داموندمگ

اسپوکی سواپ چیست؟ هر آنچه که باید درباره SpookySwap بدانید.

DAMOND
اسپوکی سواپ (spooky swap) چیست؟

با پیشرفت فناوری‌های مرتبط با فضای بلاک چین و به خصوص نوآوری‌های مرتبط با سیستم‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi)، پتلفرم ها و شبکه‌های جدید نیز توسط شرکت‌های مختلف ایجاد شده و به توسعه این فضا کمک می‌کنند. این نوآوری‌ها منجر به ایجاد تعداد زیادی پروژه با ویژگی‌ها و عملکرد منحصر به فرد شده است که به تعامل آسان‌تر کاربران با این فضا کمک می‌کند. یکی از پروژه‌هایی که توجه کاربران را به خود جلب کرده بازار ساز خودکار (AMM) اسپوکی سواپ(SpookySwap)  است که دسترسی یکپارچه‌ای را برای مبادله، وام دادن، خرید و سایر عملکردهای DeFi با هزینه‌های کم فراهم می‌کند. در ادامه این مقاله از داموندمگ تمام مواردی که باید درباره اسپوکی سواپ و نحوه عملکرد و استفاده از آن بدانید را با شما در میان می‌گذاریم، با ما همراه باشید.

اسپوکی سواپ چیست؟

بهترین تعریفی که می‌توان برای اسپوکی سواپ داشت این است:

SpookySwap  یک صرافی غیرمتمرکز (DEX) و یک بازارسازی خودکار (AMM) است که در شبکه فانتوم اجرا می‌شود و روش‌های مختلفی را برای انجام معاملات بدون هیچ واسطه به کاربران ارائه می‌کند.

علاوه بر خدمات اساسی DEX مانند سوآپ توکن ها، فراهم کردن نقدینگی و ییلد فارمینگ، SpookySwap  همچنین به کاربران اجازه می‌دهد تا از طریق ویژگی میان زنجیره‌ای (Cross Chain) به بلاک چین‌های مختلف متصل شده و پل بلاک چینی ایجاد کنند. پل بلاک چینی برای انتقال امن توکن های یا اطلاعات بین زنجیره‌های مختلف بلاک چین استفاده می‌شود. به عنوان مثال شما می‌توانید اتریوم، زنجیره هوشمند بایننس و غیره را پل بزنید تا درآمد خود را در پروتکل‌های مختلف DeFi افزایش دهید. همچنین اسپوکی سواپ دسترسی به دنیای NFT را برای کاربران خود فراهم کرده و به کاربران امکان می‌دهد NFT های خود را روی این شبکه مینت (به معنی ایجاد کردن) کنند.

نکته جالب درباره SpookySwap این است که از نوآوری‌های بلاک چین فانتوم بهره می‌برد تا خدمات نام برده شده را با هزینه‌های کم به کاربران ارائه کند. کارمزد تمام فعالیت‌ها شامل ییلد فارمینگ، افزودن نقدینگی، کارمزد سپرده یا برداشت در اسپوکی سواپ تقریبا صفر است. کارمزد مبادله 0.2 درصد (0.22 درصد برای سفارش‌ها محدود) است که باعث برتری اسپوکی نسبت به سایر DEX ها می‌شود. البته برای انجام تراکنش در SpookySwap شما باید FTM را در کیف پول‌های خود داشته باشید چرا که پرداخت گس فی با استفاده از FTM انجام می‌شود.

تاریخچه اسپوکی سواپ

اسپوکی سواپ اولین صرافی غیرمتمرکز و بازارساز خودکار است که بر روی شبکه اُپرا فانتوم ساخته شده است. تیم پلتفرم اسپوکی سواپ یک تیم ناشناس هستند که در آوریل 2021 اقدام به ساخت این صرافی غیرمتمرکز کردند. جالب اینجاست که گفته می‌شود این تیم دانش کاملی از AMM های محبوب در زنجیره هوشمند بایننس و کار با اتریوم دارند. بنیان‌گذاران اصلی خود را با نام‌های عجیب Eerie و ooGwei معرفی کرده‌اند و اسم پروژه را از فانتوم و علاقه‌ای که به گربه‌ها دارند گرفته‌اند. تم ترس، جادو و گربه از مشخصه‌های این تیم از طرف بنیان‌گذاران اسپوکی است.

