داموندمگ

آموزش ثبت نام در متاورس: سایت های ورود به دنیای متاورس

DAMOND
آموزش ثبتنام در متاورس

تغییر نام شرکت فیسبوک به متا یکی از اتفاقات سال 2021 بود که توجه افراد را به واژه‌ای به نام متاورس جلب کرد. اما واقعا متاورس چیست و چطور می توان وارد آن شد؟ هنوز تعریف واضحی درباره این کلمه وجود ندارد. برای اولین بار این واژه توسط نیل استفنسون در رمان تصادف برفی (Snow Crashed) مطرح شد که در آن افراد در دنیای مجازی به خرید و فروش زمین‌های مجازی می‌پرداختند و با استفاده از آواتارهای خود با دیگران تعامل داشتند. برخی از افراد معتقدند متاورس چیزی جز بازی‌های ویدیویی نیست و برخی دیگر از افراد در فضای کسب و کارهای مبتنی بر فناوری، معتقدند این مفهوم آینده اینترنت و تعاملات مجازی افراد است. در این مقاله از داموندمگ قصد داریم به آموزش ثبت نام در متاورس و همین‌طور نحوه ورود به متاورس های مطرح را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

متاورس چیست؟

همان‌طور که اشاره شد اصطلاح متاورس اولین بار توسط نیل استفنسون در سال 1992 در یک رمان علمی تخیلی به نام تصادف برفی استفاده شد. استفنسون در رمان خود از متاورس به عنوان یک دنیای دیجیتال که به موازات دنیای واقعی وجود دارد، صحبت کرد. هرچند با وجود فناوری‌هایی مانند وب 3، بلاک چین، هوش مصنوعی، واقعیت مجازی و واقعیت افزوده و دیگر فناوری‌های موجود، تصور چنین دنیایی زیاد دور از ذهن نیست، اما همچنان کارشناسان مطمئن نیستند که آیا متاورس در آینده شبیه به توصیفات نیل خواهد بود یا خیر؟

قبل از تعریف متاورس نگاهی به فضای آنلاین موجود در حال حاضر که به طور معمول استفاده می‌کنیم بیندازید. ما قادر به برگزاری کلاس‌های آنلاین، تماس‌های تصویری و مدیریت جلسات در پلتفرم‌هایی مانند گوگل میت و… هستیم. اما مشکلی که در حال حاضر وجود دارد، این است که سطح تعاملات مجازی ما هنوز اختلاف زیادی با تعاملات در دنیای فیزیکی دارد و کیفیت آن‌ها هنوز در سطحی نیست که انسان مدرن انتظار دارد. متاورس و فناوری‌های جدید به دنبال ایجاد تعاملات آنلاین با کیفیتی بالاتر و نزدیک‌تر به تعاملات فیزیکی هستند.

اگر بخواهیم متاورس را به بیانی ساده تعریف کنیم، در واقع یک پلتفرم واقعیت افزوده است که به کاربران اجازه می‌دهد تا تجربیات تعاملی آنلاینِ ادغام شده با دنیای فیزیکی را ایجاد کنند. علاوه بر این، متاورس اساساً مفهومی از فضای مجازی است که واقعی شده، یک دنیای سه بعدی مجازی غوطه‌ور، تعاملی و مشارکتی که توسط فناوری‌هایی مانند وب 3، بلاک چین و واقعیت افزوده توسعه پیدا کرده.

همه این‌ها بر اساس مفهوم انتقال گسترده تجربیات دنیای فیزیکی ما با استفاده از واقعیت ترکیبی، واقعیت مجازی و در نهایت واقعیت افزوده است. علاوه بر افزایش کیفیت تعاملات آنلاین، متاورس به دنبال ایجاد یک فضای غیرمتمرکز، امن و غیرقابل سانسور برای آینده بشر است که در آن ارتباطات افراد متقابل و همه جانبه باشد.

آینده متاورس چگونه خواهد بود؟

آینده متاورس و نحوه ورود به آن

زمانی که برای اولین بار شبکه جهانی وب در سال 1970 به وجود آمد، سازندگان آن ایده‌ای درباره آینده آن نداشتند، این موضوع درباره متاورس هم صادق است. با اینکه تبلیغات بازاریابی زیادی در مورد ایده کلی متاورس وجود دارد و شرکت‌ها سعی می‌کنند از بازار داغ متاورس برای منافع خود استفاده کنند، اما باید گفت هنوز کسی نمی‌داند آینده متاورس دقیقا به چه شکل خواهد بود.

