داموندمگ

انکر چیست؟ ارز دیجیتال Ankr با توکن ANKR

DAMOND
ankr چیست

همزمان با رشد و گسترش بازار کریپتوکارنسی، شاهد معرفی پروژه‌های رمزنگاری و ارزهای دیجیتال جدید با کاربردها متنوع هستیم. اغلب پروژه‌های رمزنگاری در تلاش هستند تا با ارائه راه‌حل‌های کارآمد، به بخشی از مشکلات و نیازهای صنعت کریپتوکارنسی پاسخ دهند. Ankr یکی از پروژه‌های ارز دیجیتال نسبتاً جدید است که از پتانسیل مالی غیرمتمرکز بهره می‌برد. آیا می‌دانید هدف از راه اندازی Ankr چیست؟ هدف اصلی طراحی و راه‌اندازی شبکه Ankr افزایش کارایی در زیرساخت‌های بلاک چین و فراهم کردن امکان دسترسی آسان به Web3 بوده است.

شاید برای شما سوال ایجاد شود که نام توکن پروژه Ankr چیست. توکن بومی این شبکه با نام ارز دیجیتال Ankr شناخته می‌شود، این توکن در موارد متعدد مورد استفاده قرار می‌گیرد. در حال حاضر از Ankr در بیش از 40 پروتکل بلاک چینی مختلف جهت شرکت در برنامه‌های استیکینگ و توسعه استفاده می‌شود. در ادامه این مطلب از داموندمگ قصد داریم به طور مفصل به معرفی ارز دیجیتال Ankr، تاریخچه ساخت، نحوه عملکرد، نحوه خرید و نگهداری و بسیاری موارد دیگر بپردازیم.

معرفی شبکه Ankr و بررسی نحوه عملکرد آن

ارز دیجیتال ANKR چیست؟

ANKR پروژه رمزنگاری و یک پلتفرم مبتنی بر فناوری بلاک چین است. هدف از طراحی این پلتفرم توسعه اینترنت غیرمتمرکز است، به طوریکه از طریق Ankr، نیاز به وجود مقامات متمرکز و واسطه‌ها حذف شود. به این ترتیب در این پلتفرم مالکیت و کنترل داده‌ها و برنامه‌ها به مشارکت‌کنندگان و کاربران شبکه تعلق می‌گیرد.

Ankr جهت عملی کردن هدف اصلی خود، از دو اکوسیستم Web3 و DeFi کنار هم استفاده می‌کند. در واقع اکوسیستم web3 پیرامون پروتکل‌ها و اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (DApps) فعالیت  کرده و در مقابل نیز اکوسیستم دیفای وظیفه فراهم‌سازی یک ساختار مالی برای WEB3 را برعهده دارد.

معرفی پلتفرم ankr و اهداف آن

طبق وایت پیپر این پروژه، پلتفرم Ankr برای نخستین بار به عنوان یک شبکه محاسباتی ابری توزیع شده معرفی شده است. بر اساس این مقاله، تیم توسعه‌دهنده Ankr معتقد است باید از هدر رفت قدرت محاسباتی ابری بلااستفاده جلوگیری کرد، به همین منظور قصد دارد به‌جای به کارگیری یک قدرت محاسباتی ابری واحد، به طور همزمان از چندین قدرت محاسبات ابری و شبکه‌ای از دستگاه‌های غیرفعال بهره‌مند شود.

به این ترتیب، با استفاده از فناوری Ankr، شرکت‌ها این امکان را دارند تا از ظرفیت مازاد محاسبات ابری مراکز داده و “دستگاه‌های لبه” که به طور کامل از پتانسیل مازاد خود استفاده نمی‌کنند، بهره‌مند شوند. در راستای رسیدن به این هدف، تیم ankr در تلاش است تا با فراهم کردن زمینه‌های لازم، مشارکت و استفاده از فناوری بلاک چین را برای همه کاربران آسان کند.

هدف از ایجاد Ankr چیست ؟

همچنین، پلتفرم Ankr قصد دارد تا با کمک اینترنت، web3 و اقتصاد کریپتو را در دسترس تمام افراد در سراسر جهان قرار دهد. ANKR در تلاش است تا با ارائه ابزارهای ساده و قابل‌درک، هرگونه پیچیدگی‌ و سختی‌ را از کاربران خود دور کند. علاوه بر این، ANKR قصد دارد تا با روشی مشابه، موانع مربوط به حضور سازمان‌ها و کاربران در اقتصاد کریپتو را از طریق سه روش زیر بین ببرد.

