داموندمگ

بازی واکن Walken چیست؟ راه برو و پول دربیاور!

DAMOND
اپلیکیشن واکن

به نظر شما ساده‌ترین راه برای کسب درآمد چیست؟ اگر به شما بگوییم که می‌توانید با راه رفتن نیز پول در بیاورید آیا باورتان می‌شود؟ به لطف توسعه امور مالی غیر متمرکز، پلتفرم‌ها و اپلیکیشن‌هایی توسعه یافته‌اند که در ازای قدم‌هایی که بر می‌دارید، به شما پاداش می‌دهند! این اپلیکیشن‌ها را M2E یا کسب درآمد از راه رفتن (Move-to-Earn) می‌نامند و بازی واکن (Walken) یکی از جدیدترین آن‌هاست.
در این مقاله می‌خواهیم برای شما توضیح دهیم که این اپلیکیشن چطور کار می‌کند و آیا ارزشش را دارد که وقت و سرمایه خود را روی آن بگذارید یا خیر. با مجله صرافی داموند همراه باشید.

بازی واکن چیست؟

اپلیکیشن واکن چیست

واکن یک اپلیکیشن گیمیفای است که در گروه اپلیکیشن‌های Move-to-Earn قرار می‌گیرد و توکن‌های غیر مثلی یا NFTهای منحصر به فردی دارد. گام‌هایی که کاربر در طول روز بر می‌دارد، به گوهرهایی تبدیل می‌شوند که می‌توان از آن‌ها برای تقویت NFTهای CAThlete استفاده کرد تا این توکن‌های غیر مثلی بتوانند در رقابت‌ها شرکت کنند و برنده توکن‌های WLKN شوند.

با اینکه ورود به دنیای کریپتو برای تازه‌واردها کمی دشوار است، اما خوشبختانه پروژه‌های ارز دیجیتال Move-to-Earn مثل Walken به گونه‌ای طراحی شده‌اند که کاربران مبتدی هم به راحتی می‌توانند از آن‌ها پول در بیاورند.

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های این اپلیکیشن M2E، رابط کاربری ساده آن است که باعث شده کار کردن با این اپلیکیشن برای همه افراد ساده باشد. گذشته از این رابط کاربری خوب، باید به شخصیت‌های دوست‌داشتی بازی نیز اشاره کنیم که هم برای افراد جوان‌تر و هم برای مسن‌ترها جذابیت دارند.

کاربران می‌توانند ظرف چند دقیقه در این پلتفرم کیف پول شخصی خودشان را بسازند، یک CAThlete برای شروع تهیه کنند و کسب درآمد را شروع کنند.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  بازی های مبتنی بر سابستریت: حل مشکلات اتریوم در توسعه بازی

اپلیکیشن Walken چطور کار می‌ کند؟

اپلیکیشن واکن چطور کار می کند

سازوکار کسب درآمد با استفاده از اپلیکیش واکن، بسیار ساده است. هر قدم تأییدشده‌ای که کاربران برمی‌دارند، شمرده می‌شود و سپس، این قدم‌ها به گوهر (Gems) تبدیل می‌شود. کاربرد Gemها در بازی Walken، تقویت شخصیت‌های بازی یا همان NFTهای CAThlete است.

وقتی CAThleteها تقویت می‌شوند، شانس آن‌ها برای برنده شدن در مسابقات این اپلیکیشن گیمیفای، افزایش پیدا می‌کند. پاداش برنده شدن در مسابقات Walken، به صورت توکن‌هایی به نام WLKN به کاربران پرداخت می‌شود. میزان پاداش‌ها، به لیگی که بازیکنان در آن رقابت می‌کنند، بستگی دارد.

بنابراین، کاربران در بازی واکن، نه تنها می‌توانند کسب درآمد کنند، بلکه انگیزه زیادی برای فعالیت دارند که تأثیر مستقیمی روی سلامت جسمانی آن‌ها می‌گذارد؛ این یک تیر و دو نشان است!

مسابقات واکن به سه دسته کلی زیر تقسیم‌بندی می‌شوند:

  • دو خیابانی
  • دو سرعت
  • دو ماراتن

هر یک از مسابقات فوق، با ویژگی خاصی ارتباط دارد. دو خیابانی با قدرت، دو سرعتی با سرعت و دو ماراتن با استقامت مرتبط است. با این تنوع، کاربران مجبور نیستند که فقط روی یک ویژگی تمرکز داشته باشند و در انتخاب نوع رقابتی که می‌خواهند در آن شرکت کنند، آزادی بیشتری خواهند داشت.