در حال حاضر فعال‌ترین شرکت در حوزه متاورس، شرکت متا است که به ساخت عینک‌های VR پرداخته و گفته می‌شود در حال ساخت یک پلتفرم متاورسی است. همچنین مجموعه‌هایی مانند Roblox، بازی‌های ویدیویی متاورسی ایجاد کرده‌اند که استفاده از آن‌ها نسبت به بازی‌های سابق برای کاربران آسان‌تر است. برخی دیگر از شرکت‌ها هم بازی‌هایی فراتر از پلتفرم‌های مبتنی بر NFT ارائه می‌کنند. با این وجود بسیاری از حامیان متاورس از غول‌های فناوری تا استارتاپ های جدید درباره عدم انسجام پلتفرم‌های فعال در این حوزه بحث کرده‌اند. علت این موضوع هم نداشتن تعریف و مفهوم دقیقی برای متاورس است.

چگونه به متاورس دسترسی داشته باشیم؟

پتانسیل کامل متاورس هنوز کشف نشده، اما به این معنا نیست که راهی برای ورود و تجربه کردن آن وجود ندارد. چندین سال است که شرکت‌های مختلفی در حال توسعه انواع محیط‌های متاورسی هستند که با استفاده از دارایی‌های دیجیتال، جوامع جهانی و بلاک چین ساخته شده‌اند.

با این حال، برای استفاده از متاورس ممکن است به راهنمایی‌های این مقاله نیاز داشته باشید. پلتفرم‌های زیادی برای تجربه این دنیای تازه وجود دارد که در ادامه به معرفی و آموزش ثبت نام در آن‌ها می‌پردازیم.

بهترین متاورس ها برای استفاده کدام اند؟

این پلتفرم‌ها تنوع زیادی دارند و معرفی همه آن‌ها در این مقاله مقدور نیست، در این جا چند مورد از پرطرفدارترین موارد را بررسی خواهیم کرد.

1- دیسنترالند

آموزش ثبتنام در متاورس دیستنرالند

دیسنترالند یکی از محیط‌های شناخته‌شده برای علاقه‌مندان به متاورس است. این دنیای مجازی غیرمتمرکز توانسته به سرعت توجه کاربران را به خود جلب کند. دیسنترالند به کاربران خود اجازه می‌دهد آثار هنری و دارایی‌های دیجیتال خود را در قالب NFT ایجاد کنند و به خرید و فروش آن‌ها بپردازند.

افراد می‌توانند با ایجاد آواتار خود روی پلتفرم و با استفاده از یک برنامه مبتنی بر مرورگر دنیای مجازی سه بعدی، به راحتی به متاورس دسترسی پیدا کنند. بنابراین یکی از بهترین و ساده‌ترین راه‌ها برای ورود به متاورس، دیسنترالند است.

مطلب پیشنهادی  کاربردهای متاورس در دنیای مجازی و چه کمکی به ما می کند؟

کاربران می‌توانند آواتار (آواتار شخصیت مجازی شما در محیط متاورس است، مانند پروفایل در شبکه‌های اجتماعی) خود را در این متاورس بسازند و با استفاده از آن در پلتفرم به تعامل بپردازند. البته شما برای دسترسی کامل به این پلتفرم، باید یک کیف پول متامسک را به صورت افزونه وب روی سیستم خود نصب کنید. زمانی که کیف پول دیجیتال خود را به متاورس دیسنترالند متصل کردید، می‌توانید به خرید و فروش دارایی‌های مجازی مانند زمین بپردازید.

2- هورایزن ورلدز

ثبتنام در متاورس هوریزان ورلدز

هوریزان ورلدز یک بازی ویدئویی آنلاین رایگان است که توسط واقعیت مجازی توسعه یافته و توسط متا برای Oculus ساخته شده است. محیط Horizon Worlds به کاربران این امکان را می‌دهد که به صورت آنلاین با افراد دیگر در فضایی بدون محدودیت و قابل شخصی سازی ارتباط برقرار کنند.

