داموندمگ

بهترین ماشین حساب های استخراج ارز دیجیتال

DAMOND
بهترین ماشین حساب های استخراج ارز دیجیتال

یکی از جذاب‌ترین راه‌های کسب درآمد از ارز دیجیتال، استخراج یا ماینینگ ارز دیجیتال است. در حال حاضر گزینه‌های زیادی برای ماین کردن پیش روی سرمایه گذاران و علاقمندان به این حوزه قرار دارد. رمز ارزهای مختلفی از جمله بیت کوین و اتریوم قابلیت ماینینگ دارند؛ شیوه و هزینه اولیه برای استخراج هر کدام متفاوت است. تجهیزات استخراج نیز به صورت مداوم بروزرسانی و در بازار عرضه می‌شود؛ از این رو انتخاب سودآورترین گزینه برای استخراج برای افرادی که می‌خواهند از این روش درآمد کسب کنند، دشوار است. ماشین حساب‌ها ابزارهایی هستند که بر اساس عوامل مختلف، میزان سودآوری استخراج هر توکن را تخمین میزنند. این آمارها به افراد کمک می‌کند تا بهترین ماشین حساب‌ها را انتخاب کنند. در این مقاله از داموندمگ قصد داریم بهترین ماشین حساب های استخراج ارز دیجیتال را به شما معرفی کنیم، با ما همراه باشید.

ماشین حساب استخراج کریپتو چیست؟

ماشین حساب استخراج کریپتو ابزاری است که میانگین سودآوری ماینرها را تخمین می‌زند. این ماشین حساب‌ها برای محاسبه میزان متوسط درآمد ماینرها از نرخ هشی که هر کدام می‌توانند در ثانیه پردازش کنند، استفاده می‌کنند. برای محاسبه این عدد از مواردی مانند مقدار، هزینه انرژی مصرفی و عوامل دیگر برای تخمین استفاده می‌کنند.

معرفی بهترین ماشین حساب های استخراج ارز دیجیتال در 2022

استخراج یا ماینینگ کریپتو چیست؟

استخراج رمز ارزها فرایند اعتبارسنجی تراکنش‌ها در شبکه بلاک چین در ازای دریافت پاداش است. برای استخراج رمز ارزها می‌توانید از رایانه‌های شخصی هم استفاده کنید، اما سود حاصل از ماینینگ با کامپیوتر شخصی، به دلیل سختی بالای شبکه، صرفه اقتصادی چندانی ندارد.

سختی بالای شبکه بدین معناست که دستگاه پردازشگر برای تایید تراکنش باید محاسبات پیچیده‌ای انجام بدهد و برای این کار به سخت افزار قدرتمند نیاز دارد. به همین خاطر ابزارهای به خصوصی به نام دستگاه ماینر ایجاد شده که سخت افزار قدرتمندی دارند و می‌توانند محاسبات پیچیده بلاکچین را پردازش کنند.

عوامل موثر بر سوددهی استخراج کریپتو

استخراج ارز دیجیتال بسیار پیچیده‌تر از آن چیزی است که به نظر می‌رسد، و عوامل متعددی  بر سودآوری حاصل از این کار تأثیر می‌گذارد. مهم‌ترین عامل تعیین کننده میزان درآمد، تجهیزاتی است که استفاده می‌کنید، اما موارد دیگری نیز وجود دارد که باید در نظر بگیرید. یک ماشین حساب سودآوری استخراج کریپتو با بررسی این عوامل، نرخ سود تقریبی ماینینگ را محاسبه می‌کند. در ادامه این عوامل را نام می‌بریم و درباره آن‌ها توضیح خواهیم داد.

1- نرخ هش

نرخ هش

نرخ هش مقدار قدرتی است که تجهیزات شما برای تکمیل یک تراکنش بلاک چین تولید می‌کند. نرخ هش، نقدار هشی است که در هر یک ثانیه تولید می‌شود. برای اکثر تنظیمات ماینینگ کامپیوتر خانگی، احتمالاً KH/s  یاMH/s یا مگا (میلیون)، یا GH/s یا گیگا (میلیارد) هش در ثانیه تولید می‌شود. تجهیزات پیشرفته‌تر، خروجی بالاتری دارند و می‌توانند TH/s یا tera (تریلیون)، PH/s یا پتا (کوادریلیون)، یا EH/s یا exa (کوئینتیلیون) هش در ثانیه تولید کنند.