هر چه سطح لیگی که کاربر می‌خواهد در آن رقابت کند، بالاتر باشد، حداقل نیازمندی‌های CAThlete برای شرکت در آن لیگ، بیشتر می‌شود. بنابراین، اگر کاربر بخواهد در لیگ‌های بالاتر شرکت کند و درآمد بیشتری داشته باشد، باید به طور پیوسته عملکرد خودش را ارتقاء دهد و CAThlete را قوی‌تر کند.

منظور از اکسسوری های CAThlete در بازی واکن چیست؟

اکسسوری های اپلیکیشن واکن

زمانی که کاربران تعداد کافی توکن‌های WLKN را به دست آورند، می‌توانند گزینه‌های شخصی‌سازی NFTهای CAThlete را گسترش دهند و اکسسوری‌هایی را به آن‌ها اضافه کنند که روی قدرت آن‌ها اثرگذار هستند.

این گزینه به کاربر امکان می‌دهد تا اکسسوری‌هایی متناسب با CAThlete خود به آن اضافه کند تا با تمرکز روی نقاط قوت CAThlete، قدرت آن را برای شرکت در رقابت‌ها و برنده شدن توکن‌های WLKN، افزایش دهد.

گذشته از این، کاربران می‌توانند CAThleteهای جدید را از بازار NFT خریداری کنند. این CAThleteها ویژگی‌ها و قدرت‌های متفاوتی دارند. کاربران می‌توانند با توجه به رقابت‌هایی که می‌خواهند در آن‌ها شرکت داشته باشند، CAThlete مناسب خود را بخرند.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  گیمفای چیست؟ آشنایی با بازی های گیمفای درآمدزا

پروتکل Walken چیست؟

تیم توسعه‌دهنده این بازی اکوسیستمی را توسعه داده است که به بازیکنان کمک می‌کند تا در دنیای دیفای هم فعالیت داشته باشند. این اکوسیستم که پروتکل واکن نام دارد، هنوز در ابتدای راه است، اما ابزارهایی در اختیار توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد تا اپلیکیشن‌های جدیدی را بر بستر این اکوسیستم بسازند و آن‌ها را به API این پروتکل اضافه کنند.

با قابلیت پروتکل Walken، استودیوها و برنامه‌نویسشان که تجربه بازاریابی و توسعه اپلیکیشن را دارند، می‌توانند قابلیت‌های مرتبط با بازی واکن و امکانات دیفای این پروتکل را به اپلیکیشن‌هایشان اضافه کنند یا اپلیکیشن‌های جدیدی بسازند که امکان یکپارچه‌سازی آن‌ها با توکن‌های WLKN وجود داشته باشد.

توکن WLKN چیست و چه کاربردهایی دارد؟

WLKN توکن بومی بازی است و همانطور که گفتیم، کاربران برای به دست آوردن این توکن باید CAThleteهای خود را به مسابقات مختلف در اکوسیستم این بازی وارد کنند و برنده رقابت‌ها شوند.

کاربردهای توکن بومی بازی واکن به شرح زیر هستند:

  • خرید و فروش اکسسوری‌ها و CAThleteها و خرید غذا برای تغذیه CAThleteها از بازار NFT؛
  • ارتقاء توانمندی‌های CAThleteها و افزایش سطح آن‌ها؛
  • مشارکت در تصمیمات حاکمیتی پروژه Walken با داشتن حق رأی در مورد طرح‌های پیشنهادی یا حتی ارائه پیشنهاد برای ارتقای بازی؛
  • استیکینگ توکن‌های WLKN برای دریافت توکن‌های بیشتر.

با توجه به کاربرد گسترده این توکن‌ها، تیم توسعه‌دهنده می‌خواهد یک سازوکار ضدتورمی برای سوزاندن آن‌ها توسعه دهد. در مجموع، تعداد دو میلیارد توکن WLKN عرضه خواهد شد. این توکن‌ها به تدریج و در طول پروژه، آزاد می‌شوند.

