داموندمگ

سایتاما اینو چیست؟ ارز دیجیتال Saitama INU با توکن SAITAMA

DAMOND
ارز دیجیتال سایتاما اینو (Saitama INU) چیست؟

سایتاما اینو (Saitama INU) که با شعار DeFi برای همه ایجاد شد، کمتر از دو سال است که پا به دنیای کریپتو گذاشته. Saitama inu در همین مدت نسبتا کوتاه هم محبوبیت بسیاری به دست آورده و جامعه قدرتمندی در فضای دیجیتال ایجاد کرده است. این ارز دیجیتال به عنوان یک میم کوین شروع به کار کرد، اما اکنون خیلی فراتر از یک میم است. در این مقاله از داموندمگ اطلاعاتی در مورد آلت کوین سایتاما به همراه جزئیات آن ارائه می‌دهیم. سپس به این سوال پاسخ خواهیم داد که آیا SAITAMA ارزش سرمایه گذاری و خرید دارد یا خیر. با ما همراه باشید.

سایتاما اینو (Saitama INU) چیست؟

Saitama Inu یک پلتفرم جامعه محور است که روی بلاک چین اتریوم ساخته شده و تلاش می‌کند تا ورود افراد عادی به امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و تجارت ارزهای دیجیتال و NFT را آسان‌تر کند. برای این منظور، آن‌ها قصد دارند از طریق پلتفرم خود به مردم، به ویژه Gen Z (نسل متولد شده در عصر تکنولوژی)، در مورد مدیریت مالی، ایجاد ثروت و پس انداز آموزش دهند.

توکن بومی سایتاما اینو، یک توکن ERC-20 و چیزی بیش از یک میم کوین است. سایتاما بخشی از یک اکوسیستم کامل شامل بازی‌های رمزنگاری، آکادمی آموزشی، بازار NFT و  کیف پول هوشمند است که برخی از آن‌ها راه‌اندازی شده‌اند و بقیه به زودی راه‌اندازی می‌شوند. Saitama Inu در تلاش برای گذر از دوران میم کوینی، نامبرندشد را به Saitama تغییر داد و لوگوی خود را نیز به‌روز کرد. پروژه Saitama Inu در ژوئن 2021 راه اندازی شد. بنابراین، در زمان نگارش این مقاله، کمی بیش از یک سال از عمر آن می‌گذرد.

اگر به سایت اصلی این پروژه نگاهی بیندازیم، خود را این‌طور معرفی کرده است:

سایتاما یک شرکت فناوری وب 3 است که با تمرکز بر توسعه یک اکوسیستم مالی غیرمتمرکز برای زندگی روزمره ایجاد شده. نوآوری‌هایی مانند بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده، آینده روشنی را برای دموکراتیک کردن امور مالی نشان می‌دهند، اما درک مفاهیم اساسی و مهارت‌های مورد نیاز می‌تواند برای تازه واردان خطرناک باشد.

سایتاما با مأموریت ساده‌سازی فناوری DEFI و ایمن‌تر کردن آن برای کاربران توسعه داده شده است و به آن‌ها آموزش می‌دهد و کاربردهای واقعی در دیفای را در اختیارشان می‌گذارد. به عنوان مثال افراد می‌توانند به صورت روزمره و با انتقال و مبادله ارز دیجیتال با کارت های اعتباری و پول فیات با دنیای دیفای ارتباط برقرار کنند.

توکن SAITAMA چیست؟

توکن SAITAMA چیست؟

توکن SAITAMA دارایی قابل معامله پلتفرم سایتما است. این توکن نشان دهنده حقوق شما در Saitama Inu است. این توکن قابل تعویض است، به این معنی که منحصر به فرد نیست و قابل انتقال است، بنابراین می‌توانید آن را با توکن های دیگر مبادله کنید. Saitama مانند میم کوین معروف شیبا اینو، به عنوان یک توکن میم با تم سگ شروع به کار کرد. دو تا از ویژگی‌های اصلی این توکن، امکان قفل کردن نقدینگی و مکانیزم محافظت در برابر نهنگ‌های کریپتو است.

قفل نقدینگی از طریق استیکینگ امکان پذیر است. این کار با قفل کردن مقدار مشخصی از توکن SAITAMA انجام می‌شود تا دارندگان قادر به جابجایی آن نباشند. دارندگان توکن تشویق به استیکینگ می‌شوند، زیرا شبکه 2٪ از هر تراکنش انجام شده در جامعه را به عنوان مالیات کسر می‌کند و آن را به عنوان پاداش به افرادی که استیک می‌کنند، می‌پردازد.

