داموندمگ

سوییت کوین چیست؟ ارز دیجیتال Sweatcoin با توکن SWEAT

DAMOND
سوییت کوین

تفاوتی ندارد که یک تریدر حرفه‌ای هستید یا هولدر ارز دیجیتال؛ اگر می‌خواهید از دنیای ارزهای دیجیتال درآمد کسب کنید، باید همیشه به‌روز باشید و جدیدترین پروژه‌ها را بشناسید. یکی از جدیدترین و جذاب‌ترین پروژه‌ها سوییت کوین (SWEAT) است. این ارز دیجیتال تلاش می‌کند تا سلامتی و ثروت را همزمان به شما هدیه دهد.
پروژه‌هایی که در ازای فعالیت‌های ورزشی و راه رفتن، توکن Sweatcoin پاداش می‌دهند، جزو جدیدترین پروژه‌هایی هستند که در بازار راه‌اندازی شده. پروژه سوئیت هم به همین شیوه فعالیت می‌کند. اگر شما هم به شناخت این ارز دیجیتال خاص علاقمند هستید، با ما در داموند همراه باشید.

سوییت کوین یا Sweatcoin چیست؟

سوییت کوین (Sweatcoin) پروژه‌ای برای تناسب اندام و کسب درآمد است. کاربران به کمک نرم‌افزار Sweatcoin می‌توانند با پیاده‌روی کسب درآمد کنند. در برنامه سوئیت کوین زمانی که کاربر راه می‌رود، شاخص‌های سلامتی و بدنی او تغییر می‌‌کند. پلتفرم سوییت کوین بر اساس این شاخص‌ها به کاربران پاداش می‌دهد.

اولگ فومنکو (Oleg Fomenko) و آنتون درلیاتکا (Anton Derlyatka)، در سال ۲۰۱۶، پروژه سوئیت کوین را با هدف  سلامتی و کسب درآمد راه‌اندازی کردند. در این پلتفرم کاربران با راه رفتن توکن‌هایی به عنوان پاداش دریافت می‌کنند. بعضی از صرافی‌های ارز دیجیتال مانند بیتفینیکس این توکن را در لیست توکن‌های معاملاتی خود ارائه داده‌اند و کاربران با استفاده از آن‌ها می‌توانند توکن‌هایشان را با سایر دارایی‌های دیجیتال مبادله کنند.

این بازی در ابتدا تنها برای کاربرانی با شرایط ویژه در دسترس بود و همه مردم نمی‌توانستند از آن استفاده کنند، اما بعد از مدتی عمومی شد و همه مردم می‌توانستند از آن استفاده کنند. در ابتدای سال ۲۰۲۲ تعداد کاربران این بازی به ۶۰ میلیون نفر رسید و بعد از چند ماه از مرز ۹۰ میلیون نفر هم عبور کرد. بازی سوییت اکنون در ۱۶۰ کشور جهان در دسترس است و مردم می‌توانند با استفاده از آن ورزش کنند و کسب درآمد داشته باشند. آمار نشان می‌دهد کاربرانی که از این بازی استفاده می‌کنند، ۲۰ درصد بیشتر از قبل فعالیت فیزیکی داشته‌اند.

توسعه‌دهندگان ارز دیجیتال سوئیت راهکارهای مختلفی را برای دستیابی به هدف خود بررسی کردند. در نهایت آن‌ها اپلیکیشن Sweatcoin را طراحی کرده و سپس رمزارز SWEAT را بر پایه استانداردهای اتریوم توسعه دادند. برای طراحی این ارز دیجیتال از بلاک چین نیر (NEAR) استفاده شده است.

سوییت کوین در حال حرکت به سمت غیرمتمرکز شدن

همانطور که گفتیم، این بازی در ابتدا تنها در اختیار کاربرانی با شرایط خاص قرار داشت و از همان زمان هم مورد استقبال آن‌ها قرار گرفته بود. توسعه‌دهندگان این پروژه اکنون در حال توسعه نسخه غیرمتمرکز پلتفرم خود هستند. توسعه‌دهندگان قصد دارند بعد از تکامل اکوسیستم سوییت کوین، آن را به سازمان خودگردان غیرمتمرکز (DAO) بسپارند و مدیریت آن به صورت غیرمتمرکز در اختیار هولدرهای توکن Sweatcoin قرار بگیرد.

