داموندمگ

TrueUSD چیست؟‌ ارز دیجیتال TrueUSD با توکن TUSD

DAMOND
ارز دیجیتال TrueUSD

بازار کریپتوکارنسی، بازار جدید معاملاتی است که در آن سهام‌داران و معامله‌گران به جای معامله با ارزهای فیات (ارزهای رایج ملت‌ها) مانند دلار، یورو با ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و  ارز دیجیتال TrueUSD را معامله و خرید و فروش می‌کنند.
رمز ارز TrueUSD نوعی استیبل کوین ERC20 با پشتیبانی دلار آمریکا است که بر بستر بلاک چین اتریوم، ترون وسایر بلاک چین‌ها عرضه می‌شود. ارزش ارز دیجیتال TrueUSD با یک دلار آمریکا برابری می‌کند. ما در مجله داموند به بررسی کامل ارز  TrueUSD پرداخته‌ایم.

ارز دیجیتال TrueUSD

 ارز دیجیتال TrueUSD چیست؟

ارز دیجیتال TUSD استیبل کوینی است که در اوایل سال 2018 روی شبکه ترون Tron  در بازار ارز دیجیتال معرفی شد. این ارز با پشتوانه ارز فیات دلار بر اساس قراردادهای هوشمند روی چندین شبکه بلاک چین از جمله اتریوم (ETH)، ترون (TRX)، پلی گان (MATIC) و اوالانچ (AVAX) کار می‌کند.

در بیانی کلی، این رمز ارز قراردادهای هوشمند صدور و بازخرید نسخه توکن شده دلار آمریکا را فراهم می‌کند و برای امور مالی غیر متمرکز DeFi روی چند شبکه بلاکچین در دسترس است. این ارز دیجیتال در رتبه 38 بازار قرار گرفته و ارزش بازار 1.2 میلیارد دلار است. همچنین عرضه در گردش TUSD 1,228,130,881 دارد.

بهترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال برای معامله ارز TrueUSD در حال حاضر Binance، OKX، Bitget، MEXC و BingX هستند. ارز دیجیتال TUSD با شبکه اتریوم به عنوان توکن ERC20 و با شبکه BNB به عنوان توکن BEP2 (معروف به TUSDB) سازگار است. هر دو این توکن‌ها به طور مشابه عمل می‌کنند و نقدینگی بیشتری را به بازارهای کریپتو می‌آورند.

ارز دیجیتال TUSD چگونه کار می‌کند؟

هنگامی که کاربران TUSD را از طریق پلتفرم TrustToken با دلار آمریکا خریداری می‌کنند، قرارداد هوشمند این پلتفرم به طور خودکار مقدار معادل TUSD را محاسبه و صادر می‌کند. این توکن‌ها به موجودی توکن‌های در گردش در بازار افزوده می‌شود.

اما زمانی که کاربران TUSD قصد بازخرید آن را از طریق TrustToken دارند، قرارداد هوشمند به طور خودکار توکن‌های در حال بازخرید را می‌سوزاند یا آن‌ها را برای همیشه از گردش TUSD حذف می‌کند. به طور همزمان، این پلتفرم معادل مقدار TUSD بازخرید شده، مبلغی از دلار آمریکا را به عنوان اعتبار به کاربر می‌دهد.

مطلب پیشنهادی  دلار بایننس چیست؟ استیبل کوین BUSD با کوین BUSD

جالب است بدانید TrustToken برای تراکنش‌های TUSD هزینه خرید یا بازخرید به عنوان کارمزد دریافت نمی‌کند. در عوض، این شرکت با جمع‌آوری سود دلارها که در حساب‌های معتبر نگهداری می‌شود، درآمد ایجاد می‌کند.

در سیستم مالی گذشته، یک حساب مالی بانکی توسط یک شرکت خاص ارزیابی می‌شد. اکنون، دلار TUSD در سیستم مالی TrueUSD، در حساب‌های بانکی شرکت‌های مختلفی که با قرارداد شخص ثالث موافقت کرده‌اند قرار می‌گیرد.

توکن TrueUSD برای کاهش ریسک و محافظت قانونی دارندگان توکن در برابر سرقت از چندین حساب استفاده می‌کند. به بیانی دیگر، به منظور پیشگیری از هرگونه دستکاری قیمت و عدم دسترسی صادرکننده‌ها آن‌ها را در چندین حساب امانی قابل اعتماد توزیع می‌شود.

سهام‌داران و خریداران اگر قصد خرید ارز TUSD دارند ابتدا باید درخواست آنلاین بدهد و سپس مرحله KYC/AML پشت سر بگذارند. پس از گرفتن تاییدیه هزینه دلاری را به حساب یکی از شرکت‌های TrueUSD واریز کنید. پس از بررسی و تایید تراکنش توسط آن شرکت، قرارداد هوشمندAPL خریداران را می‌سازد. توکن TUSD به حساب سهام‌داران واریز می‌شود. خریداران می‌توانند TUSDها را در والت‌ها نگهداری و یا از آن‌ها برای پرداخت مبلغی استفاده کنند.

