داموندمگ

همسایه من آلیس چیست؟ بازی My Neighbor Alice با توکن ALICE

DAMOND
همسایه من آلیس

«بازی کن و پول دربیار»! جمله‌ای است که این روز‌ها زیاد می‌شنویم. باور کنید یا نه، چنین چیزی به لطف فناوری بلاک چین در متاورس امکان‌پذیر شده است. این روزها بازی‌های کسب درآمد (Play-to-Earn) یا P2E مثل همسایه من آلیس (My Neighbor Alice) در دنیای امور مالی غیر متمرکز (Decentralized Finance) یا همان دیفای (DeFi) محبوبیت بسیار بالایی پیدا کرده‌اند.

بازی مای نیبر آلیس، نوعی بازی بلاک چینی است که کاربران می‌توانند در آن توکن‌های غیرمثلی (Non-Fungible Tokens) یا NFTها را جمع کنند. این بازی به گونه‌ای طراحی شده که طیف گسترده‌ای از مخاطبان، شامل دارندگان ارزهای دیجیتال، علاقمندان به فناوری بلاک چین و گیمرهای عادی را به خودش جلب می‌کند. در این مقاله می‌خواهیم هر آنچه نیاز دارید در رابطه با بازی همسایه من آلیس بدانید را برای شما مخاطبان گرامی داموندمگ توضیح دهیم. با ما همراه باشید.

بازی همسایه من آلیس چیست؟

همسایه من آلیس چیست

بازی مای نیبر آلیس که به اختصار MNA نیز نامیده می‌شود، نوعی بازی ساخت و ساز چند نفره و بلاک چینی است که شباهت زیادی به بازی‌های جامعه-محور مثل انیمال کراسینگ (Animal Crossing) و ماین کرفت (Minecraft) دارد.

شرکت Antler Interactive که در زمینه تولید فناوری‌های واقعیت مجازی و افزوده تخصص دارد، این بازی متاورسی را توسعه داده است. My Neighbor Alice دارای عناصر دیفای متعددی است و توکن بومی مخصوص به خودش به نام ALICE را دارد.

این بازی در رابطه با دنیای شخصیتی خیالی به نام آلیس است و از یک متاورس پیچیده و بزرگ تشکیل می‌شود که شامل جزایر متعددی است. بازیکنان می‌توانند در این جزایر زمین بخرند و آن را با موجودات مختلفی پر کنند. این بازی بخاطر گرافیک ناشناخته و عجیب و غریبش، شباهت زیادی به بازی انیمال کراسینگ دارند.

یکی از ویژگی‌هایی که نقشی اساسی در موفقیت این بازی ایفا می‌کند، داستان-محور بودن آن است که به بازیکنان اجازه می‌دهد تا در این متاورس عجیب و غریب، دنیای مخصوص خودشان را بسازند. هر کسی می‌تواند در این متاورس عضو شود، زمین بخرد و موجوداتی خیالی خلق کند. پول رایج این دنیای تازه، توکن ALICE است و برای خرید و فروش NFTها استفاده می‌شود.

بازیکنان می‌توانند کار خودشان را با خرید زمین کوچکی شروع کنند و دنیای خودشان را توسعه دهند. سپس، با فروش NFTهایی که ساخته یا به دست آورده‌اند، پول در بیاورند. تمامی دارایی‌های درون بازی توکن‌های غیر مثلی هستند و امکان خرید و فروش و استفاده از همه آن‌ها وجود دارد. قیمت هر NFT به میزان نادر بودن آن بستگی دارد. این بازی بر بستر بلاک چین اتریوم کار می‌کند و توکن بومی آن نیز مطابق با استاندارد ERC-20 است.

آلیس، شخصیت اصلی بازی

آلیس کیست

آلیس، شخصیت اصلی بازی، دختر کوچولویی است که همراه با دوستانش در جزیره Lummelunda Archipelago زندگی می‌کند. دوستان آلیس شامل خرسی به نام بیورن (Björn The Bear)، ناخدا خوزه (Shipwright José) و باب زنبوردار (Beekeeper Bob) هستند.

