داموندمگ

نکسو چیست؟ Nexo با توکن NEXO

DAMOND
پلتفرم نکسو

ارزهای دیجیتال در ابتدا فقط برای سرمایه‌گذاری و انتقال وجه کاربرد داشتند و در آن زمان کسی به پروتکلی مانند نکسو فکر نمی‌کرد. بلاکچین و ارزهای دیجیتال به مرور زمان رشد کردند و بخاطر افزایش پذیرش مردم برای کاربردهای دیگر هم استفاده شدند. کم کم امور دیفای هم به ارزهای دیجیتال اضافه شد و روز به روز کاربردهای بیشتری پیدا کرد. تاجایی که اکنون ما یک سیستم مالی غیرمتمرکز برای کاربردهای مختلف مالی در جهان ایجاد داریم و هیچ بعید نیست که در آینده به جای بانک‌های متمرکز دولتی و غیردولتی از پلتفرم‌های دیفای استفاده کنیم.

در حال حاضر پلتفرم‌ها و پروتکل‌های دیفای زیادی ایجاد شده‌اند که هرکدام از آن‌ها وظیفه خاصی را بر عهده دارند. نکسو یکی از این پروژه‌های غیرمتمرکز است که برای وام‌دهی بر بستر بلاکچین توسعه پیدا کرده. در این مقاله از داموندمگ درباره این پروتکل وام‌دهی توضیح می‌دهیم.

پلتفرم نکسو Nexo چیست؟

پلتفرم Nexo و توکن بومی آن که با نام NEXO شناخته می‌شود، عناصر اصلی یک سیستم وام‌دهی بر بستر بلاکچین هستند. هدف اصلی این پلتفرم ارائه وام‌های فوری با پشتوانه ارزهای دیجیتال به کاربران است. این پروژه در سال ۲۰۱۸ راه‌اندازی شد و توسعه‌دهندگان آن قصد داشتند سیستمی راه‌اندازی کنند که وام‌دهی در آن نسبت به پلتفرم‌های موجود ساده‌تر باشد. در این پروژه کاربران بدون اینکه نیاز به جمع‌آوری امتیاز یا اعتبار خاصی داشته باشند، می‌توانند وام‌هایی با ارز فیات یا دیجیتال بگیرند.

نکسو چیست

کاربران برای دریافت وام نقدی خود تنها کافی است مقدار مشخصی ارز دیجیتال پشتیبان را در حساب نکسو ذخیره کنند. بعد این کار، مبلغ وام به صورت خودکار به حساب آن‌ها واریز خواهد شد. این مبلغ با توجه به میزان سپرده‌ای که کاربر در حساب خود ذخیره کرده، تعیین می‌شود.

سیستم Nexo روشی خلاقانه برای تأمین نقدینگی به صورت خودکار ایجاد کرده است و انعطاف بالایی دارد. مزیت این سیستم پشتیبانی از نقدینگی کاربران با استفاده از دارایی‌های دیجیتال آن‌هاست. این پروتکل از ۲۰ ارز دیجیتال مختلف پشتیبانی می‌کند و نام توکن‌های پرکاربرد مثل بیت کوین، اتریوم، ریپل و کاردانو هم در میان آن‌ها دیده می‌شود. پرداخت‌های این سیستم هم با USD، EUR، BTC، ETH و NEXO انجام می‌شود.

شفافیت عملکرد یکی از ویژگی‌های کلیدی نکسو است و این قابلیت بخاطر تکنولوژی بلاکچین فراهم شده است. اوراکل‌های این پلتفرم وظیفه پردازش قراردادهای هوشمند مبتنی بر اتریوم و ذخیره داده‌های مربوط به وام‌های مختلف را بر عهده دارند. ارز دیجیتال NEXO هم یک توکن ERC-20 است که از طریق پرداخت پاداش به نودها امنیت پلتفرم را تأمین می‌کند.