این پلتفرم از زمان راه‌اندازی، روی به‌روزرسانی‌های متعددی برای بهبود تجربه کاربری کار کرده است. توکن بومی اسپوکی سواپ، BOO است که به عنوان توکن حاکمیتی در این پلتفرم استفاده می‌شود. همچنین این توکن امکان دسترسی به فارمینگ ها، پل داخلی و سایر خدمات را در استخرهای مختلف برای کاربران اسپوکی فراهم می‌کند. این تیم همچنین بر جذب توسعه دهندگان برای ساخت شبکه Fantom تمرکز دارد. این کار را از طریق تبلیغات بین المللی، مسابقات از طریق توییتر و کمک‌های مالی برای توسعه دهندگان انجام می‌دهد.

اسپوکی سواپ چطور کار می‌کند؟

نحوه استفاده از اسپوکی سواپ

 

همان‌طور که گفته شد SpookySwap یک بازارساز خودکار و یک صرافی غیرمتمرکز روی بلاک چین فانتوم است. AMM ها از قراردادهای هوشمند که مجموعه ای از کدهای نوشته شده روی بلاک چین هستند، برای تنظیم سفارش‌ها استفاده می‌کنند. به عنوان یک پروتکل غیرمتمرکز، هیچ نهاد نظارتی بر Spookyswap  کنترل ندارد.

ترید در اسپوکی سواپ شامل مبادله توکن ها به قیمت بازار یا از طریق سفارش محدود است، به این ترتیب که هنگامی‌که شما یک کیف پول را به شبکه فانتوم متصل کنید، می‌توانید توکن مورد نظر خود را جستجو کنید و به مبادله آن بپردازید. پلتفرم صرافی 0.2٪ کارمزد معاملاتی را برای سفارش‌های باز و 0.22٪ کارمزد برای سفارش‌های محدود دریافت می‌کند که به طور معمول این هزینه‌ها را برای بازخرید توکن های BOO استفاده می‌کند.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  پاراسواپ چیست؟ معرفی صرافی غیرمتمرکز ParaSwap با توکن PSP

مانند DEX های استاندارد، SpookySwap از یک تابع ثابت الگوریتمی X * Y = K برای تعیین قیمت‌ها استفاده می‌کند. در این مورد،  X و Y نشان دهنده تعداد توکن‌های موجود در توکن‌های استخراج و ذخیره نقدینگی هستند. اسپوکی سواپ از این مدل ریاضی برای تعیین نسبت جدید بین دو دارایی استفاده می‌کند. به طور معمول، مبادله یک توکن با دیگری، نسبت توکن ها را در یک استخر نقدینگی نامتعادل می‌کند و قیمت به طور خودکار با نسبت توکن جدید تنظیم می‌شود. اسپوکی سواپ تلاش می‌کند نقدینگی لازم را برای کاربران فراهم کند اما ممکن است با افزایش سفارش‌ها، تغییر قیمت در این دکس مشاهده شود.

SpookySwap  همچنین به کاربران اجازه می‌دهد تا با ارائه نقدینگی به استخرها، جوایزی کسب کنند. این جوایز معمولاً توکن‌های spLP (Spooky Liquidity Provider) هستند که نسبت توکن‌های جمع‌شده آن‌ها را در یک استخر مشخص نشان می‌دهند. ارائه دهندگان نقدینگی می‌توانند توکن های spLP را در SpookySwap به اشتراک بگذارند و توکن BOO کسب کنند. همچنین کاربران می‌توانند در پلتفرم‌های دیگر استیکینگ انجام دهند.