2- مصرف برق

مصرف برق مقدار انرژی است که برای راه اندازی تجهیزات ماینینگ صرف می‌شود. این واحد بر حسب وات (W) اندازه گیری می‌شود. بیشتر ماشین حساب‌ها اطلاعات کلی را از وب سایت سازنده تجهیزات برای محاسبات خود برمی‌دارند. هزینه‌های برق در بعضی کشورها زیاد است و می‌تواند یک عامل تاثیرگذار روی تصمیم‌گیری درباره سرمایه گذاری در ماینینگ ارز دیجیتال باشد.

3- ارزش ارز دیجیتال

ارزش بازار ارز دیجیتال هر ثانیه تغییر می‌کند. ارزش توکن یا کوینی که برای استخراج انتخاب می‌کنید، همیشه ثابت باقی نمی‌ماند و ممکن است در طول زمان،کاهش یا افزایش داشته باشد. بدیهی است که این موضوع، تاثیر بسزایی در میزان سودآوری استخراج‌کنندگان دارد.

4- هزینه استخر

پاداش ماینینگ به ماینرهایی تعلق می‌گیرد که زودتر از همه بلوک جدید بسازند. ماینرها برای افزایش شانس دریافت دستمزد ساخت بلوک جدید، معمولا ترجیح می‌دهند به استخرهای ماینینگ بپیوندند. در این حالت هر زمان که یک بلوک جدید توسط استخر استخراج می‌شود، هر شرکت کننده بخشی از پاداش را به اندازه سهم خود دریافت می‌کند.

استخرهای استخراج کریپتو قدرت چند ماینر را روی هم جمع می‌کنند و توسط یک مدیر میزبانی می‌شوند. پیوستن به یک استخر استخراج برخی از کارهای فنی را که یک فرد برای ماینینگ باید انجام دهد را حذف می‌کند. وقتی بلاکی توسط یکی از ماینرهای حاضر در استخر، استخراج می‌شود، پاداش آن بین تمام ماینرهای فعال تقسیم خواهد شد. این تقسیم بر اساس قدرت پردازشی که هر ماینر در اختیار استخر قرار داده، صورت می‌گیرد.

 5- سختی شبکه

سختی شبکه

دشواری شبکه به سختی استخراج یک بلوک اشاره دارد. به طور معمول، هرچه ماینرهای بیشتری در بلاک چین فعال باشد، استخراج یک بلاک دشوارتر می‌شود. به عنوان مثال، در سال 2009، پاداش استخراج یک بلوک بیت کوین  50 کوین بود. از آنجایی که امروزه ماینرهای بیشتری این ارز دیجیتال را استخراج می‌کنند، تعداد بیت کوین‌هایی که به عنوان پاداش ارائه می‌شود، کمتر خواهد شد. پاداش استخراج در بازه‌های زمانی منظم به نصف کاهش پیدا میکند. البته افزایش ارزش بیت کوین در طول زمان ضرر ناشی از هاوینگ را جبران خواهد کرد. بیت کوین تاکنون چندبار هاوینگ داشته است و احتمال می‌رود که پاداش استخراج این ارز دیجیتال تا سال 2024 به 3.125 بیت کوین برسد. در حال حاضر به طور متوسط، هر 10 دقیقه یک بیت کوین جدید استخراج می‌شود.

6- راه اندازی ماینر

همانطور که در بالا ذکر شد، راه اندازی ماینینگ شما تاثیر زیادی بر سودآوری خواهد داشت. در حالی که اکثر رایانه‌های خانگی می‌توانند نرم‌افزار استخراج را اجرا کنند، اما مؤثرترین راه برای کسب درآمد نیستند. شما به احتمال زیاد نیاز به سرمایه گذاری روی یک دستگاه و چندین کارت گرافیک یا یک دستگاه تخصصی دارید. همانطور که راه اندازی شما گسترش می یابد، باید تجهیزات خنک کننده را نیز برای بهینه سازی عملکرد در نظر بگیرید. اگر قصد دارید چند دستگاه را در منزل خود برای ماینینگ راه اندازی کنید، ممکن است بخواهید عایق حذف صدا را به آن منطقه اضافه کنید.

7- پاداش بلوک

پاداش بلاک مبلغی است که هر زمان که یک بلوک جدید را با موفقیت استخراج کنید، دریافت می‌کنید. این مقدار از شبکه ای به شبکه دیگر بسیار متفاوت است. مقدار آن نیز می‌تواند در یک لحظه تغییر کند. بسیاری از ماینرها قبل از اینکه تصمیم بگیرند در درازمدت چه چیزی استخراج کنند، پاداش های مختلف بلاک چین را مقایسه می‌کنند. برخی از ماینرها روی دستگاه های سرمایه گذاری می‌کنند که امکان جابجایی بین بلاک چین های مختلف را فراهم می‌کند تا بتوانند سودآورترین گزینه را استخراج کنند.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  هاوینگ بیت کوین چیست؟ نمودار هاوینگ بیت کوین 2024

