داموندمگ

با بزرگترین هولدرهای بیت کوین آشنا شوید

DAMOND
هولدرهای بیت کوین

با عادی شدن بیت کوین از دید سرمایه‌گذاران سنتی، افراد باهوش و ثروتمند زیادی وارد این فضا می‌شوند. به این ترتیب، بسیاری از بزرگترین هولدرهای بیت کوین ریشه در سیستم مالی قدیمی دارند. علاوه بر این، تعداد فزاینده‌ای از چهره‌های برجسته عمومی شروع به حمایت از بیت کوین و فناوری بلاک چین کرده‌اند.

در این مقاله از داموندمگ، ما قصد داریم برخی از برجسته‌ترین هولدرهای بیت کوین را بررسی کنیم. در این مقاله از ما در مورد تأثیرگذارترین و مهم‌ترین چهره‌ها در فضای بلاک چین صحبت خواهیم کرد. به‌علاوه، ما به برترین شرکت‌هایی که بیت کوین را در ترازنامه خود نگه می‌دارند نگاهی خواهیم کرد.

تأثیرگذارترین هولدرهای بیت کوین

اگرچه برخی از بزرگترین هولدرهای بیت کوین نسبتاً ناشناس هستند، برخی از برجسته‌ترین نام‌ها دارای ذخایر بیت کوین قابل توجهی هستند. در زیر به برخی از تأثیرگذارترین هولدرهای بیت کوین نگاه می‌کنیم.

بری سیلبرت

هولدرهای بیت کوین بری سیلبرت

بری سیلبرت بنیانگذار و مدیر عامل گروه ارز دیجیتال (Digital Currency Group) یا DCG است. هدف این گروه تسریع توسعه زیرساخت‌های مالی برای ارتقای پذیرش ارزهای دیجیتال و بلاک چین است. طبق گزارش فوربس، دارایی خالص سیلبرت بیش از 1.6 میلیارد دلار است.

خرید اخیر رسانه کوین دسک نشان می‌دهد که گروه ارز دیجیتال در مرکز صنعت قرار دارد. علاوه بر این، سیلبرت مدیرعامل گری اسکیل بیت کوین (Grayscale Bitcoin Trust) است. یک صندوق قابل معامله در مبادلات بیت کوین (ETF). علاوه بر این، سیبرت پس از سرمایه‌گذاری 100 بیت کوین در زیرساخت‌های بلاک چین و شرکت‌های کریپتو، عنوان «پادشاه کریپتو» را دریافت کرده است.

مایکل سیلر

مایکل سایلر، مدیر عامل شرکت نرم‌افزاری میکرواستراتژی (MicroStrategy)، مستقر در ایالات متحده است. سیلر برای ایجاد «پلی بوک» برای سرمایه‌گذاری نهادی بیت کوین سرفصل خبرها شد. به دنبال آن، چندین مدیر عامل و شرکت برجسته دیگر با قرار دادن بیت کوین در ترازنامه خود از این روند پیروی کردند.

سیلر از زمانی که مدافع بیت کوین شد، در رسانه‌های خبری متعددی ظاهر شد تا این خبر را منتشر کند. در نتیجه، ارزش سهام میکرواستراتژی به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

تایلر و کامرون وینکلووس

هولدرهای بیت کوین تایلر و کامرون وینکلووس

دوقلوهای وینکلووس، تایلر و کامرون، شاید بیشتر به دلیل شکایت خود علیه غول رسانه‌های اجتماعی فیس بوک شناخته شده باشند. گزارش‌ها حاکی از آن است که برادران مسئول بسیاری از ایده‌های اصلی پشت فیس بوک بودند که منجر به پرداخت هنگفتی شد.

به دنبال این، برادران وینکلووس به نام‌هایی شناخته شده در دنیای کریپتو تبدیل شدند. علاوه بر این، برادران صرافی برجسته ارز دیجیتال جمینی (Gemini) را راه‌اندازی کردند. به این ترتیب، دوقلوهای وینکلووس در میان برجسته‌ترین هولدرهای بیت کوین هستند.

