داموندمگ

گربه‌ های جهش یافته: یک NFT فوق العاده جذاب

DAMOND
NFT گربه‌ های جهش یافته

گربه های جهش یافته یا همان Mutant Cats یکی از جذاب‌ترین و پر سروصداترین پروژه‌های دنیای امروز توکن‌های غیرقابل معاوضه یا NFTها است. در سال‌‌های اخیر، این توکن‌ها انقلابی‌ترین و بهترین نوآوری در عرصه بلاکچین بوده‌اند. به شکلی که در مدت زمانی بسیار کم، توانسته‌اند تا میلیون‌ها دلار سرمایه را به‌راحتی جذب صنعت بلاکچین کنند.

NFTهای مشهور

البته پروژه گربه‌های جهش‌یافته نسبت به تعداد زیادی از پروژه‌های همانند خود در زمینه توکن‌های غیرقابل معاوضه تفاوت‌های مهمی دارد. همین تفاوت‌ها و البته نگرش تیم پشت صحنه اصلی این مجموعه باعث شده است تا نگاه‌ها به شکلی خاص به آن جذب شود.

نحوه پاداش در Mutant Cats به دارندگان توکن یکی از تفاوت‌های اصلی آن با سایر مجموعه‌های توکن آواتاری است. در واقع در این پروژه یک فرد به‌عنوان هولدر یک حق عضویت اضافی دریافت می‌کند. البته مزایای دیگری نیز برای دارندگان (هولدرها) توکن‌های فوق وجود دارد که در ادامه مطلب به صورت مفصل به آن‌ها خواهیم پرداخت.

مجموعه NFT گربه ‌های جهش یافته چیست؟

توکن‌های یادشده از سری توکن‌های بی‌همتا یا یونیک در میان توکن‌های غیر قابل معاوضه هستند. این مدل از دارایی دیجیتالی به صورت مستقل در هر نوع خود با یک الگوریتم مستقل و مخصوص ایجاد می‌شود. به همین دلیل است که NFTهای مجموعه گربه‌های جهش‌یافته کاملا یونیک و بدون همتا هستند.

در نگاه یک خواننده ناآشنا با مجموعه فوق، شاید مشاهده تصاویر گربه‌های مجموعه فوق، تفاوت خاصی در ذهن بین آن‌ها ایجاد نکند. اما اینگونه نیست و هرکدام از این توکن‌ها علاوه بر الگوریتم خاصی که پشت خود دارند، تفاوت‌های ظاهری متعددی دارند که نشانگر ویژگی‌ها و مشخصات متفاوت آن‌ها است.

Mutant Cats NFT

مجموعه فوق از نظر مفهومی نوعی رمان است. فروش سریع اولین مجموعه از توکن‌های NFT گربه‌ های جهش یافته، اثباتی بر قدرت جذب سرمایه و مخاطب آن‌ها در بازار کنونی توکن‌های غیرمثلی بوده است. امروزه فروش هفتگی 600 هزار دلاری این مجموعه به صورت روزانه و کف قیمت 0.42 اتریومی آن نشان‌دهنده وضعیت فوق‌العاده خوب معامله و سرمایه‌گذاری آن در بازار است.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  IMX چیست؟ ارز دیجیتال Immutable X با توکن IMX

از نظر ظاهری، کلکسیون‌ها و مجموعه‌های مختلف توکن فوق، رنگارنگ و بسیار متنوع است. هرکدام از توکن‌ها نیز با آواتار مخصوص و متفاوت خود با سایر توکن‌ها ایجاد شده است. شاید همین تنوع گسترده و تفاوت‌های ظاهری آشکار 9999 توکن این مجموعه، خود نمایان‌گر خلاقیت تیم طراح گرافیکی آن‌ها باشد.

ماهیت، ظاهر و مفهوم پروژه گربه های جهش یافته

اما شاید برای شما نیز سؤال باشد که چهره گربه‌ها چرا خیلی زیبا نیست یا دارای المان‌های عجیب و غریب و بعضا زشت است؟ در نگاه اول به این مجموعه، اولین چیزی که به ذهن خطور می‌کند، تغییرات جهشی گربه‌ها است که آن‌ها را از حالت یک گربه عادی خارج ساخته است. در دنیای امروزی چنین تغییراتی مانند دارابودن چشم‌های اضافی یا توده‌های چرک و عفونت، یکی از عوارض اصلی تماس با مواد رادیواکتیوی است.