مزایای استفاده از ماشین حساب استخراج کریپتو

مزایای استفاده از ماشین حساب استخراج کریپتو

افراد به دلایل مختلفی از ماشین حساب استخراج رمز ارز استفاده می‌کنند؛ به حداکثر رساندن میزان بازدهی و بهترین ابزار برای استخراج دو دلیل اصلی برای استفاده از ماشین حساب محسوب می‌شود. در ادامه به بررسی مزیت‌های استفاده ماشین حساب های استخراج رمز ارز می‌پردازیم:

امکان یافتن سریع سودآورترین شبکه‌های بلاک چین

دستگاه‌های استخراج بیت کوین امکان سوئیچ بین شبکه‌های مختلف را دارد. شما می‌توانید در زمان‌های مختلف، رمز ارزی که استخراج می‌کنید را تغییر دهید. همان‌طور که می‌دانید قیمت رمز ارزها در طول زمان تغییر می‌کند و انتخاب درست برای استخراج رمز ارز اهمیت بسیار دارد. بعضی از شبکه‌های بلاکچین پاداش بالاتری نسبت به سایر شبکه‌ها ارائه می‌دهند یا بعضی مواقع آلت کوین‌های جدید ممکن است بیشترین سود را به ماینرهای خود ارائه بدهند.

با استفاده از ماشین حساب های استخراج می‌توانید بر اساس سود تقریبی ماینینگ هر ارز دیجیتال، یک استراتژی استخراج بچینید و تمرکز خود را روی استخراج توکنی بگذارید که بیشترین سودآوری را برای شما دارد.

یافتن بلاک چین های سودآور

شناسایی تغییراتی که بر سوددهی استخراج کریپتو تاثیر می‌گذارد

یکی از مواردی که شما به عنوان ماینر باید از آن مطلع باشید، شناسایی عواملی است که بر سوددهی استخراج شما تاثیر می‌گذارد. ماشین حساب های پیشرفته اطلاعاتی شامل سختی شبکه و میزان پاداش را به صورت خودکار به شما نمایش می‌دهد. جالب است بدانید بعضی از ماشین حساب های کریپتو مانند CryptoRival حتی امکان دسترسی به اخبار روز ارز دیجیتال را برای ماینرها فراهم می‌کنند. به این ترتیب استفاده از ماشین حساب استخراج کریپتو به شما کمک می‌کند تا عوامل تاثیرگذار بر سودآوری پروسه ماینینگ خود را بشناسید و بتوانید تصمیم درستی درباره نحوه ماینینگ و انتخاب ارز دیجیتال درست برای ماین، بگیرید.

صرفه جویی در زمان

صرفه جویی در زمان با استفاده از ماشین حساب های استخراج کریپتو

شما به عنوان ماینر باید خود را با پیشرفت‌های تکنولوژی در رابطه با دستگاه های ماینینگ به روز نگه دارید. مواردی مانند تصمیم به ارتقا کارت گرافیک یا تغییرات سخت افزاری لازم برای افزایش بازدهی سرمایه‌گذاری در حوزه ماینینگ مسائلی است که ماینرها با آن درگیر هستند. با اینکه اطلاعاتی که ماشین حساب ها در اختیار شما قرار می‌دهند محدود به اطلاعات وب سایت سازنده است، با این حال اطلاعات خوبی در رابطه با پیشرفت‌های تکنولوژی درباره ابزارهای ماینینگ و تاثیر تجهیزات جدید در میزان سودآوری فرایند ماینیگ را در اختیار شما قرار می‌دهند که می‌تواند بسیار موثر و کاربردی باشد. به دلیل پیشرفت مداوم فناوری و جایگزینی ابزارهای کاربردی و گاها ارزان تر از موارد پیشین، اطلاع از آخرین اخبار با شیوه‌ای سریع می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد، که می‌توانید این اطلاعات را از طریق ماشین حساب استخراج ارز دیجیتال به دست بیاورید.

معایب استفاده از ماشین حساب های استخراج کریپتو

معایب استفاده از ماشین حساب های استخراج کریپتو

با اینکه ماشین حساب استخراج کریپتو ابزار بسیار مفیدی است اما باید بدانید اطلاعاتی که با استفاده از این روش کسب می‌کنید، اطلاعات کاملی نیست. بنابراین این ابزار نمی‌تواند تنها منبع شما برای تصمیم گیری باشد. در ادامه معایب این ابزار را نیز بررسی می‌کنیم تا اگر قصد استفاده از ماشین حساب استخراج کریپتو را دارید، از معایب آن نیز آگاه باشید.

