داموندمگ

میکسر ارز دیجیتال چیست؟ معرفی ۵ میکسر برتر ارز دیجیتال

DAMOND
میکسر ارز دیجیتال

یکی از دلایل محبوب شدن بلاک چین‌ها در سال‌های قبل ناشناس بودن فرستنده و دریافت‌کننده رمزارز بود. زمانی که ارزهای دیجیتال مثل بیت کوین، تازه معرفی شده بودند، این تصور بین مردم وجود داشت که امکان رهگیری تراکنش‌ها در این بلاک چین‌ها به هیچ وجه وجود ندارد؛ اما به مرور زمان و با افزایش اطلاعات درباره بلاکچین مشخص شد که امکان رهگیری تراکنش‌ها بر اساس اطلاعات ذخیره شده در دفتر کل بیت کوین و خیلی دیگر از بلاک چین‌های ارز دیجیتال وجود دارد. البته ابزارهایی به نام میکسر ارز دیجیتال (Crypto Mixer) توسعه یافته است که رهگیری تراکنش‌ها را بسیار دشوارتر و حتی غیر ممکن می‌کند.

با اینکه اطلاعات شخصی مثل IP کاربران در دفتر کل بلاک چین‌ها ثبت نمی‌شود اما رمزارزهایی که در تراکنش‌های این بلاک چین‌ها جابجا می‌شوند، نهایتا برای کارهایی مثل خرید خدمات و محصولات یا ترید در صرافی‌های متمرکز مورد استفاده قرار می‌گیرند. بنابراین، با رهگیری تراکنش‌ها، نهایتا می‌توان به هویت افراد در بلاک چین‌ها پی برد.

موضوع این مقاله، ابزارهایی به نام میکسر ارز دیجیتال است که رهگیری تراکنش‌ها در بلاک چین‌ها را تقریبا غیر ممکن می‌کنند. با اینکه مجرمین دنیای کریپتو از این میکسرهای برای ناشناس ماندن استفاده می‌کنند، این ابزارها کاربردهای مفید هم دارند.

میکسر ارز دیجیتال چیست؟

میکسر ارز دیجیتال چیست

میکسرها، سرویس‌هایی هستند که کاربران می‌توانند با استفاده از آن‌ها تراکنش‌های خود را با تراکنش‌های کاربران دیگر ترکیب کنند. این کار با هدف دشوار یا غیر ممکن کردن امکان رهگیری تراکنش‌ها و حفاظت از حریم خصوصی کاربران دو طرف هر تراکنش انجام می‌شود. اگر بخواهیم خیلی ساده عملکرد میکسرها را توضیح دهیم، می‌توانیم بگوییم که این سرویس‌ها، تراکنش‌ها را بین آدرس‌های مختلف ترکیب می‌کنند و با این کار، رهگیری تراکنش‌ها و پیدا کردن طرفین هر تراکنش دشوار می‌شود.

کاربران عادی برای حفظ حریم خصوصی خودشان و کسب و کارها برای حفاظت از حریم خصوصی مشتریانشان از سرویس‌های میکسر ارز دیجیتال استفاده می‌کنند. بعضی از این سرویس‌ها در ازای ازای خدماتی که ارائه می‌دهند، کارمزد کمی از کاربران دریافت می‌کنند و برخی دیگر از کاربران می‌خواهند تا بخشی از دارایی‌هایشان را در این سرویس‌ها هولد کنند تا بتوانند از خدمات ارائه شده بهره ببرند. بعضی از سرویس‌های میکسر کریپتو، خدمات دیگری مثل امکان ایجاد تأخیر در تراکنش برای تقسیم آن به چند تراکنش را ارائه می‌دهند. به طور کلی می‌توان گفت که میکسرهای ارز دیجیتال، برای کسانی کاربردی است که حفظ حریم خصوصی در فعالیت‌های مالی برایشان اهمیت دارد.

میکسرهای ارز دیجیتال چطور کار می‌ کنند؟

اکثر میکسرها به یک روش مشابه کار می‌کنند. آن‌ها بعد از ثبت درخواست کاربر، ابتدا مبلغ تراکنش را به یک آدرس خاص می‌فرستند. پس از تکمیل این تراکنش جعلی، سرویس میکسر همان مقدار کوین را به آدرس هدف کاربر می‌فرستد. بدین ترتیب، نمی‌توان تشخیص داد کدام تراکنش اصلی بوده و آدرس فرستنده و گیرنده اصلی چیست. نکته مهم این است که خود میکسرهای ارز دیجیتال، هویت دارندگان آدرس‌های دو طرف تراکنش‌ها را نمی‌شناسند؛ بنابراین همه چیز به صورت محرمانه و ناشناس بین گیرنده و فرستنده باقی می‌ماند.

