داموندمگ

ایکس ورلد گیم چیست؟ بازی X World Games با توکن XWG

DAMOND
بازی ایکس ورلد گیم

بازی ایکس ورلد گیم (X World Games) به دنبال افزایش استقبال گیمرها از بازی‌های برپایه بلاک چین راه‌اندازی شد. صنعت بلاک چین در چند سال گذشته گسترش زیادی داشته است. Modesta Massoit، مدیر مالی DappRadar، بیان می‌کند که تعداد کیف پول‌های منحصربه‌فردی که هر روز با قراردادهای هوشمند مرتبط با بازی در تعامل هستند در پایان سال 2021 به 1.3 میلیون رسید؛ افزایشی 46 برابری نسبت به 28000 کیف پول ثبت شده در پایان سال 2020. در حالی که از انتشار بازی‌هایی مانند Axie Infinity مدت زیادی نمی‌گذرد، اما در جامعه بلاک چین موفقیت‌هایی پیدا کرده‌اند و در بین گیمرهای بلاک چین محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند.

با این حال، برخی از گیمرهای web2 ممکن است از نحوه عملکرد بازی‌های بلاک چین بی اطلاع باشند یا به دلیل بی انگیزگی در پذیرش آن مردد باشند. X World Games بر روی آوردن این گیمرها به فضای بازی بلاک چین از طریق یک مدل بازی منحصربه‌‌فرد تمرکز دارد. این بازی فرصت مالی برای بازیکنان ایجاد می‌کند و در عین حال فرصت‌های زیادی برای سرگرمی ارائه می‌دهد.
این مقاله از مجله داموند به بررسی بازی ایکس ورلد گیم، نحوه عملکرد و ویژگی‌های کلیدی این پروژه می‌پردازد. همچنین به جزئیات مربوط به توکن XWG و پیش‌بینی‌های مربوط به پتانسیل سرمایه‌گذاری آن می‌پردازیم!

بازی مبتنی بر بلاک چین

X World Games چیست؟

X World Games یک اکوسیستم بازی مبتنی بر بلاک چین است که در زنجیره هوشمند بایننس (BSC) توسعه یافته. هدف این پروژه اتصال فضای بازی با دنیای ارزهای دیجیتال در حال رشد برای ایجاد یک جامعه جهانی بازی است. در این بازی کاربران می‌توانند همزمان با شرکت در بازی‌های چند نفره، NFT را ایجاد، مبادله و جمع‌آوری کنند. بازی ایکس ورلد گیم یک پلتفرم غیرمتمرکز است که اعضای آن می‌توانند برای کسب توکن‌های XWG بازی کنند، سپس می‌توان توکن‌‌‌ها را با سایر دارایی‌ها مبادله یا برای اجرای عملکرد درون بازی استفاده کرد.

متاورس ایکس ورلد گیمز میلیون‌ها گیمر را گرد هم می‌آورد و آنها را با فناوری بلاک چین و NFT آشنا می‌کند. تیم ایکس ورلد گیمز با الهام از بازی کارتی محبوب پوکمون، پروژه خود را در سال 2019 آغاز کرد و در سال 2021 بازی خود را بر بستر BSC راه اندازی کرد. اولین عنوانی که در بازی ایکس ورلد گیمز در دسترس قرار گرفت Dream Card بود. توسعه دهندگان X World Games امیدوارند با طرحی جذاب که از داستان کلاسیک  عاشقانه چینی به نام سه پادشاهی الهام گرفته شده، گیمرها را جذب کنند.

X World Games با هدف ایجاد یک اکوسیستم بازی متنوع طراحی شده است که گیمرهای صنعت بازی سنتی را با دنیای بلاک چین مرتبط کرده و به گیمرها کمک می‌کند تا با یک چارچوب ایده‌آل وارد فضای کریپتو شوند.

XWG چیست؟

رمز ارز XWG در بازی ایکس ورلد گیمز به عنوان یک توکن BEP20 و ERC20 عرضه شده است. دارندگان توکن XWG  با جمع آوری آن می‌توانند در بازی شرکت کنند. مجموع عرضه XWG به 10 میلیارد توکن محدود شده است.

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  بازی های NFT معروف : کسب درآمد از بازی

بازی ایکس ورلد گیمز از پروتکل‌های مختلفی برای صدور دارایی‌های دیجیتال مختلف استفاده کرده است. توکن XWG از استاندارد BEP20 بایننس چین استفاده می‌کند. امنیت، مقیاس پذیری و مقرون به صرفه بودن BEP20 تعداد کاربران بازی ایکس ورلد گیم را گسترش می‌دهد.

