داموندمگ

eCash چیست؟ ارز دیجیتال eCash با توکن XEC

DAMOND
eCash چیست

پروژه بیت کوین کش ABC، که از دل فورک بیت کوین در نوامبر 2020 بیرون آمد، اکنون تحت نام eCash وارد دنیای ارزهای دیجیتال شده است. پلتفرم eCash که خود را به عنوان یک شبکه غیرمتمرکز امن و دارای سیاست‌های پولی معتبر معرفی می‌کند، قابلیت پردازش تراکنش‌ها به صورت تقریباً فوری با کسری از کارمزد تراکنش‌های بیت‌کوین را ارائه می‌دهد.

علاوه بر این، اکوسیستم eCash راه را برای ورود توسعه دهندگان بلاک چین باز کرده است تا توکن‌های خود را با استفاده از این پلتفرم طراحی و پیاده سازی کنند. توکن eCash (XEC) نیز نقش مهمی در اکوسیستم ایفا می‌کند. توکن XEC شبکه را از طریق الگوریتم اثبات سهام ایمن می‌کند و حقوق حاکمیتی را به دارندگان توکن ارائه می‌دهد.با بررسی آمار این پلتفرم، سوال پیش می‌آید که مزیت eCash دقیقا چیست که باعث شده میلیون‌ها دلار برای خرید این کوین در سراسر جهان توسط سرمایه گذاران هزینه شود؟ با این مطلب داموندمگ همراه باشید تا به پاسخ این سوال بپردازیم و پلتفرم ای‌کش را به صورت کامل معرفی کنیم.

معرفی eCash

eCash چیست؟

بیت‌کوین کش ABC (BCHA)، فورکی از بیت‌کوین (BTC) و بیت‌کوین کش (BCH)، رسماً فرآیند تغییر نام تجاری خود را به عنوان eCash (XEC) آغاز کرد. پلتفرم eCash از بسیاری از فناوری‌های بنیادی مشابه در پروتکل بیت کوین مانند زمان‌بندی عرضه ثابت و نصف کردن دستمزد ماینرها استفاده می‌کند. این پروژه ویژگی‌های جدیدیش را با مکانیسم اجماع اثبات سهام (PoS) مدرن و پروتکل حاکمیتی ترکیب می‌کند. هدف اکوسیستم eCash تبدیل شدن به یک سرویس پرداخت ساده، سریع و ایمن برای تراکنش ها و تسویه حساب های بین المللی است. علاوه بر این، eCash به دنبال تبدیل شدن به “پول قابل استفاده توسط همه افراد در جهان” است.

بنیانگذاران eCash چه کسانی هستند؟

ECash (XEC) توسط توسعه‌دهنده اصلی آن Amaury Sechet هدایت می‌شود؛ او توسعه‌دهنده اصلی بیت‌کوین کش (BCH) هم بود و این بلاک چین را برای ایجاد پروژه مادر eCash، ایجاد کرد. این فورک در 15 نوامبر 2020 انجام شد. این شخص سپس تصمیم گرفت نام آن را به Bitcoin Cash ABC تغییر دهد تا یک هویت تجاری جدید برای eCash ایجاد کند و توضیح داد که کاهش اعشار در قیمت این ارز دیجیتال به پذیرش ارز کمک می‌کند. او گفت:

هیچ پول دیگری هشت رقم اعشار ندارد. چرا کریپتو این ویژگی را دارد؟ ارزهای دیجیتال با قیمت واحد پایین‌تر در بازار گاوی سود بیشتری می‌دهند.

Sechet در توسعه بیت کوین کش بسیار فعال بود. فورک اولیه بیت کوین کش را در آگوست 2017، ادامه آن پس از فورک بیت کوین SV (BSV) در نوامبر 2018 و جدیدترین فورک بیت کوین کش در نوامبر 2020 به وجود آورد. او قبل از ورود به ارزهای دیجیتال، یک مهندس نرم افزار در فیس بوک و توسعه دهنده اصلی در Stupid D Compiler بود.

