داموندمگ

پولکا استارتر چیست؟ صرافی Polkastarter با توکن POLS

DAMOND
پولکا استارتر (Polkastarter) چیست

یکی از قابلیت‌های الزامی هر پروژه دیفای، تعامل‌پذیری (Interoperability) است. از آن‌جایی که امور مالی غیر متمرکز (DeFi) به سمت نامحدود شدن و بدون مرز بودن پیش می‌روند، محدودیت به یک بلاک چین برای پروژه‌های جدید دیفای، قابل قبول نیست. پولکا استارتر (Polkastarter) پروژه‌ای جدید بر بستر پولکادات است که برای کمک به حل مشکل مقیاس‌پذیری و تراکنش‌های میان-زنجیره‌ای (Cross-Chain) ایجاد شده.
Polkastarter نوعی پلتفرم جمع‌آوری کمک‌های مالی است که تیم‌ها و شرکت‌های بلاک چین برای راه‌اندازی پروژه‌های جدید از آن استفاده می‌کنند. این پلتفرم امکان ایجاد استخرهای چند-زنجیره‌ای (multi-chain) را برای پروژه‌های دیفای فراهم می‌کند. بنابراین، تیم‌ها و شرکت‌های توسعه‌دهنده می‌توانند  ارزهای دیجیتال مختلف را به عنوان سرمایه اولیه پروژه، جمع‌آوری کنند و به ارزهای دیجیتال مبتنی بر یک بلاکچین خاص محدود نمی‌شوند.
عرضه اولیه صرافی (Initial DEX Offering) یا IDO روشی رایج برای گردآوری سرمایه اولیه برای راه‌اندازی پروژه‌های بلاک چینی است. در میان تمامی پلتفرم‌های IDO، پولکا استارتر به دلیل مقیاس‌پذیری و تعامل‌پذیری محبوبیت بیشتری دارد. پروژه‌های بلاک چین با استفاده از این پلتفرم برای IDO، توجه کاربران را جلب می‌کنند، جامعه خود را گسترش می‌دهند و شرکای تجاری و مشاوران متعددی را جذب می‌کنند.
پلتفرم Polkastarter یک توکن حاکمیتی ب نام POLS دارد. کاربران برای شرکت در IDOهای این پلتفرم باید توکن‌های POLS را هولد یا استیک کنند.در ادامه، این پلتفرم IDO را به طور کامل به شما مخاطبان گرامی داموندمگ معرفی می‌کنیم.

پولکا استارتر چیست؟

پولکا استارتر چیست

Polkastarter نوعی صرافی غیر متمرکز (Decentralized Exchange یا DEX) بر بستر بلاک چین پولکادات (Polkadot) است که برای گردآوری توکن‌ها و مزایده IDOها کاربرد دارد. این پلتفرم به عنوان نوعی سکوی پرتاب غیر متمرکز برای پروژه‌های بلاکچینی و دیفای در حال راه‌اندازی است؛ زیرا هم در جمع‌آوری سرمایه اولیه به آن‌ها کمک می‌کند و هم یک راه مناسب برای ایجاد جامعه گسترده است.

نوآوری پلتفرم پولکا استارتر در تعامل‌پذیری بلاک چین پولکادات و لیکوئیدیتی بالای اتریوم و دیگر بلاک چین‌های بزرگ، نهفته است. راه حل‌های مقیاس‌پذیری بلاک چین پولکادات باعث می‌شود تا کاربران Polkastarter از سرعت بالا و کارمزدهای پایین تراکنش‌ها در این صرافی غیر متمرکز، لذت ببرند. این در حالی است که تراکنش‌ها در صرافی‌های غیر متمرکز بر بستر اتریوم، بسیار کند و پر هزینه هستند.

صرافی غیر متمرکز Polkastarter مجهز به تعدادی زیرساخت‌های مزایده‌ای آشنا، مثل مزایده‌های اولین قیمت با پیشنهاد مهر و موم شده (First-price sealed-bid auction) است. گذشته از این، امکان انجام انواع دیگری از مزایده‌ها، شامل مزایده‌های هلندی (Dutch auction)، مزایده‌های قیمت‌گذاری پویا (Dynamic price Auction) و سواپ‌های نسبت ثابت (Fixed rate swaps) نیز در پولکا استارتر وجود دارد.