توکن XWG

XWG ارز دیجیتالی است که به بازیکنان اجازه می‌دهد آیتم‌های درون بازی را بخرند و در رویدادهای بازی در X World Games شرکت کنند. این توکن برای پرداخت بین بازیکنان، جمع آوری کنندگان و سازندگان در اکوسیستم بازی استفاده می‌شود.

دارندگان توکن XWG می‌توانند دریم کارت های جدید ایجاد کنند و به عنوان سازندگان بازار، توکن کسب کنند. این رویکرد به غنی‌سازی اکوسیستم با دادن جوایز رمزارزی به گیمرها هنگام بازی کمک می‌کند.

دارندگان توکن XWG می‌توانند از طریق یک سازمان غیرمتمرکز مستقل (DAO) که شامل ساختارهای رای گیری و پیشنهادهای توسعه است، در اداره بازی شرکت کنند. دارندگان توکن می‌توانند به پیشنهادات مربوط به عملیات بازی ایکس ورلد گیم رأی دهند. همچنین جوایزی برای تشویق کاربران به رای دادن صادر می‌شود.

بخشی از توکن‌ها به عنوان مشوق‌های کاربر رزرو می‌شوند. بازیکنان می‌توانند این توکن‌های XWG را به سادگی با بازی کردن به دست آورند. این ساختار بازی برای کسب درآمد (P2E) برای تسهیل مشارکت بیشتر و فعال‌تر کاربران در بازی، تشویق افراد برای پیوستن به پلتفرم و حفظ حس هیجان در پلتفرم X World Games طراحی شده است.

بازی ایکس گیمز

عملکرد بازی ایکس ورلد گیمز چگونه است؟

اجازه دهید ابتدا عملکرد صنعت توزیع محتوای آنلاین سنتی را بررسی کنیم:

چندین کانال واسطه برای انتشار، توزیع، پرداخت و … بین محتوای اولیه و کاربر محتوا قرار دارند. این کانال‌های میانی (که معمولاً به صورت انحصاری فعالیت می‌کنند) بخش قابل‌توجهی از درآمد توسعه دهندگان را از بین می‌برند و تنها بخش کوچکی از آن را برای تولید کنندگان محتوا باقی می‌گذارند.

اکوسیستم XWG با استفاده از فناوری بلاک چین به کمک روش‌‌های زیر، مشکلات ارائه دهندگان محتوا و کاربران را برطرف می‌کند.

تجربه‌ کاربر در بازی ایکس ورلد گیم

هنگامی که کاربران وارد اکوسیستم XWG می‌شوند، برای تعامل با پلتفرم‌های مختلف متصل به اکوسیستم XWG، جوایزی در توکن‌های XWG (فرمت ERC20) یا توکن‌های کارت بازی (فرمت ERC 721) دریافت می‌کنند.

تعامل کاربر بر اساس عواملی مانند میزان شارژ، زمان بازی و تعداد دعوت‌نامه‌های دوستان اندازه‌گیری می‌شود. علاوه بر این، کاربران می‌توانند از کارت‌های بازی XWG در عرصه XWG استفاده کنند، آنها را با توکن‌های XWG مبادله یا کارت‌های نسخه محدود را به عنوان کلکسیون ذخیره کنند.

کاربران می‌توانند توکن‌های XWG را با توکن‌های دیگر با استفاده از صرافی های معتبر مبادله کنند.

ارائه دهندگان محتوا

تولیدکنندگان محتوا با مدل XWG از مزایای زیر بهره مند می شوند:

  • افزایش مشارکت در سود: هدف XWG افزایش سهم سود  ارائه دهندگان محتوا به 30٪ تا 40٪ است، در حالی که میانگین درصد مشارکت در سود صنعت حدود 10٪ 20٪ است (بزرگترین توزیع کنندگان مانند Tencent معمولاً در انتهای پایین طیف سودآوری قرار می‌گیرند).
  • پرداخت و تسویه با استفاده از بلاک چین : XWG بلاک چین XWG راه حل‌های پرداخت و تسویه حساب را برای ارائه دهندگان محتوا ارائه می‌دهد و تمام تسویه‌ها از طریق XWG انجام می‌شود.
  • افزایش ترافیک: افزایش ترافیک کل اکوسیستم، که در آن بازی‌های مختلف ممکن است دارایی‌ها یا ویژگی‌ها را به اشتراک بگذارند و مشتریان بیشتری را برای ارائه‌دهندگان محتوا به ارمغان می‌آورد.
  • بازی X World Games
مطلب پیشنهادی داموندمگ:  چیلیز چیست؟ ارز دیجیتال Chiliz با توکن CHZ

