داموندمگ

8 راه برای خروج از بازار نزولی ارزهای دیجیتال با کم‌ترین میزان ضرر

DAMOND
بازار نزولی ارزهای دیجیتال

بازار نزولی ارزهای دیجیتال یکی از پرچالش‌ترین و استرس‌آورترین موقعیت‌هایی است که تریدرها تجربه می‌کنند. در چنین موقعیتی قیمت اکثر دارایی‌های دیجیتال به میزان قابل توجهی ریزش می‌کند و هیچ راهی هم برای مقابله با آن وجود ندارد. با این حال افت قیمت هم بخشی از داستان ارزهای دیجیتال است و نمی‌توان از آن اجتناب کرد.

هیچکدام از بازارهای مالی برای همیشه صعودی باقی نمانده‌اند و افت هم دارند، اما روندهای نزولی همیشه بد نیستند! زمانی که بازار نزولی باشد، شما این فرصت را پیدا می‌کنید که اشتباهاتی که در گذشته انجام داده‌اید را جبران کنید و برای روند اصلاحی بازار آماده شوید.

در این مقاله از داموند هشت توصیه مهمی که به شما کمک می‌کند از زمان و پول خود در بازار نزولی به بهترین شکل استفاده کنید را ارائه می‌دهیم. عمل کردن به این توصیه‌ها بهه شما کمک می‌کند از بازار نزولی ارزهای دیجیتال جان سالم به در ببرید و زمانی که بازار به حالت عادی بازگشت، در یک موقعیت قدرتمند قرار داشته باشید.

همیشه مطابق برنامه عمل کنید

بسیاری از تریدرهای غیر حرفه‌ای زمانی که بازار نزولی می‌شود، فراموش می‌کنند تحلیل انجام داده‌ بودند، استراتژی معاملاتی چیده بودند و برای خودشان برنامه‌ داشتند! اهمیتی ندارد بازار خرسی باشد یا گاوی، یک تریدر حرفه‌ای همیشه پلن و استراتژی خوبی دارد و مطابق با آن عمل می‌کند.

عمل کردن به استراتژی های معاملاتی

برخی از افراد در بازار صعودی برنامه می‌ریزند که اگر قیمت ارز دیجیتال مورد نظرشان به کم‌تر از مقدار مشخصی رسید، پوزیشن خرید باز کنند. اما زمانی که بازار نزولی می‌شود و قیمت همه دارایی‌ها می‌افتد، این برنامه را از یاد می‌برند و احساسی ترید می‌کنند.

تعهد به برنامه در بازار قدرتمند و سبز رنگ کار سختی نیست، اما در بازاری که رنگ اکثر خانه‌های آن قرمز شده، فقط صحبت از تعهد به برنامه ساده است. به همین دلیل فقط تریدرهای حرفه‌ای در فصل نزول هم برنامه‌هایی برای اجرا و کارهایی برای انجام دادن دارند.

نتیجه ریسک‌پذیری و تعهد به برنامه‌ها

تاریخچه ارزهای دیجیتال نشان می‌دهد افراد ریسک‌پذیری که در بازارهای نزولی ریسک کرده‌اند، در بلند مدت به نتایج خوبی رسیده‌اند. به عنوان مثال قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۷ از ۲۰ هزار دلار به زیر ۴ هزار دلار رسید. کم‌تر کسی این ریسک را پذیرفت و بیت کوین ۴ هزار دلاری خرید، اما همین افراد معدود اکنون جزو ثروتمندان هستند!

تعداد افرادی که ریسک می‌کنند و در بازار نزولی ارزهای دیجیتالی که قیمتشان به زیر نرخ تعیین شده می‌رسد را می‌خرند، بسیار کم است و هر روز هم کم‌تر می‌شود؛ مقصر هم کسی نیست جز خود تریدرها. آن‌ها به محض نزولی شدن بازار تصور می‌کنند این روند تا رسیدن به صفر ادامه خواهد داشت و حتی اگر هم به صفر نرسد، به این سادگی بازیابی نخواهد شد. با این تصور، ریسک نمی‌کنند و فرصت‌های مطلوبی را از دست می‌دهند.

