داموندمگ

بازی ژنوپتس (Genopets) چیست؟

DAMOND

متاورس یکی از فضاهایی است که رشد خود را مدیون بلاک چین و فناوری های نوین مانند وب3 است. یکی از بازی های جذاب متاورس که فراتر از حد معمول پیشرفت کرده، بازی Genopets (ژنوپتس) است. علاوه بر فناوری های گفته شده یکی دیگر از عوامل رشد متاورس امکان استفاده از اقتصاد توکن به واسطه رمز ارزها در بازی هاست. مصداق بازی های متاورسی که با کمک رمز ارزها اوج گرفته اند بازی هایی مانند اکسی اینفینیتی و دیسنترالند است. بازی های متاورسی علاوه بر امکان بازی و کسب درآمد امکانات دیگری مانند امکان برگزاری جلسات و فروش اقلام را فراهم می کنند. در این مقاله از داموندمگ قصد داریم به بررسی متاورس ژنوپتس بپردازیم که علاوه بر اینکه می توان با استفاده از آن بازی فکری انجام داد، می توان از طریق انجام فعالیت بدنی نیز از این بازی درآمدی در قالب توکن GENE دریافت کرد. در ادامه این بازی جذاب و نحوه کسب درآمد از آن را بررسی می کنیم.

Genopets چیست؟

به عنوان تعریفی به جا از ژنوپتس می توان آن را تلاقی کامل بین دو نوع بازی متاورسی یعنی «حرکت برای بازی» و «بازی برای کسب درآمد» دانست.

ژنوپتس در واقع اولین بازی NFT رایگان برای بازی و حرکت برای کسب درآمد در جهان است. این بازی که بر روی بلاک چین سولانا ساخته شده، داشتن یک سبک زندگی فعال را سرگرم کننده و لذت بخش می کند. Genopets داده‌های مرحله‌ای کاربران را از دستگاه‌های تلفن همراه انها با اقتصاد بازی برای کسب درآمد در بلاک چین ترکیب می‌کند تا بازیکنان بتوانند برای انجام فعالیت‌های واقعی در زندگی واقعی و در کنار Genopet خود، ارز دیجیتال کسب کنند. بازی متاورسی ژنوپتس بازیکنان را تشویق می کند و به آنها پاداش می دهد تا با مراقبت از ژنوپت های خود در حین بازی از خود مراقبت کنند.

عملکرد Genopets در بازی چگونه است؟

یک Genopet به شکل یک NFT و در ابتدای بازی یک حیوان با روح دیجیتال است که شما می توانید از تخم بیرون بیاورید، پرورش دهید، برای آن بجنگید و تکامل دهید. برای ایجاد ژنوپت خود در ابتدای بازی، ابتدا کمی از شخصیت خود را در Genopet که به بهترین وجه با شما مطابقت دارد ترکیب می کنید، می توان این مرحله را یک ارزیابی شخصیتی در نظر گرفت. به این ترتیب یک Genopet تولید خواهد شد که مختص شماست. اگر یک Genopet کافی نیست، می‌توانید مجموعه‌ای از حیوانات خانگی خود را بسازید، آنها را در بازار بخرید یا خودتان تعدادی از آنها را ایجاد کنید و در قالب توکن NFT مینت کرده و به تکامل آنها بپردازید.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  لوپرینگ چیست؟ همه چیز درباره پروتکل لایه دوم لوپرینگ

در طول عمر هر ژنوپت چهار مرحله وجود دارد: نوزاد، جوان، بزرگسال و عارف. از کریستال های ژن می توان برای تسریع رشد ژنوپت استفاده کرد. از آنجایی که فرآیند تکامل غیرخطی است، می توان تعداد نامحدودی از تغییرات ایجاد کرد. با شرکت در چالش‌های گام‌های روزانه، می‌توانید Genopet خود را برای سفارشی‌سازی ویژگی‌های آن، ارتقاء سطح و تکامل آن و افزایش نادر بودن آن پرورش دهید.

گیم پلی ژنوپتس

در حالی که برخی بازی‌ها تجربه کاربر را با مانع های پرداخت محدود می‌کنند، Genopets امکان بازی رایگان را فراهم می کند که می تواند به همان اندازه که به شکل غیررایگان جذاب است، برای کاربران هیجان انگیز و سودده باشد. برای اینکه این ویژگی ژنوپتس را درک کنید بهتر است به عناصر اصلی ژنوپتس ها نگاهی بیندازیم. عنصرهای اصلی در بازی متاورس ژنوپتس شامل ژنوپت ها، کریستال های تصفیه شده و زیستگاه ها است.

بازیکنان می توانند یک Genopet را با خرید آن از بازار یا مینت کردن (ساختن) یک Genopet نوزاد به صورت رایگان به دست بیاورند. برای به حداکثر رساندن درآمد در Genopets، ابتدا به یک Habitat نیاز دارید. هر کاربر برای به دست آوردن Habitat می تواند با ساخت کریستال ها و یا مینت NFT های دیگر در بازی، قفل اولین درآمد روزانه خود در قالب KI را باز کند.

