داموندمگ

دریافت NFT رایگان: چگونه ان اف تی رایگان بگیریم؟

DAMOND
دریافت NFT رایگان: آموزش دریافت NFT رایگان از بازی

با رشد و توسعه صنعت ارز دیجیتال، روز به روز به قسمت‌های مختلف این صنعت اضافه می‌شود. NFT ها یا توکن‌های غیرقابل تعویض یکی از همین قسمت‌های جدید است که در یکی دو سال اخیر رشد بسیاری کرده و همین باعث شده تا بسیاری به دنبال «دریافت NFT رایگان» باشند. اصطلاح «NFT» در حال حاضر چشم‌اندازهایی از ثروت بزرگ در دنیای ارزهای دیجیتال را به همراه دارد چراکه NFT های مجموعه‌های مختلف مانند بیپل (Beeple) یا کریپتو پانکس (Cryptopunks) با قیمت‌های گزاف معامله می‌شوند. اما آیا واقعا می‌شود به صورت رایگان NFT کسب کرد؟
پاسخ مثبت است؛ با توسعه صنعت رمزارز و ورود بازی‌های مختلف و … این امکان به وجود آمده تا به راحتی و با فرصت طلبی و بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای NFT بگیرید. البته به خاطر داشته باشید که هرجا کلمه «رایگان» می‌آید سر و کله کلاهبرداران هم پیدا می‌شود؛ پس باید کاملا حواستان را جمع کنید تا از هول دریافت NFT رایگان، سرمایه‌تان به یغما نرود.
در این مقاله از داموندمگ تصمیم داریم تا «آموزش نحوه دریافت NFT به صورت رایگان» را از بیخ و بن بررسی کنیم و به سوال «چگونه nft رایگان بگیریم» به طور کامل پاسخ خواهیم داد. در ادامه چند بازی مختلف که NFT رایگان به کاربران می‌دهند را معرفی می‌کنیم و مقاله را با پرداختن به ایردراپ NFT ها و همچنین نکات امنیتی که باید رعایت کنید به پایان می‌رسانیم. پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

NFT چیست؟

دریافت NFT رایگان: آموزش دریافت NFT رایگان از بازی

بگذارید این مقاله را با یک تعریف شروع کنیم.

«NFT» پرطرفدارترین کلمه این روزهای دنیای رمزارز است و محبوبیت آن حتی از بازار ارز دیجیتال هم فراتر رفته است. در حالی که مفهوم توکن‌های غیرقابل تعویض و همچنین موارد استفاده از آنها چندان جدید نیست، شور و علاقه سرمایه‌گذاران به این صنعت می‌تواند چشم‌انداز اقتصادی آن را تغییر دهد.

از سوال اصلی دور نشویم. NFT یک دارایی دیجیتال آیتمی است که در شبکه بلاکچین وجود دارد. بلاکچین یک دفتر عمومی توزیع‌شده است که تمامی تراکنش‌ها را در خود نگه می‌دارد و هر کسی می‌تواند صحت تراکنش‌ها را بررسی کرده و از روند تایید آنها اطمینان حاصل کند.

یک توکن NFT در حقیقت یک دارایی مشابه با ارزهای دیجیتال است که به واسطه کمیاب و منحصر به فرد بودن آن ارزش پیدا می‌کند. آیتم‌های بازی‌های مختلف، کاور آهنگ‌ها، دامنه‌ها، تصاویر خاص، آثار هنری دیجیتال و … از جمله این دارایی‌ها هستند.

اما چرا کسی حاضر می‌شود برای یک تصویر میلیون‌ها دلار پول پرداخت کند؟

اجازه بدهید این سوال را از دو دید پاسخ دهیم. ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و اتریوم تعویض‌پذیرند. این یعنی بیت کوینی که در دست شماست با بیت کوین شخص دیگری تفاوت ندارد و شما می‌توانید آنها را با یکدیگر تعویض کنید. در سمت دیگر اما NFT ها منحصر به فردند و به واسطه ویژگی‌های خاصی که دارند از دیگر واحدها متمایز می‌شوند.

علاوه بر منحصر به فرد بودن NFT ها، استفاده از فناوری بلاکچین با توجه به امنیت و تغییرناپذیری آن باعث می‌شود تا مالکیت دارایی‌ها معنای واقعی پیدا کند. به همین خاطر شما می‌توانید ادعا کنید تنها مالک یک تصویر خاص هستید.

