داموندمگ

Tellor چیست؟ ارز دیجیتال Tellor با توکن TRB

DAMOND
چیست Tellor

در عصر اینترنت، داده‌ها جزو با ارزش‌ترین محصولاتی هستند که خرید، فروش و نگهداری می‌شوند. کاربران عملاً در هر نوع فعالیت و تعامل دیجیتالی در زندگی روزمره خود از داده‌ها استفاده می‌کنند. برنامه‌های مبتنی بر فناوری بلاک چین به داده‌های زندگی واقعی که به اصطلاح به آنها داده‌های خارج از زنجیره گفته می‌شود، دسترسی ندارند. بدون دسترسی به داده‌های خارج از زنجیره فناوری نمی‌توان از بلاک چین در جهت بهبود و تحول زندگی واقعی استفاده کرد.  برخی از پروژه‌های رمزنگاری مانند Tellor با هدف رفع این مشکل راه‌اندازی شده‌اند.
یکی از بزرگترین چالش‌های قراردادهای هوشمند، عدم وجود یک منبع قابل‌اعتماد از داده‌های خارج زنجیره‌ای است. این موضوع سبب شده تا پروژه‌های اوراکل بسیاری برای حل این مشکل توسعه پیدا کنند. پروژه رمزنگاری ارز دیجیتال Tellor نیز یکی از این پروژه‌هاست که در شبکه اتریوم یک راه‌ حل اوراکل ارائه می‌دهد. در واقع Tellor یک اوراکل غیرمتمرکز در شبکه اتریوم است و دسترسی به منابع قابل‌اعتماد خارج از زنجیره را فراهم می‌کند. پس از آن نیز به داده‌ها این امکان را می‌دهد تا به طور ایمن با هدف استفاده در اکوسیستم دیفای بر روی زنجیره قرار گیرند. در ادامه این مطلب از داموندمگ قصد داریم به طور مفصل به معرفی و بررسی ارز دیجیتال Tellor بپردازیم.

معرفی پروژه Tellor و نحوه کارکرد آن

ارز دیجیتال Tellor چیست؟

Tellor یک شبکه اوراکل غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین است. این پروژه قراردادهای هوشمند موجود در شبکه اتریوم را به داده‌های خارجی متصل می‌کند. Tellor پروژه‌ ایمن و شفافی است که با تمرکز بر امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) برای برنامه‌های غیرمتمرکز اتریوم طراحی شده است. Tellor برای قراردادهای هوشمند اتریوم، داده‌های ارزشمند، قابل‌اعتماد و پایدار خارج از زنجیره را فراهم می‌کند.

معمولاً کاربران برای دریافت داده‌های زنده و بررسی اطلاعات مربوط به معیارهای بازار به صرافی‌های دیجیتالی مراجعه می‌کنند. چراکه این صرافی‌ها با در اختیار داشتن APIها به کاربران این امکان را می‌دهند تا به فیدهای قابل‌اعتماد دسترسی پیدا کرده و آنها را دنبال کنند. همچنین Tellor به کاربران این امکان را می‌دهد تا از طریق فیدهای اوراکل Tellor قراردادهای هوشمند مبتنی بر اتریوم، به تمام داده‌های مورد نیاز خود در یک مکان دسترسی داشته باشند.

در واقع اوراکل‌های Tellor داده‌های لحظه‌ای، در دسترس، قابل‌اعتماد و تأیید شده‌ای را در اختیار کاربران قرار می‌دهد؛ بنابراین، کاربران می‌توانند بدون مراجعه به صرافی‌های دیجیتالی به داده‌های معتبر بازار دسترسی پیدا کنند. این در حالی است که دسترسی قراردادهای هوشمند اتریوم تنها به اطلاعات موجود در قرارداد محدود می‌شوند. در نهایت می‌توان گفت، اوراکل Tellor با ایجاد یک اکوسیستم این امکان را به کاربران می‌دهد تا به اطلاعات قابل‌اعتماد، مورد تأیید و میزبانی شده در برنامه‌های غیرمتمرکز دیفای، دسترسی داشته باشند.