بازی مای نیبر آلیس چطور کار می کند؟

همسایه من آلیس چطور کار می کند

همانطور که گفتیم، متاورس My Neighbor Alice از تعدادی جزیره ساخته می‌شود و بازیکنان می‌توانند بین این جزایر سفر کنند و همانند بازی‌های ساخت و ساز غیر بلاک چینی و سنتی مثل ماین کرفت، با دیگر بازیکنان تعامل داشته باشند. گذشته از این، هر بازیکن در MNA، می‌تواند آواتار خودش را بسازد. هر جزیره از چندین قطعه زمین تشکیل می‌شود و اکثر آن‌ها در مالکیت بازیکنان قرار دارد. این زمین‌ها، NFTهایی هستند که امکان خرید و فروش و ایجاد تغییرات در آن‌ها وجود دارد؛ بازیکنان می‌توانند زمین خودشان را تزئین کنند و قابلیت‌های آن را به هر شکلی که بخواهند، تغییر دهند.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  بازی های NFT چیست؟ معرفی 13 بازی NFT برتر

همسایه من آلیس به عنوان یک بازی داستان محور، مأموریت‌ها و فعالیت‌هایی برای بازیکنان دارد. به غیر از این مأموریت‌ها و فعالیت‌ها، بازیکنان می‌توانند رویدادهای مخصوص خودشان را خلق کنند و با کنار هم گذاشتن دارایی‌هایشان، به اهداف مشترکی برسند.

تمامی دارایی‌های درون بازی، NFT محسوب می‌شوند. بعضی از این NFTها نسبت به بعضی دیگر، کمیاب‌تر هستند، بنابراین قیمت بالاتری دارند. به عنوان مثال، تعداد زمین‌ها در این متاورس، محدود است و به همین دلیل N‌FTهایشان گران‌تر هستند. ولی بعضی از دارایی‌های درون بازی، نامحدود هستند و می‌توان آن‌ها را ساخت یا اصطلاحا مینت (Mint) کرد. البته، بازیکنان می‌توانند با محدود نگه داشتن تعداد NFTهایی که تولید می‌کنند، روی کمیاب بودن آن‌ها کنترل داشته باشند.

شش جزیره اصلی بازی همسایه من آلیس

جزایر بازی مای نیبر آلیس

اکوسیستم این بازی از تعدادی جزیره ساخته می‌شود که هر کدام از آن‌ها به چندین قطعه زمین تقسیم می‌شوند. شش جزیره اصلی در MNA وجود دارد که در ادامه آن‌ها را نام می‌بریم.

 • جزیره دانه برف (Snowflake Island): جزیره‌ای پوشیده از برف و یخ و پر از مجسمه‌های برفی؛
 • دشت‌های قرون وسطایی (Medieval Plains): جزیره‌ای با پوشش گیاهی اندک و سازه‌های سنگی؛
 • بازمانده طبیعت (Nature’s Rest): جنگلی فشرده با پوشش گیاهی زیاد؛
 • لومستاد (Lummestad) یا شهر (The Town): شلوغ‌ترین جزیره بازی مای نیبر آلیس که فروشگاه‌های متعددی دارد و بازیکنان می‌توانند در این فروشگاه‌ها خرید و تفریح کنند و با یکدیگر تعامل داشته باشند؛
 • ساحل ماسه‌ای (Sandy Coast): جزیره‌ای پر از ماسه و محیطی ساحلی؛
 • جزایر غوطه‌ور (Submerged Islands): جزیره‌ای در آب و پر از موجودات مرموز، دزدان دریایی و گنج‌.

توکن ALICE چیست و چه کاربردی در بازی دارد؟

توکن آلیس

ALICE توکن بومی بازی همسایه من آلیس و دارای استاندار ERC-20 است. از این توکن برای خرید و فروش NFTها در بازی استفاده می‌شود. این توکن نیز همانند هر رمزارز دیگری قابلیت نگهداری در کیف پول دیجیتالی یا خرید و فروش را دارد. از آن‌جایی که این رمزارز، پول رایج در متاورس MNA محسوب می‌شود، بنابراین، ارزش دارایی‌های درون بازی به قیمت لحظه‌ای ALICE بستگی دارد.