برخی از افراد هم می‌دانند که در بازار نزولی موقعیت خوبی برای خرید ایجاد شده، اما بخاطر تردید مدام امروز و فردا می‌کنند. در نهایت بازار اصلاح می‌شود و دوباره قیمت‌ها به حالت اولیه باز می‌گردد و آن‌ها هنوز مردد هستند. تاریخ نشان داده ارزهای دیجیتال معتبر همیشه نزول‌های کوتاه‌مدت داشته‌اند و در دراز مدت جواب اعتماد سرمایه‌گذاران را داده‌اند!

چطور ریسک کنیم؟

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای اینکه متوقف نشوید و در بازار نزولی هم به ترید ادامه دهید این است که با رسیدن قیمت ارز دیجیتال مورد نظرتان به سطح تعیین شده، یک پوزیشن خرید با مقدار کم باز کنید. به عنوان مثال تصور کنید قصد دارید بیت کوین را زمانی که قیمت آن به زیر ۴۰ هزار دلار رسید بخرید. اگر این اتفاق افتاد، فورا یک دستور باز کنید و محدوده قیمتی را تعیین کنید و مقدار کمی بیت کوین بخرید.

مدیریت ریسک در بازار ارزهای دیجیتال

راه دیگر برای سوار شدن بر موج بازار نزولی ارزهای دیجیتال استفاده از استراتژی متوسط هزینه‌های دلاری (DCA) است. استفاده از این استراتژی برای تعیین پوزیشن‌های روزانه در بازار نزولی به شما کمک می‌کند که ورودی قیمتی خود را در بازه بزرگ‌تری در نظر بگیرید. کارگزاران و صرافی‌های ارز دیجیتال هم این امکان را برای شما فراهم کرده‌اند که با تنظیم پوزیشن‌های خرید پشت سر هم، استراتژی DCA را به صورت خودکار پیاده کنید.

حتی در بازار نزولی ارزهای دیجیتال هم به تحلیل فاندامنتال اعتماد داشته باشید

بازار ارزهای دیجیتال پر از فرصت است. در این بازار پروژه‌های زیادی وجود دارند که ذاتا با ارزش نیستند، اما برای مدت کوتاهی رشد می‌کنند و چون کیفیت بالایی ندارند، خیلی زود از بازار خارج می‌شوند. در مقابل، پروژه‌هایی هستند که تمام شاخصه‌های یک ارز دیجیتال قدرتمند را دارند. با تحلیل فاندامنتال می‌توانید این دسته از پروژه‌ها را پیدا کنید و روی آن‌ها سرمایه‌گذاری کنید. پروژه‌هایی که فاندامنتال قدرتمند دارند، معمولا بعد از بازار نزولی هم قدرتشان را از دست نمی‌دهند و دوباره رشد می‌کنند.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  بهترین کیف پول بیت کوین برای ایرانیان : 15 کیف پول برتر

در بازار نزولی به حرکات ناگهانی و معاملات احساسی توجه نکنید. توجه به هیجانات بازار می‌تواند کاربردی و سودآور باشد. اما تمرکز روی این هیجانات در بازار نزولی تنها شما را آشفته می‌کند و باعث می‌شود اشتباه ترید کنید.

بهتر است در بازار نزولی شاخص‌های بنیادی پروژه‌های مختلف را بررسی کنید. پروژه‌های بسیاری وجود دارند که ارزش ذاتی زیادی دارند، اما هنوز قیمت توکن‌هایشان پایین است. بسیاری از تریدرها با پیدا کردن این توکن‌ها در بازار نزولی و خرید آن‌ها، بلیط خوشبختی‌شان را صادر می‌کنند!

