داموندمگ

چه کسی بیشترین بیت کوین را در 2022 دارد؟

DAMOND
چه کسی بیشترین بیت کوین را در 2022 دارد؟

یکی از مهم‌ترین سوال ها برای هر کسی که در بازار کریپتو فعالیت می کند این است که: “چه کسی بیشترین بیت کوین را تصاحب کرده است؟”  این سوال از آن جهت اهمیت دارد که هدف بیت کوین تمرکززدایی است، یعنی ایجاد یک سیستم مالی غیرمتمرکز که هیچ شخص یا نهاد خاصی بر آن کنترل نداشته باشد. حال تصور کنید یک شخص خاص تعداد زیادی از بیت کوین‌های موجود را در اختیار داشته باشد، در این صورت این شخص بیشترین تاثیر را بر قیمت بیت کوین خواهد داشت، و عملا رویای غیرمتمرکز سازی با خطر مواجه می‌شود. حدس‌های مختلفی در رابطه با این سوال وجود دارد، برخی از افراد گمان می‌کنند بیشترین تعداد بیت کوین در دست خالق ناشناس بیت کوین، یعنی ساتوشی ناکاموتو است و برخی دیگر فکر می‌کنند شرکت‌های بزرگی مانند مایکرواستراتژی یا تسلا ممکن است بیشترین تعداد بیت کوین را داشته باشند. با این مقاله از داموندمگ همراه باشید تا سرنخ‌های موجود برای پاسخ به این سوال را بررسی کنیم.

چه چیزی باعث افزایش ارزش بیت کوین می‌شود؟

همان‌طور که احتمالا می‌دانید، ساتوشی ناکاموتو بیت کوین را با این چشم انداز ایجاد کرد که روزی جایگزینی شفاف‌تر، دموکراتیک‌تر و پرکاربردتر برای ارزهای فیات و سیستم مالی متمرکز شود. ارزهای فیات طوری طراحی شده‌اند که کنترل اقتصاد را به بانک‌های مرکزی می‌دهند، بیت کوین دقیقا برعکس عمل می کند. بیت کوین نظم مالی موجود را این‌طور به چالش می‌کشد که هر کسی که دارای دستگاه دیجیتالی مانند تلفن هوشمند است، تراکنش‌های مالی را با افراد یا کسب‌وکارها در هر نقطه از جهان به صورت مستقیم انجام دهد.

این سیستم مالی جدید تراکنش‌های مالی را بدون هزینه‌های سنگین، تأخیر، یا مداخله سیستم بانکی یا سایر موسسات مالی قدیمی انجام می‌دهد. درست است که بیت کوین هنوز تا رسیدن به هدف جایگزینی فیات برای تبدیل شدن به ارز واقعی جهانی فاصله دارد، اما در حال حاضر یکی از دارایی‌های پیشرو جهان شناخته می‌شود. در واقع بیت کوین، بارها و بارها خود را به عنوان دارایی با بهترین عملکرد در سال‌های اخیر ثابت کرده و از طلا، نفت و سهام پیشی گرفته است.

عوامل موثر در ارزش بیت کوین

1- کمیاب بودن

حداکثر عرضه بیت کوین به 21 میلیون محدود شده است که آن را به یک دارایی تورم زدای ذاتی تبدیل می کند.

2- دوام

بیت کوین به عنوان یک دارایی دیجیتال غیرمتمرکز، بسیار بادوام تر از هر دارایی فیزیکی معمولی مانند نفت یا حتی فلزات گران‌بها است.

3- تقسیم پذیری

شما می‌توانید یک بیت کوین را به هشت رقم اعشار تقسیم کنید، که این امر آن را بسیار بیشتر از ارزهای فیات تقسیم پذیر می کند.

4- اصالت

برخلاف بسیاری از دارایی‌های دیگر، مانند طلا یا فیات، جعل بیت کوین بسیار دشوار (یا عملا غیرممکن) است.

5- قابل حمل بودن

بیت کوین (و سایر ارزهای دیجیتال) احتمالاً قابل حمل ترین دارایی در جهان است. بنابراین، تا زمانی که به کلیدهای خصوصی و عمومی خود دسترسی دارید، می‌توانید بیت کوین‌های خود را هر کجا که می‌روید همراه داشته باشید.

