داموندمگ

بلاک توپیا چیست؟ ارز دیجیتال Bloktopia با توکن BLOK

DAMOND
بلاک توپیا Bloktopia

بلاک توپیا یکی از پروژه‌های پر سر و صدای متاورسی در فضای کریپتو است که در مدت کوتاهی محبوبیت زیادی کسب کرده. این پروژه در سه سال گذشته با افزایش علاقه سرمایه‌گذاران نهادی، رشد قابل توجهی را تجربه کرده است. البته در حال حاضر بخاطر زمستان سخت بازار ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۲، مانند بسیاری از دارایی‌ها روند نزولی دارد.
هم‌زمان با رشد ارزهای دیجیتال مفهوم جدیدی به نام متاورس هم ایجاد شد که برای تعامل و تلفیق بیشتر فضای دیجیتال و دنیای واقعی به وجود آمد. این مفهوم در دو سال اخیر رشد بسیاری داشته و پروژه‌های گسترده‌ای بر مبنای متاورس توسعه پیدا کرده‌اند طبق پیش بینی شرکت تحقیقاتی جهانی Strategy Analytics، صنعت متاورس تا سال 2025 ارزشی معادل 280 میلیارد دلار خواهد داشت و پروژه‌هایی مانند Bloktopia برای به دست آوردن سهم خود از این بازار تلاش می‌کنند. در این مقاله از داموندمگ قصد داریم به معرفی بلاک توپیا، میزان اهمیت این پروژه کریپتویی و بررسی رمز ارز blok بپردازیم. با ما همراه باشید.

بلاک توپیا چیست؟

بلاک توپیا Bloktopia متاورسی است که با ارائه یک ساختمان 21 طبقه در متاورس به دنبال ارائه تجربه‌ای منحصر به فرد برای کاربران خود است. کاربران می‌توانند در بلاک توپیا، با افراد دیگر ملاقات و تعامل داشته باشند، یاد بگیرند، تجارت کنند و تجربه‌های بسیار جذابی را در متاورس کسب کنند. بلاک توپیا ساختمان خود را به افتخار 21 میلیون بیت کوین، در 21 طبقه ساخته است، این متاورس قصد دارد با استفاده از تکنولوژی VR (واقعیت مجازی) به یک مرکز سرگرمی- آموزشی برای تمام سطوح تبدیل شود. این متاورس با استفاده از فناوری پیشرفته جهان یعنی بلاک چین پا به عرصه گذاشته و بر پایه اقتصاد مبتنی بر NFT استوار است.

شما به عنوان کاربر بلاک توپیا می‌توانید املاک مجازی خود را در این متاورس خریداری کنید و با استفاده از تبلیغات یا ارائه رویدادهای مجازی و هر فعالیت مجازی دیگری به کسب درآمد از آن بپردازید. در واقع در بلاک توپیا تعداد زیادی از تکنولوژی‌های روز دنیا مانند ارزهای دیجیتال، فناوری بلاک چین، واقعیت مجازی، واقعیت افزوده، همه با هم ادغام می‌شوند تا یک فضای غیرمتمرکز برای کارآفرینان، سرمایه‌گذاران، بازیکنان و توسعه‌دهندگان آینده ایجاد کنند.

بلاک توپیا مانند یک مرکز خرید است، محیطی در فضای مجازی که افراد می‌توانند در آن فروشگاه ایجاد کنند و در کنار کسب و کارهای دیگر به فعالیت بپردازند. به عنوان مثال پروژه‌های رمزنگاری، صرافی‌ها، افراد یا شرکت‌های تاثیرگذار در ارز دیجیتال و برندهای رمزنگاری می‌توانند در این فضا به تبلیغات بپردازند و ارزشی که ایجاد می‌کنند را به کاربران ارائه کنند. همچنین سالن‌هایی برای گفتگو، سمینارهای زنده، زمین‌های بازی و فضاهایی برای رویدادها در بلاک توپیا برای کاربران فراهم است. همین‌طور با استفاده از پلتفرم بلاک توپیا کاربران می‌توانند هر اطلاعاتی را در مورد رمز ارزها و NFTها بیابند، این موضوع باعث پذیرش گسترده فناوری بلاک چین هم می‌شود. دقیقا به همین دلیل است که به بلاک توپیا لقب خانه کریپتو را داده‌اند.

