داموندمگ

پگاکسی چیست؟ بازی Pegaxy با توکن PGX

DAMOND
بازی پگاکسی (Pegaxy): همه چیز درباره بازی اسب دوانی NFT

یکی از بازی‌های متفاوت و جذاب در فضای کریپتو بازی مبتنی بر NFT به نام پگاکسی (Pegaxy) است. اگر نگاهی به این بازی بیندازید متوجه متفاوت بودن آن به دلیل وجود NFTهایی در قالب اسب‌های بالدار می‌شوید. پگاکسی مبتنی بر شبکه پالیگان است. یکی از علت‌های محبوبیت دین بازی، امکان اجاره NFT است که کاربران را از پرداخت هزینه اولیه گزاف برای شروع بازی، بی‌نیاز می‌کند. در این مقاله از داموندمگ قصد داریم به معرفی بازی اسب دوانی پگاکسی و بررسی نحوه استفاده از بورسیه‌های بازی بپردازیم. اگر شما هم علاقمند به تجربه نوع متفاوتی از بازی های مبتنی بر NFT هستید، پیشنهاد می‌کنم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

پگاکسی (Pegaxy) چیست؟

در وایت پیپر پگاکسی، این بازی به عنوان یک مسابقه اسب دوانی به سبک PVP معرفی شده است. منظور از PVP این است که افراد برای کسب امتیاز و رفتن به مراحل بالاتر باید با کاربران دیگر به رقابت بپردازند. بازیکنان برای کسب 3 رتبه برتر باید در 11 مسابقه رقابت کنند. هر مسابقه متغیرهای تصادفی دارد که شامل باد، آب، آتش و سرعت است. با استفاده از ارتقا استراتژیک غذا و مهارت، بازیکنان باید در 3 بازی برتر قرار بگیرند تا توکن کاربردی این پلتفرم به نام VIS (Vigorus)، را به عنوان پاداش به دست آورند.

هدف بازی پگاکسی، آن‌طور که در وایت پیپر این پروژه مشخص شده، تبدیل شدن به خانه مسابقات اسب دوانی در متاورس است. این پروژه قصد دارد اکوسیستمی را فراهم کند که در آن کاربران قادر به بازی، معاشرت و کار در یک فضا باشند.

پگاکسی (Pegaxy) چیست؟

برای انجام بازی، باید یک پگا (Pega) داشته باشید که NFT اصلی بازی است. پگاها اسب‌های بالدار مکانیکی هستند و بازی حول آن‌ها می‌چرخد. هر یک از آن‌ها ویژگی‌های متفاوتی دارند که آن‌ها را از دیگر اسب‌ها متمایز می‌کند.

اسب‌ها با خطوط خونی از هم جدا می‌شوند؛ هر چه خط خونی یک پگا نادرتر باشد، ارزش بیشتری خواهد داشت. ارزش بیشتر در مسابقه اسب دوانی به معنی سرعت بالاتر در مقابل سایر اسب‌هاست.

چهار ویژگی مرتبط با خون به نام خط خونی پگا وجود دارد، که عبارت‌اند از:

 • هوز (نادرترین)
 • کامپونا (نسبتا نادر)
 • کلین (نسبتا رایج)
 • زان (رایج‌ترین)

بازیکنان برای کسب امتیاز و ارتقا در بازی می‌توانند NFT های پگا خود را پرورش دهند، به دیگران اجاره دهند یا در مسابقات شرکت کنند.

بازار پگاکسی (Pegaxy)

پگاکسی، مانند اکثر بازی‌های بلاک چینی، بازار رسمی خود را دارد. در این بازار می‌توانید عناصری چون پگا را در قالب توکن های غیرمثلی با ارزهای دیجیتالی مانند تتر (USDT) یا توکن بومی بازی به نام PGX خرید و فروش کنید.

