داموندمگ

بیت کوین SV چیست؟ همه چیز درباره بیت کوین ساتوشی ویژن

DAMOND
بیت کوین SVG چیست

از زمان راه‌اندازی بیت کوین در سال 2009، شبکه بلاک چین و بیت کوین ارز دیجیتال بومی آن پیشرفت چشمگیری داشته‌اند. بیت کوین برای دموکراتیک کردن سیستم پولی جهانی طراحی شده است و از آن زمان الهام‌بخش توسعه هزاران آلت کوین جدید و منحصر به فرد (ارزهای دیجیتال غیر از بیت کوین) بوده است. بیشتر این چارچوب‌ها و توکن‌های جایگزین بلاک چین، به دنبال بهبود محدودیت‌های دیده شده در پروتکل بیت کوین بوده‌اند. به همین دلیل می‌‎خواهیم بررسی کنیم که بیت کوین SV چیست.

یکی از نمونه‌های قابل توجه تلاش برای بهبود بیت کوین، فورک بیت کوین کش بود که در سال 2017 انجام شد. بیت کوین کش به دنبال افزایش سرعت تراکنش بیت کوین و توان عملیاتی کلی تراکنش بود تا مقیاس‌پذیری سازمانی و پذیرش انبوه بلاک چین و ارزهای دیجیتال را ارتقا دهد. هارد فورک بیت کوین کش در سال 2018 باعث ایجاد بلاک چین بیت کوین SV و ارز دیجیتال بومی آن BSV شد. هدف اعلام شده بیت کوین SV تبدیل شدن به شکل پیشرفته‌تری از پروتکل اصلی بیت کوین، با تمرکز بر افزایش سرعت تراکنش‌های شبکه و امکان افزایش مقیاس‌پذیری است.

بیت کوین SV مخفف بیت کوین ساتوشی ویژن به معنی «دیدگاه ساتوشی» است، زیرا پروژه بلاک چین و ارز دیجیتال آن برای اجرای دیدگاه بنیان‌گذار ناشناس بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو در نظر گرفته شده بود. در ادامه این مقاله از داموندمگ با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد بیت کوین SV به دست آوریم.

تاریخچه بیت کوین SV

تاریخچه بیت کوین SV

در صنعتی که پروژه‌های بلاک چین و ارزهای دیجیتال مرتبط با آن‌ها برای ارائه بیشترین سود به سرمایه‌گذاران، مؤسسات و کاربران روزمره به طور یکسان رقابت می‌کنند، تنها منحصربه‌فردترین، خلاقانه‌ترین و واقعاً مفیدترین پروژه‌ها به حیات خود ادامه می‌دهند. بسیاری از آلت کوین‌های موجود برای گسترش کاربردهای اولیه موردنظر بلاک چین بیت کوین، با هدف افزودن امکانات جدید و نوآورانه به این صنعت طراحی شده‌اند. اغلب اوقات، این پروژه‌ها سعی می‌کنند موارد استفاده جدید را با قابلیت‌های جدیدی مانند ناشناس بودن، توسعه برنامه‌های غیرمتمرکز یا ذخیره‌سازی غیرمتمرکز پیاده‌سازی کنند. آن‌ها حتی می‌توانند قابلیت برنامه‌ریزی بهبودیافته را که برای توسعه انواع خاصی از قراردادهای هوشمند طراحی شده است، اضافه کنند. همچنین برخی از آلت کوین‌های دیگر از پروژه‌هایی به وجود می‌آیند که به جای افزودن قابلیت‌های جدید می‌خواهند آنچه را که فکر می‌کنند مشکل یا کاستی یک شبکه است، اصلاح کنند. بیت کوین اغلب موضوع چنین پروژه‌هایی است و امروز می‌خواهیم به همین دلیل از بیت کوین SV صحبت کنیم.

در طول مراحل اولیه توسعه بیت کوین، این شبکه توانایی‌هایی بیشتر از مدیریت بار تراکنش‌های یک جامعه کوچک را داشت که عمدتاً از توسعه‌دهندگان و علاقه‌مندان به رمزنگاری تشکیل شده بود. اما با افزایش محبوبیت بیت کوین، این شبکه به دلیل حجم فزاینده‌ای از تراکنش‌ها با چالش روبرو شد، که در نهایت منجر به تأثیر شدیدی بر زمان پردازش شد. بسیاری نگران بودند که در نهایت، اگر کاری برای رسیدگی به این مشکل انجام نشود، ممکن است روزها یا هفته‌ها طول بکشد تا تراکنش‌های بیت کوین انجام شود. اگر این تأخیرهای چند روزه واقعاً اتفاق بیفتد، کارمزد تراکنش می‌تواند به میزان قابل توجهی افزایش یابد. این نگرانی‌های تأخیر و کارمزد، آن چیزی است که به عنوان مشکل مقیاس‌پذیری بیت‌کوین شناخته می‌شود.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  لایت کوین چیست؟ ارز دیجیتال Litecoin با توکن LTC

