داموندمگ

ییلد فارم شبکه پالیگان: 5 ییلد فارم برتر در شبکه پالیگان

DAMOND
ییلد فارم شبکه پالیگان

اگر می‌خواهید علاوه بر تریدهایی که انجام می‌دهد از سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت هم بهره ببرید، ییلد فارمینگ در شبکه پالیگان یکی از این روش‌ها است. کافی است سرمایه اضافی خود را به مدت یک سال سپرده‌گذاری کنید و در پایان سال سود خوبی بگیرید. تنها چیزی که نیاز دارید، ییلد فارم شبکه پالیگان است، که مناسب شما باشد. در این مقاله از داموندمگ، قصد داریم، 5 مورد برتر از ییلد فارم‌های این شبکه را معرفی کنیم.

ییلد فارمینگ چیست؟

اگر عبارت ییلد فارمینگ را جستجو کنید، یکی از تعاریف کوتاه و ساده‌ای که به آن بر خواهید خورد این است: «ییلد فارمینگ روشی است برای کسب سود از راه قفل کردن و سپرده‌گذاری دارایی‌های دیجیتال در پلتفرم‌های دیفای

این تعریف اگرچه ساده است، کامل و واضح معنی ییلد فارمینگ یا همان کشت سود را بیان می‌کند. اگر در مورد روش‌های کسب سود غیرفعال از ارزهای دیجیتال و سایر دارایی‌ها مانند توکن‌های NFT مطالعه کرده باشید، با اصطلاحاتی نظیر استیکینگ، وام‌دهی و استخرهای نقدینگی برخورد کرده‌اید، همه این‌ها روش‌هایی هستند که منجر به کشت سود می‌شوند.

مقدار کسب سود از طریق ییلد فارمینگ، بسته به پلتفرمی که از آن استفاده می‌کنید، ممکن است بین 10 تا 50 درصد از سپرده اولیه باشد، که به صورت سالانه پرداخت می‌شود. در شبکه پالیگان که بحث مقاله امروز است، این سود معمولاً برحسب یکی از موارد زیر پرداخت می‌شود:

معرفی شبکه پالیگان

معرفی شبکه پالیگان

شبکه پالیگان، از انواع مبتنی بر اتریوم است، که برای حل مشکلات اتریوم پا به عرصه گذاشته است. اولین مشکلی که همه شبکه‌های جانبی مبتنی بر اتریوم روی آن تمرکز می‌کنند، مقیاس‌پذیری است که در مورد پالیگان هم صادق است. این شبکه هم مانند بسیاری دیگر، ارز دیجیتال بومی خود را دارد، که نام آن متیک (MATIC) است. از این ارز بومی برای پرداخت کارمزد تراکنش‌ها و استیکینگ استفاده می‌شود. در صورت نیاز می‌توانید این ارز را از صرافی‌های ایرانی نیز تهیه کنید.

مطلب پیشنهادی  بایننس اسمارت چین چیست؟ BSC زنجیره هوشمند بایننس

5 ییلد فارم برتر شبکه پالیگان

برای انجام ییلد فارمینگ یا کشت سود، لازم است که از ابزارهای مناسب استفاده کنیم، برای مثال صرافی‌هایی که امکان کسب سود غیرفعال را دارند. به این امکان یا بستر کشت سود، ییلد فارم گفته می‌شود، در ادامه به معرفی 5 ییلد فارم برتر شبکه پالیگان، خواهیم پرداخت.

کوییک سواپ (QuickSwap)

کوییک سواپ

کوییک سواپ اولین مورد در بین 5 ییلد فارم شبکه پالیگان است، که امروز بررسی می‌کنیم. این پلتفرم یک صرافی ارز دیجیتال غیرمتمرکز، برمبنای مدل AMM است. جالب است بدانید که کوییک سواپ یکی از فورک‌های یونی سواپ برمبنای اتریوم است.

کوییک سواپ در حال حاضر نزدیک به 500 میلیون دلار دارایی قفل شده دارد و با توجه به محبوبیت روزافزون شبکه پالیگان، مطمئناً این تعداد بیشتر افزایش خواهد یافت. از سال 2021 که این پلتفرم معرفی شد، توانسته است حجم و نقدینگی زیادی را به خود اختصاص دهد.