ویژگی های eCash

ویژگی eCash چیست؟

توسعه دهندگان eCash (XEC) در نظر دارند که این کوین با ماشین مجازی اتریوم (EVM) سازگار و قابلیت همکاری با امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) روی اتریوم (ETH) را داشته باشد. برای موفقیت این ارز دیجیتال، توسعه دهندگان eCash به دنبال انجام چهار ماموریت اصلی هستند:

  1. تضمین معاملات به صورت ناشناس
  2. اطمینان از اینکه تراکنش‌ها تقریباً رایگان باقی می‌مانند
  3. تایید تراکنش‌های ایمن در سطح جهانی در کمتر از ۳ ثانیه
  4. ایجاد زیرساخت‌های پولی به عنوان یک کالای عمومی که از طریق قرارداد اجتماعی تامین مالی شود

برای دستیابی به این هدف، توسعه دهندگان eCash نقشه راه بلند پروازانه‌ای را ترسیم کرده‌اند:

  • درخواست تراکنش متعارف برای فعال کردن پردازش بلوک مقیاس پذیر
  • امضاهای Schnorr برای فعال کردن اعتبار سنجی امضای دسته‌ای
  • ایجاد بلاک سریع‌تر
  • استفاده از Merklix-Meta Tree برای فعال کردن پردازش بلوک مقیاس پذیر
  • اندازه بلاک‌های قابل تطبیق برای حمایت از رشد ارز دیجیتال

هارد فورک بیت کوین و ساف فورک بیت کوین

فورک بیت کوین

بیت کوین راه را برای هزاران ارز دیجیتال که از فناوری بلاک چین برای پرداخت‌ها و تراکنش‌ها استفاده می‌کنند، هموار کرده است. ارزهای دیجیتال مختلف مدل بیت کوین را پذیرفته‌اند و تغییراتی در کد زیربنایی ایجاد کرده‌اند و هدفشان معمولاً بهبود یا کاربرد بهتر بوده است.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  بهترین کوین ها برای استیک کدامند؟‌ معرفی ۱۸ کوین برتر

هنگامی که یک فورک اتفاق می‌افتد، بلاک چین به دو زنجیره جداگانه تقسیم می‌شود. یک زنجیره مسیر تعیین شده توسط کد اصلی را دنبال می‌کند و زنجیره دوم یک مسیر جدید متفاوت را در پیش می‌گیرد. از زمان معرفی بیت کوین در سال 2009، ده‌ها هارد فورک وجود داشته است. با این حال، فورک کردن بیت کوین به سادگی تضمینی برای یک ارز دیجیتال پایدار یا بادوام نیست.

فورک‌ها به دو شکل سافت و هارد اجرا می‌شوند. سافت فورک شامل تغییراتی در کد بیت کوین است، اما یک ارز دیجیتال جدید ایجاد نمی‌کند. همچنین، یک سافت فورک تغییراتی را در پروتکل به روشی سازگار با عقب ایجاد می‌کند. تراکنش‌های معتبر قبلی نامعتبر می‌شوند، زیرا تمام گره‌های شبکه اعتبار بلوک‌های جدیدی را که در نتیجه یک سافت فورک رخ می‌دهند، تأیید می‌کنند.

هارد فورک زمانی است که تمام گره‌های شبکه باید نرم افزار را به‌روز کنند یا تغییرات پروتکل را بپذیرند. هارد فورک‌ها دو زنجیره و دو ارز دیجیتال مجزا ایجاد می‌کنند. برای موفقیت یک هارد فورک، تمام گره‌های شبکه باید به آخرین نسخه پروتکل ارتقا داده شوند. هنگامی که این اتفاق می‎افتد، نسخه جدید نرم افزار هرگونه تراکنش ارسال شده با نسخه قبلی را رد می‌کند. کسانی که ارتقاء را انجام ندهند، به استخراج ارز دیجیتال در بلاک چین اصلی ادامه خواهند داد و یک زنجیره جدید ایجاد می‌کنند که نرم افزار جدید را رد می‌کند. نمونه‌هایی از فورک‌های بیت کوین شامل لایت کوین، بیت کوین گلد و بیت کوین کش است.