عدم دسترسی به اطلاعات کامل

باید توجه داشته باشید که ماشین حساب ها هنگام محاسبه میزان سودآوری، فقط به چند عامل توجه می‌کنند و برخی عوامل فیزیکی تجهیزات مانند اصطکاک، فرسودگی و خرابی تجهیزات را در نظر نمی‌گیرند. همچنین زمان استفاده از هر ماشین حساب شما خود را محدود به اطلاعات سازنده آن ماشین حساب استخراج کریپتو می‌کنید. باید توجه داشته باشید علاوه بر عواملی که سازندگان ماشین حساب ها برای تخمین میزان سودآوری در نظر می‌گیرند، عوامل دیگری مانند مشکلات قطعی اینترنت و برق و همین‌طور نقص‌های امنیتی نیز بر میزان درآمد شما از فرایند ماینینگ ارز دیجیتال تاثیر می‌گذارد.

تاثیر مفروضات بر محاسبات

درآمد شما از استخراج ارتباط کاملا مستقیمی با قیمت رمز ارزها در حال حاضر و در آینده دارد. از طرفی یکی از مفروضاتی که ماشین حساب استخراج کریپتو در نظر می‌گیرد، قیمت ارزهای دیجیتال است، در حالی که کسی نمی‌داند آینده قیمت رمز ارزها دقیقا به چه سمتی خواهد رفت. بنابراین در محاسبه میزان سودآوری چه میزان قیمت در محاسبات ماشین حساب ها در نظر گرفته شود یا خیر، تخمین دقیقی به شما ارائه نمی‌کند. بنابراین می‌توان گفت تخمین دقیق میزان سودآوری توسط ماشین حساب استخراج ارز دیجیتال تقریبا غیرممکن است. در واقع ماشین حساب ها با فرض ثابت بودن قیمت، تخمینی از درآمد احتمالی شما از استخراج را محاسبه می‌کنند، توجه به این نکته برای انتخاب سرمایه‌گذاری در ماینینگ بسیار با اهمیت است.

پیچیدگی استفاده از ماشین حساب ها

بسیاری از ماشین حساب ها برای استفاده آسان کاربران طراحی نشده‌اند و ممکن است حتی کاربران را دچار خطا کنند. تعداد کمی از ماشین حساب ها اطلاعات ساده و مفیدی در اختیار کاربر قرار می‌دهند مانند NiceHash یا BTC.com. ماشین حساب های دیگر اطلاعات زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهند که ممکن است به جای راهنمایی و افزایش بهره وری سرمایه‌گذاری شما در ماینینگ، باعث سردرگمی شما شوند. بنابراین اگر تصمیم گرفتید از ماشین حساب های پیچیده استفاده کنید، سعی کنید نحوه استفاده از آنها را نیز بیاموزید.

بهترین ماشین حساب های استخراج ارز دیجیتال

بسیاری از ماشین حساب های استخراج ارز دیجیتال از داده‌های مشخصی برای محاسبه میزان سودآوری استفاده می‌کنند. جالب است بدانید تعداد زیادی ماشین حساب استخراج کریپتو وجود دارد که شما در انتخاب بهترین گزینه احتمالا سردرگم خواهید شد. تفاوت عمده ماشین حساب های استخراج کریپتو در رابط کاربری و برخی از ویژگی‌های دیگر است. البته بعضی از ماینرها از هر ماشین حساب برای بررسی اهداف متفاوتی از محاسبه تخمین میزان سودآوری استفاده می‌کنند. در ادامه برخی از بهترین ماشین‌حساب‌های ماینینگ کریپتو را بررسی می‌کنیم.

1- نایس هش (NiceHash)

نایس هش: ماشین حساب استخراج کریپتو

این ماشین حساب استخراج کریپتو را می‌توان محبوب‌ترین ماشین حساب از نظر ماینرها دانست. یکی از دلایل محبوبیت نایس هش، رابط کاربری آسان آن است که برای افراد مبتدی و سرمایه گذارانی که به صورت فردی فعالیت می‌کنند، گزینه بسیار خوبی است.