ویژگی‌ های کلیدی بازی ایکس ورلد گیم

Games ویژگی‌های جذاب زیادی دارد که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

1. مالکیت غیرمتمرکز

بازی ایکس ورلد گیمز مالکیت غیرمتمرکز واقعی در دنیای بازی را از طریق DAO امکان پذیر می‌کند. دارندگان توکن XWG در به‌روزرسانی داخلی بازی یا سیاست‌های حاکمیتی بعدی اکوسیستم، از جمله سیستم‌های توکنومیک و مکانیسم‌های پاداش، حرفی برای گفتن دارند.

2. ایجاد و جمع آوری آیتم ها

بازیکنان این امکان را دارند که آیتم‌های درون بازی مانند آواتارهای منحصر به فرد، تجهیزات فانتزی و … ایجاد کنند. همه آیتم‌های درون بازی توکن‌سازی و به‌عنوان NFT ارائه میشوند که می‌توانند در یک بازار خرید و فروش NFT معامله شوند.

3. جامعه جهانی

X World Games توسط یک جامعه جهانی متشکل از گیمرها، سرمایه‌گذاران و سازندگان پشتیبانی می‌شود.

4. تجربه بازی متقابل

بازیکنان می‌توانند از بازی‌های مختلف در یک متاورس باز از طریق تجربیات متقابل بازی لذت ببرند و صاحب شخصیت‌ها و مجموعه‌های خود هستند. آنها همچنین می‌توانند به دارایی‌های خود در تمام بازی‌های X World دسترسی داشته باشند.

مزایای بازی X World Games

برخی از مزایای بازی ایکس ورلد گیمز به شرح زیر هستند:

1. بازده پولی واقعی در X World Games 

مدل P2E ایکس ورد گیمز به بازیکنان این امکان را می‌دهد تا دارایی‌هایی را جمع‌آوری کنند که ارزش واقعی دارند و می‌توان آن‌ها را خرید و فروش کرد، حتی در خارج از اکوسیستم بازی. این انگیزه پولی XWG را به یک راه جذاب برای گیمرهایی تبدیل می‌کند که اکنون به دلیل کسب درآمد بازی می کنند.

2. جامعه وفادار

مدل P2E ایکس ورد گیمز به دلیل سودآوری و سرگرم کننده بودن آن،  به ایجاد یک جامعه وفادار از بازیکنان کمک می‌کند.

3. افزایش اشتیاق یادگیری فناوری بلاک چین

اگرچه فناوری بلاک چین همچنان در دنیای بازی‌ها در حال پیشرفت است، مدل P2E که توسط X World Games پیاده سازی شد قطعا به جذب بازیکنان کمک می‌کند. حتی اگر کاربران اطلاعات زیادی در مورد بلاک چین نداشته باشند، به نظر می‌رسد فرصت‌های درآمدی از بازی‌هایی که کریپتو پاداش می دهد، باعث شده است برای یادگیری در مورد آن اقدام کنند.

4. جذب توسعه دهندگان جدید

مشارکت بیشتر در ایکس ورلد گیمز به دلیل مدل P2E آن، درآمد خوبی و تقاضای بیشتری برای توسعه دهندگان در فضای بازی بلاک چین ایجاد می‌کند. این تقاضا به جذب توسعه دهندگان جدید کمک می‌کند، بنابراین این سیستم، اکوسیستم XWG و اکوسیستم کریپتو را در کل گسترش می‌دهد.

5. ایجاد ارزش

بازیکنان برای خود و برای بازی ایکس ورلد گیم ارزش ایجاد می‌کنند. توسعه‌دهندگان بازی درآمد دریافت می‌کنند و بازیکنان می‌توانند از دارایی‌های به‌دست‌آمده، سود کسب کنند که به ارزش واقعی برای هر دو گروه تبدیل می‌شود.

بازی X World Games

معایب بازی X World Games

با وجود مزایای متعدد بازی ایکس ورلد گیمز معایبی نیز دارد. در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

مطلب پیشنهادی داموندمگ:  شبکه چیا چیست؟ ارز دیجیتال Chia با توکن XCH

1. امکان گیم پلی با جذابیت کمتر

از آنجایی که ایکس ورلد گیمز یک پلتفرم بازی باز و غیرمتمرکز است، صرف نظر از سطح مهارت یا تجربه‌، هر توسعه‌دهنده‌ای می‌تواند از آن برای طراحی و استقرار بازی‌های NFT استفاده کند. اگر طراحی یا گیم‌پلی این بازی‌ها شباهت زیادی به بازی‌های سنتی داشته باشد، بازیکنانی که به دنبال مشارکت در بازی‌های بلاک چین هستند ممکن است علاقه‌شان را به آن از دست بدهند.

