داموندمگ

ترشولد نتورک چیست؟ ارز دیجیتال Threshold Network با توکن T

DAMOND
ترشولد نتورک

هم‌زمان با گسترش استفاده از فناوری بلاک چین، ارزهای دیجیتال و امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)، نگرانی‌های مربوط به چگونگی حفظ حریم خصوصی داده‌ها و حق حاکمیت کاربران بر روی شبکه‌های بلاک چینی نیز در حال افزایش است. ازاین‌رو جهت رفع نگرانی‌های موجود، تمرکز اصلی بر روی نحوه رمزنویسی و رمزنگاری بلاک چین قرار گرفته شده است. به‌عنوان مثال، این برنامه در هسته اصلی ترشولد نتورک (Threshold Network) ارائه شده که در ادامه مطلب این مطلب از داموندمگ به بررسی آن می‌پردازیم.

معرفی کامل Threshold Netwrok ترشولد نتورک

ترشولد نتورک Threshold Network چیست؟

Threshold Network در ژانویه سال میلادی جاری (2022) به صنعت کریپتوکارنسی معرفی شده و محصول اولین ادغام زنجیره‌ای میان دو شبکه غیرمتمرکز موجود یعنی Keep Network و NuCypher محسوب می‌شود. این شبکه با هدف تضمین حق مالکیت کاربران بر روی دارایی‌های دیجیتال خود مانند کیف پول‌های رمزنگاری شده و همچنین مواردی نظیر اطلاعات شرکت در قراردادهای هوشمند و برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) و توکن‌های غیرقابل تعویض ایجاد شده است.

علاوه بر تمام موارد مذکور، Threshold Network برای رسیدگی به نگرانی‌های مربوط به امنیت داده‌ها، حفظ حریم خصوصی و واکنش به هک‌های مختلفی که هم‌زمان با گسترش صنعت مالی دیجیتال غیرمتمرکز اتفاق می‌افتد، راه‌اندازی شده است.

ویژگی‌های اصلی ترشولد نتورک

باوجود اینکه بیت کوین (BTC) اولین و ارزشمندترین ارز رمزنگاری جهان به حساب می‌آید، از نظر کاربرد از رقیب اصلی خود یعنی اتریوم عقب مانده و فعالان بازار کریپتو از آن تنها به‌عنوان راهی برای سرمایه‌گذاری استفاده می‌کنند. این در حالی است که توکن بلاک چین اتریوم، یعنی اتر ETH، فرارتر از یک ارز دیجیتال ظاهر شده و موارد استفاده بسیاری دارد.

به‌عنوان مثال، توسعه‌دهندگان پروژه‌های جدید از پلتفرم اتریوم برای توسعه سایر ارزهای دیجیتال، اجرای قراردادهای هوشمند و برنامه‌های غیرمتمرکز استفاده می‌کنند. از طرفی، علی‌رغم اینکه Wrapped Bitcoin (WBTC) امکان استفاده از بیت کوین در اتریوم را فراهم کرده است، اما همچنان لازم است یک متولی شخص ثالث بتواند بیت کوین را به WBTC تبدیل کند. اینجاست که Threshold Network با ارائه یک پل کاملاً غیرمتمرکز به نام BTC-ETH، بر این مشکل امنیتی فائق آمده است. در ادامه تعدادی از مهم‌ترین ویژگی‌های این شبکه آورده شده است.

عواملی که سبب تمایز Threshold Network ترشولد نتورک می‌شود

بررسی توکونومیک ترشولد نتورک

مجموع عرضه توکن‌های T برابر با  10 میلیارد است که 4.5 میلیارد از آن به دارندگان NU و 4.5 میلیارد دیگر به دارندگان KEEP اختصاص‌یافته است. 1 میلیارد توکن T باقی‌مانده از مجموع 10 میلیارد به Threshold DAO اختصاص داده شده است.

در زمان نگارش این متن، توکن‌های T در سایت Coinmarketcap در رتبه 221 قرار گرفته و حداکثر عرضه آن برابر با 10,000,000,000 T سکه است. در حال حاضر عرضه در گردش آن به  8,245,460,686 میلیارد توکن T می‌رسد و همچنین ارزش بازار آن برابر با 308,557,808 دلار آمریکا است.