ارز دیجیتال Tellor (TRB) چیست؟

بررسی توکونمیک ارز دیجیتال Tellor تلور

حال که دیدیم Tellor چیست به سراغ توکنومیک آن می‌رویم. ارز دیجیتال Tellor توکن بومی پروژه Tellor بوده و با نماد TRB نمایش داده می‌شود. تیم توسعه‌دهنده Tellor محدودیت برای حداکثر عرضه این توکن در نظر نگرفته و تاکنون 2.333.232 TRB، وارد گردش بازار شده است. همانطور که مشخص است عدم وجود محدودیت حداکثر عرضه، سبب افزایش تورم این توکن می‌شود؛ اما با این حال، با افزایش عرضه TRB، نرخ تورم نیز کاهش پیدا می‌کند. علاوه بر این، تنها نیمی از پاداش هر بلاک به ماینرها تعلق گرفته و نیم دیگر آن با هدف مقابله با تورم، سوزانده می‌شود. در نتیجه می‌توان گفت سیستم پاداش‌دهی Tellor علیه تورم عمل می‌کند.

ارزش بازار ارز دیجیتال Tellor نیز با ضرب تعداد کوین‌های تلور در گردش در قیمت فعلی این کوین به دست می‌آید. در نتیجه ارزش بازار تلور و تمام ارزهای دیجیتال با تغییر میزان تعداد کوین‌های در گردش و قیمت خرید و فروش کوین، تغییر می‌کند. برخی از معیارهای این توکن عبارتند از:

 • نماد ارز دیجیتال Tellor: TRB
 • بلاک چین: Ethereum
 • استاندارد توکن: ERC20
 • نوع توکن: قابل استخراج
 • الگوریتم اجماع توکن: Proof of Work
 • حداکثر عرضه: نامحدود
 • میزان کل عرضه: 1.996.952 TRB
 • میزان عرضه در گردش: 1.939.141 TRB

تاریخچه راه‌اندازی و تیم توسعه‌دهنده ارز دیجیتال تلور

پروژه رمزنگاری Tellor در سال 2019 توسط Brenda Loya و Michael Zemrose راه‌اندازی شده است، دفتر تیم توسعه‌دهنده این پروژه در کشور آمریکا مستقر است. در مراحل ابتدایی توسعه پروژه، ایده اصلی آن با هدف حل مشکلات مربوط به اوراکل، کاهش هزینه‌ها و افزایش سرعت فیدهای خارج از زنجیره، ارائه شده بود.

Brenda Loya با سمت مدیرعاملی پروژه Tellor، در زمینه بلاک چین، علم داده و مقیاس‌پذیری تجربه‌ زیادی دارد. از طرفی تیم توسعه‌دهنده Tellor، پیش از تلور طراح و مجری پروتکل Daxia بوده است، این پروتکل مربوط به مشتقات رمزنگاری بوده و درست مانند تلور بر روی شبکه اتریوم میزبانی می‌شود.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  آوه چیست؟ ارز دیجیتال Aave با توکن AAVE

اخیراً این تیم جدیدترین ارتقا تلور را با نام TellorX راه‌اندازی کرده است. در این نسخه برای افزایش سرعت، کارایی و مقیاس‌پذیری پروژه از پروتکل اجماع Proof of Work به اجماع Proof of Stake ارتقا پیدا کرده است. پروژه Tellor در سه دور، در مجموع 400000 دلار سرمایه جمع‌آوری کرده است. بایننس نیز به عنوان یکی از محبوب‌ترین و موفق‌ترین شرکت‌های فعال در این صنعت، مبلغ 250000 دلار در Tellor سرمایه‌گذاری کرده است. پیشینه تیم توسعه‌دهنده پروژه Tellor عبارت است از:

 • Brenda Boya: مدیرعامل (CEO) و یکی از بنیان‌گذاران پروژه است. Boya به یک توسعه‌دهنده اتریوم و اقتصاددان سابق در دولت آمریکا شناخته می‌شود. همانطور که اشاره شد، پیش از این نیز، توسعه‌دهنده اصلی و معاون پروتکل Daxia نیز بوده است.
 • Nicholas Fett: مدیر ارشد فناوری (CTO) این پروژه است. پیش از Tellor نیز مؤسس و مدیرعامل Daxia بوده است. در حال حاضر Fett زمان خود را به طراحی و توسعه سیستمی برای دسترسی و اعتبارسنجی داده‌های خارج از زنجیره در اتریوم اختصاص داده است.