بیت کوین کش و SegWit

یک به‌روزرسانی اساسی و مهم سافت فورک برای کد بیت‌کوین، Segregated Witness (SegWit) در سال 2015 بود. به طور خلاصه، به‌روزرسانی SegWit ظرفیت هر بلاک را افزایش می‌دهد. ای فورک به نوبه خود، تعداد تراکنش‌های موجود در هر بلاک  را نیز افزایش می یابد. تراکنش‌های SegWit امضای دیجیتال را از داده‌های تراکنش حذف کرده و آن را به موازات تراکنش‌های بیت‌کوین پردازش می‌کنند. به این ترتیب SegWet تعداد تراکنش‌های پردازش شده در ثانیه (TPS) در بلاک چین بیت کوین را دو برابر کرد و به هفت TPS رساند. علاوه بر این، زیرساخت SegWit به پایه و اساس شبکه لایتنینگ لایه 2 تبدیل شد که در بالای بلاک چین بیت کوین عمل می‌کند. علاوه بر این، SegWit با رفع یک آسیب پذیری بالقوه کوچک در کد، امنیت بلاک چین را افزایش داده است.

در پاسخ به ارتقای Segregated Witness (SegWit)، تیمی از توسعه دهندگان بیت کوین تصمیم گرفتند در آگوست 2017 از زنجیره اصلی خارج شوند. زنجیره فورک شده جدید به بیت کوین کش معروف شد و تمام تراکنش‎ها و بلاک‎های بیت کوین را رد کرد. با کنار گذاشتن پروتکل SegWit، بیت کوین کش از اندازه بلوک بزرگتر هشت مگابایتی پشتیبانی می‎‌کند. بنابراین، تراکنش‌های بیشتری می‌توانند در یک بلاک قرار بگیرند و سریع‌تر پردازش شوند.

SegWit پایه و اساس شبکه لایتنینگ

یک سال بعد، در نوامبر 2018، بلاک چین جدید بیت کوین کش با آپدیت هارد فورک دیگری فورک شد. این بار یک بلاک چین جدید به نام بیت کوین کش SV (Satoshi Vision) معرفی شد که اندازه بلاک را به 128 مگابایت افزایش داد. زنجیره بیت کوین کش با حفظ اندازه بلوک اصلی هشت مگابایت به بیت کوین کش ABC معروف شد و در محاوره خود را صرفاً «بیت کوین کش» می‌نامد.

دو سال بعد، در نوامبر 2020، این بلاکچین دوباره فورک شد. همراه با زنجیره «بیت کوین کش (BCH)»، زنجیره «بیت کوین کش ABC (BCHA)» معرفی شد. سپس زنجیره BCHA در ژوئیه 2021 خود را به عنوان eCash تغییر نام داد. علاوه بر تغییر نام تجاری، eCash یک برند تجاری جدید به ارمغان می آورد که یک لایه اجماع اثبات سهام (PoS) را ارائه می‎کند.

کوین XEC در eCash چیست؟

توکن eCash (XEC) توکن بومی اکوسیستم eCash است. در این شبکه در ابتدا از توکن بیت کوین کش ABC (BCHA) استفاده می‎شد. به این ترتیب، همه دارندگان کوین BCHA می‌توانند دارایی‌های خود را به توکن‌های XEC با نسبت 1:1,000,000 XNUMX XNUMX تبدیل کنند.

eCash بر سهولت استفاده تا حد امکان تمرکز دارد. این ضرورت شامل معرفی اصطلاح “bit” برای ارسال پرداخت‌های کوچک توکن‌های XEC است. به عنوان مثال، به جای پرداخت 0.00001000 بیت کوین برای ارسال، کاربران می توانند تنها 10 بیت ارسال کنند.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  دوج الون مارس چیست؟‌ ارز دیجیتال Dogelon Mars با توکن ELON

فرآیند تغییر نام توکن XEC بخشی از استراتژی کلی eCash برای افزایش ارزش بازار آن است. روان‌شناسی بازار پیشنهاد می‌کند که قیمت‌های واحد پایین‌تر «از قدردانی بیشتر در بازار گاوی لذت می‌برند». به نوبه خود، eCash ادعا می کند که تصمیم تغییر نام یک “بدون فکر” بوده است.

eCash در حال سرمایه گذاری مجدد تمام درآمد حاصل از پلتفرم خود در پروژه‌های توسعه eCash فعلی و آینده است. این سرمایه گذاری شامل ابتکارات اجتماعی و فناوری است. شورای شبکه جهانی (GNC) مسئول توزیع سالانه وجوه رمز XEC به منابع مختلف در سراسر اکوسیستم eCash است.