بازار پگاکسی (Pegaxy)

شما می‌توانید انواع کمیاب پگا را در این بازار بیابید، پگاهای معمولی ارزان‌تر از نمونه‌های کمیاب هستند. البته لازم است بدانید که فعالیت در بازار پگاکسی کمی دشوار است، زیرا پیدا کردن ترکیب مناسب اسب‌ها برای شرکت و برنده شدن در مسابقات کمی دشوار است. تیم توسعه دهنده این این بازی متاورسی باید طبقه‌بندی بهتری از NFT های موجود در بازار را ارائه کند.

پگاکسی (Pegaxy) از چه شبکه بلاک چین استفاده می‌کند؟

متاورس پگاکسی Pegaxy روی شبکه لایه 2 پالیگان و متیک توسعه یافته و از مدل اقتصادی دوگانه استفاده می‌کند که در ابتدا توسط بازی معروف اکسی اینفینیتی در اواخر سال 2020 معرفی شد. دو توکن بومی پگاکسی عبارت‌اند از:

توکن حاکمیتی PGX (Pegaxy Stone)

برای اینکه بتوانید در بازار پگاکسی معامله کنید، به ارز دیجیتال MATIC نیاز دارید. برای فعالیت در بازارگاه بازی، باید شبکه اصلی پالیگان را در کیف پول متامسک انتخاب کنید (توجه داشته باشید که USDT و سایر دارایی‌ها مانند Pegaxy Stone باید در همان Polygon MainNet باشند). شما می‌توانید درآمدهای ناشی از بازی را در پالیگان ذخیره، واریز و برداشت کنید. برای پرداخت هزینه‌های تراکنش باید در کیف پول خود توکن MATIC داشته باشید؛ هزینه تراکنش یا گس در این شبکه نسبت به بلاک چین‌های معروفی مانند اتریوم، ناچیز است. جالب است بدانید هدایت و توسعه بازی پگاکسی توسط بازیکنان و از طریق مشارکت جامعه و مدیریت آن‌ها، انجام می‌شود.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  بازی واکن Walken چیست؟ راه برو و پول دربیاور!

سیستم بازی و پاداش در بازی متاورسی پگاکسی (Pegaxy)

گیم پلی بازی پگاکسی کاملا درباره مسابقه اسب دوانی است. در انتشار اولیه گیم پلی، مسابقات در درجه اول توسط ژنراتور شماره‌های تصادفی تعیین می‌شود، به این معنی که همه بازیکنان شانس مساوی برای رسیدن به 3 بازی برتر دارند. هر مسابقه دارای استخر جایزه (VIS) است، و این مجموعه جوایز بین سه برنده برتر تقسیم می‌شود. البته، جایزه بر اساس نحوه به پایان رساندن بازی توسط برندگان تقسیم می‌شود، به این شکل که نفر اول که به رتبه طلا دست پیدا کرده، 50 درصد از استخر جایزه، نفرد دوم که نشان نقره دارد، به 30 درصد و نفر سوم با نشان برنز به 20 درصد از جایزه دست پیدا می‌کند.

ارز دیجیتال VIS که توکن کاربردی پگاکسی است، شبیه به رمز ارز SLP در بازی اکسی اینفینیتی عمل می‌کند. هر مسابقه ای که برنده شوید مقداری VIS را برای شما به ارمغان می‌آورد. باید بدانید که ارز دیجیتال VIS مانند بسیاری از رمز ارزها قابل تبدیل به انواع مختلف کریپتو و پول فیات است. برای اینکه بتوانید در مسابقات پگا شرکت کنید به هزینه اولیه نیاز دارید که در قالب انرژی در بازی نمایش داده می‌شود. با 1 انرژی می‌توانید به مدت 1 ساعت در پگاکسی بازی کنید و هر پگا دارای محدودیت 25 انرژی است. در مورد ابزارهای مورد نیاز در بازی باید بدانید مواردی مانند دما، رطوبت، استادیوم، پیست‌ها، دنده‌ها می‌توانند بر نتیجه مسابقات تأثیر بگذارند.