همکاری های اسپوکی سواپ

در کنار سایر نوآوری‌هایی که در اسپوکی سواپ وجود دارد، این صرافی غیرمتمرکز همکاری های جذابی با شرکت‌های مطرح دارد که در ادامه به معرفی برخی از آن‌ها می‌پردازیم.

1- سینگل فایننس (Single Finance)

 

اسپوکی سواپ با سینگل فایننس که یک پروتکل DeFi است همکاری می‌کند. این مشارکت دو فرصت عالی متقابل را به کاربران این دو پلتفرم ارائه می‌کند. کاربران اکنون می‌توانند دارایی دیجیتال xBOO خود را به اشتراک بگذارند و توکن SINGLE کسب کنند. همچنین می‌توانند در فارمنیگUSDC-SINGLE  که اکنون در اسپوکی سواپ فعال است مشارکت کنند. سینگل فایننس اولین پلتفرمی است که تلاش می‌کند با تعدیل قیمت‌ها، بازدهی مشخصی نسبت به USD در دیفای ایجاد کند تا از کاربران در مقابل ضررهای احتمالی محافظت کند. این کار را با به اشتراک گذاشتن استراتژی‌های اصلی با کاربران انجام می‌دهد که می‌توانند به راحتی دنبال و پیاده سازی کنند.

2- یرن فایننس (Yearn Finance)

یرن فایننس یکی از رقبای اسپوکی سواپ

یرن فایننس که گروهی از پروتکل ها روی بلاک چین اتریوم است و به سرمایه گذاران امکان فعالیت در پروتکل‌های وام دهی را می‌دهد یکی دیگر از پروژه‌هایی است که با اسپوکی سواپ همکاری می‌کند. همچنین یرن فایننس یکی از پلتفرم‌های مطرح در زمینه ییلد فارمنیگ است. همکاری با پروژه‌هایی مانند یرن فایننس می‌تواند یک نکته مثبت برای اسپوکی سواپ باشد.

3- بیفی فایننس (Beefy Finance)

بیفی فایننس یکی از رقبای اسپوکی سواپ

یکی دیگر از پارتنرشیپ های اسپوکی سواپ بیفی فایننس است که یک پلتفرم بهینه ساز بازده سرمایه گذاری چند زنجیره‌ای به حساب می‌آید. بیفی دسترسی کاربران به بسیاری از استخرهای نقدینگی به نام Vaults را فراهم می‌کند. کاربران می‌توانند دارایی‌های رمزنگاری شده را به استخر نقدینگی سپرده گذاری کنند و پاداش دریافت کنند.

بیفی پس از گذشتن از 150 میلیون دلار TVL در پالیگان تصمیم گرفت با فانتوم همکاری کند. بیفی همکاری خود با فانتوم را از طریق شراکت با اسپوکی سواپ آغاز کرد. بیفی فایننس در حال حاضر 17 صندوق اسپوکی سواپ درfantom.beefy.finance  دارد که بیش از 6.5 میلیون دلار Spooky TVL را جذب کرده است.

4- آلفا فایننس (Alpha Finance)

آلفا فایننس یکی از رقبای اسپوکی سواپ

آزمایشگاه آلفا فایننس اکوسیستمی از محصولات DeFi است که قابلیت همکاری در یک ساختار متقابل زنجیره‌ای را برای اتصال کاربران با پلتفرم‌هایی مانند اتریوم و زنجیره هوشمند بایننس امکان پذیر می‌کند. یکی از پارتنرشیپ های مهم اسپوکی سواپ در حال حاضر آلفا فایننس است.

علت تمایز اسپوکی سواپ چیست؟

اینDEX  ویژگی‌های جذاب بسیاری را ارائه می‌دهد که آن را از سایر پلتفرم‌ها متمایز می‌کند. علاوه بر عملکردهای اصلی مانند سواپ کردن توکن، کاربردهای اسپوکی سواپ بسیار فراتر می‌رود که در ادامه به بررسی این موارد می‌پردازیم.

