اتریوم منحصر به فرد است. برخلاف EOA، حساب قراردادی کلید خصوصی ندارد که بتواند آن را کنترل کند. در عوض، کدی که قرارداد را تعریف می‌کند، شامل محرک‌های از پیش تعریف‌شده است که مسئول مدیریت حساب هستند.

درست مانند EOA، حساب‌های قراردادی می‌توانند اتریوم را دریافت و ارسال کنند و حتی حساب‌های قراردادی اضافی را راه‌اندازی کنند (به شرطی که از قبل برای این کار برنامه‌ریزی شده باشند). شایان ذکر است که قراردادها پس از طراحی قابل تغییر نیستند. این بدان معنی است که سازنده قرارداد باید در هنگام تهیه پیش نویس بریا هر شرایطی آماده شود.

تفاوت کیف پول سرد و گرم

اساساً کیف پول های اتریوم را می توان به دو دسته اصلی گرم و سرد تقسیم کرد.

  • یک کیف پول گرم می‌تواند کلیدهای خصوصی شما را به صورت آنلاین ذخیره کند و به شرط اتصال به اینترنت، تقریباً از هر نقطه‌ای در جهان به آن‌ها دسترسی داشته باشید. با این حال، آن‌ها امن‌ترین گزینه نیستند زیرا در معرض خطر هک شدن توسط کلاهبردارانی قرار می‌گیرند که قصد دارند سرمایه شما را سرقت کنند.
  • از سوی دیگر، کیف پول‌های سرد همیشه غیرحضانتی هستند و شما را قادر می‌سازند تا کلیدها را به صورت آفلاین ذخیره کنید. شما آن‌ها را تنها زمانی به اینترنت متصل می‌کنید که نیاز به انجام معامله داشته باشید. این باعث می‌شود آن‌ها بسیار قابل اعتمادتر و کمتر در معرض حملات هکری قرار گیرند.

احراز هویت دو مرحله ای (2FA) به عنوان یک اقدام امنیتی

احراز هویت دو مرحله‌ای بهترین راه برای افزایش امنیت شما در کوتاه مدت است، که به ویژه برای کیف پول‌های حضانتی مهم است. با انجام این کار، مطمئن خواهید شد که دسترسی به کیف پول تنها پس از انجام دو مرحله از فرآیند احراز هویت اعطا می‌شود: وارد کردن رمز عبور و ارائه یک کد عددی ارسال شده به دستگاه تلفن همراه. 2FA تا حد زیادی خطر دزدیده شدن حساب شما را کاهش می‌دهد، زیرا هکر باید به رمز عبور و تلفن واقعی شما دسترسی پیدا کند.

مطلب پیشنهادی  کیف پول های برتر سولانا: کسب درآمد از استیکینگ SOL

گزینه های انتخاب کیف پول اتریوم کدامند؟

گزینه‌هایی که برای انتخاب کیف پول اتریوم وجود دارند، سطح امنیت دارایی‌ها را نشان می‌دهند. بنابراین حفظ تعادل بین راحتی در استفاده و امنیت به انتخاب شما بستگی دارد. در ادامه این مقاله از داموندمگ به برخی از انواع کیف پول اتریوم اشاره می‌کنیم.

کیف پول کاغذی (Paper wallets)

کیف پول کاغذی اتریوم از نظر حقوقی به عنوان قابل اعتمادترین و امن‌ترین گزینه برای ذخیره اتریوم در نظر گرفته می‌شود. در اصل، این کیف پول یک تکه کاغذ است، که روی آن یک کد نوشته شده است. مزیت اصلی این است که نیازی به اتصال به اینترنت یا ذخیره در رایانه ندارد و این امر باعث می‌شود که سرمایه شما از حملات هکرها و حتی سرقت فیزیکی در امان باشد، البته اگر به اندازه کافی آن را پنهان کرده باشید.

برای دسترسی به دارایی‌های دیجیتال خود، باید کلید را به صورت دستی وارد کنید یا یک کد QR را اسکن کنید که به همراه کاغذ چاپ شده با کلیدهای خصوصی و عمومی ارائه شده است.