تاریخچه راه‌اندازی و توسعه پروژه Tellor

ویژگی‌های ارز دیجیتال Tellor

پروژه Tellor ویژگی‌های زیادی دارد. با این حال، بد نیست اگر بدانید بهترین ویژگی پروژه Tellor چیست. با توجه به موارد ذکر شده در بخش‌های قبل می‌توان گفت مهم‌ترین ویژگی پروژه تلور این است که این پروژه به روشی قابل‌اعتماد، غیرمتمرکز و ایمن به کاربران قراردادهای هوشمند اتریوم این امکان را می‌دهد تا به اطلاعات خارج از زنجیره دسترسی پیدا کنند. علاوه بر این، منبع‌یابی داده‌های خارج از زنجیره Tellor کاملاً مقرون به صرفه‌ بوده و در زمان کوتاهی انجام می‌شود. چراکه فیدهای داده تلور در صورت درخواست کاربران، هر 5 دقیقه یک بار به‌روزرسانی می‌شوند.

درصورتیکه درخواست‌ کاربران به تعداد کافی رسیده باشد، ماینرهای سهام‌دار، درخواست ارائه شده را بررسی و پردازش می‌کنند. سپس این ماینرها در کنار حل یک معادله با منبع‌یابی اطلاعات درخواستی و تأیید اعتبار آن، به این درخواست پاسخ می‌دهند. Tellor این اجازه را می‌دهد تا سایر کاربران شبکه نیز از همان داده‌ها استفاده کنند. TRB از طریق سیستم تشویقی ترکیب شده با شبکه ماینرها، game theory و اوراکل‌ها و اجازه دادن به کاربران برای درخواست و دریافت داده‌های درخواستی، سبب تقویت شبکه شده است.

بررسی امنیت ارز دیجیتال تلور

شبکه Tellor با استفاده از مکانیسم اجماع Proof of Work ایمن شده است. امنیت شبکه به ماینرهای سهام‌داری بستگی دارد که به درخواست کاربران جهت ارائه داده‌های خارج از زنجیره، پاسخ می‌دهند. در نتیجه ماینرها در مقابل مشارکت در ایمن‌سازی شبکه تشویق شده و پاداش دریافت می‌کنند. جهت اثبات اعتبار داده‌های ارائه شده توسط ماینرها، لازم است 1000 توکن را به عنوان تضمین و وثیقه در شبکه به اشتراک بگذارند. به این ترتیب کاربران از مرتبط و معتبر بودن داده‌های ارائه شده توسط ماینرها مطمئن می‌شوند.

استخراج ارز دیجیتال Tellor

احتمالا برای شما هم سوال ایجاد شده باشد که بهترین راه به دست آوردن ارز دیجیتال تلور چیست. جواب این سوال، استخراج است. شبکه Tellor جهت ایمن‌سازی شبکه و پاسخ به درخواست کاربران به وجود ماینرها وابسته است. همچنین از آنجاییکه در این شبکه از پروتکل اجماع Proof of Work استفاده شده، تولید کوین‌های جدید به فرایند استخراج وابسته است. اما از طرفی ماینرهای این شبکه برخلاف سایر شبکه‌های رمزنگاری وابسته به الگوریتم PoW، لازم است جهت تضمین صحت اطلاعات ارائه شده 1000 توکن را در شبکه استیک کنند. در نتیجه با وجود اینکه شبکه Tellor و تولید کوین‌های جدید به فرایند استخراج وابسته است، اما تنها ماینرهایی که در شبکه استیک کرده باشند می‌توانند در فرایند استخراج شرکت کنند.

