داموندمگ

آموزش یافتن عبارت بازیابی تراست ولت

DAMOND
عبارت بازیابی تراست ولت

عبارت بازیابی مهم‌ترین بخش راه‌اندازی کیف پول ارز دیجیتال است. در صورتی که کیف پول شمما از دسترس خارج شود، به کمک عبارت بازیابی می‌توانید وجوه خود را بازگردانید. در این آموزش کیف پول از داموندمگ، به بررسی نحوه یافتن عبارت بازیابی تراست ولت می‌پردازیم تا در صورت بروز چنین مشکلی بتوانید آن را حل کنید.

1. تراست ولت را باز کنید

اگر از قبل کیف پول تراست ولت ندارید، ابتدا باید آن را دانلود کنید. این کیف پول هم در اپ استور و هم در گوگل پلی استور در دسترس است. بعد از نصب، برنامه تراست ولت را در گوشی خود باز کنید.

پس از باز کردن آن، باید در حساب کاربری خود لاگ این کنید. چنانچه اولین بار است از این کیف پول استفاده می‌کنید باید در ابتدا حساب خود را راه‌اندازی کنید.

2. به بخش تنظیمات بروید

تنظیمات تراست ولت

پس از باز کردن تراست ولت، باید به قسمت تنظیمات بروید. در نوار منوی پایین برنامه، 3 آیکون مشاهده خواهید کرد که شامل Wallet، Discover  و Settings است. روی Settings  ضربه بزنید تا به تنظیمات تراست ولت بروید.

3. انتخاب گزینه Wallet

انتخاب گزینه Wallet

بعد از کلیک روی Settings  و ورود به بخش تنظیمات اپلیکیشن، چند گزینه مشاهده می‌کنید که شامل Wallets، Security، Push Notifications و موارد دیگر است.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  آموزش افزودن آربیتروم به متامسک

برای یافتن عبارت بازیابی هر ولت تراست، باید به بخش تنظیمات همان کیف پول مراجعه کنید. برای دیدن کیف پول‌های خود باید روی Wallets ضربه بزنید. در این بخش ولت‌های مختلفی که در اپلیکیشن دارید، نمایش داده می‌شود و با کلیک روی هرکدام از آن‌ها می‌توانید عبارت بازیابی‌اش را دریافت کنید.

4. روی آیکون info ضربه بزنید.

آیکون info

پس از انتخاب گزینه Wallets در صفحه تنظیمات به بخش مدیریت کیف پول‌ها وارد می‌شوید. در صفحه، لیستی از کیف پول‌هایی که در تراست ولت دارید را مشاهده خواهید کرد.

اکنون، باید روی آیکون info موجود در کنار کیف پولی که می‌خواهید عبارت بازیابی آن را پیدا کنید، ضربه بزنید. به طور پیش فرض، اولین کیف پولی که در تراست ولت ایجاد کرده‌اید، Main Wallet نامیده می‌شود. شما می‌توانید نام ولت‌ها را خودتان انتخاب کنید،در غیر این صورت تراست ولت به صورت خودکار در کنار Main wallet عدد قرار می‌دهد و آن ها را ذخیره می‌کند.

5. روی Show Secret Phrase ضربه بزنید.

نمایش عبارت بازیابی

بعد از اینکه روی آیکون info ضربه زدید، به تنظیمات کیف پول مورد نظر هدایت می‌شوید.

اکنون، می‌توانید نام کیف پول خود را در قسمت Name تغییر دهید. کمی پایین‌تر، عنوان Backup Options را مشاهده مشاهده می‌کنید که در زیر آن گزینه Show Secret Phrase قرار دارد. روی آن ضربه بزنید تا عبارت بازیابی ولت نمایش داده شود.

عبارت بازیابی را در محلی امن یادداشت کنید و مطمئن باشید که کسی به جز خودتان به آن دسترسی ندارد و همچنین آن را گم نمی‌کنید. به خاطر داشته باشید که اگر دسترسی به دستگاه فعلی خود را از دست بدهید، دیگر نمی‌توانید به ولت و موجودی آن دسترسی داشته باشید؛ مگر اینکه از عبارت بازیابی خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  تفاوت شبکه های BEP2 ،BEP20 ،ERC20 ،TRC20 و OMNI

6. موافقت کنید که ریسک ها را درک می کنید

ریسک های عبارت بازیابی

پس از اینکه روی Show Secret Phrase ضربه زدید، صفحه‌ای باز می‌شود که حاوی اطلاعات مهمی درباره عبارت بازیابی شما است. این اطلاعات عبارتند از:

  • عبارت بازیابی کلید اصلی وجوه شما است. هرگز آن را با دیگران به اشتراک نگذارید.
  • تراست ولت هرگز از شما نمی‌خواهد که عبارت بازیابی خود را به اشتراک بگذارید.
  • اگر عبارت بازیابی خود را گم کنید، حتی تراست ولت هم نمی‌تواند وجوه شما را بازیابی کند.

تیک تأیید را بزنید تا موافقت کنید که ریسک‌ها را درک می‌کنید. سپس، روی Continue ضربه بزنید تا عبارت بازیابی خود را مشاهده کنید.

7. عبارت بازیابی تراست ولت خود را کپی کنید

کپی کردن عبارت

پس از اینکه با شرایط موافقت کردید و روی Continue ضربه زدید، به صفحه Your Secret Phrase هدایت خواهید شد. اکنون، می‌توانید عبارت بازیابی ۱۲ کلمه‌ای خود را در تراست ولت ببینید.

می‌توانید کلمات را کپی کنید یا به ترتیب درست یادداشت کنید و در جایی امن ذخیره کنید. برای کپی کردن عبارت بازیابی، روی Copy ضربه بزنید. به خاطر داشته باشید که نمی‌توانید عبارت بازیابی خود را به اشتراک بگذارید. اگر کسی عبارت مخفی شما را داشته باشد، کنترل کامل کیف پول شما را نیز در اختیار خواهد داشت. از این رو، مهم است که عبارت بازیابی خود را در جایی امن و دور از دسترس دیگران ذخیره کنید.

 

دسته بندی مطالب
مطالب مرتبط
مطالب مرجع

ارز دیجیتال چیست؟

بلاک چین چیست؟

متاورس چیست؟

NFT چیست؟

دیفای (DeFi) چیست؟

صرافی غیرمتمرکز چیست؟

کیف پول چیست؟

تحلیل تکنیکال چیست؟

ایردراپ چیست؟

استیکینگ ارز دیجیتال چیست؟

بیت کوین چیست؟

اتریوم چیست؟

تتر چیست؟

خرید و فروش ارز های دیجیتال
ما را دنبال کنید
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.