بلاک توپیا ادعا کرده است:

با استفاده از بلاک توپیا کاربران رمزنگاری به صورت هم‌زمان به اطلاعات رمزنگاری و محتوای جذاب در یک مکان دسترسی خواهند داشت.

به افرادی که توکن Blok را نگهداری می‌کنند Bloktopians گفته می‌شود، این افراد می‌توانند به یادگیری، بازی، کسب درآمد از طریق مالکیت املاک مجازی، درآمد از تبلیغات و دیگر موارد بپردازند. بلاک توپیا از 3D Creation Engine استفاده می‌کند که از پیشرفته‌ترین موتور بازی‌های ویدیویی در جهان است. این فناوری باعث ایجاد تجسم و تجربیات کاربری جذابی برای گیمرها و کاربران بلاکتوپیا می‌شود.

اهداف بلاک توپیا

اهداف بلاک توپیا

بلاک توپیا به دنبال گردآوری شخصیت‌های مختلف دنیای رمزنگاری در یک مکان است. به این ترتیب، هر کاربر می‌تواند اطلاعات و تجربیاتی را در اختیار کاربران قرار دهد که به آن‌ها در یادگیری و استفاده از ارزهای دیجیتال کمک می‌کند. تاکید بلاک توپیا بر یادگیری است و هدف اصلی خود را آموزش کریپتو از طریق ابزارهایی که در این متاورس وجود دارد اعلام کرده است. علاوه بر این، Bloktopia  به دنبال ایجاد مکانیسم‌های جدیدی برای تولید محتوا و درآمد برای همه کسانی است که در این متاورس زندگی می‌کنند. به عنوان مثال، هر فضا در Bloktopia  یک املاک و مستغلات یا فضایی برای قرار دادن آگهی است که می‌تواند آزادانه بین کاربران پلتفرم معامله شود.

مطلب پیشنهادی  ونوس چیست؟ ارز دیجیتال Venus با نوکن XVS

همچنین به واسطه پشتیبانی شبکه  Polygon از این متاورس می‌توان سودهای فعال و غیرفعال در متاورس ایجاد کرد. البته Bloktopia  جنبه بازی متاورس ها را نیز در خود دارد، و به کاربران اجازه می‌دهد تا از طریق چشم انداز اول شخص بتوانند با استفاده از واقعیت مجازی به بازی کردن، سرگرمی و ایجاد مخاطب دسترسی داشته باشند. اگر کاربران بتوانند از خلاقیت‌های خود نیز در بلاک توپیا استفاده کنند، این پروژه می‌تواند یک متاورس کامل باشد که با استفاده از خلاقیت کاربرانش هر روز توسعه پیدا می‌کند و کامل تر و جذاب‌تر می‌شود.

نحوه استفاده از Bloktopia

هر کاربر برای استفاده از بلاک توپیا ابتدا باید آواتار خود را ایجاد کند. با استفاده از آواتار کاربر می‌تواند ابتدا وارد سطح یک شود و سپس وارد سطح‌های دیگر شده و از کل فضا بازدید کند. سطح‌های کلیدی که در برج بلاک توپیا وجود دارد شامل سطح‌های زیر هستند:

سطح 1: هاب مرکزی بلاک توپیا، حاوی دو میز کار کمکی، برنامه رویداد روزانه، و اطلاعات قیمت ارزهای دیجیتال در زمان واقعی

سطح 6: سالنی که در آن کاربران می‌توانند در ارائه‌های ویدئویی همه جانبه و تعاملی که توسط افراد مهم در فضای رمزنگاری برگزار می‌شود شرکت کنند.

سطح 21: طبقه 21 بلاک توپیا یک پنت هاوس مجلل است که برای بازی طراحی شده است. صاحبان توکن بلاک که به آن‌ها Bloktopians گفته می‌شود برای شرکت در بازی ها و کسب توکن های Blok بیشتر به این طبقه دعوت می‌شوند.