بیت کوین کش اولین فورک بیت کوین بود که سعی کرد به طور مؤثر مشکل مقیاس‌پذیری بیت کوین را حل کند. میل به افزایش تعداد تراکنش‌هایی که می‌توانست در هر ثانیه انجام شود، انگیزه اصلی ایجاد بیت کوین کش از طریق هارد فورک شبکه اصلی بود. این نگرانی در ساختار بیت کوین کش منعکس شده است، چرا که در این شبکه بلوک اصلی بیت کوین به طور قابل توجهی اندازه افزایش پیدا کرده است. وجود داده‌های بیشتر در هر بلوک به این معنی است که تراکنش‌ها می‌توانند با سرعت بیشتری پردازش شوند. توسعه‌دهندگان بیت‌کوین کش همچنین اقداماتی را برای کاهش کل داده‌های موردنیاز تأیید در هر تراکنش انجام دادند که این موضوع، روند کار را سریع‌تر کرده است.

سرعت تراکنش برای تقویت مقیاس‌پذیری، عملکرد، پذیرش انبوه و موفقیت نهایی یک ارز دیجیتال بسیار مهم است. برای مقایسه، شبکه بیت کوین در حال حاضر قادر به پردازش هفت تراکنش در ثانیه است، در حالی که بیت کوین کش می‌تواند حدود 116 تراکنش در ثانیه را پردازش کند. اگرچه بیت کوین کش اولین فورک بیت کوین بود، اما آخرین آن نبود.

ایده بیت کوین SV از کجا آمده است؟

ایده بیت کوین SV

به عنوان یک اصل، طرفداران بیت کوین SV معتقدند که پروتکل اصلی بیت کوین بسیار ناقص است و درنتیجه، ادامه تکیه‌بر رویکرد ساختاری آن را قابل توجیه نمی‌دانند. آن‌ها بر این باورند که اجرای Segwit، شبکه لایتنینگ و سایر اصلاحات برای ثبات و اعتبار پروتکل اصلی بیت کوین است. جامعه بیت کوین SV این ادعای نسبتاً قابل بحث را مطرح می‌کند که تنها تغییر هدفمند مقیاس‌پذیری ساتوشی در پروتکل اصلی بیت کوین، افزایش اندازه بلوک بود. در نتیجه، آن‌ها همچنین تعیین می‌کنند که هرگونه تغییر پروتکل فراتر از افزایش اندازه بلوک، انحراف از پروتکل اصلی بیت کوین است. طبق گفته تیم توسعه بیت کوین SV، تنها راه قابل قبول برای افزایش مقیاس‌پذیری افزایش اندازه بلوک است و همه روش‌های دیگر رد پروتکل اصلی بیت کوین است.

با این منطق، بیت کوین طراحی پروتکل اصلی خود را هنگام پیاده‌سازی SegWit برای فعال کردن یک راه حل پردازش خارج از زنجیره جدید رد کرد. به علاوه، بیت کوین کش باوجود داشتن نماد جدید، در ابتدا ادامه پروتکل بیت کوین اصلی بود زیرا هیچ تکنولوژی جدیدی را معرفی نکرد و به سادگی با افزایش اندازه بلوک از 1 مگابایت به 32 مگابایت عملکردهای موجود را گسترش داد. با این حال، بیت کوین کش به ایجاد تغییرات ساختاری بیشتر در پروتکل خود ادامه داد، که منجر به هارد فورک بیت کوین کش شد که در نهایت بیت کوین SV را ایجاد کرد. بنابراین، این باور جامعه است که بیت کوین SV، ادامه واقعی شبکه بلاک چین اصلی بیت کوین است.

ساختار فنی پروتکل بیت کوین SV چگونه است؟

پروتکل بیت کوین SV

BSV ارز دیجیتال بومی بلاک چین بیت کوین SV است. این ارز دیجیتال بر اساس قوانین اولیه بیت کوین از وایت پیپر اصلی بیت کوین، جدا از افزایش قابل توجه اندازه بلوک، عمل می‌کند. بیت کوین SV از هارد فورک بیت کوین کش که در 15 نوامبر 2018 رخ داد، به دلیل دو عامل اصلی پدید آمد:

 • این باور که ویژگی‌های مقیاس‌پذیری که بیت‌کوین کش پیاده‌سازی کرده بود به اندازه کافی برای برآوردن نیازهای جاری بیت‌کوین قابل توجه نیست.
 • تمایل به بازگشت به طرح اصلی بیت کوین همان‌طور که در نسخه 0.1 پروتکل بیت کوین نشان داده شده است
مطلب پیشنهادی داموندمگ:  تتر چیست؟ ارز دیجیتال Tether با توکن USDT