مزایا

به طور کلی، کیف پول‌های کاغذی می‌توانند مزایای زیر را داشته باشند:

  • اگر به درستی استفاده شوند بسیار ایمن هستند و بنابراین برای ذخیره مقادیر زیادی اتریوم مناسب هستند.

معایب

  • در مورد معایب، به خاطر داشته باشید که هنگامی که به وجوه خود از یک کیف پول دیجیتال دسترسی پیدا می‌کنید، رکورد آن در تاریخچه تراکنش‌ها در دسترس قرار می‌گیرد. بنابراین باید یک کیف پول کاغذی جدید برای حفظ امنیت ایجاد کنید.
  • به طور کلی، این کیف پول‌ها به عنوان یک خزانه شخصی و نه برای انجام تراکنش‌های روزانه طراحی شده‌اند.

کیف پول های آنلاین (Online wallets)

کیف پول های آنلاین

کیف پول های آنلاین اتریوم کم ایمن‌ترین نوع کیف پول هستند. آن‌ها در سرویس‌های متمرکز مانند صرافی‌های ارز دیجیتال قرار دارند. اگرچه برخی از افراد ممکن است به دلیل سهولت استفاده وسوسه شوند، اما باید خطر از دست دادن تمام ارزهای دیجیتال خود را بپذیرند.

هنگام استفاده از کیف پول آنلاین، باید مراقب وب سایت‌های فیشینگ باشید. این سایت‌ها شبیه وب‌سایت‌های معمولی و واقعی به نظر می‌رسند، اما می‌توانند اطلاعات شخصی شما از جمله نام کاربری و رمز عبور شما را سرقت کنند. پس از آن، مجرمان سایبری می‌توانند به حساب شما دسترسی داشته باشند و ارزهای دیجیتال را به سرقت ببرند.

کیف پول های نرم افزاری (Software wallets)

به لطف کیف پول‌های نرم‌افزاری، کاربران می‌توانند به نوعی تعادل بین امنیت و راحتی دست یابند. این نوع کیف پول برای انجام تراکنش‌های تکراری بسیار راحت‌تر از کیف پول‌های کاغذی است. با این حال، مهم‌ترین مزیت این است که شما تنها کسی هستید که کلید خصوصی خود را کنترل می‌کنید، که به طور غیرقابل انکاری خطر هک شدن را کاهش می‌دهد. با این حال، آن‌ها به اندازه کیف پول‌های کاغذی یا سخت‌افزاری امن نیستند.

در انتخاب کیف پول اتریوم نرم‌افزاری گزینه‌های زیادی وجود دارد، اما به یاد داشته باشید که بهترین گزینه‌ها انواع منبع باز هستند. چراکه این امکان را برای جامعه ارزهای دیجیتال فراهم می‌کنند تا کیف پول شما را برای اشکالات احتمالی آزمایش کنند و تأیید کنند که کد نرم‌افزار اجازه ورود هکرها را نمی‌دهد. علاوه بر این، کیف پول‌های نرم‌افزار دارای یک رابط کاربر پسند هستند، بنابراین ارسال و دریافت اتریوم دردسری نخواهد داشت.

کیف پول موبایل (Mobile wallets)

برخی از دارندگان ارزهای دیجیتال ترجیح می‌دهند اتر خود را در کیف پول‌های تلفن همراه نگه دارند، که امکان مدیریت آسان و کارآمد دارایی‌هایشان را فراهم می‌کند. اغلب کیف پول‌های نرم‌افزاری سبک هستند، زیرا کل بلاک چین را دانلود نمی‌کنند.

با این حال، این «سبک بودن» احتمال هک شدن آن‌ها را در مقایسه با سایر کیف پول‌ها بیشتر کمک می‌کند. علاوه بر این، اگر شخصی پین تلفن همراه شما را بداند، می‌تواند کلید خصوصی کیف پول اتریوم شما را استخراج کند. به همین دلیل ترجیح داده می‌شود که فقط مقدار کمی اتریوم را برای استفاده روزانه در کیف پول موبایل خود ذخیره کنید.