چه چیزی به پروژه Tellor ارزش می‌دهد

مانند سایر پروژه‌های رمزنگاری ارزش ذاتی پروژه Tellor نیز به ظرفیت فنی، کاربرد و فناوری استفاده شده در طراحی و توسعه پروژه وابسته است. همه این عناصر، تعیین‌کننده ارزش ذاتی Tellor هستند، اما معیار اغلب با ارزش بازار Tellor که از طریق قیمت TRB بیان می‌شود، مطابقت ندارد. همانطور که در پروژه‌های دیگر شاهد بوده‌ایم ممکن است یک پروژه از نظر کاربرد و معیارهای فنی در سطح بالایی قرار داشته باشد، اما به دلیل عدم اقبال عمومی و معرفی مناسب در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی، توکن بومی پروژه نسبت به ارزش ذاتی خود پروژه، قیمت‌ پایین‌تری در بازار داشته باشد.

هر چه تعداد کاربران شبکه بیشتر باشد، ارزش Tellor و توکن TRB آن نیز افزایش پیدا می‌کند. بسته به فعالیت و حجم معاملات، سطح خرید و فروش توکن TRB نیز کم و زیاد می‌شود. قیمت توکن TRB نیز مانند بسیاری دیگر از ارزهای دیجیتال، تحت تأثیر وضعیت ناپایدار بازار، تغییرات مکرری داشته است. بنابراین، قیمت ارز دیجیتال Tellor با توجه به وضعیت صعودی یا نزولی بازار بسیار متفاوت بوده است.

نحوه عملکرد پروژه Tellor

Tellor پروژه رمزنگاری شده‌ای است که بر روی شبکه اتریوم میزبانی شده و معرف یک شبکه اوراکل است. این پروژه داده‌های خارج از زنجیره را در اختیار قراردادهای هوشمند مبتنی بر اتریوم قرار می‌دهد. در واقع تلور مانند واسطی میان قراردادهای هوشمند شبکه اتریوم عمل کرده آنها را به داده‌های خارج از زنجیره متصل می‌کند. در نهایت این امر سبب می‌شود تا برای کاربران شبکه فیدهای قابل‌اعتماد ایجاد شود. به این ترتیب تلور با تمرکززدایی و استفاده از اوراکل‌ها نیاز به وجود یک شخص ثالث را به طور کلی از بین می‌برد.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  مونرو چیست؟ ارز دیجیتال Monero با توکن XMR

جهت ارائه اطلاعات مطمئن و قابل‌اعتماد به درخواست‌کنندگان اطلاعات، Tellor به شبکه‌ای از ماینرهای به هم پیوسته متکی است، این ماینرها بر روی حل مشکلات کار می‌کنند. به عنوان مثال، ماینرها از طریق حل معادلات ریاضی به تأیید فیدهای اطلاعاتی و انواع داده‌های درخواستی اقدام می‌کنند. همچنین همانطور که اشاره شد، پروتکل زیربنای این مکانیسم، Proof of Work است.

از طریق این مکانیسم شبکه Tellor مانع دستکاری منابع اطلاعاتی خارج زنجیره‌ای می‌شود. فیدهای اطلاعاتی Tellor نیز از طریق قراردادهای هوشمند تلور هر دقیقه یک بار به روزرسانی می‌شوند. شبکه با اختصاص یک سیستم پاداش‌دهی، ماینرها را به ارائه راه‌حل‌های دقیق و اطلاعات درست تشویق می‌کند. از طرفی از آنجاییکه شرکت در شبکه و تبدیل شدن به ماینر نیاز به استیک مقداری توکن TRB دارد، ماینرهایی اطلاعات نادرستی را به کاربران ارائه می‌دهند، توکن‌های استیک شده خود را از دست خواهند داد. به این ترتیب فیدهای اوراکل Tellor پایدار، قابل‌اعتماد، ایمن و غیرمتمرکز باقی خواهند ماند.

کاربرد ارز دیجیتال Tellor چیست؟

پس از این که فهمیدیم پروژه Tellor چگونه کار می‌کند، باید بببینیم کاربرد ارز دیجیتال تلور چیست. ارز دیجیتال Tellor به عنوان توکن بومی این شبکه کاربردهای متعددی دارد. اغلب پروژه‌های رمزنگاری از توکن‌ بومی خود با هدف پرداخت پاداش مشارکت در شبکه استفاده می‌کنند. در تلور نیز مشارکت‌کنندگان شبکه می‌توانند در عوض ارائه داده‌های معتبر به کاربران شبکه در قالب توکن TRB پاداش دریافت کنند. اما این مورد تنها کاربرد توکن TRB نیست. در ادامه به معرفی سایر کاربردهای آن می‌پردازیم.

