داموندمگ

استخراج ابری چیست؟ کسب درآمد با قدرت پردازشی ابرها

DAMOND
استخراج ابری چیست؟

فناوری استخراج ابری به سرعت به یکی از پرسودترین کسب و کارهای ارزهای دیجیتال در جهان تبدیل شده است. سایت‌های مورد اعتماد ماینینگ ابری به کاربران این فرصت را می‌دهند که خودشان بدون نیاز به خرید تجهیزات و غیره ارزهای دیجیتال ایجاد کنند. در این مطلب از داموندمگ قصد داریم مروری بر استخراج ابری بیانداریم و ببینیم که استخراج ابری چیست و استفاده از آن چه مزایایی دارد. اگر قصد ماین کردن دارید ولی به هر دلیلی قصد خرید دستگاه برای استخراج را ندارید این مطلب می‌تواند راه جدیدی به شما نشان بدهد.

استخراج ابری چیست؟

در این روش شرکت‌هایی که چندین کامپیوتر متصل به هم دارند، این کامپیوترها را که به آن‌ها ابر می‌گویند را به شما اجاره می‌دهند. این کار از راه دور انجام می‌شود و شما پول را پرداخت می‌کنید و در ازای آن سرویس می‌گیرید. کامپیوترهای ابر به این علت که به هم متصل هستند، توان پردازشی بسیار بالایی دارند و حتی توان پردازشی آن‌ها از کامیپوترهای خریداری شده توسط شما بیشتر خواهد بود. تنها باید بخشی از سودی را که از استخراج به دست می‌آورید را به این شرکت‌ها به عنوان اجاره پرداخت کنید.

بسیاری از افراد علاقه‌مند به فضای ارزهای دیجیتال می‌خواهند سود احتمالی استخراج ابری را که می‌توانند نسبت به استخراج ارز دیجیتال داشته باشند، را محاسبه کنند. مفهوم استخراج ابری اساساً جایگزینی برای روش سنتی استخراج ارز دیجیتال است. این روش به عنوان روشی مناسب برای تولید ارز دیجیتال برای افرادی که با این فناوری کمتر آشنا هستند، محبوبیت پیدا کرده است.

استخراج ابری پاسخی قابل اعتماد برای ماینرهای ارز دیجیتال است که نمی‌خواهند سخت‌افزار استخراج و نرم‌افزارهای مربوطه را خریداری کنند یا از نگهداری زیرساخت‌های استخراج مراقبت کنند. در حالی که استخراج ابری تضمین واضحی از مقرون به صرفه بودن و بسیاری از مزایای دیگر را برای ماینرها فراهم می‌کند، این روش در برابر کلاهبرداری‌‌های مختلف آسیب پذیر بوده است.

استخراج ابری

قدرت هش چیست؟

برای شروع استخراج ارزهای دیجیتال، مشتریان تحت قراردادهای استخراج ابری خاص، قدرت هش را اجاره می‌کنند. قدرت هش در فناوری استخراج ابری، قدرت محاسباتی مرتبط با ارز دیجیتال استخراج شده است. به طور کلی، قدرت هش (که به آن نرخ هش نیز می‌گویند) اندازه گیری عملکرد یک ماینر است. همچنین می‌توانیم آن را به‌عنوان سرعت ماشین استخراجی که واحد ارز دیجیتال را ایجاد می‌کند، توصیف کنیم. هرچه نرخ هش بیشتر باشد (سریع تر)، پاداش استخراج ابری بیشتر می‌شود. واحد اندازه گیری قدرت هش GH/s (گیگا هش در ثانیه) است.

در استخراج ابری معمولاً طرح‌های خاصی را برای مشتریان ارائه می‌کنند که برای هر نرخ قدرت هش، سودآوری و قیمت‌های هر گیگاهرتز در ثانیه متفاوت است. اکثر شرکت‌ها طرح‌های پایه و همچنین قراردادهای حرفه‌ای را با بالاترین نرخ بازده ارائه می‌دهند. از آنجایی که ماینینگ ابری نوعی سرویس محاسباتی است، اکثر پلن‌ها شامل هزینه‌های خدمات هستند.

