داموندمگ

پولکابریج چیست؟ ارز دیجیتال PolkaBridge با توکن PBR

DAMOND
پولکابریج چیست؟ پولکا بریج

همزمان با گسترش و توسعه صنعت ارزهای دیجیتال، متخصصان و کارشناسان این حوزه با هدف بهبود تجربه کاربری و ارائه امکانات بهتر و پیشرفته‌تر، پروژه‌های رمزنگاری جدیدی را به بازار معرفی می‌کنند. پروژه پولکابریج (PolkaBridge) نیز یکی از جدیدترین پروژه‌های دنیای ارزهای دیجیتال و بلاکچین است که در آینده کاربردهای بسییاری خواهد داشت. در واقع PolkaBridge یک پلتفرم مالی غیرمتمرکز و مقیاس‌پذیر است و از بسیاری از فعالیت‌های مالی پشتیبانی می‌کند.
بر اساس ادعای تیم توسعه‌دهنده پروژه، پولکابریج می‌تواند از بازارسازان خودکار (AMMکشت سود (Yield Farming)، وام‌دهی، لانچ پد برای IDO، موتور پیش بینی (prediction engine)، توکن‌های غیرقابل تعویض (NFTها) و بسیاری موارد دیگر پشتیبانی کند. PolkaBridge برای اتصال شبکه Polkadot با سایر بلاک چین‌ها ساخته شده و به صورت تخصصی روی امکانات اکوسیستم DeFi تمرکز دارد. در نتیجه این پروژه به سرمایه‌گذاران این امکان را می‌دهد تا در چند بلاک چین مختلف از جمله Polygon، Solana، Ethereum و Binance Smart Chain ترید انجام دهند و دیگر بخاطر ایزوله بودن بلاکچین‌ها با محدودیت مواجه نشوند. در ادامه این مطلب از داموند به بررسی ویژگی‌ها، نحوه کارکرد، کاربردها و آینده پولکابریج می‌پردازیم.

معرفی پروژه پولکابریج و ارز دیجیتال PBR

ارز دیجیتال پولکابریج چیست؟

پولکابریج که با نام PolkaBridge شناخته می‌شود، نوعی پلتفرم غیرمتمرکز همه‌کاره است که مانند یک پل ارتباطی با سایر بلاک چین‌ها عمل می‌کند. PolkaBridge DEX برجسته‌ترین محصول پروژه پولکابریج بشمار می‌آید. این محصول نوعی صرافی غیرمتمرکز بوده و به کاربران این امکان را می‌دهد تا بدون وجود شخص ثالث توکن‌های پولکابریج را با سایر توکن‌ها (و بالعکس) با یکدیگر سواپ کنند. در حال حاضر PolkaBridge بر روی شبکه اتریوم کار می‌کند؛ اما تیم توسعه‌دهنده پروژه قصد دارد تا در آینده نزدیک به بلاک چین Polkadot مهاجرت کند.

پولکابریج یک زنجیره متقابل (Cross-chain) است. زنجیره متقابل مانند یک میان‌بر میان بلاک چین‌های مختلف عمل کرده و به اپلیکیشن‌ها این امکان را می‌دهد تا در هر یک از این بلاک چین‌ها معامله انجام دهند. به عنوان مثال، PolkaBridge می‌تواند از تراکنش‌های NFT در Ethereum (ETH) و Binance پشتیبانی کند.

ارز دیجیتال پولکابریج چیست و چه کاربردی دارد

بررسی نحوه عملکرد پروژه پولکابریج

پروژه پولکابریج در بسیاری از فعالیت‌های بالقوه پول‌ساز (Money-making) بلاک چین شرکت دارد. به عنوان مثال پولکابریج به کاربران این امکان را می‌دهد تا با استفاده از امکانات بازارساز خودکار (AMM)، بازارهایی را بر روی چندین بلاک چین ایجاد کنند. پولکابریج درآمدهای شبکه را در استخرها توزیع کرده و  به کاربران کمک می‌کند تا در صورت تأمین نقدینگی استخرهای نقدینگی پلتفرم، کسب درآمد کنند. همچنین بر اساس ادعای تیم پولکابریج، Polkadot می‌تواند با تأمین نقدینگی استخرها، 90 درصد از کارمزد تراکنش‌ها را به دست آورد.