برای به دست آوردن توکن‌ ALCIE، هم می‌توانید آن‌ها را به صورت مستقیم از صرافی‌های ارز دیجیتالی که این توکن را لیست کرده‌اند، بخرید و هم می‌توانید با ماهیگیری (Fishing) یا فروش NFTها، این رمزارز را به دست آورید. امکان استیکینگ توکن ALICE در خود بازی مای نیبر آلیس وجود دارد. در صورتی که در ابتدای راه‌اندازی بازی به این اکوسیستم بپیوندید، پاداش‌های خوبی از سپرده‌گذاری توکن‌های ALICE دریافت می‌کنید، اما پاداش استیکینگ با گذشت زمان کاهش پیدا می‌کند.

کاربردهای توکن ALICE

 • خرید دارایی‌های درون بازی: ALICE یک توکن درون بازی است که با استفاده از آن می‌توانید NFTهایی مثل زمین‌های متاورسی همسایه من آلیس را بخرید.
 • بازی برای کسب درآمد: با استفاده از این توکن‌ها می‌توانید در رویدادهای مختلف بازی شرکت کنید و با برنده شدن در بازی‌ها و تورنومنت‌ها، توکن‌های ALICE بیشتری به عنوان جایزه دریافت کنید.
 • استیکینگ: امکان استیکینگ توکن‌های ALICE در متاورس مای نیبر آلیس وجود دارد و با این کار، توکن‌های ALICE بیشتری به شما پاداش داده می‌شود.
 • مشارکت در حاکمیت پروژه: ALICE یک توکن حاکمیتی هم هست که با استفاده از آن می‌توانید در تصمیمگیری‌های پروژه، مشارکت کنید. دارندگان این توکن نه تنها می‌توانند پیشنهاداتی برای ایجاد تغییرات در بازی ارائه دهند، بلکه با توجه به تعداد توکن‌هایی که دارند، می‌توانند برای تأیید یا رد پروژه‌های دیگر، رأی بدهند.
مطلب پیشنهادی داموندمگ:  انجین کوین چیست؟ ارز دیجیتال Enjin Coin با توکن ENJ

راه های به دست آوردن توکن‌ ALICE

کسب توکن آلیس

همانطور که گفتیم، ALICE نیز همانند هر رمزارز دیگری قابلیت خرید و فروش دارد و بسیاری از صرافی‌های ارز دیجیتال این توکن را عرضه می‌کنند. با این حال، روش‌های دیگری به غیر از خرید مستقیم، برای به دست آوردن این توکن وجود دارد که در ادامه، مهم‌ترین آن‌ها را برای شما توضیح می‌دهیم. همچنان با مجله صرافی ارز دیجیتال داموند همراه باشید.

معامله کردن حیوانات در بازی همسایه من آلیس

حیوانات (Animals) نوعی از توکن‌های غیر مثلی در بازی MNA هستند که می‌توانند با استفاده از اشیاء موجود، چیزهای جدیدی بسازند. حیوانات از محبوب‌ترین NFTها در این بازی هستند و حجم بالایی از معاملات را به خود اختصاص می‌دهند. بعضی از حیوانات بخاطر ویژگی‌هایی خاصشان، منحصر به فرد هستند و ارزش بیشتری در مقایسه با دیگر حیوانات دارند.

به عنوان مثال، بعضی از حیوانات به بازیکنان کمک می‌کنند تا پس از برداشت کتان ارگانیک از زمین‌هایشان، این محصول را به نخ تبدیل کنند. حیوانات دیگری هم وجود دارند که می‌توانند با استفاده از این نخ، پارچه و لباس بسازند. حتی حیواناتی هم در بازی مای نیبر آلیس هستند که پارچه‌ها را رنگ می‌کنند. از دیگر امکانات جالب این بازی می‌توان به امکان پرورش حیوانات یا حتی قرض گرفتن آن‌ها اشاره کرد.

کار کردن برای دیگر بازیکنان

جالب است بدانید که در بازی همسایه من آلیس می‌توانید کار خدماتی هم انجام بدهید! بعضی از زمین‌داران در بازی MNA، آگهی‌های استخدامی منتشر می‌کنند و شما می‌توانید برای استخدام شدن در آن مشاغل خدماتی، درخواست بفرستید. کارفرمایان از شما می‌خواهند تا کارهای آن‌ها در بازی، مثل پرورش حیوانات و محصولات را انجام بدهید و در ازای آن به شما با توکن‌های ALICE حقوق می‌دهند. محصولات کشاورزی به آبیاری و نگهداری نیاز دارند و شما باید به حیوانات آب و غذا بدهید و حتی به آن‌ها محبت کنید!