 • سیستم پرداخت: کاربران می‌توانند با استفاده از توکن TRB، داده‌های خاص مورد نیاز خود را بازیابی کنند. زمانی که ماینرها داده‌های درخواستی را در بلاک چین ارسال می‌کنند، شبکه از طریق توکن TRB هزینه ارائه اطلاعات درخواستی را به آنها پرداخت می‌کند.
 • سیستم پاداش: زمانی که ماینرها اطلاعات درخواستی را به سیستم Tellor ارسال می‌کنند، پاداش‌هایی در قالب توکن‌های TRB به آنها ارائه می‌شود. تیم توسعه‌دهنده Tellor نیز 10 درصد از پاداش استخراج را دریافت می‌کند.
 • ایجاد رقابت: افرادی که قصد دارند به عنوان ماینر در شبکه تلور فعالیت داشته باشند، باید 1000 توکن TRB را در شبکه استیک کنند.
 • جبران و حل اختلافات: در صورت بروز اختلاف در مورد صحت داده‌ها افراد از توکن TRB در سیستم رأی‌گیری استفاده می‌کنند.

معرفی کاربردهای ارز دیجیتال TRB

بهترین کیف پول Tellor چیست؟

از آنجایی که در طراحی ارز دیجیتال Tellor از استاندارد ERC20 شبکه اتریوم استفاده شده است، دارندگان TRB می‌توانند برای ذخیره و نگهداری دارایی‌های خود از کیف پول‌های پشتیبان اتریوم استفاده کنند. در یک دسته‌بندی کلی، کیف پول‌های رمزنگاری در سه گروه کیف پول‌های سخت افزاری، نرم افزاری و تحت وب قرار می‌گیرند. هر یک از آنها ویژگی‌های منحصر به فردی داشته و برای گروهی از سرمایه‌گذاران مناسب هستند. به همین دلیل بهتر است هر یک از کاربران با توجه به شرایط و نیازهای خود مناسب‌ترین کیف پول را انتخاب کنند.

کیف پول‌های سخت افزاری که با نام کیف پول‌های سرد نیز شناخته می‌شوند، امن‌ترین گزینه برای ذخیره ارزهای دیجیتال به ویژه ذخیره طولانی مدت حجم زیادی از دارایی‌ها به شمار می‌آیند. در ساخت این نوع کیف پول از دانش فناوری بالایی استفاده شده و کاربر برای استفاده از آن نیازی به اینترنت ندارد. این امر سبب شده تا هکرها نتوانند به دارایی ذخیره شده در کیف پول‌های سرد دسترسی پیدا کنند. بنابراین، تنها در صورت به سرقت رفتن یا مفقود شدن کیف پول، دارایی کاربر از بین خواهد رفت. به این ترتیب کیف پول سخت افزاری با ظاهری شبیه به USB طراحی شده و با قیمت‌های نسبتاً بالایی خرید و فروش می‌شود.

کیف پول‌های نرم افزاری یا گرم، گروهی دیگر از کیف پول‌های دیجیتالی هستند که اغلب استفاده از آن برای حجم کم و ذخیره کوتاه مدت دارایی توصیه می‌شود. افراد می‌توانند به صورت رایگان کیف پول‌های نرم افزاری را در موبایل یا دسکتاپ خود دانلود و نصب کرده و با اتصال به اینترنت از خدمات ارائه شده در اپلیکیشن بهره‌مند شوند. با وجود اینکه با استفاده از کیف پول نرم افزاری کاربر در هر لحظه و مکانی به دارایی خود دسترسی دارد، اما به دلیل اتصال به اینترنت خطر هک شدن نیز بیشتر است.

