داموندمگ

داستان های موفقیت افراد در صنعت کریپتو

DAMOND
داستان های موفقیت افراد در صنعت کریپتو

برترین داستان‌های موفقیت افراد مختلف در ارزهای دیجیتال اغلب افراد جدیدی را برای شروع سرمایه‌گذاری در این صنعت جذب می‌کنند. همه ما در مورد ایلان ماسک، مارک زاکربرگ یا بیل گیتس می‌دانیم. اما فهرست رو به رشدی از میلیونرهای حوزه کریپتو وجود دارد که از تجارت ارزهای دیجیتال ثروت زیادی به دست آورده‌اند و داستان‌هایشان برای ما جذاب هستند. این فهرست طیف وسیعی را، از افراد عادی که در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند تا توسعه‌دهندگانی که شرکت‌های کریپتوی خود را تأسیس کرده‌اند دربر می‌گیرد. در این مقاله از داموندمگ، برترین داستان های موفقیت افراد در صنعت کریپتو را بازگو خواهیم کرد.

قبل از شروع، لطفاً درک کنید که گرفتن آمار دقیق از دارایی خالص یک فرد در حوزه کریپتو کمی چالش‌برانگیز است. به این دلیل که نوسانات بازار می‌تواند منجر به نوسانات گسترده قیمت شود و ارزش خالص دارایی هر فرد را به شدت تغییر دهد. علاوه بر این، افرادی که به شدت در حوزه ارزهای دیجیتال فعال هستند، معمولاً دوست ندارند به دنیا اعلام کنند که چقدر دارایی در اختیار دارند و فقط می‌توانیم در مورد آن‌ها حدس بزنیم.

سرمایه گذاران موفق کریپتو

1. جاوید خان: تاجر

داستان های موفقیت افراد در صنعت کریپتو را با جاوید خان آغاز می‌کنیم. موفقیت جاوید خان با بیت کوین در سال 2018 آغاز شد، زمانی که قیمت آن در محدوده 3000 دلار بود. او در درجه اول به این دلیل از بیت کوین استفاده می‌کرد، که راحت‌تر از رفتن به بانک بود. اما او متوجه چیزی شد. هر زمان که بیت کوین را در کیف پول خود نگه داشت، قیمت آن افزایش یافت. بنابراین، به جای خرج کردن، تصمیم گرفت مقدار بیشتری از آن بخرد.

هر بار که قیمت بیت کوین کاهش می‌یافت، او پول بیشتری را در آن سرمایه‌گذاری می‌کرد. با این حال، او هرگز در این کار زیاده‌روی نکرد. در سال 2020، خان بیت کوین خود را نقد کرد و با سود حاصل از آن یک بنتلی خرید.

2. کین الیس: کارآفرین

قبل از کشف بیت کوین هم، آقای الیس سرمایه‌گذاری‌های موفقی داشت، اما هیچ‌کدام قابل مقایسه با بیت کوین نیستند.  او زمانی که استخراج بیت کوین را در سال 2010 شروع کرد بیشترین سود را به دست آورد.

الیس همچنین به این دلیل معروف است که کسی بود که با بیت کوین همبرگر خرید. آن همبرگر با قیمت‌های امروزی تقریباً شش رقمی برای او تمام شد. دفعه بعد که برخی از دارایی‌های بیت کوین خود را خرج کرد، برای یک مازراتی 200 هزار دلاری بود.

3. دانیل کراکر : صاحب کسب و کار

زمانی که دانیل کراکر در سال 2012 در یک شرکت فناوری اطلاعات کار می‌کرد، دوست داشت ساعت ناهار خود را با همکارانش در مورد شغل‌های جانبی و راه‌های مختلف پول درآوردن بگذراند.

وقتی درباره بیت کوین یاد گرفت تصمیم گرفت مقادیر کمی بخرد. او استراتژی «خرید و هولد» را برای هشت سال انتخاب کرد. سال گذشته او بالاخره مقداری بیت کوین فروخت، که برای پوشش نیمی از پول پیش خانه جدیدش کافی بود.

4. اریک فینمن و گلوبر کونتسوتو

اریک فینمن در سن 12 سالگی تنها با یک سرمایه‌گذاری 1000 دلاری در بیت کوین یک میلیون دلار به دست آورد.