استخراج‌کنندگان جدیدی که می‌خواهند استخراج را با استفاده از رایانه‌های شخصی خود شروع کنند، می‌توانند از ویژگی تشخیص خودکار برای تعیین میزان سودآوری CPU و برای استخراج استفاده کنند. گزینه انتخاب دستی به کاربران امکان می‌دهد به راحتی دستگاه ها را با هم مقایسه کنند. بزرگ‌ترین محدودیت NiceHash این است که فقط اطلاعات میزان سودآوری استخراج بیت کوین را به کاربران نمایش می‌دهد. در نظر داشته باشید که اگر تمایل دارید آلت کوین‌ها را استخراج کنید، این ماشین حساب استخراج رمز ارز مناسب شما نیست. اما اگر تمایل دارید برای همیشه به استخراج بیت کوین از طریق رایانه شخصی بپردازید، نایس کش یکی از انتخاب‌های مناسب برای شما خواهد بود.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  استخراج ابری چیست؟ کسب درآمد با قدرت پردازشی ابرها

2- کریپتو کامپر (CryptoCompare)

کریپتو کامپر: ماشین حساب استخراج کریپتو

اگر میانگین هش دستگاه خود را می‌دانید یکی از بهترین و ساده‌ترین ماشین حساب های استخراج رمز ارز برای شما، کریپتو کامپر است. بر خلاف نایس هش، این ماشین حساب کریپتو، امکان محاسبه و تخمین سودآوری رمز ارزهای مختلف را ارائه می‌کند و شما می‌توانید به راحتی ارز دیجیتال مورد نظر خود را انتخاب کنید. با استفاده از این ماشین حساب کریپتویی شما انتخاب‌هایی مانند بیت کوین، اتریوم، اتریوم کلاسیک، مونرو، زی کش، دش یا لایت کوین یکی را خواهید داشت. پس از انتخاب رمز ارز مورد نظر می‌توانید متغیرهای دیگر مانند قدرت هش، مصرف برق، هزینه برق و درصد هزینه استخر را وارد کنید.

ماشین حساب سود تخمینی شما را بر اساس روز، هفته، ماه و سال نمایش خواهد داد. تنها مشکل استفاده از CryptoCompare این است که شما باید درباره تجهیزات دستگاه خود اطلاعات کافی داشته باشید، چرا که این ماشین حساب برای ماینرهایی طراحی شده که میزان مصرف انرژی و میانگین نرخ هش دستگاه خود را می دانند. البته باید گفت این ماشین حساب برای ماینرهایی که این اطلاعات را از قبل درباره تجهیزات خود می دانند، یک گزینه جذاب است چرا که می‌توانند به راحتی میزان سودآوری رمز ارزهای مختلف را با استفاده از این ابزار جستجو کنند و رمز ارز مورد نظر خود را برای استخراج انتخاب کنند. اما این ماشین حساب برای ماینرهای تازه کار انتخاب مناسبی نخواهد بود.

3- کوین اسمارت (CoinSmart)

3- کوین اسمارت (CoinSmart)

این شرکت که یک شرکت کانادایی است، یک ماشین حساب استخراج ارز دیجیتال ساده ارائه کرده که سختی فعلی را محاسبه می‌کند. سپس کاربران باید نرخ هش، نرخ تبادل BTC/CAD، هزینه‌های استخر، هزینه‌های سخت افزار ، میزان مصرف انرژی و دیگر هزینه ها را وارد کنند. به این ترتیب ماشین سود را بر اساس روز، هفته، ماه و سال ارائه می‌دهد. کوین اسمارت مانند کریپتو کامپر برای ارائه تخمین کلی سودآوری مناسب است و بزرگ‌ترین محدودیت آن این است که تنها قدرت محاسبه میزان سودآوری استخراج بیت کوین را دارد. نقطه ضعف دیگر این ماشین حساب استخراج ارز دیجیتال این است که برای محاسبه میزان سود باید اطلاعات اولیه زیادی را وارد کنید. همچنین این ماشین حساب میزان سودآوری را به دلار کانادا محاسبه می‌کند. می‌توان گفت ماشین حساب CoinSmart مناسب افرادی است که تمایل دارند از یک ماشین حساب استخراج کریپتو ساده فقط برای استخراج بیت کوین استفاده کنند و نتایج را به صورت دلار کانادا دریافت کنند.

4- کریپتو ریوال (CryptoRival)

می‌توان گفت CryptoRival یکی از ماشین حساب های استخراج رمز ارز با ویژگی‌های متمایز است چرا که بیش از 100 نوع ماشین حساب مختلف در این وبسایت می‌توانید مشاهده کنید. اگر شما هم از آن دسته ماینرهایی هستید که تمایل دارید به استخراج رمز ارزهای مختلف بپردازید، کریپتو ریوال می‌تواند یک گزینه مناسب برای شما باشد. این ماشین حساب از رمز ارزهایی مانند بیت کوین، اتریوم، دوج کوین، اتریوم کلاسیک، لایت کوین، مونرو، دش و چندین کریپتو دیگر پشتیبانی می‌کند و چندین ماشین حساب تخصصی دیگر را نیز شامل می‌شود. برای استفاده از ماشین حساب کافی است از گزینه جستجو در ستون سمت چپ برای پیدا کردن ماشین حساب استخراج مورد نظر خود استفاده کنید. مانند دیگر ماشین‌حساب‌های پیشرفته سودآوری استخراج کریپتو، برای به دست آوردن تخمین سودآوری دقیق، باید قدرت هش، هزینه‌های استخر، مصرف برق و سایر هزینه‌ها را وارد کنید.