 

نکته مهمی که در پلتفرم‌های M2E وجود دارد، اعتبارسنجی نوع حرکت است. این پلتفرم‌ها باید به حرکت کامل و صادقانه پاداش بدهند، نه حرکت‌های تقلبی مثل حرکت با ماشین. این فرایند اعتبارسنجی است که باید توسط نودهای ولیدیتور در شبکه انجام شود و بخشی از فرایند غیرمتمرکزسازی خواهد بود. در حال حاضر اعتبارسنجی درستی حرکت کاربران به صورت متمرکز و با استفاده از الگوریتم‌های طراحی شده توسط بنیاد سوییت انجام می‌شود، اما در آینده این کار به نودهای اعتبارسنج سپرده خواهد شد. کاربرانی که قصد دارند به عنوان نود ولیدیتور در این پروژه مشارکت داشته باشند، باید مقداری توکن بومی استیک کنند.

کسب درآمد از راه رفتن (Move-to-Earn) به چه معناست؟

یکی از نکاتی که باید در پاسخ به سوال Sweatcoin چیست بدانید، مفهوم کسب درآمد از طریق حرکت است. در سال‌های گذشته مفهوم جدید با نام کسب درآمد از راه رفتن (Move-to-Earn) به وجود آمد. پس از آن که بازی‌های کامپیوتری و مبتنی بر بلاک چین تجربه موفقی در حوزه بازی برای کسب درآمد (Play-to-Earn) به دست آوردند، توسعه‌دهندگان پروژه Sweatcoin از این تجربه استفاده کردند و از راهکاری مشابه Play-to-earn برای کمک به انسان‌ها بهره بردند؛ این روش همان Move-to-Earn بود.

ایده Move-to-Earn یا M2E مطرح شد تا متوسط فعالیت‌های روزانه و زمان ورزش در بین اقشار مختلف ارتقا پیدا کند. این الگو  به نوعی زیرشاخه‌ای از الگوی P2E و بخشی از حوزه گیمیفیکیشن (gamification) محسوب می‌شود و مشوق خوبی برای افزایش فعالیت انسان‌ها است. طبق تحقیقات انجام شده، بازی‌ها بیشتر از رویدادهای عادی روی ذهن انسان‌ها تأثیر دارند. یک اپلیکیشن و بازی موبایلی می‌تواند موثرتر از صدها سمینار و برنامه علمی باشد.

به کمک برنامه Sweatcoin افراد می‌توانند در محیط‌ها و شرایط مختلف ورزش کنند. جالب اینجاست فعالیت‌های ذکر شده در این برنامه‌ بسیار ابتدایی است. چه چیزی ساده‌تر از گام برداشتن؟!

با وجود سادگی اما راهکارهایی هم برای کسب درآمد بیشتر از طریق الگوی M2E و بازی Sweatcoin وجود دارد. کاربران این بازی می‌توانند با دویدن و پریدن درآمد بیشتری به دست آورند.

مسیر توسعه سوئیت کوین

از همان ابتدا شور و هیجان زیادی برای استفاده از پروژه سوئیت کوین به وجود آمد. اپلیکیشن سوییت کوین حدود ۶۳ میلیون کاربر فعال دارد. کاربران تا به امروز بیش از ۲۰ تریلیون قدم ثبت کرده‌اند. از رکوردهای برنامه سوئیت کوین می‌توان به آمار مشارکت خیره‌کننده در روز اول رونمایی اشاره کرد. تنها ۲۴ ساعت پس از معرفی اپلیکیشن Sweatcoin صد و پنجاه هزار کاربر این برنامه را نصب کردند. توسعه Sweatcoin

در حال حاضر بیش از ۲۵۰ هزار کاربر در اپلیکیشن سوییت کوین فعالند و توکن SWEAT پاداش می‌گیرند. برخلاف بسیاری از ارزهای دیجیتال، کاربران برای دریافت رمزارز سوییت نیازی به بلوکه کردن دارایی یا خرید ماینر ندارند. آن‌ها برای دریافت این توکن، فقط راه می‌روند. نکته مهمی که توسعه‌دهندگان این پروژه باید در نظر بگیرند این است که موفقیت در وب ۲.۰ ممکن است در وب ۳.۰ تداوم نداشته باشد. وب ۳.۰ قابلیت‌های جذابی به کاربران ارائه می‌دهد، تا جایی که ممکن است کسب درآمد با تحرک دیگر برایشان اهمیت چندانی نداشته باشد و به سراغ سایر مزایای نسل سوم شبکه بروند. توسعه‌دهندگان این پروژه می‌دانند که برای غیرمتمرکز شدن و گام‌های بعدی پروژه‌شان نباید احساسی عمل کنند و باید مطابق با استراتژی و برنامه‌ریزی پیش بروند.