بررسی نحوه عملکرد پروژه پولکابریج

لانچ پد پولکابریج با راه‌اندازی عرضه اولیه صرافی غیرمتمرکز (IDO)، به کاربران این امکان را می‌دهد تا بر روی پروژه‌های مدنظر خود سرمایه‌گذاری کنند. PolkaBridge از وام‌دهی بلاک چین نیز پشتیبانی می‌کند. به علاوه، کاربران می‌توانند از طریق پولکابریج به NFTهای اولیه و پیشنهادات اولیه NFT (INO) هنرمندان و شرکت‌ها دسترسی پیدا کنند. در نهایت، PolkaBridge می‌تواند از طریق ارزهای دیجیتال و ارزهای فیات از معاملات همتا به همتا (P2P) نیز پشتیبانی کند.

توکونمیک ارز دیجیتال PolkaBridge

حال که دیدیم پولکابریج چیست به بررسی اقتصاد توکنی آن می‌پردازیم. توکن بومی پروژه پولکابریج بر اساس استاندارد ERC20 و بر روی شبکه اتریوم ساخته شده است. 100 میلیون توکن PBR به شرح زیر توزیع شده است.

 • 30 درصد از کل توکن‌ها / اکوسیستم: که اصولاً برابر با 30 میلیون توکن است جهت توسعه پروژه پولکابریج به صندوق‌های مالی اکوسیستم PolkaBridge با هدف پیشرفت‌های مربوط به آینده پروژه و مسائل قانونی اختصاص داده شده است. هر ماه 1 میلیون توکن توسط Token Generation Event (TGE) به صندوق مالی اکوسیستم واریز می‌شود. بنابراین تکمیل 30 میلیون توکن تا 30 ماه طول می‌کشد.
 • 20 درصد از کل توکن‌ها / فروش عمومی: 20 میلیون از عرضه کل توکن‌های پولکابریج به عنوان توکن‌های فروش عمومی عمل می‌کند. این مقدار از توکن‌ها پس از فهرست شدن در صرافی Uniswap آنلاک خواهند شد. همچنین توکن‌های فروخته نشده نیز توسط تیم پروژه سوزانده می‌شوند.
 • 20 درصد از کل توکن‌ها / تبلیغات: 20 میلیون دیگر از عرضه کل توکن‌های پروژه جهت اجرای تبلیغات، کمپین‌های بازاریابی، جوایز توسعه جامعه، محصولات و اکوسیستم پولکابریج استفاده می‌شود. مانند مورد قبلی هر ماه، یک میلیون توکن از TGE آزاد می‌شود.
 • 20 درصد از کل توکن‌ها / تیم توسعه‌دهنده: 20 میلیون دیگر از عرضه کل توکن‌های پروژه نیز به عنوان صندوق سرمایه به تیمی از بنیان‌گذاران، توسعه‌دهندگان و پایه‌گذاران پروژه پولکابریج اختصاص داده شده است. اما این میزان از عرضه پولکابریج به مدت دو سال قفل شده و پنج میلیون توکن پس از هر شش ماه از TGE آزاد می‌شود.
 • 10 درصد از کل توکن‌ها / نقدینگی اولیه: در نهایت نیز 10 میلیون باقی مانده از عرضه کل توکن‌های پروژه پولکابریج پس از پیش- فروش و فهرست شدن در صرافی Uniswap جهت شروع ترید کاربران، به نقدینگی این صرافی اختصاص داده می‌شود.
مطلب پیشنهادی داموندمگ:  iNFT چیست؟ متاورس هوشمند Alethea AI با توکن ALI