به زبان ساده، توکن غیرقابل تعویض (Non-fungible token) یا به اختصار NFT، نوع خاصی از دارایی‌های دیجیتال است که به واسطه منحصر به فرد و کمیاب بودن آن، با دیگر دارایی‌های دیجیتال متفاوت است. در حقیقت، هر توکن NFT ویژگی‌های خاصی دارد که آن را از سایر ارزها و دارایی‌های دیجیتال متمایز می‌کند.

مروری بر بازار NFT؛ آیا هنر دیجیتالی جای هنر کلاسیک را می‌گیرد؟

بازار nft و دریافت NFT رایگان

همانطور که گفتیم مفهوم NFT ها جدید نیست و از سال 2017 شاهد استفاده از این مفهوم بوده‌ایم. با این حال، محبوبیت جهانی این حوزه در چند سال گذشته رشد چشمگیری کرده است.

ارزش بازار NFT ها در سال 2021 به 41 میلیارد دلار رسید و در سال 2022 از این رقم هم فراتر رفت. برای درک بهتر این رقم و میزان محبوبیت NFT ها بدانید که بازار هنر کلاسیک و اقلام کلکسیونی (عتیقه‌جات) در همان سال تنها 50 میلیارد دلار به ارزش خود اضافه کرد. این یعنی NFT ها به سرعت در حال پیشی گرفتن از بازار جهانی هنر کلاسیک هستند.

بازار NFT با توجه به کاربردهای جالب و محبوبیت آن همچنان کوچک است و همین انتظارها برای رشد بیشتر را پدیدار می‌کند. با توجه به توسعه روزافزون بازی‌های بلاکچینی و دیگر موارد استفاده از NFT ها، انتظار می‌رود در سال‌های آتی شاهد پیشرفت زیاد این بازار باشیم.

گسترش بازار NFT؛ آیا هنوز هم فرصت برای ورود مانده است؟

حالا که بازار NFT در حال گسترش است، آیا هنوز هم‌ فرصت برای ورود سرمایه‌گذاران معمولی کریپتو به بازار NFT باقی است؟ پاسخ مثبت است. با این حال برای درک بهتر بیایید تا نگاهی به آمارها بیندازیم.

یک گیف متحرک از Nyan Cat، میم مربوط به سال 2011 درباره گربه پاپ تارت پرنده، در اوایل سال 2021 به قیمت بیش از 500000 دلار فروخته شد. چند هفته بعد، خواننده‌ای به نام گریمز مجموعه هنری دیجیتال خود را با قیمتی بیش از 6 میلیون دلار به فروش رساند. اولین توییت جک دورسی، بنیانگذار توییتر نیز با قیمت 2.5 میلیون دلار فروخته شد.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  پل میان زنجیره ای NFT چیست: انتقال NFT بین زنجیره های مختلف

کمیاب بودن NFT های آزوکی

مجموعه NFT کریپتوپانکس در سال 2017 ساخته شد و حالا یکی از گران‌ترین مجموعه‌های بازار است. جالب است بدانید توسعه‌دهندگان این مجموعه در آن سال 10000 پرتره پیکسلی را به صورت رایگان بین کاربران توزیع کردند و حالا هر کدام از این پرتره‌ها صدها هزار و شاید میلیون‌ها دلار ارزش دارند.

از سال 2021 و شروع محبوبیت NFT ها، مجموعه کریپتوپانکس نیز با افزایش محبوبیت رو به رو شد و قیمت NFT های این مجموعه به شدت افزایش یافت به طوری که در ماه مارس آن سال دو پرتره پیکسلی این مجموعه با قیمتی بیش از 7.5 میلیون دلار به فروش رفت.

کریپتوپانکس تنها مجموعه پرطرفدار این بازار نیست و مجموعه‌های دیگری چون میمون‌های کسل، میمون‌های جهش یافته و … با مسیر پیشرفتی مشابه با کریپتوپانکس وجود دارند.

همانطور که گفتیم برخی از NFT ها در سال 2017 رایگان بوده‌اند و اکنون میلیون‌ها دلار ارزش دارند. به همین خاطر می‌توان گفت هنوز هم فرصت برای ورود به این بازار وجود دارد.