 • Users and Community First by Design

Ankr نیازهای جامعه و مشارکت‌کنندگان شبکه را در خط مقدم برنامه توسعه خود قرار می‌دهد. این پلتفرم قصد دارد محصولات و سرویس‌هایی را بسازد که کاربران به آنها نیاز دارند. همچنین اکوسیستم ankr به‌گونه‌ای طراحی شده تا کاربران بتوانند به راحتی در آن مشارکت کرده و تعامل داشته باشند.

 • حذف پیچیدگی‌ها

Ankr با ارائه زیرساخت‌های web3، پیچیدگی‌های مربوط به DeFi و بلاک چین را حذف کرده است. همچنین کاربران می‌توانند تنها با یک کلیک، به‌واسطه دارایی‌های خود، پاداش کسب کنند.

 • ایجاد یک ساختار بلاک چینی شامل web3 / Building an Inclusive Web3 Blockchain Infrastructure

Ankr قصد دارد تا با ارائه ابزارها و رابط کاربری ساده، به توسعه‌دهندگان این امکان را بدهد تا در یک چند زنجیره‌ای به راحتی فعالیت کنند.

در حال حاضر پلتفرم Ankr میزبان بیش از 40 نوع پروتکل توسعه و استیکینگ مختلف است. ankr به عنوان یک شبکه غیرمتمرکز جهانی امکان دسترسی آسان به web3 را فراهم کرده و همچنان در حال رشد و توسعه است.

بررسی توکنومیک ارز دیجیتال Ankr

حال که دیدیم Ankr چیست به سراغ توکنومیک آن می‌رویم. توکن بومی پلتفرم انکر، با نماد ANKR شناخته شده که از آن برای اهداف متعددی در شبکه استفاده می‌شود.  طبق برنامه تیم توسعه‌دهنده، ANKR دارای عرضه محدود 10 میلیارد توکنی است. به این ترتیب پس از آنکه تمام 10 میلیارد توکن از پیش تعیین شده وارد گردش بازار شدند، دیگر هیچ توکن ANKR جدیدی ضرب نخواهد شد. مگر آنکه برنامه جدیدی توسط اعضا و مشارکت‌کنندگان شبکه به رأی‌گیری گذاشته شود.

به طورکلی عرضه محدود توکن، به عنوان یک مکانیسم ضد تورمی عمل کرده و در بلند مدت سبب افزایش ارزش توکن می‌شود. از 10 میلیارد توکن موجود در عرضه کل، در حال حاضر 8,162,899,378 واحد از آن، وارد گردش بازار شده است. برای به دست آوردن مارکت کپ یا همان ارزش بازار هر کوین، تنها کافی‌ست قیمت توکن مدنظر را در تعداد کل توکن‌های در گردش ضرب کنیم. از طریق این فرمول می‌توان رتبه ANKR را در مقایسه با سایر کوین‌های بازار به دست آورد.

 • رتبه ANKR در بازار: 111
 • مارکت کپ ANKR: 323.9 میلیون دلار
 • بیشترین قیمت ANKR تاکنون: 0.190463 دلار
 • شبکه توکن: Ethereum
 • مکانیسم اجماع شبکه: Proof of Stake
مطلب پیشنهادی داموندمگ:  پروژه کلاهبرداری وان کوین (OneCoin)

توکنومیک ارز دیجیتال ankr

توکن‌های جدید ankr چطور تولید می‌شوند؟

در پلتفرم ankr ارائه پاداش به مشارکت‌کنندگان و کاربران از طریق فرایند استیکینگ در شبکه انجام می‌شود. در طی این فرایند دارندگان توکن بومی شبکه، بخشی از دارایی خود را برای مدت زمانی معین در شبکه قفل کرده و در ازای آن پاداش دریافت می‌کنند. با وجود اینکه استیکینگ یک فرایند رایج است، اما با این حال، ممکن است اجرای دقیق آن از پروژه‌ای به پروژه دیگر متفاوت باشد.