گلاوبر کونتسوتو تمام پس‌انداز خود را برداشت و آن را در  دوج کوین صرف کرد. درست یک هفته بعد از آن قیمت دوج کوین 400 درصد افزایش یافت. این تجارت او را تبدیل به یک میلیونر فوری کرد.

5. جرمی گاردنر : کارآفرین

داستان های موفقیت افراد در صنعت کریپتو را با جرمی گاردنر ادامه می‌دهیم. آقای گاردنر در سال 2013 زمانی که متوجه شد ارسال پول به سراسر جهان می‌تواند چقدر آسان باشد، وارد تجارت بیت کوین شد. این امر او را وادار کرد تا بیت کوین بیشتری بخرد و عمیق‌تر به یادگیری و استفاده از این فناوری بپردازد.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  چرا باید ارز دیجیتال بخریم؟ 5 دلیل برای خرید ارز دیجیتال

او بعداً شبکه آموزش BlockChain را تأسیس کرد که به افراد تازه‌کار در مورد فناوری بلاک چین آموزش می‌دهد. او همچنین Augur را راه‌اندازی کرد، که یک بازار پیش‌بینی غیرمتمرکز است.

6. کوپر تورلی

کوپر تورلی

داستان میلیونرهای ارز دیجیتال ما با کوپر تورلی ادامه پیدا می‌کند. او زمانی شروع به سرمایه‌گذاری روی بیت کوین کرد که قیمت آن 2000 دلار و اتریوم چند صد دلار بود. تورلی در حالی که هنوز در کالج بود، روی هر دو سرمایه‌گذاری کرد. اگرچه مبلغ واقعی هرگز فاش نشده است، او گفته است که هر وقت می‌توانست چند صد دلاری وارد بازار می‌کرد.

پس از فارغ‌التحصیلی از کالج در سال 2018، تورلی تصمیم گرفت جدی‌تر در حوزه ارزهای دیجیتال فعالیت کند.  این تصمیم در حالی گرفته شد، که او در سال ۲۰۱۷ با سقوط ارزش دارایی‌های خود مواجه شد. با این حال، سال 2018 نقطه عطفی برای او بود. این زمانی بود که تورلی از صرفاً یک سفته باز به کاوش بیشتر در قابلیت‌های اتریوم تغییر جهت داد و شروع به آموزش دیدن در حوزه دیفای و NFT کرد.

او می‌دانست که کار با دیفای با هک‌ها، راگ پول و خطرات از دست دادن دائمی سرمایه همراه است. اما همچنین آموخت که با به کارگیری استراتژی‌های ییلد فارمینگ، می‌تواند سودهای گزاف را کاهش دهد. در طول تابستان DeFi در سال 2020، تورلی سودآورترین ماه‌های زندگی حرفه‌ای سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال خود را تجربه کرد.

تورلی با تنها 25 سال سن در بیش از 50 پروژه کریپتو مشارکت داشته است. سال گذشته، او در فهرست «NFTy 50» مجله فورچون در بین تأثیرگذارترین‌های فضای NFT قرار داد. بر اساس گزارش‌ها، سرمایه‌گذاری‌های اولیه او به اندازه یک عدد هفت رقمی ارزش دارند.

بنیانگذاران، توسعه دهندگان و سرمایه گذاران میلیاردرهای کریپتو

حالا که با برخی سرمایه‌گذارانی آشنا شدیم که از راه سرمایه‌گذاری در کریپتو و ارز دیجیتال به ثروت بسیار زیادی رسیده‌اند، وقت آن است که در مورد داستان های موفقیت افراد در صنعت کریپتو بدانیم، کسانی که خودشان بنیان‌گذاران میلیاردر پروژه‌ها هستند.

1. ساتوشی ناکاموتو: 42 میلیارد دلار

هویت ساتوشی ناکاموتو ناشناخته است. اما اعتبار راه‌اندازی بیت کوین به او یا تیمی که با این نام شناخته می‌شوند تعلق دارد. ناکاموتو صاحب تعداد 1 میلیون بیت کوین است. بنابراین، حتی با قیمت‌های رکود امروزی، این رقم به 42 میلیارد دلار می‌رسد، که بنیان‌گذار بیت کوین را در صدر فهرست میلیاردرهای موفق ارزهای دیجیتال قرار می‌دهد.