سرویس رمزگذاری مجدد پروکسی (PRE)

گسترش برنامه‌های غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین که تحت عنوان DApps شناخته می‌شوند، رشد عصر جدیدی از اینترنت که عموماً با نام web3 معرفی می‌شوند را ممکن کرده است. بااین‌حال، از آنجاییکه پلتفرم‌های وب ۳ موجود، بر روی بلاک چین‌های عمومی ساخته شده‌اند، احتمال وجود خطراتی برای حریم خصوصی کاربران  مطرح می‌شود.

برای حل این مشکل، ترشولد نتورک Threshold Network از طریق سرویس رمزگذاری مجدد پروکسی (PRE)، یک راه‌حل منحصر به فرد را ارائه کرده است. سرویس رمزگذاری مجدد پروکسی به کاربران این امکان را می‌دهد تا بدون اینکه داده‌های اساسی را در معرض اشخاص خارجی یا اعتبارسنج‌ها قرار دهند، بتوانند دسترسی به داده‌های حساس در شبکه‌های عمومی را کنترل کنند.

معرفی پل v2 tBTC در Threshold Network

علاوه بر ارائه راه‌حل‌های مربوط به حریم خصوصی و قابلیت استفاده از داده‌های کاربران، رمزنگاری شبکه ترشولد نتورک به دارایی‌های دیجیتالی به شیوه‌ای امن و قابل‌اعتماد، کاربرد بیشتری می‌دهد. این امر از طریق ایجاد یک پل غیرمتمرکز tBTC که متصل‌کننده بیت کوین به اتریوم است، به‌دست آمده و در نهایت نقدینگی بیشتری را برای اکوسیستم اتریوم به ارمغان می‌آورد. tBTC یک توکن ERC-20 بوده و از این رو در شبکه اتریوم قابل‌استفاده است، همچنین برای تبدیل بیت کوین به توکن tBTC، نیازی به‌واسطه یا شخص ثالث نیست.

نحوه رمزنگاری شبکه Threshold Network

رمزنگاری شبکه Threshold Network با توزیع چند عملیات حساس در چندین گره در یک شبکه کار می‌کند. هر یک از این گره‌ها به‌عنوان یک موجودیت مستقل عمل کرده و برای آنکه هر یک از عملیات‌های شبکه با موفقیت انجام شوند، لازم است حداقل تعداد مشخصی از گره‌ها باید با یکدیگر همکاری کنند.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  بیت کوین گلد چیست؟ ارز دیجیتال BitcoinGold با توکن BTG

رمزنگاری Threshold وابستگی میان طرفین مورد اعتماد را کاهش می‌دهد، چراکه با وجود این سیستم رمزنگاری هیچ یک از طرفین نمی‌تواند سیستم را دست‌کاری کند. حتی اگر تعدادی از بازیگران شبکه دست به فعالیت‌های مخرب بزنند، تا زمانی که حداقل تعداد شرکت‌کنندگان موردنیاز از قوانین شبکه پیروی کنند، ابزارهای رمزنگاری اولیه ترشولد نتورک با خیال راحت به کار خود ادامه خواهند داد.

عملکرد Threshold Network چگونه است؟

همان‌طور که اشاره شد، Threshold Network جهت دستیابی به اهداف خود دو شبکه غیرمتمرکز یعنی Keep Network و NuCypher را با یکدیگر ادغام کرده است. اما سؤالی که مطرح می‌شود آن است که این دو شبکه چطور بر عملکرد ترشولد نتورک اثر می‌گذارند؟

 • کاربرد شبکه Keep Network

واقع عناصر ساختاری و اصلی Threshold Network از شبکه Keep Network گرفته شده است. این شبکه جهت رمزگذاری، ذخیره و انتقال داده‌های خصوصی از کانتینرهای خارج از زنجیره استفاده می‌کند. این کانتینرهای خارج از زنجیره که با نام Keep شناخته می‌شوند، بدون به خطر افتادن حریم خصوصی کاربران و شفافیت شبکه، در دسترس توسعه‌دهندگان قراردادهای هوشمند قرار دارند.