آیا Nexo یک پروژه قانونی است؟

Credissimo یک گروه فین‌تک با میلیون‌ها مشتری و سابقه‌ای ده ساله است که از نکسو حمایت می‌کند و یکی از علت‌های اصلی اعتبار این پلتفرم در میان مردم محسوب می‌شود. فعالیت‌های اصلی Credissimo در زمینه ارائه وام‌های فوری برای کاربردهای آنلاین، تأمین مالی پروژه‌های دیجیتال مارکتینگ و خدمات پرداخت آنلاین است. این کمپانی قصد داشت خدماتش را  به گونه‌ای به دنیای دیجیتال ارائه دهد که از تکنولوژی نوین ارزهای دیجیتال و بلاکچین هم استفاده کرده باشد؛ به همین دلیل پلتفرم نکسو را توسعه داد.

نهادهای قانونی معمولا سخت‌گیری‌های بسیاری علیه پروژه‌های مبتنی بر ارزهای دیجیتال و بلاکچین اعمال می‌‌کنند. اما خبر خوب این است که کمپانی Credissimo تحت نظارت چند مرجع بانکی و خدمات مالی اروپایی قرار دارد و این نهادها بر عملکرد این کمپانی نظارت می‌کنند. احتمالا این موضوع باعث می‌شود نهادهای قانونی در برابر Nexo ملایم‌تر برخورد کنند و آن را به عنوان یک پلتفرم قانونی که به عنوان یکی از شاخه‌های Credissimo فعالیت می‌کند، بشناسند.

هدف از راه‌ اندازی نکسو چیست؟

صنعت فین‌تک کاربردهای بسیاری در دنیای امروزی دارد، اما چالش‌های موجود در مسیر آن محدودیت‌هایی برای کاربران و توسعه‌دهندگان ایجاد کرده است. بنیانگذاران پروژه Nexo قصد دارند با استفاده از این پلتفرم، مشکلات کنونی را حل کنند و به اهداف بزرگ‌تری برای تکنولوژی مالی دست پیدا کنند. در ادامه به اهدافی که بر این پروژه در نظر گرفته شده اشاره می‌کنیم.

به جریان انداختن دارایی‌ های دیجیتال

با وجود محبوبیت روز افزون دارایی‌های دیجیتال، بسیاری از این دارایی‌ها در گردش بازار نیستند. به عنوان مثال اولین افرادی که وارد استخراج بیت کوین شدند و توانستند حجم زیادی از این دارایی‌ها را استخراج کنند، حجم زیادی از بیت کوین را استخراج کرده‌اند و در ولت‌هایشان نگهداری می‌‌کنند، آن‌ها به نهنگ‌های خفته بازار ارزهای دیجیتال تبدیل شده‌اند که دارایی‌هایشان هیچ ارزشی در بازار ایجاد نمی‌کند و مثل یک گنج مدفون شده هستند. توسعه دهندگان Nexo سرمایه‌گذاران، ماینرها، تریدرها و حتی کاربران غیرحرفه‌ای را به وارد کردن دارایی‌هایشان در گردش مالی بازار ترغیب می‌کنند.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  استلار چیست؟ ارز دیجیتال Stellar Lumens با توکن XLM

جریان دارایی‌ های دیجیتال در نکسو

مدل وام‌دهی فوری نکسو مشکل نگهداری طولانی‌مدت دارایی‌های دیجیتال را در دو سطح حل می‌کند. کاربران می‌توانند دارایی‌های دیجیتالشان را نگه دارند و در عین حال به ارزهای فیاتی مثل ین، یورو یا دلار دسترسی ایمن داشته باشند. آن‌ها از این طریق هم وام‌هایی دریافت می‌کنند که پشتوانه ارز دیجیتال دارد و هم امنیت دارایی‌هایشان بخاطر قابلیت تضمین ارزش ارائه شده توسط نکسو تأمین می‌شود. این قابلیت برای کاربرانی ایجاد شده که دارایی‌هایشان را در حساب‌های این پلتفرم ذخیره می‌کنند. همه این خدمات هولدرهای بازار ارزهای دیجیتال را به شرکت در برنامه‌های Nexo  ترغیب می‌کند.