شاخص‌های تحلیل فاندامنتال

شاخصه‌های بنیادی پروژه‌های ارز دیجیتال همیشه یکسان نمی‌مانند. ممکن است روند بلندمدت بازار، تغییر در تیم توسعه دهنده، رقابت‌های بازار و…  در شاخصه‌های فاندامنتال تغییر ایجاد کند. به همین دلیل لازم است که در بازه‌های زمانی منظم پروژه‌های مختلف را به صورت فاندامنتال تحلیل کنید و اگر لازم است درباره سرمایه‌گذاری روی آن تجدید نظر داشته باشید. گاهی اوقات یک پروژه خوب است، اما موقعیت‌های بهتر از آن هم برای سودآوری وجود دارد.

تحلیل بنیادی در بازار نزولی

در ادامه به مهم‌ترین شاخص‌های تحلیل فانتدامنتال اشاره می‌کنیم:

 • قدرت و مهارت تیم توسعه‌دهنده و بنیانگذاران
 • حامیان پروژه
 • پتانسیل رشد بالا
 • نقدینگی مناسب
 • تعداد مناسب تراکنش‌های روزانه
 • پلن‌های مناسب برای آینده

آموزش ببینید

سود کردن در بازار نزولی ارزهای دیجیتال کار سخت و چالش‌برانگیزی است. اما یکی از نکات مثبت درباره بازار نزولی این است که جو بازار به اندازه زمان صعود پرهیجان و سوداگرانه نیست. بنابراین شما فرصتی برای آرامش بیشتر و تمرکز روی مطالب پایه و آموزش خواهید داشت.

در بازار نزولی می‌توانید درباره بازار یاد بگیرید و بررسی کنید چه فاکتورهایی روی روند آن تأثیر دارد و چه شاخصه‌هایی بی‌تأثیر است. این بررسی‌ها به شما کمک می‌کند برای بازار صعودی بعدی آماده شوید و با قدرت بیشتری ترید کنید. همچنین می‌توانید به سرمایه‌گذاری‌های قبلی که انجام دادید فکر کنید و بررسی کنید که آیا این کار درست بوده یا نه. به این فکر کنید که اگر فرصت جبران داشتید، چه کاری را انجام نمی‌دادید و کدام کار را دوباره تکرار می‌کردید.

یادگیری ترید

بازارهای نزولی یکی از بهترین فرصت‌ها برای افراد مبتدی هستند تا روی آموزش زمان بگذارند. افراد مبتدی می‌توانند به آموزش‌های پایه بپردازند و یاد بگیرند بلاکچین چطور کار می‌کند، ارزهای دیجیتال چه هستند و به طور کلی چه عواملی بازار را تحت تأثیر قرار می‌دهد. در بازار ارزهای دیجیتال مفاهیم بسیاری برای یادگیری وجود دارد که ممکن است ترید باعث شود به آن‌ها توجهی نکنید. به یاد داشته باشید یک تریدر آگاه، می‌تواند فرصت‌های مختلف را ببیند و سود بیشتری به دست آورد.

در بازار نزولی روی یادگیری چه چیزهایی تمرکز کنیم؟

نزول بازار یک فرصت محدود است و معمولا آنقدر طولانی نمی‌شود که بتوانید همه چیز را یاد بگیرید. به همین دلیل در ادامه به کلیدی‌ترین مفاهیمی که باید بدانید اشاره می‌کنیم. حتی اگر این مطالب را می‌دانید، دانش خود را بروزرسانی کنید و با جزئیات بیشتری یاد بگیرید.

 • تحلیل تکنیکال: الگوهای تحلیل تکنیکال را یاد بگیرید تا با استفاده از آن بتوانید موقعیت‌های مناسب برای ورود یا خروج به بازار سرمایه یک ارز دیجیتال را پیدا کنید.
 • تحلیل فاندامنتال: با استفاده از این تحلیل می‌توانید پروژه‌هایی که در بلندمدت سودآوری دارند و اکنون ارزان هستند را پیدا کنید و روی آن‌ها سرمایه‌گذاری داشته باشید.
 • مدیریت ریسک: یاد بگیرید چگونه ریسک را مدیریت کنید، بودجه‌بندی انجام دهید و سرمایه‌تان را بین ارزهای مختلف تقسیم کنید.
 • استراتژی‌های معاملاتی: استراتژی‌های مختلف را امتحان کنید و با ترکیب آن‌ها یک استراتژی معاملاتی منحصر به فرد برای خودتان بسازید.