به عنوان مثال در یک شبکه مبتنی بر استیکینگ، کاربران و دارندگان ankr توکن‌های خود را با هدف افزودن یک بلاک جدید به زنجیره بلاک‌های قبلی در اختیار شبکه قرار داده و از طریق توکن ankr پاداش دریافت می‌کنند. در واقع استیکینگ به عنوان یک روش تضمینی، به تراکنش تأیید شده توسط استیک کنندگان شبکه، مشروعیت می‌بخشد.

استیکینگ سنتی برای اکثریت افراد علاقمند به استیکینگ با موانعی همراه است. از این ‌رو، در پروژه ankr برای رفع این موانع برای کاربرانی که می‌خواهند توکن‌های خود را در زنجیره‌های بلاکی مختلف به اشتراک گذاشته و به اعتبارسنجی تراکنش‌ها کمک کنند، از یک فرایند ساده استفاده می‌کند. با استفاده از پلتفرم Ankr، کاربران می‌توانند به روش‌های مختلفی همچون لیکوئید استیکینگ، استخر استیکینگ، پیوند لیکوئید parachian و موارد دیگر، پاداش استیکینگ خود را دریافت کنند.

تاریخچه راه‌اندازی و تیم پشتیبان ارز دیجیتال Ankr

پروژه رمزنگاری ankr در سال 2017 و توسط یک تیم سه نفر متشکل از Chandler Song، Ryan Fang و Stanley Wu طراحی و راه‌اندازی شده است. Song و Fang هر دو در دانشگاه  UC Berkeley تحصیل کرده و با یکدیگر هم اتاقی بوده‌اند. Wu نیز پیش از ورود به این پروژه به عنوان مهندس کامپیوتر در شرکت Amazon فعالیت کرده است. Song به عنوان کارآموز در بخش Amazon Web Services یعنی جایی که Song مدیر وی بوده، کار کرده است.

این سه نفر پس از شناسایی پتانسیل بالای بخش رایانش ابری، برای ساخت پلتفرم ankr با یکدیگر همکاری کردند. در این پروژه Song به عنوان مدیرعامل (CEO)، Fang به عنوان مدیر ارشد عملیاتی (COO) و Wu به عنوان مدیر ارشد فناوری (CTO) شناخته می‌شود. از زمان راه‌اندازی این مجموعه، تیم ANKR به یک شبکه جهانی از متخصصان تبدیل شده که اعضای آن شامل افرادی از 16 کشور مختلف در سراسر جهان است.

تیم ankr با بر روی ایجاد یک زیرساخت کاربردی Web3 با یکدیگر همکاری می‌کنند. همچنین اعضای این تیم بر روی تمرکززدایی وب و فراهم کردن راهی برای دسترسی آسان به برنامه‌های کاربردی Web3 و پروتکل‌های استیکینگ کار می‌کنند. تیم توسعه‌دهنده ankr در سال 2019، شبکه اصلی خود، و در سال 2020  نیز یک پروتکل staking به نام Stkr را راه‌اندازی کرده است.

معرفی تیم توسعه‌دهنده پروژه ankr

بررسی ویژگی‌های پروژه Ankr

علاوه بر ANKR پروژه‌های DLT دیگری نیز با هدف تمرکززدایی در شبکه اینترنت و کمک به توسعه WEB3 طراحی و راه‌اندازی شده‌اند. اما در میان سایر پروژه‌های مشابه، بی‌شک ANKR یکی از بهترین پروژه‌ها در بخش دیفای است. می‌توان گفت ANKR پروژه منحصر به فردی است که به موجب آن، کاربران به یک شبکه اینترنتی غیرمتمرکزتر، ایمن‌تر و خصوصی‌تر دسترسی پیدا خواهند کرد. حال باید دید که جالب‌ترین ویژگی Ankr چیست.

پروژه ankr در به کارگیری فناوری Intel SGX بسیار خاص و منحصر به فرد عمل کرده است. فناوری Intel SGX جز اصلی این سیستم بوده به برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) اجازه می‌دهد تا با استفاده از سیستم سخت افزاری اجرا شوند. به این ترتیب پلتفرم ANKR می‌توانند راه‌حل‌های مقرون به صرفه و بهتری را به توسعه‌دهندگان و شرکت‌ها ارائه دهد. همچنین به عنوان یک پروژه منحصر به فرد، ANKR به توسعه‌دهندگان، استیک‌کنندگان و سایر مشارکت‌کنندگان شبکه، گزینه‌های کاربردی و کارآمد متعددی را ارائه می‌دهد. سایر ویژگی‌های پروژه ANKR عبارت‌اند از:

فرایند استیکینگ ارز دیجیتال Ankr

با وجود اینکه ANKR به الگوریتم Proof of Work شبکه اتریوم متکی است، اما با این حال، این ارز دیجیتال به مفهوم سنتی مانند بیت کوین، قابل استخراج نیست. از آنجاییکه در سال‌های اخیر توسعه‌دهندگان اتریوم در حال کار بر روی انتقال این شبکه از پروتکل Proof of Work به Proof of Stake هستند، پلتفرم ankr از پروتکل PoS بکار رفته در شبکه Ethereum 2.0 استفاده می‌کند.

کاربران می‌توانند توکن‌های ankr را در شبکه استیک کنند. علاوه بر این، پروتکل Stkr موجود در ankr نیز به کاربران این امکان را می‍دهد تا در ازای استیک ETH، aETH دریافت کنند. در واقع پروتکل Stkr بر اساس مکانیسم PoS کار می‌کند. به این ترتیب کاربران می‌توانند در پروتکل Stkr، دو ارز دیجیتال ETH و ANKR را استیک کرده و سپس بر اساس اعتبار استیکینگ خود، سود کسب کنند.

بررسی مهم‌ترین ویژگی‌های شبکه ANKR

بررسی امنیت  Ankr

حال باید ببینیم که کار لایه امنیتی در Ankr چیست. از آنجایی که پلتفرم ANKR بر روی شبکه قابل‌اعتماد، امن و قدرتمند اتریوم ساخته شده است، می‌توان گفت از امنیت بالایی برخوردار است. علاوه بر این، امنیت پروژه ANKR از طریق قدرت محاسباتی توزیع شده در بلاک‌های شبکه و همچنین ایجاد ساختاری که از استقرار نرم افزار APIهای توسعه‌دهنده، راه‌حل‌های سرمایه‌گذاری و پروتکل‌های استیکینگ پشتیبانی کند، تأمین می‌شود.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  استارک ویر چیست؟ معرفی اکوسیستم Starkware

همچنین گره‌های اعتبارسنجی نیز فرایند ایمن‌سازی پروژه ANKR را تسهیل می‌کنند. این شبکه از مجموعه گسترده‌ای از گره‌ها تشکیل شده است، گره‌های اعتبارسنجی نیز به صورت تصادفی از میان کل گره‌های موجود، انتخاب می‌شوند. در واقع سیستم ANKR به‌گونه‌ای طراحی شده تا میزان دارایی کاربران در انتخاب شدن آنها به عنوان گره اعتبارسنج تأثیری نداشته باشد. در نتیجه برخلاف سایر شبکه‌ها استیک کنندگانی که بیشترین توکن را داشته باشند شانس بیشتری برای انتخاب شدن، ندارند. در اصل در انتخاب گره‌های اعتبارسنجی به سطح خدمات و مشارکت مثبت گره‌ها، توجه می‌شود.

چه چیزی به ارز دیجیتال Ankr ارزش می‌دهد؟

ANKR نیز مانند سایر ارزهای دیجیتال، بخشی از بازار ناپایدار و پرنوسان کریپتوکارنسی را تشکیل می‌دهد. بازار کریپتو نسبت به سایر بازارهای مالی سنتی بی‌ثبات‌تر بوده و ممکن است قیمت‌ها در عرض چند ساعت تغییرات زیادی داشته باشند. به این ترتیب ارزش ANKR نیز مانند سایر ارزهای دیجیتال، تحت‌تأثیر روند بازار کریپتو و سایر عوامل تأثیرگذار تغییر می‌کند.

یکی از این عوامل، عرضه محدود و 10 میلیاردی این توکن است که به عنوان یک سیستم ضد تورمی عمل می‌کند. همچنین ممکن است قیمت ارز دیجیتال ANKR با تأثیر گرفتن از شرایط اقتصادی جهان، وضع قوانین مالی جدید توسط کشورها، اظهارنظر سیاست‌مداران و سرمایه‌گذاران اصلی بازار، جنگ و… در بازه‌های زمانی مختلف، دچار نوسان شود.