این فناوری پیش‌ازاین نیز در tBTC  به‌عنوان یکی از قابل‌اعتمادترین پل‌های بیت کوین در DeFi بیت کوین را به اتریوم متصل کرده و با نتیجه مثبت و رضایت بخش آزمایش شده بود.

 • کاربرد شبکه NuCypher

از ابزارهای حفظ حریم خصوصی موجود در شبکه NuCypher در ترشولد نتورک استفاده شده است. این ابزارها با مدیریت اطلاعات محرمانه و حساس و همچنین پردازش و رمزنگاری آنها مانع افشای داده‌ها می‌شوند. علاوه‌بر آن، این شبکه می‌تواند هم‌زمان امتیاز دسترسی به اطلاعات حساس را اعطا و لغو کرده و در صورت شناسایی هرگونه فعالیت غیرعادی از این اطلاعات محافظت کند.

در نهایت، شبکه Threshold می‌تواند با بهره‌گیری از ابزارهای رمزگذاری مجدد NuCypher’s Proxy، به طور کاملاً ایمن حقوق رمزگشایی را واگذار کند.

به‌طور کلی، مهم‌ترین جنبه ترشولد نتورک، عزم و تصمیم آن برای حفظ غیرمتمرکز و جامعه‌محور بودن شبکه‌های بلاک چینی است. این هدف از طریق راه‌اندازی سازمان غیرمتمرکز مستقل Threshold (DAO) محقق می‌شود که در آن اعضای هر دو شبکه Keep و NuCyoher حضور داشته و بدان وسیله یک جامعه فعال و آگاه را شکل می‌دهند. از آنجاییکه فرایند تصمیم‌گیری و موافقت با راه‌اندازی DAO از طریق رأی‌گیری انجام شد، می‌توان گفت این موضوع نشان‌دهنده تمایل شبکه برای انجام تصمیم‌گیری‌های غیرمتمرکز است.

سیستم Threshold DAO چیست؟

Threshold Network DAO با هدف حفظ تمرکززدایی شبکه طراحی شده است. این سیستم نه‌تنها جامعه را برای انجام پروژه‌های جامعه‌محور آماده می‌کند، بلکه با فراهم کردن بستری برای انجام رای‌گیری‌‌های دموکراتیک و غیرمتمرکز، به اجرای کل شبکه نیز کمک می‌کند. این مهم با وجود سیستم حکمرانی سه جانبه Threshold DAO محقق می‌شود.

مانند سیستم‌های کنترل و تعادل در مراجع مرکزی، این سیستم سه‌گانه نیز به‌گونه‌ای مورداستفاده قرار می‌گیرند تا به هرکدام از آنها این امکان داده شود تا بتوانند دو مورد دیگر را پاسخ‌گو نگه دارند. ارزش فعلی کل دارایی خزانه Threshold DAO تقریباً 38 میلیون دلار برآورد شده است. در ادامه به وظایف و نحوه عملکرد هر یک از این سه مؤلفه اشاره می‌کنیم:

وظایف سیستم Threshold DAO

معرفی وظایف مؤلفه Staker DAO در Threshold DAO

Staker DAO متشکل از دارندگان توکن‌های T است، این افراد توکن‌های T خود را در شبکه به اشتراک گذاشته و مسئولیت، تفویض رأی، ارائه پیشنهادها و اجرای پیشنهادهای درون زنجیره‌ای را بر عهده دارند. از آنجاییکه استیک کنندگان توکن‌های T اجراکننده گره‌های غیرمتمرکز برای تأیید تراکنش‌های شبکه بشمار می‌آیندیندآ؛ می‌توان گفت این مؤلفه DAO قدرت تصمیم‌گیری اصلی شبکه را دارد. قدرت رای هر یک از اعضا بر اساس اندازه سهام آنها تعیین می‌شود.