مدل‌های استخراج ابری

ماینرها می‌توانند بر اساس ترجیحات خود از دو نوع مختلف مدل استخراج ابری استفاده کنند. در اینجا یک نمای کلی از دو مدل استخراج ابری آورده شده است.

اجازه قدرت هش

در این مدل از استخراج ابری، ماینرها بر روی اجاره بخش خاصی از قدرت هش تولید شده توسط یک فارم استخراج کار می‌کنند. ماینرها باید در طرح خاصی از شرکت استخراج ابری مشترک شوند که به آنها حق داشتن سهم خاصی در سود فارم ماینینگ را می‌دهد. اگر ماینر باشید، هنگام اجاره قدرت هش فارم، نیازی به پرداخت هزینه نگهداری یا راه اندازی ندارید. علاوه بر این، سهم قدرت هش هر ماینر تعیین کننده تخصیص پاداش استخراج است.

اجاره دستگاه

مدل قابل توجه دیگری که در بحث در مورد چیستی استخراج ابری و کارکرد آن با آن مواجه خواهید شد، استخراج میزبان است. هاست ماینینگ اساساً به این معناست که ماینرها دستگاه‌های استخراج را در فارم‌های ارائه دهندگان خدمات ماینینگ خریداری یا اجاره می‌کنند. در این حالت، ماینرها باید هزینه نگهداری و راه اندازی دستگاه‌های استخراج را بپردازند، اگرچه این کار هزینه‌های مربوط به برق را کاهش می‌دهد.

استخراج ابری

علاوه بر این، ماینینگ میزبان سود استخراج ابری بهتری را برای ماینرها با کنترل بهتر بر ریگ‌های استخراج تضمین می‌کند. ماینرها می‌توانند برای هدایت مجدد قدرت هش در استخرهای ماینینگ، کنترل خود را بر ریگ‌های ماینینگ اعمال کنند. مهمتر از همه، ماینرها می‌توانند از کنترل کامل بر پاداش‌ها در مدل استخراج میزبان استفاده کنند.

استخراج ابری چگونه کار می‌کند؟

مروری که بر تعریف اولیه استخراج ابری و مزایای آن نسبت به استخراج سخت افزاری سنتی داشتبم باید علاقه شما را به این روش برانگیخته باشد. هر خواننده کنجکاو باید مشتاق کشف عملکرد استخراج ابری باشد. لازم نیست به عنوان یک ماینر در استخراج ابری، کاری انجام دهید جز اینکه پول خود را به ارائه دهندگان فارمینگ ماینینگ بدهید. شما با استفاده از قدرت محاسباتی ارائه دهندگان خدمات ماینینگ شخص ثالث، ارزهای دیجیتال را تولید می‌کنید. اجازه دهید با تقسیم کردن مراحل به مراحل استخراج ابری، عمیق‌تر به روش کار آن بپردازیم.

 • ماینرها می‌توانند از طریق فارم ماینینگ یک ارائه دهنده خدمات ماینینگ در استخراج ابری شرکت کنند. فارم ماینینگ به طور کلی یک مرکز داده است که به استخراج ارز دیجیتال اختصاص داده شده است. ماینرها می‌توانند پس از خرید سهمی از “قدرت هش” از ارائه دهنده خدمات ماینینگ در فارم ماینینگ شرکت کنند.
 • ارائه دهنده خدمات ماینینگ با توجه به میزان قدرت هش خریداری شده توسط ماینرها، دسترسی به استخراج ابری را ممکن می‌کند و پاداش را برای ماینرها ارائه می‌دهد.
 • تمام عملیات استخراج از طریق فضای ابری انجام می‌شود و در نتیجه، ماینرها از هزینه‌های نگهداری تجهیزات کامپیوتری و قبوض انرژی رها می‌شوند.
 • ماینرها فقط می‌توانند یک ارائه دهنده خدمات استخراج از طریق ابر قابل اعتماد را انتخاب کنند و نوع قرارداد را در کنار مدت زمان مورد انتظار انتخاب کنند. به این واقعیت توجه داشته باشید که ماینرها باید پیش پرداخت را به ارز دیجیتال یا فیات ارائه دهند. متعاقباً، ارائه‌دهنده می‌تواند ماینینگ را با تمام منابعی که برای عملیات استخراج نیاز دارند راه‌اندازی کند.
 • ماینرها این امکان را دارند که قراردادهایی با 500 تا 1000 هش گیگا در هر ثانیه قدرت هش و مدت یک سال انتخاب کنند. از سوی دیگر، برخی از ارائه‌دهندگان قراردادهای کوتاه‌مدت ماینینگ ابری را برای مدت 6 یا 24 ماه ارائه می‌کنند.
مطلب پیشنهادی  استخر استخراج چیست؛ ماینینگ جمعی چه فایده ای دارد؟