زمانی که کاربران به تأمین‌کنندگان نقدینگی کوییک سواپ تبدیل شوند، پاداش خود را با توکن‌های LP، یا کوییک که توکن بومی و اصلی این پلتفرم است دریافت می‌کنند. پرداخت پاداش‌های استخرهای نقدینگی دارایی‌های دیجیتال اعم از توکن‌های بومی پالیگان و سایر ارزهای دیجیتال بسیار رقابتی است و وجود رابط کاربری ساده، دیفای را آسان‌تر کرده است.

آوه (Aave)

آوه یک پروتکل نقدینگی غیر حضانتی است، که تخصص آن در وام‌دهی و استقراض است. در آوه کاربران می‌توانند دارایی‌های خود را سپرده کنند. از این طریق می‌توانند هم وام دریافت کنند و هم با قرض دادن دارایی خود به دیگران، سود بگیرند. آوه به کاربران این امکان را می‌دهد که نزدیک به 20 ارز دیجیتال پیشرو را وام بگیرند و وام دهند و بخش بزرگی از سرمایه‌گذاران را به سمت خود جذب کند که به دنبال به حداکثر رساندن سود دارایی‌های خود هستند. مزیت دیگر برای کاربران این است که وام گیرندگان در آوه می‌توانند بین نرخ‌های بهره ثابت و متغیر به طور متناوب جا به جا شوند.

مطلب پیشنهادی  تفاوت یونی سواپ و سوشی سواپ: مقایسه 2 صرافی بزرگ اتریوم

آوه در بین ییلد فارمرهای پالیگان بسیار محبوب است. این پلتفرم محبوب‌ترین دیفای در پالیگان است که حدود 8 میلیارد دلار دارایی دارد. بازده سپرده و وام این پلتفرم برای استیبل کوین‌ها و دارایی‌های پیشرو مانند بیت کوین و اتریوم به شدت رقابتی است و بسیاری از سرمایه‌گذاران دیفای را که مایل به استفاده از پلتفرم آوه هستند، بدون هزینه‌های گس بالا ناشی از تعامل با قراردادهای هوشمند، جذب می‌کند.

سوشی سواپ (SushiSwap)

سوشی سواپ

SushiSwap اساساً به خاطر این که یک صرافی غیرمتمرکز ارز دیجیتال است شناخته شده است، اما اخیراً دامنه برنامه‌های خود را به راه‌حل‌های وام‌دهی، استیکینگ و ییلد فارمینگ گسترش داده است. سوشی سواپ که در اصل یک شاخه یا فورک از یونی سواپ بود، از زمان انفجار فضای دیفای به طور قابل توجهی رشد کرده است و همچنان یکی از محبوب‌ترین مزارع محصول در پالیگان برای کاربران تازه‌کار و با تجربه دیفای است.

ادغام شبکه آن‌ها با پالیگان در اوایل ماه مه راه‌اندازی شد و از آن زمان، ارزش کل قفل شده و حجم پالیگان در سوشی سواپ منفجر شده است. ارزش کل قفل شده دارایی‌های پالیگان در سوشی سواپ به 1 میلیارد دلار نزدیک شده است و دارایی‌های پیشرو مانند بیت کوین، اتریوم و استیبل کوین‌ها پاداش‌های سخاوتمندانه‌ای را از طریق استخرهای نقدینگی خود ارائه می‌دهند.

آن‌ها همچنین اخیراً بنتوباکس (BentoBox) را منتشر کردند، یک پلتفرم وام‌دهی و استقراض که بازدهی بسیار رقابتی را در دارایی‌های محبوب و جفت‌های استیبل کوین ارائه می‌دهد.

پالی کت فایننس (PolycatSwap)

پالی کت فایننس چهارمین مورد از 5 ییلد فارم شبکه پالیگان در این لیست است. این پلتفرم یک تجمیع کننده سود ارزش محور و از نظر اقتصادی پایدار در پالیگان است. گزینه‌های ییلد فارمینگ این پلتفرم، شامل استخرهای نقدینگی مختلف از پلتفرم‌های خارجی مانند سوشی سواپ، آوه و کوییک سواپ می‌شود، که سود را با فیش (FISH)، توکن بومی پالی کت فایننس پرداخت می‌کنند.

