داموندمگ

اکسی اینفینیتی چیست؟ بازی Axie Infinity با توکن AXS

DAMOND
بازی اکسی اینفینیتی

ورود گیمینگ (بازی) به دنیای بلاکچین و ارزهای دیجیتال در ماه‌های اخیر همانند یک بمب در میان فعالان بلاکچین و گیمرها سروصدا کرده است. در واقع با ورود گیم به برنامه‌های غیرمتمرکز یک ماجراجویی و سرمایه‌گذاری فوق‌العاده هیجان‌انگیز در صنعت بلاکچین آغاز شده است. این پدیده در همین مدت کم فعالیت خود توانسته است پتانسیل خارق‌العاده بلاکچین و دارایی‌های دیجیتال را در مقایسه با سایر بازارهای مالی به‌خوبی نشان دهد.

کمپانی بزرگ و مشهور اکسنچر در گزارشی اعلام کرده است که ارزش کلی صنعت گیم در حال حاضر بالغ بر 300 میلیارد دلار است. رقمی شگفت‌انگیز و بسیار بزرگ که ترکیب آن در بلاکچین می‌تواند غوغای وصف‌ناشدنی به‌پا کند. از طرفی در گزارشات مربوط به تعداد گیمرها در سراسر جهان، عدد 2.7 میلیارد کاربر فعال آورده شده است. این درحالی است که در طول سه سال گذشته تعداد گیمرها بیش از 500 میلیون نفر افزایش داشته است.

اکسی اینفینیتی یکی از مشهورترین و بزرگ‌ترین مصادیق ترکیب صنعت گیم و بلاکچین است. در چنین ساختاری بازی ارائه‌شده به صورت غیرمتمرکز بر روی بلاکچین، به گیمرها امکان استفاده از برخی ابزارهای پیشرفته و مزایای دیفای (DeFi) را می‌دهد. در یک نگاه حرفه‌ای، این مستقیما به معنای بازشدن دروازه‌های جدیدی از فرصت‌های کسب درآمد و سود در بازار ارزهای دیجیتال و صنعت گیم است.

در این مقاله قصد داریم صفر تا صد موضوعات مختلف از جمله تعریف اکسی، ارز axs و تمام مفاهیم مرتبط با آن را بررسی کنیم. همچنین درباره آینده ارز دیجیتال اختصاصی این بازی نیز تحلیل مناسبی ارائه می‌شود تا تریدرها و سرمایه‌گذاران بتوانند آگاهانه استراتژی خود نسبت به این رمزارز را اتخاذ کنند.

اکسی اینفینیتی؛ ترکیبی بی نقص از بلاکچین و گیم برای سودآوری و کسب درآمد

هیولای اکسی

به جرأت می‌توان گفت که در دو سال اخیر (2020 و 2021) بازی‌های مبتنی بر بلاکچین مانند Axie Infinity از مهم‌ترین و جذاب‌ترین مکان‌های جذب کاربران و سرمایه‌ها به حوزه ارزهای دیجیتال بوده‌اند. این امر صرفا به دلیل اجرای این بازی‌ها در چنین ساختاری نبوده است. بلکه ادغام گیم با مفاهیم هنری، اقتصادی و توکن منحصر‌به‌فرد و متفاوت NFT دلیل اصلی هجوم تعداد زیاد کاربران به بازی‌های بلاکچینی مانند اکسی اینفینیتی بوده است.

بازی فوق اولین تجربه گیم در بلاکچین نیست اما یکی از موفق‌ترین بازی‌های پیاده‌شده در بستر شبکه‌های غیرمتمرکز است. اولین تجربه مربوط به سال 2017 و CryptoKitties است که با حضور فوق‌العاده موفق خود باعث توقف کل شبکه اتریوم شد! بنابراین اکسی اولین بازی ویدیوئی مبتنی بر بلاکچین نیست و جذابیت و محبوبیت خود را به‌دلیل اولین‌بودن بدست نیاورده است. این بازی با حضور قدرتمند و جذب سرمایه باورنکردنی خود در سال اخیر غوغا کرده است.