“ضد نهنگ” به این معنی است که سایتاما اینو به گونه‌ای رمزگذاری شده که یک نفر نمی‌تواند تعداد زیادی کوین خرید و نگهداری کند. این کار باعث حفاظت از کوین در برابر نهنگ‌ها می‌شود، به این ترتیب خطر پامپ و دامپ (افزایش یا کاهش ناگهانی قیمت) به حداقل می رسد.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  نئو چیست؟ ارز دیجیتال Neo با توکن NEO

توکن SAITAMA در ژوئن 2022 به نسخه دوم خود ارتقا یافت. توکن ورژن دوم ایمن‌تر، پایدارتر و سازگارتر با CEX است. این توکن ارتقا یافته، ارزش دلاری بالاتری هم دارد، به طوری که 1 میلیون توکن قدیمی SAITAMA برابر با یک توکن جدید است. این موضوع به این معنی است که عرضه توکن جدید نسبت به قبل کاهش یافته. حداکثر عرضه قبلی 100 کوادریلیون توکن بود و با کاهش حداکثر عرضه جدید، به 100 میلیارد توکن تبدیل شده است.

بزرگ‌ترین ویژگی ارتقا سایتاما این است که دیگر یک توکن میم محسوب نمی‌شود و به یک ارز دیجیتال کاربردی تبدیل شده. تا 16 آگوست 2022، بیش از نیمی از عرضه این ارز دیجیتال سوزانده شد (از دسترس خارج شده) و اکنون نزدیک به 45 میلیارد توکن در بازار در گردش است.

اکوسیستم سایتاما اینو

دنیای Saitama Inu فراتر از DeFi گسترش یافته و در حال حاضر شامل توکن‌، کیف پول، برنامه‌ای برای ذخیره و تجارت ارزهای دیجیتال، نسخه بتا یک پلتفرم NFT و برخی ویژگی‌های دیگر است که در زیر به آن‌ها خواهیم پرداخت. سایتما اینو نقشه راه کاملی برای توسعه دارد. پس از توسعه کامل، اکوسیستم Saitama Inu شامل محصولاتی برای آموزش و سرگرمی و ویژگی‌هایی برای ترکیب دنیای واقعی با DeFi خواهد بود.

اکوسیستم سایتاما اینو

در زیر برخی از ویژگی‌هایی که در حال حاضر در اکوسیستم سایتاما وجود دارد، معرفی می‌شود.

سایتاپرو، سایتاپی و سایتا سواپ

SaitaPro برنامه موبایل و دسکتاپ اکوسیستم Saitama Inu است. این برنامه در واقع کیف پول غیرحضانتی و یک صرافی غیرمتمرکز (DEX) است که همه در یک پلتفرم واحد هستند. با استفاده از این برنامه می‌توانید از طریق کارت نقدی یا اعتباری ارز دیجیتال خرید کنید که به این ویژگی SaitaPay گفته می‌شود. همچنین با استفاده از این برنامه می‌توانید توکن‌های خود را به اشتراک بگذارید یا از آن‌ها برای فارمنیگ، انتقال به چندین گیرنده و غیره استفاده کنید.

سایتاپرو، سایتاپی و سایتا سواپ

این برنامه شامل یک مرورگر DApp نیز هست که از برنامه‌های مختلف DeFi پشتیبانی می‌کند. برنامه SaitaPro همچنین از پلتفرم NFT FANG پشتیبانی می‌کند (در ادامه در این مورد بیشتر توضیح خواهیم داد)، و دارای SaitaSwap است که به شما امکان می‌دهد عملکردهای مختلفی مانند معامله توکن‌های پروژه‌های قابل اعتماد انتخاب شده، استیکینگ و ارائه نقدینگی را انجام دهید.

کیف پول (سایتامسک) SaitaMask

کیف پول SaitaMask ویژگی‌های اولیه مرتبط با کیف پول مانند توانایی جابجایی، ذخیره، تجارت و استیکینگ ارزهای دیجیتال و توکن ها را ارائه می‌دهد. همچنین شامل SaitaSwap است. با استفاده از این برنامه، می‌توانید تجزیه و تحلیل‌هایی مانند عملکرد کوین و قیمت توکن را مشاهده کنید.