این ماشین حساب پیشرفته کریپتویی علاوه بر ارائه برآوردهای سودآوری، اطلاعات قیمت در زمان واقعی، به روز رسانی اخبار، تبادل اطلاعات و موارد دیگر را ارائه می‌دهد. این اطلاعات به شما کمک خواهد کرد انتخاب بهتری در بین رمز ارزها برای استخراج و سرمایه‌گذاری ماینینگ انجام دهید.

5- کوین وارز (CoinWars)

کوین وارز: ماشین حساب استخراج ارز دیجیتال

این ماشین حساب نیز یکی از بهترین ماشین حساب های استخراج رمز ارز است که گزینه‌های خوبی را به ماینرها ارائه می‌کند. مانند سایر ماشین‌حساب‌های پیشرفته در این ابزار، می‌توانید مقدار زیادی از متغیرها را سفارشی کنید تا تخمین نسبتاً دقیقی داشته باشید. ممکن است برای استفاده از محاسبه گر هش ریت شبکه که در وب سایت وجود دارد کمی با چالش رو به رو شوید، اما این ماشین حساب به ماینرها این فرصت را می‌دهد تا به سرعت سودآوری بیت‌کوین و چندین آلتکوین را مقایسه کنند. علاوه بر بیت کوین، اتریوم، دوج کوین و لایت کوین، این ماشین حساب استخراج ارز دیجیتال، اطلاعات آلتکوین‌هایی مانند Verge، Peercoin، Ravencoin و Horizen را نیز به ماینرها نمایش می‌دهد.

6- وات تو ماین (WhatToMine)

وات تو ماین : ماشین حساب استخراج ارز دیجیتال

یکی از محبوب‌ترین ماشین حساب رایگان استخراج ارز دیجیتال، وات تو ماین است که یکی از دقیق ترین ماشین حساب های ارز دیجیتال در حال حاضر است. این ماشین حساب در حال حاضر از دارایی هایی مانند بیت کوین، اتریوم، هوریزن و دش پشتیبانی می‌کند. ماینرها می‌توانند از ماشین‌حساب‌های GPU و ASIC استفاده کنند تا ببینند کدام دارایی‌ها بیشترین سود را دارند. آنها همچنین می‌توانند دشواری استخراج، پاداش های تخمینی و موارد دیگر را با هم مقایسه کنند.

اگر در استخراج ارزهای دیجیتال تازه کار هستید، استفاده از ماشین حساب WhatToMine می‌تواند کمی سخت باشد. ایجاد یک حساب کاربری به شما این امکان را می‌دهد که ماشین حساب را کمی بیشتر سفارشی کنید تا بتوانید به سرعت اطلاعات مورد نیاز برای تصمیم گیری را پیدا کنید. همچنین این ماشین حساب ابزاری برای مقایسه پردازشگر گرافیکی تجهیزات را در اختیار کاربران قرار می‌دهد و فهرستی از رتبه های برتر سودآور در بین ارزهای دیجیتال را به ماینرها معرفی می‌کند. این قابلیت می‌تواند به شما کمک کند تا دستگاه های جدید را به سرعت کشف کنید، اما به اندازه سایر ماشین حساب ها جزئیات زیادی در مورد تجهیزات در اختیار شما قرار نمی‌دهد.

7- ماینرز تات (Minerstat)

Minerstat ماشین حساب دیگری است که برای کمک به ماینرها در انتخاب بین تجهیزات طراحی شده است. این ابزار به سرعت سودآورترین دستگاه ها را بر اساس الگوریتم و هزینه‌های برق تعیین شده توسط کاربر نمایش می‌دهد. با استفاده از اشتراک ویژه، کاربران می‌توانند هشدارها را تنظیم کنند، به استخرهای استخراج بپیوندند و اطلاعاتی در مورد بیت کوین و آلت کوین‌های ترند قبل از ورود به استخر پیدا کنند.