این محبوبیت ویژه و استقبال گسترده قطعا نشان‌دهنده تفاوت بازی فوق با سایر بازی‌های بلاکچینی است که تاکنون به کاربران معرفی شده‌اند. بیان برخی اعداد و ارقام شاید بتواند کمک بیشتری به درک تفاوت این بازی با سایر بازی‌های بلاکچینی کند. ارزش بازار کنونی توکن بازی فوق بالغ بر 4.2 میلیارد دلار است و پیش‌بینی شده است که این رقم پس از سال 2021، یک میلیارد دلار افزایش یابد! بنابراین بدون هیچ مقدمه‌ای بیایید به بررسی بازی اکسی اینفینیتی و مفاهیم مالی و اقتصادی مرتبط با آن بپردازیم.

آنچه باید درباره بازیAxie Infinity  بدانیم!

بازی axie infinity

توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) در اواخر سال 2020 و در سال 2021 رشد انفجارگونه‌ای داشتند. این انفجار در بازار صنعت کریپتو به وسیله چندین اثر هنری در قالب NFT و ویدیوهای NBA TopShot ایجاد شد که در ازای مبالغ هنگفتی پول به فروش رسیدند. البته حتی قبل از این انفجار و جذب سرمایه، چندین پروژه بازی مبتنی بر NFT به صورت چراغ خاموش در حال پیگیری و تولید بودند.

پس از پذیرش جریان اصلی توکن‌های غیر قابل تعویض در صنعت بلاکچین توسط کاربران و فعالان این عرصه، بازی اکسی اینفینیتی مانند یک طوفان بزرگ وارد این صنعت شد و همه چیز را تحت تأثیر قرار داد. این بازی و توکن مخصوص آن از همان روزهای ابتدایی فعالیت مورد توجه گیمرهای حوزه بلاکچین، علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتالی و سرمایه‌گذاران این صنعت قرار گرفت.

پروژه فوق توسط استودیویی مستقل به نام Sky Mavis ساخته شده است. البته نمی‌توان کل طراحی بازی و ساختار آن را به خلاقیت تیم توسعه‌دهنده نسبت داد. زیرا رگه‌هایی قدرتمند در بازی از سری بازی‌های Pokémon ساخته‌شده برای کنسول نینتندو الهام گرفته شده است. اما حتی با این وجود، امروزه اکسی اینفینیتی محبوب‌ترین و مهم‌ترین بازی در حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتالی است.

روند کلی در بازی به این شکل است که ابتدا از شما خواسته می‌شود تا NFT‌هایی را خریداری کنید که هرکدام نماینده یک شخصیت هیولایی هستند که از این بعد در مقاله به آن‌ها اکسی (Axie) می‌گوییم. حال این اکسی‌ها در نبردهای مختلف با یکدیگر می‌توانند کسب درآمد کنند. علاوه بر این بازیکنان این بازی‌ها می‌توانند در طول بازی، توکن‌های Smooth Love Potion (SLP) به دست آورند. نکته جالب اینجاست که این توکن‌ها در صرافی ارز دیجیتال قابلیت تبدیل به پول را دارند.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  بازی های NFT معروف : کسب درآمد از بازی

اکسی اینفینیتی

چنین ساختاری به صورت جدی در یک سال اخیر توانسته است تا مفهوم بازی برای کسب درآمد در بلاکچین را کاملا برجسته کند و گمانه‌زنی‌ها در این مورد را بسیار افزایش دهد. البته تا زمانی که این ساختار بتواند اکثر گیمرهای دنیا را به خود جذب کند، راه نسبتا طولانی در پیش است. زیرا بسیاری از مردم عادی و حتی گیمرها در سراسر جهان هنوز آشنایی خاصی با حوزه ارزهای دیجیتال و بلاکچین ندارند.

از طرفی، حتی در صورت آشنایی هم نمی‌توان انتظار داشت که این افراد سریعا به بازی اکسی اینفینیتی بپیوندند. زیرا ممکن است از کلیت گیم رضایت نداشته باشند یا اینکه ساختار کسب درآمد از بازی برای آن‌ها مقرون به صرفه و قابل‌ اعتنا نباشد. با این حال اما فعالان کنونی و گیمرهای حوزه ارزهای دیجیتال می‌توانند به دلیل وضعیت مناسب این بازی در بازار، درآمدهای خوبی داشته باشند. شکوفایی هرچه بیشتر، جذب گیمرها و سرمایه‌گذاران بیشتر به بازی فوق، باعث گسترش بازی و حتی بهبود پروتکل کسب درآمد از خواهد شد.