چه کسی صاحب بیشترین بیت کوین است؟

 

بزرگترین کیف پول های بیت کوین در 2022

بزرگترین کیف پول های بیت کوین در 2022

یکی از راه‌های ردیابی صاحب بیشترین بیت کوین در سال 2022، یافتن کیف پول‌هایی با بالاترین موجودی بیت کوین است. از زمان نوشتن این مقاله، تنها پنج کیف پول بیت کوین با موجودی بین 100000 تا 1 میلیون بیت کوین وجود دارد. این پنج کیف پول مجموعاً 4.08 درصد از کل کوین‌های در گردش را تشکیل می‌دهند.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  نرخ بهره چیست و چه تأثیری بر بازار ارز دیجیتال دارد؟

همان‌طور که در تصویر زیر نشان داده شده است، سه کیف پول از 5 کیف پول برتر با بالاترین موجودی متعلق به بایننس است. با این حال، این لزوماً به این معنی نیست که بایننس بیشترین بیت کوین را در اختیار دارد، زیرا بخش خوبی از کوین‌هایی که در اختیار دارد، متعلق به کاربران بایننس است.

پنج کیف پول برتر

92 کیف پول دیگر شامل تعداد 10000 تا 100000 بیت کوین هستند. با در اختیار داشتن تعداد 2,119,438 بیت کوین در مجموع، آن‌ها 11.11 درصد از کل عرضه در گردش را تشکیل می‌دهند. تا لحظه نگارش این مقاله، کمی بیش از 19 میلیون بیت کوین (از حداکثر 21 میلیون عرضه) استخراج شده است و توزیع کلی سکه به شرح زیر است:

19 میلیون بیت کوین

توجه داشته باشید که اگرچه عرضه بیت کوین در گردش روی کاغذ بیش از 19 میلیون است، تعداد واقعی کوین‌های در گردش می‌تواند بسیار کمتر باشد. به این دلیل که تخمین زده می‌شود تقریباً 4 میلیون بیت کوین برای همیشه از بین رفته است. همچنین شایان ذکر است که آدرس‌های کیف پول فقط می‌توانند یک نمای کلی از توزیع کلی بیت کوین به ما ارائه دهند. به دلیل ناشناس بودن نسبی تضمین شده توسط شبکه بیت کوین، آدرس‌های کیف پول به تنهایی ممکن است همیشه برای پیوند دادن یک کیف پول خاص به یک شخص یا نهاد خاص کافی نباشد.

افرادی که بیشترین بیت کوین را دارند

ترتیب این لیست بستگی به این دارد که ساتوشی ناکاموتو را یک شخص در نظر بگیریم یا خیر. همان‌طور که ممکن است بدانید، خالق مستعار بیت کوین هرگز هویت واقعی خود را فاش نکرد و تا به حال حدس و گمان‌ها افراد را به هیچ سرنخ مشخصی درباره هویت شخص یا گروهی که بیت کوین را ایجاد کردند، نرسانده است. برخی بر این باورند که سازنده بیت کوین یک شخص بوده، در حالی که برخی دیگر اعتقاد دارند که این یک نام مستعار است که نشان دهنده یک تیم متخصص است که توانایی خود را برای ایجاد اولین ارز دیجیتال جهان با هم به اشتراک گذاشتند.

ساتوشی ناکاموتو چه تعداد بیت کوین دارد؟

ناکاموتو به عنوان خالق و احتمالاً اولین ماینر شبکه بیت کوین، بیش از 22000 بلاک را قبل از اینکه در سال 2011 از شبکه خارج شود استخراج کرد. بر اساس جوایز استخراج در آن زمان، اعتقاد بر این است که ناکاموتو مالک بیش از 1 میلیون بیت کوین ذخیره شده در چند کیف پول مختلف است. با این حال، نکته جالب این است که ناکاموتو هرگز هیچ یک از این بیت کوین‌های خود را به جز برای انجام چند تراکنش آزمایشی خرج نکرده است.