8- BTC.com

BTC.com یکی دیگر از سرویس‌های استخری است که ماشین‌حساب‌ استخراج ارز دیجیتال با استفاده آسان را ارائه می‌دهد. این ماشین حساب همچنین توانایی اضافه کردن چندین ماینر را به معادله امکان پذیر می‌کند که این ویژگی آن را از سایر ماشین حساب ها متمایز می‌کند. برای استفاده از ماشین حساب BTC.com شما کافی است نرخ هش تخمینی، میزان مصرف برق و هزینه برق ماینر مورد استفاده را وارد کنید. ماشین حساب این امکان را دارد که قیمت بیت کوین، سختی شروع، افزایش سختی و نسبت سود را به طور خودکار وارد کند. افرادی که تمایل دارند از یک محاسبه گر ساده تر استفاده کنند می‌توانند از نسخه مینی استفاده کنند که درآمد 24 ساعته را در بیتکوین و بیت کوین کش بر اساس نرخ هش، قیمت‌های فعلی و نرخ‌های هزینه استخر محاسبه می‌کند. اگر به دنبال یک ماشین حساب استخراج کریپتو آسان و سریع هستید، BTC.com یک انتخاب مناسب است.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  هش ریت چیست؟ کاربرد Hash Rate در بلاکچین

9- Braiins Mining Insights

Braiins Mining Insights که قبلاً با نام Slush Pool شناخته می شد، یک ماشین حساب استخراج بیت کوین بسیار ساده است که چند گزینه پیشرفته برای ماینرهای با تجربه نیز ارائه می‌کند. علاوه بر نمایش واضح برآورد سفارشی تا 60 ماه در یک زمان، می‌توانید هزینه‌های سرمایه اولیه، هزینه‌های ثابت ماهانه، ارزش‌گذاری سخت‌افزار و استهلاک در طول زمان، میزان سودی که قصد دارید در طول زمان نگه دارید و سایر موارد پیشرفته را وارد کنید و سودآوری استخراج ارز دیجیتال را برآورد کنید.

10- 2CryptoCalc

2CryptoCalc  یک ماشین حساب سودآوری استخراج رمزنگاری ساده با چندین گزینه مختلف است. این پلتفرم را می‌توان با 26 ارز رمزنگاری شده مورد استفاده قرار داد و همین‌طور آلت کوین‌های سودآور را برای استخراج به ماینرها معرفی می‌کند. پس از وارد کردن مدل‌های NVIDIA یا AMD که استفاده می‌کنید، این گزینه را خواهید داشت که سودآورترین آلت‌کوین‌ها را در حال حاضر یا در ۲۴ ساعت گذشته ببینید. 2CryptoCalc علاوه بر ارائه محاسبات به روز، فهرستی از سودآورترین پردازنده های گرافیکی موجود در بازار را نیز به ماینرها معرفی می‌کند. میانگین قیمت GPU را با استفاده از داده‌های آمازون، eBay و منابع دیگر بررسی می‌کند تا مشخص کند که کدام دستگاه بازدهی مناسب تری را ارائه می‌کند.

11- SimpleMining.net

سیمپل ماینینگ

SimpleMining.net با استفاده از داده‌های جمع‌آوری‌شده از WhatToMine، یک ماشین‌حساب استخراج GPU ساده برای اتر ارائه می‌دهد. بنابراین اگر به دنبال استخراج اتریوم هستید، این ماشین حساب استخراج کریپتو می‌تواند یک گزینه مناسب برای شما باشد. برای استفاده از این ماشین حساب کافی است تعداد دستگاه های خود را از لیست 70 مدل GPU محبوب انتخاب کنید و هزینه برق خود را تنظیم کنید. کل سود در روز و ماه به طور خودکار به‌روزرسانی می‌شود و به شما این امکان را می‌دهد تا سرعت تغییراتی که بر سودآوری شما تاثیر می‌گذارد را مشاهده کنید. در حالی که این ماشین حساب برای استفاده بسیار ساده و آسان است، فقط میزان سودآوری اتر را تخمین می زند. لیست مدل های GPU نیز در این ماشین حساب محدود است، بنابراین برخی از کاربران ممکن است تجهیزات خود را در لیست پیدا نکنند.

آیا ماشین حساب استخراج کریپتو ابزار مناسبی است؟

یکی از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین عوامل در کسب درآمد از ارز دیجیتال، زمان است. ماشین‌حساب‌های سودآوری استخراج کریپتو می‌توانند اطلاعات کلی مورد نیاز برای ایجاد یا تغییر سریع استراتژی استخراج را در اختیار شما قرار دهند. حتی پس از سرمایه‌گذاری اولیه ماینینگ، اگر می‌خواهید سودآوری خود را تخمین بزنید یا رمز ارز خود را تغییر دهید، این ابزارها می‌توانند به شما کمک کنند. به این معنا که به طور مداوم تجهیزات و دارایی‌های خود را به نسبت سودآوری که برای شما دارند، ارزیابی کنید. یادگیری نحوه استفاده از حداقل یکی از ماشین حساب های ذکر شده در بالا به صرفه جویی در وقت شما برای تحقیق و تعیین میزان سودآوری ابزار ماینینگ، کمک می‌کند.