چقدر می‌توانم از استخراج ابری درآمد کسب کنم؟

میزان درآمد شما به چند جنبه بستگی دارد. نرخ هش و افزایش قیمت کوین موردنظر مثل بیت کوین تنها برخی از این عوامل است. قبل از امضای در هر نوع قرارداد، از محاسبه‌گر درآمد استخراج ابری برای پیش‌بینی میزان بازگشت تخمینی خود استفاده کنید. همچنین، اکثر پلتفرم‌های استخراج ابری اطلاعاتی در مورد میانگین نرخ سودآوری ارائه می‌دهند.

چرا استخراج ابری بهتر از ماین است؟

در حالی که ماینینگ سنتی رمزارز کاری گران قیمت و واقعاً دشوار است، استخراج ابری جایگزینی است که مزایای زیادی را برای کاربران به ارمغان می‌آورد. بیشتر تجهیزات استخراج در مناطقی با نرخ برق پایین قرار دارد. بنابراین شرکت‌ها می‌توانند به ازای هر GH/s قیمت‌های معقولی را به مشتریان ارائه دهند. علاوه بر این، ارائه دهندگان استخراج ابری به قیمت‌های عمده تجهیزات و نرم افزار دسترسی دارند. به لطف ظرفیت عظیم ماینینگ ابری، ارائه دهندگان به کاربران اجازه می‌دهند تا هر اندازه که نیاز دارند قدرت هش را اجاره کنند. به طور کلی، این فناوری ماینینگ ابری را برای هر سرمایه‌گذار ارز دیجیتال که به دنبال کسب درآمد غیرفعال است، سودآورتر و معقول‌تر می‌کند.

چرا استخراج ابری بهتر از ماین است

بنابراین، استفاده از قابلیت‌های شرکت‌های بزرگ که دارای تجهیزات استخراج ابری هستند، قطعا بهترین گزینه برای کسانی است که می‌خواهند ارزهای دیجیتال را بدون سخت‌افزار گران قیمت استخراج کنند. حتی اگر هرگز با ارز دیجیتال سروکار نداشته اید، فناوری استخراج ابری به شما امکان می‌دهد بدون دانش خاصی بیت کوین تولید کنید. لازم نیست نگران مشکلات رایج مانند خرید و نگهداری تجهیزات، راه اندازی یک سیستم خنک کننده کارآمد، پرداخت منظم قبض‌های برق با قیمت بالا و غیره باشید. بعلاوه، هیچ خرابی سخت افزاری وجود ندارد، بنابراین هرگز پول خود را از دست نمی‌دهید. از آنجایی که استخراج ابری در اکثر کشورهای جهان قانونی است، می‌توانید درآمد ارزهای دیجیتال خود را با ریسک قانونی صفر به دست آورید.

آيا استخراج ابری برای بیت کوین سودزا و امکان‌پذیر است؟

روشی که استخراج ابری با آن کار می‌کند، چیزهای زیادی در مورد اثربخشی این رویه به ما می‌گوید. با این حال، یافتن امکانات برای کاربردهای آن در تولید ارزهای دیجیتال مهم است. یکی از محبوب‌ترین ارزهای دیجیتال که منافع ماینرها در سراسر جهان در گروه آن است، بیت کوین است. شما نمی‌توانید با استفاده از روش‌های استخراج سخت افزاری سنتی، دشواری استخراج بیت کوین را کاهش دهید.