آنچه گفتیم بدان معنا نیست که در بازار صعودی ارزهای دیجیتال، آموزش را فراموش کنید و فقط مراقب بالا و پایین رفتن اعداد و ارقام باشید. آموزش همیشه ضروری است اما در روندهای نزولی به جای اضطراب درباره افت ارزش دارایی‌ها بهتر است روی مسائل درست تمرکز کنید تا بعد از اصلاح بازار نتایج بهتری بگیرید. افرادی که دانش کافی درباره بازار دارند، چه در بازار نزولی و چه در بازار صعودی، شانس بیشتری برای سودآوری خواهند داشت.

به دنبال ارزهایی باشید که در برابر بازار نزولی ارزهای دیجیتال مقاوم هستند

بازار نزولی یکی از علت‌های ناامیدی و دلسردی در طرفداران بازار ارزهای دیجیتال است، زیرا باید بنشینند و ضررهایی که روز به روز بیشتر می‌شود را تماشا کنند.

ارزهای دیجیتال مقاوم در برابر افت ارزش

با وجود اینکه اکثر ارزهای دیجیتال در بازار نزولی دچار افت شدید قیمت می‌شوند، اما توکن‌ها یا کوین‌هایی هم هستند که ساز مخالف می‌زنند و ارزششان کم‌تر نمی‌شود و حتی ممکن است رشد هم داشته باشند. به عنوان مثال در روند نزولی سال ۲۰۱۸ که تقریبا همه ارزهای بازار سقوط کردند، توکن‌های LOOM Network، Metaverse ETP و Binance Coin (BNB) جان سالم به در بردند و ارزششان را از دست ندادند.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  غیر متمرکز در ارزهای دیجیتال یا Decentralize به چه معناست؟

تعداد محدودی از تریدرها استعداد فوق‌العاده‌ای در پیدا کردن ارزهای دیجیتال مقاوم در برابر روند نزولی را دارند. آن‌ها به قدری ماهر هستند که تشخیص می‌دهند ارزش کدام توکن خیلی کم نمی‌شود و کدام توکن به محض شروع بازار نزولی، دچار افت ارزش می‌شود.

نکته مهم این است که ارز دیجیتالی در روند نزولی کنونی ارزشش را حفظ کرده، لزوما در بازار نزولی بعدی هم مقاوم باقی نمی‌ماند. حتی ممکن است خیلی بیشتر از قبل دچار افت ارزش شود. اهمیتی ندارد که پروژه قدیمی است یا به تازگی ایجاد شده، تجربه و اطلاعاتی که از بازار ارزهای دیجیتال به دست می‌آورید و حس ششم گاهی کمک می‌کند که تشخیص دهید کدام ارز در بازار نزولی از آسمان به زمین نمی‌افتد!

در بازار نزولی می‌توان سنگ‌های قیمتی جمع کرد

سرمایه‌گذاران و تریدرها در بازار نزولی ارزهای دیجیتال روزهای سختی را می‌گذرانند، اما این بازار بهترین فرصت برای خرید توکن‌ا و کوین‌های خوب در قیمت پایین است. تصور کنید بازار ارزهای دیجیتال برای شما یک حراج فصلی زده و می‌توانید توکن محبوبتان را با قیمت کم‌تر خریداری کنید!

حراج ارزهای دیجیتال

در سال‌های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰ تقریبا همه ارزهای دیجیتال سقوط آزاد را تجربه کردند و برخی از آن‌ها ۹۰ درصد از ارزش خود را از دست دادند. بیت کوین که بزرگ‌ترین ارز دیجیتال بود از قیمت ۲۰ هزار دلار به ۳ هزار دلار رسید و با اندکی اغراق، ۸۰ درصد از ارزش خود را از دست داد. اما شب تیره دوام نداشت. در زمان نگارش این مقاله بیت کوین شکست خورده سال ۲۰۱۸، ارز دیجیتال پیروزی است که با قیمت ۴۱هزار دلار معامله می‌شود و رکورد بزرگ ۶۸ هزار دلار را هم به نام خود ثبت کرده است.