مطلب پیشنهادی  استیبل کوین USDD چیست؟ استیبل کوین جدید ترون

ویتالیک بوترین هم نظر خود را درباره سوییت کوین اعلام کرده است. او می‌گوید بلاکچین‌های کنونی، ظرفیت و مقیاس‌پذیری لازم برای پاسخگویی به نیاز این پروژه را ندارند. این موضوع دلیل اصلی راه‌اندازی اولیه این پروژه به صورت متمرکز بود. برنامه بعدی آن‌ها جذب کاربر بود و بعد از آن قرار است محصولشان را توسعه بدهند و عرضه کنند. گام نهایی پروژه هم انتقال به وب ۳.۰ و ادامه فعالیت بر بستر نسل سوم شبکه است.

برنامه‌های آتی سوییت کوین

 • توسعه قرارداد هوشمند SWEAT بر بستر بلاکچین نیر (Near)
 • ایجاد پل میان زنجیره‌ای برای پشتیبانی از کاربرانی که در سایر بلاکچین‌ها فعالیت دارند
 • همکاری با سازمان‌های فعال در حوزه‌ ارزهای دیجیتال و وب ۳.۰ مانند صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز، بازارهای NFT و بلاکچین‌ها
 • راه‌اندازی ولت اختصاصی سوییت
 • توسعه محصول و بازاریابی برای آن
 • تشکیل سازمان خودگردان غیرمتمرکز برای مدیریت پروژه
 • توسعه شیوه جدید برای اعتبارسنجی غیرمتمرکز توسط نودهای اعتبارسنج

اپلیکیشن Sweatcoin چگونه کار می‌ کند؟

برای کسب درآمد از طریق اپلیکیشن Sweatcoin ابتدا باید یک حساب کاربری در این اپلیکیشن ایجاد کنید. امکان ساخت حساب از طریق وب‌سایت این پروژه نیز وجود دارد. پس از ساخت حساب باید برنامه را به دستگاهی که بتواند شاخص‌های سلامتی شما را بسنجد، متصل کنید.

در حال حاضر این برنامه با تلفن‌های هوشمند اندرویدی، IOS، اپل واچ و … همخوانی دارد. با وجود این که سوییت کوین از شاخص‌های سلامتی برای تعیین پاداش استفاده می‌کند، اما در هنگام کار با برنامه این برنامه باید GPS دستگاه برای بررسی و کنترل فعالیت‌ها روشن باشد.

این برنامه دقت بسیار بالایی دارد. پس به فکر تقلب‌هایی مثل چرخاندن تلفن یا تکان دادن موبایل یا اسمارت واچ خود نباشید. اپلیکیشن Sweatcoin حتی تفاوت پیاده‌روی عادی و راه رفتن روی تردمیل را متوجه می‌شود! جالب است بدانید که پاداش این برنامه به افرادی تعلق می‌گیرد که در فضای بیرون پیاده‌روی می‌کنند. بنابراین اگر در خانه یا فضایی سربسته راه بروید، احتمالا پاداشی از این پلتفرم دریافت نخواهید کرد.

استراتژی توسعه‌دهندگان پروژه این است که به مرور زمان پاداش پرداختی برای تحرک را کم‌تر کنند. هدف آن‌ها از این استراتژی، تشویق کاربران برای پیوستن سریع‌تر به بازی است. به مرور زمان برای کسب درآمد از این پلتفرم باید قدم‌های بیشتری بردارید تا پاداشی که در حال حاضر می‌توانید به دست آورید را کسب کنید.

پاداش‌ های پروژه سوییت کوین

کاربران با برداشتن هر هزار قدم، 0.95 توکن Sweatcoin دریافت خواهند کرد. این دارایی به کیف پول سوییت منتقل شده و قابلیت تبدیل به سایر دارایی‌ها یا خرج شدن را دارد. تیم توسعه سوئیت کوین با بیش از ۱۶۰ برند قرارداد همکاری امضا کرده است. در نتیجه کاربران می‌توانند از این توکن برای خرید محصولات برندهای تحت قرارداد استفاده کنند. همچنین می‌توان این توکن را در برخی از صرافی‌ها با دارایی‌های دیگر مبادله کرد و حتی با استفاده از آن‌ها NFT خرید. شاید زمان آن رسیده که شانس خود را برای ورزش، کسب درآمد و دستیابی به جوایزی ارزشمند امتحان کنید.