ایلان ماسک

ایلان ماسک، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران شرکت خودروسازی الکتریکی تسلا است. ماسک با جامعه کریپتو رابطه خوبی دارد. علاوه بر این، ماسک پس از اعلام اینکه تسلا پرداخت بیت کوین برای خودروهای برقی را می‌پذیرد، تیتر خبرها شد. با این حال، تأثیرات زیست محیطی استخراج کریپتو باعث شد که اندکی پس از اعلام این خبر تغییری ایجاد شود. با وجود این، ماسک به بحث در مورد استخراج «سبز» ادامه می‌دهد.

مایکل نووگراتز

مایکل نووگراتز، مدیرعامل گلکسی اینوسمنت پارتنرز (Galaxy Investment Partners) و یکی از قدیمی‌ترین مدافعان بیت‌کوین است. مدیر سابق صندوق در گروه سرمایه‌گذاری فورترس و شریک گلدمن ساکس در چندین برنامه برای رسانه‌های خبری که بیت کوین را به عنوان یک دارایی سرمایه‌گذاری مشروع تبلیغ می‌کنند ظاهر شده است. بر این اساس، بسیاری به نووگراتز به دلیل داشتن دیدگاه روشن و تفسیر منطقی در مورد بیت کوین نگاه می‌کنند.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  روانشناسی بازارهای مالی: ارتباط چرخه های بازار و روانشناسی

برایان آرمسترانگ

برایان آرمسترانگ مؤسس و مدیر عامل کوین بیس، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال در آمریکای شمالی است. سرمایه‌گذار اولیه بیت‌کوین و مهندس نرم‌افزار سابق در سال 2012 ایربی‌ان‌بی (Airbnb) را ترک کرد تا شغلی در حوزه کریپتو را دنبال کند و از آن زمان به یکی از بلندترین صداها در صنعت تبدیل شده است. علاوه بر این، کوین بیس در سال 2021 عمومی شد. بر این اساس، صرافی به یک وسیله سرمایه‌گذاری غیرمستقیم محبوب برای بیت کوین و بازار گسترده‌تر ارزهای دیجیتال تبدیل شده است.

کتی وود

ایلان ماسک

کتی وود یک سرمایه‌گذار برجسته و بنیانگذار آرک اینوست (ARK Invest)، یک شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری مستقر در ایالات متحده است. وود یکی از بزرگترین حامیان بیت کوین و یکی از معتبرترین سرمایه‌گذاران در این فضا است. علاوه بر این، انتخاب کننده سهام مشهور یکی از سرمایه‌گذاران برتر تسلا با سرمایه‌گذاری ARK است. به علاوه، پرچمدار صندوق آرک اینوویشن (Ark Innovation ETF) در پنج سال گذشته میانگین بازدهی سالانه بیش از 40 درصد داشته است.

10 شرکت برتر هولدر بیت کوین

در ماه‌های اخیر، برای شرکت‌های دولتی کاملاً مد شده است که مقداری بیت کوین را در ترازنامه و در خزانه‌های خود نگهداری کنند. اینکه شرکت‌ها سهام و طلا را در خزانه خود نگه می‌دارند غیرمعمول نیست. با این حال، برخی از برجسته‌ترین هولدرهای بیت کوین اکنون شرکت‌ها هستند. در زیر به ده شرکت برتری که بیت کوین هولد می‌کنند، نگاهی می‌اندازیم.

میکرواستراتژی

میکرو استراتژی

میکرواستراتژی یک شرکت پیشرو در تجزیه و تحلیل تجاری و نرم‌افزار است. همچنین میکرواستراتژی بزرگترین سرمایه‌گذار نهادی بیت کوین است. طبق گزارش buybitcoinworldwide، در طول سال گذشته، میکرواستراتژی 125051 بیت کوین جمع‌آوری کرده است که معادل حدود 5.4 میلیارد دلار است.