به عبارت دیگر هورایزان ورلدز، اولین معرفی رسمی متا (فیسبوک سابق) به دنیای متاورس است که در قالب یک اپلیکیشن شبکه اجتماعی سه بعدی، به کاربران اجازه تعامل و برقراری ارتباط را می‌دهد. کاربران در هوریزان ورلدز می‌توانند به مکان‌های مختلف بروند، در طیف وسیعی از فعالیت‌ها با سایر کاربران شرکت کنند، یا به کسب تجربه‌های مختلف بپردازند و از این تجربه لذت ببرند.

3- سندباکس

ثبتنام در متاورس سندباکس

سندباکس یک پلتفرم جامعه محور است که گفته می‌شود به سازندگان و هنرمندان اجازه می‌دهد از تجربیات بازی voxel و همچنین دارایی‌های خود در بلاک چین کسب درآمد کنند.

بازیکنان در محیط‌های مجازی با یکدیگر تعامل دارند و می‌توانند زمین‌های مجازی و سازمان خود را در این متاورس تغییر دهند. استفاده از توکن های غیر مثلی (NFT) قابلیت‌های متفاوتی به بازی می‌دهد. علاوه بر این، ایده Play-2-Earn (بازی برای کسب درآمد) به سادگی به گیمرها امکان کسب درآمد با استفاده از توکن های SAND را می‌دهد.

4- کریپتو وکسلز

ثبتنام در متاورس کریپتو وکسلز

کریپتو وکسلز یک دنیای مجازی مبتنی بر بلاک چین اتریوم است که در چند ماه گذشته محبوبیت زیادی به دست آورده. کریپتو وکسلز نیز متاورسی است که مانند سندباکس و دیسنترالند به قطعات زمینی تقسیم شده است و بازیکنان می‌توانند به راحتی آناین زمین‌ها را خریداری کنند.

از آنجایی که زمین‌های بازی، توکن NFT هستند، کاربران می‌توانند به سادگی هر آنچه را که می‌خواهند را بسازند. این متاورس از شهری به نام Origin City تشکیل شده که شامل خیابان‌های متعلق به سازندگان بازی و امکانات و بسته‌های درون برنامه‌ای متعلق به خریداران است. کاربران برای خرید اقلام درون بازی به یک کیف پول اتریوم نیاز دارند.

5- اکسی اینفینیتی

ورود به متاورس اکسی اینفینیتی

یکی دیگر از انتخاب‌ها برای ورود به متاورس، اکسی اینفینیتی است. این پروژه در 2021 با رشد چشمگیری که داشت باعث شناخته شدن بیشتر در بین کاربران متاورس شد. همچنین توکن بومی این متاورس رشد 7300 درصدی را داشت که در عرض چند ماه یکی از پربازده‌ترین ارز دیجیتال‌ها در فضای کریپتو بود. با اینکه در حال حاضر تبلیغات این بازی کمتر دیده می‌شود، اما باید گفت یکی از بهترین پلتفرم‌های متاورس در حال حاضر اکسی اینفینیتی است. این بازی یک پلتفرم مبتنی بر بلاک چین است که کاربران در آن می‌توانند هیولاهایی به نام اکسی را خریداری کرده و با آن‌ها در برابر دیگران مبارزه کنند. اکسی‌ها دارایی‌هایی از جنس NFT هستند به این معنی که می توان در بازار بازی آن‌ها را معامله کرد. همچنین کاربران می‌توانند اکسی‌های خود را برای کسب درآمد بیشتر پرورش دهند. این پلتفرم که از نوع بازی‌های بازی برای کسب درآمد است به کاربران بابت نبرد با سایر گیمرها یا مبارزه با اکسی‌های موجود در بازی، پاداش می‌دهد.

6- بلاک توپیا

ورود به متاورس بلاک توپیا

یکی از بازی‌های موجود برای ورود به متاورس بلاک توپیا است که یک پلتفرم سه بعدی ساخته شده با واقعیت مجازی است. این بازی یک تجربه کاملا متفاوت برای کاربران است. بلاک توپیا یک آسمان خراش مجازی شامل 21 طبقه است که به احترام 21 میلیون بیت کوین، این دارایی دیجیتال را ایجاد کرده است. بلاک توپیا به کاربران خود اجازه می‌دهد تا فضاهای موجود در این متاورس را خریداری کنند، این فضاها در قالب NFT در دسترس هستند.