بازی فوق توسط پروتکل Ronin حمایت و اجرا می‌شود. این پروتکل یک زنجیره جانبی است که باعث به حداقل رسیدن کارمزدها، بهبود تأخیر در تراکنش‌ها و بهبود تأخیر در شبکه می‌شود. در این بازی گیمرها باید با استفاده از هیولاهای اکسی خود به نبرد اکسی‌های سایر گیمرها، تیم‌های اکسی کنترل‌شده توسط سیستم یا تیم‌های گیمرهای مختلف در سراسر جهان بروند.

یکی از هیجان‌انگیزترین و مهم‌ترین ویژگی‌های بازی اکسی اینفینیتی این است که تمام آیتم‌های درون بازی به صورت on-chain به عنوان توکن‌های غیرقابل تعویض نشان داده می‌شوند. همین ویژگی ذاتی در این بازی است که به گیمرها اجازه می‌دهد تا از تراکنش‌های مختلف NFT به منظور کسب درآمد، استفاده کنند.

ابعاد درآمدزایی و معاملات اکسی اینفینیتی با توکن غیرقابل تعویض

Axie infinity

توکن‌های غیرقابل تعویض یا NFT که در طول مقاله بارها درباره آن‌ها صحبت کردیم، می‌توانند با محتوای دیجیتالی ساخته‌شده در بلاکچین مرتبط باشند. در مورد بازی مورد بحث، محتوای توکن‌های یادشده، اکسی‌های مختلف و مجموعه‌ای از زمین‌های بازی هستند که توسط کاربران خریداری می‌شوند و در بازی به‌کار گرفته می‌شوند.

البته برخی آیتم‌های معمولی هم درون بازی وجود دارند که ساختار مالکیتی توکن‌های غیرقابل تعویض را ندارند. این به معنی آن است که به همه دارندگان NFT، گواهی مالکیت و اصالت داریی در زنجیره داده می‌شود. از طرفی ساختار مالکیتی توکن‌های غیرقابل تعویض این امکان را به همه دارندگان آن‌ها در بازی می‌دهد که توکن‌های خود را با سایر گیمرها معامله کنند.

البته گیمر می‌تواند در ابتدا اکسی خود را به فروش نرساند. زیرا در ابتدا معمولا اکسی‌ها قوی نیستند و ممکن است با قیمت خوبی خریداری نشوند. اما با رشد و قدرتمندشدن اکسی‌ها می‌توان تیم‌های جدیدی از اکسی‌ها تشکیل داد و تعدادی از توکن‌ها را به فروش رساند.

امروزه برخی از اکسی‌ها که در واقع توکن‌های غیرقابل تعویض هستند، با قیمت‌هایی نظیر 300 اتر (ETH) به فروش می‌رسند. با احتساب قیمت 4300 دلاری هر اتر در زمان نگارش مقاله، این نوع اکسی‌ها قیمتی معادل 1 میلیون و 290 هزار دلار دارند! اگر این عدد را به قیمت روز دلار بر حسب ریال تبدیل کنیم، به عدد خیره‌کننده و اعجاب انگیز 38 میلیارد و 700 میلیون تومان می‌رسیم. رقمی شاید در هیچ شغلی امروزه در ایران به راحتی قابل دستیابی نباشد! این همان پتانسیل بزرگی است که از آن سخن گفتیم.

براساس آمارها و بررسی‌ها، بازی یادشده با تعداد 100 هزار کاربر فعال به صورت هفتگی یکی از سه مورد برتر بازی dApp در بلاکچین است. همچنین این بازی با توجه به این که در شبکه اتریوم اجرا شده است، رتبه برترین بازی بر بستر این شبکه را دارد.

در تاریخ 8 آگوست سال 2021، BSC News در گزارشی خبر داد کهAxie Infinity  مشابه با Pokémon توانسته است از مرز معاملات 1 میلیارد دلار در توکن‌های غیرقابل تعویض عبور کند! چنین حجمی از معاملات در حوزه DeFi و NFT، اکسی اینفینیتی را با قاطعیت در صدر جدول قرار می‌دهد.