استخراج بیت کوین SV

پروتکل بیت کوین SV که در ابتدا با اندازه بلوک پیش‌فرض ۱۲۸ مگابایت طراحی شده بود، در جولای ۲۰۱۹ تحت ارتقای پروتکل کوازار قرار گرفت و اندازه بلوک را به ۲ گیگابایت (۲۰۰۰ مگابایت، برخلاف اندازه بلوک ۱ مگابایتی اولیه بیت‌کوین) افزایش داد. با این طراحی، پروتکل اجازه می‌دهد تا اندازه بلوک قابل تنظیم بوده و توسط مکانیسم اجماع شبکه تعیین شود. ماینرها همچنین می‌توانند اندازه بلوک‌هایی را که می‌خواهند استخراج کنند، انتخاب کنند. ساختار بیت کوین SV برای کمک به پردازش تراکنش‌های بیشتر به صورت هم‌زمان و دریافت کارمزد تراکنش‌های بیشتر در نظر گرفته شده است. افزایشی که هدف آن بالا بردن انگیزه استخراج کنندگان برای ادامه استخراج بلوک‌های جدید مدت‌ها پس از توقف پاداش‌های بلاک است.

فرآیند هاوینگ یا نصف کردن

با بسیاری از بلاک چین‌ها از جمله پروتکل‌های اثبات کار مانند بیت کوین و بیت کوین SV، ماینرها برای استخراج بلوک‌های جدید و افزودن آن‌ها به بلاک چین، پاداش‌های بلاکی دریافت می‌کنند. پاداش‌های بلاک به عنوان یک مکانیسم انگیزه مالی عمل می‌کنند که به استخراج کنندگان امکان می‌دهد منابع و قدرت پردازش خود را به ماینینگ اختصاص دهند. با گذشت زمان، به عنوان مثال، تقریباً هر چهار سال یک بار برای بیت کوین، پاداش‌های بلاک به تدریج با افزایش 50 درصدی در فرآیندی به نام نصف کردن کاهش می‌یابد. توانایی استخراج‌کنندگان برای انتخاب اندازه بلوک‌هایی که می‌خواهند استخراج کنند، یک ویژگی بالقوه جذاب است زیرا پاداش بلاک‌ها به دلیل نصف شدن کاهش می‌یابد. بلوک‌های بزرگ‌تر به معنای تراکنش‌های بیشتر در هر بلوک است، بنابراین ماینرها می‌توانند از کارمزد تراکنش‌های بیشتری درآمد کسب کنند، در نتیجه پاداش‌های کاهش‌یافته بلوک را جبران می‌کنند.

سرعت تراکنش ها

بیت کوین SV گزارش می‌دهد که به طور متوسط ​​300 تراکنش در ثانیه را با حداکثر ظرفیت 2800 تراکنش در ثانیه در شبکه اصلی خود انجام می‌دهد. این تیم همچنین ادعا می‌کند که شبکه آزمایشی گیگابیت می‌تواند تا 5500 تراکنش در ثانیه را به دلیل اندازه بلوک نامحدودش پردازش کند. به عنوان مثال، در ماه مه سال 2020، ارائه‌دهنده خدمات بلاک چین شرکتی متمرکز بر بیت کوین SV، TAAL یک بلوک 369 مگابایتی را در شبکه اصلی بیت کوین SV پردازش کرد که شامل 1.3 میلیون تراکنش BSV بود. این نقطه عطف نشان دهنده سرعت تراکنش بسیار فراتر از توانایی‌های پردازش بیت کوین یا بیت کوین کش است.

پذیرش جهانی بیت کوین SV

بیت کوین SV قصد دارد یک ساختار پروتکل ثابت داشته باشد تا بتواند نوعی ثبات را برای سرمایه‌گذاران احتمالی و برنامه‌های کاربردی در اندازه سازمانی که به دنبال آن هستند، ارائه دهد. پروتکل بیت کوین SV به گونه‌ای طراحی شده است که مقیاس‌پذیر و سازگار با مقررات باشد تا اعتماد جریان اصلی را به دست آورد و در نهایت پذیرش جهانی را برای سازمان‌ها فراهم کند. با وجود این اهداف ستودنی، باید دید که آیا این پروژه می‌تواند دوام بلندمدت خود را حفظ کند یا خیر. بلوک‌های بزرگ سریع‌تر هستند، اگرچه تمرکززدایی را قربانی می‌کنند، زیرا تعداد کمتری از گره‌های کامل قادر به ذخیره کل تاریخچه بلاک چین به دلیل افزایش نیاز به حافظه هستند. به عبارت دیگر، بلوک‌های کوچک کندتر هستند اما مزایای کلیدی عدم تمرکز و امنیت را حفظ می‌کنند زیرا گره‌های بیشتری می‌توانند به شبکه بپیوندند و آن را حفظ کنند. سرعت و تمرکززدایی اساساً عکس هم هستند، بنابراین هر چه بیشتر از یکی داشته باشید، از دیگری کمتر خواهید داشت.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  دنیای بیگانه چیست؟ بازی Alien Worlds با توکن TLM