این پلتفرم توسط شبکه پالیگان ساخته شده و از BLOK به عنوان ارز اصلی خود استفاده می‌کند. کاربرانی که مالک فضای داخل آسمان‌خراش هستند، می‌توانند آن را به دیگران اجاره دهند و در ازای آن توکن BLOK دریافت کنند.Bloktopia  همچنین دارای یک سطح مشخص برای بازی‌های رمزنگاری شده است که دارای مجموعه‌ای از بازی‌های متفاوت برای سنین مختلف می‌باشد. همچنین شرکت‌های مختلف می‌توانند فضای تبلیغات مجازی بلاک توپیا را برای توسعه کسب و کار خود، خریداری کنند. حتی کاربران می‌توانند در سالن‌های مجازی موجود در بلاک توپیا، رویدادهای مختلف برگزار کنند، در رویدادها شرکت کنند و حتی توکن های BLOK را به عنوان جایزه شرکت در رویداد دریافت کنند. بنابراین با استفاده از متاورس بلاک توپیا شما می‌توانید هم وارد متاورس شوید و هم‌زمان به کسب توکن های BLOK بپردازید.

6- ایلوویوم

ورود به متاورس ایلوویوم

یکی دیگر از پلتفرم‌هایی که می‌توانید برای ورود به متاورس استفاده کنید، ایلوویوم است. این پلتفرم یک بازی بلاک چین است که چندین عنصر مختلف را در خود جای داده است. در این بازی، بازیکنان با «Illuvials» مبارزه می‌کنند و جایزه می‌گیرند که می‌توان از آن برای نبرد با بازیکنان دیگر استفاده کرد. این ایلوویال‌ها به صورت NFT در دسترس هستند، که هر کدام زیبایی‌شناسی و ویژگی‌های خاص خود را دارند. همچنین کاربران می‌توانند ایلوویال ها را با هم ترکیب کنند و موجودات قدرتمندتری ایجاد کنند و در نبردها برای کسب پاداش بیشتر از آن‌ها استفاده کنند.

مطلب پیشنهادی  سندباکس چیست؟ معرفی بازی Sandbox با توکن SAND

جوایز این بازی به صورت توکن ILV در دسترس کاربران قرار می‌گیرد که ارز دیجیتال بومی مبتنی بر اتریوم در متاورس ایلوویوم است. از ارز دیجیتال ILV می توان برای خرید آیتم‌های درون بازی استفاده کرد، یا می‌توان آن را در «Illuvium Vault» قرار داد. مانند برخی دیگر از پلتفرم‌های متاورس معرفی شده، این متاورس از توکن بومی خود برای رای گیری در مورد پیشنهادهای حاکمیتی استفاده می‌کند. با توجه به اینکه بازی کامل قرار است در سال 2022 منتشر شود، ایلوویوم می‌تواند به یکی از بهترین پلتفرم‌های متاورس برای علاقه‌مندان به بازی‌های P2E تبدیل شود.

ثبت نام در متاورس دیسنترالند

برای ورود به متاورس یکی از گزینه‌های جذاب برای کاربران بازی دیسنترالند است. در ادامه راهنمای گام به گام ثبت نام و استفاده از این متاورس را با شما به اشتراک می‌گذاریم.

برای دسترسی به  دیسنترالند، تنها چیزی که باید داشته باشید یک مرورگر و اتصال اینترنت است.

گام اول:

مرورگر وب را راه اندازی کنید و وب سایت رسمی Decentraland را باز کنید.

گام دوم:

در صفحه باز شده روی Get Started کلیک کنید.

ورود به METAVERSE

گام سوم:

پس از کلیک روی Start، صفحه زیر باز می‌شود و از شما می‌پرسد که آیا می‌خواهید به متاورس دیسنترالند در مرورگر خود دسترسی داشته باشید یا ترجیح می‌دهید یک برنامه اختصاصی دانلود کنید. اگر فقط قصد دارید محیط متاورس را ببیند روی Explore on Web کلیک کنید. این محیط می‌تواند تمام مواردی که در برنامه وجود دارد را به شما نمایش دهد.