توکن eCash (XEC) توکن بومی اکوسیستم eCash

استیک با توکن‌های eCash (XEC)

از آنجایی که به‌روزرسانی eCash مکانیزم اجماع اثبات سهام (PoS) را ارایه می‌کند، توکن بومی eCash (XEC) مسئول حفاظت از شبکه اکوسیستم eCash است. علاوه بر این، زمانی که دارندگان توکن XEC دارایی‌های خود را در پلتفرم eCash به اشتراک می‌گذارند، حق حاکمیت را دریافت می‌کنند. دارندگان توکن XEC به نوبه خود، می‌توانند به‌روزرسانی‌های اکوسیستم eCash را پیشنهاد داده و به آن رأی دهند. این ویژگی به لطف یکپارچگی با پروتکل‌های گواه اثبات سهام کار می‌کند و مدیریت و تشویق کاربران eCash را آسان می‌کند.

توکن‌های الکترونیکی eCash چیست؟

اگرچه “XEC” معمولاً به عنوان یک توکن نامیده می‌شود، به طور دقیق اینطور نیست. مثلا ‘ETH’ از نظر فنی یک ارز دیجیتال در بلاک چین اتریوم است. اتریوم بلاک چینی است که میزبان توکن های ERC-20 مبتنی بر اتریوم مانند بیسیک اتنشن (BAT)، توکن Crypto.com (CRO) و Unilayer (LAYER) است.

در اکوسیستم eCash، توسعه دهندگان می‌توانند توکن‌های مبتنی بر eCash خود را طراحی و پیاده سازی کنند که به عنوان eTokens شناخته می‌شوند. توکن‌های الکترونیکی مانند ERC-20 اتریوم، BEP-20 بایننس و استانداردهای توکن SLP Solana، از پرداخت‌ها و برنامه‌های کاربردی مالی غیرمتمرکز (DeFi) پشتیبانی می‌کنند. علاوه بر این، هر کسی می‌تواند eTokens را با انتخاب خود از نام ارزدیجیتال، نماد، اعشار قیمت و نماد پیاده‌سازی کند. علاوه بر این، کاربران می‌توانند پارامترهای توکنومیک را تنظیم کنند و مدل حداکثر عرضه و توزیع را انتخاب کنند.

کاربران به راحتی می توانند توکن‌های الکترونیکی خود را برای هزینه یک تراکنش نقدی الکترونیکی واحد ایجاد کنند. همچنین، هزینه راه‌اندازی eTokens در حد پنی است، که مانعی برای ورود پروژه‌های ارزهای دیجیتال جدید برای راه‌اندازی توکن‌هایشان ایجاد می‌کرد.

اجماع Avalanche در eCash چیست؟

eCash در سفری تکاملی از طریق فورک‌های مختلف بلاک چین است. به این ترتیب، تیم eCash در حال حذف هر گونه هارد فورک آینده با اجرای الگوریتم اجماع Avalanche است. Avalanche با استفاده از چهار موتور قابل همکاری، می‌تواند تکمیل تراکنش‌های آنی را با توان عملیاتی بالا، تاخیر کم و به‌روزرسانی‌های کد بدون شاخه ارائه دهد. علاوه بر این، الگوریتم Avalanche مکانیسم‌های حاکمیت غیرمتمرکز پلت فرم eCash را تسهیل می‌کند.

 

این پروتکل که تحت عنوان ” Avalanche” عمل می‌کند، مکانیسم‌های مختلفی را به کار می‌گیر. چهار مکانیسم این پروتکل با هم، خروجی حدود 1300 تراکنش در ثانیه (TPS) و تأخیر کم 4 ثانیه را برای تأیید امکان پذیر می‎کنند. Avalanche علاوه بر این، در حال تبدیل شدن به یک گزینه محبوب برای “حل و فصل اجماع در مورد شبکه‌ای از ماشین٬های غیرقابل اعتماد است، جایی که خرابی‌ها می توانند اشکالات یا خرابی‌های بیزانسی باشند.”