البته، قابلیت‌های این پلتفرم، به مزایده‌هایش محدود نمی‌شود و قابلیت‌های متعدد دیگری هم دارد که در محبوبیت بالای آن، نقش دارند. استخرهای خصوصی حفاظت شونده با گذرواژه، قابلیت ایجاد لیست سفید، سواپ کردن توکن‌ها با قراردادهای هوشمند و حتی هشدارهای قیمت در اسلیپیج بالا اشاره کرد. این صرافی غیر متمرکز همچنین به لطف توسعه میان-زنجیره‌های، علاوه بر توکن‌های ERC-20 توکن‌های مبتنی بر چند بلاکچین دیگر را هم می‌پذیرد.

پروتکل Polkastarter برای تمرکززدایی کامل، به صورت متن-باز توسعه پیدا کرده و محیطی بدون نیاز به مجوز دارد. بنابراین، برنامه‌نویسان می‌توانند از فریم‌ورک هسته‌ای این صرافی غیر متمرکز در توسعه پروژه‌های خودشان استفاده کنند، مزایده‌های سواپ ثابت (Fixed swap auction) را بسازند و فروش داشته باشند.

قابلیت‌های منحصر به فرد دیگری نیز در پولکا استارتر وجود دارد که در ادامه این مقاله، آن‌ها را بری شما توضیح خواهیم داد.

توکن POLS

توکن pols

امنیت پروژه پولکا استارتر چگونه تأمین می‌شود و الگوی حاکمیتی این صرافی غیر متمرکز به چه شکل است؟

توکن بومی پروژه Polkastarter، توکن POLS است و کاربردهای مختلفی در این پلتفرم دارد. اول از همه اینکه می‌توان از این توکن برای پرداخت کارمزد تراکنش‌ها در صرافی غیر متمرکز Polkastarter استفاده کرد. دوم اینکه POLS، توکن حاکمیتی این پروژه است و با هودل کردن یا استیک کردن این توکن می‌توان در رأی‌گیری‌های انجمن حاکمیتی پولکا استارتر شرکت کرد. گذشته از این‌ها، می‌توان با استیک کردن توکن‌های POLS برای دسترسی اولیه یا محدود به استخرهای توکنی این پلتفرم استفاده کرد. بد نیست اشاره کنیم که کاربران برای استیک کردن توکن‌های POLS و پاداش گرفتن، باید تأمین‌کننده لیکوئیدیتی باشند.

علاوه بر کاربردهای POLS در پلتفرم اصلی، این توکن برای کسب درآمد در پلتفرم‌های دیگر هم به کار می‌رود. کاربران با استیکینگ توکن‌های POLS و تأمین لیکوئیدیتی در پلتفرم یونی سواپ پاداش دریافت می‌کنند. این پاداش‌ها، به صورت درصدی از کارمزدهای تراکنش‌ها به کاربران داده می‌‌شود. در حال حاضر، ۱۰۰ میلیون توکن POLS برای ماینینگ وجود دارد که از این تعداد، ۲۲ میلیون و ۵۰۰ هزار توکن به لیکوئیدیتی پلتفرم Polkastarter اختصاص دارند. این ۲۲ میلون و ۵۰۰ هزار توکن POLS پاداشی است که بین تأمین کنندگان نقدینگی اولیه و تأمین کنندگان نقدینگی ثانویه، تقسیم می‌شوند. تأمین‌کنندگان اولیه افرادی هستند که در پلتفرم پولکا استارتر نقدینگی را تأمین می‌کنند و تأمین‌کنندگان ثانویه افرادی هستند که در پلتفرم‌های دیگر مانند یونی سواپ به عنوان تأمین‌کننده POLS فعالیت دارند.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  دنیای بیگانه چیست؟ بازی Alien Worlds با توکن TLM

قدرت POLS چیست؟

قدرت pols

POLS Power شانس کاربر برای مشارکت در یک IDO و فروش NFT را مشخص می‌کند. قدرت POLS، نوعی جمع‌کننده است که کاربران واجد شرایط را مشخص می‌کند. این جمع‌کننده کاربران را با توجه به تعداد POLSهای موجود در والت و POLSهای استیک شده انتخاب می‌‌کند.