معرفی وظایف مؤلفه Token Holder DAO در Threshol DAO

مؤلفه Token Holder DAO نیز مانند مؤلفه Satker DAO از دارندگان توکن‌های T تشکیل شده است، اما با این تفاوت که این افراد دارایی‌های خود را در استخرهای پوشش tBTC واریز می‌کنند. درست مانند Staker DAO، این گروه نیز در تفویض آرا، ارائه پیشنهادها و اجرای درون زنجیره‌ای آنها نقش دارند.

علاوه بر وظایف مذکور، اعضای Token Holder DAO وظیفه مدیریت خزانه‌داری و اتخاذ تصمیمات مربوط به استخراج توکن‌های T را برعهده دارند. همچنین می‌توانند با هدف حفظ پاسخگویی در شبکه، با پیشنهادات ارائه شده توسط گروه Staker DAO مخالفت کرده و به‌اصطلاح آنها را وتو کنند. در نهایت این احتمال وجود دارد که اعضای Token Holder DAO در آینده مسئولیت انتخاب و عزل اعضای شورا را نیز بر عهده بگیرند.

معرفی وظایف نمایندگان منتخب دو شبکه Keep و NuCypher در ترشولد نتورک

شورای منتخب DAO دارای 9 کرسی است. چهار کرسی از این کرسی‌ها متعلق به اعضای انجمن Keep Network، چهار کرسی دیگر متعلق به اعضای انجمن NuCypher و یک کرسی برای یک عضو مستقل است که توسط دو طرف انتخاب می‌شود. در آینده، در انتخابات شورا، نامزدهای Elected Council (نمایندگان منتخب) از میان جامعه متحد Threshold انتخاب خواهند شد.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  مقایسه کاردانو و پولکادات: کدام یک بهتر است؟

از وظایف نمایندگان منتخب می‌توان به تعیین پاداش سهام‌داران و همچنین توانایی وتو کردن پیشنهادات نامطلوب به‌منظور حفظ پاسخگویی و مسئولیت‌پذیری شبکه و اطمینان از غیرمتمرکز ماندن آن، اشاره کرد.

مهم‌ترین مزایا و معایب ترشولد نتورک چیست؟

 • پتانسیل‌های موجود در این شبکه
 1. می‌توان از شبکه Threshold Network برای ساخت نسل بعدی برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز، از برنامه‌های کاربردی پزشکی و بیمه گرفته تا رسانه‌های اجتماعی استفاده کرد. به‌عنوان مثال، یک توسعه‌دهنده می‌تواند با فروش یک NFT و با استفاده از ترشولد نتورک به طور خودکار به محتوای خصوصی دسترسی پیدا کند.
 2. با افزایش کاربرد توکن کاربردی این شبکه، ارزش این توکن نیز افزایش پیدا خواهد کرد.
 3. tBTC اولین برنامه مهم در هر دو شبکه Keep Network و  NuCypher است. tBTC با استفاده از شبکه Keep به طور ایمن از بیت کوین‌های وثیقه‌گذاری شده، محافظت می‌کنند. در حال حاضر 42 میلیون دلار از tBTC بر روی شبکه اتریوم در گردش است.

مزایا و معایب پروژه ترشولد نتورک

 • ریسک‌ها و خطرات موجود در این شبکه
 1. از آنجاییکه هنوز استفاده زیادی از دو شبکه Keep Network و  NuCypher نمی‌شود، یافتن محصولی متناسب با بازار بزرگ‌ترین عامل ایجاد شک و ترید علیه این پروژه است.
 2. شبکه Threshol با استفاده از پروتکل‌های رمزنگاری پیچیده ساخته شده است. وجود این پروتکل‌های پیچیده خطراتی فراتر از خطرات قرارداد هوشمند معمول در سایر dAppها خواهند داشت.

معرفی توکن T و کاربردهای آن

توکن T، توکن اصلی شبکه Threshold Network است که به طور هم‌زمان به‌عنوان یک توکن کاربردی و ابزاری عمل می‌کند. این توکن نه‌تنها امکان اجرای شبکه را فراهم می‌کند بلکه کاربردهای متعدد دیگری نیز در این شبکه دارد که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم.