اما چطور NFT رایگان بگیریم؟ در ادامه 5 روش تضمینی را شرح خواهیم داد.

آموزش دریافت NFT رایگان، نحوه کسب NFT رایگان ؛ چطور NFT رایگان بگیریم؟

کسب رایگان توکن

اگر سوال «چگونه nft رایگان بگیریم» در ذهن شما هم وجود دارد، باید بگوییم که راه‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید به صورت رایگان NFT کسب کنید. یکی از روش های دریافت NFT رایگان، بازی‌های NFT است که به شما امکان کسب درآمد در کنار بازی کردن را می‌دهد. این بازی‌ها به‌طور خاص برای تشویق و گسترش معاملات NFT طراحی شده‌اند. در این بازی‌ها آیتم‌های مختلف به صورت توکن NFT درآمده‌اند و می‌توان از آنها استفاده کرد.

راه دیگر دریافت NFT به صورت رایگان، ساخت یا مینت آنهاست. برخی از پلتفرم‌ها مانند اوپن سی در ازای مینت NFT از شما کارمزد چند صد دلاری دریافت می‌کنند. با این حال در برخی سایت ها مانند رریبل می‌توانید به صورت رایگان و بدون کارمزد NFT مینت کنید.

شرکت در ایردراپ NFT راه بعدی برای دریافت رایگان این توکن‌هاست. شما می‌توانید با تارگت کردن پروژه‌های مستعد و آینده‌دار و شرکت در ایردراپ آنها، به صورت رایگان NFT دریافت کنید.

راه‌های مختلفی برای گرفتن NFT رایگان وجود دارد که در ادامه آنها را به شما آموزش خواهیم داد:

1. دریافت NFT رایگان از طریق بازی های play-to-earn

بازی برای کسب درآمد و دریافت NFT رایگان

همانطور که گفتیم، یکی از روش‌های دریافت ان اف تی رایگان، ثبت‌نام در بازی‌های مبتنی بر NFT است. این بازی‌ها به طور خاص برای تشویق سرمایه‌گذاران به خرید و فروش NFT ها طراحی شده‌اند و از برخی جهات، از مهم‌ترین کاربرد NFT ها به شمار می‌روند.

آیتم‌های مختلفی که در بازی‌ها جمع‌آوری می‌شوند کاربرد مستقیمی در این بازی‌ها دارند و همین باعث می‌شود تا تقاضا برای خرید و فروش آنها وجود داشته باشد. به عنوان مثال ممکن است در یک بازی اسلحه‌ها به صورت توکن NFT درآمده باشند و کاربران این توکن‌ها را خرید و فروش کنند.

زمانی که خرید و فروش NFT ها در بازی‌های مختلف به درستی انجام شود، اقتصادی واقعی و مستعد رشد و شکوفایی به وجود خواهد آمد.

به احتمال زیاد، Spells of Genesis، اولین بازی بوده که از توکن‌های NFT استفاده کرده است. در حال حاضر بازی‌های مختلفی وجود دارند که از NFT ها استفاده می‌کنند. از جمله این بازی‌ها می‌توان به Sorare و FootballCoin اشاره کرد. در این بازی‌ها در زمان شروع، به کاربران تعدادی کارت رایگان به صورت NFT داده می‌شود که می‌توانند از آنها برای کسب درآمد بیشتر استفاده کنند.

اخیرا شبکه وکس (WAX) به دلیل وجود بازی‌های محبوبی چون Alien Worlds و Farmers World در این شبکه، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این بازی‌ها هم مانند سایر بازی‌های بلاکچینی این امکان را برای گیمرها فراهم کرده‌اند تا توکن رایگان کسب کرده و یا آنها را خریداری نمایند. برای بهره‌مندی از این امکان لازم است تا در این پلتفرم یک حساب کاربری بسازید.

در ادامه چندتا از بهترین بازی های NFT را بررسی خواهیم کرد.

بازی NFT سورر (SORARE)

sorare بازی

Sorare یک بازی فوتبال فانتزی در بستر بلاکچین است که در آن می‌توانید با مدیریت تیم خود، شرکت در مسابقات مختلف و همچنین معامله کارت‌های مختلف درآمد کسب کنید.