برای اینکه کاربری بتواند در عرضه اولیه صرافی شرکت کند، باید آدرس والت خود را در لیست مجاز (Allowlist) قرار دهد. Allowlist نوعی سیستم قرعه‌کشی لاتاری است که به ازای هر بلیط به کاربران ۲۵۰ توکن POLS پاداش می‌دهد. در هنگام IDO، آدرس‌ها به صورت تصادفی انتخاب می‌شوند.

هر چه تعداد بلیط‌های کاربر بیشتر باشد، شانس انتخاب شدن او بیشتر می‌شود. هر چه تعداد POLSهای کاربر بیشتر باشد، ارزش بلیط‌های او بالاتر است.  قدرت POLS پنج سطح مختلف دارد که در هر کدام از آن‌ها، ارزش بلیط، ۲۵ درصد افزایش پیدا می‌کند. سطح برتر (بیش از ۳۰ هزار POLS)، کاربر را در وضعیت No Cooldown قرار می‌دهد. کاربری که در این وضعیت قرار داشته باشد، می‌تواند در هر IDO که بخواهد و در هر تعداد IDO که بخواهد، شرکت کند. تنها نکته‌ای که کاربران No Cooldown باید رعایت کنند این است که در پلتفرم احراز هویت کامل انجام دهند.

چگونه می توان قدرت POLS را به دست آورد؟

دو روش مختلف برای به دست آوردن قدرت POLS وجود دارد:

۱- هولد کردن POLS در والت: این روش ساده‌ترین روش به دست آوردن قدرت POLS است. شما می‌توانید تعدادی توکن POLS را از یک صرافی مثل بایننس یا یک صرافی غیر متمرکز مثل یونی سواپ خریداری و آن را به کیف پولی مثل متامسک منتقل کنید. در صورتی که این توکن‌ها را تا ۷ روز نفروشید، قدرت POLS برای شما ایجاد می‌شود.

۲- استیک کردن POLS: شما می‌توانید به جای هولد کردن ساده توکن‌های POLS در کیف پول دیجیتالی خود، آن‌ها را در اتریوم یا BNB استیک کنید تا قدرت POLS خود را افزایش دهید. استیک کردن POLS سریعا سبب دسترسی به IDOهای باز و آتی در پولکا استارتر می‌شود و توکن‌های استیک شده، به مدت ۷ روز آینده، قفل خواهند شد.

ماینینگ لیکوئیدیتی پولکا استارتر با توکن POLS

ماینینگ لیکوئیدیتی پولکا استارتر

یکی از چالش‌های اصلی فروش ارزهای دیجیتال، تأمین نقدینگی است. نقدینگی پایین نتایجی مثل نوسان‌های شدید قیمت را به دنبال دارد و یکی از مهم‌ترین انتقادهایی است که به ارزهای دیجیتال مختلف وارد می‌شود. می‌توان اینطور تصور کرد که دارایی‌های رمزارز شما همانند سنگ‌ریزه و استخر لیکوئیدیتی همانند آب است. اگر سنگ‌ریزه‌ای را درون یک استخر آب بیاندازید، موجی که ایجاد می‌کند، بسیار بزرگ‌تر و قابل‌توجه‌تر از موجی است که در اثر انداختن همان سنگ‌ریزه در یک اقیانوس ایجاد می‌شود. در مورد استخرهای توکنی غیر متمرکز نیز اینچنین است.

انتظار می‌رود که پولکا استارتر به بزرگ‌ترین استخر تأمین‌کننده سرمایه‌های اولیه برای راه‌اندازی پروژه‌های ارزهای دیجیتال و مهم‌ترین پلتفرم مزایده در دنیای کریپتو تبدیل شود. بنابراین، تیم توسعه Polkastarter نوعی ساختار اقتصاد توکنی به منظور ساده‌سازی تأمین لیکوئیدیتی در مقیاس جهانی، طراحی کرده است.

ماینینگ لیکوئیدیتی نوعی مدل اقتصاد توکنی محبوب برای پاداش دادن به کاربرانی است که لیکوئیدیتی استخرهای توکنی را تأمین می‌کنند. با تأمین لیکوئیدیتی توسط کاربران، مسئله گفته شده در بالا، حل می‌شود. ماینینگ لیکوئیدیتی، با پاداش دادن به کاربران، انگیزه لازم را برای تأمین لیکوئیدیتی به کاربران می‌دهد. افزایش نقدینگی در صرافی‌های غیر متمرکز به معنی جذب معامله‌گران و سرمایه‌گذاران بیشتر است. از سوی دیگر، هر چه تعداد سرمایه‌گذاران و معامله‌گرانی که از پولکا استارتر استفاده می‌کنند، بیشتر باشد، پایداری استخر توکنی این صرافی نیز بالاتر خواهد بود.