DECENTRALAND

گام چهارم:

در صفحه بعدی، از شما پرسیده می‌شود که آیا می‌خواهید کیف پول بلاک چین خود را به برنامه متصل کنید تا تمام تجربه شما در بلاک چین ذخیره شود، یا می‌خواهید متاورس را به عنوان مهمان بررسی کنید. در حالت دوم، تمام پیشرفت شما به صورت محلی ذخیره می‌شود و حذف فایل محلی منجر به از دست رفتن دائمی پیشرفت شما در بازی می‌شود. اگر قصد دارید صرفا بازی را بررسی کنید، روی «Play as Guest » کلیک کنید.

 

اگر «Play using your wallet » را انتخاب کنید، از شما خواسته می‌شود که کیف پول بلاک چین خود، مانند متامسک، را به Decentraland متصل کنید. اگر یک حساب متامسک دارید، برای ادامه، فقط باید ورود به سیستم را تأیید کنید.

گام پنجم:

پس از ورود به سیستم، باید «آواتار» دیجیتالی خود را انتخاب کنید، که یک تصویر گرافیکی از شخصیت شماست. شما می‌توانید مواردی مانند رنگ مو، لباس و موارد دیگر را انتخاب کنید.

DECENTRALAND

گام ششم:

هنگامی که آواتار را ساختید، روی “Done” کلیک کنید و آماده تجربه دنیای متاورس دیسنترالند باشید.

آواتار در متاورس

در صفحه بعدی، شما درون متاورس دیسنترالند خواهید بود. یک دستیار مجازی به شما کمک می‌کند تا کنترل اولیه و راه‌های تعامل و کشف این پلتفرم را درک کنید.

https://coinfea.com/how-to-access-decentraland-metaverse/

ثبت نام در متاورس هورایزن ورلدز

برای ورود به بازی Horizon worlds که به Oculus نیز معروف است، باید مراحل زیر را دنبال کنید.

مرحله 1:

هدست خود را روشن کرده و آن را روی چشم خود قرار دهید.

مرحله 2:

هوریزان ورلدز را دانلود کرده و روی هدست خود نصب کنید.

مرحله 3:

برنامه Oculus را باز کنید، شما می‌توانید برنامه نصب شده خود را با استفاده از هدست ببینید.

مرحله 4:

برنامه مورد نظر خود را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا باز شود.

مرحله 5:

اگر اولین بار است که وارد Horizon Worlds می‌شوید، از شما خواسته می‌شود که وارد حساب فیس بوک خود شوید.

مرحله 6:

آواتار خود را سفارشی کنید. طیف گسترده‌ای از گزینه‌های سفارشی سازی برای لباس ها، ویژگی‌های صورت و موارد دیگر وجود دارد که شما می‌توانید انتخاب کنید.

مرحله 7:

شما می‌توانید در رویدادهایی که در متاورس هوریزان ورلدز در حال برگزاری است شرکت کنید. البته برای تعامل در این فضا مانند هر فضای مجازی دیگری بهتر است محتاطانه رفتار کنید.

ثبت نام در متاورس سندباکس

گام اول:

وارد مرورگر سیستم خود شوید و sandbox.games را تایپ کنید. یک وب سایت برای ایجاد حساب و همچنین بازدید از فضای بازی در دسترس شما قرار می‌گیرد. اگر اولین بار است وارد این پلتفرم می‌شوید، ابتدا یک حساب کاربری ایجاد کنید. اگر حساب کاربری دارید، وارد حساب کاربری خود شوید.

گام دوم:

صفحه اصلی را انتخاب کنید و در گوشه سمت چپ گزینه ای برای ایجاد وجود دارد.

گام سوم:

با کلیک روی Create شما می‌توانید آواتار خود را ایجاد کنید. آواتارهای مختلفی برای استفاده رایگان وجود خواهد داشت که می‌توانید آن‌ها را به دلخواه شخصی‌سازی کنید. می‌توانید لباس ها، رنگ پوست، رنگ مو، مدل مو و موارد دیگر را سفارشی کنید. پس از سفارشی سازی، روی ذخیره تغییرات کلیک کنید تا کارهایی که انجام داده‌اید در آواتار شما ذخیره شوند.

گام چهارم:

اکنون شما آماده هستید تا با آواتار مجازی خود وارد متاورس شوید و به کشف آن بپردازید.