کارت‌های مختلفی در این بازی وجود دارد که هر کدام ویژگی‌های منحصر به فردی دارند. تمامی این کارت‌ها به صورت NFT هستند و امکان معامله آنها وجود دارد.

برای شرکت در بازی Sorare مراحل زیر را طی کنید:

 • در سایت Sorare ثبت نام کنید. با این کار 10 کارت معمولی به شما تعلق می‌گیرد.
 • اولین تیم خود را بسازید و 5 تا از کارتهای اهدایی را انتخاب کنید.
 • حالا باشگاه‌های مورد علاقه خود را انتخاب کنید. بازیکنان آزاد شما از این باشگاه‌ها انتخاب خواهند شد.
 • با اولین تیم خود به لیگ «تازه کارها» وارد شوید.
 • به چهار لیگ وارد شوید یا چهار هفته بازی کنید تا سطح مربی‌گری‌تان ارتقاء یابد.
 • تیم خود را با کارت‌هایی که دریافت می‌کنید تقویت کنید. در همین حال امکان معامله کارت‌ها با دیگر بازیکنان وجود دارد.

بازی NFT گادز آنچیند (Gods Unchained)

بازی gods unchainde

گادز آنچیند یک بازی کارتی استراتژیک Play to Earn است که در آن می‌توانید درآمد کسب کنید. در این بازی شما می‌توانید با استفاده از کارت‌های مختلف و استراتژی‌های گوناگون، با دیگر بازیکنان رقابت کنید و در صورت برنده شدن، جایزه بگیرید.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  وایت لیست NFT چیست؟ ۵ مرحله وارد شدن به وایت لیست NFT

تمامی کارت‌های بازی گادز آنچیند از نوع NFT هستند و قیمت آنها بر اساس قیمت توکن حاکمیتی این بازی یعنی GODS تغییر می‌کند.

برای شرکت در بازی Gods Unchained مراحل زیر را طی کنید:

 • به سایت Gods Unchained بروید و ثبت نام کنید. پس از آن اپلیکیشن بازی دانلود می‌شود. آن را نصب کنید.
 • حالا کیف پول خود را به این بازی متصل کنید. توصیه می‌کنیم با کیف پول متامسک این کار را انجام دهید. با کلیک کردن روی Connect با درخواست اتصال کیف پول متامسک در Immutable X موافقت کنید.
 • در زمان اجرای بازی، به شما 70 پک 2 کارتی یا مجموعا 14 کارت خوش‌آمدگویی اهدا می‌شود که با آنها می‌توانید بازی را شروع کنید.

بازی NFT استپن (STEPN)

بازی stepn

بازی استپن یکی از محبوب‌ترین بازی‌های این روزهای بازار است. ایده این بازی بسیار جالب است؛ راه می‌روید و ارز دیجیتال دریافت می‌کنید! این یعنی به سادگی راه رفتن درآمد کسب می‌کنید و هرچه بیشتر راه بروید درآمدتان بیشتر می‌شود.

بر خلاف سایر بازی‌ها، برای شروع این بازی نیاز است تا مقداری هزینه کنید. بازیکنان برای شرکت در بازی استپن نیاز است تا کفش ورزشی خریداری کنند. در این بازی کفش‌های ورزشی به صورت توکن NFT درآمده است و امکان خرید و فروش و معامله آنها وجود دارد.

برای شرکت در بازی استپن مراحل زیر را طی کنید:

 • بازی استپن را نصب کنید و پس از اجرا ایمیل خود را وارد نمایید. برای شما کد تاییدی ارسال می‌شود. آن را در فیلد مربوطه وارد کنید.
 • در ادامه باید مراحل ثبت نام را طی نمایید. ثبت نام در STEPN یکی از سخت‌ترین مراحل بازی است. پس از وارد کردن ایمیل و دریافت کد تایید شما به کد دیگری به نام کد فعالسازی (Activation code) نیاز دارید. مشکل اصلی هم همینجاست چراکه روزانه به صورت محدود در ساعات خاصی از شبانه روز در شبکه‌های اجتماعی استپن (تلگرام و دیسکورد) کد استپن ارسال می‌شود. برای طی این مرحله باید کمی صبور باشید.
 • در صورت تکمیل مراحل ثبت نام، بایستی یک کفش ورزشی بخرید. این کفش‌ها به صورت توکن NFT است. برای خرید کفش استپن بایستی کیف پول خود را به استپن متصل کرده و با استفاده از توکن سولانا، خرید کفش را انجام دهید.

