داموندمگ

برین تراست چیست؟ ارز دیجیتال Braintrust با توکن‌ BTRST

DAMOND

یکی از دلایل اعتماد سرمایه‌گذاران بزرگ به بازار ارزهای دیجیتال، کاربردهای فناوری بلاک چین در زندگی روزمره است. امروزه، پروژه‌های رمزارز یک گام از کار کردن به عنوان پلتفرم‌هایی مالی فراتر رفته‌اند، در بسیاری از جنبه‌های زندگی روزمره مورد استفاده قرار می‌گیرند و مشکلات متعددی را حل می‌کنند. یکی از خلاقانه‌ترین و کاربردی‌ترین پروژه‌های بلاک چینی، برین تراست (Braintrust) نام دارد که در حوزه کاریابی و برقرار ارتباط بین فریلنسرها و کارفرمایان فعال است.

امروزه، پیدا کردن نیروی انسانی و فریلنسر مجرب، به ویژه در بخش فناوری و برنامه‌نویسی به یکی از چالش‌های سازمان‌ها تبدیل شده است. این موضوع، به ویژه در کشور ما که با پدیده فرار مغزها روبرو ست، بیشتر از سایر کشورها احساس می‌شود. از سوی دیگر، کارجویان و فریلنسرها نیز در پیدا کردن بهترین فرصت‌های شغلی، مشکلاتی دارند و گاهی اوقات، بزرگ‌ترین استعدادهای فناوری در جایگاه‌هایی بسیار پایین‌تر از توانایی‌هایشان مشغول به کار می‌شوند.

با اینکه پلتفرم‌های کاریابی و فریلنسری متعددی در جهان راه‌اندازی شده است، اما به دلیل کارمزد بالای خدمات و ناتوانی در تطبیق‌ روزمه‌ها با فرصت‌های شغلی، نتوانسته‌اند مشکلات بازار کار، به ویژه در حوزه فناوری را برطرف کنند. خوشبختانه، فناوری بلاک چین برای این مشکل نیز راه حلی پیدا کرده است.

در این مقاله از Damond می‌خواهیم پلتفرم فریلنسری برین تراست را که از فناوری بلاک چین برای پیدا کردن مناسب‌ترین استعدادها برای انجام دادن پروژه‌های کارفرمایان استفاده می‌کند، به شما مخاطبان گرامی داموندمگ معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

برین تراست چیست؟

برین تراست چیست

Braintrust نوعی شبکه فریلنسری غیر متمرکز است که کاربران آن را تحت کنترل دارند. این پلتفرم برخلاف پلتفرم‌های فریلنسری متمرکز که به نفع خودشان کار می‌کنند، فقط به نفع فریلنسرها و کارفرمایان پروژه‌ها عمل می‌کند. دقت داشته باشید که این پلتفرم، در واقع نوعی اکوسیستم برای فعالیت فریلنسرها و سازمان‌هایی است که می‌خواهند پروژه‌های خود را برون‌سپاری کنند و نمی‌توان آن را با پلتفرم‌های کاریابی که فرصت‌های استخدامی را منتشر می‌کنند، مقایسه کرد.

برین تراست نوعی سیستم انطباق رزومه با پروژه‌ها است که فریلنسرها را براساس دانش، مهارت‌ها و محل زندگی به سازمان‌های ارائه‌دهنده پروژه‌ها مرتبط می‌کند. این پلتفرم که به صورت غیر متمرکز و بر بستر بلاک چین اتریوم کار می‌کند، مزایای متعددی در مقایسه با پلتفرم‌های فریلنسری متمرکز و سنتی دارد.

کاربران که با نام استعداد (Talent) شناخته می‌شوند، می‌توانند از انعطاف بالا و تخصصی بودن این پلتفرم در مقایسه با سیستم‌های فریلنسری متمرکز و سنتی، لذت ببرند و پروژه‌ها را انتخاب کنند.

کارمزدی که این پلتفرم برای ایجاد ارتباط بین کارفرما و فریلنسر دریافت می‌کند، در مقایسه با کارمزدهایی که پلتفرم‌های متمرکز می‌گیرند، بسیار کمتر است. در واقع، شرکت‌ها می‌توانند با سپردن پروژه‌های خود به فریلنسرها در Braintrust، چیزی بین ۵۰ تا ۷۵ درصد در هزینه‌های پروژه صرفه‌جویی کنند.