کیف پول‌های آنلاین یا تحت وب نیز نوع دیگری از کیف پول‌های دیجیتالی هستند. این نوع کیف پول نیز به صورت رایگان در دسترس کاربران قرار دارد؛ اما نسبت به دو مورد قبلی امنیت بسیار کمتری را ارائه می‌دهد. کیف پول ارائه شده توسط صرافی‌های دیجیتالی در این گروه از کیف پول‌ها قرار گرفته و هدف اصلی هکرها هستند. به این ترتیب، کیف پول‌های تحت وب برای نگهداری مقادیر بسیار کمی از ارزهای دیجیتال یا برای معامله‌گران روزانه و کسانی به صورت مکرر معامله انجام می‌دهند، مناسب هستند. با در نظر گرفتن انواع کیف پول‌های دیجیتالی، در ادامه به معرفی برترین کیف پول‌های پشتیبان ارز دیجیتال تلور می‌پردازیم.

 • کیف پول‌های سخت‌افزاری: Ledger و Trezor
 • کیف پول‌های نرم افزاری: Trust Wallet، Atomic Wallet، MyEtherWallet، MetaMask
 • کیف پول‌های تحت وب و آنلاین: Binance، Kucoin، Huobi
مطلب پیشنهادی داموندمگ:  مولتی چین چیست؟ ارز دیجیتال Multichain با توکن MULTI

ذخیره کوین TRB در کیف پول‌ دیجیتالی

بهترین روش خرید ارز دیجیتال Tellor چیست؟

احتمالا بسیاری از شما حالا فهمیده‌اید Tellor چیست و چه کاربردی دارد و حالا به دنبال خرید این ارز دیجیتال هستید. در صورتی که مایل به خرید و سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال TRB هستید، می‌توانید سفارش خرید خود را در یکی از صرافی‌های پشتیبان توکن TRB ثبت کنید. در حال حاضر بسیاری از صرافی‌های معتبر رمزنگاری این توکن را در پلتفرم خود لیست کرده‌‌اند. بنابراین کاربران می‌توانند با توجه به نوع صرافی و ارز جفت شده با TRB، سفارش خرید خود را به صورت Market، Limit و… ثبت کنند. در ادامه نام تعدادی از برترین صرافی‌های پشتیبان TRB آورده شده است:

 1. Binance
 2. Kucoin
 3. Poloniex
 4. Huobi Global
 5. OKX
 6. io
 7. CoinEx
 8. com
 9. Coinbase Pro
 10. Uniswap V3
 11. Uniswap V2

بهتر است قبل از هر چیزی، ابتدا از میان صرافی‌های معرفی شده در لیست بالا، از نظر رابط کاربری، ارز جفت شده، امنیت، اعتبار و کارمزد مناسب‌ترین گزینه را انتخاب کنید. سپس به وب سایت رسمی صرافی رفته و با ارائه اطلاعات خواسته شده یک حساب کاربری ساخته و مراحل احراز هویت را سپری کنید. در نهایت نیز مانند مراحل زیر عمل کنید.

 • از طریق منوی صرافی به پنل Deposit بروید.
 • آدرس کیف پول ارز جفت شده با کوین TRB را کپی کنید.
 • با توجه به نوع کوین، مقداری دارایی به حساب خود واریز کنید.
 • سپس از طریق منوی صرافی به پنل Trade بروید.
 • جفت ارز مدنظر را انتخاب کنید.
 • در باکس Buy TRB، سفارش خرید خود را ثبت کنید.

کاربرد پروژه Tellor چیست؟

پروژه Tellor می‌تواند به عنوان یک منبع اطلاعاتی خارج زنجیره‌ای برای قراردادهای هوشمند شبکه اتریوم استفاده شود. یعنی درست جایی که از تلور به عنوان یک سیستم اوراکل غیرمتمرکز میزبانی می‌شود. کاربران می‌توانند برای اتصال به برنامه‌های غیرمتمرکز دیفای (DeFi Dapps) داده‌های خارج از زنجیره را از طریق Tellor دریافت کنند. این‌طور که به نظر می‌رسد اوراکل‌ها بیشترین کاربرد و درخشان‌ترین آینده را در اکوسیستم دیفای خواهند داشت. چراکه Dappها به طور مداوم و در لحظه به داده‌های واقعی و خارج از زنجیره نیاز دارند.