برای استفاده از بعضی سرویس‌ها باید حساب کاربری بسازید، اما بعضی از میکسرهای ارز دیجیتال، هیچ اطلاعاتی از کاربران نمی‌خواهند و می‌توان به صورت ناشناس با آن‌ها کار کرد. با این حال، اکثر میکسرها، آدرس عمومی کیف پول شما را نیاز دارند. نحوه عملکرد سرویس‌های میکسر ارز دیجیتال، بسیار ساده است. کار کردن با این سرویس‌ها چندان پیچیده نیست و به مهارت خاصی نیاز دارند؛ در حین کار با این سرویس‌ها شما با بستری شبیه به سایر پلتفرم‌های انتقال وجه روبرو هستید که می‌توانید با استفاده از آن‌ها یک تراکنش برای ارسال دارایی به آدرس مقصد ایجاد کنید.

هنگام انتخاب سرویس میکسر باید مراقب باشید. تاکنون چند بار گزارش شده که بعضی از میکسرها، دارایی‌های کاربران را به سرقت برده‌اند. بنابراین، فقط باید با میکسرهایی کار کنید که کاملا قابل اطمینان هستند. پیش از انتخاب سرویس میکسر باید تحقیقات کافی انجام دهید تا از اعتبار آن سرویس و حسن سابقه آن مطمئن شوید. همچنین، باید میکسری را انتخاب کنید که سطح بالایی از امنیت داشته باشد و بتواند از حریم خصوصی شما محافظت کند.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  Coti چیست؟ آشنایی با سیستم پرداخت آنلاین COTI

میکسرهای ارز دیجیتال چطور هویت کاربران را مخفی نگه می دارند؟

ناشناس بودن در میکسر ارز دیجیتال

سرویس‌های میکسر ارز دیجیتال با میکس کردن تعداد زیادی تراکنش، شناسایی فرستندگان و ارسال‌کنندگان را تقریبا غیر ممکن می‌کنند. با این کار، هویت کاربران در بلاک چین‌های عمومی مثل بیت کوین، ناشناس باقی می‌ماند و آن‌ها می‌توانند بدون ترس از رهگیری تراکنش‌هایشان، از این بلاک چین‌ها برای انتقال ارز دیجیتال استفاده کنند. در ادامه به دو روشی که این دسته از سرویس‌ها برای ناشناس کردن کاربران از آن استفاده می‌کنند، اشاره می‌‌کنیم.

استخرهای میکس کننده (Mixing Pools)

میکسرهای مختلف از روش‌های مختلفی برای مخفی نگه داشتن هویت کاربران و آدرس‌های دخیل در هر تراکنش استفاده می‌کنند، اما رایج‌ترین روش استفاده از «استخرهای میکس کننده» (Mixing Pools) است. در این استخرها، کاربران دارایی‌هایی دیجیتال خود را به آدرس مشخصی ارسال می‌کنند. این دارایی‌ها به صورت تصادفی بین کاربران دیگر توزیع می‌شوند. به عبارت دیگر ارزهای دیجیتال منتقل شده در تراکنش‌های مختلف، در این استخرها با هم ترکیب می‌شوند. برای تکمیل هر تراکنش، مقداری ارز دیجیتال از یک کاربر دریافت می‌شود و پس از ترکیب با کوین‌های دیگر در استخر، به آدرس هدف ارسال خواهد شد. با این کار، نمی‌توان با رهگیری معمولی تراکنش‌ها، تعیین کرد که کدام آدرس برای کدام آدرس رمزارز ارسال کرده است.

روش افزودن کوین (CoinJoin)

بعضی از میکسرها از روش کوین جوین (CoinJoin) استفاده می‌کنند. در این روش، چندین کاربر با همکاری یکدیگر، یک تراکنش واحد می‌سازند که چند ورودی و چند خروجی دارد. با این که در این روش، رهگیری تراکنش‌ها غیر ممکن نمی‌شود اما رهگیری را بسیار دشوار می‌کند. اگر کسی از ابزارهای دقیق برای رهگیری استفاده کند،‌ متوجه می‌شود در این تراکنش چه آدرس‌هایی درگیر بوده‌اند و کدام آدرس به کجا پول ارسال کرده است. معمولا مجرمین از سرویس‌های کوین جوین استفاده نمی‌کنند؛ زیرا احتمال موفقیت در رهگیری تراکنش‌ها از این روش صفر نیست.