1- پل (Bridge)

پل بلاک چینی به کاربران اجازه می‌دهد تا به مبادله توکن بین دو زنجیره بلاک چین متفاوت بپردازند. با استفاده از این قابلیت شما می‌توانید دارایی‌های خود را از فانتوم به زنجیره‌های بلاک چینی دیگر انتقال بدهید، بنابراین شما قادر خواهید بود توکن های FTM خود را در اتریوم استفاده کنید.

پل اسپوکی سواپ در حال حاضر از هشت توکن از جمله اتریوم (ETH)، زنجیره هوشمند بایننس (BSC)، آربیتروم، آوالانچ و پالیگان برای پل زدن به فانتوم پشتیبانی می‌کند. انتظار داریم اسپوکی با رشد پروژه در آینده از توکن های بیشتری نیز پشتیبانی کند. علاوه بر این اسپوکی، توسط Multichain/AnySwap پشتیبانی می‌شود.

2- استیکینگ در اسپوکی سواپ با XBOO

استیک BOO و XBOO در اسپوکی سواپ

اسپوکی به کاربران خود این امکان را می‌دهد که با خرید و نگهداری توکن BOO در پلتفرم، به کسب درآمد بپردازند. اگر تمایل دارید در اسپوکی سواپ استیک انجام دهید کافی است توکن های xBOO را با استفاده از پرداخت توکن BOO خریداری کنید. نسبت پیش فرض در استخر به این شکل است که هر BOO مساوی با یک xBOO است و با گذشت زمان ارزش آن افزایش پیدا می‌کند. هنگامی‌که موفق به استیک در این صرافی شدید و توکن های خود را در یک استخر معین قرار دادید شما سود سالانه استیک خود را دریافت خواهید کرد. این سود برای ارائه دهندگان نقدینگی 0.17٪ از معاملات است و برای قرارداد سواپ مربوط به معامله 0.03 درصد است.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  بهترین صرافی غیر متمرکز کدام است؟ 10 صرافی غیر متمرکز برتر دنیا

3- رابط کاربری آسان

برخی از پلتفرم‌های DEX رابط کاربری بسیار سختی دارند که استفاده از آن‌ها برای کاربران بسیار چالش برانگیز است. اسپوکی سواپ یک رابط کاربری ساده دارد که اتصال کیف پول و سواپ توکن و همینطور جستجوی توکن ها را آسان می‌کند. همچنین شما می‌توانید به راحتی دارایی‌های دیجیتال خود را در استخرهای نقدینگی سپرده گذاری کنید.

4- مینت کردن NFT در اسپوکی سواپ

علاوه بر فارمینگ شما می‌توانید با خرید و نگهداری پروژه‌های رسمی توکن های غیر مثلی در اسپوکی که معروف به Magicats – NFT‌ هستند، بازده سرمایه گذاری خود را در این صرافی افزایش دهید. این NFT ها مربوط به شخصیت‌های گربه با نام های SpookySwap، Grim  و Ace هستند.

مزایای SpookySwap

اسپوکی سواپ مزیت‌های چشمگیری دارد که رشد چند سال اخیر خود را مدیون همین مزیت‌های جذاب است که در ادامه به بررسی تعدادی از آن‌ها می‌پردازیم.

1- امکان تبادل بین شبکه‌های مختلف در SpookySwap

با استفاده از اسپوکی سواپ شما می‌توانید هر دارایی دیجیتالی که توسط فانتوم پشتیبانی می‌شود را مبادله کنید. علاوه بر این، از آنجایی که بسیاری از توکن‌های ارزهای دیجیتال، توکن‌های اتریوم هستند، این پلتفرم راهی را برای کاربران فراهم می‌کند تا با استفاده از پل زدن بین بلاک چین‌های مختلف، درآمد خود را افزایش دهند.