توکن‌های Threshold چه کابردی در شبکه دارند

 • کسب درآمد از طریق پاداش استیک کردن (Staking rewards)

مانند تمامی الگوریتم‌های اجماع اثبات سهام (PoS)، در شبکه Threshold Network نیز کاربران باید توکن‌های خود را جهت تبدیل شدن به گره‌های اعتبارسنجی در شبکه به اشتراک بگذارند. در مقابل نیز شبکه به گره‌های اعتبارسنجی باتوجه‌به میزان توکن‌های استیک شده جوایزی اعطا می‌کند. همچنین در صورت بروز هرگونه رفتار غیرصادقانه، مجازات‌های از طرف شبکه برای این افراد در نظر گرفته خواهد شد.

هرچه تعداد توکن‌های T استیک شده بیشتر باشد، احتمال بیشتری وجود دارد تا کاربر به یک گره اعتبارسنج  تبدیل شود. همچنین تعداد توکن‌ها بر میزان قدرت رای استیک کنندگان تأثیر مستقیم خواهد داشت.

 • کسب درآمد از طریق استخرهای نقدینگی (Liquidity Pools)

بر اساس اعلام Keep Network، این شبکه قصد دارد تا با ارائه پیشنهادات جذاب، شرایطی را فراهم کند تا کاربران نقدینگی خود را از استخر KEEP-ETH موجود در Uniswap به یک استخر T-ETH انتقال دهند. این امر نه‌تنها سبب افزایش میزان پاداش‌های بازدهی (yield rewards) موجود شده، بلکه این امکان وجود دارد تا تعداد دارندگان توکن‌های T و اعضای جدید DAO شبکه نیز افزایش پیدا کنند.

در نهایت دارندگان توکن‌های T می‌توانند با استیک کردن و راه‌اندازی یک گره غیرمتمرکز جهت تأیید فعالیت‌های شبکه، بدون وابستگی به یک مرجع متمرکز به اجرای ترشولد نتورک کمک کنند. علاوه بر این، در صورتیکه دارندگان T به‌عنوان یک عضو فعال در DAO در رأی‌گیری‌ها و مناظرات شرکت کنند، می‌توانند شبکه را تحت هدایت جامعه نگه داشته و از غیرمتمرکز ماندن آن اطمینان حاصل کنند.

روش‌های کسب درآمد در Threshold Network

دارندگان توکن‌های T می‌توانند به چهار روش مختلف در شبکه ترشولد نتورک کسب درآمد کنند، این روش‌های عبارت‌اند از:

استیک توکن‌های T / Staking: دارندگان توکن‌های T در ازای استیک دارایی‌های خود در شبکه، از طریق همین توکن، پاداش دریافت کرده و کسب درآمد می‌کنند. در حال حاضر، ارزش کل توکن‌های استیک شده در شبکه Threshold برابر با 92 میلیون دلار است.

ارائه‌دهندگان نقدینگی / Liquidity Providers: دارندگان توکن‌های T می‌توانند از طریق واریز دارایی به استخرهای نقدینگی شبکه، بازده کسب کنند.

کاربر BTC/tBTC: دارندگان بیت‌کوین می‌توانند دارایی‌های خود را به روشی مطمئن و قابل‌اعتماد به اتریوم متصل کنند. به این ترتیب این افراد می‌توانند در فرصت‌های مناسب کسب درآمد در پروژه‌های DeFi و فضای نوظهور وب ۳، مانند سهام‌داری، yield farming و وام‌دهی شرکت کنند.

دارندگان توکن: دارندگان توکن T می‌توانند در امور حاکمیتی Threshold DAO شرکت کرده و به طرح‌های آینده شبکه رای دهند.

کسب درآمد از طریق Threshold Network

برنامه آینده Threshold Network چیست؟

پس از آنکه فرایند ادغام به طور کامل یکپارچه و تکمیل شود، شبکه Threshold Network قصد دارد تا از طریق تصمیمات جامعه ‌محور، ساختار DAOs را بهبود بخشد. این اقدامات شامل راه‌اندازی گروه‌هایی مانند انجمن یکپارچه‌سازی، انجمن بازاریابی، گروه وظیفه مدیریت خزانه‌داری و گروه وظیفه آستانه USD می‌شود.

