داموندمگ

اسپلینترلندز چیست؟ بازی Splinterlands با توکن SPS

DAMOND
بازی اسپلینترلندز (Splinterlands)

اسپلینترلندز (Splinterlands) خلاقیتی جدید در بازی‌های play-to-earn در دنیای توکن‌های غیرقابل تعویض است. این بازی که قبلاً با نام استیم مانسترز (Steem Monsters) شناخته می‌شد، روی بلاک چین هایو (Hive) کار می‌کند و متعلق به سبک بازی‌های تریدینگ است. در اسپلینترلندز، بازیکنان برای دریافت جوایز درون بازی با هیولاها مبارزه می‌کنند. در ادامه این مقاله از داموندمگ به بررسی و معرفی کامل این بازی خواهیم پرداخت.

اسپلینترلندز Splinterlands چگونه کار می کند؟

اسپلینترلندز بستری را برای دوستداران بازی‌های کارتی فراهم می‌کند تا بتوانند بازی کنند، ترید کنند و از طریق تلفن‌های همراه و دسکتاپ خود جوایزی در بازی کسب کنند. این بازی در حال حاضر بیش از 283 کارت ارائه می‌دهد که بازیکنان می‌توانند با ترکیب آن‌ها توانایی‌های شخصیت خود را افزایش داده و قوی‌تر شوند.

هفت آمار وجود دارد که مشخص می‌کند بازیکن چقدر خوب است: سرعت، زره، هزینه مانا و انواع مختلف حمله، از جمله در محدوده، جادو و غوغا. اسپلینترلندز دارای «جناح‌های» مختلفی است که به نام «Splinters» نیز شناخته می‌شود. هر کارت متعلق به یک جناح خاص است: آتش، زمین، اژدها، مرگ، زندگی، آب و بی‌طرف (مزدور). برای برتری نسبت به سایر بازیکنان در Splinterlands، چندین کمیابی (Rarities) و توانایی (Abilities) وجود دارد.

اسپلینترلندز انواع مختلفی از فعالیت‌های درون بازی را به بازیکنان ارائه می‌دهد تا در آن شرکت کنند و روزانه جوایزی کسب کنند. در این بازی انواع مختلفی از گیم پلی از جمله مأموریت‌ها، بازی‌های رتبه‌بندی شده و مسابقات وجود دارد.

بازیکنان در سطوح مختلف در بازی شرکت می‌کنند تا بسته‌های کارت، کمیابی، معجون‌های جادویی و منحصربه‌فردترین آیتم که Dark Energy (ارز دیجیتالی که برای خرید اقلام از فروشگاه درون بازی استفاده می‌شود) است، به دست آورند. بازیکنان اسپلینترلندز (Splinterlands) می‌توانند کارت‌ها را ترکیب کنند تا سطوح خود را ارتقا دهند، کارت‌ها را به بازیکنان دیگر اجاره دهند یا کارت‌های خود را به ارزهای دیجیتال مختلف تبدیل کنند.

چگونه اسپلینترلندز منحصر به فرد است؟

منحصر به فرد بودن اسپلینترلندز

برخلاف اکثر بازی‌های NFT موجود در بازار، اسپلینترلندز ویژگی سازگاری متقابل با سایر بلاک چین‌ها از جمله ترون، اتریوم و وکس را ارائه می‌کند. یکی دیگر از نکات منحصر به فرد اسپلینترلندز این است که این بازی دارای بلاک چین خاص خود است که ثبات درون بازی و ارتقاء مکرر را برای بازی را فراهم می‌کند.

مطلب پیشنهادی  بازی کریپتوکیتیز چیست؟ معرفی پروژه CryptoKitties

6 نکته برای بازیکنان اسپلینترلندز

برای بازیکنان جدید، اسپلینترلندز می‌تواند یک تجربه چالش‌برانگیز باشد. در اینجا چند نکته وجود دارد که به هرکسی که به دنبال برتری سریع در این بازی کارتی است کمک می‌کند.

1. تنظیم یک برنامه بازی

برای هر بازیکنی در بازی Splinterlands ممکن است اهداف متفاوتی وجود داشته باشد. این اهداف می‌توانند کسب درآمد، رسیدن به لیگ قهرمانان، جمع‌آوری منابع یا فقط سرگرمی باشند.

از آنجایی که راه‌های متعددی برای بازی اسپلینترلندز وجود دارد، داشتن یک درک واضح از اهداف و اولویت‌های خود در همان ابتدا مفید است. همچنین تخمین مناسبی از میزان پولی که می‌خواهید در اسپلینترلندز (Splinterlands) خرج کنید، در این زمینه برای شما مفید خواهد بود. به عنوان مثال، با جوایز روزانه و هزینه‌های متوسط، به احتمال زیاد می‌توانید یک دسته کارت (deck) در سطح نقره ایجاد کنید.