2. سم بنکمن: 26.5 میلیارد دلار

بنکمن FTX را در سال 2019 راه‌اندازی کرد و تبدیل به یک صرافی برتر برای خرید و فروش مشتقات کریپتو شد. علاوه بر این، در جولای 2021، FTX 900 میلیون دلار از سافت بنک و کوین بیس ونتورز به ارزش 18 میلیارد دلار جذب کرد. درنتیجه، سرمایه اضافی کمک کرد تا بنکمن به یکی از ثروتمندترین افراد زیر 30 سال در تاریخ تبدیل شود.

3. برایان آرمسترانگ: 14 میلیارد دلار

آرمسترانگ

آرمسترانگ مدیر عامل و بنیان‌گذار کوین بیس، بزرگ‌ترین صرافی ارزهای دیجیتال در ایالات متحده است. کوین بیس در آوریل 2021 وارد بورس شد و برای مدت کوتاهی به ارزش بازار 100 میلیارد دلاری رسید. سهام آرمسترانگ تقریباً 20 درصد است. بنابراین، ارزش خالص دارایی او حدود 14 میلیارد دلار تخمین زده شده است.

4. کریس لارسن: 6 میلیارد دلار

کریس لارسن یکی از بنیانگذاران و رئیس ریپل (XRP) است که دارایی خالص تخمینی آن 6 میلیارد دلار است.

5. جوزف لوبین: 5 میلیارد دلار

جوزف لوبین یک کارآفرین کانادایی است، که از هم‌بنیانگذاران اتریوم و بنیانگذار کانسنسیز (Consensys) است. تا سال 2021، دارایی خالص او به 5 میلیارد دلار رسید.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  نحوه خرید و فروش بیت کوین در ایران چگونه است؟ چطور بیت کوین بخرم؟

6. چانگ پنگ ژائو: 5 میلیارد دلار

چانگ پنگ ژائو مؤسس بایننس، یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال با بیش از شش میلیون کاربر است. ثروت او 5 میلیارد دلار گزارش شده است.

7. تایلر و کامرون وینکلووس: 4 میلیارد دلار

داستان های موفقیت افراد در صنعت کریپتو را با دوقلوهای همسان، تایلر و کامرون وینکلووس ادامه می‌دهیم. این دو در سال 2014 جمینی را تأسیس کردند. قابل ذکر است که این شرکت روزانه حدود 200 میلیون دلار در معاملات کریپتو پردازش می‌کند.

سفر کریپتو آن‌ها پس از آن شروع شد که در یک توافق قانونی با مارک زاکربرگ به دلیل سرقت ایده آن‌ها برای فیس بوک، 65 میلیون دلار به دست آوردند. پس از آن، آن‌ها مقداری از پول خود را برداشتند و شروع به سرمایه‌گذاری روی بیت کوین کردند. ذخایر آن‌ها حدود 70 هزار بیت کوین گزارش شده است و هرکدام حدود 4 میلیارد دلار دارایی خالص دارند.

8. جد مک کالب: 3 میلیارد دلار

جد مک کالب

مک کالب از پیشگامان اولیه ارزهای دیجیتال بود. او اولین صرافی مهم بیت کوین یعنی Mt. Gox را در سال 2010 ایجاد کرد. علاوه بر این، در سال 2012 او در راه‌اندازی ریپل مشارکت کرد و در سال 2014 استلار را تأسیس کرد. ثروت مک کالب عمدتاً از دارایی‌های ریپل او به دست می‌آید که حدود 3 میلیارد دلار تخمین زده می‌شود.

9. مایکل سیلر: 3 میلیارد دلار

لیست میلیاردرهای ارزهای دیجیتال ما، با مایکل سیلر ادامه پیدا می‌کند. او یک کارآفرین و مدیر عامل میکرو استراتژی است. مهم‌تر از همه، در اکتبر 2020، او 175 میلیون دلار برای خرید تقریباً 18000 بیت کوین هزینه کرد و میکرو استراتژی را به سمت خریدهای عظیم بیت کوین هدایت کرد، که بیش از یک میلیارد دلار هزینه به همراه داشت.