بااین‌حال مهم‌ترین برنامه آینده Threshold این است که این شبکه برنامه راه‌اندازی tBTC v2 را در دستور کار خود قرار داده است. tBTC v2 به‌عنوان یک پل بیت کوین، این اجازه را می‌دهد تا حداکثر 1 درصد از عرضه بیت کوین به شبکه اتریوم متصل شود. در نتیجه، تعداد بیشتری از دارندگان بیت کوین می‌توانند از طریق بزرگ‌ترین پلتفرم غیرمتمرکز DApps جهان در پروژه‌های DeFi شرکت کنند.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  کازماس چیست؟ Cosmos با توکن ATOM

در صورتیکه این برنامه با موفقیت راه‌اندازی شود، به طور جد می‌تواند اتفاقات بزرگی را برای شبکه و صنعت DeFi به رقم بزند. به طوریکه در نهایت کاربران می‌توانند بدون دخالت یک عامل متمرکز، در برترین پلتفرم‌های دیفای به پادشاه کریپتو و استیبل کوین‌ها دسترسی پیدا کنند.

پیش‌بینی قیمت Threshold Network

پیش‌بینی قیمت آینده دارایی‌های دیجیتالی به‌ویژه پروژه‌های جدید و نوپا کار دشواری است. معمولاً کارشناسان و متخصصان بازار با استفاده از هوش مصنوعی، ابزارها و شاخص‌های مهم، تحلیل‌های بنیادی و تکنیکال و در نهایت بررسی اهداف و وضعیت گذشته و حال پروژه اقدام به پیش‌بینی قیمت یک دارایی دیجیتالی می‌کنند.

بااین‌حال، از آنجاییکه وضعیت بازار ارزهای دیجیتال کاملاً ناپایدار و پرنوسانی بوده و از عوامل سیاسی و اقتصادی دنیا تأثیر می‌گیرد، نمی‌توان به طور یقین قیمت آینده پروژه‌های موجود در این صنعت را پیش‌بینی کرد. به طورکلی، کاربرد یک پروژه و میزان مقبولیت آن در بازار می‌تواند تأثیر به سزایی در افزایش قیمت توکن بومی آن داشته باشد. چراکه بر اساس علم اقتصاد عامل اصلی تغییرات قیمت یک کالا و خدمات، با میزان عرضه و تقاضا رابطه مستقیمی دارد. به این ترتیب اگر یک پروژه رمزنگاری به اندازه کافی کاربردی و پاسخگوی نیاز کاربران باشد، میزان تقاضای حرید و در نتیجه قیمت آن نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

این واقعیت که شبکه Threshold محصول ادغام دو شبکه موفق بوده سبب شده تا ویژگی‌های این دو شبکه یعنی زیرساخت شبکه Keep Network و ابزارهای حریم خصوصی و رمزنگاری شبکه NuCypher، به ترشولد نتورک در مسیر پیشبرد اهداف خود کمک کنند. همچنین وجود این دو شبکه، به افزایش اعتبار Threshold کمک کرده است. در نهایت می‌توان گفت این پروژه از نظر فنی در وضعیت مناسبی قرار داشته و پایه‌های محکمی برای رشد دارد. بنابراین، هم‌زمان با افزایش میزان پذیرش در بازار، می‌توان آینده روشنی برای توکن‌های T متصور بود.

پیش‌بینی قیمت آینده توکن‌های Threshold

آموزش خرید Threshold Network در برترین صرافی‌ها

در صورتیکه مایل به سرمایه‌گذاری و یا خرید و فروش توکن T هستید، می‌توانید از طریق صرافی‌های معتبر اقدام به تهیه این ارز دیجیتال کنید. در حال حاضر توکن‌ Threshold network در تعدادی از صرافی‌های رمزنگاری از جمله Binance، Bybit، OKX، MEXC و CoinTiger لیست شده و در دسترس کاربران قرار گرفته شده است.