Polkastarter هر هفته بر اساس درصد استخری که کاربر، نقدینگی آن را تأمین کرده است، به او پاداش می‌دهد. این پاداش به صورت توکن‌های POLS است و کاربر برای دریافت آن تنها ۲۴ ساعت مهلت دارد. اگر کاربر، توکن‌های پاداش داده شده را ظرف مدت ۲۴ ساعت، دریافت نکند، این توکن‌های POLS به استخر پاداش باز می‌گردند و متعاقبا، توزیع می‌شوند.

استخرهای سکوی پرتاب Polkastarter

مهم‌ترین قابلیت پولکا استارتر، ایجادکننده‌های استخر توکنی (Token Pool Creators) هستند. در ادامه، بعضی از مهم‌ترین پروژه‌هایی را که با استفاده از این سکوی پرتاب، آغاز به کار کرده‌اند، به شما معرفی می‌کنیم. اغلب این IDOها، ظرف چند دقیقه (اگر نخواهیم بگوییم چند ثانیه) به اتمام رسیدند و تمامی توکن‌های عرضه شده در مدت کوتاهی فروخته شدند.

اسپایدردائو

اسپایدردائو

نقش سازمان خودگردان غیر متمرکز (Decentralized Autonomous Organization) یا دائو (DAO) در حاکمیت پروتکل‌های امور مالی غیر متمرکز، روز به روز پررنگ‌تر می‌شود. با این حال، چهارچوب‌های حاکمیتی کنونی، نقص‌های متعددی دارند. مشکل اصلی این چهارچوب‌های حاکمیتی، تمرکز توکن‌های حاکمیتی است که منجر می‌شود تا پروژه‌ها از غیر متمرکز بودن، فاصله بگیرند.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  ایلوویوم چیست؟ بازی illuvium با توکن ILV و sILV

هدف اسپایدر دائو (SpiderDAO) غلبه بر مشکلاتی است که چهارچوب‌های DAO کنونی با آن مواجه هستند. اسپایدر دائو برای دستیابی به اهداف خود، از یک سیستم حاکمیتی چندلایه‌ای استفاده می‌کند. این سیستم، بر اساس ابزار سخت‌افزاری و نرم‌افزاری بلاک چین پولکادات شکل گرفته است.

این پروژه می‌خواهد استاندارد جدیدی برای توسعه دائوهای قوی و ایمن ایجاد کند که نه تنها پایدار هستند، بلکه ساخت آن‌ها نیز بسیار ساده است. اسپایدردائو ابزار مختلفی برای رسیدن به این هدف دارد و با استفاده از آن‌ها می‌تواند DAOها را به منصفانه‌ترین شکل ممکن و به صورت کاملا غیر متمرکز، ایجاد کند.

ماهادائو

دیگر پروژه رمزارز که با استفاده از سکوی پرتاب پولکا استارتر توسعه یافته، ماهادائو (MahaDAO) است. تیم توسعه دهنده ماهادائو ادعا می‌کند که به زودی، توکن ARTH به اولین ارز غیر کاهشی (Non-depreciating Currency) دنیا تبدیل می‌شود. هدف ماهادائو، حفظ قدرت خرید و حفاظت در مقابل اثرات التهاب و کاهش ارزش است.

ارزش توکن ARTH به سبد بسیار متنوع و غیر مرتبط از دارایی‌ها بستگی دارد تا شمول مالی (financial inclusion) را از طریق یک رویکرد غیر متمرکز جامعه محور در امور مالی، افزایش دهد. در واقع، توکن ARTH نوعی ارز الگوریتمی غیر متمرکز است که می‌خواهد با تورم و کاهش ارزش، مقابله کند. فرقی ندارد که بازار ارزهای دیجیتال در چه جهتی حرکت کند؛ دارندگان توکن‌های ARTH هرگز قدرت خرید خودشان را از دست نخواهند داد.