 2- نقدینگی

لیکودیتی در اسپوکی سواپ

نقدینگی در یک پلتفرم DEX توانایی معامله گر برای ترید آسان بدون تحمل ریسک تغییرات شدید قیمتی و سایر کمیسیون‌های معاملاتی را فراهم می‌کند. علاوه بر آن در صورتی که نقدینگی مورد نیاز برای معامله گران وجود داشته باشد می‌توانند مبادله دارایی‌های خود را به راحتی انجام دهند، بنابراین حجم زیاد نقدینگی در اسپوکی یک مزیت به حساب می‌آید.

SpookySwap بزرگ‌ترین صرافی غیرمتمرکز در فانتوم از نظر ارزش کل قفل شده (TVL) است. واریز کارمزدهای معاملاتی به استخرها، نقدینگی پروژه را افزایش می‌دهد و در نتیجه تجربه معاملاتی کاربران را بهبود می‌بخشد.  SpookySwapبه کاربران اجازه می‌دهد تا با ارائه نقدینگی زیاد به بازار و سپس جمع آوری هزینه‌های معاملاتی، درآمد کسب کنند. افزودن نقدینگی به پلتفرم بسیار کار ساده‌ای است به این شکل که شما توکن‌ها را به یک استخر واریز می‌کنید و در ازای آن سود کسب می‌کنید، شما هر زمان که بخواهید می‌توانید نقدینگی خود را برداشت کنید.

3- ییلد فارمینگ

ییلد فارمینگ در اسپوکی سواپ  به شکلی بهینه شده است که به کاربران اجازه می‌دهد تا طرح‌های فارمینگ مختلف را جستجو کنند و با استفاده از این قابلیت، نقدینگی پروتکل را افزایش دهند و سود کسب کنند. با استفاده از این روش شما در ازای واریز توکن های خود به استخرها، پاداش دریافت خواهید کرد. در این روش شما توکن های FTM خود را به پلتفرم قرض می‌دهید و در ازای آن می‌توانید توکن های BOO را به عنوان پاداش سرمایه گذاری خود دریافت کنید. سرمایه گذاری در اسپوکی سواپ به شکل فارمینگ در حال حاضر بازدهی 40 درصدی ارائه می‌دهد که در مقایسه‌ با دکس های دیگر درصد بسیار جذابی است.

نحوه استفاده از SpookySwap

اولین ابزاری که برای استفاده از اسپوکی سواپ نیاز دارید، کیف پول متامسک است. برای این کار شما باید کیف پول متامسک را به شبکه  Fantom Opera متصل کنید تا مبادله، وام دهی، فارمینگ و سرمایه گذاری دارایی‌های رمزنگاری خود را آغاز کنید. علاوه بر این، پس از تنظیم کیف پول خود، باید FTM را برای پرداخت گس فی خود در شبکه در ولت داشته باشید. البته می‌توانید از دریافت رایگان گس فی فانتوم هم استفاده کنید.

نحوه دریافت گس فی رایگان در فانتوم را می‌توانید در ادامه بخوانید:

هنگامی‌که به Fantom Opera متصل شدید، برای انجام تراکنش در شبکه به مقداری گس در قالب توکن FTM  نیاز دارید. اسپوکی سواپ به شکلی که در ادامه توضیح می‌دهیم با ارائه مقداری گس رایگان، از کاربران خود پشتیبانی می‌کند. برای دریافت این گس فی رایگان شما باید شرایط زیر را داشته باشید:

1- آدرس کیف پول شما در فانتوم باید به تازگی ایجاد شده باشد.

2- شما باید از AnySwap یا پل اسپوکی در آدرس  Sookyswap.finance  استفاده کرده باشید.

در ادامه باید مراحل زیر را دنبال کنید:

1- به این آدرس بروید.