آموزش خرید توکن Threshold در صرافی Bybit

استفاده از خدمات صرافی Bybit نیز مانند سایر صرافی‌های معتبر رمزنگاری ابتدا لازم است از طریق آدرس رسمی صرافی، در این پلتفرم ثبت‌نام کنید. پس از آنکه در با ارائه آدرس ایمیل و انتخاب یک رمز عبور مناسب مراحل ثبت‌نام در صرافی Bybit را با موفقیت سپری کردید، به پنل کاربری خود هدایت می‌شوید. در نهایت نیز با ارائه موارد خواسته شده، حساب کاربری خود را تأیید کنید.

در مرحله دوم لازم است، حساب بای بیت خود را با توجه‌ به ارز دیجیتال جفت شده با توکن T مانند استیبل کوین USDT شارژ کنید. برای این کار تنها کافی‌ست به بخش Deposit رفته و با کپی آدرس کیف پول ارز دیجیتال مدنظر، حساب خود را شارژ کنید. در مرحله آخر نیز از طریق گزینه “Trade” و سپس “Spot Trading” رفته و با انتخاب جفت ارز مدنظر اقدام به ثبت سفارش خرید توکن Threshold کنید.

آموزش خرید توکن Threshold در صرافی بایننس

صرافی بایننس به‌عنوان بزرگترین و محبوب‌ترین صرافی رمزنگاری موجود، قابل‌اعتمادترین پلتفرم جهت خرید ارزهای دیجیتال از جمله توکن Threshold است. جهت خرید توکن T در این صرافی تنها کافی‌ست مراحل زیر را طی کنید.

 • ساخت یک حساب کاربری رایگان از طریق ارائه ایمیل در وب سایت یا اپلیکیشن بایننس
 • شارژ حساب کاربری از طریق واریز ارزهای جفت شده با توکن T، همچون USDT یا BUSD
 • ثبت سفارش خرید توکن‌های T از طریق پنل Trading صرافی

خرید و فروش توکن‌های ترشولد نتورک

سخن پایانی

در این مطلب مروری بر پروژه ارز دیجیتال Threshhold Network داشتیم و دیدیم که این پروژه قرار است چه چیزی به دنیای ارزهای دیجیتال اضافه کند. Threshold Network به‌عنوان جدیدترین محصول حاصل از ادغام درون زنجیره‌ای میان دو شبکه غیرمتمرکز موجود یعنی Keep Network و NuCypher،  با هدف تضمین حق مالکیت کاربران بر روی دارایی‌های دیجیتال خود، طراحی و راه‌اندازی شده است و آینده روشنی خواهد داشت.

سؤالات متداول

Threshold Network چیست؟

ترشولد نتورک با هدف رسیدگی به نگرانی‌های مربوط به امنیت داده‌ها، حفظ حریم خصوصی و تضمین حق مالکیت دارایی‌های دیجیتالی کاربران راه‌اندازی شده است.

چطور می‌توان ارز دیجیتال Threshold را تهیه کرد؟

در صورتیکه مایل به سرمایه‌گذاری و ترید توکن‌های Threshold هستید، می‌توانید به یکی از صرافی‌های پشتیبان این دارایی دیجیتالی مانند Binance، Bybit، OKX، MEXC و CoinTiger مراجعه کرده و اقدام به ثبت سفارش خرید کنید.

سیستم Threshold DAO چیست؟

هدف از راه‌اندازی Threshold Network DAO  حفظ تمرکززدایی شبکه بوده است. در واقع این سیستم با فراهم کردن بستری برای انجام رای‌گیری‌‌های دموکراتیک و غیرمتمرکز، به اجرای غیرمتمرکز شبکه کمک می‌کند.

دسته بندی مطالب
مطالب مرتبط
مطالب مرجع

ارز دیجیتال چیست؟

بلاک چین چیست؟

متاورس چیست؟

NFT چیست؟

دیفای (DeFi) چیست؟

صرافی غیرمتمرکز چیست؟

کیف پول چیست؟

تحلیل تکنیکال چیست؟

ایردراپ چیست؟

استیکینگ ارز دیجیتال چیست؟

بیت کوین چیست؟

اتریوم چیست؟

تتر چیست؟

خرید و فروش ارز های دیجیتال
ما را دنبال کنید
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.