ثبت نام در متاورس کریپتو وکسلز

ورود به Cryptovoxels نیز ساده است و اگر فقط می‌خواهید این پلتفرم را مشاهده کنید، فقط به یک مرورگر وب نیاز دارد. کریپتو وکسلز را می توان در اکثر مرورگرهای وب دارای جاوا اسکریپت از جمله فایرفاکس و کروم استفاده کرد. شما با استفاده از ماوس و کیبورد می‌توانید شخصیت‌های بازی را کنترل می‌کنید و با تجهیزات VR مانند Oculus Quest، Oculus Rift و HTC Vive می‌توانید به بازی متصل شوید.

برای ورود به کریپتو وکسلز:

به Cryptovoxels.com بروید و Play Now را انتخاب کنید، به این ترتیب شما بلافاصله با یک آواتار تصادفی و نام کاربری تصادفی وارد بازی می‌شوید. نیازی به اتصال کیف پول یا ایجاد حساب کاربری نیست. هر بار که بدون حساب کاربری وارد متاورس می‌شوید، نام کاربری و آواتار شما به صورت تصادفی ایجاد می‌شود. شما می‌توانید با سایر بازیکنان چت کنید و جستجوی خود را در این متاورس آغاز کنید.

مطلب پیشنهادی  متاورس چیست و چگونه وارد متاورس شویم؟ + 10 ارز متاورسی

ثبت نام در متاورس اکسی اینفینی

مرحله 1:

به axieinfinity.com بروید و روی «Start » کلیک کنید.

مرحله 2:

کیف پول رونین را دانلود و نصب کنید و به عنوان یک اکستنشن به مرورگر خود اضاف کنید.

مرحله 3:

می‌توانید وارد بازار خرید NFT شوید و اکسی‌های خود را خرید کنید. این موجودیت های دیجیتال برای استفاده در بازی‌ها کاربرد دارد.

مرحله 4:

با رفتن به گزینه MarketPlace در بالا سمت چپ مانند شکل زیر می‌توانید اکسی‌ها را ببینید. اکسی‌ها دارای ویژگی‌هایی هستند که قبل از خرید لازم است کاربرد هر ویژگی را بدانید و اکسی مناسبی انتخاب کنید.

به این ترتیب شما می‌توانید وارد بازی شوید و از دنیای متاورس اکسی اینفینیتی لذت ببرید.

ثبت نام در متاورس بلاک توپیا

یکی از تجربه‌های استفاده از متاورس، خرید زمین است. بلاک توپیا یکی از متاورس هایی است که کاربری اصلی آن خرید زمین و توسعه و اجاره آن است. بنابراین در ادامه نحوه خرید زمین در این بازی را معرفی می کنیم. البته همان‌طور که پیش از این گفته شد، شما می‌توانید در این پلتفرم بازی و فعالیت‌های دیگر نیز انجام دهید.

مرحله 1:

مرورگر وب خود را باز کنید و www.bloktopia.com را در نوار آدرس تایپ کنید و وارد شوید.

مرحله 2:

در صفحه اصلی بلاک توپیا، آگهی «Exodus NFT Sale Now Live» را مشاهده خواهید کرد. روی دکمه “Now Live” کلیک کنید و منتظر بمانید.

مرحله 3:

سطحی را که می‌خواهید زمین خود را در آن خریداری کنید انتخاب کنید. در حال حاضر، زمین‌ها در سطوح 1، 2، 3، 4 و 5 موجود هستند و به سرعت فروخته می‌شوند. سطح 5 قبلاً کاملاً رزرو شده است. با این حال، بلاک توپیا در آینده نزدیک قطعه عظیمی از زمین را منتشر می‌کند که بازیکنان می‌توانند در سطوح بالاتر نیز خریداری کنند.

مرحله 4:

قطعه زمینی را که می‌خواهید بخرید انتخاب کنید.

مرحله 5:

یک کادر کوچک روی صفحه نمایش شما ظاهر می‌شود که تمام جزئیات مربوط به زمین مورد علاقه شما را به شما می‌گوید. این پیام حاوی توضیحات کمی از قطعه زمین، قیمت آن، شناسه آن، آدرس تماس، خالق، مالک فعلی و همین‌طور اطلاعات بلاک چین مورد استفاده برای زمین است. در حال حاضر بیشتر قطعات روی بلاک چین پالیگان هستند.