پاداش های سوییت کوین

کاربران با استفاده از پاداش‌هایی که در پلتفرم به دست می‌آورند، می‌توانند کدهای تخفیف نیز خریداری کنند. این کدها برای محصولات دیجیتال و غیردیجیتال مختلفی مثل بیمه، رژیم غذایی، محصولات آمازون، اپل و سایر کمپانی‌های تحت قرارداد با سوئت کوین ارائه می‌شود. نکته جذاب درباره این پیشنهادها این است که پلتفرم به صورت اتوماتیک پیشنهادهایی را به کاربران ارائه می‌دهد که برای محل زندگی آن‌ها کاربردی باشد. این پیشنهادها همچنین بر اساس کاربرد هم دسته‌بندی می‌شوند؛ پیشنهادات پرطرفدار قیمت بالاتری دارند و زودتر از سایر پیشنهادها به پایان می‌رسند، اما آفرهایی که کاربرد چندانی نداشته باشند، ارزان‌تر هستند و فرصت بیشتری برای خرید آن‌ها وجود دارد.

پروژه Sweatcoin از شبکه اتریوم برای توسعه توکن خود استفاده می‌کند. همچنین تیم توسعه این پروژه قصد دارد از ظرفیت‌های بلاک چین نیر (NEAR) نیز استفاده کند. نیر با تقسیم شبکه‌ها به بلاک چین‌های کوچکتر بار پردازشی را کاهش می‌دهد. بدین ترتیب رمزارز SWEAT مقیاس‌پذیری بیشتری خواهد داشت و به اندازه بیت کوین هم به محیط زیست آسیب نمی‌رساند.

درآمد پروژه SWEAT از کجاست؟

در نگاه اول به نظر می‌رسد پروژه Sweatcoin، برای پاداش دادن به کاربران بخاطر تحرکی که دارند باید به یک منبع ثروت بی‌پایان دسترسی داشته باشد. اما در این پروژه هم استراتژی‌هایی برای کسب درآمد وجود دارد که با استفاده از آن‌ها نه تنها می‌توان هزینه پاداشی که به کاربران داده می‌شود را تأمین کرد، بلکه امکان کسب سود برای توسعه‌دهندگان هم وجود دارد. در ادامه به شیوه‌های متداول Sweatcoin برای کسب درآمد اشاره می‌کنیم.

 • فروش NFT با پرداخت سوییت کوین
 • دریافت کارمزد از تراکنش‌های SWEAT
 • درآمد حاصل از استیک توکن بومی پروژه
 • نشان دادن تبلیغات به جامعه کاربران بازی
 • فراهم کردن امکان ارائه محصول به جامعه کاربران برای توسعه‌دهندگان NFT در ازای دریافت هزینه
 • کسب درآمد از داده‌هایی که در این پلتفرم تولید و جمع‌آوری می‌شود (این داده‌ها برای سازمان‌های مختلفی کاربرد دارند که ممکن است آن‌ها را از بنیاد سوییت خریداری کنند)
 • ارائه قابلیت عضویت پرمیوم به کاربران

توسعه دهندگان قصد دارند در آینده مدیریت بودجه‌ای که از طریق این روش‌ها به دست می‌آید را به دست DAO و استیک‌کنندگانی که در تصمیمات شبکه مشارکت دارند، واگذار کند.

توکن SWEAT چیست؟

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید در پاسخ به سوال سوئیت کوین چیست بدانید، توکن بومی پروژه است که به همین نام و با نماد SWEAT شناخته می‌شود. به کمک این رمزارز کاربران پاداش فعالیت‌های ورزشی و بدنی خود را دریافت می‌کنند. SWEAT یک دارایی مبتنی بر فناوری بلاک چین اتریوم است و یک ارز دیجیتال کاربردی محسوب می‌شود.