بنابراین، ساتوشی ناکاموتو یک میلیاردر بیت کوین به حساب می‌آید. با این حال، زمانی که بیت کوین در نوامبر 2021 به 68789 دلار رسید، ساتوشی ناکاموتو صاحب 66 میلیارد دلار به واسطه دارایی بیت کوین خود شد. اگر ساتوشی ناکاموتو را یک فرد در نظر بگیریم می‌توانیم او را به عنوان کسی که بیشترین بیت کوین را تصاحب کرده انتخاب کنیم.

در ادامه بدون لحاظ کردن ترتیب خاصی افرادی که بیشترین تعداد بیت کوین را بعد از ساتوشی ناکاموتو در اختیار دارند معرفی می‌کنیم:

1- دوقلوهای وینکلواس

دوقلوهای وینکلواس

مدتی پس از اختلافی که این دو برادر درباره تاسیس فیس بوک داشتند، بخش زیادی از سرمایه خود را وارد ارزهای دیجیتال کردند و علاوه بر بیت کوین در چندین ارز دیجیتال دیگر نیز سرمایه گذاری کردند. آن‌ها در سال 2014 شرکت خود را با نام Gemini تاسیس کردند که یک شرکت خدمات مالی در ایالت نیویورک بود که خدمات صرافی را به کاربران ارز دیجیتال ارائه می کرد.

طبق گزارش فوربس، دوقلوهای وینکلواس جزء اولین کسانی بودند که به عنوان “میلیاردر بیت کوین” شناخته شدند. آن‌ها علاوه بر سایر ارزهای دیجیتال، حدود 70000 بیت کوین دارند.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  کی لاگر چیست؟ معرفی ۲ نوع Key Logger پر استفاده

2- مایکل سیلر

Michael J. Saylor یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت مایکرواستراتژی، شرکتی فعال در زمینه هوش تجاری، است. در حالی که مایکرواستراتژی این روزها به طور منظم به دلیل اخبار ارز دیجیتال در تیتر اخبار قرار می گیرد، جالب است بدانید که تاسیس این شرکت به سال ها قبل از بلاک چین بر می گردد. این شرکت در سال 1989 تاسیس شده و طیف وسیعی از نرم‌افزارها و خدمات مبتنی بر فضای ذخیره سازی ابری را قبل از ورود به حوزه رمزنگاری ارائه می کرد. سیلر از سال 2019 به بازار ارز دیجیتال وارد شده و سرمایه زیادی را وارد بیت کوین کرده است. در حال حاضر مایکل سیلر دارای 17700 بیت کوین است، در حالی که شرکت مایکرواستراتژی حدود 130000 بیت کوین را در اختیار دارد.

3- بری سیلبرت

در حالی که فعلا مشخص نیست شخص بری سیلبرت چقدر بیت کوین دارد، این رقم احتمالاً بسیار سنگین است. به هر حال بری سیلبرت به عنوان بنیانگذار و مدیر عامل گروه ارز دیجیتال (Digital Currency Group ) است و با چندین کسب و کار پیشرو در حوزه ارزهای دیجیتال و بلاک چین، از جمله شرکت‌هایی مانند کوین بیس، ارتباط داشته است. یکی از شرکت‌های او، گلکسی دیجیتال، به تنهایی بیش از 16400 بیت کوین دارد.

4- تیم دراپر

Tim Draper به عنوان یک سرمایه‌گذار با بیش از سه دهه تجربه و سرمایه‌گذاری‌های موفق فراوان، نامی آشنا در وال استریت است. دراپر علاوه بر سایر سرمایه‌گذاری‌های اولیه‌اش در شرکت‌هایی مانند تسلا و اسکایپ، از اولین پذیرندگان بیت کوین نیز بود.

در سال 2014، خدمات مارشال ایالات متحده حراجی را برای فروش ذخیره عظیم بیت کوینی که از طریق یک بازار دارک وب ضبط شده بود، برگزار کرد. دراپر از این فرصت استفاده کرد و 30000 بیت کوین به قیمت 19 میلیون دلار خریداری کرد. به احتمال زیاد، این تنها یکی از سرمایه‌گذاری‌های اولیه او در این دارایی بوده و احتمالا در سال‌های بعد نیز سرمایه‌گذاری‌های بیشتری در بیت کوین انجام داده است.