سیستم بازی و پاداش در بازی متاورسی پگاکسی (Pegaxy)

طبق گفته تیم سازنده بازی، پگاکسی در نهایت از یک مسابقه خودکار به یک بازی مبتنی بر مهارت سنتی/دستی تغییر خواهد کرد. به این ترتیب از کاربران خواسته می‌شود که پگا خود را در طول مسابقه به صورت دستی کنترل کنند. احتمالا این تغییر برای بازیکنان ماهر یک فرصت جذاب و خوشایند خواهد بود. این به روز رسانی ها در ماه‌های آینده پس از انتشار اولیه بازی ارائه خواهند شد که به شکل زیر خواهد بود:

 • مسابقه سه بعدی
 • مسابقه کنترل شده توسط بازیکن (مسابقه بر اساس مهارت)
 • تجهیزات پگا درون بازی (تحقیقی، بسته به احساس جوامع نسبت به ایده)

اجاره اسب در بازی پگاکسی (Pegaxy) به چه شکل است؟

پگاکسی امکان اجاره اسب‌های درون بازی را در دو نوع اصلی اجاره ثابت و دریافت اشتراک سود دسته بندی می‌کند.

اجاره ثابت (پرداخت هزینه اجاره): در این روش که به آن اجاره سنتی هم گفته می‌شود، مالک پگاکسی می‌تواند NFT های پگا خود را در بازار خرید و فروش پست کند. همچنین مالک می‌تواند شرایط اجاره را تعیین کند، برای مثال، مالک تصمیم می‌گیرد پگا خود را به قیمت 290PGX به مدت 3 روز اجاره دهد. کاربرانی که قصد دارند پگا اجاره کنند، می‌توانند با پرداخت هزینه به مدت 3 روز از پگا استفاده کنند. در این حالت کاربری که پگا را اجاره کرده باید انرژی مورد نیاز آن را تامین کند و با آن مسابقه داده و جایزه کسب کند. در این روش تمام پاداش‌های دریافت شده، 100درصد متعلق به کاربری خواهد بود که پگا را اجاره کرده و با آن مسابقه می‌دهد.

البته اگر هزینه 290PGX برای شما هزینه زیادی است، می‌توانید به دنبال پگاهای ارزان‌تر باشید. برخی از مالکان پگاهای خود را با مبلغی کمتر از 50PGX در بازار برای اجاره قرار می‌دهند. نکته‌ای که هنگام اجاره یک پگا باید به آن توجه کنید، میزان انرژی آن است. معمولا اجاره توکن های NFT یا همان Pega با انرژی کم، به صرفه نخواهد بود، چرا که برای شروع مسابقه باید هزینه ای برای تامین انرژی آن پرداخت کنید. بنابراین باید قبل از اجاره به این موارد و هزینه‌های تامین انرژی توجه کنید.

اشتراک سود: این شیوه اجاره NFT به این شکل است که مالکان پگاهای خود را در بازار برای اجاره قرار می‌دهند، با این تفاوت که اجاره ثابت دریافت نمی‌کنند. در این روش اجاره پگا رایگان است بنابراین شما می‌توانید به صورت رایگان بازی پگاکسی را انجام دهید. پس از این که در مسابقات شرکت کرده و سود دریافت کنید، توکن های دریافتی بین شما و مالکان پگا تقسیم خواهد شد. این که چه درصدی از سود مشارکت در بازی به شما تعلق بگیرد کاملا بستگی به شرایطی که مالک تعیین کرده، خواهد داشت.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  iNFT چیست؟ متاورس هوشمند Alethea AI با توکن ALI

اجاره اسب در بازی پگاکسی (Pegaxy) به چه شکل است؟

بنابراین اگر قصد دارید به صورت رایگان در بازی پگاکسی مسابقه دهید، کافی است یک حساب متامسک متصل به پگاکسی داشته باشید. البته به خاطر داشته باشید که پرداخت گس فی به عهده شماست. بنابراین قبل از شروع بازی مطمئن شوید، مقداری MATIC در حساب متامسک خود دارید. اگر شما به عنوان یک کاربر اجاره کننده، عملکرد خوبی در مسابقات نداشته باشید، مالک می‌تواند به راحتی پگا را از شما پس بگیرد. این روش اجاره پگاکسی یک فرصت عالی برای مالکانی است که تعداد زیادی پگا دارند و زمان بازی کردن با آن‌ها را ندارند. همچنین فرصت خوبی برای افرادی است که نمی‌خواهند هزینه یا ریسکی را برای شروع بازی پگاکسی پرداخت کنند.