نحوه توزیع ارز دیجیتال پولکابریج (PBR)

قفل و باز کردن قفل توکن به صورت دستی در پلتفرم اتریوم توسط قرارداد هوشمند PolkaBridge انجام می‌شود. بنابراین، هیچ فرد و نهادی نمی‌تواند در هیچ یک از مراحل مذکور مداخله کرده و یا آن را تغییر دهد. سایر مؤلفه‌های مربوط به ارز دیجیتال پولکابریج عبارت است از:

 • نام توکن: PolkaBridge
 • نماد توکن: PBR
 • بلاک چین: اتریوم
 • استاندارد ساخت توکن: ERC-20
 • نوع توکن: توکن کاربردی و حکومتی
 • آدرس قرارداد: 0x298d492e8c1d909d3f63bc4a36c66c64acb3d695
 • رتبه کوین PBR در سایت CoinMarketcap: 980
 • کل عرضه (Total Supply): 85,964,094 PBR
 • عرضه در گردش این کوین: 64,262,995 PBR
 • حداکثر عرضه این کوین: 100,000,000 PBR

تاریخچه راه‌اندازی و تیم توسعه‌دهنده ارز دیجیتال پولکابریج

PolkaBridge توسط یک تیم ناشناس توسعه‌یافته و اداره می‌شود. هر یک از اعضای این تیم از مناطق مختلف و حوزه‌های تخصصی متنوع آمده‌اند. با این حال، اکثر اعضای تیم برای مدت طولانی در صنعت بلاک چین و ارزهای دیجیتال فعالیت داشته‌اند.

بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده توسط تیم توسعه‌دهنده پولکابریج، این اکوسیستم برای سه ماهه سوم سال  2021 مهاجرت به Polkadot را به عنوان پاراچین (parachain) برنامه‌ریزی کرده است. پس از آن، از شبکه Polkadot در صرافی کراس دکس پلتفرم، پشتیبانی خواهد شد. همچنین این پروژه در آینده نزدیک برای یک اسلات (SLOT) پاراچین، به حراج گذاشته خواهد شد.

 

بررسی محصولات و امکانات اکوسیستم پولکابریج

اکوسیستم پولکابریج محصولات متنوعی دارد که با استفاده از آنها می‌تواند Polkadot را به سایر بلاک چین‌ها متصل کند. در ادامه به معرفی و بررسی این محصولات می‌پردازیم، برخی از آنها راه‌اندازی شده و برخی دیگر نیز در آینده نیز راه‌اندازی خواهند شد.

بررسی امکانات ارائه شده در پروژه پولکابریج

معرفی مارکت میکر خودکار پولکابریج (AMM)

در واقع مانند هر صرافی غیرمتمرکز دیگر، در AMM پولکابریج نیز کاربران می‌توان توکن‌ها و کوین‌ها مدنظر خود به‌جای خرید از فروشندگان توکن، از طریق استخر نقدینگی خرید و فروش کنند. در اکوسیستم پولکابریج  دو نوع مارکت میکر خودکار وجود دارد که در ادامه توضیح هر یک از آنها آورده شده است.

مارکت میکر خودکار چند زنجیره پولکابریج چیست؟

پولکابریج قصد دارد تا با استفاده از یک مکانیسم چند زنجیره‌ای AMM، یک صرافی غیرمتمرکز ایجاد کند. در واقع AMM چند زنجیره‌ای، محصول اصلی PolkaBridge بوده و رابطی مشابه با صرافی غیرمتمرکز  Uniswap دارد. این صرافی غیرمتمرکز به کاربران اجازه می‌دهد تا از طریق یک پلتفرم واحد، توکن‌ها را در تمام بلاک چین‌ها مبادله کنند. کاربران در ازای هر سوآپ در این پلتفرم، باید به میزان 0.2% کارمزد بپردازند.