همچنین کاربران می‌توانند از این شبکه برای پرداخت یا درخواست اطلاعات خارج از زنجیره استفاده کنند. علاوه بر این افراد می‌توانند با استیک مقداری توکن TRB به ماینر تبدیل شده و سود کسب کنند. در نهایت نیز معامله‌گران می‌توانند با خرید و فروش این توکن از طریق صرافی‌های دیجیتالی، سود کسب کنند.

آیا خرید ارز دیجیتال TRB (Tellor)، سرمایه‌گذاری مناسبی است؟

Tellor یک پروژه کاملاً کاربردی در فضای رمزنگاری محسوب می‌شود. انتظار می‌رود با افزایش آگاهی و پذیرش عمومی نسبت به این پروژه، قیمت توکن بومی آن نیز رشد پیدا کند. طبق پیش بینی‌های انجام شده توسط کارشناسان و هوش مصنوعی، می‌توان آینده روشنی را برای ارز دیجیتال Tellor متصور بود. در جدول زیر قیمت توکن Tellor تا سال 2031 پیش بینی شده است.

سال میلادیکمترین قیمت به دلارمتوسط قیمت به دلاربیشترین قیمت به دلار
202211.4811.8413.25
202315.7916.3819.75
202422.5323.3527.65
202532.9933.9238.63
202648.4149.7657.43
202766.3968.8882.30
202897.32100.07114.33
2029143.25148.26170.61
2030220.20226.13248.51
2031330.25341.55380.79

بررسی آینده ارز دیجیتال Tellor (TRB)

سخن پایانی

در این مطلب نگاهی به پروژه تلور انداختیم و دیدیم Tellor چیست و چگونه کار می‌کند. Tellor پروژه‌ مبتنی بر بلاک چین و غیرمتمرکز بوده و در شبکه اتریوم میزبانی می‌شود. Tellor از طریق اوراکل‌های خود این امکان را به قراردادهای هوشمند می‌دهد تا با سرعت بالا و هزینه کم، به داده‌های مطمئن و قابل‌اعتماد خارج زنجیره‌ای دسترسی پیدا کنند. این شبکه دارایی یک توکن بومی به نام TRB است که از طریق الگوریتم Proof of Work استخراج می‌شود.

سؤالات متداول

 • Tellor چیست؟

Tellor یک شبکه اوراکل غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین است. این اوراکل‌ها قراردادهای هوشمند روی اتریوم را به داده‌های خارجی متصل می‌کنند. این پروژه کاملاً غیرمتمرکز، ایمن و شفاف بوده و برای کار با برنامه‌های غیرمتمرکز اتریوم در اکوسیستم امور مالی غیرمتمرکز یا همان DeFi طراحی شده است.

 • آیا خرید توکن‌های TRB (Tellor) سرمایه‌گذاری مناسبی است؟

اگر به دنبال خرید و سرمایه‌گذاری در یک ارز دیجیتال با بازده بالا هستید، توکن TRB می‌تواند سرمایه‌گذاری مناسب با بازده بالا باشد. چراکه بر اساس پیش بینی‌های انجام شده توسط ابزارهای تحلیلی تکنیکال و فاندامنتال کارشناسان آینده روشنی را برای این پروژه متصور هستند.

 • در شبکه Tellor از چه مکانیسم اجماعی استفاده شده است؟

از آنجاییکه TRB یک توکن قابل استخراج است، مکانیسم اجماع استفاده شده در شبکه Tellor، از نوع Proof of Work است. اما با این حال مشارکت‌کنندگان شبکه تنها در صورت استیک کردن 1000 TRB می‌توانند به ماینر تبدیل شده و پاداش دریافت کنند.

دسته بندی مطالب
مطالب مرتبط
مطالب مرجع

ارز دیجیتال چیست؟

بلاک چین چیست؟

متاورس چیست؟

NFT چیست؟

دیفای (DeFi) چیست؟

صرافی غیرمتمرکز چیست؟

کیف پول چیست؟

تحلیل تکنیکال چیست؟

ایردراپ چیست؟

استیکینگ ارز دیجیتال چیست؟

بیت کوین چیست؟

اتریوم چیست؟

تتر چیست؟

خرید و فروش ارز های دیجیتال
ما را دنبال کنید
نظرات کاربران

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.