نکته مهم این است که میکسرهای ارز دیجیتال، کاملا ایمن نیستند. هرچقدر هم که سرویس میکسر خوب عمل کند و کاربران زیادی داشته باشد، نهایتا امکان رهگیری آدرس‌های فرستنده و گیرنده تراکنش‌ها با پیگیری‌های فراوان تیم متخصص وجود دارد. بنابراین، نمی‌توان ترکیب کردن را روشی بی‌نقص برای ناشناس ماندن در فضای بلاک چین دانست؛ این روش کاربردی است اما در برخی موارد با شکست مواجه می‌شود.

آیا کار سرویس های میکسر ارز دیجیتال قانونی است؟

قانونی بودن میکسر ارز دیجیتال

مخفی کردن هویت کاربران و دشوار کردن امکان رهگیری تراکنش‌ها، فرصت خوبی برای مجرمین ایجاد می‌کند تا تراکنش‌هایشان را به صورت رمزارز دریافت کنند و پولشویی کنند. به عنوان مثال، بدافزارهایی به نام باج‌افزار (Ransomware) وجود دارند که پس از آلوده کردن کامپیوترهای قربانیان، اطلاعات کامپیوتر را رمزنگاری می‌کنند. سپس، پیامی درباره نحوه پرداخت باج برای رمزگشایی اطلاعات کامپیوتر به کاربر نشان داده می‌شود.

از زمان راه‌اندازی بیت کوین تعداد حملات باج افزاری، بسیار بیشتر شده است. هکرها از قربانیان می‌خواهند پول را به آدرس ولت آن‌ها واریز کنند؛ در نتیجه، رهگیری باج گیرندگان برای نهادهای امنیتی و قضایی، بسیار دشوار می‌شود. البته امکان رهگیری تراکنش‌ها در بلاک چین‌هایی مثل بیت کوین وجود دارد و در صورت پیگیری تیم‌های تخصصی، نهایتا هویت مجرمین فاش می‌شود.

پس از معرفی سرویس‌های میکسر ارز دیجیتال و افزایش سطح حریم خصوصی و ناشناس ماندن کاربران، مجرمین سایبری و هکرها با خیال راحت‌تری کارهایشان را پیش بردند و از این سرویس‌ها برای ناشناس ماندن استفاده کردند. بنابراین، طبیعی است که این سرویس‌ها به دلیل فراهم کردن امکان پول‌شویی و حتی فرارهای مالیاتی با مشکلات قانونی مواجه شوند.

برخی بر این باورند که سرویس‌های میکسر، فقط به کاربران در حفظ حریم خصوصی و ناشناس بودن کمک می‌کنند و نباید آن‌ها را غیرقانونی دانست. بعضی دیگر هم به درستی استدلال می‌آورند که این سرویس‌ها بخاطر ایجاد بستر مناسب برای پولشویی و اقدامات مجرمانه، باید تحت نظارت و قانون‌گذاری قرار بگیرند.

بسیاری از کشورها، قانون‌گذاری در رابطه با ضرورت احراز هویت کاربران در صرافی‌‌های ارز دیجیتال را شروع کرده‌اند. بعضی از صرافی‌ها (مثل بایننس) به کاربران اجازه نمی‌دهند تا دارایی‌هایشان را به والت‌های میکسر ارز دیجیتال انتقال دهند. قوانین ضد پولشویی بین‌المللی هم امکان پولشویی از طریق این سرویس‌های میکسر را بسیار دشوار خواهند کرد.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  امنیت بیت کوین؛ آیا شبکه بیت کوین هک می‌شود؟

معرفی پنج مورد از بهترین میکسرهای ارز دیجیتال

تعداد زیادی سرویس میکسر ارز دیجیتال وجود دارد در قابلیت‌های ارائه شده، سطح امنیت و حفظ حریم خصوصی با همدیگر تفاوت دارند. بعضی از سرویس‌ها به کاربران در تعیین کارمزد تراکنش و میکس آن اختیار داده‌اند و بعضی دیگر کارمزد مشخصی دارند. همچنین، بعضی از این میکسرها، قابلیت‌هایی فراتر از یک میکسر ساده ارائه می‌دهند؛ مواردی چون Coin Shuffling یا باز-توزیع دارایی‌ها به صورت ارزهای مختلف از جمله خدمات اضافی برخی از سرویس‌های میکسر است.