از طرف دیگر، اگر می‌خواهید در لیگ‌های برتر بازی کنید، مطمئناً باید مقدار قابل‌توجهی از زمان و پول را صرف کنید تا تضمین کنید که دسته کارت شما برای چالش‌هایی که ممکن است در لیگ‌های پیشرفته با آن روبرو شوید، مناسب است. همچنین می‌توانید از دسته کارت‌هایی استفاده کنید که توسط دیگران ساخته‌شده‌اند تا به شما در شروع کار کمک کنند.

2. شناخت گزینه های خرید

بهبود کارت‌ها شما را در موقعیت بهتری برای رقابت در هر لیگی که انتخاب می‌کنید قرار می‌دهد. وقتی نوبت به خرید کارت‌های جدید می‌رسد، چند گزینه دارید.

ساده‌ترین روش استفاده از بازار داخلی اسپلینترلندز است، که مستقیماً در وب سایت Splinterlands یافت می‌شود. برای خرید کارت‌ها از وب سایت به اعتبار یا کریستال‌های انرژی تاریک (DEC) نیاز دارید. چند کارت فوق‌العاده وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را ارزان دریافت کنید که می‌توانند در لیگ‌های برنز و نقره به شما کمک کنند، بنابراین در بازار جستجو کنید و ببینید چه چیزی می‌توانید پیدا کنید. پیک مانسترز یکی دیگر از منابع عالی برای شناسایی معاملات احتمالی کارت است. همچنین می‌توانید از این مکان با هزینه کم کارت اجاره کنید.

3. در مسابقات شرکت کنید

مسابقات یکی دیگر از روش‌های لذت‌بخش برای بهبود توانایی‌های اسپلینترلندز (Splinterlands) شما است، در حالی که درآمد DEC نیز دارد. هر لیگ دارای تورنمنت‌های فعالی است که دائماً برگزار می‌شود، بنابراین شما می‌توانید یکی را انتخاب کنید که مناسب سطح مهارت یا دسته کارت‌های شما باشد.

مطلب پیشنهادی  پای نتورک چیست؟ آیا Pi Network کلاهبرداری است؟

4. مراقب به روزرسانی های حیاتی باشید

ویژگی های اسپلینترلندز

اسپلینترلندز به طور مداوم در حال پیشرفت است و تقریباً هر هفته اطلاعات جدیدی در مورد توسعه بازی منتشر می‌شود. بسیار مهم است که با مطالعه آخرین اخبار به‌روز بمانید، به خصوص با اضافه شدن ویژگی‌های قابل توجهی که به طور مداوم اضافه می‌شوند. از منابع متنوعی که در اینترنت پراکنده شده‌اند استفاده کنید و کانال‌های اجتماعی رسمی Splinterlands را دنبال کنید تا از از دست دادن هرگونه به‌روزرسانی مهم جلوگیری کنید.

5. نرخ ضبط DEC را زیر 100٪ نگه دارید

اگر ماوس را روی موجودی خود نگه دارید، آماری درصدی به نام «نرخ ضبط» را روی DEC خود خواهید دید. هرچه این عدد بیشتر باشد، DEC بیشتری از مسابقات رتبه‌بندی‌شده کسب می‌کنید. در حالی که با هر مسابقه که برنده می‌شوید، نرخ ضبط کاهش می‌یابد. هرروز با نرخ تقریباً 25 درصد دوباره پر می‌شود. همیشه به اندازه کافی نبرد انجام دهید تا میزان ضبط خود را زیر 100% نگه دارید، زیرا این به شما امکان می‌دهد تا DEC خود را در هر مبارزه به حداکثر برسانید.

6. برای شناسایی استراتژی های بازی، درمورد کارت های دیگر بازیکنان تحقیق کنید

در صفحه «Leaderboard»، اطلاعات را بر اساس لیگ فیلتر کنید تا رتبه خود و همچنین رتبه‌بندی سایر بازیکنان در دامنه خود را مشاهده کنید. بررسی کارت‌ها و مبارزات بازیکنان دیگر برای دیدن نحوه بازی آن‌ها با اسپلینترلندز بسیار سودمند خواهد بود. اگرچه ممکن است متوجه شوید که حریفان کارت‌های بهتر یا منحصربه‌فردی دارند، تجربیات آن‌ها ممکن است اغلب بینشی در مورد نحوه ساخت دسته کارت به شما ارائه دهد.

اسپلینترشاردز (Splintershards) چیست؟

اسپلینترشاردز

اسپلینترشاردز (SPS) یک توکن حاکمیتی ارز دیجیتال است که به عنوان ارز اصلی در بازی تریدینگ کارت اسپلینترلندز کار می‌کند. اهداف اصلی SPS شامل توانایی تصمیم‌گیری و کنترل بر ذینفعان، صاحبان دارایی و پایگاه بازیکنان است.