پس از راه‌اندازی و استقرار کامل این صرافی، AMM پولکابریج از بلاک چین‌های از اتریوم، پلیگون، سولانا، پولکادوت و زنجیره هوشمند بایننس (BSC) پشتیبانی خواهد کرد. به عنوان مثال کاربران می‌توانند تنها از طریق این پلتفرم، ETH را در بلاک چین اتریوم با PBR و همچنین BNB را با PolkaWar (PWAR) مبادله کنند.

AMM چند زنجیره‌ای پولکابریج چیست

معرفی مارکت میکر خودکار زنجیره متقاطع پولکابریج (Cross-chain AMM)

هدف بعدی تیم پولکابریج پس از راه‌اندازی صرافی غیرمتمرکز AMM با استفاده از مکانیسم چند زنجیره‌ای، توسعه عملکرد زنجیره‌ای متقاطع روی این صرافی خواهد بود. هدف از راه‌اندازی این سیستم، حذف مراحل اضافی است که در پروسه مبادله توکن یک بلاک چین با توکن یک بلاک چین دیگری طی می‌شود.

اساساً، در این مکانیسم مبادله‌ای، توکن یک بلاک چین با توکن یک بلاک چین دیگر، بدون گذر از هیچ واسطه یا پلتفرم شخص ثالث، مبادله می‌شود. PolkaBridge قصد دارد به طور همزمان در هر دو بلاک چین، دو قرارداد هوشمند را اجرا کرده و مبادله زنجیره‌ای متقاطع را ممکن کند.

به عنوان مثال فرض کنید که می‌خواهید ارز دیجیتال اتر (ETH) را از بلاک چین اتریوم، با  ارز دیجیتال Polkadot (DOT) در بلاک چین Polkadot مبادله کنید. در این مرحله، تنها لازم است ETH را به استخر ETH-DOT PolkaBridge واریز کنید. سپس در مرحله، از داده‌های مربوط به توکن‌های موجود در استخر برای محاسبه نرخ تبدیل به DOT ​​استفاده می‌شود. پس از محاسبه مقدار DOT، قرارداد هوشمند Moonbeam ارز دیجیتال DOT را به کیف پول کاربر واریز کرده و مبادله (سواپ) کامل می‌شود.

قابلیت استیکینگ چند زنجیره‌ای در اکوسیستم پولکابریج چیست؟

در بسیاری از صرافی‌های غیرمتمرکز مانند PancakeSwap و SushiSwap کاربران می‌توانند تنها یک توکن خاص را در استخر نقدینگی بلاک چین توکن مدنظر استیک کنند. اما در مقابل، کاربران صرافی غیرمتمرکز پولکابریج می‌توانند بدون محدودیت از قابلیت استیکینگ چند زنجیره‌ای بهره‌مند شوند، این ویژگی به کاربران این امکان را می‌دهد تا برای کسب پاداش‌های بیشتر، توکن‌های PBR خود را در استخرهای نقدینگی بلاک چین‌های مختلف استیک کنند.

قابلیت استیک چند زنجیره‌ای در اکوسیستم پولکابریج

ویژگی فارمینگ غیر تورمی در اکوسیستم پولکابریج چیست؟

مکانیزم فارمینگ غیر تورمی در اکوسیستم PolkaBridge بری اطمینان پیدا کردن از کاهش میزان عرضه PBR در طول زمان در حالیکه ارزش آن افزایش پیدا می‌کند، روشی ایدئال است. به این ترتیب پلتفرم PolkaBridge به‌جای صدور توکن‌های جدید یا باز کردن قفل‌ توکن‌های موجود در شبکه، 0.5٪ از کارمزد هر یک از تراکنش‌های PBR را دریافت می‌کند.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  پانگولین چیست؟ صرافی Pangolin با توکن PNG

90 درصد از کارمزد دریافتی میان فارمرها (این افراد ارائه‌دهندگان نقدینگی در dApps پلتفرم هستند) توزیع می‌شود. 10 درصد باقیمانده نیز برای همیشه سوزانده و از منبع در گردش خارج می‌شود. این امر ارزش توکن PBR را افزایش داده و به کشاورزان و دارندگان توکن کمک می‌کند تا از ارزش انباشته بهره‌مند شوند.