فشار روانی بعد از نزول طولانی مدت یک ارز دیجیتال به حدی زیاد است که کم‌تر کسی تصمیم به خرید آن می‌گیرد. اما افرادی که این کار را انجام می‌دهند، تریدرهای صبوری هستند که حتی اگر قیمت توکن مورد نظرشان به روند کاهشی خود ادامه دهد، باز هم آن را نگه مِ‌دارند. این دسته از تریدرها در بازار بیت کوین اکنون بیش از دو هزار درصد سود کرده‌اند.

اگر ذهن خود را در برابر هیجانات منفی کنترل کنید و استراتژی و برنامه مناسبی داشته باشید، بازار نزولی بهترین زمان برای خرید ارزهای دیجیتال ارزشمند محسوب می‌شود. البته این جملات فقط خواندن و نوشتنشان ساده است و زمانی که نوبت به عمل می‌رسد، هرکسی به آن‌ها عمل نمی‌کند.

در بازار نزولی چه ارزهایی را بخریم؟

نسخه یکسانی برای همه بازارهای نزولی وجود ندارد و همانطور که چند بار تأکید کردیم، باید مطابق با اهداف و برنامه‌هایتان ترید کنید. خرید یک ارز دیجیتال تنها بخاطر اینکه قیمتش در بازار نزولی کاهش پیدا کرده و قبلا ارزشمند بوده، نه تنها سودی برایتان ندارد، بلکه ممکن است باعث ضررهای بیشتر شود. بسیاری از تریدرها تنها به همین دلیل روی برخی از میم کوین‌ها سرمایه‌گذاری کرده و شکست خورده‌اند.

معمولا ارزهای دیجیتالی که تاریخچه پرباری دارند، سرمایه‌گذاری خوبی محسوب می‌شوند. البته این دسته از ارزهای دیجیتال هم چرخه‌هایی را پشت سر گذاشته‌اند که در آن با بازار نزولی هماهنگ شده و افت قیمت داشته‌اند، اما بعد از آن اصلاح قابل قبولی را تجربه کرده‌اند.

البته مثل همیشه باید به یاد داشته باشید که تمام تخم مرغ‌هایتان را در یک سبد نچینید و به اندازه کافی در سبد سهامتان تنوع ایجاد کنید. مطمئن شوید که در سبد شما توکن‌ها یا کوین‌هایی از پروژه‌های مختلف در حوزه‌های گوناگون بازار ارزهای دیجیتال وجود دارد. با این کار می‌توانید میزان ضرر را متعادل کنید و اگر در هر حوزه‌ای از بلاکچین یا ارزهای دیجیتال، روزنه امیدی به وجود آمد، شما هم سود به دست آورید.

با ارزهای موجود در سبدتان ازدواج نکنید

هودل کردن ارزهای دیجیتال می‌تواند یکی از بزرگ‌ترین اشتباهاتی باشد که یک تریدر مرتکب می‌شود. اینکه تجربه نشان می‌دهد هودل کردن یکی از استراتژی‌هایی است که توانسته به بسیاری از سرمایه‌گذاران در بلند مدت سود برساند، درست است. اما نکته اینجاست که هودل کردن بهترین استراتژی معاملاتی نیست و با ترید می‌توان سود بیشتری به دست آورد. البته در صورتی که فرد دانش ترید کردن را داشته باشد.

ازدواج با ارزهای دیجیتال

حتی اگر با اهرم‌های معاملاتی امور مالی متمرکز و غیرمتمرکز هم کار کنید، می‌توانید ضررهای خود را در بازار نزولی هم متعادل کنید. در بازار ارزهای دیجیتال،‌ کسب سود ۵ درصدی نسبتا ساده است و تقریبا تمام افراد می‌توانند این کار را انجام دهند. اگر هم تریدری حرفه‌ای‌تر باشد یا قدرت ریسک‌پذیری بالاتری داشته باشد، می‌تواند سود بیشتری به دست آورد.