2- دستورالعمل ها را دنبال کنید.

3- پس از دریافت گس فی رایگان، برای تعویض FTM بیشتر به صفحه Swap بروید تا گس شما تمام نشود.

نکات امنیتی: توجه کنید، این مطلب از سایت اسپوکی سواپ ترجمه شده است، بنابراین برای انجام هر کاری در فضای کریپتو به نکات امنیتی توجه کنید و هرگز عبارت بازیابی یا آدرس خصوصی خود را در اختیار دیگران قرار ندهید.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  روش های کسب درآمد از کوکوین‌ +‌ آموزش قدم به قدم

توکن BOO چیست؟

BOO  ارز بومی  اسپوکی سواپ است که بر تمامی عملیات روی پلتفرم نظارت و کنترل دارد. شما می‌توانید توکن های BOO را در استخرها سپرده گذاری کنید تا در ازای آن xBOO کسب کنید. خریدBOO (xBOO)  به معنای مالکیت بخشی از استخر است. در حالی که xBOO از هزینه‌های معاملاتی به دست آمده توسط پروتکل تولید می‌شود، شما همچنین می‌توانید آن را معامله کنید و سهمی از درآمد معاملاتی تولید شده توسط پروتکل را به دست آورید. شما همچنین می‌توانید رای بدهید و در مورد پیشنهاد‌های آینده پروژه با توکن سهام خود تصمیم بگیرید. ارزش رای با این که آیا BOO در جفت نقدینگی (5 رای) یا در یک استخر (3 رای) است تعیین می‌شود. استفاده از توکن BOO، اسپوکی سواپ را قادر می‌سازد تا تراکنش‌ها را به طور مؤثرتری در زنجیره‌های بلوکی پردازش کند.

توکنومیک در اسپوکی سواپ

توکنومیکس توکن BOO در اسپوکی سواپ

BOO  در مجموع حدود 13 میلیون توکن دارد. عرضه اولیه 20 درصد از کل عرضه حداکثر را تشکیل می‌دهد که به ایردراپ های اجتماعی، IDO  و غیره می‌رسد. در ادامه لیست کامل توزیع اولیه را مشاهده می‌کنید:

  • توزیع اولیه: 7 درصد از کل توکن ها در ایردراپ به کامیونیتی اختصاص داده شده است.
  • صندوق‌های قفل شده: این صندوق‌ها که برای توسعه آینده پروژه است 5 درصد از کل توکن های موجود BOO را در اختیار دارد.
  • طرح Stake IFO: 4 درصد از توکن پروژه به این بخش اختصاص دارد.
  • IDO: 2 درصد از کل توکن به IDO اختصاص یافته است که زمانی که قیمت اولیه توکن 0.18 دلار بوده این میزان حدود 50 هزار FTM ارزش داشته است.
  • پاداش کاربران جدید: 2درصد نیز به عنوان پاداش کاربران مورد استفاده قرار می‌گیرد.

گس دریافت شده توسط شبکه به شکل زیر توزیع می‌شود:

  • پاداش فارمینگ برای تامین کنندگان نقدینگی: 72.7 درصد
  • دستمزد توسعه دهندگان: 5.3 درصد
  • حاکمیت BOO: 2 درصد

این 80 درصد (پاداش فارمینگ تامین کنندگان نقدینگی، پاداش توسعه دهندگان و گاورننس) در طی سه سال و با کاهش عرضه، تولید می‌شود.

نحوه استفاده از اسپوکی سواپ و خرید توکن BOO

شما گزینه‌های زیادی برای خرید توکن های BOO دارید. می‌توانید مستقیماً با استفاده از صرافی‌های متمرکز آن را بخرید و بفروشید یا آن را با توکن دیگری مبادله کنید. پس از ثبت سفارش، صرافی معامله را بر اساس شرایط تعیین شده شما با هزینه انجام می‌دهد. صرافی‌های متمرکزی مانند  SoFi، eToro، Coinbase و غیره از توکن های BOO پشتیبانی می‌کنند.