کیف پول (سایتامسک) SaitaMask

سایتا ریلتی (SaitaRealty)

SaitaRealty برای تشکیل یک اکوسیستم املاک غیرمتمرکز ایجاد شد که به افراد فقیر سود می‌رساند و در عین حال به سرمایه گذاران اجازه می‌دهد تا سود کسب کنند. توکن SaitaRealty  مبتنی بر استاندارد ERC-20 نیز در شبکه سایتا اینو قرار دارد.

سایتا ریلتی (SaitaRealty)

این توکن با جمع‌آوری سرمایه از طریق سرمایه‌گذاری هولدرهای توکن SaitaRealty و مالیات تراکنش‌ها به دست می‌آید و سپس می‌تواند برای خرید املاک واقعی («دنیای واقعی») استفاده شود.

زمانی که پلتفرم سایتا ریلتی شروع به کسب سود کرد، 50٪ از درآمد برای گسترش پلتفرم توزیع می‌شود، در حالی که 25٪ به هولدرهایی که توکن ها را استیک کرده‌اند، تخصیص می‌یابد. 25 درصد باقیمانده برای حمایت از جانبازان کم درآمد و جمعیت بی خانمان استفاده خواهد شد.

پلتفرم NFT در سایتاما (FANG)

فانگ پلتفرم NFT اکوسیستم Saitama Inu است. با استفاده از آن، می‌توانید پس از راه‌اندازی وب‌سایت نهایی، که هنوز در نسخه بتای خود قرار دارد، از توکن‌های مختلف Saitama برای خرید و فروش NFT استفاده کنید.

در زیر برخی از ویژگی‌های شبکه Saitama Inu که هنوز در دست توسعه هستند، آورده شده است.

سیستم آموزشی سایتاما

سیستم آموزشی ویژگی اصلی است که پلت فرم Saitama Inu را از سایرین متمایز می‌کند. هدف تولید محتوای ارزشمند در کانال‌های رسانه‌های اجتماعی (و برنامه SaitaPro آن‌ها) است تا به شما و نسل بعدی سرمایه گذاران در انتخاب هوشمندانه کمک کند.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  آوه چیست؟ ارز دیجیتال Aave با توکن AAVE

بازی وولف کاستر

پلتفرم Saitama Inu در حال کار روی راه اندازی سه بازی از نوع بازی برای کسب درآمد است که اولین آن‌ها Wolfcaster بوده و زیر چتر استودیو Saitama فعالیت می‌کند. پس از راه‌اندازی بازی، علاوه بر استیکینگ و فارمینگ، راه های دیگری برای کسب توکن‌ها و جوایز نیز وجود دارد.

سایتاچین (SaitaChain)

Saitama Inu در حال حاضر در بلاک چین اتریوم ساخته شده، اما توسعه دهندگان در حال کار بر روی ایجاد بلاک چین خود به نام SaitaChain هستند. این مزایا شامل معاملات بهبود یافته، خدمات بیشتر و کاهش مالیات خواهد بود.

متاورس سایتا سیتی

Saitacity در واقع متاورس Saitama Inu خواهد بود که در آن همه محصولات و ویژگی‌ها در کنار هم قرار می‌گیرند. در این پلتفرم می‌توانید با دارایی‌های SAITAMA خرید کنید، NFT بخرید و بفروشید، بازی کنید و با سایر کاربران تعامل اجتماعی داشته باشید.

تفاوت سایتاما اینو با شیبا اینو

دو شباهت اصلی بین Saitama Inu و Shiba Inu وجود دارد:

هر دو توکن‌های ERC-20 با مضمون سگ در شبکه ETH هستند و هر کدام به عنوان یک میم کوین شروع شده‌اند اما پس از آن به یک توکن کاربردی با موارد استفاده مختلف تبدیل شده‌اند. در جدول زیر شباهت ها و تفاوت‌های این دو ارز دیجیتال را مشاهده می‌کنید:

SAITAMA (V2)SHIB
قیمت در آگوست 20220.0027480.00001294
توکن در گردش43.48 میلیون459.06 میلیون
حجم معاملات 24 ساعته8.024.819725.508.421
توکن ساپلای (تعداد کل توکن توزیع شده تا به حال)44 میلیون589 تریلیون
ماکس ساپلای(تعداد کل توکن)100 میلیوناطلاعاتی در این مورد وجود ندارد
بیشترین قیمت0.0078250.00008845

 

تفاوت عمده بین این دو پلتفرم آلت کوین این است که سایتاما اینو اکوسیستم ضد نهنگ دارد، در حالی که شیبا اینو ندارد. Saitama Inu همچنین شفاف‌تر است، به این معنا که نقشه راه، اعضای تیم و سایر اطلاعات از این قبیل را عمومی کرده در حالی که Shiba Inu آن را مخفی نگه می‌دارد. چنین جزئیاتی می‌تواند بر اعتماد سرمایه گذاران به یک ارز دیجیتال تأثیر بگذارد. با این حال، شیبا اینو طرفداران بسیار قوی‌تری دارد، زیرا مدت طولانی‌تری در بازار بوده است.