مطلب پیشنهادی  ساندی سواپ چیست؟ صرافی SundaeSwap با توکن SUNDAE

مانند سایر ارزهای دیجیتال قیمت Sweatcoin نوسان‌های زیادی دارد. عرضه و تقاضا اصلی‌ترین عوامل تعیین کننده قیمت سوئیت کوین هستند. نکته جالب روند عرضه توکن SWEAT است و شباهت‌هایی به بیت کوین دارد. هرچقدر زمان بیشتری سپری می‌شود، میزان پاداشی که به کاربران تعلق می‌گیرد، کم‌تر خواهد شد. به عبارتی می‌توان گفت هر گامی که الان برمی‌دارید، نسبت به گامی که سال آینده برمی‌دارید، ارزش بیشتری دارد. این استراتژی‌ کاربران را تشویق می‌کند تا به جای تعلل، پیاده‌روی را شروع کنند.

آیا SWEAT بهترین رمزارز  صنعت حرکت برای درآمد است؟

به عقیده بسیاری از کارشناسان سوییت کوین بهترین پروژه M2E است. با این حال پروژه‌های دیگری مثل استپن (STEPN) توسعه داده شده است که از همین الگو برای کسب درآمد استفاده می‌کنند. در ادامه پلتفرم‌های مختلفی که به این شیوه کار می‌کنند را مقایسه می‌کنیم.

مقایسه سوییت کوین و استپن

استپن یک پلتفرم M2E است که شباهت‌های زیادی به پروژه سوئیت کوین دارد. در این پروژه نیز کاربران با راه رفتن درآمد کسب می‌کنند. در این بازی کاربران باید کفش‌های دیجیتال را در قالب توکن‌های NFT بخرند تا بتوانند بازی را آغاز کنند. این بازی دو ارز دیجیتال با نماد‌های GMT و GST دارد. کاربرانی که می‌خواهند GMT به دست آورند باید کفش‌های بهتر و گران‌تری (با امتیاز +30) بخرند.

سوئیت کوین و استپن

طبق بررسی‌های انجام شده بازی استپن گزینه مناسبی برای دوندگان حرفه‌ای است اما پروژه Sweatcoin برای کاربران عادی مناسب‌تر است. بازی سوییت کوین و کسب درآمد در آن راحت‌تر از استپن است. در این بازی نیازی به دویدن نیست و با پیاده‌روی عادی هم می‌توان توکن دریافت کرد.

هنوز نمی‌توان توکن GMT و SWEAT را مقایسه کرد زیرا سوئیت کوین هنوز منتشر نشده است. با این حال تعداد کاربران استپن بسیار کمتر از پروژه Sweatcoin است. در نتیجه می‌توان این احتمال را داد با رونمایی از توکن SWEAT تعداد کاربران این پروژه افزایش پیدا کند و اختلاف تعداد کاربران این دو اپلیکیشن بیشتر شود.

مقایسه سوییت کوین و ژنوپتس

ژنوپتس یک بازی MMO-PRG محسوب می‌شود که در بلاک چین سولانا توسعه یافته است. این بازی به هر کاربر یک حیوان می‌دهد. فعالیت بدنی کاربران باعث رشد حیوان خواهد شد. هر حیوان یک توکن NFT است. در نتیجه فعالیت‌های کاربر باعث افزایش ارزش NFT می‌شود. به علاوه روش‌هایی مثل نبرد با سایر حیوانات یا خرید قابلیت‌ها برای افزایش ارزش توکن NFT نیز طراحی شده است. ارز بومی این بازی GENE است که برای خرید و فروش توکن‌های NFT به کار می‌رود.

در بازی Genopets راه‌های متعددی برای کسب درآمد وجود دارد اما در بازی Sweatcoin کاربران تنها از طریق راه رفتن به درآمد می‌رسند. از طرفی در بازی ژنوپتس توکن‌های NFT نقش مهمی دارند. با این حال Sweatcoin کاربرپسندی بیشتری دارد و سادگی آن سبب می‌شود افراد بیشتری به سمت آن جذب شوند.

ارزش بازار پروژه ژنوتپس از استپن هم کمتر است. بنابراین این بازی جزو پروژه‌های متوسط صنعت M2E به حساب می‌آید.

مقایسه سوییت کوین و لیمپو

لیمپو (Lympo) یکی از پروژه‌های کوچک حوزه M2E است که مفاهیم مختلفی را ترکیب کرده. مانند پروژه سویئت کوین، نرم‌افزار لیمپو نیز به شما امکان ردیابی و کسب درآمد از طریق راه رفتن را می‌دهد. اکوسیستم اقتصادی این بازی شامل توکن‌های NFT مختلف، رمزارزهای LMT، LYM و SPORT است. LMT یک ارز دیجیتال قابل معامله است که توکن اصلی بازی Lympo محسوب می‌شود.