پلتفرم‌های مختلف پیشنهادهای گوناگونی دارند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید با دارایی‌هایتان سود کنید. مثلا می‌توانید از صندوق‌های سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال استفاده کنید و سود بگیرید یا حتی در صرافی‌های غیرمتمرکز توکن نقدینگی خریداری کنید. صرافی‌هایی چون یونی سواپ به تأمین‌کنندگان نقدینگی پاداش می‌دهند.

در حالت اگر یک نفر هزار دلار استیبل کوین و یک بیت کوین داشته باشد و آن را نگه دارد، بعد از چند سال همچنان هزار دلار استیبل کوین و یک بیت کوین خواهد داشت. او با افزایش ارزش بیت کوین سود به دست آورده، اما اگر همان فرد وارد بازار ترید شود، بعد از این مدت ممکن است چند بیت کوین داشته باشد. در ظاهر به نظر می‌رسد سرمایه هودلرها امنیت بیشتری دارد، اما وقتی نتایج را بررسی می‌کنید، متوجه می‌شوید برآیند سودها و ضررهای یک تریدر در نهایت درآمد بیشتری نسبت به یک هودلر داشته است.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  چه عاملی ارزش بیت‌ کوین را تعیین می‌کند؟

در بازار نزولی ارزهای دیجیتال سریع عمل کنید

تریدرها در بازار صعودی باید ارزهای دیجیتال را در قیمت پایین بخرند، آن‌ها را نگه دارند و بعد از رسیدن به قیمت بالا بفروشند. آن‌ها برای سود کردن در این بازار باید صبور باشند تا موقعیت مناسب برای فروش فرا برسد.

در بازار نزولی باید عکس این عمل را انجام داد. در این بازار بهترین راه این است که خیلی زود دارایی‌هایتان را بفروشید. استراتژی معاملاتی در بازار نزولی باید به این صورت باشد که در قیمت‌های بالا ارز دیجیتال را بفروشید و در قیمت‌های پایین دوباره بخرید و تا جایی که امکان دارد، این کار را تکرار کنید.

استفاده از فرصت‌ها در بازار نزولی ارزهای دیجیتال

تعداد فرصت‌های طولانی‌مدت در بازار خرسی بسیار محدود است؛ هیچ ارز دیجیتالی منتظر نمی‌ماند تا شما تصمیم بگیرید می‌خواهید آن را بفروشید یا نگه دارید. بازار نزولی پر از فرصت‌های کوتاه مدت است که اگر هوشیار و سریع باشید می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. تعداد تریدرهایی که می‌دانند چطور از این فرصت‌ها استفاده کنند و با آن‌ها سود به دست آورند، بسیار محدود است.

فرصت های سودآوری در بازار نزولی

برخی از مهم‌ترین روش‌های سودآوری در بازار نزولی ارزهای دیجیتال را در ادامه می‌خوانید:

 • فروش سریع
 • اجرای سریع قراردادهای آتی
 • استفاده از ETFهای اهرمی و معکوس
 • کار با بازارهای پیش‌بینی
 • و…

هرکدام از این روش‌ها مزیت‌ها و معایب خاص خودشان را دارند و باید بررسی کنید که کدام روش برای شما سودآوری بیشتری دارد.

فراموش نکنید حتی اگر صنعت ارزهای دیجیتال در حال پیشرفت باشد، باز هم بازار نزولی آن را دچار رکود خواهد کرد. به همین دلیل می‌توان با استراتژی‌های کوتاه مدت و ورود به سایر پلتفرم‌های مرتبط با بازار ارزهای دیجیتال،‌ در بازار نزولی هم مقداری سود به دست آورد.