رودمپ سایتاما

رودمپ سایتاما

سایتاما در سایت اصلی، نقشه راه چند سال آینده این پلتفرم را این‌طور معرفی می‌کند:

فاز اول( در حال اجرا)

 1. لانچ کردن سایتا پرو (Saitapro)
 2. لانچ فاز بتا اپلیکیشن NFT به نام FANG
 3. لیست شدن در صرافی های جدید
 4. برندسازی مجدد SaitaRealty

فاز دوم (به زودی)

 1. پارتنرشیپ با دولت
 2. ایجاد پل بایننس سایتاما
 3. لانچ گاما بازی وولف کاستر
 4. تخصیص دارایی به SaitaRealty
 5. جذب 500 هزار هولدر

فاز سوم (در آینده)

 • راه اندازی بلاک چین سایتا به نام سایتاچین
 • راه اندازی متاورس سایتا

خوب است بدانید که فاز اول این رودمپ تیک خورده و در حال حاضر پروژه در حال انجام فاز دوم است.

پیش بینی قیمت سایتاما اینو: آیا SAITAMA سرمایه گذاری خوبی است؟

قیمت SAITAMA پس از ارتقای توکن، به دلیل کمبود عرضه توکن، به طور قابل توجهی افزایش یافته است. قیمت بالاترین (ATH) آن (برای توکن V1) 0.0000002777 دلار بود، در حالی که قیمت ATH آن برای توکن V2 ، 0.007825 دلار است. با این حال، به دنبال شرایط نزولی در بازار کریپتو، قیمت آن به حدود 0.003 دلار کاهش یافته است. البته باید گفت نقشه راه آن امیدوار کننده است، چرا که شامل ویژگی‌های منحصر به فردی است که نسل بعدی از آن‌ها استقبال خواهد کرد. برخی کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که قیمت SAITAMA پس از ارتقای توکن افزایش خواهد یافت، زیرا کمبود عرضه توکن باعث افزایش تقاضای آن می‌شود.

پیش بینی قیمت سایتاما اینو: آیا SAITAMA سرمایه گذاری خوبی است؟

سایت PricePrediction پیش بینی می‌کند که SAITAMA تا سال 2025 به 0.012 دلار خواهد رسید. Telegaon چشم انداز صعودی مشابهی در مورد قیمت SAITAMA دارد و پیش بینی می‌کند که تا سال 2025 به سقف 0.01 دلار برسد.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  پالیگان چیست؟ ارز دیجیتال Polygon با توکن MATIC

این اطلاعات به هیچ وجه توصیه سرمایه گذاری از طرف داموندمگ نیست. شما به عنوان سرمایه گذار همیشه باید به طور شخصی تحقیقات انجام دهید و قبل از تصمیم به سرمایه گذاری در این آلتکوین، منابع بیشتری را بررسی کنید و همینطور سیاست شخصی خود را برای سرمایه گذاری داشته باشید.

سایتما اینو (SAITAMA) را از کجا بخریم؟

SAITAMA در چندین صرافی ارزهای دیجیتال از جمله DEX رسمی آن SaitaSwap، سایر DEX ها مانند ShibaSwap و SushiSwap و صرافی های متمرکز (CEX) مانند Bybit. فهرست شده است. شما می‌توانید از هر یک از آن‌ها برای سرمایه گذاری در این آلتکوین استفاده کنید، خرید در Bybit با رابط کاربر پسند و پشتیبانی چندزبانه آسان، ایمن و راحت است.

نحوه خرید Saitama Inu (SAITAMA) در Bybit

برای خرید SAITAMA در Bybit مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله اول:  یک حساب کاربری در صرافی ایجاد کنید.