Sweatcoin و لیمپو

به بیانی ساده شما می‌توانید از حرکات عادی خود برای کسب توکن LMT استفاده کنید. با این حال کار با نرم‌افزار لیمپو چندان آسان نیست و برخی از حرکات شناسایی نمی‌شوند. در کل می‌توان گفت سوییت کوین پلتفرمی آسان‌تر برای کسب در‌آمد است.

یکی از مشکلات بزرگ پروژه لیمپو تغییرات متوالی و پی در پی رابط کاربری است. همین موضوع باعث سردرگمی کاربران شده است. تیم توسعه Lympo تلاش می‌کند باگ‌ها و نواقص فنی پروژه را رفع کند اما تلاش آن‌ها در بسیاری از مواقع نتیجه عکس داشته است.

به نظر می‌رسد لیمپو رقیب قدرتمندی برای سوئیت کوین نیست. رمزارز این پروژه در ماه‌های گذشته رشد چندانی نکرده و شانس زیادی برای رقابت با سویت کوین نخواهد داشت.

شناخت بیشتر توکن SWEAT

توکن SWEAT وارد گردش بازار نشده و قرار است در آینده عرضه شود. بنابراین اطلاعات دقیقی پیرامون قیمت ارز Sweatcoin و حجم عرضه و تقاضا وجود ندارد. در زمان نگارش این مقاله ارزش Sweatcoin حدود ۵ تا ۱۰ صدم دلار است. در صورت تعویض توکن‌ها یا ایجاد تغییرات در شبکه احتمال بروز تغییرات بیشتری هم وجود دارد. سایر ارزهای دیجیتال مربوط به پروژه‌های M2E بین 0.00295 تا 15 دلار قیمت‌گذاری شده‌اند و احتمالا قیمت ارز Sweatcoin  هم در همین بازه خرید و فروش خواهد شد. کارشناسان این حوزه پیش‌بینی می‌کنند رمزارز SWEAT به مرور رشد خواهد کرد و پس از مدتی به اولین توکن صنعت حرکت برای کسب درآمد تبدیل می‌شود.

در ماه‌های آینده تغییراتی پیرامون رمزارز اصلی پروژه سوییت کوین رخ خواهد داد. بنیاد سوییت قصد دارد تعداد زیادی توکن جدید عرضه کند. این توکن‌ها به کاربران واگذار خواهد شد. کاربران به کمک ارز Sweatcoin می‌تواند توکن‌های جدید پروژه را بخرند. در حقیقت پروژه این شانس را به شما می‌دهد تا در ازای واگذاری توکن‌های قدیمی، توکن جدید دریافت کنید.

توسعه‌دهندگان بلاکچین نیر را به دلیل سرعت بالای پردازش تراکنش و کارمزد پایین، به عنوان پشتیبان ارز دیجیتال Sweatcoin انتخاب کرده‌اند. سوئت کوین قرار است با استاندارد NEP141 روی این زنجیره توسعه داده شود. اما از آنجایی که این بلاکچین کاربران محدودی دارد، نسخه ERC20 این توکن نیز روی اتریوم توسعه پیدا می‌کند.

از توکن‌های جدید می‌توان برای دریافت پاداش‌ها و جوایز استفاده کرد. به نظر می‌رسد تغییرات احتمالی در پلتفرم Sweatcoin اتفاقات مثبتی را رقم بزند. از طرفی کاربران آزادی عملی کاملی در نگه داشتن توکن‌های قدیمی SWEAT خواهند داشت. هر شخصی می‌تواند این توکن‌ها را به وجه نقد تبدیل کند یا آن‌ها را در بسترهای دیگر خرج کند.

مطلب پیشنهادی  پاور لجر چیست؟ ارز دیجیتال Power Ledger با توکن POWR

چه تعداد توکن کریپتو Sweatcoin در گردش خواهد بود؟

تعداد توکن‌ها نسبت مستقیمی با تعداد کاربران برنامه دارد. در حال حاضر حدود 250 هزار نفر می‌خواهند از طریق این بازی، ارز Sweatcoin دریافت کنند. آن‌ها به طور متوسط ۳۱۷۵۰۰ قدم پیاده‌روی کرده‌اند. این میزان پیاده‌روی پاداشی معادل ۳۰۰ سوئیت کوین به کاربران اعطا کرده است. در نتیجه احتمالا شاهد عرضه ۷۵ میلیون توکن SWEAT باشیم.