کوتاه کردن فرایند طولانی واریز و برداشت به حساب ها

دارایی‌های دیجیتال در صرافی‌های ارز دیجیتال متمرکز و غیرمتمرکز معامله می‌شوند. میزان عرضه و تقاضا برای دارایی‌های مختلف در هر صرافی متفاوت است. پروسه‌های طولانی مدت و محدودیت‌هایی که در برداشت از حساب کاربری یا افزایش موجودی آن وجود دارد، برای کاربران مشکل ایجاد می‌کند. کاربران امروزی نیاز دارند تراکنش‌هایشان در کوتاه‌ترین زمان ممکن پردازش شود و به دارایی حاصل از آن دسترسی داشته باشند. از طرفی مشتریان برای دسترسی به دارایی‌هایشان در دنیای واقعی همچنان به بانک‌های متمرکز وابسته هستند و این موضوع نیز برایشان چالش برانگیز است.

نکسو به دنبال ایجاد دسترسی جهانی به منابع پول نقد است. این پلتفرم قصد دارد امکان استفاده از فرصت‌های سرمایه‌گذاری و استفاده از دارایی در کوتاه‌ترین زمان ممکن را برای کاربرانش فعال کند. به عنوان مثال زمانی که شما تراکنشی انجام می‌دهید، مانند سیستم‌های سنتی نیازی ندارید مدتی منتظر بمانید تا دارایی‌هایتان قابل برداشت باشد و از همان زمان که موجودی حسابتان افزایش پیدا کرد، می‌توانید برداشت انجام دهید. Nexo همچنین قصد دارد تعداد واسطه‌های موجود در تراکنش‌ها را به حداقل برساند تا میزان کارمزدی که کاربران پرداخت می‌کنند، کم‌تر شود.

در حال حاضر این پلتفرم قابلیت پرداخت وام از طریق حواله‌های بانکی بین‌المللی را هم دارد، اما اگر از کارت این پلتفرم استفاده کنید،‌ نیازی به استفاده از بانک‌ها نخواهید داشت. این موضوع به انتخاب شما بستگی دارد.مشتریان با توجه به استفاده‌ای که از وام دریافتی دارند، روش مورد نظر برای دریافت آن را انتخاب می‌کنند.

حفظ مالکیت دارایی‌ های دیجیتال برای کاربران

دارندگان ارزهای دیجیتال با استفاده از نکسو از فشار فروش این دارایی‌ها رها می‌شوند و همچنین می‌توانند از رشد قیمت دارایی‌هایشان سود به دست آورند. وام‌های ارائه شده توسط این پلتفرم به عنوان یک روش جایگزین برای فروش دارایی‌های دیجیتال به کار می‌رود؛ در نتیجه دارندگان ارزهای دیجیتال با استفاده از این وام‌ها می‌توانند سود حاصل از سرمایه‌گذاری‌هایشان را حفظ کنند. برخی از تریدرها از وامی که می‌گیرند برای افزایش سرمایه‌شان در بازار ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند و از این طریق هم سود به دست می‌آورند.

مالکیت دارایی های دیجیتال در نکسو

وام گرفتن به جای فروش دارایی‌های دیجیتال مزیت دیگری هم دارد. کاربران در این پلتفرم فروش مستقیم انجام نمی‌دهند، در نتیجه نیازی به پرداخت مالیات ندارند. اگرچه هنوز قوانین دریافت مالیات بر ارزهای دیجیتال در بسیاری از کشورها تصویب نشده است،‌ اما دولت‌های مختلف به دنبال راه‌هایی برای دریافت مالیات از کاربران این بازار هستند.

حذف فرایند اعتبارسنجی بر اساس امتیاز یا دریافت چک‌های اعتباری

فرایندهای پیچیده اعتبارسنجی برای دریافت وام هم کار متقاضیان را سخت‌تر می‌کند و هم باعث می‌شود موسسات وام‌دهنده سود بیشتری از وام‌گیرندگان دریافت کند. معایب اعتبارسنجی، توسعه‌دهندگان نکسو را ترغیب کرد که به طور کلی این فرایند را از سیستم وام‌دهی پلتفرم حذف کنند. آن‌ها تنها با تکیه بر پشتوانه دارایی‌های دیجیتال موجود در حساب‌های Nexo به متقاضیان وام می‌دهند. با این کار هم متقاضیان می‌توانند در کوتاه‌ترین زمان ممکن وام بگیرند و هم پروسه تایید صلاحیت برای دریافت وام که در موسسات سنتی طی می‌شود، کوتاه‌تر خواهد شد.