کیف پول های سخت افزاری (Hardware wallets)

کیف پول های سخت افزاری

در انتخاب کیف پول اتریوم، کیف پول سخت‌افزاری که یکی از مطمئن‌ترین راه‌های ذخیره ارز دیجیتال است را در نظر داشته باشید. این به شما امکان می‌دهد کلیدهای خصوصی خود را در یک رسانه فیزیکی ذخیره کنید. برای دسترسی به آن‌ها، می‌توانید درایو را به هر کامپیوتریا لپ‌تاپ متصل کنید و یک کد پین چهار رقمی وارد کنید.

بزرگترین مزیت این است که کیف پول‌های سخت افزاری بسیار امن هستند. بنابراین، برای مثال، اگر شخص ثالثی تلاش کند به دارایی‌های شما دسترسی پیدا کند، نمی‌تواند این کار را انجام دهد، زیرا به دسترسی فیزیکی به دستگاه نیاز دارد.

کیف پول های مرورگر (Browser wallets)

کیف پول‌های مرورگر روشی نسبتا ایمن و کارآمد برای مدیریت و امضای تراکنش‌های بلاک چین به طور مستقیم در مرورگرهای معمولی مانند کروم ارائه می‌دهند. علاوه بر این، کیف پول‌های مرورگر ابزاری منظم برای تعامل با برخی از برنامه های وب 3.0 هستند که در اتریوم ارائه می‌شوند.

اگرچه کیف پول‌های مرورگر بدون شک برای استفاده از برنامه‌های مبتنی بر اتریوم مناسب هستند، بهتر است از آن‌ها برای ذخیره طولانی مدت دارایی‌های استفاده نکنید.

مطلب پیشنهادی  بهترین کیف پول بیت کوین برای ایرانیان : 15 کیف پول برتر

کیف پول های دسکتاپ (Desktop wallets)

کیف پول‌های دسکتاپ می‌توانند روی کامپیوتر یا لپ تاپ کار کنند. دانلود یک کلاینت کامل با بلاک چین اتریوم یا به سادگی استفاده از یک کلاینت سبک امکان‌پذیر است. اگرچه دومی قطعاً آسان‌تر است، اولی امنیت بهتری را ارائه می‌دهد. یک کلاینت کامل می‌تواند بدون ماینرها و نودهایی که معمولاً اطلاعات تراکنش‌ها را ارسال می‌کنند، کار کند، زیرا کاملاً قادر به تأیید تراکنش‌ها است.

کیف پول‌های دسکتاپ قطعاً مزایای زیادی برای ارائه دارند. با این وجود، آن‌ها همچنان به اینترنت وابسته هستند و همیشه باید مراقب باشید که رایانه خود را از هک شدن یا آلوده شدن به بدافزارها دور نگه دارید، زیرا این امر عواقب نامطلوبی خواهد داشت.

مروری بر بهترین کیف پول های اتریوم

نیازی به گفتن نیست که کیف پول اتریوم ایمن برای همه افرادی که اتر دارند ضروری است. با این حال، اگر به تازگی گشت و گذار در فضای کریپتو و اتریوم را شروع کرده‌اید، ممکن است انتخاب کیف پول اتریوم مناسب کمی گیج کننده باشد، به خصوص با توجه به تعداد زیادی که در دسترس است. ما فهرستی از بهترین کیف پول های اتریوم را برای شما گردآوری کرده‌ایم، تا بتوانید با مشخصات و سایر جنبه‌های فنی آن‌ها آشنا شوید و درک بهتری از نحوه عملکرد آن‌ها داشته باشید.

1. مای اتر ولت (MyEtherWallet)

مای اتر ولت

مای اتر ولت که در سال 2015 معرفی شد، یکی از معروف‌ترین کیف پول‌های آنلاین برای ذخیره توکن‌های اتریوم و ERC-20 است. این کیف پول رایگان و منبع باز است و نیازی نیست چیزی را روی لپ تاپ یا رایانه شخصی خود تنظیم کنید. همچنین یک برنامه موبایل MEW وجود دارد که هم در اندروید و هم iOS موجود است که می‌توانید آن را دانلود کنید تا به معنای واقعی کلمه از هر کجا به کیف پول خود دسترسی داشته باشید. مای اتر ولت همچنین با کیف پول‌های سخت افزاری مانند لجر نانو اس و ترزور یکپارچه می‌شود تا بتوانید MEW خود را روی رایانه نیز اجرا کنید.