اول از همه، شما باید هزینه های زیادی را برای خرید تجهیزات ماینینگ و ارتقا و نگهداری آن متحمل شوید. علاوه بر این، شما باید برای کسب پاداش‌های مطلوب، تلاش و زمان خود را در عملیات استخراج سرمایه گذاری کنید. استخراج ابری بیت کوین با حذف نیاز به خرید تجهیزات محاسباتی گران قیمت، جایگزین مطلوبی برای استخراج بیت کوین معمولی است. یکی دیگر از نکات برجسته در مورد استخراج ابری ارز دیجیتال برای بیت کوین این است که ماینرها به هیچ دانش فنی نیاز ندارند.

مفهوم استخراج ابری برای بیت کوین مانند هر روش استخراج  ابری است. شما می‌توانید با یک مرکز داده که قدرت پردازش مشترکی با شما دارد همکری کنید. همچنین مهم است که توجه داشته باشید که بازده مورد انتظار استخراج  ابری برای بیت کوین بسیار سودمند است.

با این حال، پاداش استخراج ابری بیت کوین عمدتاً به ارزش گذاری موجود بیت کوین و هزینه‌های اولیه مورد نیاز برای این روش بستگی دارد. از آنجایی که ماینرها توان محاسباتی را از ارائه دهنده خدمات ماینینگ قرض می‌گیرند، بازده استخراج  ابری به عوامل دیگری نیز بستگی دارد. به عنوان مثال، هزینه های خدمات و قیمت هش در ثانیه می‌تواند بر بازده استخراج  ابری تأثیر بگذارد.

خطرات مرتبط با استخراج ابری

اولاً، از آنجایی که ماینرها مالک هیچ تجهیزات کامپیوتری نیستند، کنترلی بر آن ندارند. یعنی نمی‌توانند آن را بفروشند. دوما، سودآوری قراردادهای استخراج ابری بسیار متفاوت است و تضمینی ندارد. حتی اگر ماینرها یک ارائه دهنده قابل اعتماد پیدا کنند و با آن شرکت قرارداد امضا کنند، چیزی که بین طرفین تعیین شده است فقط خدمات دقیق و نرخ‌های هش در مدت زمان تعیین شده است نه نرخ سود.

این قرارداد تضمین نمی‌کند که برای ماینرها سود ایجاد کند. علاوه بر این، سود حاصل را می‌توان با هزینه هایی که ماینرها می‌توانند در طول مدت قرارداد به تامین کننده پرداخت کنند، کاهش داد.

سوما، فضای استخراج ابری مملو از رفتار متقلبانه است. ماینرها ممکن است پیشاپیش به ارائه‌دهنده پولی پرداخت کنند و در ازای آن پاداشی دریافت نکنند، یا ممکن است پاداش‌های وعده‌داده‌شده مطابق انتظار نباشد.

علاوه بر این، فروشندگان ممکن است جزئیات فارم ماینینگ خود را فاش کنند، اما هیچ عکس واقعی یا مدرک دیگری که ادعای آن‌ها را اثبات کند را ارائه دهند، که این مسئله می‌تواند نشان دهنده کلاهبرداری باشد.

شرکت‌های استخراج ابری قابل اعتماد همیشه اطلاعات و عکس‌های واقعی مراکز داده خود را فاش می‌کنند و حتی در برخی موارد مدرکی مبنی بر قبض برق ارائه می‌کنند. اگر به نظر می‌رسد ارائه دهنده‌ای قدرت هش نامحدود را برای فروش ارائه می‌دهد، می‌تواند یک کلاهبرداری نیز باشد، زیرا هیچ شرکت که از این روش ماین استفاده می‌کند واقعاً قدرت محاسباتی نامحدودی ندارد. پیدا کردن یک ارائه دهنده معتبر ممکن است دشوار باشد. ماینرها همیشه باید قبل از تماس با یک شرکت خاص، بررسی‌های لازم را انجام دهند.