زمین‌هایی که بهتر به آن‌ها رسیدگی شود، بازدهی بیشتری دارند و حیواناتی که به خوبی از آن‌ها مراقبت شود، کمک بیشتری به ساخت NFTها و وسایل جدید می‌کنند و توان تولید مثل بیشتری هم خواهند داشت! درست مثل دنیای واقعی.

ترید درون بازی

تجارت درون بازی همسایه من آلیس

My Neighbor Alice دنیایی گسترده و شگفت انگیز است که می‌توانید به همه جای آن سر بزنید، با بازیکنان مختلف دیدار و گفتگو کنید، مزارع و حیوانات آن‌ها را ببینید و از بازارهای مختلف خرید کنید.

اگر خوش‌شانس باشید می‌توانید یک NFT را در دو بازار مختلف با قیمت متفاوت پیدا کنید و با خرید آن در بازار ارزان‌تر و فروش آن در بازار گران‌تر، پول دربیاورید. به عبارت دیگر، می‌توانید در این بازی، تجارت و بازرگانی کنید و به تعداد توکن‌های ALICE خود بیافزایید.

کشاورزی در بازی همسایه من آلیس

روش دیگر کسب توکن‌های ALICE در این اکوسیستم عجیب و غریب، کشاورزی کردن است. شما می‌توانید در زمین خود، محصولات کشاورزی تولید کنید و آن‌ها را به بازیکنان دیگر بفروشید. همچنین، امکان اجاره دادن زمین به دیگر بازیکنان نیز وجود دارد.

همانطور که گفتیم، برای اینکه زمین‌های شما بازدهی خوبی داشته باشند، باید به آن‌ها برسید و آن‌ها را به درستی آبیاری کنید. اگر زمین‌های زیادی دارید و وقت کافی ندارید که در آن‌ها کشاورزی کنید، می‌توانید بازیکنان دیگر را با پرداخت توکن‌های ALICE استخدام کنید تا برای شما کار کنند.

معامله NFTهای خاص

NFTهای خاصی در بازی همسایه من آلیس وجود دارند که می‌توانید با معامله کردن آن‌ها پول در بیاورید. برای مثال می‌توان به کلاه‌ها و لباس‌ها اشاره کرد. شما می‌توانید خودتان این آیتم‌ها را تولید کنید و آن‌ها را به بازیکنان دیگر بفروشید.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  خرید زمین در دیسنترالند با ارز مانا: نحوه خرید + قیمت

اقتصاد توکنی بازی همسایه من آلیس چگونه است؟

در کل، ۱۰۰ میلیون توکن ALICE وجود دارد. در زمان نوشتن این مقاله در تاریخ ۴ جولای ۲۰۲۲، قیمت هر توکن ALICE در صرافی‌های ارز دیجیتال حدود ۲.۳ دلار است. بنابراین، ارزش بازار این بازی به ۲۳۰ میلیون دلار می‌رسد.

ویژگی ها و قابلیت های جالب بازی My Neighbor Alice

متاورس مای نیبر آلیس یک دنیای عجیب و غریب، گسترده و پر رمز و راز است که قابلیت‌های جالبی دارد. در ادامه، بعضی از جالب‌ترین قابلیت‌های این بازی را برای شما توضیح داده‌ایم.