هم‌اکنون نزدیک‌ترین رقبای این بازی بلاکچینی از نظر ارزش معاملات در بازار، NBA TopShot از بلاکچین Flow و اکوسیستم اتریومی CryptoPunk هستند. با این حال با توجه به شتاب صعودی و رشد انفجاری این بازی در یک سال اخیر، پیش‌بینی می‌شود که اکسی‌ها به زودی بر فضای بازی‌های مبتنی بر NFT مسلط شوند.

اکوسیستم اکسی اینفینیتی و دو توکن مخصوص آن؛ ارز دیجیتال axs چیست؟

ارز دیجیتال axs

بازی یادشده به طور کلی از دو نوع توکن استفاده می‌کند. Shards با نماد AXS و Smooth Love Potion با نماد SLP دو توکنی هستند که در این پروژه و بر بستر بازی از آن‌ها استفاده می‌شود. ارز axs در واقع توکن حاکمیت بومی این پلتفرم است. به این ترتیب تمامی دارندگان توکن AXS بخشی از ساختار غیرمتمرکز اکسی به حساب می‌آیند و می‌توانند با پیشنهادات حاکمیتی خود به رشد و توسعه پروژه کمک کنند.

راه‌های متعددی برای اعمال امتیاز حاکمیت برای دارندگان توکن بومی اکسی وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توانیم به تصمیم‌گیری درباره نحوه مصرف و خرج‌کردن وجوه صندوق یا نحوه مدیریت آن اشاره کنیم. بنابراین این موضوع نشان می‌دهد که دارندگان ارزهای دیجیتال اختصاصی در این پلتفرم، اصلی‌ترین و مهم‌ترین عوامل تأثیرگذاری و تصمیم‌گیری هستند. این یعنی ویژگی غیرمتمرکز خالص اکسی که می‌تواند اعتماد سرمایه‌گذاران را به این پروژه بیشتر کند.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  سولانا چیست؟ ارز دیجیتال Solana با کوین SOL

در طرف مقابل اما SLP توکن ابزاری در بازی Axie Infinity  است که می‌توان این توکن را با انجام بازی بدست آورد. دیگر استفاده توکن دوم پروژه، مصرف آن برای رشد و تقویت اکسی‌های جدید است که می‌تواند قیمت هرکدام از آن‌ها را به نسبت میزان قدرتی که به آن‌ها اضافه می‌شود، بالاتر ببرد.

رمز ارز axs در چه مواردی استفاده می‌شود؟

توکن اکسی اینفینیتی

تا هم‌اکنون و در زمان نگارش مقاله، توکن بومی شبکه در درجه اول برای مدیریت پلتفرم و سپس برای تولید اکسی‌های جدید استفاده می‌شود. اما برنامه‌های زیر نیز برای اضافه‌شدن قابلیت‌هایی به این توکن در حال پیگیری است:

 • استیکینگ: از سال 2021 کاربران می‌توانند در این پلتفرم با استیک ارز AXS خود، درآمد مناسب و قابل توجهی کسب کنند.
 • گسترش کارکردها و شرکت کاربران در تصمیم‌گیری‌های مربوط به پلتفرم: همانطور که گفتیم ویژگی غیرمتمرکز در این پروژه با حضور و قدرت تصمیم‌گیری دارندگان ارز دیجیتال بومی اکسی اینفینیتی نمایان می‌شود. این روند به مرور زمان هرچه بیشتر افزایش پیدا می‌کند و پیش‌بینی می‌شود که در اکتبر 2023 دیگر Sky Mavis سهم اکثریت در تصمیم‌گیری‌ها نداشته باشد. یعنی دو سال دیگر با یک پلتفرم کاملا غیر متمرکز رو به رو خواهیم بود.
 • قدرت خرید: پیش‌بینی می‌شود که در آینده‌ای نه‌چندان دور تمام فعالیت‌های مالی بستر بازی مانند خرید اکسی یا زمین‌های بازی تنها با استفاده از ارز بومی بازی انجام شود.