آیا سرمایه گذاری روی بازی واکن ایده خوبی است؟

با نگاهی به نقشه راه بازی واکن، انتظار می‌رود که در آینده، بازی‌های زیادی با قابلیت یکپارچه شدن با Walken توسعه پیدا کنند و توکن‌های WLKN در آن بازی‌ها هم قابل استفاده باشند. افزایش کاربرد این توکن‌ها به معنی افزایش ارزش آن‌هاست. بنابراین در حال حاضر، جمع کردن و هولد کردن این توکن‌ها، ایده خوبی به نظر می‌رسد. البته بهتر است پیش از تصمیم‌گیری در این باره، درباره روند قیمت این دارایی هم تحقیق کنید و بررسی کنید که آیا با نیازها و انتظاراتی که از یک سرمایه‌‌گذاری دارید، مطابقت دارد یا نه. هرچه که باشد، واکن یک بازی سرگرم‌کننده است، نه یک پروژه بزرگ برای سودآوری!

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  موباکس چیست؟ بازی Mobox با توکن MBOX

اگر هنوز هم نسبت به آینده این پروژه تردید دارید، بد نیست بدانید که مبلغ هنگفت ۴.۷ میلیون دلار روی پروژه واکن، سرمایه‌گذاری شده است. از مهم‌ترین سرمایه‌گذاران این بازی می‌توان به Infinity Ventures Crypto، Shima Capital و Yield Guild Games اشاره کرد که همگی نام‌های بزرگی محسوب می‌شوند. بنابراین، هم سرمایه‌گذاران و هم بازیکنان انتظار دارند که پروژه Walken، با سرعت توسعه پیدا کند و ارزش توکن‌های WLKN نیز همگام با این پیشرفت، افزایش یابد.

سوالات پر تکرار در رابطه با پروژه Walken

۱- بازی واکن (Walken) چیست؟

بازی واکن یک اپلیکیشن گیمیفای از نوع M2E است و به ازای قدم‌هایی که بر می‌دارید، به شما پاداش می‌دهد.

۲- CAThlete در بازی واکن چیست؟

CAThleteها، NFTهای اصلی این بازی هستند که بازیکنان می‌توانند با قدم برداشتن، آن‌ها را تقویت و وارد رقابت‌های مختلف کنند تا برنده توکن‌های WLKN شوند.

۳- توکن های WLKN چه ارزشی دارند؟

با توکن‌های واکن نه تنها می‌توانید CAThleteهای خود را تقویت و تغذیه کنید، بله این توکن‌ها نقش توکن‌های حاکمیتی را نیز دارند و امکان مشارکت در تصمیمات پروژه را برای شما فراهم می‌آورند. گذشته از این، با این توکن‌ها می‌توان CAThleteهای جدید خرید یا این توکن‌ها را سپرده‌گذاری کرد و پاداش گرفت.

جمع بندی

یکی از محبوب‌ترین انواع بازی‌های گیمیفای، بازی‌های M2E هستند. در این بازی‌ها می‌توانید با قدم زدن یا دویدن، کسب درآمد کنید و در عین حال، سلامت جسمانی خود را بالا ببرید. واکن یکی از جدیدترین بازی‌های M2E است که آینده روشنی برای آن تصور می‌شود.

بازی واکن قدم‌های شما را می‌شمارد و به ازای تعداد مشخصی از قدم‌ها، NFTهایی به شکل گوهر (Gem) به شما می‌دهد. شما می‌توانید از این NFTها برای تقویت NFTهای اصلی بازی که CAThlete نام دارند، استفاده کنید تا CAThlete شما بتواند در مسابقات این بازی شرکت کند و برنده توکن‌های WLKN شود. انتظار می‌رود که با افزایش کاربردهای این توکن‌ها، ارزش آن‌ها در آینده‌ای نزدیک، افزایش خوبی داشته باشد.

دسته بندی مطالب
مطالب مرتبط
مطالب مرجع

ارز دیجیتال چیست؟

بلاک چین چیست؟

متاورس چیست؟

NFT چیست؟

دیفای (DeFi) چیست؟

صرافی غیرمتمرکز چیست؟

کیف پول چیست؟

تحلیل تکنیکال چیست؟

ایردراپ چیست؟

استیکینگ ارز دیجیتال چیست؟

بیت کوین چیست؟

اتریوم چیست؟

تتر چیست؟

خرید و فروش ارز های دیجیتال
ما را دنبال کنید
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.