مدیر عامل میکرواستراتژی ، مایکل سیلر یکی از برجسته‌ترین حامیان بیت کوین است. بر این اساس، سایلر علناً اعلام کرده است که شخصاً مالک 17732 بیت کوین است، که او را در میان 100 دارنده برتر بیت کوین قرار می‌دهد. با این حال، سایلر همیشه مدافع بیت کوین نبوده است. او در سال 2013 ادعا کرد که بیت کوین یک سرمایه گذاری بلندمدت قابل قبول نیست. این تغییر به دنبال مقدار زیادی آموزش و تحقیق به وجود آمده است که ظاهراً سیلور را وادار به تغییر مسیر در مورد این دارایی کرده است.

میکرواستراتژی میزبان یک غرفه «بیت کوین برای شرکت‌ها» در کنفرانس «World.Now» بود تا سایر شرکت‌ها را تشویق کند که از این روش پیروی کنند. همچنین، خود سایلر پیشنهاد داده است که «پلی بوک» خود را با دیگر چهره‌های برجسته به اشتراک بگذارد تا پذیرش بیت کوین در مقیاس بزرگ را تشویق کند. بر این اساس، بسیاری سیلر را به عنوان یک کاتالیزور بالقوه برای موجی از شرکت‌هایی که به دنبال اضافه کردن بیت کوین به ترازنامه خود هستند، می‌دانند.

تسلا

تسلا از هولدرهای بیت کوین

تسلا در حال حاضر دارای بیش از 42902 بیت کوین به ارزش حدود 1.8 میلیارد دلار است. علاوه بر این، تسلا 10 درصد از بیت کوین خود را در سه ماهه اول سال 2021 فروخت. هدف از این کار این بود که ثابت کند نقدینگی بیت کوین به اندازه کافی قابل توجه است تا آن را به یک جایگزین مناسب برای پول نقد موجود در ترازنامه تبدیل کند.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  باج افزار چیست؟ همه‌چیز در مورد حملات باج‌افزاری و مقابله با آن‌ها

پس از ماه‌ها بحث و گمانه‌زنی در رسانه‌های اجتماعی، ماسک در مارس 2021 با اعلام اینکه تسلا پرداخت‌های بیت‌کوین را برای وسایل نقلیه الکتریکی می‌پذیرد، وارد بازار بیت‌کوین شد. با این حال، این مدت کوتاه خواهد بود. دو ماه بعد، ماسک اعلام کرد که این شرکت دیگر پرداخت بیت کوین را نمی‌پذیرد. این به دلیل نگرانی در مورد پایداری و تأثیر زیست محیطی استخراج بیت کوین بود. با وجود این، تسلا همچنان دومین شرکت در بین هولدرهای بیت کوین نهادی است. علاوه بر این، دارندگان دوج کوین همچنان می‌توانند کالاهای منتخب تسلا را با استفاده از میم کوین شماره یک خریداری کنند.

گلکسی دیجیتال هلدینگ

به گفته buybitcoinworldwide، گلکسی دیجیتال هلدینگ یک شرکت سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال است که دارای بیش از 16400 بیت کوین معادل 711.5 میلیون دلار است. بنیانگذار مایکل نووگراتز یک سرمایه‌گذار مشهور طلا و یکی از برجسته‌ترین حامیان بیت کوین است که در رسانه‌های مختلف جریان اصلی برای بحث در مورد این موضوع ظاهر می‌شود.

این شرکت در سپتامبر 2021 پیشنهاد مشترکی را برای صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) منتشر کرد. با این حال، ETFهای آتی بیت کوین در حال حاضر تنها نوع ETF مورد تأیید کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده هستند.

وویجر دیجیتال (Voyager Digital)

وویجر دیجیتال یک شرکت کارگزاری کریپتو است که یک پلتفرم معاملاتی جامع برای دارایی‌های دیجیتال ارائه می‌دهد. با 12260 بیت کوین در ترازنامه وویجر، این پلتفرم در میان برترین کارگزاری‌های ارز دیجیتال موجود است. همچنین وویجر دیجیتال درآمد سه ماهه خود را 60.4 میلیون دلار در ماه مه 2021 گزارش کرد. این نشان‌دهنده افزایش 16 برابری نسبت به سه ماهه قبل است.