در زیر، پنج مورد از بهترین سرویس‌های میکسر ارز دیجیتال را به شما مخاطبان گرامی داموندمگ، معرفی می‌کنیم.

۱- سرویس میکسر ارز دیجیتال CriptoMixer

میکسر ارز دیجیتال Criptomixer

CriptoMixer یکی از محبوب‌ترین میکسرهای ارز دیجیتال است که تنها از تراکنش‌های بیت کوین پشتیبانی می‌کند. برای استفاده از این سرویس باید مقدار ۰.۰۱ بیت کوین را سپرده‌گذاری کنید. این سرویس که کار خود را از سال ۲۰۱۶ شروع کرده است، ادعا می‌کند تا تاکنون تراکنش‌هایی به ارزش بیش از یک میلیارد دلار را انجام داده است. از مهم‌ترین ویژگی‌ها و دلایل محبوبیت CriptoMixer می‌توان به امنیت بالا و کارمزد پایین تراکنش‌ها اشاره کرد. این میکسر کارمزدی بین ۰.۵ تا ۳ درصد به ازای هر تراکنش از کاربران دریافت می‌کند.

CriptoMixer ادعا می‌کند که سرورهایش هرگز هک نشده‌اند و از روش‌های رمزنگاری پیچیده‌ای برای حفاظت از داده‌ها استفاده می‌کند. همچنین، گفته می‌شود که این سرویس بیش از ۲ هزار بیت کوین را برای تقویت قابلیت میکس کردن و ناشناس ماندن هر چه بیشتر هویت کاربران در استخر میکسینگ خود استیک کرده است.

در جدول زیر می‌توانید مزیت‌ها و معایب استفاده از CriptoMixer را ببینید:

مزیت‌هامعایب
داشتن ۲۰۰۰ بیت کوین در استخر میکسینگ

رمزنگاری پیچیده و سطح بالا در سرور‌ها

کارمزدهای پایین

طراحی تخصصی برای بیت کوین

محدود بودن به تراکنش‌‌های بیت کوین

۲- میکسر Blender.io

میکسر ارز دیجیتال Blender.io

Blender.io یکی از میکسرهایی است که در سال‌های اخیر، محبوبیت زیادی کسب کرده و ادعا می‌کند که بالاترین سطح امنیت و ناشناس بودن را دارد. این میکسر به صورت یک پلتفرم تحت وب کار می‌کند و کاربران با استفاده از آن می‌توانند رمزارزهایشان را ترکیب کنند. Blender.io، علاوه بر بیت کوین از اتر، لایت کوین و مونرو نیز پشتیبانی می‌کند. این میکسر ارز دیجیتال، کارمزد متغیری دارد که بر اساس نوع کوین ترکیب شده، تعیین می‌شود.

Blender.io امکان ثبت نام بدون نیاز به احراز هویت KYC/AML را دارد. بنابراین، می‌توانید بدون ارائه اطلاعات شخصی خود، از آن استفاده کنید. گذشته از این، کاربران می‌توانند کارمزد تراکنش را خودشان تعیین کنند. البته این مقدار دلخواه نیست و تراکنش‌هایی که کارمزد خیلی کم داشته باشند، تایید نمی‌شوند. رابط کاربری این میکسر، ساده است و همه افراد، بدون اینکه به دانش خاص یا مهارت کار با Dapp نیاز داشته باشند، به راحتی می‌توانند از آن استفاده کنند.

این سرویس میکسر، قابلیت‌های امنیتی مختلفی شامل احراز هویت دو عاملی (2FA) و ولت‌های چندامضایی دارد و از طریق ایمیل و تلگرام، مشتریانش را پشتیبانی می‌کند. در جدول زیر می‌توانید مزیت‌ها و معایب استفاده از Blender.io را ببینید:

مزیت‌هامعایب

 ثبت نام بدون نیاز به KYC

رابط کاربری راحت

کارمزدهای متغیر بین ۰.۶ تا ۲.۵ درصد

پشتیبانی از چندین رمزارز

پشتیبانی از استفاده از چندین آدرس برای بازگشت کوین

بعضی وقت‌ها از دسترس خارج می‌شود

۳- سرویس میکسر ارز دیجیتال FoxMixer

میکسر ارز دیجیتال FoxMixer

این سرویس میکسر در اکثر انجمن‌های کریپتو، نظرات مثبتی از طرف کاربران دریافت کرده است. FoxMixer از تراکنش‌های بیت کوین، لایت کوین، ساتوشی ویژن (BSVبیت کوین کش و اتر پشتیبانی می‌کند. حداقل مقدار تراکنش در این میکسر، ۰.۰۰۲ بیت کوین است.