بیت کوین SV را از کجا بخریم؟

خرید بیت کوین SV

محبوب‌ترین راه برای خرید بیت کوین SV و بیشتر ارزهای دیجیتال، استفاده از صرافی ارز دیجیتال است. مبادلات کریپتو به طور گسترده در سراسر جهان در دسترس هستند و در سال‌های اخیر بسیار قابل اعتمادتر شده‌اند. البته ما اصلاً توصیه نمی‌کنیم که مقدار زیادی ارز دیجیتال را در صرافی نگه دارید، بلکه باید بعد از خرید آن را به کیف پول خود خارج از صرافی انتقال دهید.

بیت کوین SV توسط اکثر صرافی‌های اصلی ارزهای دیجیتال به استثنای Binance وجود دارد. برای خرید هر ارز دیجیتال برای اولین بار، به کارت نقدی یا اعتباری خود نیاز دارید زیرا باید با ارز فیات مثل دلار آمریکا یا پوند بریتانیا شروع کنید.

برخی از صرافی‌هایی که از بیت کوین SV پشتیبانی می‌کنند، عبارتند از:

 • کوین بیس
 • com
 • کوکوین
 • هوبی
 • شیک پی (Shakepay)
 • کوین ماما
 • بیت پاندا

تفاوت بیت کوین و بیت کوین کش و بیت کوین sv چیست؟

تفاوت بیت کوین و بیت کوین کش و بیت کوین sv

بیت کوینبیت کوین svبیت کوین کش
کارمزد تراکنش20 دلار برای هر تراکنشکمتر از بیت کوین کش تا بتواند تعداد تراکنش‌ها را پایین نگه دارد0.00027 دلار برای هر تراکنش
ارزش بازار726.1 میلیارد دلار165 میلیارد دلار5.4 میلیارد دلار
قیمت هر کوین44166 دلار86 دلار322 دلار
تعداد تراکنش در هر ثانیه7300116
اندازه بلوک1 مگابایت2 گیگ32 مگابایت

 

سخن پایانی

بدون شک وقتی یک ارز دیجیتال جدید راه‌اندازی می‌شود، هدفی پشت آن وجود دارد. در مورد بیت کوین SV نیز همین موضوع وجود دارد. طرفداران پر و پا قرص بیت کوین معتقدند این ارز دیجیتال و بلاک چین آن از آنچه ساتوشی ناکاموتو می‌خواست دور افتاده است. دلایل آن‌ها زیاد بودن هزینه تراکنش و سرعت پایین شبکه است. به این ترتیب ابتدا بیت کوین کش از دل بیت کوین به وجود آمد و وقتی آن هم نتوانست نظر مثبت طرفداران بیت کوین را جلب کند، بیت کوین SV پا به عرصه گذاشت.

به نظر شما این ارز دیجیتال می‌تواند کاستی‌های بیت کوین را جبران کند؟

سؤالات متداول

بیت کوین SV چیست؟

ارز دیجیتال بیت کوین SV، آلت کوینی است که با بالا بردن ظرفیت هر بلوک توانسته است برخی مشکلات مربوط به مقیاس‌پذیری و سرعت تراکنش‌های بیت کوین را حل کند. نیاز به وجود این ارز از سمت کسانی معرفی شد که معتقد بودند، بیت کوین از آنچه باید باشد فاصله گرفته است.

مزایای بیت کوین SV چیست؟

 • تراکنش‌های سریع
 • پتانسیل بالا برای مقیاس‌پذیری
 • ابزارهای فراوان با توکن‌ها، قراردادهای هوشمند و موارد دیگر

معایب بیت کوین SV چیست؟

 • در برخی صرافی‌ها وجود ندارد.
 • پتانسیل‌های خود را به طور کامل به کار نگرفته است.
 • حجم نسبتاً کمی دارد.
دسته بندی مطالب
مطالب مرتبط
مطالب مرجع

ارز دیجیتال چیست؟

بلاک چین چیست؟

متاورس چیست؟

NFT چیست؟

دیفای (DeFi) چیست؟

صرافی غیرمتمرکز چیست؟

کیف پول چیست؟

تحلیل تکنیکال چیست؟

ایردراپ چیست؟

استیکینگ ارز دیجیتال چیست؟

بیت کوین چیست؟

اتریوم چیست؟

تتر چیست؟

خرید و فروش ارز های دیجیتال
ما را دنبال کنید
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.