اجاره اسب در بازی پگاکسی (Pegaxy) به چه شکل است؟

هدف اصلی پگاکسی از ایجاد طرح‌های اجاره، برقراری جامعه‌ای است که در آن با مالکان و اجاره‌کنندگان به طور مساوی رفتار شود. علاوه بر این کاربران می‌توانند با مسابقه دادن با پگاهای خود در حالت PVP و فروش پگاهایی با عملکرد بالا و یا اجاره پگا خود در بازار درآمد کسب کنند.

مهم است بدانید که هر دو مالک (مدیر) و اجاره کننده (معلم) توسط امنیت پلتفرم پگاکسی محافظت می‌شوند. پگاکسی یک حساب امانی برای هر قرارداد اجاره‌ای فراهم می‌کند که همه جوایز ابتدا به این حساب واریز شده و سپس به طور خودکار آن‌ها را بر اساس سهم سود اجاره مورد توافق توزیع می‌کند (مثلاً 70٪ اجاره کننده، 30٪اجاره دهنده). این سیستم فرصت کلاهبرداری را از بین می‌برد.

مسابقات گرند دش (Grand Dash) پگاکسی

به نظر می‌رسد که پگاکسی قصد دارد صحنه اکسپورت خود را نیز راه اندازی کند. مسابقات سالانه گرند دش، 12 مسابقه‌دهنده برتر را با بالاترین آمار در هر ماه برگزار می‌کند و بزرگ‌ترین مسابقه یعنی فینال گرند دش در دسامبر هر سال برگزار می‌شود.

هر ماه، 60 بازیکن در 5 کلاس برای فینال بزرگ برگزیده می‌شوند؛ در نهایت 132 مسابقه دهنده برای فینال بزرگ هر کلاس حضور دارند که به طور کلی شامل 660 بازیکن در همه کلاس‌ها خواهد بود. فینال گرند دش بزرگ‌ترین رویداد در متاورس پگاکسی است. این رویداد به صورت زنده در تمام پلتفرم‌های با آمار زیاد پخش خواهد شد و تماشاگران می‌توانند از مرحله یک چهارم نهایی، نیمه نهایی تا فینال بزرگ در هر کلاس را تماشا کنند.

مسابقات گرند دش (Grand Dash)

جوایز شرکت در مسابقه پگاکسی (Pegaxy)

جایزه ها به دو دسته اصلی ماهانه و سالانه (فینال) تقسیم می‌شوند:

مقدماتی ماهانه

به 12 نفر برتر هر کلاس که واجد شرایط مسابقه فینال گرند دش در ماه دسامبر می‌شوند، یک جایزه جزئی در قالب توکن PGX تعلق می‌گیرد.

گرند دش (فینال)

پاداش‌های بزرگ PGX ابتدا از صندوق اکوسیستم به کاربران برنده اختصاص داده می‌شود، اما در نهایت این پاداش‌ها از خزانه‌داری جامعه تامین خواهد شد. این جوایز سخاوتمندانه هستند و برای کمک به رشد بازیکنان در بازی طراحی شده‌اند. 3 مسابقه دهنده برتر هر کلاس در پایان مسابقات این جوایز را دریافت خواهند کرد.

از آنجایی که هدف پگاکسی یک گیم پلی مبتنی بر مهارت و متعادل است، بازیکنان این شانس را خواهند داشت تا مهارت‌های خود را به نمایش بگذارند.