در نهایت نیز علاوه بر موارد مذکور نقشه راه پروژه، راه‌حل‌های ارائه شده و کاربردهای آن در ارزش‌گذاری و وضعیت آینده پلتفرم و توکن بومی آن تأثیر مستقیم و بسیار مهمی دارند. برنامه‌های مربوط به توسعه، به‌روزرسانی‌ها و ارتقا شبکه مانند انتشار پروتکل استیک Stkr و شبکه اصلی ANKR، نه‌تنها نشان‌دهنده پیشرفت در شبکه هستند، بلکه مستقیماً در تعین قیمت بازار توکن‌های ANKR نیز نقش دارند. در نتیجه می‌توان گفت، ارزش ذاتی ANKR با توجه به تکنولوژی، ظرفیت فنی و موارد کاربردی پروژه مشخص می‌شود.

 بررسی ارزش ذاتی ارز دیجیتال ANKR

بررسی نحوه عملکرد ارز دیجیتال Ankr

حال باید دید که افق آینده پیش روی این ارز دیجیتال چیست. پروژه ankr با هدف ایجاد و توسعه نسل بعدی اینترنت غیرمتمرکز، در سراسر جهان در حال توسعه است. ankr با هدف پشتیبانی از زیرساخت web3، تمرکززدایی از اپلیکیشن‌ها و گره‌های استیکینگ، از قدرت محاسباتی پشتیبانی شده توسط DLT برای جمع‌آوری منابع داده‌ای، استفاده می‌کند. این منابع داده‌ با هزینه‌های کمتر از طریق مراکز داده در اختیار توسعه‌دهندگان و استیک کنندگان قرار می‌گیرند. به این ترتیب توسعه‌دهندگان می‌توانند به راحتی برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) ایجاد و مستقر کنند و استیک کنندگان نیز به‌آسانی موجودی‌های خود را در شبکه استیک کنند.

استیکینگ ankr توسط پروتکل Stkr پشتیبانی می‌شود، این پروتکل در سال 2020 راه‌اندازی شده و از استیک ETH در قبال دریافت aETH پشتیبانی می‌شود. در واقع aETH ارزش اتریوم استیک شده را به اضافه بازده مورد انتظار موجودی استیک شده، نشان می‌دهد. به این ترتیب توسط aETH برای استیک کنندگان آتی Ethereum 2.0 سیستمی با نقدینگی بالایی ایجاد می‌کند. ANKR قصد دارد تا به عنوان بخشی از فعالیت خود در فرایند توسعه WEB3، از پروتکل‌های بلاک چینی بیشتری پشتیبانی کرده و اینترنت امن‌تر، خصوصی‌تر و غیرمتمرکزتری را به کاربران ارائه دهد.

بررسی نحوه کارکرد پلتفرم ANKR

کاربرد ارز دیجیتال Ankr چیست؟

از آنجاییکه پروژه ankr بر روی بلاک چین اتریوم میزبانی می‌شود برای ساخت توکن بومی آن از استاندارد ERC-20 شبکه اتریوم استفاده شده است. در حال حاضر دو نسخه بومی توکن یعنی دو استاندارد  BEP-2 و  ERC-20 در بازار موجود هستند. ANKR به عنوان توکن اصلی شبکه، وظیفه تقویت این اکوسیستم را برعهده دارد. توکن ANKR چندین کاربرد مختلف دارد که در ادامه به معرفی آنها می‌پردازیم.

از ارز دیجیتال ankr در چه مواردی استفاده می‌شود؟

 • سیستم پرداخت: کاربران می‌توانند به منظور استفاده از خدمات ارائه شده در شبکه مانند dApp و استقرار پروتکل، از توکن ankr به عنوان روش پرداخت، استفاده کنند.
 • استفاده از برنامه‌های شبکه: کاربرانی که مایل به استفاده از برنامه‌های کاربردی شبکه هستند، باید از توکن ankr استفاده کنند.
 • استیکینگ: دارندگان و سرمایه‌گذاران در توکن ANKR می‌توانند در ازای استیک کردن دارایی‌های خود، در فرایند تأیید تراکنش‌های شبکه شرکت کرده و پاداش دریافت کنند.
 • پیشنهادهای حاکمیتی: دارندگان توکن ANKR می‌توانند با شرکت در رأی‌گیری در امور مربوط به شبکه و پیشنهادات حاکمیتی جدید، اظهارنظر کنند.