جالب است بدانید که بعضی از افراد هم که فعالیتی در بازی اکسی ندارند و حتی به کاربردهایی که پیش از این بیان کردیم هم نیازی ندارند، این توکن را خریداری می‌کنند. هدف آن‌ها سرمایه‌گذاری روی اکسی اینفینیتی و به دست آوردن سود از نوسان‌های این توکن در بازار ارزهای دیجیتال است. ترید با توکن‌هایی مثل AXS که برای کاربردهای دیگری ایجاد شده‌اند، مزیت‌ها و معایب مختلفی دارد. مثلا یکی از معایب این است که قیمت با ترید بالا می‌رود و افرادی که برای انجام کارهایشان به این توکن نیاز دارند، قدرت خرید را از دست می‌دهند یا نقطه ضعف دیگر این است که AXS ممکن است برای هولدینگ مورد استفاده قرار بگیرد و در حساب‌هایی ذخیره شود که هیچ استفاده‌ای از آن نمی‌کنند.

نحوه عملکرد بازی اکسی اینفینیتی؛ آشنایی بیشتر با کارکترهای اکسی‌ ها

انواع اکسی ها در axie infinity

همانطور که در بخش‌های قبلی بیان کردیم، این بازی نوعی نبرد بین اکسی‌های (هیولاها) مختلف است. هر هیولای اکسی در بازی در قالب یک دارایی ERC-721 NFT نمایش داده می‌شود. این توکن را می‌توانیم رایج‌ترین و مهم‌ترین توکن استاندارد NFT اتریوم پس از ERC-1155 بدانیم. در درون بازی، هر اکسی دارای چهار ویژگی مهم و جذاب است:

 • Health
 • Morale
 • Skill
 • Speed

در میان چهار مورد بالا، نقش آخرین ویژگی یعنی سرعت بسیار مهم و برجسته است. البته هرچهار ویژگی در کنار یکدیگر هستند که قدرت و آسیب‌پذیری یک هیولای اکسی در بازی را تعیین می‌کنند. همچنین قدرت حمله و توان آسیب‌رسانی هر اکسی نیز مستقیما به همین ویژگی‌های چهارگانه بستگی دارد. هیولاهای حاضر در این بازی در چند نژاد و دسته مختلف طبقه‌بندی می‌شوند:

 • Aquatic
 • Beast
 • Bird
 • Bug
 • Plant
 • Reptile
 • Dawn
 • Dusk
 • Mech

هریک از نژادهای یادشده ویژگی‌ها، نقاط قوت و ضعف مخصوصی دارند که آن‌ها را در برابر بعضی نژادهای دیگر آسیب‌پذیر یا قدرتمند می‌کند. مثلا اکسی نژاد Aquatic در برابر اکسی نژادهای Beast، Bug و Mech قدرتمند است اما در نبرد با اکسی نژادهایی مانند Reptile، Plant و Dusk ضعف دارد.

ویژگی های بازی اکسی

از آنجا که این بازی یک روش خاص مبتنی بر بلاکچین برای کسب درآمد است، اکسی‌های مختلف می‌توانند با شرکت در نبردها و مأموریت‌های خاص مانند PVP Arena یا در حالت داستانی (Adventure) توکن SLP به دست بیاورند و درآمد کسب کنند. همچنین از این هیولاها می‌توان به منظور ایجاد اکسی‌های منحصر به فرد و خاص جدید استفاده کرد که گیمرها می‌توانند این اکسی‌های قدرتمند با نژادهای مختلف را به فروش برسانند و از آن‌ها درآمد کسب کنند.

اکسی اینفینیتی برای کنترل جمعیت و تعداد هیولاها، توانایی هر اکسی برای ایجاد اکسی‌های جدید را به 7 عدد محدود کرده است که این اکسی‌ها در پروفایل اکسی اصلی به عنوان children یا فرزندان اکسی شناخته می‌شوند. هزینه‌های مربوط به ایجاد و پرورش اکسی‌ها مانند یک تابع نمایی افزایش پیدا می‌کند. یعنی مثلا برای چرخه اول تولید اکسی جدید، گیمرها باید 4 AXS همراه با 150 SLP پرداخت کنند. اما این هزینه برای چرخه هفتم یا همان آخرین سیکل تولید اکسی جدید به 3150 SLP افزایش پیدا می‌کند.