آیا پگاکسی (Pegaxy) ارزش سرمایه گذاری دارد؟

در بررسی اینکه آیا یک پروژه ارزش سرمایه گذاری دارد یا خیر باید موارد زیادی شامل نقشه راه، عملکرد تیم تا به حال، توکنومیکس پروژه، اعضای تیم و سرمایه‌گذاران پروژه را بررسی کنیم. همچنین میزان نقدینگی و در دسترس بودن یک پروژه و لیست شدن در صرافی‌های مختلف از جمله نکات مهمی است که باید به آن توجه کنیم. در ادامه با نگاهی به سایت اصلی این پروژه سعی می‌کنیم یک دید کلی درباره پگاکسی به شما بدهیم. به خاطر داشته باشید که با وجود اینکه پروژه های کریپتو بسیار زیاد است، در حال حاضر هنر اصلی شما یافتن پروژه های جذاب نیست، بلکه هنر شما حذف کردن پروژه های غیرواقعی و اسکم است تا در نهایت به پروژه‌هایی برسید که ارزش سرمایه گذاری داشته باشند. بنابراین با این دیدگاه در ادامه به بررسی سایت اصلی پگاکسی و نکات مهم آن می‌پردازیم.

نقشه راه پگاکسی (Pegaxy)

فصل اول 2022

 • مسابقه سه بعدی وب + موبایل (بتای بسته)
 • تعویض ویجت و ادغام RAMP
 • تغییر ویژگی نام Pega
 • تعویض ویژگی اعلان
 • انتشار رسمی بازی وب

فصل دوم 2022

 • انتخاب لابی
 • Drop System و Drop Racing
 • اضافه کردن لوت باکس و اقلام بازی

فصل سوم 2022

 • مدیریت پایدار
 • سیستم جستجو
 • اولین حالت بازی مبتنی بر مهارت
مطلب پیشنهادی داموندمگ:  گابلین تاون چیست؟ NFT که بخاطر زشتی ارزشمند شد

فصل چهارم 2022

 • رتبه بندی و مسابقات
 • ارائه در بازار سیاه

فصل اول 2023

 • امکان بازی با دسته
 • حالت دوم بازی مبتنی بر مهارت

فصل دوم 2023

 • راه اندازی استادیوم های بازی
 • امکان فارمینگ

باید دید تیم پروژه پگاکسی بر اساس نقشه راه ارائه شد خود پیش خواهد یا خیر؟

شبکه های اجتماعی پگاکسی

شما می‌توانید شبکه های اجتماعی این تیم را از طریق لینک‌های زیر دنبال کنید و اطلاعات بیشتری را درباره پیشرفت پروژه و فعال بودن تیم آن به دست بیاورید.

 1. دیسکورد
 2. توییتر
 3. فیسبوک
 4. تلگرام
 5. مدیوم

تیم Pegaxy

تیم پروژه پگاکسی شامل 64 فرد در نقش‌های مختلف است. از جمله افراد مهم و فاندرهای اصلی پروژه می‌توان به کوری ویلتون و استیو انگوین اشاره کرد. نکته مهمی که در رابطه با تیم پروژه های ارز دیجیتال و NFT وجود دارد این است که برخی از تیم ها و موسس ها ترجیح می‌دهند ناشناس باقی بمانند که مزیت ها و معایبی دارد. تیم پگاکسی ترجیح داده در این مورد کاملا شفاف باشد. شما با مراجعه به سایت اصلی پروژه به راحتی می‌توانید تیم پروژه را مشاهده کرده و به پروفایل آن‌ها در شبکه های اجتماعی مختلف رفته و درباره آن‌ها اطلاعات بیشتری کسب کنید.

نگاه کلی به توکنومیکس پگاکسی

PGXVIS
بلاک چینشبکه پالیگانشبکه پالیگان
نام توکنPegaxy StoneVigorus
کاربرد توکنگاورننس (حاکمیت)توکن ابزار
نوع توکنERC-20ERC-20
توکن ساپلاییک میلیارد توکن
قیمت توکن(در زمان نگارش)0.00540.000016

 

سرمایه‌گذاران Pegaxy

سرمایه‌گذاران یک پروژه متناسب با میزان شناخته شده بودن و تاثیر در بازار کریپتو از جمله عوامل تاثیرگذار در موفقیت یا عدم موفقیت یک پروژه کریپتویی یا بازی متاورسی هستند. از سرمایه‌گذاران پروژه پگاکسی می‌توان به کریپتو دات کام، شیما کپیتال و کایبر ونچرز اشاره کرد.