سابقه پروژه

سابقه ارز دیجیتال BTRST

آدام جکسون (Adam Jackson) و گابریل لونا-اوستاسسکی (Gabriel Luna-Ostaseski) پروژه برین تراست را در سال ۲۰۱۸ راه‌اندازی کردند. جکسون یک کارآفرین حرفه‌ای و باتجربه است که در بخش فناوری سرمایه‌گذاری می‌کند و چهار شرکت با سرمایه‌گذاری خطرپذیر و یک شرکت مدیریت دارایی بلاک‌چینی را بنیان‌گذاری کرده.

لونا-اوستاسسکی نیز به چند شرکت فعال در حوزه فناوری مثل Lending Home، Quarzy و YPO مشاوره می‌دهد. حدود ۳۰ نفر نیز تیم اجرایی قدرتمند پروژه را تشکیل می‌دهند.

از مهم‌ترین شرکت‌های دخیل در این پروژه می‌توان به Accelerated Labs، Distributed Labs، Freelance Labs، HexaOcean، Muses App و SnowFork اشاره کرد.

آدام و گابریل، در در ابتدا مشکلاتی را در حوزه کاریابی و استعدادیابی، به ویژه در مورد پلتفرم‌های برون‌سپاری و فریلنسری متمرکز و سنتی شناسایی کردند که یکی از بزرگ‌ترین این مشکل‌ها، کمیسیون بالایی است که این پلتفرم‌ها هم از سازمان‌ها و هم از فریلنسرها دریافت می‌کنند. بنابراین، ایده راه‌اندازی یک پلتفرم غیر متمرکز برای حل این مشکلات به ذهن آن‌ها رسید.

نسخه بتا Braintrust در ژوئن ۲۰۲۰ راه‌اندازی شد و ظرف مدت کوتاهی، رشد قابل توجهی کرد. این پروژه توانست در نوامبر ۲۰۲۰، مبلغ ۲۵ میلیون دلار سرمایه را گردآوری کند و نهایتا، با عرضه توکن بومی BTRST در سپتامبر ۲۰۲۱، از شبکه عمومی خودش رونمایی کرد.

از سرمایه‌گذاران اصلی روی این پروژه بلاک چینی می‌توان از ACME Capital، Ausum Ventures، Blockchain Ventures، Coinbase Ventures، Galaxy Digital، HOF Capital، Hack.vc، Hashkey، Homebrew، IDEO Colab، Kinderd Ventures، Multicoin Capital، Omidyar، Pantera Capital، TQ Ventures، Tiger Global، True Ventures، Uprising و Variant نام برد.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  سوییت کوین چیست؟ ارز دیجیتال Sweatcoin با توکن SWEAT

در حال حاضر، بیش از ۵۰ هزار نفر، شامل سرمایه‌گذاران و مشارکت‌کنندگان در پروژه و فریلنسرها در این شبکه فعالیت دارند. همچنین، کسب و کارها و سازمان‌هایی که از قابلیت‌های گسترده برین تراست و مزایای آن استفاده می‌کنند، نیز نقش مهمی در ایجاد این کامیونیتی بزرگ و موفق ایفا کرده‌اند.

استفاده خلاقانه از فناوری بلاک چین در ایجاد این پلتفرم فریلنسری و استعدادیابی، جوابگوی تمامی نیازهای فریلنسرها و سازمان‌هاست و تضمین می‌کند که این پلتفرم، ارتباطش را با هیچ کدام از این دو گروه از دست ندهد.

بعضی از مهم‌ترین شرکت‌های عضو استخر کاربر شرکتی (Enterprise User Pool) از مهم‌ترین و مشهورترین شرکت‌های جهان مثل گلدمن ساکس، نایک، اینتل، نستله، نکست دور، IBM، پورشه و بسیاری دیگر از شرکت‌های مطرح هستند.

هدف پروژه

یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که هم شرکت‌ها و هم کارجویان در سراسر جهان با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، پیدا کردن همدیگر است. در واقع، پیدا کردن مناسب‌ترین فرد برای انجام هر پروژه و پیدا کردن مناسب‌ترین پروژه برای هر فریلنسر، کار بسیار دشوار، زمان‌بر و هزینه‌بری است.