10. تیم دریپر: 2 میلیارد دلار

دریپر سرمایه‌گذاری‌های « venture capital » یا خطرپذیر زیادی را در شرکت‌های مطرحی مانند تسلا و ترانوس انجام داده است. او همچنین با سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال ثروت زیادی به دست آورده است. مهم‌تر از همه، او ۱۹ میلیون دلار بیت کوین خرید که مقامات آن را از بازار سیاه «Silk Road» مصادره کردند. با این دارایی و سایر دارایی‌ها، سرمایه خالص او نزدیک به 2 میلیارد دلار است.

11. بری سیلبرت: 2 میلیارد دلار

بری سیلبرت مدیر عامل گروه دیجیتال کرنسی (Digital Currency)، مجموعه‌ای متشکل از پنج شرکت مبتنی بر ارزهای دیجیتال است. علاوه بر این، یکی از این‌ها گری اسکیل (Grayscale) است که ۲۸ میلیارد دلار بیت کوین، اتریوم و سایر دارایی‌های کریپتو را مدیریت می‌کند.

12. ویتالیک بوترین: 1.5 میلیارد دلار

داستان های موفقیت افراد در صنعت کریپتو ویتالیک بوترین

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، عنوان «جوانترین میلیاردر کریپتوی جهان» خود را زمانی که اتریوم در نوامبر 2021 به بیش از 4500 دلار رسید، پس گرفت. او کار خود را با ارزهای دیجیتال در سال 2011 با نوشتن برای هفته‌نامه بیت کوین آغاز کرد و به ازای هر مقاله پنج بیت کوین به دست آورد. در آن زمان بیت کوین فقط 3.50 دلار بود. بلافاصله پس از آن، او مجله بیت کوین را تأسیس کرد و وایت پیپر اتریوم را در سال 2013 نوشت.

13. براک پیرس: 1 میلیارد دلار

براک پیرس یک بازیگر کودک سابق است که در فضای کریپتو کارآفرین شد. در سال 2013، او یکی از بنیانگذاران Blockchain Capital بود و اکنون دارایی خالص یک میلیارد دلاری دارد.

میلیونرهای برتر صنعت کریپتو

1. والری واویلف: 750 میلیون دلار

با خروج از محدوده میلیاردرها، در ادامه به  برترین میلیونرهای کریپتو که با والری واویلوف شروع می‌شود، نگاه خواهیم کرد. واویلف در لیتوانی بزرگ شد و در دهه 1980 به یک متخصص کامپیوتر تبدیل شد. زندگی او در سال 1991 با فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی تغییر کرد. او پس از مشاهده از دست رفتن ارزش پول، می‌خواست چارچوب‌های غیرمتمرکز ایجاد کند تا به مردم کمک کند از اموال خود در برابر سوء مدیریت اقتصاد توسط مقامات مرکزی محافظت کنند. بنابراین، او بیت فیوری (Bitfury) استارت آپی که بیت کوین استخراج می‌کند را در سال 2011 تأسیس کرد. بیت فیوری از آن زمان تاکنون 800 هزار بیت کوین استخراج کرده است و دارایی خالص واویلف 750 میلیون دلار است.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  بهترین نرم افزارهای استخراج بیت کوین

2. راجر ور: 500 میلیون دلار

راجر ور از اولین کسانی بود که وارد بیت کوین شدند، به همین دلیل لقب «مسیح بیت کوین» به او داده شد. علاوه بر این، او از استارت‌آپ‌های اولیه مرتبط با بیت کوین که شامل بیت پی، ریپل و  کرکن می‌شد، حمایت کرد و در دیگر ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرد. «Bitcoin Maxi» راجر ور را به خاطر نظرات پر سر و صدایش درباره بیت کوین کش، چهره‌ای صریح و بحث‌برانگیز می‌داند. تخمین‌ها حاکی از آن است که راجر ور بیش از 100 هزار بیت کوین با ارزش خالص بیش از 500 میلیون دلار دارد.

3. دن مورهد: 500 میلیون دلار

او بنیانگذار پنترا کپیتال، یک صندوق تأمینی برتر برای ارزهای دیجیتال است.