فارمینگ غیر تورمی در پولکابریج

لانچ پد چند زنجیره‌ای پولکابریج چیست؟

Launchpad اکوسیستم PolkaBridge به گونه‌ای طراحی شده تا به مالکان توکن PBR امکان دسترسی به فرصت‌های سرمایه‌گذاری و پروژه‌های بالقوه‌ای که در مراحل اولیه توسعه هستند را بدهد. این ویژگی حاشیه سود بالا و فرصت‌های سودآوری برای کاربران به وجود می‌آورد می‌کند که قبلاً تنها در اختیار سرمایه‌گذاران با منابع مالی کلان بود. اعتبار این پروژه‌ها توسط تیم PolkaBridge بررسی می‍شود تا کاربران با آرامش خاطر بیشتری در این پروژه‌ها سرمایه‌گذاری کنند.

لانچ پد پروژه پولکابریج چه ویژگی‌هایی دارد

 پیشنهاد اولیه NFT (INO) در اکوسیستم پولکابریج چیست؟

PolkaBridge INO به عنوانی روشی برای حمایت از هنرمندان NFT و تأمین مالی پروژه‌های آنها عمل می‌کند. این ویژگی‌ به هنرمندان و شرکت‌ها این امکان را می‌دهد تا مستقیماً با حامیانشان ارتباط گرفته و جوامعی را پیرامون پروژه‌های NFT خود تشکیل دهند. به این ترتیب می‌توانند با مخاطبان خود تعامل داشته باشند.

INO از طریق استخرهای اختصاصی NFT اجرا شده و حاوی پکیج‌های خاصی است. در این پکیج‌ها NFTهای نسخه محدود که فقط برای مدت زمان کوتاهی در دسترس قرار دارند، ارائه می‌شود. برای خرید این پکیج‌های NFT ابتدا باید 1000 PBR را استیک کنید. هر کاربر می‌تواند تنها تا پنج بسته را به صورت جداگانه خریداری کند.

 تأمین مالی پروژه‌های NFT از طریق اکوسیستم پولکابریج

معرفی پلتفرم وام‌دهی و پیش بینی وقایع، در اکوسیستم پولکابریج

تیم توسعه این پروژه در حال برنامه‌ریزی ایجاد یک پلتفرم وام‌دهی است. در این پلتفرم کاربران می‌توانند دارایی‌های خود را در ازای کسب سود، به سایر کاربران وام دهند. وام گیرندگان نیز می‌توانند با پرداخت نرخ معینی بهره، به سرمایه ارائه شده توسط کاربران وام‌دهنده دسترسی داشته باشند. به این ترتیب از طریق این پلتفرم، یک اقتصاد غیرمتمرکز ایجاد می‌شود.

علاوه بر این، PolkaBridge قصد دارد تا در آینده یک پلتفرم پیش‌بینی در اختیار کاربران قرار دهد. این پلتفرم به کاربران امکان می‌دهد تا روی رویدادهای دنیای واقعی شرط‌بندی کرده و در صورت درست بودن پیش‌بینی‌هایشان جوایزی دریافت کنند. PolkaBridge برای ارسال داده‌ها به قراردادهای هوشمند و تصمیم‌گیری در مورد نتیجه رویدادهای دنیای واقعی، از شبکه اوراکل‌ها استفاده می‌کند.