مرحله دوم: برای خرید SAITAMA به USDT نیاز دارید، بنابراین به صفحه خرید کریپتو مراجعه کنید و با انتخاب یکی از چندین گزینه ذکر شده در آنجا، ارز فیات خود را به USDT تبدیل کنید.

 مرحله سوم: به تب Trade → Spot Trading بروید و SAITAMA/USDT را در قسمت جستجو در بالا تایپ کنید.

مرحله چهارم: تعداد SAITAMA مورد نظر برای خرید را در پنجره سمت راست صفحه خود وارد کنید. پس از اتمام کار، فیلد زیر مقدار USDT مورد نیاز برای معامله را به شما نشان می‌دهد. شما می‌توانید انتخاب کنید که یک Limit یا یک سفارش بازار قرار دهید. توصیه می کنیم برای کاهش لغزش و معامله کلاس دارایی با قیمت دلخواه خود، یک سفارش Limit قرار دهید. یک سفارش Limit همچنین مستلزم کارمزد کمتری نسبت به سفارش بازار است.

مرحله پنجم: روی دکمه خرید کلیک کنید.

سایتما اینو (SAITAMA) را از کجا بخریم؟

سخن پایانی

SAITAMA قصد دارد اکوسیستم خود را که سرمایه گذاران زیادی را هیجان زده کرده، گسترش دهد. نقشه راه آن امیدوارکننده به نظر می رسد و پتانسیل رشد را نشان می‌دهد. با این حال، این پلتفرم در گذشته راه اندازی برخی از ویژگی‌های خود مانند اپلیکیشن SaitamaPro را به تعویق انداخته که باعث می‌شود دیگران در مورد اینکه آیا آلت کوین در بلندمدت به اهداف خود می رسد یا خیر دچار تردید شوند. از آنجایی که Saitama Inu یک پروژه جوان و جدید است، توصیه می کنیم به آن زمان بدهید و حرکات آن را از زیر نظر بگیرید تا ببینید آیا ارزش سرمایه گذاری را دارد یا خیر.

سوال های متداول

1- سایتاما اینو چیست؟

Saitama Inu یک توکن ERC-20 است. این بدان معناست که از بلاک چین اتریوم استفاده می‌کند و از قراردادهای هوشمند برای قدرت بخشیدن به توکن بهره می برد. ERC-20 استانداردی است که بسیاری از memecoin ها از آن استفاده می‌کنند زیرا ایجاد کوین های جدید برای توسعه دهندگان نسبتاً آسان است.

2- سایتاما چند هولدر دارد؟

بر اساس داده های ارائه شده توسط Whalestats، دارندگان Saitama Inu از رکورد 325000 دارنده عبور کردند.

3- آیا قیمت SAITAMA می‌تواند به 1 سنت برسد؟

با حداکثر عرضه 100,000,000,000 SAITAMA، قیمت این میم کوین ممکن است بتواند در سال 2024 یا 2025 سقف یک سنت را لمس کند.

4- صاحب اصلی SAITAMA Inu کیست؟

Saitama Inu توسط Steve@RocketCrypto، یک YouTuber  ارز دیجیتال با بیش از 56000 مشترک، اداره می‌شود. همچنین، SAITAMA به عنوان توکن ابزار بومی Saitama Inu شناخته می‌شود، که در واقع، می‌تواند برای اهداف مختلفی در خود پلتفرم استفاده شود.

5- آیا SAITAMA اینو میم کوین است؟

دو شباهت اصلی بین Saitama Inu و Shiba Inu وجود دارد: هر دو توکن های ERC-20 با تم سگ در شبکه ETH هستند و هر کدام به عنوان یک میم کوین شروع شده اند اما از آن زمان به یک توکن کاربردی با موارد استفاده مختلف تبدیل شده اند. بنابراین با اینکه سایتاما در ابتدا به عنوان میم کوین شروع به کار کرد، اما در حال حاضر اهداف جدی ای را دنبال می‌کند.

دسته بندی مطالب
مطالب مرتبط
مطالب مرجع

ارز دیجیتال چیست؟

بلاک چین چیست؟

متاورس چیست؟

NFT چیست؟

دیفای (DeFi) چیست؟

صرافی غیرمتمرکز چیست؟

کیف پول چیست؟

تحلیل تکنیکال چیست؟

ایردراپ چیست؟

استیکینگ ارز دیجیتال چیست؟

بیت کوین چیست؟

اتریوم چیست؟

تتر چیست؟

خرید و فروش ارز های دیجیتال
ما را دنبال کنید
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.