چطور می‌توان در متاورس پگاکسی شروع به بازی و کسب درآمد کرد؟

در ادامه به بررسی نحوه بازی Pegaxy به صورت مرحله ای می‌پردازیم.

 • مرحله 1: به سایت بروید و روی دکمه “Play Now” کلیک کنید.
 • مرحله 2: روی دکمه “Racing” کلیک کنید.
 • مرحله 3: بیایید یک پگا انتخاب کنیم.
 • مرحله 4: “Start” را فشار دهید تا مطابقت پیدا کنید.
 • مرحله 5: با امضای کیف پول خود، شرکت در بازی را تأیید کنید.
 • مرحله 6: شروع به بازی کنید.

سخن پایانی

اسب دوانی یکی از محبوب ترین بازی های شرط بندی در طول دوره های مختلف بوده است. از آنجایی که هدف پگاکسی برگزاری مسابقات اسب سواری در متاورس است، شما می‌توانید با خرید اسب‌هایی که به آن‌ها Pega گفته می‌شود، فعالیت خود را در این فضا شروع کنید. به محض اینکه یک پگا برای خودتان خرید کنید می‌توانید شروع به پرورش آن کرده و در مسابقات مختلف شرکت کنید تا جایزه های این متاورس را در قالب توکن های PGX از آن خود کنید. البته اگر برای خرید پگا مردد هستید یا نمیخواهید در ابتدای بازی هزینه زیادی برای بازی پرداخت کنید، کافی است از اجاره اسب‌ها به روش هایی که در مقاله گفته شد استفاده کنید و بدون تحمل ریسک یا با ریسک بسیار کم شروع به بازی و کسب درآمد از بازی متاورسی پگاکسی کنید. اگر از آن دسته افرادی هستید که از بازی کردن و مسابقه دادن به خصوص با اسب لذت می‌برد می‌توانید شانس خود را در این بازی اسب دوانی متاورسی جذاب امتحان کنید. از کجا معلوم، شاید شما یکی از برندگان خوش شانس سالانه پگاکسی باشید؟!

سوال های متداول

1- قیمت اسب پگاکسی چقدر است؟

متناسب با ویژگی ها و کمیاب بودن، قیمت این اسب‌ها متفاوت است. شما می‌توانید با مراجعه به سایت رسمی این پروژه از قیمت های آن به صورت لحظه ای مطلع شوید.

2- مراحل انجام بازی Pegaxy به چه شکل است؟

کافی است به سایت اصلی بازی مراجعه کرده و از دستورالعمل های آن برای شروع و کسب درآمد از پگاکسی استفاده کنید. همچنین در این مقاله نحوه بازی به صورت مرحله ای توضیح داده شده است.

3- آیا می‌توان Pegaxy را روی گوشی خود بازی کرد؟

بله شما می‌توانید اپلیکیشن موبایل را دانلود و نصب کرده و شروع به بازی از طریق موبایل کنید.

4- آیا بازی پگاکسی رایگان است؟

برای شروع بازی شما لازم است یک اسب داشته باشید که باید برای خرید آن هزینه پرداخت کنید. برای انجام رایگان بازی پگاکسی شما می‌توانید پگاهای مالکان را اجاره کرده و به بازی بپردازید.

دسته بندی مطالب
مطالب مرتبط
مطالب مرجع

ارز دیجیتال چیست؟

بلاک چین چیست؟

متاورس چیست؟

NFT چیست؟

دیفای (DeFi) چیست؟

صرافی غیرمتمرکز چیست؟

کیف پول چیست؟

تحلیل تکنیکال چیست؟

ایردراپ چیست؟

استیکینگ ارز دیجیتال چیست؟

بیت کوین چیست؟

اتریوم چیست؟

تتر چیست؟

خرید و فروش ارز های دیجیتال
ما را دنبال کنید
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.