برخی دیگر از ویژگی های قابل توجه مای اتر ولت شامل پشتیبانی از قراردادهای هوشمند، امکان مبادله اتریوم با بیت کوین و فرصت نگه داشتن کلیدهای خصوصی اتریوم روی رایانه شما است، که بدون شک امنیت بیشتری را در مقایسه با کیف پول‌های مشابه دیگر تضمین می‌کند.

2. ترزور (Trezor)

ترزور

ترزور یک کیف پول سخت‌افزاری سازگار با ویندوز، مک و لینوکس استف که برای ذخیره اتریوم و همچنین توکن‌های ERC-20 استفاده می‌شود. با استفاده از این دستگاه که به اندازه فلش است، می‌توانید کلیدهای خصوصی خود را آفلاین نگه دارید. علیرغم این واقعیت که در ابتدا فقط برای ذخیره بیت کوین استفاده می‌شد، تروزر در حال حاضر یکی از پرمصرف‌ترین کیف پول‌های اتریوم محسوب می‌شود. به غیر از اتر، از بیت کوین، بیت کوین کش، لایت کوین، دش، اتریوم کلاسیک، دوج کوین و برخی دیگر از ارزهای دیجیتال نیز پشتیبانی می‌کند.

ترزور به ویژگی‌های امنیتی برتر، از جمله احراز هویت دو مرحله‌ای، SSH (پروتکل امن پوسته) و رمزگذاری از طریق GPG مجهز است. ترزور اتریوم را با کمک یک تراشه الکترونیکی به صورت آفلاین ذخیره می‌کند که می‌تواند با وارد کردن رمز عبور کاربر فعال شود.

3. اکسودوس (Exodus)

اکسودوس

اکسودوس یک کیف پول دسکتاپ اتریوم چند ارزی است، که برای دستگاه‌های تلفن همراه نیز موجود است و از iOS و Android نیز پشتیبانی می‌کند. این کیف پول دارای یک رابط کاربری پیچیده و یک مبدل داخلی به نام ShapeShift است که به کاربر کیف پول اجازه می‌دهد تا یک ارز را با ارز دیگری مبادله کند. ترزور معمولاً کلیدهای خصوصی کاربران را در رایانه شخصی آن‌ها ذخیره می‌کند و آن‌ها را به شبکه منتقل نمی‌کند.

علاوه بر این، این کیف پول از ارزهای دیجیتال مختلف مانند بیت کوین، آگور، دش، فکتوم، گولم و لایت کوین پشتیبانی می‌کند که اکسودوس را به گزینه‌ای عالی برای کسانی تبدیل می‌کند که انواع مختلفی از کوین‌ها را در سبد خود دارند.

4. متامسک (Metamask)

متامسک

متامسک کیف پولی در قالب افزونه مرورگر برای کروم، فایرفاکس، اپرا و بریو است، که به شبکه اتریوم و DApps دسترسی می‌دهد. این نوع کیف پول اتریوم ایمن، راحت و آسان برای استفاده است و به شما امکان می‌دهد رمز عبور خود را رمزگذاری کرده و آن را در رایانه خود ذخیره کنید.

متامسک همچنین این فرصت را برای شما فراهم می‌کند تا با برنامه‌های غیرمتمرکز واقع در بلاک چین اتریوم مانند میکر (Maker)، یونی سواپ و کامپاند (Compound) بدون نصب اجباری نود کامل تعامل داشته باشید. کلیدهای خصوصی کاربران را به صورت رمزگذاری شده در خود مرورگر ذخیره می‌کند، اما هرگز آن‌ها را به سرورهای مرورگر منتقل نمی‌کند. علاوه بر این، پایگاه داده وب سایت‌های فیشینگ را به طور منظم به روز می‌کند و در صورت تعامل با سایتی از این پایگاه داده بلافاصله به شما اطلاع می‌دهد.