کاربرد ارز دیجیتال پولکابریج چیست؟

پروژه رمزنگاری پولکابریج نیز مانند سایر پروژه‌های رمزنگاری موجود در صنعت کریپتو دارای یک توکن بومی است. توکن بومی اکوسیستم پولکابریج با نماد PBR نمایش داده شده و بر روی شبکه اتریوم ساخته شده است. کاربرد ارز دیجیتال PBR در اکوسیستم پولکابریج در لیست زیر آورده شده است.

 • مدیریت شبکه / Administration : شبکه پولکابریج این امکان را به دارندگان توکن‌های PBR می‌دهد تا در رای‌گیری‌های مربوط به تغییر پارامترها، ویژگی‌ها و نقشه راه توسعه اکوسیستم PolkaBridge شرکت کنند.
 • کارمزد وام / Loan fee: کاربران می‌توانند با استفاده از توکن‌ها PBR هزینه‌های استقراض در سیستم PolkaBridge Lending را پرداخت کنند. کاربران 50٪ از کارمزد را تخفیف دریافت می‌کنند و 50٪ باقیمانده آن نیز توسط شبکه و برای حمایت از کاهش تورم توکن، سوزانده می‌شود.
 • ارائه پاداش / Reward: شبکه پولکابریج با استفاده از توکن‌های PBR به کاربران پاداش می‌دهد.
 • لانچ پد / Launchpad: کاربرانی که مایل به شرکت در پروژه‌های آینده در PolkaBridge Launchpad باشند باید مقدار مشخصی از توکن‌های PBR را در شبکه قفل کنند.

بررسی کاربردهای ارز دیجیتال پولکابریج در شبکه PolkaBridge

معرفی کیف پول‌های پولکابریج: بهترین کیف پول پولکابریج چیست؟

کیف پول‌ دیجیتال به پلتفرم رمزنگاری شده‌ای گفته می‌شود که کاربران و دارندگان انواع ارزهای دیجیتال می‌توانند با استفاده از آن دارایی دیجیتالی خود را نگهداری، ذخیره، مدیریت، ارسال و دریافت کنند. کاربران می‌توانند بر اساس استراتژی سرمایه‌گذاری اتخاذ شده خود، از میان انواع کیف پول‌های سخت افزاری، نرم افزاری و تخت وب موجود در صنعت کریپتو، مناسب‌ترین مورد را انتخاب کنند.

از آنجاییکه ارز دیجیتال پولکابریج توسط استاندارد ERC20 و شبکه اتریوم ساخته شده است، کاربران و دارندگان PBR می‌توانند دارایی‌های خود را در کیف پول‌های پشتیبان اتریوم ذخیره کنند. در ادامه لیستی از کیف‌ پول‌های پشتیبان کوین PBR آورده شده است.

 • کیف پول‌های سخت‌افزاری: Ledger و Trezor
 • کیف پول‌های نرم افزاری: Metamask، imToken، TokenPocket، iToken Wallet، Freewallet، Assure Wallet، Math Wallet، SafePal، Trust Wallet، Coin98، MyEtherWallet و…
 • کیف پول‌های تحت وب و آنلاین: Coinbase، Binance و…

چطور می‌توان ارز دیجیتال پولکابریج را ذخیره کرد؟

نحوه خرید ارز دیجیتال پولکابریج

مانند سایر ارزهای دیجیتال، ارز دیجیتال پولکابریج نیز در برخی از صرافی‌های رمزنگاری لیست شده و در دسترس کاربران قرار گرفته است. در صورتیکه مایل به سرمایه‌گذاری در توکن PBR هستید، تنها کافی‌ست در یکی از صرافی‌های پشتیبان این توکن ثبت نام کرده و سفارش خرید خود را ثبت کنید. اما بهتر است قبل از ایجاد حساب کاربری جدید، تمام صرافی‌های پشتیبان PBR از نظر اعتبار، میزان کارمزد، رابط کاربری، جفت ارزهای موجود بررسی کرده و با توجه به شرایط و نیازهای خود مناسب‌ترین گزینه را انتخاب کنید. در لیست زیر نام تعدادی از برترین صرافی‌های پشتیبان ارز دیجیتال پولکابریج آورده شده است.