Avalanche یک پروتکل ناشناس است که برای اولین بار از طریق سیستم فایل بین سیاره ای (IPFS) در می 2018 معرفی شد. پروتکل Avalanche از آن زمان توسط جامعه محققان علوم و فناوری کامپیوتر در دانشگاه کرنل در سال 2019 رسمیت یافته است.

CashFusion در eCash چیست؟

eCash می‌خواهد اطمینان حاصل کند که کاربران حفظ حریم خصوصی را به عنوان، یک اصل اساسی برای داشتن سیستم مالی سالم در اختیار دارند. بنابراین، پلتفرم eCash از پروتکل CashFusion، نوعی فناوری حفظ حریم خصوصی شبیه به کوین‌های حریم خصوصی، پشتیبانی می‌کند. علاوه بر این، CashFusion یک زیرساخت مقیاس پذیر با آستانه تحویل قابل بازرسی ارائه می‌دهد. به این ترتیب، زنجیره CashFusion با انطباق مقرراتی مشابه با بلاک چین بیت کوین عمل می‌کند.

CashFusion در eCash

eCash به عنوان یک پروژه آینده نگر، آسیب پذیری‌های حریم خصوصی ناشی از پیشرفت در تجزیه و تحلیل داده‌ها و فناوری‌های ردیابی را درک می‌کند. با رایج شدن پذیرش ارزهای دیجیتال، تبلیغ‌کنندگان، پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی و دولت‌ها علاقه‌مند به تجسم، تجزیه و تحلیل و ارزیابی داده‌ها برای سفارشی‌سازی راه‌حل‌ها در تلاش برای دستکاری رفتار کاربر خواهند بود. اکوسیستم eCash با معرفی CashFusion اکنون به فناوری‌های اصلی خود برای این آینده آماده می‌شود.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  مونرو چیست؟ ارز دیجیتال Monero با توکن XMR

CashFusion با یک ویژگی اختیاری حریم خصوصی کار می‌کند تا به کاربران امکان انتخاب در مورد شفافیت وجوه خود را بدهد. در زمان نگارش مقاله، CashFusion تنها به عنوان یک گزینه از طریق کیف پول رمزنگاری دسکتاپ Electrum ABC در دسترس است. eCash قصد دارد سازگاری CashFusion را با سایر کیف پول‌های ارزهای دیجیتال از جمله Cashtab ایجاد کند. Cashtab یک کیف پول افزونه مرورگر وب است که مشابه MetaMask اما برای eCash کار می‌کند.

به روز رسانی و بهبود eCash

تیم توسعه eCash متعهد به بهبودهای فنی مداوم و تدریجی از طریق ارتقاء و بهینه سازی پروتکل است. این پیشرفت ها را می توان به سه دسته تقسیم کرد.

دسته اول به عملکرد معاملات اشاره دارد. هدف این است که eCash از پردازش 100 تراکنش در ثانیه (TPS) به بیش از پنج میلیون TPS برسد. دوم، eCash تلاش خواهد کرد تا تجربه کاربری (UX) سرویس پرداخت را بهبود بخشد، که به تراکنش فوق سریع و ایمن نیاز دارد. سوم، تیم توسعه‌دهنده eCash پروتکل را با استفاده از یک سری به‌روزرسانی‌های بدون انشعاب گسترش می‌دهد تا مطابق با روندها و فناوری‌های نوظهور به روشی کمتر مخرب نسبت به مدل‌های فعلی تکامل یابد.

ارتقاء و بهینه سازی eCash

این به روز رسانی ها و بهبودها دو بار در سال، در 15 می و 15 نوامبر انجام می شود. به جای اینکه در یک ارتفاع بلوک خاص اتفاق بیفتد، اپراتورهای گره با استفاده از یک مدل مهر زمانی به روز می شوند تا اصطکاک برای شرکت ها و توسعه دهندگان به حداقل برسد. به‌روزرسانی‌های آینده شامل یک زیر زنجیره ماشین مجازی اتریوم (EVM) با قراردادهای هوشمند مقیاس‌پذیر، کدهای عملیاتی بهبودیافته، قالب تراکنش‌های جدید و ویژگی‌های توسعه‌پذیری توسعه‌دهنده است.