5. لجر نانو اس (Ledger Nano S)

لجر نانو اس

لجر نانو اس به عنوان یکی از کیف پول‌های سخت‌افزاری با بالاترین رتبه در نظر گرفته می‌شود. از اتریوم، انواع مختلف توکن‌های ERC-20 و حتی سایر ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین، لایت کوین و غیره پشتیبانی می‌کند. لجر نانو اس دارای یک صفحه نمایش کوچک OLED است، که نظارت بر تراکنش‌های شما را به میزان قابل توجهی ساده می‌کند. همچنین شامل احراز هویت دو مرحله‌ای و یک کد پین و همچنین عملکرد بازیابی است. ضمن اینکه روی سیستم عامل‌هایی مانند ویندوز، مک و لینوکس اجرا می‌شود.

مطلب پیشنهادی  مرورگر بریو؛ کسب درآمد از گشت و گذار در اینترنت

6. لجر نانو ایکس (Ledger Nano X)

لجر نانو ایکس جانشین محبوب لجر نانو اس است و به عنوان یکی از بهترین کیف پول های اتریوم و توکن ERC-20 در نظر گرفته می‌شود. علاوه بر این، لجر نانو ایکس به شما امکان می‌دهد تا ۱۰۰ برنامه را به طور همزمان نصب کنید و از بیش از ۱۸۰۰ توکن مختلف پشتیبانی می‌کند.

7. جکس (Jaxx)

جکس به عنوان یک کیف پول چند زنجیره‌ای ارائه می‌شود که میزبان ارزهای دیجیتال مختلف مانند اتریوم، بیت کوین، دش و بسیاری دیگر است. جکسبه ویژه در بین کاربران iOS و Android محبوب است، اگرچه از ویندوز، مک و لینوکس پشتیبانی می‌کند و حتی یک نسخه افزونه برای مرورگر کروم نیز دارد. این کیف دارای بسیاری از ویژگی‌های مفید مانند سهولت استفاده و رابط کاربری بصری است. کلیدهای خصوصی معمولاً در دستگاه محلی ایجاد می‌شوند و هرگز به هیچ سروری منتقل نمی‌شوند.

8. کوین بیس (Coinbase)

کوین بیس

کوین بیس یک کیف پول اتریوم است که در سال 2012 معرفی شد و روزانه حدود 100 هزار کاربر در آن ثبت نام می‌کنند. استفاده از کوین بیس یک روش ارزان و کارآمد برای ذخیره اتر و همچنین سایر ارزهای دیجیتال استف البته به شرطی که در یکی از کشورهای مورد پذیرش آن باشیم. هنگامی که شروع به استفاده از این کیف پول می‌کنید، با وارد کردن آدرس ایمیل و سایر اطلاعات شخصی خود در وب سایت کوین بیس ثبت نام انجام می‌شود. پس از آن، یک آدرس عمومی دریافت خواهید کرد که برای انتقال ارز دیجیتال استفاده می‌شود. با این حال، کلید خصوصی در سرور میزبان کوین بیس ذخیره می‌شود و توسط شما قابل مدیریت نیست.

9. میست (Mist)

در معرفی گزینه‌های انتخاب کیف پول اتریوم به میست رسیدیم. میست یک کیف پول رسمی دسکتاپ اتریوم است، که برای ذخیره اتر و چندین نوع توکن ERC-20 خوب است. این کیف پول کراس پلتفرم است و برای سیستم عامل مک، لینوکس و ویندوز در دسترس است. نصب آن آسان و کاربرپسند است، بنابراین لازم نیست متخصص کریپتو باشید تا بتوانید از آن استفاده کنید.

برای محافظت از کیف پول میست خود، می‌توانید رمز عبوری ایجاد کنید که هرگز قابل تغییر نباشد. هنگام دانلود آن، از شما خواسته نمی‌شود که اطلاعات شخصی خود را ارائه دهید، و می‌توانید صددرصد مطمئن باشید که تنها شما کنترل کلیدهای خصوصی خود را دارید، که در دستگاهی که میست را روی آن تنظیم کرده‌اید، نگهداری می‌شود.