توکن ARTH آزادی مالی را بدون هیچ‌گونه نوسان قیمتی به کاربران می‌دهد زیرا نوعی ارز دارای ارزش ثابت است. ARTH به معنی ایجاد ثروت است که می‌توان آن را یکی از اهداف اصلی زندگی انسانی دانست.

کامبریا

کامبریا

دیگر پروژه رمزارزی که با استفاده از پولکا استارتر راه‌اندازی شده، کامبریا (Kambria) است. این پروژه، نوعی پلتفرم هوش مصنوعی و رباتیک غیر متمرکز است و کارشناسان این حوزه می‌توانند با استفاده از آن به تحقیق در رابطه با هوش مصنوعی و رباتیک بپردازند، در پروژه‌های مرتبط مشارکت کنند و ایده‌هایشان را تجاری‌سازی کنند. مشارکت‌کنندگان در این پروژه، توکن‌های KAT را به عنوان پاداش دریافت می‌کنند.

پروژه کامبریا، روابط مهمی با دانشگاه‌های برتر دنیا و سازمان‌های دولتی کشورهای مختلف دارد تا یک پلتفرم پایدار و در دسترس همه برای پیشبرد خلاقیت و نوآوری در فناوری ایجاد و صنعتی‌سازی این فناوری‌ها ایجاد کند.

پروتکل فایر

پروتکل فایر

پروتکل فایر (FIRE Protocol) نیز با استفاده از سکوی پرتاب پولکا استارتر، راه‌اندازی شده است. این اکوسیستم، سرویس‌های میان-زنجیره‌ای ارائه می‌دهد و امکان سواپ کردن توکن‌ها بین بلاک چین‌های مختلف را فرآهم می‌کند. پروتکل فایر دارای یک صرافی غیر متمرکز برای معامله کردن و یک بازار پول برای تأمین لیکوئیدیتی است. این پروژه را می‌توان ترکیبی از یونی سواپ و کامپاند دانست؛ با این تفاوت که کارمزد تراکنش‌ها در مقایسه با آن صرافی‌های غیر متمرکز، به مراتب کمتر و سرعت تراکنش‌ها، بسیار بیشتر است.

اکسیدمی

اکسیدمی

پلتفرم تورنومنت گیمینگ اکسیدمی (Exeedme)، پروژه مهم دیگری است که از پولکا استارتر برای شروع کار، کمک گرفته. برنامه‌نویس‌ها و گیمرها می‌توانند با بازی کردن در این پلتفرم، درآمد کسب کنند. برنامه‌نویس‌ها می‌توانند با استفاده از پلتفرم اکسیدمی، بازی بسازند و با جایزه دادن به گیمرها، بازیکن جذب کنند. این کار به کمک توکن‌های XED انجام می‌شود. اکسیدمی، استفاده از توکن‌های غیر قابل تعویض یا همان NFTها را ساده‌سازی می‌کند.

مهم ترین قابلیت های پولکا استارتر

در زیر، مهم‌ترین قابلیت‌های پلتفرم Polkastarter را برای شما توضیح می‌دهیم.

استخرهای سواپ ثابت

استخرهای سواپ ثابت (Fixed Swap Pools) از مهم‌ترین قابلیت‌های پولکا استارتر هستند.در این پلتفرم، استخرهای نقدینگی برخلاف یونی سواپ و دیگر صرافی‌های غیر متمرکز که از بازارسازهای خودکار (Automated Market Makers) یا AMMها استفاده می‌کنند، سفارش‌های سواپ را در یک قیمت ثابت انجام می‌دهد.

معمولا، در استخرهای AMM دیفای، قیمت‌های توکن‌ها به عرضه و تقاضا بستگی دارد و در نتیجه، نوسانات زیادی در قیمت توکن‌ها ایجاد می‌شود. Polkastarter برای پایدار کردن قیمت‌ها به پروژه‌ها امکان می‌دهد تا قیمت‌های ثابتی برای توکن‌های خودشان، مشخص کنند. تا زمانی که در منبع اولیه، توکن وجود داشته باشد، ارزش توکن‌ها ثابت باقی می‌ماند.

گذشته از این، پروژه‌ها می‌توانند ابزارهایی برای کنترل بیشتر روی جمع‌آوری سرمایه اولیه داشته باشند. برای مثال، آن‌ها می‌توانند حداکثر مقدار سرمایه‌گذاری شده توسط هر کاربر یا تعداد کسانی که می‌توانند روی پروژه سرمایه‌گذاری کنند را کنترل کنند. تمامی این فرآیند، توسط قراردادهای هوشمند کنترل می‌شود و در نتیجه، توزیع توکن‌ها به صورت شفاف و عادلانه است.