بد نیست بدانید که ملک‌های مجازی در بلاک توپیا به شکل چشمگیری توسط افراد معروف در حال تصاحب است، افرادی مانند جیک پل که بوکسور محبوب و اینفلوئنسر رمزنگاری است از جمله این افراد است. همچنین داک دائو، بیت بوی، آوالانچ، انیموکا برندز، پالیگان و آنتی فاند از جمله دیگر صاحبان شناخته شده املاک مجازی در بلاک توپیا هستند.

در بلاک توپیا چه کارهایی می‌توان انجام داد؟

1- یادگیری

یادگیری در بلاک توپیا

اگر شما هم آشنایی متوسط یا نسبتا خوبی با فضای کریپتو داشته باشید، متوجه پویایی این فضا شده‌اید. در فضای کریپتو به طور مدام تغییراتی ایجاد می‌شود، توکن ها و پروژه‌های جدید جای توکن های قبلی را می‌گیرند. تکنولوژی‌های جدید جایگزین تکنولوژی‌های قبلی می‌شوند، پلتفرم‌های رمزنگاری هر روزه ویژگی‌های جدیدی به نرم افزارهای خود اضافه می‌کنند. علاوه بر آن گستردگی زیادی در فضای کریپتو در زمینه‌های مختلف مانند DeFi، بازی، متاورس و پلتفرم‌های استیکنگ و دیگر موارد وجود دارد.

به همین دلیل افرادی که وارد یادگیری کریپتو می‌شوند با اطلاعات زیادی بمباران می‌شوند و همیشه نگران از دست دادن اطلاعات جدید هستند. بلاک توپیا خود را به عنوان یک مرکز آموزشی معرفی می‌کند که تمام مواردی که لازم است درباره رمزنگاری بدانیم را در خود جای داده است. بنابراین اولین کاری که می‌توان در بلاک توپیا انجام داد بحث یادگیری تمام موارد مرتبط به رمزنگاری و پروژه‌های رمز ارزی است.

2- کسب درآمد از بلاک توپیا

کسب درآمد از بلاک توپیا

افرادی که توکن Blok را نگهداری کنند می‌توانند از جریان‌های درآمدی مختلف در Bloktopia استفاده کنند. صاحبان توکن BLOK می‌توانند با خرید و فروش املاک و مستغلات، اجاره املاک، سهام‌داری و تبلیغات سود کسب کنند. اگر قصد دارید از بلاک توپیا درآمدزایی کنید باید بدانید که تمام درآمدها در قالب توکن بومی بلاکتوپیا یعنی BLOK پرداخت می‌شود. همچنین خوب است بدانید برای خرید یا اجاره املاک و مستغلات (REBLOK) و فضای تبلیغاتی (ADBLOK) باید توکن $BLOK را نگه دارید.

 REBLOK چیست؟

REBLOK چیست

REBLOK  مخفف “Real Estate BLOK” است که به املاک و مستغلات موجود در متاورس بلاکتوپیا اشاره دارد. شما می‌توانید REBLOK را به واسطه مالکیت انحصاری به دست آورید، با استفاده از مالکیت انحصاری یک قطعه از املاک یا مستغلات موجود در بلاک توپیا از طریق NFT در اختیار شما قرار می‌گیرد. همچنین شما می‌توانید مالکیت چندگانه داشته باشید، به این شکل که چند نفر مالک زمین یا مستغلات خاصی باشند. با استفاده از مالکیت چندگانه تمام افرادی که REBLOK دارند، 10 درصد از درآمد اجاره را به صورت تضمینی به دست خواهند آورد.

قیمت‌های REBLOK از 240 هزار از توکن BLOK برای مالکیت چندگانه و 80 هزار توکن BLOK برای مالکیت انحصاری متغیر است. علاوه بر این REBLOK ها بر اساس یک مدل حاکمیتی کار می‌کنند، دارندگان NFT می‌توانند در پلتفرم بلاکتوپیا برای تعریف قراردادهای اجاره و سایر شرایط، حق رای داشته باشند. جالب است بدانید اولین فروش زمین در قالب NFT در متاورس بلاک توپیا در ماه می 2022 انجام شده است.