کوین‌هایی که وارد FoxMixer می‌شوند، به تراکنش‌های کوچک‌تری تقسیم و سپس چند بار ترکیب می‌شود. در نهایت گیرنده تراکنش همان مقدار ارز دیججیتالی که فرستنده برای او ارسال کرده را دریافت می‌کند.

مشتریان می‌توانند استخر میکسینگ خودشان را از میان چند استخر موجود در پلتفرم انتخاب کنند. این استخرها، از نظر سطح حفاظت از حریم خصوصی با یکدیگر متفاوت هستند، اما به ادعای توسعه‌دهندگان FoxMixer، از نظر سطح ناشناس بودن، تفاوتی با همدیگر ندارند.

در جدول زیر می‌توانید مزیت‌ها و معایب استفاده از FoxMixer را ببینید:

مزیت‌هامعایب
 امکان انتخاب سطح‌های مختلف حفاظت از حریم خصوصی با انتخاب استخر میکسینگ

رابط کاربری بسیار ساده

محبوبیت بالا

پشتیبانی از ترکیب کردن چندین نوع رمزارز

کارمزدهای نسبتا بالا (بین ۱ الی ۵ درصد)
مطلب پیشنهادی داموندمگ:  بایننس کوین چیست؟ ارز دیجیتال Binance Coin با توکن BNB

۴- سرویس میکسر ChipMixer

میکسر ارز دیجیتال ChipMixer

این سرویس، در مقایسه با دیگر میکسرها، قابلیت‌های بیشتری دارد و امنیت و حریم خصوصی قوی‌تری برای کاربران تأمین می‌کند. این میکسر ارز دیجیتال تنها از بیت کوین پشتیبانی می‌کند، اما کاربران می‌توانید با ولت‌های مختلف، کوین‌هایشان را تقسیم یا ادغام کنند و با استفاده از آدرس‌های مختلف، تراکنش‌های رزرو انجام دهند.

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های ChipMixer، نیاز نداشتن به ثبت نام یا احراز هویت KYC است. گذشته از این، ChipMixer  برای انجام تراکنش‌ها از کاربران هیچ کارمزدی دریافت نمی‌کند. کاربران می‌توانند با کمک‌های مالی داوطلبانه به ادامه فعالیت این سرویس رایگان کمک کنند. می‌توان گفت تنها نقطه ضعف این سرویس میکسر، انتظار هفت روزه برای تکمیل هر تراکنش است.

در جدول زیر می‌توانید مزیت‌ها و معایب استفاده از FoxMixer را ببینید:

مزیت‌هامعایب
بدون نیاز به سپرده‌گذاری

کاملا رایگان و بدون کارمزد

کاربرپسند

پشتیبانی نکردن از توکن‌های غیر از بیت کوین

۵- میکسر MixTum.io

میکسر ارز دیجیتال MixTurn.io

این سرویس با نیاز به سپرده‌گذاری تنها ۰.۰۰۱ بیت کوین، یکی از بهترین و اقتصادی‌ترین سرویس‌های میکسر ارز دیجیتال است و برای کاربران امکان انجام تراکنش به صورت کاملا ناشناس را فراهم می‌کند. MixTum.io در حال حاضر فقط از بیت کوین پشتیبانی می‌کند. این میکسر، کارمزدی بین ۴ تا ۵ درصد دارد.

MixTum.io قابلیت‌های منحصر به فردی در مقایسه با میکسرهای دیگر دارد. یکی از این قابلیت‌ها، «آدرس‌های مخفی» (Stealth Addresses) نام دارد. زمانی که بیت کوین خود را در MixTum.io سپرده‌گذاری می‌کنید، یک آدرس بیت کوین جدید و منحصر به فرد به شما اختصاص داده می‌شود که فقط یک بار می‌توانید از آن استفاده کنید. بنابراین، نمی‌توان ارتباط بین دارایی‌های سپرده‌گذاری شده با تراکنش‌های گذشته یا آینده را پیدا کرد.