هر قسمت از بدن اکسی دارای سه ژن اصلی مرتبط با آن است:

 1. 1 Dominant یا ژن D
 2. 1 Recessive یا ژن R1
 3. 1 Minor Recessive یا ژن R2

ژن‌های غالب یا Dominant، 37.5 درصد برای انتقال به فرزندان (اکسی‌های جدید) شانس دارند. این شانس برای ژن‌های مغلوب یا Recessive به 9.375 درصد و برای ژن‌های نوع سوم به 3.125 درصد کاهش پیدا می‌کند. به همین دلیل است که اکسی اینفینیتی به کاربران یک ابزار محاسبه احتمالات می‌دهد تا بتوانند با استفاده از آن برای ایجاد یک ویژگی در اکسی جدید با توجه به ویژگی‌های اکسی‌های پدر و مادر اقدام کنند.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  اتریوم کلاسیک چیست؟ ارز Ethereum Classic با توکن ETC

هیولاهای Axie infinity

کمیاب‌ترین نوع هیولاها، اکسی‌هایی هستند که دارای Mystic Parts هستند. این هیولاها فقط در طول پیش‌فروش در دسته‌های اصلی یافت می‌شوند.

25 درصد از دسته اصلی 4088 تایی اکسی‌ها که به عنوان Origins شناخته می‌شوند، دارای Mystic Parts هستند. از این تعداد 19 اکسی Triple Mystics و 3 اکسی Quad Mystics دارند. سه اکسی گران‌قیمتی که تاکنون به فروش رسیده‌اند همگی از دسته Triple Mystics بوده‌اند؛ اکسی‌های #2761، #3224 و #1046 که به ترتیب با قیمت 200 و 300 اتر (ETH) به فروش رسیده‌اند.

به غیر از اکسی‌ها در بخش‌های دیگری از بازی نیز معاملاتی بزرگ شکل می‌گیرد. مثلا در بخش زمین‌های بازی که گیمرها می‌توانند با اعمال ویژگی‌های خاص، زمین بازی را به صورت سفارشی تغییر دهند و به فروش برسانند. به طور کلی در دنیای Axie Infinity Lunacia، 90601 قطعه زمین مختلف در 7 نوع مختلف و متفاوت وجود دارد:

 • Savannah
 • Forest
 • Arctic
 • Mystic
 • Genesis
 • Lunas Landing
 • Map

زمین بازی اکسی اینفینیتی

در اوایل فوریه سال 2021، CoinDesk در گزارشی پرده از رکوردی بزرگ در فروش یک قطعه زمین در اکسی اینفینیتی برداشت. در این معامله یکی از کاربران بازی با نام Flying Falcon یک قطعه زمین را با قیمت حیرت‌انگیز 888.25 ETH خریداری کرد. با ارزش کنونی اتریوم این رقم معادل 3 میلیون و 819 هزار دلار می‌شود که خود نشان‌دهنده ظرفیت اعجاب‌انگیز بازی فوق در کسب درآمد و معاملات بزرگ است.

کسب درآمد از بازی اکسی اینفینیتی

از زمان آغاز به کار پلتفرم در سال 2018 با تمرکز بر ایجاد بستری برای کسب درآمد از بازی، همواره تلاش‌ها در مسیر ایجاد گیم‌پلی عالی و پیشرفته با قابلیت‌های گوناگون بوده است. با ساختاری که گفتیم متوجه شدیم که گیمرها و کاربران این بازی می‌توانند با استفاده از آن و از طریق توکن‌های دوگانه AXS یا SLP برای خود درآمد کسب کنند.

کسب درآمد از بازی Axie

گیمرهای جدید برای شروع بازی باید حداقل سه اکسی خریداری کنند یا قرض بگیرند. در حال حاضر ارزان‌ترین اکسی‌های موجود در بازی، قیمتی بین 70 تا 250 دلار دارند. به طور طبیعی اکسی‌های با اعضای بدن مرغوب و قدرتمند، آمار و ژن‌های ارزشمند قیمت بالاتری نسبت به سایر اکسی‌ها خواهند داشت. اکسی ارزشمند #1046 که با قیمت 300 اتر به فروش رسید، نمونه‌ای از این هیولاها است.

در کنار کسب درآمد از نبردهای مستقیم گیمرها با اکسی‌های مختلف با یکدیگر در این بازی، عواملی همچون فروش زمین سفارشی‌سازی‌شده، پرورش، ایجاد و فروش اکسی‌های جدید باعث ایجاد یک مدل اقتصادی قدرتمند و مستقل مبتنی بر فرصت‌های آربیتراژ در بازی شده است.