پیش بینی قیمت ارز دیجیتال eCash (XEC) چیست؟

انتظار می رود قیمت eCash در طول سال 2022 به حداکثر 0.000223 دلار برسد.

در اوایل سال 2023، با توجه به شاخص پیش‌بینی قیمت ارزهای دیجیتال، eCash (XEC) ممکن است به حداکثر سطح 0.000429 دلار با میانگین قیمت معاملاتی 0.000319 دلار برسد.

در سال 2025، با توجه به شاخص پیش‌بینی قیمت کریپتو، انتظار می‌رود XEC از سطح متوسط ​​قیمت 0.000517 دلار عبور کند. حداقل ارزش مورد انتظار قیمت eCash در پایان سال جاری باید 0.000477 دلار باشد. علاوه بر این، XEC می تواند به حداکثر سطح قیمت 0.000527 دلار برسد.

 خرید توکن XEC

توکن XEC را از کجا بخریم؟

ارز دیجیتال XEC را می‌توان در صرافی های زیر معامله کرد:

سخن پایانی

در این مطلب نگاهی به ارز دیجیتال eCash انداختیم و دیدیم که این پروژه چیست و چه ویژگی‌هایی دارد. eCash با ترکیب برخی از ارزش‌های کلیدی بیت‌کوین و بیت‌کوین کش با یک مدل اجماع پیشرفته اثبات سهام (PoS)، پرداخت‌های مالی بین‌مرزی مبتنی بر بلاک چین را تسهیل می‌کند.

به عنوان ادامه تکامل یافته پروژه بیت کوین کش، پلتفرم eCash و اکوسیستم eCash توسط تیم اصلی بیت کوین کش ABC از سال 2017 پشتیبانی و توسعه می‌یابد. علاوه بر این، eCash می‌تواند با مشارکت‌ها و پیشرفت‌های جدید از جمله پروتکل Avalanche و CashFusion، ویژگی‌های جدیدی به کاربران پیشنهاد دهد. تجربه پرداخت کاملا امن و خصوصی یکی از این قابلیت‌ها است. علاوه بر این، eCash به توسعه دهندگان یک فرآیند توسعه یکپارچه ارائه می‎دهد تا eToken های بومی خود را در زنجیره eCash پیاده سازی کنند.

سوالات متداول

XEC eCash چیست؟

ECash (XEC) نسخه اصلاح شده بیت کوین کش ABC (BCHA) است که خود یک فورک بیت کوین (BTC) و بیت کوین کش (BCH) است. این ارز خود را ارز دیجیتال معرفی می‌کند که برای استفاده به عنوان پول نقد الکترونیکی طراحی شده است.

XEC چه پروژه‌ای دارد؟

چندی پیش بیت کوین کش ABC از بیت کوین کش فورک شد. نام جدید آن eCash است. این ارز دیجیتال بر روی این شبکه کار می‌کند و کاربردهای متنوعی دارد.

eCash Xec چگونه کار می‌کند؟

eCash رویکرد چند لایه شبکه eCash یک بلاک چین متمرکز بر حریم خصوصی را با یک زنجیره فرعی EVM ترکیب می‌کند تا توسعه‌دهندگان را قادر ‌سازد تا Dapps و قراردادهای هوشمند را به راحتی ایجاد کنند. جداسازی عملکرد قرارداد هوشمند یکی از بهترین راه‌هایی است که بلاک چین‌های جدید به مقیاس پذیری بیشتری دست می‌یابند.

دسته بندی مطالب
مطالب مرتبط
مطالب مرجع

ارز دیجیتال چیست؟

بلاک چین چیست؟

متاورس چیست؟

NFT چیست؟

دیفای (DeFi) چیست؟

صرافی غیرمتمرکز چیست؟

کیف پول چیست؟

تحلیل تکنیکال چیست؟

ایردراپ چیست؟

استیکینگ ارز دیجیتال چیست؟

بیت کوین چیست؟

اتریوم چیست؟

تتر چیست؟

خرید و فروش ارز های دیجیتال
ما را دنبال کنید
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.