2. عدم تعادل بازده و سرمایه گذاری

ممکن است مدل P2E X World Games برای کسانی که در تلاش برای آشنایی با مکانیسم آن هستند خیلی خوب کار نکند. برای کاربر تازه کار، احتمالاً مدتی طول می‌کشد تا هرگونه سودی را مشاهده کند.

3. منحنی یادگیری شیب دار برای تازه کارها

افرادی که تازه وارد فضای بازی بلاک چین شده‌اند ممکن است از نحوه استفاده از توکن‌ها و NFT‌ها برای همه اقدامات درون بازی به دلیل پیچیدگی و متفاوت بودن آن کمی غافلگیر شوند. بازیکنان جدید همچنین ممکن است خود را با گزینه‌های مختلف در دسترس در بازی گیج کنند و مدتی طول بکشد تا یاد بگیرند که چگونه NFT‌ها را ضرب و معامله کنند.

آیا بازی‌ های جهانی X World Games سرمایه‌ گذاری خوبی هستند؟

علی‌رغم تردید گیمرها برای پذیرش بازی‌های بلاک چین، ما معتقدیم که بازی X World Games می‌تواند با سایر جوامع بازی‌های کریپتو مشارکت موثری برای افزایش آگاهی کاربران داشته باشد. افزایش متعاقب پذیرش می‌تواند حداکثر قیمت معاملاتی XWG را تا پایان سال 2022 به 0.073 دلار افزایش دهد.

اگر سرمایه گذاران بلندمدت XWG را نگه دارند، میانگین قیمت توکن می‌تواند در سال 2023 به 0.091 دلار برسد. اگر بازار در سال 2023 روند صعودی خوبی داشته باشد، قیمت بازی ایکس ورلد گیم حتی ممکن است از 0.11 دلار نیز فراتر رود.

با همکاری قابل توجه با موسسات مالی، بازار کریپتو می‌تواند شاهد روند صعودی دیگری در سال 2030 باشد که باعث می‌شود XWG به قیمت متوسط ​​1.22 دلار برسد.

سخن پایانی

بازی ایکس ورلد گیمز در تلاش است تا با استفاده از مدل P2E به گیمرها و توسعه دهندگان بازی web2 کمک کند تا وارد فضای بازی بلاک چین شوند. توسعه‌دهندگان بازی‌هایشان را در پتلفرم ایکس ورلد توسعه بدهند، بدون اینکه واسطه‌ها اینکه مجبور باشند بخشی از سودشان را به پلتفرم‌های واسطه بدهند؛ زیرا ارزش و دارایی، به طور مستقیم از خرید کاربران به تولیدکنندگان محتوا منتقل می‌شود.

مدل P2E که توسط بازی X World Games استفاده می‌شود، کاربران جدید را تشویق می‌کند تا به پلتفرم بازی بپیوندند، در نتیجه درآمد توسعه‌دهندگان افزایش پیدا می‌کند و اکوسیستم را به طور تصاعدی گسترش می‌دهد. در این فرآیند، X World Games جامعه وفاداری از توسعه دهندگان و گیمرهای web3 را پرورش می‌دهد که بر آینده صنعت بازی بلاک چین تأثیر خواهند گذاشت.

پذیرش رو به رشد بازی ایکس ورلد گیمز نشان می‌دهد که ارزش توکن XWG نیز افزایش خواهد یافت و آن را به یک فرصت سرمایه گذاری بالقوه برای سهامداران علاقه‌مند تبدیل می‌کند. با این حال، برای هر فردی مهم است که تحقیقات خود را انجام دهد، نمودارها را به طور منظم رصد کند و بر اساس استراتژی معاملاتی خود سرمایه گذاری برای سرمایه‌گذاری تصمیم بگیرد.

دسته بندی مطالب
مطالب مرتبط
مطالب مرجع

ارز دیجیتال چیست؟

بلاک چین چیست؟

متاورس چیست؟

NFT چیست؟

دیفای (DeFi) چیست؟

صرافی غیرمتمرکز چیست؟

کیف پول چیست؟

تحلیل تکنیکال چیست؟

ایردراپ چیست؟

استیکینگ ارز دیجیتال چیست؟

بیت کوین چیست؟

اتریوم چیست؟

تتر چیست؟

خرید و فروش ارز های دیجیتال
ما را دنبال کنید
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.