بازی سندباکس (Sandbox)

سندباکس - دریافت NFT رایگان

سندباکس یک بازی متاورسی با طراحی جامعه محور است که به کاربران اجازه می‌دهد با استفاده از NFT ها، دنیای مجازی خود را طراحی و ایجاد کنند. این بازی سه ابزار رایگان در اختیار کاربران قرار داده که با استفاده از آنها کاربران می‌توانند درون بازی آیتم‌های مختلفی در قالب توکن‌های NFT تولید کرده و با استفاده از آنها کسب درآمد کنند.

این ابزارها عبارتند از:

 • واکس ادیت (VoxEdit): ابزاری رایگان برای ساخت و متحرک سازی اشیاء و آیتم‌های سه بعدی مانند شخصیت‌ها، حیوانات و ابزارهای مختلف در قالب توکن‌های NFT.
 • گیم‌ میکر (Game Maker): ابزاری رایگان برای ساخت بازی‌های سه‌بعدی در متاورس سندباکس.
 • بازار سندباکس (The Sandbox Marketplace): مکانی برای خرید و فروش آیتم‌ها و NFT ها.

2. هدایای NFT

هدایای NFT

اغلب اوقات، پروژه‌های NFT به کاربران خود به پاس مشارکت‌شان پاداش می‌دهند و این پاداش معمولا به صورت NFT رایگان است. به عنوان مثال، بسیاری از کانال‌ها در دیسکورد به اعضای خود توکن‌های غیرقابل تعویض رایگان اعطا می‌کنند. کانال‌های ارتباطی توییتر و تلگرام منابع اطلاعاتی خوبی برای چنین هدایایی هستند.

کانال دیسکورد کریپتومانکیز (CryptomonKeys)، به صورت رایگان به کاربران خود NFT اعطا می‌کند. علاوه بر این می‌توانید با مشارکت فعال در کانال پروژه Alien Worlds پاداش دریافت کنید.

برخی از پروژه‌ها در توییتر زمان اهدای هدایای NFT به صورت رایگان را اعلام می‌کنند. حتما هشتگ NFT را در توییتر دنبال کنید تا از زمان اهدای این هدایا با خبر شوید. البته حواستان به کلاهبرداران و هکرها باشد.

NFT هایی که به صورت هدیه به شما اعطا می‌شوند ممکن است به مرور ارزش پیدا کنند. بالاتر شروع کار پروژه کریپتوپانکس را برای شما شرح دادیم. این توکن‌ها در سال 2017 بین کاربران به صورت رایگان توزیع شد اما اکنون میلیون‌ها دلار ارزش دارند.

3. ایردراپ های NFT

ایردراپ های NFT

شرکت‌های خارج از حوزه ارز دیجیتال غالبا با ارائه سهام خود به عموم مردم، سرمایه خود را افزایش می‌دهند. شرکت‌های کریپتویی این کار را با ساخت و عرضه توکن به کاربران انجام می‌دهند.

ایردراپ در حوزه رمزارز به معنای اعطای ارز دیجیتال به صورت رایگان به کاربران است. ایردراپ معمولا شیوه‌ای برای بازاریابی و جذب مشتری است. شرکت‌ها به این شکل نام و برند خود را در میان جامعه ارز دیجیتال گسترش می‌دهند.

ایردراپ فقط به ارزهای دیجیتال اختصاص ندارد و NFT ها را هم شامل می‌شود. مشابه با هدایای NFT برای دریافت ایردراپ‌ها حتما شبکه‌های اجتماعی پروژه‌های مختلف را دنبال کنید. ایردراپ میمون‌های جهش یافته برای هولدرهای توکن‌های مجموعه میمون‌های کسل، یکی از معروف‌ترین ایردراپ های NFT در فضای ارز دیجیتال است.