 1. Bibox (USDT)
 2. io (USDT و ETH)
 3. Huobi (USDT)
 4. MEXC Global (USDT)
 5. Kucoin (USDT)
 6. Bilaxy (ETH)
 7. Uniswap V2 (USDT)
 8. Quickswap (USDT)
 9. MCX (USDT)
مطلب پیشنهادی داموندمگ:  بهترین توکن های متاورسی : لیست آینده دارترین ارزهای متاورس

آموزش نحوه خرید ارز دیجیتال پولکابریج (PBR)

پس از آنکه در مناسب‌ترین صرافی پشتیبان پولکابریج ثبت نام کرده و مراحل ساخت پروفایل را تکمیل کردید، جهت ثبت سفارش خرید PBR مانند مراحل زیر عمل کنید.

 • با توجه به نوع ارز جفت شده با PBR حساب کاربری خود را شارژ کنید.
 • برای این کار از طریق منوی صرافی به بخش Deposit بروید.
 • در لیست کوین‌های موجود در صرافی، ارز مدنظر را پیدا کنید.
 • بر روی گزینه Deposit کلیک کرده و آدرس کیف پول کوین مدنظر را کپی کنید.
 • سپس از طریق کیف پول رمزنگاری خود، جهت خرید PBR مقداری کوین به این آدرس ارسال کنید.
 • از طریق پنل تریدینگ صرافی سفارش خرید خود را ثبت کنید.
 • پس از شارژ کیف پول صرافی، حساب کاربری شما آماده خرید کوین است.
 • برای این کار از طریق منوی صرافی به بخش Trade بروید.
 • در این صفحه از طریق لیست موجود، جفت ارز مدنظر را انتخاب کنید.
 • به باکس Buy PBR رفته و نوع سفارش خود را از میان گزینه‌های موجود (Market، Limit و…) مشخص کنید.
 • با وارد کردن اطلاعات لازم، سفارش خرید خود را تکمیل کنید.

آیا خرید ارز دیجیتال پولکابریج سرمایه‌گذاری مناسبی است؟

خرید و سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال پولکابریج نیز مانند سایر کوین‌های موجود در صنعت کریپتو ریسکی است. چراکه بازار کریپتو از زمان راه‌اندازی تاکنون، بسیار ناپایدار و پرنوسان بوده است. از میان هزاران کوین موجود در بازار، تنها تعداد معدودی از آنها قابل‌اعتماد بوده و می‌توان به پیشرفت و گسترش پروژه امیدوار بود. کارشناسان حرفه‌ای این صنعت با استفاده از تحلیل‌های فاندامنتال، تکنیکال و سایر ابزارهای تحلیلی موجود مانند هوش مصنوعی، در خصوص وضعیت آینده و اعتبار پروژه‌ها اظهار نظر می‌کنند.

آیا خرید پولکابریج سرمایه‌گذاری امنی است

با توجه به بررسی‌های انجام شده توسط گروهی از کارشناسان، نگرانی‌های در خصوص کلاهبرداری و اسکم بوده پروژه پولکابریج وجود دارد. این بررسی‌ها باعث می‌شود برخی کارشناسان آینده‌ای تاریک و ناامیدکننده برای توکن PBR ترسیم کنند. با این حال، گروه دیگر از کارشناسان نیز به دلیل کاربردهای این پروژه و قابلیت‌های چند-زنجیره‌ای آن و افزایش پذیرش آن در میان کاربران بازار، افزایش قیمت این سکه را پیش‌بینی می‌کنند.