 • آواتارها: هر بازیکن در همسایه من آلیس می‌تواند آواتار منحصر به فرد خودش را بسازد. برای ساخت آواتارها می‌توان NFTهای خاص مثل کلاه و لباس را با پرداخت توکن‌های ALICE خرید.
 • جزایر مجازی: همانطور که گفتیم این بازی از جزایر مختلفی تشکیل می‌شود که هر کدام از آن‌ها، اکوسیستم خاص خودشان را دارند و بازیکنان می‌توانند در این جزایر زمین بخرند یا زمین اجاره کنند. از آن‌جایی که این زمین‌ها محدود هستند، اگر الان زمینی در متاورس مای نیبر آلیس بخرید، به احتمال زیاد در آینده، ارزش زمین شما افزایش پیدا خواهد کرد.
 • رویدادهای درون بازی: بازیکنان می‌توانند در رویدادهای مختلف بازی MNA مثل تورنومنت‌ها شرکت کنند و در صورت برنده شدن جایزه بگیرند.
 • استیکینگ: پیش از این گفتیم که با سپرده‌گذاری توکن‌های ALICE می‌توانید درآمد منفعل داشته باشید.
 • بازارهای NFT: بازارهای NFT این بازی بلاک چینی، لیکوئیدیتی بسیار زیادی دارند. شما می‌توانید انواع NFTهای درون بازی مثل زمین‌ها، حیوانات، لباس‌ها و محصولات کشاورزی را در این بازارها، معامله کنید.
 • اجاره کردن NFT: یکی از ویژگی‌های بسیار جالب این بازی، امکان اجاره کردن NFTها است. برای مثال، اگر دارایی کافی برای خرید زمین در این اکوسیستم ندارید، می‌توانید قطعه‌ای زمینی را از بازیکن دیگری اجاره کنید و با کار کردن روی آن، درآمد داشته باشید.

سوالات پر تکرار در رابطه با بازی مای نیبر آلیس

۱- آیا عضویت در بازی همسایه من آلیس رایگان است؟

بله. عضویت در بازی My Neighbor Alice کاملا رایگان است اما برای خرید و ساخت آواتار مخصوص خود باید مقداری توکن ALICE داشته باشید.

۲- چطور می توانم ارز دیجیتال ALICE را بخرم؟

برای خرید توکن‌های بومی بازی همسایه من آلیس می‌توانید به صرافی‌های ارز دیجیتال مراجعه کنید.

۳- توکن آلیس چه کاربردهایی دارد؟

توکن آلیس، توکن بومی، کاربردی و حاکمیتی بازی همسایه من آلیس است و با استفاده از آن می‌توان NFTهای درون بازی را خرید، آواتار ساخت، در تصمیم‌گیری‌های پلتفرم مشارکت کرد، استیکینگ انجام داد و به سایر بازیکنان در ازای کارهایی که برای شما انجام می‌دهند، دستمزد پرداخت کرد.

۴- از کجا می توانم بازی همسایه من آلیس را دانلود کنم؟

برای دانلود بازی My Neighbor Alice برای اندروید می‌توانید به سایت بازی آلیس مراجعه کنید.

جمع بندی

بازی My Neighbor Alice یکی از جذاب‌ترین بازی‌های متاورسی است که به راحتی می‌توانید در آن زمین بخرید، کشاورزی و دامپروری کنید، NFTهای خاص بسازید، NFTهای درون بازی را معامله کنید، توکن‌های ALICE را سپرده‌گذاری کنید و در رویدادها و تورنومنت‌های مختلف شرکت کنید. خلاصه اینکه این بازی یک بازی P2E کامل و جذاب است که می‌توانید با بازی کردن آن، کلی پول دربیاورید.

بازی همسایه من آلیس توکنی بومی به نام ALICE دارد که به عنوان پول رایج بازی استفاده می‌شود. این بازی به صورت غیر متمرکز اداره می‌شود و با داشتن توکن‌های آلیس می‌توانید در حاکمیت بازی مشارکت داشته باشید. به نظر می‌رسد که الان بهترین زمان برای این است که هر چه سریع‌تر به این بازی بپیوندید و زمین بخرید، تا بعدا با فروش زمین خود، اجاره دادن آن به دیگران یا کار کردن روی زمین، به درآمدهای خوبی برسید.

دسته بندی مطالب
مطالب مرتبط
مطالب مرجع

ارز دیجیتال چیست؟

بلاک چین چیست؟

متاورس چیست؟

NFT چیست؟

دیفای (DeFi) چیست؟

صرافی غیرمتمرکز چیست؟

کیف پول چیست؟

تحلیل تکنیکال چیست؟

ایردراپ چیست؟

استیکینگ ارز دیجیتال چیست؟

بیت کوین چیست؟

اتریوم چیست؟

تتر چیست؟

خرید و فروش ارز های دیجیتال
ما را دنبال کنید
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.