شفافیت و تغییرناپذیری فرایند وام‌ دهی

Nexo برای ذخیره اطلاعات وام‌های پرداختی از قراردادهای هوشمند مبتنی بر بلاکچین استفاده می‌کند. وجوهی که مشتریان در ازای دریافت وام در اختیار نکسو قرار می‌‌دهند، در ولت‌ سرد Ledger Vault که یک ولت چند امضایی است، نگهداری می‌شود. استانداردهای امنیتی این کیف پول توسط BitGo که یک شرکت امنیتی مشهور در زمینه دارایی‌های دیجیتال است،‌ تایید شده. پلتفرم نکسو همچنین دارایی‌های ذخیره شده در ولت‌های سرد را بیمه کرده‌اند. شرکت Arch مسئولیت بیمه این دارایی‌‌ها را پذیرفته است. این بزرگ‌ترین بیمه‌نامه‌ای است که بین تمام پلتفرم‌های وام‌دهی کریپتویی وجود دارد.

شفافیت در نکسو

در گذشته، تراکنش‌های مربوط به وام‌های دارای پشتیبان ارزهای دیجیتال روی قراردادهای مختلفی در پلتفرم‌های P2P ذخیره می‌شد. این قراردادها از نظر قانونی تایید نشده بودند و همین موضوع برای دارایی‌های دیجیتال ذخیره شده، ریسک‌های امنیتی ایجاد می‌کرد. همچنین شفافیت کاملی نداشت و احتمال کلاهبرداری در آن‌ها زیاد بود. استفاده از فناوری بلاکچین برای ذخیره داده‌ها و پردازش تراکنش‌ها در کنار پشتیبانی کمپانی Credissimo بستری تضمین‌شده و شفاف برای دریافت وام فراهم کرده است.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  دلار بایننس چیست؟ استیبل کوین BUSD با کوین BUSD

Nexo چطور کار می‌کند؟

متقاضیان بعد از تکمیل فرایند دریافت وام می‌توانند روز بعد مبلغ وام خود را از طریق فرایندهای بانکی مانند SWIFT، SEPA یا ACH دریافت کنند. در این پلتفرم اهمیتی ندارد که حساب دریافت کننده وام به نام شخص حقیقی یا حقوقی باشد. کاربران همچنین می‌توانند به جای دریافت وام با حواله بانکی، با استفاده از کارت Nexo از وام دریافتیشان استفاده کنند. در بسیاری از کشورها امکان استفاده از این کارت مانند تمام کارت‌های اعتباری و بانکی وجود دارد و حدود ۴۰ میلیون کسب و کار در سراسر جهان از آن پشتیبانی می‌کنند. همچنین امکان استفاده از موجودی این کارت برای خرید ارزهای دیجیتال مختلف هم وجود دارد.

روش کار نکسو

مبلغ وام پرداختی با توجه به مقدار دارایی ذخیره شده در حساب Nexo تعیین می‌شود. در صورتی که کاربران بعد از دریافت وام اولیه باز هم به دارایی‌های دیجیتال موجود در حسابشان اضافه کنند، اعتبار کارت آن‌ها شارژ می‌شود و می‌توانند باز هم از آن استفاده کنند. اگر هم روش حواله‌های بانکی را ترجیح داده باشند، می‌توانند حواله جدیدی بگیرند.

در پلتفرم نکسو، اوراکل‌هایی به عنوان هسته‌ مرکزی آن فعالیت دارند که وظایفی را انجام می‌دهند که در ادامه بیان می‌کنیم:

  • حاکمیت شبکه
  • نظارت بر دارایی‌ها در زمان واقعی
  • مدیریت و تجزیه تحلیل داده‌ها برای مدیریت توزیع وام‌ها و برنامه‌ههای پرداختی
  • تعیین مبلغ نهایی وام که به مشتری پرداخت می‌شود
  • مشخص کردن دوره بازپرداخت وام
  • تعیین مبلغی که افراد می‌توانند در ازای وثیقه‌ای که در حسابشان ذخیره کرده‌اند، وام بگیرند.