ارز دیجیتال Sweatcoin قرار است بعد از راه‌اندازی، مطابق با الگوی زیر بین افراد مختلف توزیع شود:

 • ۱۰ درصد برای عرضه خصوصی
 • ۷ درصد برای تأمین هزینه‌های توسعه و رشد اکوسیستم
 • ۱۱ درصد برای توسعه‌دهندگان و مشاوران
 • ۲۰ درصد برای خزانه بنیاد سوییت
 • ۲۲ درصد برای SweatCo Ltd
 • ۳۰ درصد برای کاربران

تیم توسعه دهنده Sweatcoin

این پروژه ۴ بنیانگذار اصلی دارد که در ادامه آن‌ها را نام‌ می‌بریم:

 • آنتون درلیاتکا (Anton Derlyatka): مدیرعامل پروژه است که پیش از این یک شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر که با منابع انسانی و تکنولوژی‌های مربوط به تربیت بدنی ارتباط داشته، تأسیس کرده بود و مدیریت آن را برعهده داشت. او در زمینه بیزینس و MBA تحصیل کرده و سابقه همکاری با برندهای معتبر ریباک و پپسی هم در کارنامه‌اش دیده می‌شود.
 • اولگ فومنکو (Oleg Fomenko): مدیر تدارکات پروژه است که سابقه کار در شرکت‌های بزرگی مثل پپسی، کوکاکولا و ویزا را در کارنامه خود دارد.
 • ایگور خملف (Egor Khemelev): مدیر ارشد فناوری سوئت کوین است که تعدادی بیزینس مبتنی بر IT در مسکو راه‌اندازی کرده. تحصیلات او در زمینه ماشین لرنینگ، طراحی محصول و طراحی گرافیک است.
 • هنری چایلد (Henry Child): بنیانگذار چهارم پروژه و متخصص ارزهای دیجیتال است. او سابقه مدیریت توکن در کمپانی‌های بزرگی مثل تتر و بیتفینیکس را دارد و به خوبی با چند و چون راه‌اندازی توکن بومی برای پروژه آشناست.

علاوه بر بنیانگذاران حرفه‌ای Sweatcoin، نام‌های مشهوری هم در لیست سرمایه‌گذاران پروژه دیده می‌شود که در ادامه به تعدادی از آن‌ها اشاره می‌‌کنیم:

 • Spartan Group
 • OKEX Blockdream Ventures
 • Electric Capital
 • Jump Capital
 • GSR Ventures
 • بیورن واگنر (Björn Wagner): هم‌بنیان‌گذار شرکت خالق پولکادات
 • Near Foundation
 • ساندیپ نیلوال (Sandeep Nailwal)‌: هم‌بنیان‌گذار پالیگان
 • وینی لینگهام (Vinny Lingham): کارآفرین و سرمایه‌گذار

آیا پروژه سوییت کوین فرصت مناسبی برای سرمایه‌گذاری است؟

سرمایه‌گذاری در پروژه Sweatcoin بدون ریسک نخواهد بود اما یکی از جذاب‌ترین فرصت‌های کریپتو محسوب می‌شود. علاوه بر این که بسیاری از کاربران به کمک این نرم‌افزار می‌توانند کسب درآمد کنند، به نظر می‌رسد خرید و فروش ارز دیجیتال SWEAT نیز به تنهایی بازار پررونقی داشته باشد.

سرمایه گذاری در سوئیت کوین

پس از تحقیق پیرامون این پروژه می‌توان اذعان کرد Sweatcoin در حال تبدیل شدن به یکی از مهمترین بازی‌های مبتنی بر ارز دیجیتال است. همچنین این پروژه تلاش می‌کند جایگاه برترین بازی M2E را به دست آورد. خلاقیت بنیاد سوییت در توسعه‌ یک بازی ساده اما کاربردی و ساده‌سازی فرایند درآمدزایی قابل تحسین است.

سوییت کوین در ایران

پلتفرم Sweatcoin از کشورهای مختلفی پشتیبانی می‌کند که متاسفانه ایران در بین آن‌ها قرار ندارد. این پلتفرم در صفحه‌ای از وب سایت خود در این لینک، لیست کشورهایی که اپلیکیشن سوییت در دسترس است را ارائه داده‌اند. از آنجایی که همسایه‌های ایران در لیست پشتیبانی این پلتفرم وجود دارند، احتمال اینکه سوییت کوین در ایران بخاطر تحریم‌ها در دسترس نباشد، بسیار زیاد است.