آموزش خرید ارز دیجیتال Ankr

در ادامه مشخص خواهیم کرد که بهترین روش خرید ارز دیجیتال Ankr چیست. در صورتی که مایل به خرید و سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال ANKR باشید، مراجعه به یکی از صرافی‌های پشتیبان این کوین، بهترین راه‌حل است. در حال حاضر ارز دیجیتال ANKR در برترین صرافی‌های رمزنگاری همچون Coinbase، Kraken، Binance، Uphold، KuCoin، Huobi Global، HitBTC، CoinTiger، BKEX، Bibox، Gate.io، CoinEx، Crypto.com، QuickSwap و… لیست شده و در دسترس کاربران قرار گرفته است.

به طورکلی با وجود اینکه صرافی‌ ارزهای دیجیتال خدمات مشابهی را ارائه می‌دهند، اما از چند جهت کلیدی با یکدیگر متفاوت هستند. در نتیجه بهتر است قبل از هر اقدامی در مورد عواملی همچون سطح کارمزدها، رابط کاربری، روش‌های ثبت سفارش، روش‌های پرداخت، اعتبار و امنیت صرافی به خوبی تحقیق کنید. سپس با توجه به نیازها و شرایط خود مناسب‌ترین صرافی را انتخاب کرده و در آن حساب کاربری جدیدی ایجاد کنید.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  اسپلینترلندز چیست؟ بازی Splinterlands با توکن SPS

برای ایجاد حساب کاربری در یک صرافی دیجیتالی به یک آدرس ایمیل معتبر و در دسترس نیاز دارید. پس از آنکه مراحل ابتدایی ثبت نام را سپری کردید، نوبت به احراز هویت می‌رسد، در برخی از صرافی‌ها مانند Binance انجام احراز هویت الزامی بوده و در غیر این صورت امکان ثبت سفارش نیست. اما خوشبختانه برخی دیگر از صرافی‌های معتبر به کاربران اجازه می‌دهند تا بدون گذراندن مراحل احراز هویت، تنها از طریق ارزهای دیجیتال به سپرده‌گذاری و معامله بپردازند. پس از آماده شدن حساب کاربری، جهت خرید ارز دیجیتال ankr مانند مراحل زیر عمل کنید.

 • با توجه به نوع ارز جفت شده با توکن ankr، حساب صرافی خود را شارژ کنید.
 • از طریق بخش Wallet صرافی، آدرس کیف پول کوین مدنظر را کپی کنید.
 • پس از شارژ حساب، به بخش Trade رفته و جفت ارز مدنظر را انتخاب کنید.
 • در نهایت از طریق باکس خرید، نوع سفارش خرید (Market، Limit و…) را انتخاب کنید.
 • جزئیات را مشخص کرده و سفارش خرید خود را ثبت کنید.

پس از آنکه کوین‌های خریداری شده به کیف پول صرافی واریز شد، بهتر است جهت افزایش امنیت کوین‌ها، دارایی خود را به یک کیف پول نرم افزاری یا سخت افزاری معتبر انتقال دهید.

خرید و سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال ankr

کیف پول‌های Ankr: بهترین کیف پول Ankr چیست؟

از آنجایی که ANKR بر روی شبکه اتریوم و توسط استاندارد ERC20 ساخته شده، در تمام کیف پول‌هایی که از این استاندارد پشتیبانی می‌کنند قابل ذخیره، نگهداری، ارسال و دریافت است. طبق توصیه کارشناسان بهتر است پس از آنگه ارز دیجیتال مدنظر را از طریق صرافی‌ها خریداری کردید، بخش اصلی دارایی خریداری شده را به کیف پول سخت افزاری یا نرم افزاری خود انتقال داده و بخش دیگری از آن را جهت انجام معاملات روزانه در کیف پول صرافی نگهداری کنید.

کیف پول‌های سخت افزاری معتبرترین و امن‌ترین روشن نگهداری دارایی‌های رمزنگاری هستند. این نوع کیف پول بدون اتصال به اینترنت امکان جابه‌جایی و ذخیره انواع کوین‌های را فراهم می‌کند، در نتیجه دارایی ذخیره شده در آن، از حمله هکرها در امان خواهد بود. در صورتیکه قصد ذخیره مقادیر بالای ANKR و سایر ارزهای دیجیتال را داشته باشید، کیف پول سخت افزاری بهترین گزینه است.