 • بر اساس پیش بینی کارشناسان DigitalCoinPrice، احتمالاً قیمت PolkaBridge در سال 2025 به 0.12 دلار رسیده و این روند افزایشی در دهه آینده به طور پیوسته ادامه پیدا می‌کند.
 • TechNewsLeader نیز نسبت به آینده توکن‌های PBR خوش‌بین است. بر اساس پیش‌بینی آن، ارزش PBR در سال 2025 به حدود 0.30 دلار خواهد رسید.
 • با این حال، WalletInvestor به اندازه دو مورد قبلی نسبت به آینده PBR خوش‌بین نیست. طبق تجزیه و تحلیل WalletInvestor، قیمت PBR در سال 2023 به 0.00378 دلار کاهش پیدا می‌کند. همچنین طبق پیش بینی آنها، احتمالاً تا سال 2025، قیمت کوین PBR فقط کمی بالاتر رفته و به حدود 0.006 دلار برسد.
 • در نهایت پیش بینی انجام شده توسط سایت CRYPTO ACADEMY نیز در جدول زیر آورده شده است.
سال میلادیکمترین قیمت به دلارمتوسط قیمت به دلاربیشترین قیمت به دلار
20220.060.090.1
20230.080.130.16
20240.120.170.21
20250.320.350.39
20260.450.5.0.55
20270.640.720.80
202811.151.3
20291.41.51.8
203022.42.7

پیش بینی آینده ارز دیجیتال پولکابریج (PBR)

سخن پایانی

در این مطلب مروری بر ویژگی‌های ارز دیجیتال پولکابریج انداختیم و دیدیم که پولکابریج چیست. پروژه پولکابریج توسط تیمی ناشناس از افراد متخصص در صنعت کریپتو طراحی و راه‌اندازی شده است. پولکابریج یک پلتفرم مالی غیرمتمرکز مبتنی بر فناوری بلاک چین است که از بسیاری از فعالیت‌های مالی پشتیبانی می‌کند. این پروژه محصولات متعددی را ارائه می‌دهد که برخی از قبل راه‌اندازی شده و سایر آنها نیز به‌مرور طبق جدول زمانی پروژه راه‌اندازی خواهند شد.

سؤالات متداول

 • پروژه پولکابریج چیست؟

PolkaBridge یک پلتفرم غیرمتمرکز چند زنجیره‌ای و Cross-chain بوده و امکانات متعددی همچون فارمینگ، AMM، لانچ پد، NFT، پیش بینی و بسیاری موارد دیگر را به کاربران ارائه می‌دهد. با استفاده از PolkaBridge، کاربران می‌توانند توکن‌های موجود در پلتفرم DOT را با توکن‌های موجود در زنجیره‌های دیگر و بالعکس مبادله کنند.

 • آیا صرافی بایننس از ارز دیجیتال پولکابریج (PBR) پشتیبانی می‌کند؟

خیر. ارز دیجیتال پولکابریج در صرافی بایننس لیست نشده است. بنابراین، کاربران بایننس امکان ترید این کوین را ندارند.

 • آیا PolkaBridge با Polkadot مرتبط است؟

PolkaBridge یک پلتفرم غیرمتمرکز همراه با چند محصول متنوع است. یکی از قابل توجه‌ترین محصولات پولکابریج، صرافی غیرمتمرکز PolkaBridge DEX است. این صرافی غیرمتمرکز به کاربران اجازه می‌دهد تا بدون نیاز به وجود هیچ سازمان متمرکز و شخص ثالثی، توکن‌های Polkadot را با توکن‌های سایر بلاک چین‌ها مبادله کنند.

دسته بندی مطالب
مطالب مرتبط
مطالب مرجع

ارز دیجیتال چیست؟

بلاک چین چیست؟

متاورس چیست؟

NFT چیست؟

دیفای (DeFi) چیست؟

صرافی غیرمتمرکز چیست؟

کیف پول چیست؟

تحلیل تکنیکال چیست؟

ایردراپ چیست؟

استیکینگ ارز دیجیتال چیست؟

بیت کوین چیست؟

اتریوم چیست؟

تتر چیست؟

خرید و فروش ارز های دیجیتال
ما را دنبال کنید
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.