4. میهای آلیسی: 500 میلیون دلار

آلیسی یکی از بنیانگذاران اتریوم است. قبل از کریپتو، او با بازی و مربیگری پوکر در رومانی امرار معاش می‌کرد. پس از آشنایی با بیت کوین، در سال 2011 با ویتالیک بوترین تماس گرفت. آن‌ها مجله بیت کوین را راه‌اندازی کردند و سپس قبل از اینکه آلیسی به راه‌اندازی پایگاه سوئیسی اتریوم کمک کند، روی پروژه‌های دیگری کار کردند. دارایی خالص او 500 میلیون دلار است.

5. جسی پاول: 500 میلیون دلار

لیست میلیونرهای ارز دیجیتال ما شامل جسی پاول است. او یک سرمایه‌گذار و کارآفرین رمزارز است که بیشتر به عنوان یکی از بنیان‌گذاران و مدیرعامل صرافی کراکن شناخته می‌شود. پاول همچنین از مخالفان سرسخت مقررات بیش از حد دولتی در مورد ارزهای دیجیتال است. برآوردها، دارایی خالص او را 500 میلیون دلار نشان می‌دهد.

6. امیر چتریت: 450 میلیون دلار

یکی دیگر از بنیانگذاران اتریوم، چتریت، ویتالیک بوترین را در یک کنفرانس تجاری بیت کوین در سال 2013 ملاقات کرد. پس از رها کردن حرفه مشاوره املاک و مستغلات، تردید او در مورد سیستم مالی سنتی افزایش یافت. بنابراین او وارد بیت کوین شد و به این ترتیب با بوترین، یکی از بنیانگذاران آینده اتریوم آشنا شد. دارایی خالص او 450 میلیون دلار است.

7. گاوین وود 450 میلیون دلار

گاوین وود فهرست میلیونرهای کریپتوی ما را کامل می‌کند. او یکی دیگر از بنیانگذاران اتریوم است. زمانی که امیر تاکی از تبلیغ‌کنندگان بیت کوین او را با وایت پیپر بیت کوین و ویتالیک آشنا کرد، او یک برنامه نویس کامپیوتر بود. پس از آن، او با ویتالیک تماس گرفت تا به نوشتن پیاده‌سازی اتریوم در سی پلاس پلاس کمک کند. در آوریل 2014، وود مشخصات فنی وایت پیپر ویتالیک را منتشر کرد و بعداً زبان برنامه نویسی سالیدیتی را پیشنهاد کرد.

سخن پایانی

در حالی که خیال پردازی درباره میلیون‌ها و میلیاردها دلاری که مردم می‌توانند با ارزهای دیجیتال به دست آورند خوب است، اما نمی‌توان از خطرات آن چشم پوشی کرد. مردم عاشق شنیدن داستان های موفقیت افراد در صنعت کریپتو هستند و این فهرست گواه این واقعیت است که مردم می‌توانند این کار را انجام دهند. با این حال، بسیاری از داستان‌های دیگر وجود دارد که در مورد کسانی است که سرمایه‌شان را از دست داده‌اند.

اگر متوجه شده باشید، داستان‌های موفقیت میلیاردرهای کریپتو دارای وجوه مشترکی هستند. مهم‌تر از همه، آن‌ها در درجه اول توسعه‌دهندگان و بنیانگذاران شرکت‌های ارز دیجیتال هستند، نه فقط سفته‌بازان. اما به هر حال راه‌های زیادی وجود دارد که فقط به عنوان سرمایه‌گذار وارد این بازار شوید و به سرمایه‌های چند میلیونی برسید.

BNB TRX USDT DASH ETH BCH LTC BTC COINS

 

دسته بندی مطالب
مطالب مرتبط
مطالب مرجع

ارز دیجیتال چیست؟

بلاک چین چیست؟

متاورس چیست؟

NFT چیست؟

دیفای (DeFi) چیست؟

صرافی غیرمتمرکز چیست؟

کیف پول چیست؟

تحلیل تکنیکال چیست؟

ایردراپ چیست؟

استیکینگ ارز دیجیتال چیست؟

بیت کوین چیست؟

اتریوم چیست؟

تتر چیست؟

خرید و فروش ارز های دیجیتال
ما را دنبال کنید
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.