سیستم اوراکل‌ها به گونه‌ای طراحی شده که اعتبار مشتریان را بدون نیاز به بررسی حساب بانکی یا داده‌های مرتبط با رتبه‌بندی و امتیازهای او مشخص می‌کند. این یعنی زمانی که کاربری درخواست وام داشته باشد و به اندازه هزار دلار بیت کوین در حسابش ذخیره کرده باشد، اوراکل امکان دریافت وام هزار دلاری را برای او فراهم می‌کند.

روش دریافت وام از نکسو چیست؟

فرایند دریافت وام از پلتفرم Nexo را می‌توان در سه مرحله خلاصه کرد. در ادامه هرکدام از این مراحل و اتفاقاتی که در آن‌ها رخ می‌دهد را بیان می‌کنیم.

مرحله اول: فراهم‌ کردن پیش‌ نیازهای دریافت وام

مشتریان در این مرحله دارایِی‌های دیجیتالشان را به حساب خود در نکسو منتقل می‌کنند. بعد از آن سیستم پلتفرم و اوراکل‌ها اعتبارسنجی‌های لازم را انجام می‌دهند. بعد از سنجش اعتبار دارایی‌های دیجیتال ذخیره شده در حساب، اوراکل‌ها مشخص می‌کنند که کاربر مورد نظر چه مقدار می‌تواند وام بگیرد. در نهایت اقدامات مربوط به پرداخت وام انجام می‌شود تا کارت کاربر شارژ شود یا حواله بانکی برایش صادر شود.

مرحله دوم: دریافت وام

مشتریان مبلغ وام خود را از طریق حواله بانکی یا نکسو کارت دریافت می‌کند. آن‌ها می‌توانند مشخص کنند که وام دریافتی با چه ارزی به آن‌ها ارائه شود؛ البته ارز انتخابی باید در لیست ارزهایی که توسط پلتفرم پشتیبانی می‌شوند، وجود داشته باشد. اگر در طی پروسه وام‌دهی قیمت دارایی‌های دیجیتال ذخیره شده در حساب Nexo بیشتر شود، اوراکل‌ها به کارت مشتری اعتبار اضافه می‌کنند یا حواله بانکی جدیدی برای او صادر می‌کنند تا سقف وام را افزایش داده باشند.

دریافت وام در نکسو

با توجه به آنچه تا اینجا گفته شد، متوجه می‌شویم مبلغ وام در دو صورت افزایش پیدا می‌کند:

  • مشتری علاوه بر بازپرداخت وامی که دریافت کرده، دارایی‌های موجود در حساب Nexo خود را نیز افزایش دهد.
  • قیمت دارایی‌های دیجیتال ذخیره شده به عنوان وثیقه افزایش پیدا کند.

مرحله سوم: بازپرداخت وام

مشتریان روش‌های مختلفی برای بازپرداخت وام‌ها دارند؛ مثل پرداخت با حواله بانکی، پرداخت نقدی با ارزهای فیات یا پرداخت از طریق ارزهای دیجیتال. افرادی که از توکن NEXO برای بازپرداخت وام‌هایشان استفاده می‌کنند، شامل تخفیف خواهند شد.

روش دیگری هم برای بازپرداخت وام وجود دارد، کاربران می‌توانند دستور فروش دارایی‌های دیجیتال موجود در حساب Nexo برای بازپرداخت وام را ثبت کنند. بعد از این دستور پلتفرم در بازه‌های زمانی مشخص مقداری از دارایی‌های موجود در حساب را می‌فروشد تا بدهی وام مشتری تسویه شود. این روش برای افرادی کاربرد دارد که به هر دلیلی امکان بازپرداخت وام را نداشته باشند. اگر دارایی‌های دیجیتال در حساب Nexo به عنوان وثیقه وام ذخیره نشده باشند، در هر زمانی قابل برداشت هستند.