مرحله 6:

هنگامی که تمام جزئیات را تأیید کردید، روی دکمه خرید NFT کلیک کنید و منتظر بمانید تا به صفحه پرداخت هدایت شوید. (برای پرداخت می‌توانید از کیف پول‌های دیجیتال مانند متامسک و تراست ولت استفاده کنید.)

مرحله 7:

جزئیات پرداخت را تأیید کنید و پس از تأیید موفقیت آمیز، شما مالک زمین در متاورس بلاک توپیا خواهید بود و می‌توانید زمین خود را در این متاورس توسعه دهید، در آن رویداد برگزار کنید و از فضای متاورسی که در اختیار دارید برای تبلیغات برند خود استفاده کنید.

سخن پایانی

با وجود نزولی بودن روند بازار کریپتو، متاورس و بازی‌های متاورسی همچنان طرفداران خود را دارند. شرکت‌های توسعه دهنده نیز روز به روز در حال معرفی بازی‌های جدید و پلتفرم‌های جذاب در این حوزه هستند.

در این مقاله از داموندمگ سعی کردیم تعدادی از مطرح‌ترین متاورس‌های موجود را به شما معرفی کنیم و آموزش ثبت نام در هر کدام از این آن‌ها را به صورت گام به گام بررسی کنیم. نکته مهم درباره بازی‌های متاورسی این است که در حال حاضر به دلیل نزول بازار کریپتو، ارزش توکن های بومی در آن‌ها نیز کاهش پیدا کرده و هزینه ورود و پیشرفت در این بازی‌ها کمتر از قبل شده است. بنابراین افرادی که علاقه‌مند به بازی در این فضا هستند، فرصت بسیار خوبی برای بررسی انواع پلتفرم‌ها و خرید اقلام بازی به دست آورده‌اند. البته اگر علاوه بر ثبت نام در متاورس به دید سرمایه گذاری به این پلتفرم‌ها نگاه می‌کنید، بهتر است اصول سرمایه گذاری را رعایت کنید و تحقیق و بررسی بیشتری در این زمینه انجام دهید.

سوال های متداول

1- نحوه ثبت نام در متاورس ثبت نام چگونه است؟

برای ثبت نام در متاورس همان‌طور که در مقاله به صورت گام به گام بررسی شد، شما ابتدا باید پلتفرم مورد علاقه خود را انتخاب کنید، وارد سایت شوید و با راهنمایی‌های موجود در سایت شروع به فعالیت‌های مختلف مانند خرید زمین، بازی، تعامل و غیره کنید.

2- چطور وارد متاورس شویم؟

برای ورود به انواع مختلف متاورس شما می‌توانید با مرورگر خود وارد شده و استفاده کنید، هرچند برای ورود به برخی دیگر شما نیازمند عینک مخصوص هستید.

3- آیا برای ورود به متاورس باید هزینه کنیم؟

بسیاری از پلتفرم‌های متاورسی رایگان هستند، برای پیشرفت در بازی و استفاده از امکانات مختلف شما نیاز به پرداخت هزینه با استفاده از ارز دیجیتال دارید.

4- بهترین متاورس برای ورود کدام است؟

متاورس های معرفی شده در این مقاله جزء جذاب‌ترین پلتفرم‌های موجود هستند، شما می‌توانید یک مورد را انتخاب کرده و وارد شوید.

5- متاورس های رایگان کدامند؟

بسیاری از متاورس ها امکانات اولیه رایگانی دارند و شما می‌توانید برای شروع هیچ هزینه‌ای پرداخت نکنید و به تجربه و جستجو در بازی بپردازید. اما برای رشد سریع‌تر در بازی معمولا نیاز به خرید اقلام دیجیتال مانند آواتار، لباس، سلاح و موارد دیگر دارید.

دسته بندی مطالب
مطالب مرتبط
مطالب مرجع

ارز دیجیتال چیست؟

بلاک چین چیست؟

متاورس چیست؟

NFT چیست؟

دیفای (DeFi) چیست؟

صرافی غیرمتمرکز چیست؟

کیف پول چیست؟

تحلیل تکنیکال چیست؟

ایردراپ چیست؟

استیکینگ ارز دیجیتال چیست؟

بیت کوین چیست؟

اتریوم چیست؟

تتر چیست؟

خرید و فروش ارز های دیجیتال
ما را دنبال کنید
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.