مطلب پیشنهادی  خنک کردن ماینر: 6 روش استاندارد خنک سازی ماینر

مزایای ارزش استخراج ابری

مفهوم اصلی استخراج  ابری، مزایای آشکاری مثل مقرون به صرفه بودن و رهایی از بار تعمیر و نگهداری را دارد. اجازه دهید در مورد مزایای استخراج ابری بیت کوین یا هر ارز دیجیتال دیگری بیشتر بدانیم.

مقرون به صرفه بودن

مزیت آشکار استخراج  ابری، مقرون به صرفه بودن است، زیرا ماینرها مجبور نیستند تجهیزات استخراج را خریداری کنند. علاوه بر این، ماینرها نیازی به نگرانی در مورد ارتقا یا نگهداری تجهیزات استخراج ندارند. ماینرها نیازی به نگرانی در مورد قبوض برق یا گرما و سر و صدای دستگاه‌های استخراج ندارند.

مزایای استخراج ابری

رهایی از الزامات نگهداری

یکی دیگر از مهمترین ویژگی‌های این روش استخراج، رهایی از الزامات نگهداری است. لازم نیست ماینرها نگران تعمیر و نگهداری تجهیزات خود باشند زیرا شرکت خدمات ماینینگ با همین موضوع سروکار دارد. در بیشتر موارد، شرکت‌های خدمات استخراج از برج‌های خنک‌کننده و مکان مناسب فارم استخراج در آب‌وهوای خنک‌تر برای جلوگیری از مشکلات نگهداری استفاده می‌کنند.

پشتیبانی

همچنین باید به مزایای پشتیبانی تکنولوژیکی ارائه‌دهنده خدمات ماینینگ توجه داشته باشید. یک فرد برای استفاده از استخراج  ابری نیازی به دانش فنی خاصی در مورد ارزهای دیجیتال، دستگاه‌های استخراج و پروتکل ها ندارد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک حساب کاربری در ارائه دهنده خدمات ماینینگ باز کنید و هزینه‌های لازم برای خرید قدرت هش مورد نظر را بپردازید. شما می‌توانید تمام پاداش را در حساب دریافت کنید و می‌توانید با استفاده از تبلت یا گوشی هوشمند خود آنها را بررسی کنید.

بهترین پلتفرم‌های استخراج ابری

باید تاکید کنیم که فقط با شرکت‌های استخراج ابری معتبر کار کنید. اگر به یک شرکت خاص علاقه دارید، تحقیق و بررسی پیشینه خود را انجام دهید زیرا تعداد کلاهبرداری‌ها در صنعت ارزهای دیجیتال بسیار زیاد است و امکان از دست دادن پول شما بسیار بالا است. خوشبختانه، هنوز تعداد زیادی شرکت استخراج واقعی و معتبر وجود دارد. در ادامه مروری بر این شرکت‌ها می‌اندازیم.

StormGain

شرکت استخراج ابری StormGain تمامی عملیات سخت افزاری استخراج بیت کوین را بدون استفاده از باتری موبایل یا کامپیوتر شما انجام می‌دهد. سرعت استخراج به سرورهای ابری StormGain بستگی دارد. سرعت توسط تعداد کاربران شرکت کننده در فرآیند استخراج محدود می‌شود. هر 30 تا 40 دقیقه، بسته به زمان تولید بلاک‌های بیت کوین، سود استخراج به طور مساوی بین همه کاربرانی که در فرآیند استخراج مشارکت می‌کنند، توزیع می‌شود.

پس از استخراج معادل حداقل ده USDT، روی دکمه برداشت کلیک کنید. StormGain سود را ظرف 72 ساعت به حساب شما واریز می‌کند.

شرکت استخراج ابری StormGain

پرداخت ممکن است بر اساس صلاحدید شرکت بر اساس فرآیند ضد تقلب آن محدود یا مسدود شود. سود استخراج ابری به حساب تجاری USDT شما واریز می‌شود. به یاد داشته باشید که از این مزیت فقط می‌توان برای عملیات استفاده کرد، نمی‌توانید از آن برداشت کنید یا تغییری دهید. تمام سود حاصل از تجارت ارز دیجیتال استخراج شده متعلق به شما است و می‌توان آن را بدون محدودیت مبادله یا برداشت کرد.