پلتفرم TrustToken

پلتفرم TrustToken چیست؟

تیم مجربی پلتفرم TrustToken تشکیل داده‌اند که دارای چهار بنیانگذار است: مدیرعامل جای آن، مدیر ارشد فناوری رافائل کازمن، مدیر ارشد اجرایی استفن کید، و استراتژیست محصول، توری ریس. همچنین، کارمندانی از استانفورد، UC برکلی، PwC، Google و Palantir در پلتفرم TrustToken مشغول به کار هستند.

TrueUSD اولین ارز دیجیتالی است که در پلتفرم TrustToken ساخته شد. این پلتفرم بستری برای ساخت ارزهای دیجیتالی است که با پشتوانه دارایی‌های دیگری فعالیت می‌کنند تا سهام‌داران در بازار رمز ارزها بتوانند آن ارزها را به راحتی در تمام دنیا معامله و خرید و فروش کنند. به عنوان مثال، استفاده از دلار برای خرید ارزهای دیجیتالی که ارزش آن برابر با دلار است. یا استفاده از طلا برای خرید ارزهایی که ارزش آن‌ها با طلا برابری می‌کند.

TrueGBP از دیگر ارزهای دیجیتال پلتفرم TrueUSD است که ارزش آن با پوند انگلیس برابر است. ارزهای TrueAUD و TrueCAD ارزهایی هستند که به ترتیب با پشتیبانی دلار استرالیا و دلار کانادا عرضه می‌شوند. نکته قابل توجه این که چهار ارز نام برده همگی استیبل کوین هستند.

استیبل کوین چیست؟

همانطور که در بخش‌های قبلی گفته شد ارز TrueUSD کوین‌های پایدار یا همان استیبل کوین است. این نوع ارزهای دیجیتال بر پایه شبکه بلاک چین ساخته شده که ارزش آن‌ها بستگی به ارزش کالاهای واقعی دارد. از جمله مزایای استفاده از استیبل کوین‌ها در بازار کریپتوکارنسی، استفاده از آن‌ها برای تبدیل دارایی به ارزهای دیجیتال به جای تبدیل آن‌ها به ارزهای فیات است. به این ترتیب از دارایی در برابر ضررهای نزولی بازار محافظت می‌شود. USDT یا همان تتر هم نوعی استیبل کوین  است که توسط دلار آمریکا پشتیبانی می‌شود.

مطلب پیشنهادی  موباکس چیست؟ بازی Mobox با توکن MBOX

آیا ارز TUSD همان ارز USDT است؟

از آنجایی که دو ارز TUSD و USDT به پشتوانه دلار آمریکا فعالیت می‌کنند و هر دو استیبل کوین هستند خیلی از کاربران دچار شک و شبهه می‌شوند که آیا این دو ارز یکی هستند یا خیر. استیبل کوین‌های TUSD و USDT تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند که در زیر به توضیح برخی از آنها می‌پرداخته‌ایم.

 • نوسانات بازار ارز دیجیتال

ارزش و قیمت TUSD با قیمت دلار آمریکا برابری می‌کند و دچار هیچ گونه نواسان نمی‌شود. از طرفی دیگر، در ارزش USDT در مقایسه با قیمت دلار آمریکا ممکن است دچار نوساناتی شود و به عنوان مثال، هر تتر ممکن است بیش از یا کمتر از یک دلار آمریکا ارزش داشته باشد.

 • شناخت و محبوبیت

ارز دیجیتال USDT سریع تر از TUSD وارد بازار رمز ارزها شد. بنابراین، محبوبیت بیشتری در بین سهام‌داران و سرمایه‌گذاران دارد.

 • اعتماد و سرمایه گذاری

کاربران اگر قصد معامله و خرید ارز TUSD دارند باید مراحلی چون AML و KYC با ارائه اسناد مربوطه بگذرانند تا در صورت تایید بتوانند برای خرید این ارز اقدام کنند. این کار امنیت و اعتماد سرمایه‌گذاری را نسبت به USDT افزایش می‌دهد.

 • قانون شخص ثالث

حسابرسی و عقد قرارداد با شخص ثالث از دیگر تفاوت‌های دو ارز TUSD و USDT است که در پلتفرم TrueUSD حسابرسی توسط شخص ثالث انجام می‌شود و در Tether Limited هیچ شخص ثالثی وجود ندارد.

TUSD

ویژگی های اصلی TrueUSD (TUSD)

هر ارز دیجیتالی ویژگی‌های منحصر به فردی دارد و ارز TrueUSD مستثنا از آن‌ها نیست که در زیر به بارزترین ویژگی‌های این ارز اشاره کرده‌ایم.

 • به طور کامل توسط دلار آمریکا حمایت می شود.

به ازای معادل هر توکن TUSD، یک دلار آمریکا برای پشتوانه در بانک ذخیره می‌شود.