با اینکه پلتفرم‌های فریلنسری آنلاین زیادی در سرتاسر دنیا فعال هستند که بسیاری از این پروژه‌ها، مشکلات متعددی دارند. برای مثال، سازمان‌ها در پیدا کردن مناسب‌ترین فریلنسر برای انجام پروژه‌های خود و فریلنسرها در پیدا کردن پروژه‌های مناسب و متناسب با استعداد خود در این پلتفرم‌های سنتی و متمرکز مشکل دارند. گذشته از این، بسیاری از وبسایت‌های فریلنسری، کارمزدها و کمیسیون‌های بسیار بالایی از مشتریان خود می‌گیرند و در نهایت، نه فریلنسر آن پولی را دریافت می‌کند که واقعا استحقاق آن را دارد و نه سازمان‌ها کاری را دریافت می‌کنند که ارزش هزینه‌های استفاده از این پلتفرم‌های متمرکز برای انجام پروژه‌ها را داشته باشد.

زمانی که ایده اصلی برین تراست در حال شکل‌گیری بود، هدفی شامل غلبه بر این مشکلات با استفاده از یک پلتفرم خلاقانه و با کارایی بالا برای آن ترسیم شد. در واقع، بنیان‌گذاران این پروژه می‌خواستند پلتفرمی طراحی کنند که ذینفعان اصلی آن، مشتریان (اعم از فریلنسرها و سازمان‌ها) و نه خود پلتفرم باشد.

در این پلتفرم، کاربران می‌توانند با داشتن توکن‌های BTRST، نقش مالک پروژه و مسئولیت‌های حاکمیتی بر عهده داشته باشند و پروژه را به سمتی هدایت کنند که به نفع کامیونیتی است.

گذشته از این، پیدا کردن بهترین استعدادها برای انجام پروژه‌ها و پیدا کردن مناسب‌ترین کارها برای هر فریلنسر، با استفاده از این پلتفرم، بسیار ساده‌تر و سریع‌تر از پلتفرم‌های متمرکز و سنتی انجام می‌شود و کاربران نیازی به پرداخت کارمزدهای غیرضروری ندارند.

برین تراست چطور کار می کند؟

برین تراست چطور کار می کند

سه گروه مختلف در این اکوسیستم فعالیت دارند که به شرح زیر هستند:

  • استعدادها: همانطور که گفتیم، استعدادها یا Talentها، فریلنسرهایی در جستجوی پروژه‌ای برای انجام دادن هستند. آن‌ها در پلتفرم Braintrust عضو می‌شوند و باید از یک مرحله غربال‌گری عبور کنند تا سوابق و استعدادهای آن‌ها، تأیید شود. پس از تأیید این موارد، هر استعداد می‌تواند برای پروژه‌های مختلف، درخواست ارسال کند.

از دیگر امکانات این پلتفرم برای استعدادها می‌توان به دوره‌های آموزشی در  آکادمی برین تراست (Braintrust Academy) و امکان مشارکت در کامیونیتی پروژه اشاره کرد. استعدادها می توانند توکن‌های BTRST را برای استیکینگ یا برای افزایش شانس دیده شدن در هنگام درخواست انجام پروژه، استفاده کنند. می‌توان با نوشتن نظرات ۵ ستاره، توکن‌های BTRST را کسب کرد.

  • رابط‌ها (Connectors): می‌توانند استعدادها و مشتریان را به استفاده از این اکوسیستم دعوت کنند و به هر دعوت موفق، توکن‌های BTRST را پاداش بگیرند. همچنین، هر استعدادی که با دعوت یک رابط بتواند پروژه‌ای را بردارد و آن را تکمیل کند، رابط دعوت‌کننده او، کمیسیون متغیری دریافت می‌کند.
  • مشتریان (Clients): مشتریان می‌توانند پروژه‌های خود را این پلتفرم منتشر کنند و با استفاده از توکن‌ّهای BTRST، میزان دیده شدن پروژه‌های خود را افزایش دهند. از آن‌جایی که برین تراست، هیچ کارمزدی دریافت نمی‌کند، استعدادها، ۱۰۰ درصد هزینه پروژه را دریافت می‌کنند. با این حال، مشتریان باید کارمزدی ۱۰ درصدی به پروژه بدهند که آن کارمزد نیز صرف پاداش دادن به گره‌های بلاک چین این اکوسیستم می‌شود. این کارمزد، بسیار پایین‌تر از کارمزدی است که شرکت‌ها باید برای پیدا کردن فریلنسرها، به پلتفرم‌های سنتی و متمرکز پرداخت کنند.
مطلب پیشنهادی داموندمگ:  نئو چیست؟ ارز دیجیتال Neo با توکن NEO

توکنومیک و وستینگ ارز دیجیتال BTRST

توکنومیک BTRST

ذخیره کل توکنی برین تراست، ۲۵۰ میلیون توکن BTRST است که به صورت زیر، توزیع می‌شود:

  • ۵۴ درصد از توکن‌های BTRST به صورت پاداش به مشارکت‌کنندگان در پروژه شامل گره‌ها و دیگر اعضای کامیونیتی مثل استعدادها و رابط‌ها تعلق می‌گیرد. این ۵۴ درصد در هنگام راه‌اندازی پروژه ازاد شد و به مرور زمان در قالب پاداش‌ها و برنامه‌های انگیزشی، توزیع می‌شود.
  • ۲۲ درصد از توکن‌های BTRST در عرضه اولیه سکه (Initial Coin Offering) به فروش رفت و پس از دوره‌های کلیف دو ساله و یک ساله، به صورت ماهیانه، آزاد می‌شود.
  • ۱۹ درصد از توکن‌های BTRST سهم مشارکت‌کنندگان اولیه است که در یک برنامه وستینگ ۴ ساله، یک دوره کلیف یک ساله و سپس به صورت ماهیانه، آزاد می‌شود.
  • ۵ درصد از توکن‌های BTRST به صورت سه ماه یا شش ماهه قفل شده است و به صورت ماهیانه و مطابق با یک برنامه‌ریزی مشخص در صرافی CoinList به فروش می‌رسد.

برین تراست چه قابلیت ها و امکاناتی دارد؟

از مهم‌ترین و جالب‌ترین امکانات و قابلیت‌های پلتفرم فریلنسری Braintrust می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- حساب کاربری Braintrust

حساب کاربری Braintrust

همانطور که گفتیم، استعدادها برای عضویت در شبکه برین تراست باید از یک مرحله غربال‌گری برای تأیید استعدادها و شایستگی‌های خود عبور کنند تا حساب کاربری برای آن‌ها ساخته شود. پس از ایجاد حساب کاربری می‌توان به کیف پول Braintrust که از آن برای نگهداری و مدیریت توکن‌های BTRST استفاده می‌شود، دسترسی داشت.

این حساب‌های کاربری به طور اختصاصی برای اعضای کامیونیتی هستند که می‌خواهند از این پلتفرم برای پیدا کردن پروژه‌ها استفاده کنند.

۲- برنامه گره برین تراست

برنامه گره (Node Program) برای کارفرمایانی طراحی شده است که می‌خواهند از قابلیت‌ها و مزایای این شبکه، نهایت استفاده را ببرند. مشارکت‌کنندگان در این شبکه، توکن‌های BTRST و تخفیفی ۲۰ درصدی برای استفاده از این پلتفرم را دریافت می‌کنند.

از سوی دیگر، کارفرمایان می‌توانند با مشارکت در برنامه گره، وارد رقابتی برای هر ارجاع موفق می‌شوند. برنده این رقابت به صورت ماهیانه انتخاب و میزان یک درصد از کل ارزش خالص خدمات (Gross Services Value) یا GSV مشارکت‌کنندگان به صورت توکن‌ّهای BTRST به او پاداش داده می‌شود که می‌تواند تا ۱۰ هزار دلار نیز ارزش داشته باشد.

۳- حاکمیت غیر متمرکز پروژه

حاکمیت غیر متمرکز برین تراست

تمامی دارندگان توکن BTRST می‌توانند در رأی‌گیری‌ها برای رد یا تأیید پروپوزال‌های حاکمیتی پروژه برین تراست مشارکت‌کنند. برای حاکمیت این پلتفرم هم از رأی‌گیری‌های برون-شبکه و هم از رأی‌گیری‌های درون-شبکه استفاده می‌شود تا رأی‌گیری‌های حاکمیتی به ساده‌ترین شکل ممکن پیش بروند.

رأی‌گیری خارج شبکه شامل یک سیستم «آری» یا «نه» از طریق وبسایت این پلتفرم است که نتیجه آن توسط یک بررسی سطحی و سپس از طریق بررسی اجماع، مشخص می‌شود.

برای رأی‌گیری‌های درون-شبکه، باید پروپوزال‌های رسمی ارائه و رأی‌گیری ر بستر بلاک چین انجام شود.

۴- کیف پول برین تراست

با اینکه Braintrust دارای کیف پول دیجیتالی مخصوص به خودش است اما کاربران می‌توانند در این پلتفرم به دیگر کیف پول‌ها نیز دسترسی داشته باشند تا بتوانند به سادگی در فرایندهای رأی‌گیری، استیکینگ یا خرید و فروش توکن‌های BTRST مشارکت داشته باشند.