مزایای StormGain

 • یک سرویس معتبر برای استخراج ابری است
 • از تجهیزات قابل اعتماد استفاده می‌کند
 • دارای موتور ضد تقلب است
 • خدمات خوبی به مشتریان ارائه می‌دهد
 • دارای بخش سوالات متداول است
 • پرداخت‌های منظم دارد

معایب StormGain

 • شما فقط می‌توانید بیت کوین را استخراج کنید
 • محاسبه مبلغی که هنگام برداشت دریافت می‌کنید دشوار است

ByBit

ByBit یک گزینه نسبتاً جدید برای استخراج ابری اتریوم است. ByBit برنامه‌های نرخ هش مختلف و همچنین دوره‌های خدماتی را ارائه می‌دهد و اطمینان می‌دهد که می‌توانید گزینه مناسب خود را انتخاب کنید. ByBit در کارمزدهای خود منحصر به فرد است و از 100 دلار شروع می‌شود و دسترسی فوری به استخراج ابری را پس از ثبت نام فراهم می‌کند. می‌توانید در درازمدت با ByBit کار کنید یا اگر با خواسته‌های شما مطابقت دارد، یک برنامه کوتاه‌مدت در این پلتفرم. این پلتفرم همچنین تمام زمان‌های خرابی را پوشش می‌دهد، به این معنی که شما برای هر گونه مشکلی به طور کامل غرامت دریافت می‌کنید.

ByBit از سال 2018 تاسیس شده است اما به تازگی ویژگی استخراج ابری خود را راه اندازی کرده است. همچنین یک صرافی نیز در اختیار شما قرار داده است که می‌توانید هر ارز دیجیتالی که خواستید در آن بخرید یا بفروشید. پلتفرم صرافی کاملا از پلتفرم استخراج جدا است. از دیگر ویژگی‌های این پلتفرم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پرداخت‌ها از ساعت 3:00 الی 4:00 صبح (UTC) هر روز انجام می‌شود.
 • حداقل مبلغ انتقال ندارد و می‌توانید به هر مقدار که خواستید برداشت کنید
 • گزینه‌های مختلف استخراج را در اختیار شما قرار می‌دهد
 • به ماینرهای کوتاه مدت و بلند مدت خدمت ارائه می‌کند.

مزایای ByBit

 • 99% آپتایم است و قطعی ندارد.
 • زمان توقف توسط پلتفرم پوشش داده می‌شود.
 • امکان استخراج فورک‌ها را برای شما فراهم می‌کند.
 • یک پلتفرم جدید است و این امکان را به شما می‌دهد که سود بیشتری کسب کنید

معایب ByBit

 • پرداخت ها به اندازه سایر سیستم‌ها فوری نیستند.

ECOS

ECOS یکی از بهترین ارائه دهندگان استخراج ابری در حوزه ارز دیجیتال است. این اولین ارائه دهنده استخراج ابری است که با وضعیت قانونی فعالیت می‌کند. ECOS بیش از 90000 کاربر از سراسر جهان دارد و یکی از بهترین پلتفرم‌های استخراج ابری است.

ویژگی‌ها

 • حداقل قیمت برای قرارداد استخراج 49 دلار است.
 • ماشین حساب مناسب در وب سایت برای انتخاب قرارداد ماینینگ (دارای نسخه های استاندارد و حرفه ای).
 • تاریخچه معاملات مفصل
 • ECOS یک برنامه کاربردی موبایل دارد که در اپ استور و گوگل پلی موجود است.
 • پس از ثبت نام به مدت 1 ماه قرارداد ماینینگ رایگان دریافت کنید.
مطلب پیشنهادی  استخراج بیت کوین با گوشی و کامپیوتر به صرفه است؟

شرکت استخراج ECOS

مزایای ECOS:

 • پرداخت‌های روزانه
 • حداقل برداشت بسیار کم معادل 0.001 BTC.
 • ارائه طیف بسیار گسترده‌ای از قراردادها و پلن‌های مختلف

معایب ECOS:

 • فقط امکان استخراج بیت کوین را فراهم می‌کند.