امکان استفاده از این پروژه برای کاربران ایرانی با VPN یا VPS هم وجود ندارد. زیرا سویت کوین باید به موقعیت مکانی کاربران دسترسی داشته باشد. اگر آی‌پی شما برای کشور دیگری باشد، اما موقعیت مکانیتان در ایران شناخته شود، حساب کاربریتان مسدود می‌شود و حتی اگر موجودی SWEAT هم داشته باشید، از دست می‌رود. در نتیجه بهتر است به سراغ پلتفرم‌های M2E بروید که امکان کسب درآمد در ایران را دارند و به جغرافیا محدود نمی‌شوند.

آموزش برنامه Sweatcoin

روش کار با این پلتفرم آنقدر ساده است که به احتمال زیاد خودتان هم می‌توانید آن را نصب کنید و نیاز چندانی به مراجعه به آموزش برنامه Sweatcoin نخواهید داشت، اما در این بخش برای راهنمایی بیشتر شما، آموزش Sweatcoin را ارائه می‌دهیم.

 • در ابتدا از لینک دانلود برنامه سوئیت کوین برنامه را دانلود و نصب کنید. امکان دانلود از اپ استور و گوگل پلی هم وجود دارد.
 • حساب کاربری خود را بسازید و اجازه دسترسی‌های لازم را به برنامه بدهید.
 • برنامه باید در بک‌گراند گوشی شما باز بماند.
 • حرکت را شروع کنید.
 • پاداش شما به صورت خودکار به حساب کاربریتان واریز می‌شود.
 • بعد از جمع‌آوری سوئیت کوین می‌توانید لیست پیشنهادها را بررسی کنید و مواردی که امکان خرید آن‌ها با دارایی شما وجود دارد را خریداری کنید.

جمع‌بندی

سوییت کوین یکی از جذاب‌ترین پروژه‌های کریپتو است. این پروژه قصد دارد با تلفیق سرگرمی و ورزش ساده‌ترین راه برای کسب درآمد را به شما معرفی می‌کند. به کمک اپلیکیشن Sweatcoin می‌توان با راه رفتن ارز دیجیتال Sweatcoin دریافت کرد. پروژه سویت کوین یک نوآوری در صنعت کسب درآمد از راه رفتن (Move to Earn) محسوب می‌شود.

با مقایسه پروژه سوئیت کوین با رقبای فعلی می‌توان گفت احتمال رشد این پروژه و افزایش قیمت Sweatcoin بسیار زیاد است. بنابراین سرمایه‌گذاری روی این پروژه می‌تواند راهکار درست برای کسب ثروت در دنیای کریپتو باشد.

سوالات متداول

سوییت کوین چیست؟

این برنامه یک بازی است که با انجام تمرینات ورزشی مانند پیاده‌روی و دویدن به کاربران خود پاداش می‌دهد و قابلیت نصب روی سیستم عامل اندروید و IOS را دارد.

آیا توکن SWEAT ارزشمند است؟

این توکن هنوز به صورت رسمی به بازار عرضه نشده است، اما اکنون کاربران می‌توانند از آن برای خرید پیشنهادات ویژه داخل برنامه (شامل تخفیف برای محصولات دیجیتال و غیردیجیتال) و خرید NFT استفاده کنند.

آیا کاربران ایرانی می‌توانند Sweatcoin نصب کنند؟

امکان نصب و ساخت حساب کاربری در این بازی برای کاربران ایرانی وجود دارد، اما ایران جزو کشورهای پشتیبانی شده توسط این اپلیکیشن نیست. از آنجایی که برای سنجش میزان حرکت، اپلیکیشن باید به موقعیت مکانی شما دسترسی داشته باشد، امکان بازی با تغییر آی‌پی و استفاده از آی‌پی‌های فیک هم وجود ندارد.

دسته بندی مطالب
مطالب مرتبط
مطالب مرجع

ارز دیجیتال چیست؟

بلاک چین چیست؟

متاورس چیست؟

NFT چیست؟

دیفای (DeFi) چیست؟

صرافی غیرمتمرکز چیست؟

کیف پول چیست؟

تحلیل تکنیکال چیست؟

ایردراپ چیست؟

استیکینگ ارز دیجیتال چیست؟

بیت کوین چیست؟

اتریوم چیست؟

تتر چیست؟

خرید و فروش ارز های دیجیتال
ما را دنبال کنید
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.