 • سطوح پایداری بالا

توکن TUSD توسط دلار آمریکا که در شرکت حساب امانی نگهداری می‌شود ضمانت می‌شود تا بازار ارزش ذاتی TUSD را برابر با قیمت دلار اصلی تشخیص دهد. توکن‌های جدید TUSD توسط قراردادهای هوشمند حسابرسی عمومی برای اطمینان از پایداری، سوزانده می‌شوند.

 • قابل بازخرید

پلتفرم TrustToken هرگز مانع بازخرید قانونی مشتریان تایید شده نمی‌شود. اگر فرد یا سازمانی تاییده‌های (AML) / (KYC) در پلتفرم TrustToken داشته باشند، می‌تواند TUSD را به دلار آمریکا بازخرید کند. در هر زمان، حداقل مبلغ TUSD برای برداشت 10000 دلار است.

 • مدیریت صندوق قابل اعتماد

سیستم TrueUSD به گونه‌ای راه اندازی شده است که به شما امکان می‌دهد به جای اینکه مجبور باشید از طریق شبکه TUSD پول را انتقال دهید، مستقیماً آن‌ها را با حساب های امانی شخص ثالث مبادله کنید.

 • مطابق با مقررات

پلتفرم TrustToken بقای طولانی مدت استیبل کوین TUSD را از طریق رعایت قوانین و مقررات تضمین می‌کند. تمامی دارایی‌های حساب امانی تحت گواهینامه‌های منظم (ماهانه) قرار می‌گیرند که به طور منظم منتشر می‌شوند.

مطلب پیشنهادی  مقایسه کاردانو و پولکادات: کدام یک بهتر است؟

ارز دیجیتال TUSD

مزایا و معایب ارز دیجیتال TUSD

کاربران قبل از معامله و خرید هر ارزی مستلزم دانستن مزایا و معایب ارز مورد نظر است تا ریسک حاصل از معامله را به حداقل برساند. در ادامه به برخی از مزایا و معایب ارز دیجیتال TUSD اشاره‌کردیم تا کاربران و سهام‌داران بتوانند تصمیمات آگاهانه‌تری بگیرند.

مزایای ارز دیجیتال TUSD

 1. نقدینگی بالا
 2. دارای مجوز رسمی و تنظیم شده در ایالات متحده آمریکا
 3. امنیت بالا و گذراندن مراحلی چون AML و KYC با ارائه اسناد مربوطه جهت خرید و انجام معامله
 4. حسابرسی منظم و ماهیانه برای اطمینان از نسبت پشتیبانی 1:1 TUSD توسط دلار آمریکا
 5. امکان معامله TUSD در صرافی های مختلف پیشرو
 6. ایمن شدن توکن ERC20توسط بلاک چین اتریوم و امکان استفاده از کیف پول های نرم افزاری و سخت افزاری برای ذخیره توکن های TUSD
 7. بیمه FDIC توکن‌های TUSD تا سقف 250000 دلار

معایب ارز دیجیتال TUSD

 1. نقض حریم خصوصی کاربران در گذراندن مراحلی چون AML و KYC با ارائه اسناد مربوطه.
 2. متمرکز بودن پلتفرم و دسترسی به حساب کاربران و مسدود یا مصادره توکن‌های آن‌ها در صورت نقض قوانین و مقررات.

خلاصه مطلب

ارز دیجیتال TrueUSD استیبل کوینی است با پشتیبانی دلار آمریکا که ارزش یک TUSD با یک دلار آمریکا برابری می‌کند. در واقع، ارز TSUD نسخه توکن شده دلار آمریکا است. شبکه TrueUSD برای تامین امنیت این ارز از چندین حساب امانی قابل اعتماد استفاده می‌کند.

اگر سهام‌داری قصد خرید ارز TSUD را داشته باشد پس از ارسال درخواست آنلاین باید مرحله اعتبارسنجی را پشت سر بگذارد و پس از دریافت تاییدیه، هزینه دلاری معادل ارز TUSD را به حساب یکی از شرکت‌های TrueUSD واریز کنند تا APL آن‌ها تشکیل و سپس مقدار ارز خریداری شده به حساب آن‌ها واریز شود.

از ویژگی‌های بارز ارز TUSD می‌توان به سرعت نقدینگی، امنیت بالای شبکه و همچنین گذراندن مراحل اعتبارسنجی AML و KYC اشاره کرد.

دسته بندی مطالب
مطالب مرتبط
مطالب مرجع

ارز دیجیتال چیست؟

بلاک چین چیست؟

متاورس چیست؟

NFT چیست؟

دیفای (DeFi) چیست؟

صرافی غیرمتمرکز چیست؟

کیف پول چیست؟

تحلیل تکنیکال چیست؟

ایردراپ چیست؟

استیکینگ ارز دیجیتال چیست؟

بیت کوین چیست؟

اتریوم چیست؟

تتر چیست؟

خرید و فروش ارز های دیجیتال
ما را دنبال کنید
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.