ECOS یک پلت فرم سرمایه گذاری تمام عیار است. این پلتفرم نه تنها استخراج ابری، بلکه کیف پول، صرافی، سبد سرمایه گذاری و پس انداز نیز ارائه می‌دهد و این ویژگی‌ها ECOS را از رقبایش متمایز کرده است.

Genesis Cloud Mining

سرویس استخراج ابری Genesis Bitcoin نیز یکی دیگر از بهترین‌های بازار و یکی از معدود شرکت‌های واقعاً قابل اعتماد موجود است. این شرکت نمونه‌ای از یک شرکت قانونی است که در واقع سخت افزار ماینینگ را برای استخراج ارزهای دیجیتال از طرف کاربران خود خریداری و راه اندازی می‌کند.

جنسیس مستقر در ایسلند از سال‌ها پیش بدون هیچ مشکلی اقدام به ارائه مختلف در این زمینه کرده است و یکی از اولین شرکت‌هایی بود که جایگزینی برای استخراج به صورت دستی ارائه کرد. این شرکت کار خود را از سال ۲۰۱۳ آغاز کرده است و آن را به یکی از قدیمی ترین‌های امروزی تبدیل کرد. قدمت این شرکت از بسیاری از پروژه‌های ارز دیجیتال بیشتر است. این پلتفرم استخراج بیت کوین، اتریوم، زی کش، مونرو، لایت کوین و دش را ارائه می‌دهد.

چهار نوع مختلف از طرح‌های استخراج وجود دارد که هر کدام دارای قراردادهایی با قیمت‌های متفاوت هستند و هر کدام TH/s، مدت زمان خاص خود را دارند:

 • Bitcoin Radiant Classic (6 ماه اجرا)
 • Bitcoin Radiant Classic (دوره اجرا 24 ماهه)
 • بیت کوین Radiant Zero (6 ماه اجرا)
 • بیت کوین Radiant Zero (دوره اجرا 24 ماهه)

در مورد خود قراردادها، می‌توانید یکی از موارد زیر را انتخاب کنید:

 • Gold
 • Platinum
 • Diamond

مزایای GenesisBitcoin:

 • یک سرویس معتبر برای استخراج ابری.
 • از تجهیزات قابل اعتماد استفاده می‌کند.
 • خدمات خوبی به مشتریان ارائه می‌دهد.
 • پرداخت های پایدار

معایب Genesis Bitcoin:

 • صرافی برای فروش هش وجود ندارد.

چگونه می‌توانم کلاهبرداری‌های استخراج ابری را شناسایی کنم؟

یکی از بزرگترین خطرات در این روش استخراج برای بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال نگرانی از رفتارهای کلاهبرداری است. در بیشتر موارد، ماینرها مبلغ هنگفتی را به ارائه‌دهندگان خدمات ماین پرداخت می‌کنند و در ازای آن پاداشی دریافت نمی‌کنند. از سوی دیگر، برخی از ماینرها ممکن است پاداش‌های وعده داده شده را به دست نیاورند و مبلغ کمتری باشد. یکی دیگر از اشکال رایج کلاهبرداری در استخراج ابری شامل تبلیغات دستگاه‌های استخراج جعلی است.

برخی از ارائه دهندگان می‌توانند طرح هایی را برای فارم استخراج با جزئیات جامع لیست کنند و هیچ تصویر یا مدرکی برای تایید کار خود ارائه نکنند. در چنین مواردی، ماینرها باید در انتخاب ارائه دهنده خدمات ماینینگ احتیاط کنند. در اینجا چند نکته مهم وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند از کلاهبرداری در خدمات استخراج  ابری خودداری کنید.

از ارائه دهندگان خدمات ماینینگ یا استخرهای استخراج که سودهای کلان را با حداقل سرمایه گذاری بدون هیچ تلاشی نوید می‌دهند اجتناب کنید. چنین ادعاهایی به طور کلی مشکوک هستند و بهتر است زمانی که حداقل سرمایه گذاری اولیه در واقع مبلغ هنگفتی است از آنها اجتناب کنید.