نکته جالب در این پروژه این است که دقیقا مشابه با توکن‌های ارزشمند Cool Cats، سعی شده است تا در قالب هر آواتار و با استفاده از ظاهر آن، برخی ویژگی‌ها و صفات آن نیز به نمایش درآید. اما اگر گربه‌های پروژه Cool Cats را مشاهده کنید، با چهره‌هایی پرانرژی و بعضا بانمک روبه‌رو می‌شویم. درحالی که در ظاهر گربه های جهش یافته چنین خبرهایی نیست.

بهترین کلمه‌ای که می‌توانیم برای چهره این گربه‌ها و توصیف آن استفاده کنیم، واژه «مریض» است. البته این موضوع ارتباط بسیار مهم و عمیقی با فلسفه وجودی و داستان مجموعه گربه های فوق دارد. درواقع در مفهوم این پروژه اینطور به ما گفته شده است که چهره گربه‌های این مجموعه در اثر یک بیماری منتشرشده در شبکه اتریوم به این شکل ویران شده است!

توکن گربه های جهش یافته

همینطور اگر بخواهیم از فلسفه و هدف این توکن‌ها بر اساس ظاهر آن‌ها صحبت کنیم، گزینه زیبایی ظاهری برای جلب توجه مخاطب را باید به‌طور کامل کنار بگذاریم! این بدان معناست که قرار نیست کسی با توده‌های چرکی یا صورت بهم‌ریخته و چشم‌های اضافی این گربه‌ها تحت تأثیر قرار بگیرد و وسوسه شود تا مالکیت یک یا تعدادی از آن‌ها را داشته باشد!

درواقع این چهره‌ها برای گربه‌های جهش‌یافته رادیواکتیوی هرکدام نشان‌دهنده ویژگی‌هایی خاص هستند. همین ویژگی‌ها و قابلیت‌هایی که آن‌ها به دارنده خود می‌دهند، باعث شده است تا محبوبیت آن‌ها در مقایسه با سایر توکن‌های مشابه به شدت افزایش پیدا کند. بسیاری از این توکن‌ها در مجموعه‌های مشابه خود در گربه‌‌های جهش‌یافته، دارای آواتارهای شبیه یکدیگر هستند.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  NFT چیست؟ توکن های غیرقابل معاوضه

Mutant Cats NFT

اما تعدادی نادر در این مجموعه‌ها با شکل و ویژگی‌های متفاوت وجود دارد که در حال حاضر ارزش بسیار بالایی دارند یا در آینده‌ای نزدیک به آن دست می‌یابند. نکته جالب و یکی از تفاوت‌های پروژه Mutant Cats با سایر پروژه‌ها این است که تیم توسعه در پشت صحنه این توکن‌ها همواره در حال تلاش برای افزایش قابلیت‌ها و ایجاد زمینه سود بالاتر برای مالکان و دارندگان توکن‌ها هستند.

مزایای سرمایه‌گذاری در پروژه گربه های جهش یافته؛ سازمان DAO و مزایای آن

همانطور که در قسمت‌های قبلی مطلب نیز گفتیم، تیم توسعه و اجرایی پروژه یادشده، برخلاف بسیاری از سایر پروژه‌های مشابه، توجه ویژه‌ای به درآمدهای مالی و حقوق دارندگان توکن گربه‌های جهش‌یافته دارد. یعنی علاوه بر مزایای عادی هولد این توکن‌ها، شرایط ویژه‌ای ایجادشده است تا با استفاده از این توکن، امکان سودآوری از سایر توکن‌های ارزشمند بازار نیز برای مشتریان ایجاد شود.

وظیفه ایجاد چنین شرایطی را یک سازمان مستقل و غیرمتمرکز به نام DAO برعهده دارد. در واقع در این سازمان تلاش می‌شود تا توکن‌هایی ارزشمند و محبوب مانند مجموعه‌های ارزشمند Cool Cats یا CryptoPunks خریداری شود. این یکی از مزایای ویژه و فوق‌العاده هولدکردن توکن‌های Mutant Cats است که در مقایسه با سایر پروژه‌ها کاملا منحصر به فرد است.

ان اف تی مشهور coolcats

سرمایه لازم برای خرید توکن‌ها از طریق خزانه سازمان DAO تأمین می‌شود که مستقیما با استفاده از درآمدهای خرید توکن گربه‌های جهش‌یافته تغذیه می‌شود. از این روش است که سازمان فوق تلاش می‌کند تا توکن‌های ارزشمند و محبوبی مانند Cool Cats را خریداری کند که کف قیمت‌های در محدوده 10 تا 12 اتریوم دارند. یعنی با ارزش کنونی اتریوم، کف قیمت این گربه‌های خونسرد و محبوب چیزی نزدیک به 30 هزار دلار است!