وویجر دیجیتال در بورس اوراق بهادار تورنتو فهرست شده است. همچنین، سرمایه‌گذاران می‌توانند از طریق کارگزاری‌های ایالات متحده به خدمات خارج از بورس دسترسی داشته باشند. هدف این شرکت ترویج شفافیت و کارایی هزینه است. سرمایه‌گذاران می‌توانند در معرض بیش از 60 دارایی کریپتو مختلف قرار بگیرند و در بیش از 30 دارایی تا 12 درصد APY کسب کنند. علاوه بر این، وویجر دیجیتال از طریق شرکت تابعه کوینیفای اپس (Coinify ApS) یک سرویس پرداخت کریپتو را برای تجار و مصرف‌کنندگان ارائه می‌دهد.

ماراتون دیجیتال هلدینگ

ماراتن دیجیتال هلدینگ یک شرکت استخراج بیت کوین در آمریکای شمالی با تمرکز بر پایداری است. همچنین ماراتون با هدف ایجاد بزرگترین عملیات استخراج بیت کوین در جهان و افزایش هش ریت شبکه بیت کوین برای افزایش تولید بیت کوین و سود ماینینگ با حداقل هزینه انرژی فعالیت می‌کند.

علاوه بر این، ماراتون دیجیتال هلدینگ قبل از اینکه به سمت استخراج بیت کوین سوق پیدا کند، به عنوان یک شرکت ثبت اختراع شروع به کار کرد. خزانه شرکت ماراتون دیجیتال دارای بیش از 8133 بیت کوین به ارزش تقریبی 353 میلیون دلار است. علاوه بر این، این شرکت پیش‌بینی می‌کند تا پایان سال ۲۰۲۲ حدود ۲۰۰ هزار ماینر بیت‌کوین جمع‌آوری کند.

بلاک

بلاک (که قبلاً Square نام داشت) یک ارائه‌دهنده پرداخت با «تعهد مداوم» به بیت کوین است. مدیرعامل جک دورسی نیز از طرفداران بیت کوین است و نود بیت کوین خود را اداره می‌کند. بلاک دارای بیش از 8027 بیت کوین به ارزش تقریبی 348 میلیون دلار است. به علاوه، این شرکت 5 میلیون دلار برای ترویج آموزش بلاک چین، همراه با برنامه‌هایی برای کاهش اثرات زیست محیطی استخراج ارزهای دیجیتال اختصاص داده است.

علاوه بر این، بلاک در ژوئیه 2021 اعلام کرد که قصد دارد یک کیف پول سخت‌افزاری بیت کوین ایجاد کند. به دنبال آن، دورسی همچنین در توییتی نوشت که این شرکت سرمایه‌گذاری در تولید ریگ استخراج بیت کوین را در نظر خواهد گرفت. تغییر نام ظاهراً ادای احترام به فناوری زیربنایی دارایی شماره یک کریپتو است. علاوه بر این، دورسی اعلام کرد که قصد دارد در اواخر سال 2021 از سمت مدیرعاملی پلتفرم رسانه اجتماعی توییتر کناره‌گیری کند تا روی بلاک تمرکز کند.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  اصطلاحات ارز دیجیتال به زبان ساده + PDF رایگان

هات ایت ماینینگ (Hut 8 Mining)

هات ایت ماینینگ یک شرکت معدنی کانادایی است که در بازار انتخاب جهانی نزدک فهرست شده است. این شرکت دارای 5242 بیت کوین به ارزش تقریبی 253 میلیون دلار است. همچنین، هات ایت با مشارکت در ییلد ارنجمنت (yield arrangement) با استفاده از بیت کوین تازه استخراج شده، ارزش سهام بیشتری ایجاد کرده است.

علاوه بر این، هات ایت مجموعه‌ای از سخت‌افزار اختصاصی را برای داده‌کاوی و استخراج ارزهای دیجیتال اجرا می‌کند. بعلاوه قصد دارد بر چشم‌انداز ژئوپلیتیکی که ماشین‌های معدن را در چین در دسترس قرار می‌دهد، سرمایه‌گذاری کند.