کلاهبرداری از طریق استخراج

تحقیقات خود را به طور کامل در مورد چیستی استخراج ابری انجام دهید تا بفهمید از یک ارائه دهنده خدمات ماینینگ قابل اعتماد چه انتظاری دارید. ارائه دهنده خدمات ماینینگ و صحت عملیات آنها را بررسی کنید. به دنبال مدارک آدرس و جزئیات مالکیت ارائه دهندگان خدمات ماینینگ باشید.

تمام هزینه‌هایی را که باید روی پلتفرم ماینینگ بپردازید، از جمله هزینه‌های راه‌اندازی و نگهداری که در قرارداد گنجانده شده است را به خوبی ارزیابی کنید. مرور کلی از تمام هزینه‌های قرارداد اجاره به شما کمک می‌کند از هزینه‌های ناخواسته‌ای که ممکن است سود شما را کاهش دهد، اجتناب کنید.

از ارائه دهندگان خدماتی که در مورد نشان دادن مکان یا عکس های فارم استخراج خود مطمئن نیستند، خودداری کنید. هر شرکت یا پلتفرم ماینینگ قابل اعتمادی هرگز در افشای جزئیات فارم استخراج خود مشکلی نخواهد داشت. اگر شرکت هیچ جزئیات تأییدی در مورد فارم استخراج خود ارائه نمی‌دهد، باید از همکاری با آن‌ها به طور جدی خودداری کنید.

سخن پایانی

در این مطلب مروری بر استخراج ابری ارزهای دیجیتال انداختیم و روش اجرای آن را دیدیم. همچنین پلتفرم‌هایی که می‌توانند به شما در این زمینه کمک کنند را نیز مورد بررسی قرار دادیم. کسب درآمد از طریق استخراج یکی از روش‌های کم دردسر و پرسود است. با این حال میزان درآمد شما در این روش به مسائل مختلفی بستگی دارد. به عبارت بهتر سود آن متغیر است. پیش از آغاز استخراج بهتر است که شرایط مختلف را بسنجید و با استفاده از ماشین حساب‌های مختلف مخصوص ماینینگ حساب کنید که این کار برای شما سودآور است یا خیر. سپس کار استخراج را آغاز کنید.

سوالات متداول

بهترین سایت‌های استخراج ابری کدامند؟

امروزه ده ها سایت استخراج ابری در اینترنت وجود دارد. اگر می‌خواهید پول خود را از این روش استخراج قابل اعتماد و پرسود سرمایه‌گذاری کنید، کمی وقت بگذارید تا در مورد پیشنهادات موجود بیاموزید و بهترین مورد را انتخاب کنید.

کدام کوین‌ها سود بیشتری برای استخراج دارند؟

بیت کوین پس از این همه سال همچنان سودآورترین ارز دیجیتالی است که می‌توان استخراج کرد. قیمت بیت کوین همیشه در یک چرخه افزایش می‌یابد و همچنان ادامه خواهد داشت. بنابراین، می‌توانید با سرمایه‌گذاری در استخراج ابری بیت کوین درآمدی غیرفعال ایجاد کنید. همچنین، می‌توانید برخی آلتکوین‌ها مانند اتریوم، زد کش، مونرو، ریون کوین، لایت کوین و دوج کوین و غیره را نیز استخراج کنید.

دسته بندی مطالب
مطالب مرتبط
مطالب مرجع

ارز دیجیتال چیست؟

بلاک چین چیست؟

متاورس چیست؟

NFT چیست؟

دیفای (DeFi) چیست؟

صرافی غیرمتمرکز چیست؟

کیف پول چیست؟

تحلیل تکنیکال چیست؟

ایردراپ چیست؟

استیکینگ ارز دیجیتال چیست؟

بیت کوین چیست؟

اتریوم چیست؟

تتر چیست؟

خرید و فروش ارز های دیجیتال
ما را دنبال کنید
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.