هر چه سطح Habitat بالاتر باشد، KI بیشتری کسب می کنید و قادر خواهید بود کریستال های بیشتری تولید کرده و NFT های بیشتری را بفروشید. بازیکنان رایگان با تبدیل گام‌هایشان به امتیاز تجربه (XP) در چالش‌های گام‌های روزانه: دویدن، رقصیدن، دوچرخه‌سواری و غیره، انگیزه خواهند داشت که به بازی بپیوندند. XP برای ارتقاء سطح Genopet شما استفاده می شود و در نهایت به حالتی می رسد که در صورت تمایل می توانید آن را در بازار بفروشید.

آیا Genopets ارزش بازی کردن دارد؟

همه‌گیری COVID-19 بسیاری از ما را گاهی اوقات برای روزها یا حتی هفته‌ها در خانه‌های خود نگه داشته، بنابراین ماندن در خانه برای مدت طولانی ممکن است به سلامت روان ما تأثیر بگذارد. ژنوپتس راهکاری برای دوری از بی تحرکی است. بنابراین شما با استفاده از این بازی علاوه بر اینکه با ورزش کردن یا انجام حرکاتی مانند رقص، به سلامت خود کمک کرده اید، همزمان می توانید به کسب درآمد از این بازی مشغول شوید. در ادامه به بررسی چند مورد از ویژگی های این بازی متاورسی که باعث می شود با دقت تر به آن توجه کنید را بررسی می کنیم.

مفهوم منحصر به فرد

یکی از بزرگترین نقاط قوت Genopets، اقتصاد دوگانه آن است. هدف توسعه‌دهندگان این بود که یک بازی رایگان بسازند که همچنان بتواند راه‌هایی برای کسب درآمد در اختیار بازیکنان قرار دهد. Genopets مدل‌های اقتصادی اثبات‌شده بازی‌های موبایلی رایگان و بازی‌های NFT را با هم ترکیب می‌کند و تجربه‌ای را ارائه می‌دهد که بهترین‌های هر دو جهان را در اختیار دارد.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  هوبی چیست؟ معرفی صرافی Huobi با توکن HT و HUSD

این دو اقتصاد به شرح زیر است:

بازیکنان رایگان از طریق:

  • فروش Genopet خود

بازیکنان پولی از طریق:

  • فروش Genopet خود
  • دریافت KI به ازای حرکت در طول روز
  • فروش سایر آیتم های درون بازی مانند زیستگاه ها، کریستال ها و موارد دیگر

تعامل PvP

در Genopets، بازیکنان می توانند حیوانات خانگی خود را در یک سری مینی گیم در مقابل یکدیگر قرار دهند. این نبردها در یک میدان اتفاق می‌افتند و برندگان با آیتم‌ها و حرکات خود، حریفان را از میدان خارج کرده و امتیاز کسب می کنند.

مخاطب جهانی

راحتی در راه اندازی و استفاده از این متاورس که به سادگی می توان آن را از هر نقطه در جهان با استفاده از تلفن هوشمند دانلود و استفاده کرد، باعث جذب مخاطب جهانی برای این بازی شده است. همچنین این بازی دارای یک مفهوم ساده است که به معنای واقعی سعی می کند کاربران را در حرکت نگه دارد. همچنین تلاش مداوم (فعالیت بدنی منظم) برای پیشروی بازیکنان رایگان در بازی ضروری است.

در همین حال، بازیکنان پولی می‌توانند به مفهوم حرکت برای کسب درآمد ادامه دهند، اما می‌توانند به سرعت پیشرفت خود را در بازی پیگیری کنند و ارزش Genopet خود را افزایش دهند. از طریق تقویت هابیتت با استفاده از کریستال ها، می توان از خراب شدن ژنوپت‌ها جلوگیری کرد و به کسب درآمد از طریق KI و XP ادامه داد. این پاداش های بالقوه، بازیکنان را تشویق می‌کند تا برای صرف زمان در ژنوپتس تلاش کنند و فرصت بازار را با NFT‌های Genopet و کریستال‌های تصفیه‌شده برای معامله در بین بازیکنان گسترش می دهد.

گرافیک همه جانبه

Genopets با طراحی شیک و مدل‌های سه‌بعدی عالی، هر کاربری را به سمت خود جذب می‌کند و به محض اینکه گزینه Play را فشار دهید، سرگرمی و جذابیت آغاز می شود.

توکن GENE چیست؟

Genopets توسط توکن‌های GENE اداره می‌شود که هم به عنوان توکن ابزار و هم برای حاکمیت (گاورننس) استفاده می‌شود. بازیکنان می‌توانند به ویژگی‌های جدید درون ‌بازی رأی دهند، به عرضه های محتوای جدید درون بازی دسترسی VIP اولویت‌دار دریافت کنند، و توکن‌های GENE را برای کسب جوایز به اشتراک بگذارند.