آیا ماشین حساب های سودآوری استخراج کریپتو دقیق هستند؟

عوامل مختلفی بر سودآوری کلی یک دستگاه تأثیر می‌گذارد. اگر از یک ماشین حساب برای کمک به انتخاب بین GPU و سخت افزار استخراج استفاده می‌کنید، این تخمین ها با استفاده از اطلاعات سازنده ارائه می‌شوند. عواملی مانند فرسودگی، خنک کننده و اتصال به اینترنت می‌توانند بر نرخ هش کلی تولید تجهیزات شما تأثیر بگذارند. اگر با استفاده از رایانه شخصی ماینینگ می‌کنید، انجام چند کار از هر نوعی می‌تواند بر میانگین نرخ هش شما تأثیر بگذارد. همچنین ممکن است ماشین حساب استخراج ارز دیجیتال در برآورد میزان سود، دچار خطاهایی شود. این خطاها ممکن است از عوامل مختلفی مانند خطای انسانی یا موارد دیگر توسط ماشین حساب باشد. به همین دلیل مهم است که به یاد داشته باشید که ماشین‌حساب‌ها تخمین‌ها را ارائه می‌دهند، نه پاسخ‌های قطعی. قبل از ایجاد یک استراتژی استخراج موفق، هنوز باید تحقیقات بیشتری انجام دهید.

سخن پایانی

در این مقاله از داموندمگ سعی کردیم ماشین حساب استخراج ارز دیجیتال، مزایا و معایب آن را بررسی کنیم و بهترین ماشین حساب های استخراج کریپتو را به شما معرفی کنیم. ماشین‌حساب‌های سودآوری استخراج رمزنگاری ابزاری عالی برای استخراج‌کنندگان جدید و حتی با تجربه هستند که به دنبال توسعه استراتژی‌های قابل اعتماد و به حداکثر رساندن سود خود هستند. در حالی که برخی از ماشین حساب ها می‌توانند پیچیده باشند و منحنی یادگیری داشته باشند، می‌توانند به سرعت اطلاعات زیادی را در اختیار شما قرار دهند و در دراز مدت در وقت شما صرفه جویی کنند. اگر قصد دارید استراتژی استخراج خود را تغییر دهید یا روی تجهیزات جدید سرمایه‌گذاری کنید، استفاده از حداقل یک ماشین حساب برای تخمین سودآوری انتخاب عاقلانه ای است.

سوال های متداول

1- بهترین ماشین حساب استخراج ارز دیجیتال کدام است؟

در این مقاله از داموندمگ به معرفی 11 مورد از ماشین حساب های استخراج پرداختیم، بنابراین اگر مقاله را مطالعه نکردید می‌توانید مجددا مطالعه کنید و متناسب با نیاز خود یکی از این ابزارها را انتخاب کنید.

2- آیا ماشین حساب استخراج ارز دیجیتال میزان سود را دقیق تخمین می زند؟

این ماشین حساب ها متناسب با اطلاعاتی که به آنها داده می‌شود به تخمین سود می پردازند، باید توجه داشته باشید که این ماشین حساب ها معمولا قیمت را ثابت فرض می‌کنند. همچنین این ابزارها عواملی مانند فرسودگی ابزارهای ماینینگ، قطعی برق یا اینترنت را در نظر نمی‌گیرند.

3- چرا باید از ماشین حساب استخراج کریپتو استفاده کنیم؟

این ماشین حساب ها می‌توانند در انتخاب ابزار و همین‌طور انتخاب رمز ارز برای استخراج تخمین‌هایی بزنند و شما با توجه به این تخمین ها می‌توانید انتخاب مناسب تری برای ماینینگ داشته باشید.

4- نحوه استفاده از ماشین حساب استخراج کریپتو چگونه است؟

نحوه استفاده از این ابزارها معمولا ساده است، فقط کافی است شما اطلاعات اولیه درباره دستگاه ماینر خود را داشته باشید و در این ابزارها وارد کنید تا تخمینی از میزان سودآوری استخراج ماینینگ دستگاه را در اختیارتان قرار دهد.

دسته بندی مطالب
مطالب مرتبط
مطالب مرجع

ارز دیجیتال چیست؟

بلاک چین چیست؟

متاورس چیست؟

NFT چیست؟

دیفای (DeFi) چیست؟

صرافی غیرمتمرکز چیست؟

کیف پول چیست؟

تحلیل تکنیکال چیست؟

ایردراپ چیست؟

استیکینگ ارز دیجیتال چیست؟

بیت کوین چیست؟

اتریوم چیست؟

تتر چیست؟

خرید و فروش ارز های دیجیتال
ما را دنبال کنید
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.