10. آرجنت (Argent)

آرجنت در سال 2017 ایجاد شد، که یک کیف پول تلفن همراه غیر حضانتی است که برای توکن های اتریوم و ERC-20 با تمرکز بر پروژه های دیفای در نظر گرفته شده است. اگر مشکلی با حساب خود دارید، می‌توانید به راحتی با کمک ایمیل، شماره تلفن همراه یا سرویس نگهبان آرجنت آن را بازیابی کنید. به لطف کیف پول آرجنت، می‌توانید کوین‌های خود را مستقیماً در برنامه ذخیره، خرید و مبادله کنید. دارایی‌های کریپتو در آرجنت را می‌توان با اپل پی (Apple Pay)، کارت اعتباری یا حواله بانکی خریداری کرد. هنگام استفاده از این برنامه، می‌توانید در اتریوم سود کسب کنید، زیرا آرجنت با پلتفرم کامپاند شریک است.

11. کوینومی (Coinomi)

کوینومی

هنگام استفاده از کیف پول کوینومی، نه تنها می‌توانید ارزهای دیجیتال خود را ذخیره کنید، بلکه می‌توانید حدود هزار نوع کوین را مستقیماً در برنامه مبادله و خریداری کنید. کوینومی یک کیف پول چند زنجیره‌ای است، که در نسخه‌های موبایل و دسکتاپ موجود است. کوینومی سطح بالایی از امنیت و یک رابط کاربری راحت ارائه می‌دهد. ضمن این که غیر حضانتی است، به این معنی که کلیدهای خصوصی در دستگاه شما رمزگذاری شده است و فقط شما کنترل سرمایه خود و ایمنی آن‌ها را دارید. نصب و استفاده از کیف پول حتی برای مبتدیان بسیار آسان است.

12. اتمیک ولت (Atomic Wallet)

اتمیک ولت یک کیف پول غیرمتمرکز است، که به شما کمک می‌کند توکن‌های اتریوم و ERC20 را مدیریت کنید و از بیش از 300 سکه و توکن دیگر پشتیبانی می‌کند. علاوه بر این، به شما امکان می‌دهد اتریوم را با کارت اعتباری خود خریداری کنید.

کیف پول کلیدهای خصوصی شما را در دستگاه شما رمزگذاری می کند، بنابراین کنترل کامل بر وجوه خواهید داشت. اتمیک داده‌های خصوصی شما را ذخیره نمی‌کند، بنابراین شما مالک انحصاری تمام کلیدها و وجوه خود هستید. این کیف پول برای اکثر سیستم عامل‌های دسکتاپ و همه دستگاه‌های iOS و Android در دسترس است.

سخن پایانی

انتخاب کیف پول اتریوم آنقدرها هم دشوار نیست. تنها نکته‌ای که وجود دارد این است باید نیازها و خواسته‌های خود را در نظر بگیریم و سپس بهترین گزینه را انتخاب کنیم. در این مسیر مطالعه و بررسی نظرات کاربران دیگر اهمیت زیادی دارد. برای مثال اگر از بین لیست معرفی شده یا کیف پول‌های دیگر، بهترین کیف پول اتریوم برای ایرانیان را می‌شناسید، یا تصور می‌کنید کیف پول شما بدون هیچ مشکلی در ایران کار می‌کند آن را با خوانندگان دیگر هم به اشتراک بگذارید.

دسته بندی مطالب
مطالب مرتبط
مطالب مرجع

ارز دیجیتال چیست؟

بلاک چین چیست؟

متاورس چیست؟

NFT چیست؟

دیفای (DeFi) چیست؟

صرافی غیرمتمرکز چیست؟

کیف پول چیست؟

تحلیل تکنیکال چیست؟

ایردراپ چیست؟

استیکینگ ارز دیجیتال چیست؟

بیت کوین چیست؟

اتریوم چیست؟

تتر چیست؟

خرید و فروش ارز های دیجیتال
ما را دنبال کنید
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.