والت‌های متعددی موجود هستند که از این توکن‌ها پشتیبانی می‌کنند. مشارکت‌کنندگان می‌توانند کیف پول کنونی خود را که از BTRST پشتیبانی می‌کند، به حساب کاربری خود در این پلتفرم، متصل کنند. در غیر این صورت، باید یک والت مخصوص Braintrust درخواست دهند. از مهم‌ترین کیف پول‌هایی که از این توکن‌ها پشتیبانی می‌کنند می‌توان به والت کانکت (WalletConnect) و متامسک (MetaMask) اشاره کرد.

چرا از Braintrust استفاده کنیم؟

با اینکه هزاران پلتفرم فریلنسری در سرتاسر دنیا و حتی در کشور خودمان وجود دارد، اما به جرأت می‌توان گفت که هیچ کدام از آن‌ها، از نظر امکانات و قابلیت‌ها، به خوبی برین تراست نیستند. در زیر، بعضی از مهم‌ترین مزیت‌های این پلتفرم را به شما مخاطبان گرامی مجله صرافی ارز دیجیتال داموند، معرفی می‌کنیم. همچنان با ما همراه باشید.

۱- کامیونیتی قوی و حاکمیت غیر متمرکز

برین تراست، کامیونیتی قدرتمندی متشکل از فریلنسرها، رابط‌ها و کارفرمایان دارد که هر کدام از آن‌ها نقش مهمی در نگهداری و توسعه پلتفرم ایفا می‌کنند. تمامی دارندگان توکن‌های BTRST در حاکمیت پروژه سهیم هستند و الگوی حاکمیتی چند لایه‌ای سبب شده است تا منفعت کاربران به جای توسعه‌دهندگان پلتفرم، در اولویت قرار بگیرد.

۲- هزینه ها و کارمزدهای پایین

کارمزد braintrust

استفاده از این پلفترم برای فریلنسرها کاملا رایگان است و همانطور که گفتیم، کارفرمایان باید کارمزدی ۱۰ درصدی به ازای هر پروژه بپردازند که بسیار کمتر از کارمزد پلتفرم‌های متمرکز است. گذشته از این، بسیاری از پلتفرم‌های متمرکز و سنتی که خدمات مشابهی ارائه می‌دهند، کارمزدهایی مخفی از کاربران دریافت می‌کنند و شفافیت لازم را ندارند. در مقابل، Braintrust کاملا در مورد کارمزدهایی که دریافت می‌کند، شفاف است.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  کریپتوپانکس Cryptopunks چیست؟ آغازگر آثار هنری در قالب NFT

۳- برنامه پاداش معرف

یکی از ویژگی‌های خوب این پلتفرم، پاداش‌هایی است که به معرف‌ها می‌دهد. همانطور که پیش از این گفتیم، دعوت موفق کاربران جدید در قالب برنامه رابط برین تراست (Braintrust Connector Program) با پاداش‌های خوبی همراه است که به صورت توکن‌های BTRST به دعوت‌کننده پرداخت می‌شود. گاهی اوقات، ارزش این پاداش‌ها می‌تواند به ۱۰ هزار دلار نیز برسد.

۴- کمک هزینه ها

کمک هزینه های برین تراست

این پروژه چندین برنامه کمک‌ هزینه دارد که هر کدام از آن‌ها با هدف مشخصی ارائه می‌شوند. به عنوان مثال می‌توان از برنامه کمک‌ هزینه‌های آگاهی این برند نام برد که از طریق چندین کانال بازاریابی شامل شبکه‌های اجتماعی و … انجام می‌شود. همچنین، کمک‌ هزینه‌های سازنده (Builder Grants) مخصوص مدیران پروژه‌ها، طراحان و برنامه‌نویسانی است که می‌خواهند در توسعه پلتفرم مشارکت داشته باشند. کمک‌ هزینه‌های مدرس (Educator Grants) نیز به کسانی پرداخت می‌شود که در آکادمی برین تراست به تولید محتوا و آموزش مشغول هستند.

سوالات پر تکرار در رابطه با پروژه برین تراست

۱- برین تراست چیست؟

برین تراست نوعی پلتفرم فریلنسری غیر متمرکز است که فریلنسرها در آن حساب کاربری تأیید شده دارند و کارفرمایان، پروژه‌های خود را در آن منتشر می‌کنند تا فریلنسر مناسب را برای انجام پروژه‌های خود پیدا کنند.