فارمینگ عرضه اولیه صرافی

معمولا، شرکت‌کنندگان در عرضه‌های اولیه صرافی، تمایل دارند تا بلافاصله پس از توزیع اولیه، توکن‌های خود را برداشت کنند و در بازار بفروشند. این کار، سبب نوسانات قیمتی شدید به دلایل عرضه ناگهانی می‌شود. نسخه V3 پلتفرم Polkastarter برای حل این مشکل، راهکاری به نام «IDO فارمینگ» ارائه داده است. این قابلیت، مشارکت‌کنندگان در IDOها را ترغیب می‌کند تا توکن‌های به دست آمده از IDO را استیک کنند و پاداش بگیرند.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  دش چیست؟ ارز دیجیتال Dash با توکن DASH

هدف از طراحی قابلیت IDO فارمینگ، کاهش فشار فروش ناگهانی پس از عرضه اولیه صرافی است. این قابلیت، همانند دیگر فارم‌های استیکینگ کار می‌کند. هر چه توکن‌ها برای مدت بیشتری استیک شوند، پاداش بیشتری به کاربر داده می‌شود. همچنین، هر زمانی که کاربر توکن‌های استیک شده را برداشت کند، APY استخر بالا می‌رود و استیکرهای دیگر پاداش بیشتری دریافت می‌کنند.

قابلیت KYC در پلتفرم پولکا استارتر

احراز هویت پولکا استارتر

Polkastarter قابلیت ایجاد لیست مجاز برای افزایش امنیت پروژه را دارد. با استفاده از قابلیت احراز هویت (KYC)، تنها کاربران مجاز می‌توانند در IDOها شرکت کنند. پروژه‌ها می‌توانند با تعریف پارامترهای مختلف KYC، تعیین کنند که کدام کاربران می‌توانند در عرضه اولیه صرافی، شرکت داشته باشند. به علاوه، امکان محدود کردن کاربران مجاز به مشارکت در IDO بر اساس موقعیت جغرافیایی نیز وجود دارد. با این کار، انعطاف‌پذیری و کنترل بیشتری روی فرآیند IDO در اختیار تیم توسعه‌دهنده پروژه، قرار می‌گیرد.

گیمینگ پولکا استارتر

پولکا استارتر با معرفی انجمن گیمینگ (Polkastarter Gaming Guild) در راستای محبوبیت فزاینده بازی‌های کسب درآمد (P2E) حرکت کرده است. این قابلیت، با هدف مرتبط ساختن پروژه‌های گیم فای (GameFi) و طرفداران گیمینگ در سرتاسر دنیا طراحی شده است.

گیمینگ Polkastarter بیش از ۲ میلیون دلار سرمایه برای پروژه‌های متاورسی در حال راه‌اندازی، جمع‌آوری کرده است. گذشته از این، معرفی انجمن گیمینگ پولکا استارتر یا PGG به منظور تأمین کمک‌های مالی برای گیمرها برای فعالیت در متاورس، راه‌اندازی شده است. کاربران می‌توانند در آینده، انتظار IDOهای گیمینگ بیشتر و راه‌اندازی بازارهای NFT جدیدی را داشته باشند.

نحوه مشارکت در عرضه اولیه صرافی یا فروش NFT در پولکا استارتر

صفحه اول پولکا استارتر

۱- وارد صفحه اصلی وبسایت Polkastarter شوید و سپس، فروش‌های NFT و فروش‌های توکنی آتی را بررسی کنید. روی پروژه‌ای که می‌خواهید در آن مشارکت داشته باشید، کلیک کنید.

۲- روی گزینه Apply Now کلیک کرده و اطلاعات خواسته شده برای عضویت در لیست مجاز را پر کنید.

۳- تیم توسعه‌دهنده پروژه تمامی درخواست‌ها را بررسی می‌کند و لاتاری لیست مجاز، بر اساس قدرت POLS تمامی درخواست‌کننده‌ها انجام می‌شود. خود پروژه تعیین می‌کند که چه تعداد کاربر می‌توانند به لیست مجاز راه یابند. بنابراین، شانس شما برای مشارکت در IDOها و مزایده‌های مختلف، متفاوت است.