کاربردهای ارز دیجیتال نکسو چیست؟

ارز دیجیتال بومی NEXO به عنوان اوراق بهادار این پلتفرم عرضه شده و کاربردهای بسیاری در آن دارد. این توکن برای اولین بار در ۳۱ مارس ۲۰۱۸ عرضه شد. تعداد توکن‌های بومی این پلتفرم در نهایت به یک میلیارد عدد خواهد رسید. در زمان نگارش این مقاله در آوریل ۲۰۲۲ ارزش بازار Nexo بیش از ۱ میلیارد و ۳۶۰ میلیون دلار است و هر توکن با قیمت ۲.۴۳ دلار خرید و فروش می‌شود.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  اتریوم کلاسیک چیست؟ ارز Ethereum Classic با توکن ETC

ارز دیجیتال NEXO

با وجود اینکه امکان خرید و فروش این ارز دیجیتال در صرافی‌های مختلف وجود دارد، اما تریدرها معمولا از آن استفاده نمی‌کنند. زیرا این توکن برای کاربردهای خاص توسعه پیدا کرده و صرفا برای افرادی که از پلتفرم  Nexo استفاده می‌کنند، کاربرد دارد. البته برخی افراد بخاطر پیش‌بینی‌هایی که درباره رشد قیمت این ارز دیجیتال در آینده دارند، روی آن سرمایه‌گذاری می‌کنند. خرید این توکن و ذخیره آن در حساب Nexo برای کشت سود هم کاربرد دارد که در ادامه بیشتر درباره آن توضیح می‌دهیم.

با وجود اینکه پلتفرم نکسو از ارزهای دیجیتال مختلفی پشتیبانی می‌کند، اما کاربران ترجیح می‌دهند از توکن بومی این پلتفرم برای تراکنش‌هایشان استفاده کنند. زیرا اگر اقساط وام را با این توکن پرداخت کنند، از تخفیف ۵۰ درصدی در نرخ بهره وام بهره‌مند خواهند شد. همچنین اگر در حساب کاربریشان توکن NEXO داشته باشند، می‌توانند سقف وام بیشتری دریافت کنند و از ۳۰ درصد سود سهام پلتفرم هم برخوردار خواهند شد.

رو.ش به دست آوردن سود حداکثری از پلتفرم نکسو

همانطور که پیش از این اشاره کردیم، Nexo به کاربرانی که دارایی‌هایشان را در حساب‌های این پلتفرم ذخیره کرده‌اند، سود ارائه می‌دهد. در حالت عادی دارایی‌های فیات یا دیجیتال سود استانداردی دریافت می‌کنند، اما اگر ۱۰ درصد از موجودی حساب را توکن NEXO تشکیل داده باشد، می‌توانند به سود حداکثری دست پیدا کنند.

در صورتی که کاربری شرایط دریافت سود حداکثری را داشته باشد، برای استیبل کوین‌ها و ارزهای فیات ۱۷ درصد سود و برای سایر دارایی‌های دیجیتال پشتیبانی‌شده توسط Nexo، تا ۳۶ درصد سود می‌گیرد. این پلتفرم محدودیتی برای ذخیره دارایی قائل نمی‌شود و کاربران هر چقدر که بخواهند می‌توانند سرمایه‌گذاری کنند. در روش واریز و برداشت این پلتفرم هم محدودیتی وجود ندارد، سرمایه‌گذاران می‌توانند هر زمانی که نیاز داشتند دارایی‌هایشان را برداشت کنند یا به موجودی حسابشان بیفزایند.

ولت Nexo

پلتفرم Nexo یک ولت برای سیستم عامل‌های اندروید و IOS توسعه داده است. این کیف پول نه تنها برای نگهداری ارزهای دیجیتال مختلف و توکن NEXO کاربرد دارد، بلکه در ازای دارایی‌های ذخیره شده در آن به کاربران سود و اعتبار می‌دهد. با استفاده از این ولت می‌توان ارزهای دیجیتال را به حساب‌‌های نکسو انتقال داد و از آن‌ها به عنوان وثیقه برای وام استفاده کرد.