این موضوع نشان‌دهنده ارزشمندی سرمایه‌گذاری در این توکن‌ها و سودآوری آن‌ها است که هولدرهای توکن Mutant Cats بدون هیچ فعالیتی و تنها با داشتن توکن می‌توانند از آن بهره‌مند شوند. پس از خرید توکن توسط سازمان DAO، مالکیت توکن‌های خریداری‌شده به وسیله توکنی به نام فیش (FISH) به دارندگان توکن گربه‌های جهش‌یافته منتقل می‌شود.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  برنامه ساخت NFT برای کامپیوتر، اندروید و iOS + نرم افزار ها

بنابراین شما می‌توانید با استکینگ NFT گربه های جهش یافته، صاحب توکن فیش شوید که در واقع دروازه ورود شما به سودآوری سرشار و کسب درآمد از توکن‌های محبوب و مشهور بازار توکن‌های غیرمثلی است. به ازای هر توکن هولدشده، 10 توکن FISH به صورت روزانه به مالک آن اختصاص پیدا می‌کند. البته سایر کسانی که توکن فوق را هولد نمی‌کنند نیز می‌توانند توکن فیش را مستقیما از طریق صرافی Sushiswap خریداری کنند. اما باید هزینه آن را بپردازند.

علاوه بر مزایای فوق، با استفاده از توکن فوق شما می‌توانید به عنوان یک ذی نفع در پروژه در تمامی تغییرات مربوط به آن مشارکت داشته باشید. زیرا هولدرهای توکن یادشده حق رأی دارند. این یعنی هولدر توکن می‌تواند در آینده پروژه و همه فعالیت‌های آن مستقیما تأثیرگذار باشد. علاوه بر مزایای یادشده از توکن فوق در ارتباط با ایردراپ‌های ارزهای دیجیتال یا توکن‌ها نیز استفاده می‌شود.

جمع ‌بندی؛ درآمد غیرفعال نقطه تفاوت گربه های جهش یافته با سایر پروژه ها است!

توکن گربه های جهش یافته

با توجه به مواردی که در مقاله گفتیم، نباید شک داشته باشید که خرید و هولدکردن توکن‌های فوق، یک سرمایه‌گذاری سودآور، بلندمدت و پایدار است. برخلاف سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتالی، سرمایه‌گذاری در توکن‌ها تا حد زیادی می‌تواند کم‌ریسک و پایدار باشد. زیرا اصولا تأثیرپذیری این نوع سرمایه‌های دیجیتالی از عوامل غیراقتصادی متفاوت با ارزهای دیجیتالی است.

توکن گربه‌های جهش‌یافته را در واقع می‌توان دروازه‌ای برای ورود به دنیای بزرگ NFTها و سودآوری مطمئن و بلندمدت از آن‌ها دانست. زیرا نگاه این پروژه تنها به خود نیست و سعی می‌کند تا در تمامی پروژه‌های مشابه خود در حوزه توکن‌های غیرقابل معاوضه مشارکت و سودآوری داشته باشد. بنابراین با خرید توکن گربه های جهش یافته، نه‌تنها در سودآوری مستقل آن بلکه می‌توانید در سود بالای حاصل از خرید سایر توکن‌های مشهور بازار نیز سهیم شوید.

این یکی از بهترین روش‌های کسب درآمد غیرفعال از دنیای بلاکچین و ارزهای دیجیتالی است. البته پیش‌بینی می‌شود با توجه به جدیت تیم توسعه پروژه Mutant Cats، مزایا و قابلیت‌های دیگری نیز در آینده به منظور حضور هرچه پررنگ‌تر سرمایه‌گذاران و خریداران توکن‌های غیرمثلی به آن اضافه شود.

دسته بندی مطالب
مطالب مرتبط
مطالب مرجع

ارز دیجیتال چیست؟

بلاک چین چیست؟

متاورس چیست؟

NFT چیست؟

دیفای (DeFi) چیست؟

صرافی غیرمتمرکز چیست؟

کیف پول چیست؟

تحلیل تکنیکال چیست؟

ایردراپ چیست؟

استیکینگ ارز دیجیتال چیست؟

بیت کوین چیست؟

اتریوم چیست؟

تتر چیست؟

خرید و فروش ارز های دیجیتال
ما را دنبال کنید
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.