۴- در صورتی که خوش‌شانس باشید و به لیست مجاز راه یابید، باید فرم KYC را پر کنید. دقت داشته باشید که پیش از شروع IDO یا فروش، دارایی کافی در والت خود ذخیره کرده کنید.

۵- در روز فروش یا IDO، به صفحه پروژه مورد نظر در وبسایت پولکا استارتر بروید و روی گزینه Join کلیک کنید. سپس، مقدار سرمایه‌ای را که می‌خواهید روی پروژه قرار دهید، وارد نمایید و روی گزینه Join Pool کلیک کنید. پس از تأیید تراکنش، تأییدیه آن را در صفحه Allocations خواهید دید. سپس، می‌توانید توکن‌های خود را پس از پایان IDO، برداشت کنید که این موضوع، به برنامه زمانی پروژه نیز بستگی دارد.

سوالات پرتکرار در رابطه با پولکا استارتر

۱- برای مشارکت IDOهای پولکا استارتر به چه تعداد POLS نیاز است؟

حداقل ۲۵۰ توکن POLS برای دریافت بلیط ورود به لاتاری پولکا استارتر به منظور مشارکت در IDOها نیاز است.

۲- آیا می توان POLS را استیک کرد؟

در حال حاضر، امکان استیک کردن توکن‌های POLS در اتریوم و BSC وجود دارد.

۳- آیا امکان ماینینگ توکن های POLS وجود دارد؟

بله. پولکا استارتر دارای قابلیت ماینینگ لیکوئیدیتی است.

جمع بندی

پروژه‌های ارزهای دیجیتال برای شروع کار خود، نیاز به سرمایه‌های زیادی دارند. روش‌های زیادی برای جمع‌آوری کمک‌های مالی برای شروع این پروژه‌ها وجود دارد. برای مثال، بعضی از پروژه‌ها، در وبسایت خود، عرضه اولیه سکه (Initial Coin Offering) یا ICO انجام می‌دهند. البته پس از کلاهبرداری‌های متعدد در ICOها در سال ۲۰۱۷، اعتماد کاربران نسبت به این روش، تا حد زیادی از بین رفته است و امروزه، کمتر کسی در این عرضه‌های اولیه شرکت می‌کند. روش دیگر جمع‌آوری سرمایه برای پروژه‌های ارزهای دیجیتال، عرضه اولیه صرافی است. در صورتی که صرافی ارائه‌دهنده IDO، اعتبار لازم را داشته باشد، با خیال راحت می‌توانید در آن شرکت کنید. پولکا استارتر پلتفرمی است که می‌توان بر بستر آن IDO راه‌اندازی کرد و از این طریق به کاربرانی که حاضر به سرمایه‌گذاری روی پروژه‌های غیرمتمرکز هستند، دسترسی داشت.

پولکا استارتر را می‌توان یکی از محبوب‌ترین سکوهای پرتاب پروژه‌های ارزهای دیجیتال، هم برای تیم‌های توسعه‌دهنده پروژه‌ها و هم برای کاربرانی دانست که می‌خواهند در IDOها و مزایده‌های این پروژه‌ها مشارکت کنند. پروژه‌های معتبری مثل اسپایدردائو، ماهادائو، کامبریا، پروتکل فایر و اکسیدمی با استفاده از این صرافی غیر متمرکز، سرمایه‌های اولیه خود را جمع کرده‌اند. گذشته از این، با وجود قابلیت‌های جذابی مثل استخرهای سواپ ثابت، فارمینگ IDO، قابلیت KYC و گیمینگ Polkastarter می‌توان آینده روشنی برای این پلتفرم، متصور بود.

دسته بندی مطالب
مطالب مرتبط
مطالب مرجع

ارز دیجیتال چیست؟

بلاک چین چیست؟

متاورس چیست؟

NFT چیست؟

دیفای (DeFi) چیست؟

صرافی غیرمتمرکز چیست؟

کیف پول چیست؟

تحلیل تکنیکال چیست؟

ایردراپ چیست؟

استیکینگ ارز دیجیتال چیست؟

بیت کوین چیست؟

اتریوم چیست؟

تتر چیست؟

خرید و فروش ارز های دیجیتال
ما را دنبال کنید
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.