در مسیر دریافت NFT رایگان، حتما حواستان به هکرها و کلاهبرداران باشد. هکرها و افراد سودجو معمولا افرادی که به دنبال کسب NFT رایگان یا ارز دیجیتال رایگان هستند را هدف قرار می‌دهند و با وعده‌هایی مانند ایردراپ NFT رایگان و یا هدایای مختلف، دارایی آنها را به سرقت می‌برند. به هیچ وجه کیف پول خود را به وب سایت‌های ناشناس متصل نکنید و یا کلید خصوصی خود را به خاطر دریافت NFT رایگان به شخص دیگری ندهید. در فضای ارز دیجیتال، هکرها به سادگی می‌توانند با دسترسی به کلید خصوصی شما، دارایی‌تان را به سرقت ببرند.

4. پرورش NFT

پروژه‌هایی وجود دارند که کاربران را تشویق می‌کنند تا NFT‌های بیشتری را با هدف ساخت سایر دارایی‌های دیجیتال ارزشمند خریداری کنند. این کار پرورش NFT یا NFT breeding نامیده می‌شود. پروژه‌های محبوبی چون کریپتوکیتیز یا اکسی اینفینیتی از این روش استفاده می‌کنند.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  تفاوت NFT و عکس های معمولی اینترنتی چیست؟

اکسی اینفینیتی

اکسی اینفینیتی مدلی از Rent to Earn

در بازی اکسی اینفینیتی هم پرورش NFT وجود دارد. در این بازی با استفاده از تخم هیولا، باید موجودات جدیدی بسازید. هدف اصلی هم تولید یک اکسی (نام هیولاها در بازی) با ویژگی‌های دلخواه است.

کریپتوکیتیز

کریپتو کیتیز؛ دریافت nft رایگان

در کریپتوکیتیز، کاربران باید از دو NFT گربه برای ایجاد NFT سوم استفاده کنند. کاربران می‌توانند با استفاده از گربه‌های مختلف، نژادهای گوناگونی را ایجاد کنند. هرچه نژاد تولیدی متمایزتر و منحصر به فردتر باشد، ارزش آن بالاتر خواهد بود.

5. مینت رایگان NFT ؛ معرفی سایت ساخت NFT به صورت رایگان

با بالا گرفتن تب و تاب NFT ها بسیاری از کاربران به دنبال مینت یا ساخت این توکن‌ها افتاده‌اند.

پیش از این مینت NFT در بازارهایی چون اوپن سی کارمزد بالایی داشت و همین باعث می‌شد تا بسیاری تمایل چندانی به ساخت NFT نداشته باشند. با این حال با ورود پلتفرم‌های جدید به میدان این مشکل برداشته شد.

پلفترم رریبل (Rarible) با آدرس Rarible.com یکی از بهترین بازارهای معاملاتی NFT است که با ویژگی جدیدی به نام لیزی مینتینگ (lazy minting) تا حدودی مشکل کارمزد بالا را حل کرده است.

lazy minting این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند تا هنگام ساخت NFT از مینت کردن آن در شبکه بلاکچینی صرف نظر کند. در عوض این کار در زمان خرید آن NFT انجام می‌شود.

مینت رایگان nft

علاوه بر پلتفرم رریبل، شما می‌توانید با مینت NFT ها در راهکار لایه 2 پالیگان تا حد زیادی کارمزد بالای تراکنش‌ها را کاهش دهید. استفاده از شبکه پالیگان در بازار اوپن سی نیز امکان پذیر است.

برای مینت NFT در بازار اوپن سی و شبکه پالیگان کافی است تا کیف پول خود را به این بازار متصل کنید و پس از آپلود تصویر NFT خود، شبکه پالیگان را انتخاب نمایید.

مراقب امنیت خود باشید

هرجا که صحبت از یک چیز رایگان می‌شود، سودجویان سعی می‌کنند تا از فرصت برای گول زدن سایرین استفاده کنند و حوزه کریپتو نیز از این قاعده مستثنی نیست.

حتما در هنگام انتخاب پروژه‌ها موارد امنیتی مختلف را مد نظر قرار دهید. به خاطر داشته باشید در این بازار شما به سادگی کلیک کردن روی یک لینک و اتصال کیف پول خود به وب سایت اشتباه می‌توانید دارایی خودتان را از دست بدهید. پس حواستان را جمع کنید.

کلاهبرداران ممکن است با تبلیغ دروغین یک ایردراپ NFT لینکی را در توییتر و سایر شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند و بدین شکل دارایی کاربران را به سرقت ببرند.