از قدرت شبکه‌سازی استفاده کنید

شبکه‌سازی در بازار ارزهای دیجیتال هم احتمال موفقیت را افزایش می‌دهد. اگر عضوی از تیم تریدرهای حرفه‌ای و فعالان بازار ارزهای دیجیتال باشید، می‌توانید در بازار نزولی باهم همفکری‌ کنید و استراتژی مناسبی برای فرار از این بازار با کم‌ترین میزان ضرر بچینید.

شبکه‌سازی کار سختی نیست. برای این کار در رویدادهای مرتبط با بلاکچین و ارزهای دیجیتال شرکت کنید، در فضای مجازی و به خصوص لینکدین درباره فعالیت‌هایتان بنویسید و در کلاس‌های جدید شرکت کنید. هرچه دایره ارتباطی شما با افرادی که در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کنند گسترده‌تر باشد، احتمال اینکه استراتژی بهتری بچینید و در بازار صعودی و روند اصلاحی بعدی جایگاه قدرتمندی به دست آورید، بیشتر خواهد شد.

راه‌های مختلفی برای جان سالم به در بردن از بازار نزولی ارزهای دیجیتال وجود دارد، اما هیچکدام به اندازه شبکه‌سازی قدرتمند نیستند. بسیاری از افراد تصور می‌کنند ترید کردن به تنهایی مزیت‌های بیشتری برایشان دارد، اما زمانی که بازار صعودی می‌شود، از این تصور خود پشیمان می‌شوند. در یک تیم ممکن است هر عضو بتواند روند آینده یک ارز دیجیتال را پیشبینی کند. اگر ۵۰ درصد از این پیش‌بینی‌ها هم درست از کار درآید، همه اعضای تیم به سود خوبی می‌رسند.

کلام آخر

بازار نزولی مانند یک شمشیر دو لبه است. برخی از افراد در آن ضرر می‌کنند و حتی ممکن است همه سرمایه‌شان را از دست بدهند و از بازار خارج شوند و برخی دیگر حتی در بازار نزولی هم درآمد دارند! در بازار ارزهای دیجیتال مسئولیت صددرصد همه اتفاقات با شماست و همه چیز به واکنش شما بستگی دارد. پس روی ذهن،‌ دانش و تجربه‌هایتان کار کنید تا بتوانید در هر موقعیتی بهترین واکنش را نشان دهید.

پیشنهاداتی که در این مقاله ارائه شد، صرفا برای اطلاعات بیشتر و کمک به شما برای فرار از بازار نزولی بود. برخی از این پیشنهادها کارهایی هستند که افراد حرفه‌ای انجام می‌دهند. بنابراین ممکن است مبتدی‌ها در دفعات اولی که از این راهکارها استفاده می‌کنند، دچار ضرر بشوند. اما به مرور زمان فوت کوزه‌گری را یاد می‌گیرند و می‌توانند مانند سایر افراد حرفه‌ای سود به دست آورند.

صرافی ارز دیجیتال داموند در تلاش است اطلاعات بروز و تخصصی در زمینه ترید و سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال را به رایگان در اختیار تریدرها قرار دهد. آموزش‌های مفاهیم پایه و روش‌های سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال به شما کمک می‌کند راه خود را در این دنیای بزرگ پیدا کنید و درآمد داشته باشید. با مطالعه روزانه مجله داموند یک تریدر بروز و آگاه خواهید بود. تریدرهای بروز ماهیگیران خوبی هستند که اجازه نمی‌دهند فرصت‌های سودآور از دستشان فرار کنند، حتی اگر در بازار نزولی ارزهای دیجیتال باشند!

دسته بندی مطالب
مطالب مرتبط
مطالب مرجع

ارز دیجیتال چیست؟

بلاک چین چیست؟

متاورس چیست؟

NFT چیست؟

دیفای (DeFi) چیست؟

صرافی غیرمتمرکز چیست؟

کیف پول چیست؟

تحلیل تکنیکال چیست؟

ایردراپ چیست؟

استیکینگ ارز دیجیتال چیست؟

بیت کوین چیست؟

اتریوم چیست؟

تتر چیست؟

خرید و فروش ارز های دیجیتال
ما را دنبال کنید
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.