آیا اسپوکی سواپ (توکن BOO) ارزش سرمایه گذاری دارد؟

SpookySwap  به لطف ویژگی‌هایی که ارائه می‌دهد، در سال 2021 رونق زیادی را تجربه کرده است. این دکس تاکنون جایگاه خود را به عنوان بالاترین TVL در بین Fantom Opera DEX حفظ کرده است و اکنون بیش از 200 میلیون دلار جفت استیبل کوین دارد. این‌ها نشانه‌های مثبتی برای پروژه است. اگر احساس می‌کنید ارزش بررسی کردن را دارد، می‌توانید به خرید توکن BOO فکر کنید، با رای دادن در حاکمیت پروتکل شرکت کنید و از طریق فارمینگ، استیکینگ و وام‌دهی درآمد کسب کنید.

با این حال شما برای سرمایه گذاری نه تنها در توکن BOO که در تمام پروژه‌های ارز دیجیتال باید با دقت آن پروژه را مورد بررسی قرار دهید، شرایط کلی اقتصادی را بسنجید و به شرایط کلی بیت کوین و رمز ارزها توجه کنید. همچنین توجه داشته باشید که هرگز سرمایه ای را که بدون آن زندگی شما به خطر می افتد وارد بازارهای پرریسک نکنید.

سخن پایانی

اسپوکی سواپ یک صرافی غیرمتمرکز و بازارساز خودکار است که قابلیت های جذابی را برای کاربران ایجاد می‌کند. کاربران می‌توانند با استفاده از این DEX به ییلدفارمینگ، استیکینگ، وام دهی و مبادله توکن بپردازند. این صرافی غیرمتمرکز روی شبکه فانتوم اجرا شده و علاوه بر مزیت‌هایی که برای کاربران ایجاد می‌کند، همکاری های قابل توجهی نیز دارد. در این مقاله از داموندمگ به بررسی این پروژه پرداختیم و مزایا و کاربردهای آن را بررسی کردیم، همچنین به معرفی توکن بومی اسپوکی سواپ (BOO) پرداختیم و صرافی‌های متمرکزی را برای خرید آن به شما معرفی کردیم.

سوال های متداول

1- اسپوکی سواپ روی چه بلاک چینی قرار دارد؟

SpookySwap  روی بلاک چین فانتوم قرار دارد.

 2- چطور اسپوکی سواپ بخریم؟

شما می‌توانید SpookySwap (BOO) را به روش‌های مختلفی دریافت کنید. شما می‌توانید این توکن را با استیکینگ، فارمینگ و مبادله به دست آورید. همچنین می‌توان آن را به طور مستقیم با استفاده از صرافی‌های متمرکز خریداری کرد.

3- پل SpookySwap چیست؟

پل SpookySwap یک ابزار زنجیره‌ای متقابل است که به کاربران اجازه می‌دهد توکن‌های خود را از یک بلاک چین به بلاک چین دیگر منتقل کنند. کاربران می‌توانند توکن ها را از شبکه Fantom به Ethereum، BSC، Arbitrum، Avalanche و Polygon مبادله کنند. این صرافی غیرمتمرکز در حال حاضر از هشت بلاک چین پشتیبانی می‌کند.

 

دسته بندی مطالب
مطالب مرتبط
مطالب مرجع

ارز دیجیتال چیست؟

بلاک چین چیست؟

متاورس چیست؟

NFT چیست؟

دیفای (DeFi) چیست؟

صرافی غیرمتمرکز چیست؟

کیف پول چیست؟

تحلیل تکنیکال چیست؟

ایردراپ چیست؟

استیکینگ ارز دیجیتال چیست؟

بیت کوین چیست؟

اتریوم چیست؟

تتر چیست؟

خرید و فروش ارز های دیجیتال
ما را دنبال کنید
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.