ولت نکسو

توسعه دهندگان Nexo برای تشویق کاربران در پیوستن به این پلتفرم، پاداش‌هایی برای آن‌ها در نظر می‌گیرند که اکثر آن‌ها در ولت اصلی این پلتفرم ارائه می‌شود. مثلا یکی از پاداش‌هایی که اخیرا به کاربران داده شده، پاداش وفاداری به Nexo است.

کلا‌م آخر

استفاده از پروتکل‌های وام‌دهی برای کاربران بازار ارزهای دیجیتال که در ایران فعالیت می‌کنند، چندان ساده نیست. اما آشنایی با آن‌‌ها، به خصوص برای تریدرهای حرفه‌ای، خالی از لطف نیست. با شناخت پروژه‌های مختلف از روند پیشرفت و پذیرش ارزهای دیجیتال و بلاکچین در جهان مطلع می‌شوید.

برای کار با نکسو ابتدا باید آی‌پی ثابت خارجی خریداری کنید تا در روند احراز هویت با مشکل مواجه نشوید. بعد از آن باید ارزهای دیجیتالی که در این پلتفرم پذیرفته می‌شوند را خریداری و در حساب آن ذخیره کنید. استفاده از حواله‌های بانکی بین‌المللی برای کاربران ایرانی هم باید توسط پلتفرم‌های واسطه انجام شود، به همین دلیل استفاده از نکسو کارت انتخاب بهتری است. این فرایند پیچیدگی‌های بسیاری دارد، اما افرادی که به دنبال کار با این پلتفرم و وام‌های آن هستند، این مسیر را طی می‌کنند.

کارشناسان داموندمگ اطلاعات دنیای ارزهای دیجیتال و تکنولوژی بلاکچین را از منابع معتبر جمع‌آوری می‌کنند و با ادبیاتی ساده و روان در اختیار شما قرار می‌دهند. با مطالعه روزانه مجله داموند، اطلاعات به‌روز بازار ارزهای دیجیتال را به دست می‌آورید و می‌توانید فرصت‌‌های سرمایه‌گذاری و ترید را بهتر بشناسید.

سوالات متداول

نکسو چیست؟

Nexo یک پلتفرم وام‌دهی دیفای است. برای دریافت وام از این پلتفرم باید دارایی دیجیتال معادل مبلغ وام دریافتی ذخیره کنید و به جز این به اعتبار سنجی دیگری نیاز نخواهید داشت. بعد از بازپرداخت وام هم می‌توانید وثیقه خود را پس بگیرید. وام‌‌های نکسو با ارزهای فیاتی چون دلار، یورو و ین داده می‌شوند.

مزایای کار با نکسو چیست؟

برای کار با Nexo نیازی به فروش دارایی‌ها ندارید و در عین حفظ مالکیت دارایی‌های دیجیتال کنونی، می‌توانید وام دریافت کنید. این پلتفرم همچنین برنامه‌های مختلفی برای سود دادن به افرادی که دارایی‌هایشان را در حساب نکسو ذخیره می‌کنند، ارائه می‌دهد.

آیا ایرانی‌ها می‌توانند از نکسو استفاده کنند؟

پلتفرم Nexo از حساب‌ها و آی‌پی ایرانی پشتیبانی نمی‌کند. به همین دلیل کاربران ایرانی برای کار با این پلتفرم باید از سایت‌های ایرانی واسطه که امکان تراکنش با خارج از کشور را فراهم کرده‌اند، کمک بگیرند یا اگر آشنایی در خارج از کشور دارند، به کمک حساب‌های بانکی او از نکسو استفاده کنند. کار با این پلتفرم از ایران غیرممکن نیست، اما چالش‌های بسیاری دارد.

دسته بندی مطالب
مطالب مرتبط
مطالب مرجع

ارز دیجیتال چیست؟

بلاک چین چیست؟

متاورس چیست؟

NFT چیست؟

دیفای (DeFi) چیست؟

صرافی غیرمتمرکز چیست؟

کیف پول چیست؟

تحلیل تکنیکال چیست؟

ایردراپ چیست؟

استیکینگ ارز دیجیتال چیست؟

بیت کوین چیست؟

اتریوم چیست؟

تتر چیست؟

خرید و فروش ارز های دیجیتال
ما را دنبال کنید
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.