مطلب پیشنهادی  آراگون چیست؟ ارز دیجیتال Aragon با توکن ANT

ADBLOK  چیست؟

یکی از روش‌های کسب درآمد در بلاک توپیا کسب سود از تبلیغات است که نقشی کلیدی در این متاورس دارد. بلاک توپیا به کسانی که توکن های BLOK را نگهداری می‌کنند فرصتی برای کسب درآمد از تبلیغات را می‌دهد. زمانی که Bloktopia فضای تبلیغاتی خود را به شرکت‌ها می‌فروشد، دارندگان توکن BLOK نیز از این درآمد سهمی دارند. تبلیغات در این فضا معمولا به صورت ویدیو یا تصویر به نمایش در می‌آید. معمولا این محتواها توسط شرکت رسانه ای Anzu ایجاد می‌شود که از شرکای بلاک توپیاست و از پیشتازان تبلیغات در بازی ها به حساب می‌آید. درآمد حاصل از ADBLOK به کاربران فعال روزانه (DAU) در متاورس بستگی دارد. هر چه DAU بالاتر باشد، یک تبلیغ نمایش بیشتری دریافت می‌کند و درآمد بیشتری توسط تبلیغ کنندگان ایجاد می‌شود.

فروش اولیه NFT های ADBLOK در پایان ژانویه 2022 انجام شد. تمام زمین ها (REBLOK) و فضای تبلیغاتی (ADBLOK) به صورت NFT می‌باشد. کاربرانی که سرمایه محدودی دارند همچنین می‌توانند مالکیت جزئی این NFT ها را از طریق استخر بلاک شرکت مشترک (JOBE)  داشته باشند. به عنوان مثال، سهم 0.1٪ از یک استخر JOBE  معادل 4800 توکن BLOK هزینه دارد.

3- بازی

بازی در bloktopia

افرادی که توکن های BLOK را در اختیار دارند می‌توانند در دنیای واقعیت مجازی تفریح کنند، با افراد دیگر معاشرت کنند و در فضای بازی با دوستان خود رقابت کنند. به عنوان مثال، در سطح 21، سطح بالایBloktopia، کاربران می‌توانند با انجام بازی‌های مختلف از بازی‌های چندنفره محبوب، بازی‌های دوستانه خانوادگی گرفته تا بازی‌های 18+ مانند پوکر و قمار، توکن‌های BLOK کسب کنند.

4- ایجاد کردن

کاربران می‌توانند با استفاده از ابزارهای سازنده، آواتارها را ایجاد کنند و آن‌ها را با NFT ها تزئین کنند. همچنین می‌توانند فروشگاه مجازی خود را با طراحی داخلی تجهیز کنند، دوستان خود را برای معاشرت دعوت کنند، و از طریق ایجاد محتوا، طرفدارانی برای خود جذب کنند.

بررسی تیم Bloktopia

تیم bloktopia

Ross Tavakoli مدیرعامل و یکی از بنیان‌گذاران بلاکتوپیا است. او از سال 2015 در صنعت کریپتو فعالیت داشته است. راس با تجربه گسترده در سرمایه‌گذاری مسئول توسعه تیم تخصصی بلاک توپیاست.

Paddy Carroll یک بازاریاب کهنه کار است و برای برخی از نام های بزرگ بریتانیایی مانند BT Group  و Sky کار کرده است. کارول استراتژی بازاریابی Bloktopia را رهبری می‌کند و فرصت‌های درآمدزایی از تبلیغات را شناسایی می‌کند. همچنین کارول پلتفرم‌های پیشرو بازار را شناسایی می‌کند و تلاش می‌کند با آن‌ها برای ارائه دسترسی و تعامل با مخاطبان همکاری کند.

Libby Rothwell مدیر بازرگانی Bloktopia است. او بیش از 15 سال در صنعت فیلم تجربه دارد و مشارکت‌های تجاری متعددی ایجاد کرده است. او در برخی از بزرگ‌ترین بازارهای فیلم جهان از جمله بازار فیلم آمریکا (AFM) و جشنواره فیلم کن حضور داشته است. تجربه او در صنعت فیلم به او اجازه می‌دهد تا مسئولیت تجارت شبکه بلاک توپیا را بر عهده بگیرد

Simon Benson  مدیر ارشد فناوری این شرکت است که بیش از 25 سال تجربه در توسعه تجاری همه جانبه دارد. قبل از پیوستن بهBloktopia، او مدیر فناوری همه جانبه در شرکت سونی بود. برخی از کارهای مهم او شامل پروژه‌های بازی چند میلیون دلاری AAA و بازی‌های کنسول سه بعدی استریوسکوپی پیشگام است.