استخرها و فارم‌های آن‌ها حدود 240 میلیون دلار ارزش کل قفل شده در سراسر پلتفرم خود دارند و به دلیل تعداد زیاد استخرهای موجود، کاربران دیفای در پالیگان انتخاب‌های زیادی برای سپرده‌گذاری دارایی‌های خود و کسب بهترین بازده دارند.

مطلب پیشنهادی  اتمیک سواپ چیست؟ معرفی AtomicSwap

دی اف وای ان (DFYN)

DFYN

DFYN ییلد فارمی با عملکرد بالا در شبکه پالیگان است. این یک پروژه دیفای تحت مدیریت جامعه است، که تبادل AMM کم هزینه را همراه با فرصت‌های ییلد فارمینگ ارائه می‌دهد. DFYN به دنبال ساخت یک AMM به هم پیوسته با نودهایی است که روی بلاک‌چین‌های مختلف پخش شده‌اند. این امر DFYN را قادر می‌سازد تا یک AMM چند زنجیره‌ای باشد و نقدینگی را در چندین زنجیره به اشتراک بگذارد.

DFYN همچنین یک صرافی بدون گاز است، به این معنی که کاربران فقط باید تراکنش‌ها را «امضا» کنند و هیچ‌گونه هزینه‌ای متوجه کاربران نیست. گزینه‌های ییلد فارمینگ آن‌ها شامل استخرها و خزانه‌ها است که به کاربران امکان می‌دهد توکن‌های DFYN خود را برای مدت‌زمان مشخصی قفل کنند و فارم‌هایی که سود بسیار رقابتی را در دارایی‌های پیشرو ارائه می‌دهند. سود با ارز بومی شبکه یعنی کوین‌های DFYN پرداخت می‌شود. آن‌ها در حال حاضر حدود 200 میلیون دلار نقدینگی دارند، که در پلتفرم خود قفل کرده‌اند.

سخن پایانی

حالا که با بهترین ییلد فارم‌های پالیگان آشنا شدید، وقت آن رسیده است که یکی را انتخاب کنید. کسب سود از ییلد فارمینگ بسیار ساده است و از آنجایی که در دسته سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت قرار دارد، از بابت رصد بازار هم مشکل چندانی وجود ندارد. به هر حال هر زمان که کار را آغاز کنید تا موعد مقرر که معمولاً یک سال است، دارایی شما قفل باقی خواهد ماند.

به نظر شما ییلد فارم‌هایی که برای شبکه پالیگان معرفی کردیم، کارایی لازم را دارند و سود خوبی پرداخت می‌کنند؟ یا اینکه پلتفرم‌های بهتری سراغ دارید؟

سؤالات متداول

چه چیزی باعث جذابیت ییلد فارم پالیگان شده است؟

اولین دلیل خود شبکه پالیگان است که به دلیل حل برخی مشکلات اتریوم، اکنون بسیار محبوب است. اما آنچه قابل‌توجه است، مبالغ قفل شده‌ای است که در ییلد فارم‌های آن وجود دارد. بیشتر آن‌ها میلیارد دلاری هستند، که یعنی افراد بسیاری سرمایه خود را در این شبکه سپرده کرده‌اند و این نشانه خوبی است.

 

دسته بندی مطالب
مطالب مرتبط
مطالب مرجع

ارز دیجیتال چیست؟

بلاک چین چیست؟

متاورس چیست؟

NFT چیست؟

دیفای (DeFi) چیست؟

صرافی غیرمتمرکز چیست؟

کیف پول چیست؟

تحلیل تکنیکال چیست؟

ایردراپ چیست؟

استیکینگ ارز دیجیتال چیست؟

بیت کوین چیست؟

اتریوم چیست؟

تتر چیست؟

خرید و فروش ارز های دیجیتال
ما را دنبال کنید
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.