کیف پول نرم افزاری نیز آسان‌ترین و سریع‌ترین راه ذخیره و انتقال دارایی‌های دیجیتالی است. کاربران می‌توانند به طور رایگان کیف پول نرم افزاری مدنظر را در یک گوشی موبایل یا دسکتاپ نصب کرده و با اتصال به اینترنت، دارایی‌های خود را مدیریت کنند.

پیش بینی آینده ارز دیجیتال Ankr

برای بسیاری از طرفداران این ارز دیجیتال این سوال پیش می‌آید که آینده ارز دیجیتال Ankr چیست و به کدام سمت می‌رود. پیش بینی قیمت ارز دیجیتال Ankr نیز مانند سایر کوین‌های موجود در بازار کریپتو بسیار دشوار است. چرا که به دلیل نوسانات بسیار شدید و ناپایداری بازار نمی‌توان به طور دقیق در خصوص آینده ارزهای دیجیتال اظهارنظر کرد. با این حال کارشناسان با  استفاده از هوش مصنوعی، انواع ابزارهای تحلیلی و همچنین با در نظر داشتن وضعیت گذشته بازار، ارزش ذاتی پروژه و سایر موارد مرتبط اقتصادی، به پیش بینی آینده ارزهای دیجیتال اقدام می‌کنند. در جدول زیر پیش بینی قیمت ارز دیجیتال ankr آورده شده است.

سال میلادیکمترین قیمت ankr به دلارمتوسط قیمت ankr به دلاربیشترین قیمت ankr به دلار
20220.0360.0380.041
20230.0540.0560.066
20240.0800.0830.098
20250.120.130.14
20260.180.190.22
20270.260.270.32
20280.380.400.45
20290.550.570.67
20300.780.810.95
20311.151.181.35

 

سخن پایانی

در این مطلب نگاهی به یکی از پروژه‌های جذاب دنیای ارزهای دیجیتال انداختیم و دیدیم که Ankr چیست و این پروژه چگونه می‌تواند در دنیای ارزهای دیجیتال کاربرد داشته باشد. Ankr یک پروژه ارز دیجیتال غیرمتمرکز و مبتنی بر فناوری بلاک چین است. در این پروژه از دو اکوسیستم Web3 و DeFi با هدف تمرکززدایی، افزایش امنیت و حریم خصوصی در فضای اینترنت استفاده شده است. پلتفرم ankr بر روی شبکه اتریوم ایجاد شده است. به دارندگان توکن بومی این پلتفرم، در ازای استیک در شبکه، پاداش اعطا می‌شود.

سؤالات متداول

 • آیا خرید ارز دیجیتال ankr سرمایه‌گذاری مناسبی است؟

ارز دیجیتال ankr یک گزینه سرمایه‌گذاری مناسب به شمار می‌آید. با توجه به روزرسانی‌های شبکه، توسعه و گسترش این پروژه و همچنین ارائه ویژگی‌های منحصر به فرد و کاربردی، می‌توان گفت، ankr از نظر ذاتی پروژه قابل‌اعتماد و روبه‌رشدی بوده و آینده روشنی خواهد داشت.

 • ارز دیجیتال ankr چیست؟

Ankr (ANKR) توکن بومی پروژه Ankr، پلتفرم زیرساخت Web 3 است. برخلاف برخی از کوین‌های موجود در بازار،  ANKR یک توکن کاربردی بوده و از آن می‌توان برای شرکت در فرایند استیکینگ شبکه، شرکت در رأی‌گیری حکومتی شبکه و به عنوان یک روش پرداخت برای دسترسی به خدمات پروژه Ankr استفاده کرد.

 • چه فرد یا گروهی پشت پروژه ankr است؟

پروژه ankr در سال 2017 توسط سه فرد فعال در حوزه تکنولوژی به نام‌های Chandler Song، Ryan Fang و Stanley Wu تأسیس شد.

دسته بندی مطالب
مطالب مرتبط
مطالب مرجع

ارز دیجیتال چیست؟

بلاک چین چیست؟

متاورس چیست؟

NFT چیست؟

دیفای (DeFi) چیست؟

صرافی غیرمتمرکز چیست؟

کیف پول چیست؟

تحلیل تکنیکال چیست؟

ایردراپ چیست؟

استیکینگ ارز دیجیتال چیست؟

بیت کوین چیست؟

اتریوم چیست؟

تتر چیست؟

خرید و فروش ارز های دیجیتال
ما را دنبال کنید
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.