یکی دیگر از قابلیت‌های MixTum.io، «برداشت‌ با تأخیر» (Time-delayed Withdrawals) نام دارد. کاربران می‌توانند با استفاده از این قابلیت، زمان برداشت وجوه را بین ۲۴ ساعت تا ۳۰ روز تنظیم کنند تا رهگیری تراکنش‌های آن‌ها، بسیار دشوارتر شود. از معایب این سرویس میکسر می‌توان به فقدان قابلیت تنظیم تایم‌فریم میکسینگ اشاره کرد.

در جدول زیر می‌توانید مزیت‌ها و معایب استفاده از MixTum.io را ببینید:

مزیت‌هامعایب
کاملا خودکار

نیاز نداشتن به احراز هویت KYC

نسخه آزمایشی رایگان

کارمزد نسبتا بالا (۴ الی ۵ درصد)

پشتیبانی نکردن از دارایی‌هایی به غیر از بیت کوین

 

سوالات پر تکرار در رابطه با میکسرهای ارز دیجیتال

۱- میکسرهای ارز دیجیتال چطور کار می کنند؟

در اکثر این سرویس‌ها، توکن‌های ارسال شده توسط فرستندگان به استخر میکسینگ واریز می‌شود و با سایر ارزهای دیجیتال موجود در استخر ترکیب می‌شود. نهایتا میکسر ارز دیجیتال مقدار تعیین شده در تراکنش را به آدرس دریافت کننده می‌فرستد، اما این توکن‌ها لزوما همان توکن‌هایی که فرستنده ارسال کرده، نیستند.

۲- آیا سرویس های میکسر بیت کوین امنیت دارند؟

بله. در صورتی که از میکسرهای شناخته شده و معتبر استفاده کنید، مشکلی برای دارایی‌های دیجیتالی شما پیش نمی‌آید.

۳- بهترین میکسر ارز دیجیتال کدام است؟

Blender.io را می‌توان بهتریند میکسر کریپتو دانست.

جمع بندی

یکی از مهم‌ترین نگرانی‌های کاربران بلاک چین‌ها، به ویژه کاربرانی که تراکنش‌های سنگینی انجام می‌دهند، امکان رهگیری تراکنش‌ها است. به همین دلیل، سرویس‌هایی به نام میکسر توسعه یافته‌اند تا به حفظ حریم خصوصی کاربران و ناشناس ماندن کاربران فرستنده و دریافت‌کننده رمزارزها در بلاک چین‌ کمک کنند.

میکسرهای ارز دیجیتال از روش‌های مختلفی برای دشوار یا حتی غیر ممکن کردن رهگیری تراکنش‌‌ها استفاده می‌کنند اما رایج‌ترین روش، استفاده از استخرهای میکسینگ است. در این روش، تمامی فرستندگان رمزارزها، کوین‌ها را به آدرس میکسر می‌فرستند و کوین‌ها پس از ترکیب شدن در استخر به آدرس‌های دریافت‌کننده‌ها، ارسال می‌شوند.

دشوار شدن یا غیر ممکن شدن رهگیری تراکنش‌ها، نه تنها به حفظ حریم خصوصی کاربران عادی کمک می‌کند، بلکه راه را برای اقدامات مجرمانه مثل پولشویی و باج‌گیری هموار می‌سازد. بنابراین، کشورهای مختلف قوانینی برای سرویس‌های میکسر دارند و برخی از صرافی‌ها هم انتقال دارایی به این سرویس‌ها را محدود کرده‌اند.

در حال حاضر، می‌توان گفت که میکسر ارز دیجیتال Blender.io بهترین میکسر کریپتو است اما سرویس‌های دیگر با خدمات متفاوتی مثل CriptoMixer، FoxMixer، ChipMixer و MixTum.io نیز در حال فعالیت هستند که کاربران می‌توانند بر اساس نیازشان از آن‌ها استفاده کنند.

دسته بندی مطالب
مطالب مرتبط
مطالب مرجع

ارز دیجیتال چیست؟

بلاک چین چیست؟

متاورس چیست؟

NFT چیست؟

دیفای (DeFi) چیست؟

صرافی غیرمتمرکز چیست؟

کیف پول چیست؟

تحلیل تکنیکال چیست؟

ایردراپ چیست؟

استیکینگ ارز دیجیتال چیست؟

بیت کوین چیست؟

اتریوم چیست؟

تتر چیست؟

خرید و فروش ارز های دیجیتال
ما را دنبال کنید
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.