از جمله روش‌های رایج کلاهبرداری NFT ها می‌توان به پامپ و دامپ توکن‌های NFT، فروش NFT های سرقتی، کلاهبرداری به روش فیشینگ، کلاهبرداری از طریق مزایده‌ها و وب سایت‌های کلاهبرداری اشاره کرد.

توجه کنید چیزی به عنوان دانلود NFT رایگان وجود ندارد. NFT ها بر بستر شبکه‌های بلاکچینی هستند و قابل دانلود نیستند. لذا به هیچ‌عنوان چیزی را از وب سایت ها تحت عنوان NFT رایگان دانلود نکنید. علاوه بر این، همانطور که بالاتر گفتیم، برای دریافت nft رایگان در تراست ولت یا متامسک نیازی به به‌اشتراک‌گذاری کلید خصوصی خود ندارید.

سخن پایانی؛ حالا شروع دریافت ان اف تی رایگان آسان است

آینده NFTها ممکن است فراتر از ارتباط فعلی آن‌ها با هنر و بازی باشد. آن‌ها می‌توانند گواهی مالکیت یک چیز را ارائه دهند، مجوزها را مدیریت کنند و دسترسی انحصاری را اعطا نمایند. همچنین یادگیری کسب سود از این بازار می‌تواند مهم باشد. یکی از راه‌های انجام این کار، در نظر گرفتن NFT‌ های رایگان و نحوه دستیابی به آن‌ها است. امیدواریم این مقاله اطلاعات کافی به شما در زمینه دریافت NFT رایگان داده باشد. حالا شما به راحتی می‌توانید به صورت رایگان NFT کسب کنید.

NFT

سؤالات متداول

چگونه nft رایگان بگیریم؟

روش‌های مختلفی برای دریافت nft رایگان وجود دارد. از جمله این روش‌ها می‌توان به بازی‌های بلاکچینی، ایردراپ های NFT و … اشاره کرد.

آیا NFT رایگان حقیقت دارد؟

بله همانطور که گفتیم راه‌های مختلفی برای کسب NFT به صورت رایگان وجود دارد. البته باید در زمانی که به دنبال دریافت NFT رایگان هستید، حواستان را به کلاهبرداران و هکرها جمع کنید.

چگونه می توان به صورت رایگان NFT ساخت؟

با مراجعه به پلتفرم رریبل و استفاده از قابلیت لیزی مینتینگ شما می‌توانید بدون پرداخت کارمزد NFT بسازید.

چگونه اولین NFT خود را دریافت کنم؟

برای اینکه بتوانید NFT ها را معامله یا دریافت کنید، ابتدا به یک کیف پول دیجیتال مانند متامسک نیاز دارید. سپس باید کیف پول را به پلتفرم NFT مربوطه متصل کنید و NFT خود را دریافت نمایید.

آیا دانلود NFT رایگان امکان‌پذیر است؟

خیر. NFT ها دارایی‌هایی بر بستر شبکه‌های بلاکچینی هستند و نمی‌توان آنها را از سایت‌های مختلف دانلود کرد. این کار مانند این است که بگوییم می‌توانیم از یک سایت، بیت کوین رایگان دانلود کنیم!

دسته بندی مطالب
مطالب مرتبط
مطالب مرجع

ارز دیجیتال چیست؟

بلاک چین چیست؟

متاورس چیست؟

NFT چیست؟

دیفای (DeFi) چیست؟

صرافی غیرمتمرکز چیست؟

کیف پول چیست؟

تحلیل تکنیکال چیست؟

ایردراپ چیست؟

استیکینگ ارز دیجیتال چیست؟

بیت کوین چیست؟

اتریوم چیست؟

تتر چیست؟

خرید و فروش ارز های دیجیتال
ما را دنبال کنید
نظرات کاربران

3 پاسخ

 1. خیلی مقاله خوبی بود. در رابطه با این بازی هایی که گفتین چجوری میشه وارد استپن شد؟

  1. باید برنامه استپن رو از مایکت یا هر استور دیگه ای دانلود و نصب کنید بعد از اون مشخصات خودتون رو وارد کنید بعد از اون هم یک کد وریفایشن بزنید و بعد اون وارد استپن میشید.

 2. البته باید کد وریفای رو از دوستانتون بگیرید چون به ایمیل فرستاده نمیشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.