اطلاعات توکن اسپلینترشاردز

در مجموع 3,000,000,000 توکن SPS وجود دارد و توکن‌ها به صورت زیر توزیع می‌شوند:

  • 10٪ به بنیاد یا DAO
  • 30 درصد به استیکینگ اختصاص خواهد یافت
  • 33 درصد برای ایردراپ
  • 66 درصد برای فروش خصوصی
  • 9 درصد به تیم SPS تعلق خواهد گرفت
  • 1 درصد به شرکا و مشاوران تعلق می‌گیرد
  • 30 درصد به فعالیت‌های بازی برای کسب درآمد اختصاص می‌یابد

هدف اولیه اسپلینترشاردز

فعالیت‌های حاکمیتی درون بازی به عنوان هدف اصلی توکن‌های اسپلینترشاردز شناخته می‌شوند. دارندگان توکن SPS می‌توانند در مورد تغییرات فعلی یا آتی بازی اسپلینترلندز رأی دهند. همه رأی‌گیری‌ها در مورد پیشنهادات مربوط به حاکمیت درون بازی در بلاک چین هایو پست می‌شود.

مطلب پیشنهادی  پنکیک سواپ چیست؟ صرافی PancakeSwap با توکن CACKE

جدیت تغییرات پیشنهادی به مقدار توکن‌های SPS بستگی دارد که توسط یک بازیکن خاص در نظر گرفته‌شده است. با گذشت زمان، بازیکنان می‌توانند در مورد به‌روزرسانی‌های موجودی کارت، استخرهای تورم اسپلینترشاردز ، جوایز مسابقات قهرمانی یا فصل و سایر ارتقاهای مهم رأی دهند.

چه زمانی اسپلینترشاردز به یک دلار خواهد رسید؟

از 25 آگوست 2021، اسپلینترشاردز با قیمت 0.3728 دلار معامله می‌شود. اینکه آیا اسپلینترشاردز در آینده نزدیک به قیمت 1 دلار خواهد رسید به عوامل زیادی بستگی دارد.

صحنه بازی‌های NFT در ماه‌های اخیر منفجر شده است و بازی‌هایی مانند اکسی اینفینیتی به اولین بازی NFT تبدیل شده‌اند که فروش آن از 1 میلیارد دلار فراتر رفته است و ارز دیجیتال اکسی را به رکوردهای بالایی رسانده است.

اسپلینترلندز ممکن است همان مسیر اکسی را دنبال کند، که ممکن است به اسپلینترشاردز کمک کند تا اگر محبوبیت بازی‌های NFT به طور پیوسته در حال افزایش باشد، افزایش قیمت زیادی را تجربه کند.

همچنین، بازی‌های کارتی معاملاتی زیادی در منطقه NFT وجود ندارد که بلاک چین خاص خود را داشته باشد. یک بازی NFT با بلاک چین، اعتماد جامعه سرمایه گذاران را افزایش می‌دهد و این احتمال وجود دارد که سرمایه‌گذاری‌های بیشتری شروع شود و باعث افزایش قیمت اسپلینترشاردز شود.

در حال حاضر، با توجه به بسیاری از عوامل نوسان، بسیار سخت است که بگوییم توکن Splinterlands به کدام سمت متمایل می‌شود، به همین دلیل است که توصیه می‌شود قبل از سرمایه‌گذاری در این توکن، شاخص‌های بازار و نظرات فنی کارشناسان ارزهای دیجیتال را زیر نظر داشته باشید.

سخن پایانی

بازی‌هایی که با استفاده از توکن‌های غیرقابل تعویض انجام می‌شوند و برای کاربران خود سودآور هستند، در این اواخر توجه بسیاری را به خود جلب کرده‌اند. طبیعی است که بسیاری به بازی کردن علاقه زیادی دارند و اگر بتوانند از آن کسب درآمد کنند، هیچ نگرانی دیگری نخواهند داشت.

بازی اسپلینترلندز به دلیل داشتن یک بلاک چین اختصاصی مورد توجه بسیاری قرار گرفته است و وجود توکن بومی در این بازی توانسته است آن را در روند جذب کاربر بیشتر قرار دهد. این بازی از نوع کارتی است و هرچه در مراحل بیشتر پیش بروید و کارت‌های منحصر به فرد با امکانات بیشتری داشته باشید، درآمد بیشتری نیز خواهید داشت.

دسته بندی مطالب
مطالب مرتبط
مطالب مرجع

ارز دیجیتال چیست؟

بلاک چین چیست؟

متاورس چیست؟

NFT چیست؟

دیفای (DeFi) چیست؟

صرافی غیرمتمرکز چیست؟

کیف پول چیست؟

تحلیل تکنیکال چیست؟

ایردراپ چیست؟

استیکینگ ارز دیجیتال چیست؟

بیت کوین چیست؟

اتریوم چیست؟

تتر چیست؟

خرید و فروش ارز های دیجیتال
ما را دنبال کنید
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.