توکنومیکس GENE

GENE در مجموع 100 میلیون عرضه دارد که 250000 (0.25٪ از کل عرضه) برای پروژه Bybit Launchpad اختصاص داده شده است. توزیع GENE برای چهار مرحله برنامه ریزی شده است: فروش خصوصی، فروش عمومی، تیم و مشاوران، جامعه و بازی برای کسب درآمد. به استثنای توکن‌های موجود در فروش عمومی، توکن‌های GENE در یک دوره 1 تا 5 ساله قفل شده و یا به صورت خطی توزیع می‌شوند.

آیا Genopets (GENE) یک سرمایه گذاری خوب است؟

Genopets مزایای زیادی دارد. این متاورس روی یک بلاک چین قدرتمند یعنی سولانا ساخته شده که امکان مینت کاربر پسند را فراهم می کند. مفهوم Genopets نیز در نوع خود اولین است و دارای رابط کاربری زیبایی برای پیمایش و بازی لذت بخش است.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  بهترين كتاب های ارز ديجيتال کدامند؟ + معرفی 6 کتاب برتر

علاوه بر این، حمایت 8.3 میلیون دلاری Genopets نشان از اعتمادی است که به بازی وجود دارد. از سرمایه گذاران مطرح ژنوپتس می توان به سرمایه‌گذاران پیشرو مانند Pantera Capital و Konvoy Ventures و سرمایه‌گذاران خطرپذیر مانند کوین لین، یکی از بنیان‌گذاران توییچ اشاره کرد.

در حالی که هنوز برای تعیین اینکه آیا GENE یک سرمایه گذاری بلندمدت خوب است یا خیر اطلاعات کافی ندارید، اما می توانید این پروژه را در لیست بررسی های خود قرار داده و اخبار و اطلاعات مهم در مورد آن را بررسی کنید.

سخن پایانی

با یک پیش‌فرض امیدوارکننده، Genopets شایسته تبلیغاتی است که در مورد آن مشاهده می کنیم. با این حال اگر فارغ از ایده های اصلی به پروژه نگاه کنیم، هر گونه خطای فنی یا مشکلات سرعت می تواند به طور بالقوه بر تجربه بازی تأثیر بگذارد و کاربران بالقوه را از بازی منحرف کند. امیدواریم استفاده از سولانا به عنوان پایگاه آن، این مشکلات را برطرف کند.

با گنجاندن مکانیزم حرکت برای کسب درآمد، Genopets یک چرخش تازه‌سازی را در NFTها ایجاد می‌کند. همچنین می توان گفت این بازی متاورسی با این کار یک مسیر موازی را ترسیم می‌کند که به موجب آن کاربران می‌توانند در کنار حیوانات خانگی مجازی خود به سطح های بالاتری در بازی برسند و حیوانات خود را پرورش دهند. به طور کلی، Genopets یک راه سرگرم کننده برای رسیدن به تناسب اندام و کسب درآمد به طور همزمان است.  باید توجه داشته باشید که فروش توکن‌های GENE برای افراد ایالات متحده (همانطور که توسط مقررات S تحت قانون اوراق بهادار 1933 تعریف شده است) یا برای افرادی که در یک کشور تحریم شده توسط OFAC ارائه شده است، در دسترس نیست.

سوال های متداول

1- کاربرد اصلی Genopets چیست؟

Genopets جایگزین بازی های ویدیویی سنتی با بررسی فعالیت بدنی روزانه شما است. Genopets به شما کمک می کند تا با استفاده از داده های ردیابی شده توسط تلفن هوشمند یا پوشیدنی تناسب اندام خود سبک زندگی فعالی داشته باشید و با پشتکار ورزش کنید تا توکن NFT خود را در بازی ارتقا دهید و درآمد کسب کنید.

2- چگونه Genopets را دانلود و نصب کنیم؟

به CoinMarketCap بروید و Genopets را جستجو کنید. روی دکمه “Market” در نزدیکی نمودار قیمت ضربه بزنید. در این نما، لیست کاملی از صرافی هایی که می توانید Genopets را خریداری کنید و همچنین ارزهایی را که می توانید برای تهیه آن استفاده کنید، مشاهده خواهید کرد.

3- چهار مرحله در طول عمر ژنوپت چیست؟

در طول عمر ژنوپت چهار مرحله وجود دارد: نوزاد، جوان، بزرگسال و عارف.

4- چگونه با Genopets درآمد کسب کنیم؟

راه اصلی کسب درآمد از طریق Genopets با استفاده از آنها برای نبرد، ارتقاء آنها برای تجارت یا خرید یا فروش در بازار است.

دسته بندی مطالب
مطالب مرتبط
مطالب مرجع

ارز دیجیتال چیست؟

بلاک چین چیست؟

متاورس چیست؟

NFT چیست؟

دیفای (DeFi) چیست؟

صرافی غیرمتمرکز چیست؟

کیف پول چیست؟

تحلیل تکنیکال چیست؟

ایردراپ چیست؟

استیکینگ ارز دیجیتال چیست؟

بیت کوین چیست؟

اتریوم چیست؟

تتر چیست؟

خرید و فروش ارز های دیجیتال
ما را دنبال کنید
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.