کور ساینتیفیک (Core Scientific)

کور ساینتیفیک یکی از پیشروترین ارائه‌دهندگان زیرساخت بلاک چین و هوش مصنوعی در آمریکای شمالی است. این شرکت برخی از پیچیده‌ترین فناوری‌ها و زیرساخت‌های موجود در بازار را طراحی و اجرا می‌کند.

بر این اساس، بیش از نیمی از انرژی مورداستفاده کور ساینتیفیک از منابع غیر کربنی مانند آب، باد، خورشید و هسته‌ای تأمین می‌شود. علاوه بر این، این پلتفرم دارای زیرساخت‌های مقیاس شده، خدمات میزبانی و عملیات خودکاوی پایدار است.

ریوت بلاک چین

هولدرهای بیت کوین در ریوت بلاک چین

ریوت بلاک چین مستقر در ایالات متحده یک شرکت استخراج بیت کوین است که هدف آن افزایش نرخ هش کلی شبکه بیت کوین است. این شرکت دارای بیش از 4889 بیت کوین است که معادل بیش از 200 میلیون دلار است. همچنین، ریوت بلاک چین بر بزرگترین عملیات استخراج بیت کوین در آمریکای شمالی نظارت دارد.

بیت فارمز (Bitfarms)

بیت فارمز یک شرکت استخراج ارز دیجیتال دوستدار محیط زیست است که در ایالات متحده، کانادا و پاراگوئه فعالیت دارد. همچنین بیت فارمز 99 درصد از انرژی آبی استفاده می‌کند. در حال حاضر، بیت فارمز دارای 4600 بیت کوین است که حدود 200 میلیون دلار ارزش دارد.

سخن پایانی

بیت کوین در چشم سرمایه‌گذاران سنتی مشروعیت می‌یابد. همچنین، بسیاری از چهره‌های بسیار تأثیرگذار در دنیای مالی قدیمی در حال تبدیل شدن به مدافعان ارزهای دیجیتال هستند. هولدرهای بیت کوین مورد بحث در این مقاله از برجسته‌ترین نام‌های این صنعت هستند.

همچنین، توسعه‌دهنده‌هایی که نام مستعار دارند و مسئول ایجاد بیت‌کوین هستند، طبق گزارش‌ها، دارایی‌های بیت کوین قابل توجهی در برخی کیف‌پول‌های اولیه دارند. اگرچه هویت ساتوشی نامشخص است و میزان بیت کوین آن‌ها ناشناخته است، اما باور عمومی بر این است که بسیاری از بیت کوین‌های راکد از روزهای اولیه به این شخص یا گروهی از افراد تعلق دارد.

علاوه بر این، صندوق‌های بیت کوین به یکی از محبوب‌ترین راه‌ها برای سرمایه‌گذاران سنتی تبدیل شده‌اند تا در معرض قیمت دارایی بدون نگهداری واقعی آن قرار بگیرند. در حال حاضر ETFهای بیت کوین بیش از 3.8 درصد از کل عرضه بیت کوین را تشکیل می‌دهند.

بلاک چین در حال تبدیل شدن به بخشی ضروری از هر صنعتی است. به این ترتیب، هرگز زمان بهتری از الان برای یادگیری یک مهارت جدید در یک زمینه در حال ظهور وجود نداشته است. پس همین حالا شروع کنید.

دسته بندی مطالب
مطالب مرتبط
مطالب مرجع

ارز دیجیتال چیست؟

بلاک چین چیست؟

متاورس چیست؟

NFT چیست؟

دیفای (DeFi) چیست؟

صرافی غیرمتمرکز چیست؟

کیف پول چیست؟

تحلیل تکنیکال چیست؟

ایردراپ چیست؟

استیکینگ ارز دیجیتال چیست؟

بیت کوین چیست؟

اتریوم چیست؟

تتر چیست؟

خرید و فروش ارز های دیجیتال
ما را دنبال کنید
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.