همکاری‌های شرکت بلاک توپیا

همکاری های بلاک توپیا

از اولین همکاری‌های بلاکتوپیا می‌توان به همکاری این پروژه با شبکه پالیگان به عنوان سرمایه‌گذار و همکار استراتژیک پروژه اشاره کرد. یکی دیگر از همکاری‌های مهم بلاک توپیا همکاری با Elrond است که یکی از شبکه‌های بلاک چین مطرح محسوب می‌شود. با استفاده از این همکاری الروند یک فضای مجازی در سطح یک بلاکتوپیا خواهد داشت که با استفاده از آن می‌تواند ویژگی‌های اکوسیستم کریپتوی خود و مطالب آموزشی را با کیفیت خوبی ارائه دهد. همچنین این دو پروژه در تلاش هستند تا با ایجاد Bridge دسترسی‌های آسانی را برای کاربران الروند جهت دسترسی به فضای متاورسی بلاک توپیا ایجاد کنند. در صورت ایجاد این پل ارتباطی کاربران الروند قادر خواهند بود به خرید NFT های بلاک توپیا در بازارهای NFT بلاک چین الروند دسترسی داشته باشند.

از همکاری‌های مهم دیگر بلاکتوپیا می‌توان به همکاری با پلتفرم Venly اشاره کرد که یک پلتفرم ویژه برای توسعه‌دهندگان بازی‌های بلاک چینی است. همچنین از همکاری‌های امنیتی بلاک توپیا می‌توان به همکاری با شرکت زوکیو برای تامین امنیت NFT ها و فضای متاورسی بلاک توپیا اشاره کرد.

مطلب پیشنهادی  پول بدون کار: از رویا تا واقعیت در دنیای کریپتو

 توکنومیک یا اقتصاد توکن در بلاک توپیا

توکنومیک bloktopia

یک بخش مهم در هر پروژه متاورسی اقتصاد کریپتویی آن است. بلاک توپیا دارای سه نوع توکن است که عبارت‌اند از:

توکن بومی BLOK: این توکن برای پاداش در اکوسیستم متاورسی و اقتصاد پایه استفاده می‌شود.

توکن EBLOK: این توکن برای هر چیزی که مربوط به املاک و مستغلات در متاورس Bloktopia استفاده می‌شود.

توکن ADBLOK: این توکن نیز برای تمام مواردی که مرتبط با تبلیغات در بلاک توپیاست استفاده می‌شود.

در ابتدا توکن BLOK در 6 اکتبر 2021 راه اندازی شد که توکنی از نوع ERC-20 است و روی شبکه پالیگان کار می‌کند. این توکن به تعداد 200 میلیارد توزیع شده است. همان‌طور که قبلاً اشاره کردیم، از این توکن می‌توان برای خرید موجودیت‌های دیجیتال در متاورس استفاده کرد. شما می‌توانید برای خرید توکن های REBLOK، ADBLOK و BLOKG که در آینده نماد حاکمیت غیرمتمرکز (DAO) اکوسیستم بلاکتوپیا استفاده خواهد شد استفاده کنید.

یکی دیگر از جنبه‌های مهم توکن ها در بلوکتوپیا، توانایی استفاده از آن‌ها در استراتژی‌های مختلف برای ایجاد درآمد غیرفعال است. به عنوان مثال، شما می‌توانید از توکن های BLOK برای تامین نقدینگی استخرهای موجود در این متاورس استفاده کنید و از طریق استیکینگ این رمز ارز کسب درآمد کنید. همچنین می‌توانید به JOBE ها بپیوندید، که یک نوع از استخرهایی هستند که به شما امکان خرید NFT های نسل‌های مختلف فهرست شده در هر JOBE را می‌دهد که از این روش نیز می‌توانید به درآمدهای غیرفعال برسید.