دولت‌هایی که ذخیره‌های بزرگ بیت کوین دارند

دولت‌هایی که ذخیره‌های بزرگ بیت کوین دارند

تخمین زده شده که دولت ها در سراسر جهان مجموعاً حدود 260000 بیت کوین دارند. این تقریباً 1.24 درصد از کل عرضه در گردش این دارایی را تشکیل می‌دهد. در حالی که برخی از کشورها مانند السالوادور بیت کوین را به عنوان یک پول قانونی می شناسند و حتی فعالانه آن را احتکار می‌کنند، برخی دیگر در رویکرد خود مخفیانه‌تر عمل می‌کنند. به عنوان مثال، گزارش هایی وجود دارد که کره شمالی به طور مرتب از هکرها و سایر ابزارهای مشکوک برای به دست آوردن رمز ارز استفاده می کند.

همچنین گزارش هایی وجود دارد که بلغارستان در حال حاضر بیش از 210000 بیت کوین در اختیار دارد. همین‌طور گفته می‌شود که برخی از اعضای دولت اوکراین نیز تقریباً 46000 بیت کوین را به صورت خصوصی در اختیار دارند، اگرچه هیچ منبعی قادر به تأیید این موارد نیست. این احتمال نیز وجود دارد که دولت ایالات متحده و آژانس‌های مختلف آن نیز ده‌ها هزار بیت کوین ضبط شده از مجرمان را در اختیار دارند. در حالی که جزئیات ناقص هستند، برخی تخمین‌ها نشان می‌دهد که بیت کوین‌های ضبط شده توسط ایالت متحده حدود 70 هزار بیت کوین است.

دولت فنلاند نیز مقداری بیت کوین در اختیار دارد که در جریان تحقیقات جنایی مصادره کرده است. اگرچه این میزان به‌اندازه بیت کوین‌های ضبط شده توسط دولت ایالات متحده امریکا نیست، اما گمان می‌رود دولت فنلاند 1981 بیت کوین را در اختیار دارد. در آوریل 2022، دولت فنلاند دو کارگزار را برای فروش بیشتر بیت کوینی که در اختیار داشت استخدام کرده است.

شرکت‌های دولتی و خصوصی که بیشترین بیت کوین را در اختیار دارند

در حال حاضر به طور فزاینده‌ای در بسیاری از شرکت‌ها رایج شده که بخشی از پس‌انداز شرکت خود را در بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنند. هدف از این استراتژی متنوع سازی پوشش در برابر تورم و اوراق با بازده منفی است. با توجه به این نکته، در ادامه به بررسی بعضی از شرکت‌های دولتی و خصوصی که حجم زیادی از BTC دارند، می‌پردازیم:

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  کسب درآمد از NFT : چگونه از NFT پول در بیاریم؟

شرکت‌های دولتی که بیشترین بیت کوین را دارند

1- مایکرو استراتژی

MicroStrategy  با فاصله زیاد، بزرگترین شرکت دارنده بیت کوین است. بر اساس داده‌های کوین گکو، مایکرو استراتژی، سازنده نرم افزار هوش تجاری مستقر در ویرجینیا، در حال حاضر 129218 بیت کوین در خزانه خود دارد. همان‌طور که پیش از این گفته شد بنیانگذار و مدیرعامل این شرکت مایکل سیلر است که خود یکی از افراد شناخته شده در زمینه نگهداری بیت کوین و یکی از نامزدهای دارنده بیشترین تعداد بیت کوین است.

مایکرو استراتژی

2-تسلا

دومین شرکت در این لیست تسلا است که در یک مقطعی از زمان شروع به پذیرش بیت کوین به عنوان پرداخت کرد (البته برای مدت بسیار کوتاه). ایلان ماسک، بنیانگذار و مدیر عامل این شرکت، یکی از طرفداران این دارایی است و اخیراً گفته که تسلا ممکن است پذیرش بیت کوین را برای پرداخت از سر بگیرد. این شرکت در حال حاضر 48000 بیت کوین در اختیار دارد.