۲- ارز دیجیتال BTRST چیست؟

رمزارز BTRST، توکن بومی پروژه برین تراست است که کاربردهای مختلفی مثل مشارکت در حاکمیت پروژه و کمک به دیده شدن بیشتر درخواست‌های برداشتن پروژه‌ها توسط فریلنسرها و دیده شدن بیشتر پروژه‌های که کارفرمایان منتشر می‌کنند، دارد. همچنین، پاداش مشارکت در پروژه و پاداش رابط‌ها با این توکن‌ها پرداخت می‌شود.

۳- آیا Braintrust رایگان است؟

استفاده کردن از برین تراست برای فریلنسرها رایگان است و آن‌ها می‌توانند پس از ساخت حساب کاربری در این پلتفرم، درخواست خود را برای برداشتن پروژه‌های مرتبط با توانایی‌های خود، ارائه دهند. با این حال، کارفرمایان باید به ازای هر پروژه‌ای که از طریق این پلتفرم به انجام می‌رسد، کارمزدی ۱۰ درصدی پرداخت کنند که بسیار کمتر از کارمزدی است که پلتفرم‌های فریلنسری متمرکز و سنتی از کارفرمایان دریافت می‌کنند.

جمع بندی

پلتفرم‌های کاریابی، استعدادیابی و فریلنسری متعددی در سرتاسر جهان و در کشور ما وجود دارند که با دریافت کارمزدها و کمیسیون‌های بسیار بالا، کارفرمایان و کارجویان یا فریلنسرها را با همدیگر مرتبط می‌کنند. بنابراین، پروژه غیر متمرکز و بلاک چینی برین تراست با هدف رقابت با چنین پلتفرم‌هایی و ارائه خدمات بهتر و ارزان‌تر به فریلنسرها و کارفرمایان، توسعه یافته است.

اعضای کامیونیتی این پلتفرم به سه دسته استعدادها (فریلنسرها)، رابط‌ها و مشتریان (کارفرمایان) تقسیم می‌شوند. فریلنسرها هیچ هزینه‌ای برای ثبت درخواست انجام پروژه‌ها نمی‌پردازند و ۱۰۰ درصد دستمزد انجام پروژه را به صورت خالص دریافت می‌کنند. آن‌ها می‌توانند از توکن‌های BTRST برای دیده شدن بیشتر درخواست‌های خود استفاده کنند و با نوشتن نظرات پنج ستاره، این توکن‌ها را به عنوان پاداش دریافت کنند. مشتریان نیز می‌توانند پروژه‌های خود را در این پلتفرم به اشتراک بگذارند و با پراخت توکن‌های BTRST، به دیده شدن بیشتر آن‌ها توسط فریلنسرها کمک‌کنند. همچنین، مشتریان می‌توانند با فعالیت به صورت گره، این توکن‌ها را پاداش بگیرند. در این میان، رابط‌ها با برقراری ارتباط بین فریلنسرها و کارفرمایان، کمیسیون خودشان را دریافت می‌کنند.

این پروژه دارای کیف پول مخصوص به خودش است ولی از کیف پول‌های دیگر مثل متامسک نیز پشتیبانی می‌کند. ذخیره مجموع توکن‌های BTRST به ۲۵۰ میلیون می‌رسد که در حال حاضر و در زمان نوشته شدن این مقاله در تاریخ ۶ مهر ۱۴۰۱، بیش از ۱۲۰ میلیون توکن از این تعداد وارد چرخه شده‌اند و با ارزش بازار این ارز دیجیتال به بیش از ۲۶۳ میلیون دلار رسیده است.

پروژه برین تراست، یکی از بهترین مثال‌های کاربرد فناوری بلاک چین در زندگی روزمره است که با ایجاد کامیونیتی قدرتمند و حل کردن یک مسئله مهم در بازار کار، نشان می‌دهد که این فناوری تا چه اندازه می‌تواند در صنایع مختلف و جنبه‌های مختلف زندگی روزمره کاربرد داشته باشد.

دسته بندی مطالب
مطالب مرتبط
مطالب مرجع

ارز دیجیتال چیست؟

بلاک چین چیست؟

متاورس چیست؟

NFT چیست؟

دیفای (DeFi) چیست؟

صرافی غیرمتمرکز چیست؟

کیف پول چیست؟

تحلیل تکنیکال چیست؟

ایردراپ چیست؟

استیکینگ ارز دیجیتال چیست؟

بیت کوین چیست؟

اتریوم چیست؟

تتر چیست؟

خرید و فروش ارز های دیجیتال
ما را دنبال کنید
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.