توکن blok را از کجا بخریم؟

برای خرید این رمز ارز می‌توانید از صرافی‌های غیرمتمرکز مختلفی مانند کوییک سواپ، یونی سواپ و صرافی‌هایی مانند کوکوین، کوینکس، هات بیت و Gate استفاده کنید. ما در اینجا نحوه خرید توکن BLOK را در پلتفرم Phemex نمایش می‌دهیم.

گام اول:

اولین گام برای خرید ارز دیجیتال در فمکس این است که به صفحه اصلی فمکس بروید، برای یک حساب کاربری ثبت نام کنید و Markets را انتخاب کنید.

گام اول خرید blok

گام دوم:

در تبMarkets، BLOK  را در نوار جستجو در بالا سمت راست وارد کنید، بلافاصله پس از آن، جفت معاملاتی BLOK/USDT  به شما نمایش داده می‌شود. برای رفتن به مرحله بعد، گزینه trade را انتخاب کنید.

گام دوم خرید blok

گام سوم:

در این مرحله شما به پلتفرم معاملاتی فمکس هدایت می شوید. برای خرید BLOK به قیمت مارکت، می‌توانید گزینه MARKET را انتخاب کنید و میزان USDT را که قصد دارید هزینه کنید را وارد کنید و روی خرید BLOK کلیک کنید.

گام سوم خرید blok

رمز ارز BLOK را در چه کیف پول‌هایی نگهداری کنیم

برای نگهداری رمز ارز BLOK می‌توانید از کیف پول های مختلفی استفاده کنید. یکی از رایج ترین کیف پول‌هایی که می‌توانید استفاده کنید کیف پول غیرمتمرکز متامسک است. از دیگر کیف پول‌هایی که از توکن blok پشتیبانی می‌کنند می‌توان به توکن پاکت، مث ولت، بیفای ولت، بلاکتو ولت و کوین98 اشاره کرد.

سخن پایانی

Bloktopia از جمله پروژه‌های جدید متاورسی است که به دلیل ایده خوبی که ارائه کرده با قدرت زیادی در حال تبدیل شدن به پیشتاز در جامعه کریپتو است. با این حال با توجه به نوپا بودن مفهوم متاورس، پروژه‌های فعال در این فضا به توسعه و بلوغ زیادی نرسیده‌اند. هر چند اهداف این پروژه بسیار کاربردی و جذاب است اما جان بخشیدن به متاورس عظیمی که بر پایه بلاک چین کار می‌کند به شکلی که همه افراد بتوانند در آن مشارکت داشته باشند، کار ساده‌ای نیست. در هر حال ایده‌هایی که تیم این پروژه دنبال می‌کند بسیار جذاب است و از انواع فناوری‌های جدید استفاده می‌کند، بدون شک این پروژه می‌تواند به معیاری برای متاورس های آینده تبدیل شود.

سوال های متداول

1- چرا متاورس بلاک تویپا به خانه کریپتو معروف شده است؟

هدف بلاک توپیا ایجاد یک فضای آموزشی در تمام زمینه‌های رمزنگاری در یک فضاست. این موضوع باعث شده تا بلاک توپیا به خانه کریپتو معروف شود.

2- چطور توکن بلاک بخریم؟

شما می‌توانید با استفاده از صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکزی که معرفی شد مانند Gate، کوکوین و غیره توکن BLOK خریداری کنید.

3- چطور از بلاک توپیا کسب درآمد کنیم؟

شما با خرید توکن BLOK، ADBLOK و REBLOK می‌توانید با سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات یا تبلیغات درآمدزایی کنید. همچنین می‌توانید با استیک توکن BLOK سودهای مشخصی را دریافت کنید.

دسته بندی مطالب
مطالب مرتبط
مطالب مرجع

ارز دیجیتال چیست؟

بلاک چین چیست؟

متاورس چیست؟

NFT چیست؟

دیفای (DeFi) چیست؟

صرافی غیرمتمرکز چیست؟

کیف پول چیست؟

تحلیل تکنیکال چیست؟

ایردراپ چیست؟

استیکینگ ارز دیجیتال چیست؟

بیت کوین چیست؟

اتریوم چیست؟

تتر چیست؟

خرید و فروش ارز های دیجیتال
ما را دنبال کنید
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.