3- گلکسی دیجیتال

Galaxy Digital خود را به عنوان یک شرکت سرمایه گذاری مبتنی بر فناوری معرفی می کند که راه حل‌های مالی با کیفیتی را در اکوسیستم ارزهای دیجیتال ارائه می‌دهد. این شرکت در حال حاضر حدود 16400 بیت کوین را در اختیار دارد.

شرکت‌های خصوصی با بیشترین بیت کوین

1- بلاک وان

Block.one  مستقر در چین، شرکتی که پشت پلتفرم بلاک چین منبع باز EOSIO قرار دارد، با 140000 بیت کوین در صدر این نمودار قرار دارد.

2- بنیاد تزوس

Tezos Foundation مستقر در سوئیس، که پروتکل تزوس را از طریق گرنت های مالی و سایر ابزارهای جذب سرمایه، به توسعه این پروتکل می‌پردازد، دومین دارایی بزرگ بیت کوین را به عنوان یک شرکت خصوصی دارد. این شرکت در حال حاضر حدود 17500 بیت کوین را در اختیار دارد.

3- گروه هولدینگ استون ریج:

Stone Ridge Holdings Group در رتبه سوم این فهرست قرار دارد که یک شرکت خدمات مالی از نیویورک است و 10000 بیت کوین را در اختیار دارد.

سخن پایانی

همان‌طور که میبینید نتیجه گیری در مورد اینکه چه کسی بیشترین بیت کوین را دارد، هنوز بسیار سخت است. در پایان، به نظر می‌رسد همه چیز به این خلاصه می‌شود که ساتوشی ناکاموتو یک فرد است یا یک گروه. اگر فردی است که هنوز به کیف پول‌های متعدد خود دسترسی دارد که در مجموع 1 میلیون بیت کوین در اختیار دارند، احتمالاً می‌توان گفت که ساتوشی ناکاموتو صاحب بزرگترین ذخیره بیت کوین جهان است. در نهایت ما فقط در صورتی متوجه خواهیم شد که بتوانیم هویت واقعی خالق بیت کوین را کشف کنیم.

سوال های متداول

1- ثروتمندترین شخص دارنده بیت کوین کیست؟

تعیین دقیق یک فرد در حال حاضر کار دشواری است، چرا که دارایی خالص یک فرد تابع متغیرهای زیادی است. با این حال، طبق اطلاعات منتشر شده توسط فوربس، پنج میلیاردر ثروتمند ارز دیجیتال در سال 2022 (تاکنون) عبارتند از: چانگ پنگ ژائو، سام بنکمن-فرید، برایان آرمسترانگ، گری وانگ و کریس لارسن.

2- کدام کشور بیشترین بیت کوین را دارد؟

از نظر بیت کوین دولتی، بلغارستان احتمالا با 210000 بیت کوین در صدر جدول است. از نظر تعداد کل دارندگان بیت کوین، هند احتمالا در صدر قرار دارد. با این حال، از نظر حجم معاملات بیت کوین، ایالات متحده برتری آشکاری نسبت به هر کشور دیگری دارد.

3- آیا ایلان ماسک بیت کوین نگهداری می کند؟

ایلان ماسک در گذشته بیان کرده که سبد ارزهای دیجیتال او شامل بیت کوین است.

4- بیشترین بیت کوین متعلق به کیست؟

اگر ساتوشی ناکاموتو را یک فرد در نظر بگیریم، ذخیره 1 میلیون بیت کوین او احتمالاً بیشترین تعداد بیت کوین متعلق به یک شخص است.

دسته بندی مطالب
مطالب مرتبط
مطالب مرجع

ارز دیجیتال چیست؟

بلاک چین چیست؟

متاورس چیست؟

NFT چیست؟

دیفای (DeFi) چیست؟

صرافی غیرمتمرکز چیست؟

کیف پول چیست؟

تحلیل تکنیکال چیست؟

ایردراپ چیست؟

استیکینگ ارز دیجیتال چیست؟

بیت کوین چیست؟

اتریوم چیست؟

تتر چیست؟

خرید و فروش ارز های دیجیتال
ما را دنبال کنید
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.