تحلیل و بررسی وضعیت ارز دیجیتال axs

توکن اصلی بازی اکسی اینفینیتی تحت تأثیر استقبال گسترده کاربران و گیمرها نوسانات صعودی جالبی در یک سال اخیر داشته است. بررسی نمودار قیمتی این ارز در یک سال گذشته، می‌تواند هر سرمایه‌گذار یا استیکری را به حضور در بازار این رمزارز تشویق و تحریک کند.
 ارز دیجیتال بومی و اصلی شبکه با نماد AXS در یک سال اخیر تغییرات متعدد و فراوانی داشته است. اواخر ژوئن 2021، این ارز نشانه‌های جدی و امیدوارکننده‌ای برای افزایش قیمت نشان داد. پس از این نشانه‌ها، همانطور که پیش‌بینی می‌شد، قیمت ارز به شکل قابل توجهی روند صعودی و افزایشی به خود گرفت. به طوری که در ماه‌های جولای و آگوست همین سال میلادی، ارز فوق توانست قیمت‌های 20، 40، 60 و حتی 76 دلار را نیز رد کند. این درحالی بود که یک ماه و نیم قبل، قیمت این ارز در محدوده 3 تا 4 دلار در حال نوسان بود!

در حال حاضر و در هفته دوم از آخرین ماه سال 2021، اکسی اینفینیتی قیمت خیره‌کننده 103 دلاری دارد! ارزش بازار فعلی بیش از 27 میلیارد و 964 میلیون دلاری توکن اصلی این پروژه شاید گواهی بر هرآنچه باشد که درباره پتانسیل اکسی در مقاله بیان کردیم. با چنین وضعیت قیمت و ارزش بازاری، رمزارز axs در رتبه 27ام برترین ارزهای دیجیتال از نظر ارزش بازار قرار دارد.

جمع‌بندی؛ اکسی اینفینیتی چشم‌انداز روشنی دارد!

آینده ارز دیجیتال axs

تمام شواهد و بررسی‌ها پتانسیل و البته مسیر پروژه اکسی را به سوی قیمت‌ها و سودهای بالاتر تأیید می‌کنند. به علاوه، این بازی هنوز در حال جذب گیمرهای زیادی به شبکه از سراسر دنیا است. با افزایش گیمرها و طبیعتا افزایش دارندگان توکن بومی پلتفرم فوق، خاصیت غیرمتمرکزبودن نیز شدیدا تقویت می‌شود و اعتمادهای سرمایه‌گذاران خرده‌پا به این پروژه افزایش می‌یابد.

پس طبیعی است که انتظار داشته باشیم تا اکسی اینفینیتی در سال‌های آتی، ارقام و سرمایه‌های بزرگتری در بازار به خود جذب کند. این پتانسیل و آینده، مستقیما به سرمایه‌گذاران می‌گوید که اکسی محل بسیار مناسبی برای سرمایه‌گذاری مالی در بازار ارزهای دیجیتالی است. البته همانند سایر ارزهای دیجیتال، در کنار صعودها، نزول‌هایی نیز وجود دارد که می‌تواند برنامه‌‌های سودآوری کوتاه‌مدت در این پروژه را با چالش مواجه کند.

اما همه شواهد حاکی از آن است که دید بلندمدت به این پروژه قطعا مثبت است. توصیه می‌شود که با استراتژی سرمایه‌گذاری بلندمدت به سرمایه‌گذاری در حوزه ارز دیجیتال axs وارد شوید. اما فراموش نکنید که با این وجود بازهم باید این کار را با مشورت و راهنمایی یک تریدر حرفه‌ای یا یک فعال باتجربه در بازار ارزهای دیجیتال انجام دهید.

دسته بندی مطالب
مطالب مرتبط
مطالب مرجع

ارز دیجیتال چیست؟

بلاک چین چیست؟

متاورس چیست؟

NFT چیست؟

دیفای (DeFi) چیست؟

صرافی غیرمتمرکز چیست؟

کیف پول چیست؟

تحلیل تکنیکال چیست؟

ایردراپ چیست؟

استیکینگ ارز دیجیتال چیست؟

بیت کوین چیست؟

اتریوم چیست؟

تتر چیست؟

خرید و فروش ارز های دیجیتال
ما را دنبال کنید
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.